voor 12 verschillende voorwerpen in de hadkamer. VIM De tweede Tentoonstelling reinig! alles in hel huis "r-' r LEGERNIEUWS Ouders Vreemde Talen Davidsfonds Mijlbeek VOETBAL VOETBAL BERICHT GEVRAAGD bij de Firma Hubert Brantegem «18, Molenstraat, Aalst, bekwame monteurs voor Centrale Verwarming. Zijii-.de oogenVjiiklten kort,' Op. half-time, bij 't voetbalsport, - - Koffie wordt er toch geschonken En met wellust steeds gedronken. Als hij;smaakt, dit hoort erbij. Naar F. C. JACOBS Suikerij.' De op rust gestelde gendarmen, oud-gendar men, oud strijders, onder officieren van de oin' sclirijving van hetgendanneriedistriof van Aalst worden met deze uitgenoodjgd tot het feest der Rijkswacht, Regimenlfeesl. dat den b October, om O uur, ter kazerne der Rijkswacht te Aaist. zal worden gevierd. Bloemen zullen nedergelegd worden aan den voet der monunieiileu voor gesneuvelden van den oorlog, waarna het feest eindigen zal met een gezellig samenzijn. 'WV GEMEENTE LEDE SpreeKlcoor Spreelcltoor SpreeKKoor Overal wordt gespreek-koord, maar nergerts als 0), H 15 21 Si OC'l'0&CK or-s.. nïèl Mysterium Crucis een spreekkoor. voor dl*:é uur Bestel onmiddellijk uw kaarten (15-10-7 en 5 tr.) bij E. H. Bnyle, Onderpastoor. Men verzoekt ons hot overlijden le melden van Mevrouw Maria-Victorina D'Kondt Echlgenootc van Mijnheer Constant van impe geboren te Aalst, den 17 April 1911, en overleden te Brugge, den 2 October 1934, Versterkt door de H. II. Sacramenten De Lijkdienst en Begrafenis, Vrijdag October 1034, om 8 12 ure, in de kerk van het Hospitaal, le Brugge, Vergadering aan hel SI-Janshospitaal, te Biiigge, om 8 ure, Vrienden cn kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. Men verzoekt ons hot overlijden melden van MEVROUW Anna-KSaria Podevyn Weduwe van Mijnheer Jar.-Baptiste Podevyn geboren te Aalst, den 31 October 1853, en er overleden den 1 October 1934, voorzien van do H. H. Sacramonten Lijkdienst en Begrafenis Donderdag, 4 October, te 9 in de parochiale kerk van het TL llart. Het 30ste van af Zaterdag 6 October, te 6 uur, vn dezelfde kerk, Vergadering ten sterfliuize Ste Gudula- straai, 54, te 8 1/2 u. Vrienden en kennissen die hij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. Koiiin/ilijfic Harmonie Al tirorieml' MSloeietul' HET BESTUUR'der Koninklijke Harmonie Al Groeiend' BJóeiend' beeft het genoegeu aan zijne Bescherm-, Eere-en Werkende Leden, alsmede aan het kunstminnend publiek bekend te maken dat de volgende feeslelijkheden zullen plaats grijpeii ter gelegenheid van het Sint Ceciliafeest. Op Donderdag 22 November a.s. Groot Kunstconcert. Zondag 25 November te 11 uur H. Mis met orgelauditie in de Sint Marlenskerk. Te 1 uur, Banket ten Lokale. Al de Leden der Maatschappij houden dus deze dagen vrij. Tijdelijks Tuinbouwschool te Aalst De opening der school zal plaats heb- beu op Zondag 7en October a.s. De lessen worden gegeven den Zondag van 9 tot 1 l u. en- den Donderdag van 17 1/2 lot 19 1/2 u. in de lokalen der Staatsmiddelbafe Jongensschool, Graan markt. Tfc'or programma oh verdere -inlichtin gen kan men zich wenden 'tot den Bestuur der der School Mr Frans D'Haese, Tuin bouwkundige, 51, Brusselbaan te Aalst. TOGNEELACTIE. Gezien hst qvcr- groot succes dat het Zangspel DRIE ARME KLEINE MEISJES behaald in den stedelijken schouwburg wordt een bijgevoegde vertooning op touw gezet door 't Land van Riem, op Maandag 8 October te 6 Vz uur. Kaarten ten lokale Groot© Markt, 3, Aalst. Voor gro&prei- zen wende men zich tot het secreta riaat Keizerlijke Plaats, 13, Aalst. wensckt gij voor uw zonen het aanleeren van FRANSCH, EXGELSCH, DUITSCH benevens HANDELSWETENSCHAPPEN, 't SNEL- en MACHINESCHRIFT, zendt ze den Zondag namiddag naar Sint CamilEusgesticht waar 10 ijvervolle, gediplomeerde lee naars werkzaam zijn voor 't welzijn onzer dierbare bevolking. Door liet verschaffen van Geleerdheid en Christelijke Opvoeding, verzekert men er de jongelingen een deftig de samenleving. der Handwerken van het Werkhuis der Medische Hulp aan de Missiën van Congo (Ud. Aalst) in de ruime zaal der St Jozefschool, Sint Jozefstraat/ (nabij de Vrijheidstraat). Aalst, is om bijzondere reden uitgesteld tot 28 en 29 October aanst. TOONEEL Op Zondag 14 en Maandag 15 October om 5 en 7 ure, heropvoering van Fra Angelico, Legendespel van ffef Griek Muziek van Jef Tinei door de Maatschappij «Arbeid en Kunst» in de Feestzaal van 't Groen Kruis, Sint Jorisstraat, 26. Voorziet U in tijds van kaarten 6, 4 en 3 fr. BURGERLIJKE STAND VAN AALST; Geboorten, van 26 Sept. tot 2 October Mannelijk 7 Vrouwelijk 9 Huwelijken van 27 Scp)t. tot 3 October Jos. Backer, Overbeek. klerk, Ekeren met Em. Claus, zb. Albrecktlaan. Aimé Rimbaut, landb. Avgem, met Nath. V.Melkcbeke.dienstm.DirkMartensstr. J. Arys, boutbew.Bergestr. met Leontina Verhulst we Er.Van Nuffel, zb.Langestr J. Boraon, bed. Geeraardsbergschestraat met M. Fransaert, fabriekw.Eilnndstr. OverUjdens, van 26 Sept. tot 2 October 0. Lesiie, echtg. Celestine Van Damme, zb. 66 j. wonende te Ninove. Pk. Coryn, echtg. Jan De Baetselier, zb. 70 j. Binnenstraat. Marie De Meerleer, kloosterl. 74 jaren, Onderwijsstraat. Anna Podevyn, we Joannes Podevyn, zb. 80 jaren, Ste Gudulastraat. 6 Kinderen onder de 7 jaren. Na gebruik van bad en waschtafel geeft een weinig. Vim onmiddellijk hun oorspronkelijk zuiver uitzicht terug en dit zonder, een enkel spoor na te laten. De kraantjes blinken in een ommezien Maar het nut van Vim doet zich niet enkel in de badkamer gelden. Met Vim kan men in alle vertrekken een overvloed van voorwerpen reinigen. Gebruik overal Vim, Vim reinigtbadwaschtajelkraan tjes en afloopbui^en, ceramiek en granito- bekleeding, handdoekrekjes,gelakte stoelen spiegellampekapbadkachelgeschil derde ramen en lijstendeuren en plinten. •sliNERlES V 36-079 BFL GEN LEVER. PRODUCT het plein verlaten, dén blijden we met 7 punten in vóeling rrièÉ de kopmannen. Spelers en supportiers dat iedereen ten volle zijn plicht-doe Waarom zou Eendracht, eer we drie vier matchen verder zijn, niet op kop van promotie kunnen prijken Met geestdrift den strijd aangepakt en we doen een eersten stap naar de leiding. Kaarten voor den wedstrijd tegen Leu ven, zijn van heden af te verkrijgen in ons lokaal Statieplein, Wit en Zwart. ont- bestaan Allen naar den groote «E. II. Cyriel Verschaeve-avondop heden Donderdag, '1 October, te 7 1/2 uur, zeer stipt. Fragmenten uit "Judas» en "JacobVan Artevelde door Mejuffer A. Allaert, (laureate Kon. Conserv. van Brussel) en heer II. Ponjaert, beiden uit Oostende. Korte voordracht over hot werk van den Meester, door lieer Ponjaert. Voordracht uit zijn bijzonderste wer ken door Juffer Allaert. Dit alles opgefriselit door een klavier- recital van heer René Dumont, (laureaat Kon. Cons, van Gent). Algemeene inkom 2 fr. Leden en groepen van minstens 10 personen 1 ft*. Leden van Zustersvereenigingen 1,50 0JRIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT ttEEVENAABH BIJ EENDRACHT Spelers, maakt u gereed Ziehier de matchen welke Eendracht Zondag te spelen krijgt Drie wedstrijden op "verplaatsing. De Juniors die Zondag op eigen grond met 9 man verloren tegen Scela (3-4) moeten naar Sportkring St Niklaas. Hal lojongens, houdt er den moed maar in. t Zal wel beteren. De 4c Speciaal moet naar Zottegem. De leidersplaats verdedigen, hé mannen! De 3e Speciaal bolt naar Standaard Denderleeuw. Zondag wonnen we te Ron- se tegen de club met 4-1. Gaan wo te Denderleeuw ook winnen Op ons plein,om 3 u. de promotieploe, tegen Victoria Leuven Weer een lievige schok Het ware hoogst wènschelijk dat al on ze spelers in de beste conditie, den strijd konden doormaken.Leuven telt 4 punten wij hebben er 5. Moest Victoria ons ver rassen, dan vlogen we weer naar den achtergrond der klasscering. Als we integendeel als overwinnaars BIJ ALOST SPORT T)c Avondmatchen van Aalst Sport Op Woensdag 17 October 1934, om half acht, geeft Aalst Sport zijn eerste match bij kunstlicht. Het lokale elftal zal er in uitkomen tegen de kampioenen van het eerste legerkorps, namelijk het 14e Regiment Artillerie van Etterbeek. Het feit dat bij de militairen mannen als Dewaele van S. C. Apderlecht, Pic- cart, de aalvlugge buitenrechts van Fo- restoise, en de vernuftige Pira van Uccle Sports optreden, is een waarborg voor een aangenaam verloop van deze meeting. We geven hier ten andere het palma res 1934 van het 14e Regiment artillerie. Kampioen le Legerkorps, Winnaar der schaal Prins Leopold (1934) heeft Malmundaria, club van Bevordering, ge slagen te Malmédy, heeft gewonnen te Nij vel tegen Stade Nivellois, in Augustus, haalde het tegen Knocke, insgelijks gedu rende de maand Augustus. De samenstelling der ploegen wordt la ter medegedeeld. C TC Ij E - BA L E, Men deelde ons mede, dat er spraak was kortelings een cycle-ball-matck in te richten bij kunstlicht. We hopen dat de inrichters hun ont werp zallen kunnen doordrijven, teneinde aldus het Aalstersche publiek kennis te laten maken met het acrobatische rij wielvoetbalspel. Ons inziens schijnt het plan der inrichters reeds verder uitge breid te zijn, dan ze wel willen laten hooren, want namen als deze van Tolhuis Sportief en Gent Rabot, kwamen ons aan do ooren. Indien zulks officieel wordt,dan zullen do Aalstenaars van een echt bui tenkansje genieten, daar bovengenoemde clubs verschillende spelers leverden aan het nationale elftal. Blauw-Wit VLAAMSCHE VOETBALBOND Vrij Denderleeuw 0. V. V. Sportkring Aalst 0. 't Is 3 ure juist als lieer De Baere laat tossen. Aalst wint den opgooi en kiest terreinvoordeel, dit is bergaf. Na enkele oogenblikken midden veldspel, val len onze kerels verwoed aan. Een prachtige cen ter van Ruyssinck wordt mooi opgevangen door Daeiman en keihard naar doel geklopt. De Boom is echter niet te vermurwen. Aalst blijft ten aanval en plakt Denderleeuw voor zijn doel. Een shot van E. Dejaegher vindt De Boom lerug op de goede plaats. We dwingen een eerste corner at. Niets We .spelen 15 minuten, als Denderleeuw er voor 't eerst in gelukt een goed geleiden aanval te organiseeren. Onze backs klaren den toestand met een glimlach op. Verschillende malen ont snapt Denderleeuw's kooi als hij mirakel aan doorboring. Daar krijgen we opnieuw een corner. Deze wordt te ver 't veld ingezonden en door Eecklioudt naast gegeven. Rust volgt, zonder dat een der ploegen er in gelukte te doelen. Na de citroentjes beproeft Denderleeuw een aanval. Deze wordt in de kiem gesmacht en te rug zijn de onzen weg, De Boom redt nogmaals prachtig. Op algemeene aanval onzer voovlijn kogelt Colson op de bovenlat. De bal wordt hernomen en er ontslaat een geweldig gehar rewar voor het doel van «Vrij». Buck Van Mieghem redt ten slotte op 't lualste nippertje. De drukking van Aalst houdt aau, maar tot doelen kunnen ze het niet brengen, toch wel., daar zit 't bruine monster in 't net... doch wordt echter terecht afgekeurd voor off-side. Op foul tegen Denderleeuw on'snapl hun doel als bij mirakel aan bezoedeling. Verschillende goed gerichte schoten onzer voorwaavtsen vinden keeper De Boom op de goede plaats. Daar ontsnappen de leeuwen en Audenaert redt gelukkig op 't allerlaatste oogenblik. Aalst nestelt zich terug in 't kamp hünner tegenstrevers. Colson breekt door..., maar zendt in keeper's handen, Nog een laatste corner voor Aalst. - goed ge geven en wordt door een «Vrij» back uit liet open doel geschopt. Nog een gevaarlijke ontsnapping van Dender leeuwdoor Audenaert opgeklaard en daar is 't einde mei een maagdelijken scoor 0—0. Aalst slelde in lijn Audenaert Hobbels D'Ilaese Casteur, Eecklioudt, De Motte Ruyssinck, Daeiman, Colson, De Jaeglier, De Jaeglier M. Beschouwingen Aalst verdiende de overwinning zeker met 2 doelen verschil, De verdediging en de halflijn speelde zooals gewoonlijk een goeden wedstrijd. In de voorlijn echter wil het niet vlotten. Daar outhreken een paar flinke kanonniers. In de eerste speelhelft werd S.V. Denderleeuw letterlijk op zijn doel geplakt (ze kwamen 2 of 3 maal over't center). De tweede speelhelft was beter verdeeld, met Aalst toch nog in de meer derheid. Het spreekt van zelf dat deze laire ontmoeting gemakkelijk door Heer De Baere tot een goed einde werd gebracht. ROOD-Wil. -N/W Lijk vorig jaar richten de FABRIEKEN RENAULT een Speciale Trein in naar Parijs op 7 October aanstaande De reis duurt 2 dageu Hotels van eer sten rang verschillende aantrekkelijk heden. Heen-en terugreis aan deu onge looflijken prijs van 399 Belgische franks, (spijzen en wijn inbegrepen). De personen die de reis verlangen mede te maken, moeten zich zoo spoedig mogelijk laten inschrijven aan volgend, adres GARAGE ALOSTOIS, Telefoon 162. Vrijheidstraat, Aalst 1393. VISCH HANDEL Van heden af alle Donderdagen en Vrijdagen te bekomen, alle soorten Verscht Zeavisch zooals Witte Kabiljauw, groote ÏRoTarbot, groote Pladijs enz.alsook Phillipnsche Mossels en zoete haring. 139D In het Gouden Tonneken Brusselsehestraat, 10Aalst. MEN VRAAGT eene keukenmeid, zich te wend©n Kerkstraat, 21, Aalst. TE KOOP ocoasie-aulo, in goeden staat, zeer dienstig voor marktkra mers enz. Schrijven ten fcureele van 't blad onder den naam Renault 1391 1392

De Volksstem | 1934 | | pagina 3