HDP] Ge Ring van den Moordenaar Een heldenepisode uit den oorlogstijd Nu heb ik geen lijden meer. Ik gebruik liniment Sloan, een wonderbaar geneesmiddel. Ongeval te Lokeren 4 October. H. Franciscus van As- sisië. «De Arme van Assisië», werd, geboren in 1182. Eerst voor idcn han del-op.g el oid, verzaakte hij aan zijne win et gevende zaak om al zijn bezit den armen uit te deeleil. Zijn leven was van op dat oogenblik één daad van 1 ieftl-e jegens armen en zieken. Hij slichtte de orde dei" minderbroeders en in 1224 ontving hij de 11.H. Wonden. In 1226 stierf bij en, in 1228 werd hij reeds heilig verklaard'. Verlichting voor allen die lijden Indien gij lijdt aan Rheumatiek, Heup- jicht, Rugpiin, Verrekkingen, Kneuzin- jicht, Rugpijn. Verrekkingen, Jyneuzin- diging Liniment Sloan die op de 2d« nlazijde Ie vinden is. Gij zult zien dat ce.nige druppels Liniment Sloan uwe pijn vlug zullen verlichten. De trekking van de Koloniale Lote rij. Zooals gemeld zal die trekking .van de Koloniale Loterij plaats heb ben op 18 October. Den volgenden dag, 11) Oktober, zal de vérkoop van bet iwcede gedeelte beginnen. Een Van Dyck ontdekt Naar En- gelsohe bladen melden is te Birmin gham op een veiling, een schilderij ver kocht van Van Dijck, teigen slechts een paar pond. Het stelt een «Edelman in "Wapenrusting» voor en is zeer vervuild. Deskundigen hebben, na veel zo Heen, een handteekening gevonden, liet doek zou "feeds legen een bioog bedrag ver der verkocht zijn. Wij zullen op nadere bevestiging wachten, want dergelijke berichten ble- .ven nadien dikwijls totaal ongegrond. Kcffiekoning overleden. De Italiaan Maurieo Meardi, een der rijkste man nen van San Salvador die daar r-uim,55 jaar gévestiigd was, is overleden. Meardi financiecrdé met zijn kapi taal, dat geschat wordt op 40 millioen ColoneS; (ongeveer 340 millioen frank) bijna den geheelen koffié-uitvoèrl en koffiecultuur van San Salvador. liet door hem bciheerdle concern om vat ruim 50 ondernemingen, waaron der fabrieken, banken elcctriselie cen trales, kinema's en apotheken. Een entstof tegen de gele koorts. M. Nicole, bestuurder van hel Ins li Uit Pasteur te Tunis, heeft beden namid dag in de""Aca'>emie van Wetenschap^ pen bekend gemaakt dat een entslof te gen de gele koorts werd ontdekt. Te Tunis slaagden dé eerste proefnemin gen voïlédlitg. Thans wo(rd beslist de .inenting ook in Franseh West-Afrika voort te zetten. Op 3 maanden werden meer dan 3000 inboorlingen geënt. De inenting behoudt haar invloed geduren de heei liet leven en word door den gouverneur-generaal verplicht end ge maakt. Dood van Graaf van den Steen. Maandag overleed te Rome graaf Wer ner van den Steen de Jehay, die gedu rende. vijftien jaar nninister en vervol gens gezant van Belgie in Italië was. Hij was afgetreden in Januari 1925, maar was in Italië blijven wonen. Graaf van den Steen de Jeiliny was groot kruis van de Orde van Leopold II en groot-ofl'icier. van de Leopolds- en van de Kroonorde. Hij was bovendien titu laris van talrijke hoogo uitheemsehe onderscheidingen. Ouaers opgepast Wacht niet tot bet te laat is Neemt de volgende maatregelen in ïval er zich in Uw huisgezin gevallen van kroep voordoen. De ziekte wordt voortgezet door de slijmachtige uitspuwsels of snot van den zieke. Steek de kleedcren of andere voor werpen door den zieke gebezigd of be vuild, geheel en al in kokend water, of in water gemengd met soda ofwel laat ze eenige uren wecken in ongeveer tien liter water gemengd met een bierglas (kapper) zeepachtige c-resöl. Let wel op den zieke niet te naderen met kinderen. Zcffs volwassenen moeten hem slechts naderen om hem te verzorgen want zij kunnen, zonder zelf ziek te worden, de kiem der ziekte in hunne kleederen naar hun huis overbrengen. Daarom, als gij uit het huis van den zieke of uit zijné kamer komt, wasch uwe handen met z.eep, doe andere klce- dereii aan en verlucht' deze welke gij hebt uitgedaan, alvorens in aanraking te komen met uVve familie. Eet of drink in'de kamer van den zie ke niet. De ziekte is nog besmettelijk ver scheidene weken na de genezing. De kroep kan volwassenen aantasten en zich twee tot driemaal bij denzclf- den persoon vertooncn. De zieke moet afgezonderd worden en de keel rein houden. Niet verlegen zijn raad te vragen aan uw behandelende .geneesheer de welke U volgaarne alle verdere in lichtingen zal verschaffen over het ver plegen en behandelen der bovengemel de ziekte die op dit oogenblik in onze stad zoo erg woekert.' JDc kroep geneest enkel door inspui tingen van serum indien déze intijds gedaan worden. SCHOOLHOOFDEN WAAKT OVER UWE KINDEREN Indien er zich in Uwe school geval len van kroep voordoen is het. uw plicht de besmette kinderen onmiddellijk naar huis te sturen teneinde te beletten dat. meerdere kinderen aangetast zouden worden. In geval van epidemie de klas of desnoods de school voor acht of tien dagen sluiten en een zorgvuldige ont smetting der lokalen is ten zeerste noo- dig. Kinderen of volwassenen dewelke aangetast zijn van KROEP mogen niet vervoerd worden met particuliere of huurrijtuigen (auto) het is dringend noodig deze personen Ie vervoeren met 3e'speciafe auió dewelke na elk vervoer zorgvuldig ontsmet wordt (Telefoon 237) De genéëslïeëren "worden verzocht desgevallend de belanghebbenden daar van te verwittigen. Van een Belg die doodgeschoten werd door de Duitschers Heer Barthou, Franseh minister van Buitehlandsche Zaken heeft het kruis can diet eerclegiioen, na den dood toe gekend aan den jeugdigen Belgischen held Leon Trulin, die tijdens de Duit selie bezetting te Rijsel verbleef en door de Duitscihcrs gefusilleerd w:erd Deze jeugdige student had tijdens de bezetting, te Rijsel zelf een dienst in gericht welke buitengewoon kostelijke inlichtingen verstrekte aan de geallieer de legers. Tijdens een reis naar de Hollandsche grens, reis welke hij reeds voor de derde maal.ondernam, in Sep tember 1915, werd li ij ntaJpiitte dooi' de Duitschers a a n geh oèdieaHfn a a r Antwer pen overgebracht eii van daar naar de iladel van Rijsel. Er werd een kart, on derzoek ingesteld en na een oppervlak kige ondervraging werd de jongen ter dood veroordeeld door liet IViiSche krijgs.gerec.lit. Drie dagen later wer.i hij door woeste soldaten wakker geschud, die hem zonder meer. zégden, dat hij zou gefussiilleerdi word'ën. Met vaste hand schreef hij een Taatsten brief, welke hij aldus besloot: Eenieder schenk ik vergiffenis, aan vrienden en vijanden. Ik vergeef omdat men zulks met mij niet heeft gedaan». Men leidde hem dian tot tegen een muur der ves tingen en heel eenvoudig, zonder een kreet te slaken en zondér moedig te doen, viel hij ouder dé moor.diende ko gels der Duitschers... In den loop der maand' Juni 1.1. heeft de bevolking- van Rijsel een monument opgericht ter nagedachtenis van dezen held, op de Place du. Peupïe Beige. Ongeluk aan 't Sas fan Gent Voerman G... reed met zijn kar langs de gröoie baan voorbij een. groep spelende' kinderen. Een driejarig' kind kwam onder het voertuig terecht. Het kind werd ernstig verwond en moest onmiddellijk onder geneeskundige be handeling gesteld wordlen. Gewogen paardenkoers te Harelbéke Ter gelegenheid van'i ffe kermis werd er op do wijk Overlè-ié te Harclbckc eenc paardenkoers gehouden. Bij het laatste vertrek hadden er verscheidene ongevallen plaats. Verscheidene paarden' gaven van meet af op. Twee andcfen haakten f.an elkaar, zoodat de jook^ys ten gronde vlogen en de paardébrhllcen in piste bléven. Een der paarden' kon gauw tot slaan gebracht, doch met het paard Tso' Bella, van M. Girmonprez, was het slechter gesteld. Het verliet de piste en vloog al door de weiden, al de draden in stukken springende, waardoor het geheel de borst opengereten werd. Het paard, dat alswerd, veran derde zijn koers ert kwaih terug de pis te overgeloopen en liep nu al door de volksplaalsen in volle vlucht. Gelukkig dat de talrijke menigte zich uit de voe ten kon maken. Het.paard, verliet nog maals hét plein en 'liep de wijk Over- leie op. In een draai vloog, het met vol le geweld met de borst tegen de hock- kant eener deur. Vrouw Ivarel Dielaerc, die er juist in de dena*afstond' met een klein kind, kon nog juist bijtijds weg springen en liet kind^Vegl.rekkeiV: NreV- temin waren de kleedcren van de vrouw gansch bebloed, liet \jee,sch en liet haar van liet paard hingen op den muur. Het razend beest; vervolgdé dan zijn weg, vreeselijk bloedend. Naderhand kon liet. dier in de omstreken van Ilulst tot staan gebracht worden.-; Ongeval ie Antwerpen Dinsdagavond, rond' half negen, werd in die Constibuliesiraatvóór het huis n. 16, de 34-jarige Poolsche vrouw B. Scaja stervend op het voetpad gc- vonderff De vrouw was zwaar..gewond aan ar men en boenen, eri had daarbij een erge schedelbreuk opgeloopen. Ze werd naar het .gasthuis overge bracht waar ze rondl 10 uur overleed. Het ondérzioek heeft uitgemaakt dat de vrouw uit een venster is gevallen, of er is uitgesprongen;1 maar tot nog toe, kon men niet met zekerlicu'd vast stellen of men hier met ee,n ongeval of wel met zelfmoord te (dienen heeft. ,r .1' .."'II I'M i I'll mi*'Één enkele toepassing is voldoende om snelle verlichting te bekomen. Het is daarom dat duizenden men- schen Sloan immer bij de hand- houden om rheumatische pijnen te stillen en aangename verlichting bij stijve gewrichten en pijnlijke spieren toe te brengen. Gebruik Sloan tegen Rheumatiek, Lendenpijn, Heupjicht, Rugpijn, Verrekkingen, Verstuikingen en alle Spierpijnen. Het is gelijk waar gij aan spier- of zenuw pijnen lijdt gebruik Sloan. Bestrijd de pijn op de plek waar de pijn ontstaat onnoodig het geheele gestel te bedwelmen. Sloan dringt door, verwarmt en verzacht zenuwen en spieren en verdrijft de con gestie die de pijn veroorzaakt. Prijs: Fr. 14.Bij alle Apothekers. Maandagnamiddag kwam het vier jarig meisje Adrienne van Louis Van Hemelryck, wonende op de Oude Baan, tehuis van de school, en zegde aan moeder, dat zij op het kabinet ging- Daar het kind ,na betrekkelijk langen tijd nog niet terug was, ging de vrouw zien. Zij stelde vast dat de zitplaats van de W. C. middendoor gebroken was en vónd van liet kind geen spoor meer. Het slechtste vermoedende, riep de moeder om hulp. Toegesnelde geburen peilden den put en haalden het arme kind hoven. De onverwijld ingeroepen geneeskundige hulp van dokter Die- rinck mocht echter -niet meer baten. De dood had reeds haar werk volbracht. Het lijkje werd naar het hospitaal overgebracht.' De droefheid der'Ouders is onbeschrijfelijk. Adjunkt 'D;e Moor deed liet onder zoek Men veronderstelt dat het kind boven op de in slechten staat verkee- rcn.de zitplaats heeft gestaan niet het noodlottig gevolg, \dat deze verder doorbrak en de twee helften geklikt ,v- \o i wtenfó 34sle Vervolg. Zoudt 11 de goedheid willen heb ben mij op een of andere wijze voor tc lichten hij liet zoeken naar den schuldige V Daardoor zult gij mij be- hopden tegen mijne natuurlijke zwak heid voor iemand, met wien ik verhon den hen door de handen van vriend- Ki-.hap, en ook tegen de woede die altijd in mij opstijgt tegen verraders. Wat u mij daar zooeven gezegd hebt, loont mij duidelijk genoeg aan. dat uwe verdenkingen rusten >op Mateo-, dien ik tot nu toe, altijd als mijn trouwslen vriend heb beschouwd. Ondervraag u hem dan, hcer.Ge- Viigen zullen u niet ontbreken, als ik \enminste geloof mag hecht en aan mijn dappere strijders. Mijn inten dant zal u wel voldoende inlichtingen kunnen verschaffen. Tellafo, kom eens hier. Wat is u, Tcllafeo, bekend om trent den aanval op liet kasteel v? vroeg Silvio. En nu begon den intendant op vast beraden toon De kreten van vreugde en over winning. de heleedigenidc spotternijen Me bedrijgingen en liet luidruchtig ge raas deden ons al spoedig inzien, dat onze lieer zijn vrijheid moest verlo ren hebben. Ik riep de verschillende aanvoerders bijeen en met onderling cuverleg gelastten wij, ide voorbereid selen van den strijd in gereedheid te brengen; Het was ons stellig voornemen,ver volgde hij zich tot Agostina wendend-, om u te bevrijden of met u om te ko men. Want behalve dat gij door uwe geboorte en uwen maats'chappelijken stand recht hebt op onzen eerbied, hebt gij u ook door uwe goedheid en bezorgdheid jegens ons meester ge maakt over onze harten, en diensvol gens over ons leven. Het kasteel bestormen leek ons eene onoverkomelijke moeilijkheid en toch waren wij vast besloten ons tot den laatsten man te laten dooden om lot u door te. dringen. Wij hadden gezwo ren te overwinnen of te sterven.Even- xvel, aangezien het tooh ons doel was, u door onzen dood nuttig le zijn, ver keerden wij in de grootste besluite loosheid, toen Mateo, onkenbaar door een masker, mij lot een geheim onder houd uitnoodigde. De sluwheid en de geveinsdheid die op zijn gelaatstrekken stonden te le zen, maakten mijn wantrouwen gaan de. Maar wijl ik had; ingezien dat het beslist onmogelijk was liet kasteel del ta Rocca te overmeesteren hetzij door geweld, hetzij door verrassing, nam ik liet voorstel dat hij ons deed om er ons' binnen te leiden, aan. Ik gaf hem echter tegelijkertijd te verstaan dat ik hem bij den minsten schijn van ver raad een kogel door het hoofd zou ja- o én- Hij maakte gebruik van een stel sleutels van liet kasteel, dat hij hij zich droeg. De schildwachten die vol strekt geen argwaan koestenden, boden ook .geen weerstand, en werden zonder veel omhaal neergestoken. Maar mijn wantrouwen volgde den verrader overal. Zie maar, lieer, hij is gevangen in den strik, idien hij zelf ge spannen had. Wat hebt gij hierop te antwoor den vroeg Silvio aan Mateo op even toornigen als waardigen toon. Mafeo hield zijn hoofd gebogen en bewaarde het stilzwijgen. Sinds het oogenblik van zijn gevangenneming en van de komst van Agostino, pijnigde iiij zijn hersens om een nieuwe laster lijke beschuldiging uft te denken, die hem zou redden uit het gevaar waarin hij zich bevond tegenover zijn twee neven, die hij zoo schandelijk verra den had'. Geef nu antwoord, vervolgde Sil vio, ik zou zoo gaarne aan uwe on schuld gelooven Heer stamelde Mateo. Luister niet meer naar hem,heer Silvio, zeide de intendant, terwijl hij op zijn meester toetrad hij zal u op hieuw willen misleiden. Verschoon mij dat ik spreek zonder ondervraagd te zijn, maar het is nu niet meer de die naar, doch do smartelijk getroffen va- dér, die aan zijn heer récht komt vra gen tegen dien man, dié zich heeft wil len wreken op mijn dochtertje door een lafhartigen sluipmoord, en op mijn vrouw, die haar ter hulp1 was komen snellen. Als hij ihierin niet heeft kunnen slagen, dan is dit alleen te danken geweest aan den arm van haar vader, die toeschoot om deze gruwel daden te beletten. .Waarom hebt. gij dit alles niet Motorongeluk te Neerwaasten Gisteren, omstreeks lialflwaalf des avonds, heeft zïcli op den steenweg van Komen naar Waasten, op het groiulge hied van Neerwaasten, een dubbel ver keersongeluk voorgedaan, waarvan man en vrouw Montreu bet slachtoffer ge worden zijn. Op den genoemden steenweg, worden ilamelijk bestralingswcrken uitgevoerd en de motorrijders botsten met geweld legen een uitstekenden steen. De ma chine kantelde en de berijders vlogen 1 lethei, met het hoofd: voorover, legen den grond. Dé echtgenoole Monlreu, geboren Leontina Del l'orge, overleed korten tijd na het ongeluk en haar man liep ver wondingen op, die ook zijn leven i.n ge vaar stellen. Het parket stapte ter plaatse af. Verkeersongeluk te Drongen Maandag namiddag, even na 6 uur, greep er eene vreeselijke botsing plaats tussvhen een moto en een auto, te Drongen (Liichteren), op de Vierweeg- sclie, waar de provinciale haan Dron- gen-Meercndrée den weg Baarle-Vm- derhoule knuiist. Een autorijtui.g, gevoerd door M. Charles Claeys, woionachtig te Eecloo, kwam op gemeld uur van Drongen af gereden. De moto, gevoerd d.-oor Gus- taaf Bauwens, 53 jaar oud, wonende Statiestraat te Sleydinge, kwam van liaarle af. Op .het achterzadel zat zijne dochter. Maria Palmyre, .22 jaar. De moto botste met sohrikkclijk geweld zijdelings tegen het voorste gedeelte van den auto'. Die ongelukkige passa gierster werd met het hoofdi tegen den zijwand geworpen. Het slachtoffer, dat veel bloed verloor, was op slag dood. De motovoerder bekwam erge kwet suren aan het hoofd, beënen en knieën. De E. H. Proost van Luchteren diende den ongelukkige onmiddellijk de laat ste H. Sacramenten tóe, terwijl dé Hee- ren dokters Leus, van Drongen en Claeyskens, van Lanidègem, liem do .noodige eerste zorgen wijdden, in de herberg «In de Liherteit» waar hij bin nengedragen was. Tegen den avond werd Bauwens, door de zorgen van deai Heer Policic- kómmissaris, die ter plaats de ge bruikelijke vaststellingen deed, naar do «Refuge de Marie» te Gent overge- bracht. 1 Het lijk van de ongelukkige dochter Werd naar het doodenhuis te Drongen gebracht. De auto werid1, door ihct geweld der botsing, tot over.een gracht gestuurd, maar werd, evenals overigens de moto, slechts weinig hesichadigd. Het Parket werd verwittigd; de foto- graphischc dienst kwam Dinsdag mor gen de opnamen en de noodige afme tingen d'ocn, om de verantwoordelijk heid vast te stellen. Naar wij vernemen i.s de gekwetste Bauwens Gust aai er erg aan toe, en is de hoop hem te redden, zeer gering. vroeger medegedeeld Ik had u er reeds voor het feest maal willen over spreken, maar u hadt toen geen tijd om mij tc aanhooren. Wat lieht gij t.e antwoorden op deze twoeyopdige beschuldiging. vroeg Silvio Óp Strengen toon a|im Mateo. Mateo, die eindelijk verpletterd was onder het' gewicht zijner misdaden, durfde de feilen niet ontkennen te meer nu zij op slaanden voet beves tigd konden worden door Louise "en Maria zelf. Zoo hebt gij dus, hernam Silvio met groote verbittering, niet alleen de gastvrijheid .geschonden, maar ook onze genegenheid beloond met de zwartste ondankbaarheid, en een on gehoorde trouw-eloosheid. Door een vriendenhand wordt men dubbel grie vend getroffen het wapen dat zij ge bruikt is altijd vergiftigd. Gij echter, ellendeling, die de oorzaak zijt van al mijne rampen, verdwijn -wit mijn oogen of mijn rechtmatige toorn gaat losbar sten en een bloedig voorbeeld.' geven van d'e wijze waarop Silvio zich wreekt op-hen, die hem verraden. In zijn verbittering bracht Silvio de hand reeds aan zijn dolk. Mateo werd id'oor doodsangst bevan gen en beproefde uit al zijn macht zijn boeien te verbreken en te vluchten. Agostino kwam onmiddollijk tus- schenheide om eene nieuwe worsteling te voorkomen. Kalmeer uwe rechtmatige opge wondenheid, heer Silvio, zetde hij, laat het aan den hemel over, den schuldige te straffen. Zie eens, hoe hij in doodsangst verkeert de ver raders vreezen altijd, en voor alles, den dood. Laat hem den tijd om zijn fouten le erkennen en tot inkeer le komen. Ja, heer, smeekte Mateo, terwijl hij zich aan de voelen van Silvio sleep te. Schenk mij liet leven dat niet lang genoeg zal zijn, om mijn fouten van één dag te beweenen en te herstellen. Kwaadaardige neigingen behcersciien mij. Ik ben minder schuldig dan vele anderen, die met goede neigingen en hoedanigheden geboren worden. Ik moet altijd tegen mijzelven strijden om het goede te doen, terwijl de aan geboren neiging tot het kwaad mij ook tot het kwade voert. Ik ben werkelijk verder medegesleepl dan ik zelf wel gewild had. Eenmaal op de noodlotti ge helling gekomen zijnde, hebben mijn hartstochten w;eldra liet over wicht verkregen en Als Judas én even schandelijk als hij, hebt gij mij willen overleveren aan mijn vijanden, voltooide Slivio. Bij onze vriendschap... Die ge al even schandelijk hebt) misbruikt. Tusschen ons heiden is al les uit. Ik zou u reeds aan mijn voe len hébben neergeveld' als heer Agosti no, ondanks de monsterachtigheid van uw misdaad, mij niet om genade voor uw leven had gevraagd1, ten einde u tijd tc geven om uwe fouten te her stellen. Leef dos, maar verwijder R op staanden voet van hier 1 'Jt y er volgt,*

De Volksstem | 1934 | | pagina 2