De Ring van den Moordenaar Hij wilde het niet getosven Het Eucharistisch congres te Buenos-Ayres geopend Noodlottig ongeval te Bellem Bootje omgeslagen te Duinkerke 9 Okt. H. Dionysius. Samen met tic Eleutherius en Ruslicus ging hij naar Parijs om de ongeloovigën Ie bekeeren. 'Alle drie werden ze gevangen en ont hoofd. De doop van prinses Maria Pia. J)o Italiaansehe ambassade le Brussel bevestigt officieel dat, in gevolge de reis die Koning Victor Emmanuel naar Jtaliaansch Somaliland moet onderne men, de plechtige doop van prinses (Maria Pia tot 10 a 20 December is uit gesteld. Treffende hulde aan de nagedachtenis van Koning Albert. Vijftien duizend wortelstokken van wilde sleutelbloemen, 'welke zij verzameld in de bosschen en langs de wegen van Engeland zijn naar (België verzonden om geplant te worden op de helling van den berg waar koning Albert doodelijk is afgestort. De Engelschen hopen, dat deze typi sche Engelsohe bloem, zoo zeldzaam in Bélgië, een levend aandenke^'zaj vormen aan koning Albert en voor de komende geslachten oen bewijs zal zijn van de genegenheid en hoogachting, welke de .vorst in Engeland genoot. De luchtvaartverbinding Lenden-Brus sel-Keulen. Van af heden Maandag I October zullen de grootc vliegtuigen .van de Imperial Airways den regelma- ligen dienst verzekeren op de lijn Lon- den-Brussel-Keulen en omgekeerd. Oj deze vliegtuigen welke 40 personen kun nen vervoeren, worden eetmalen opge diend tijdens de vlucht. Het stamslot der oranje Nassau's ver kocht. (Die Groothertogin van Luxem burg heeft haar bezittingen te Biebrich aan den Rijn en le Weilburg aan de Lahn verkocht, meldt de «Koln. Zing», aan den slaat Pruisen. Ook werd het stamslot van de Oranje Nassau's ver kocht, dat sedert eeuwen eigendom van liet groothertogelijk huis was. In de slotkerk van Weilburg bevindt zich ook het erfgraf van de Nassau's-. Sedert ja ren heeft de groothertogin haar bezit tingen aan de Rijn en de Lahn niet be zocht. Universiteit van Gent. Gedurende het afgeloopen academisch jaar werden 11 744 studenten ingeschreven, zijnde 11 444 van Belgische en 300 van vreemde nationaliteit. De Belgische studenten waren af komstig uit. de volgende provincies Oost-Vla and eren; 763," Wesl-Vlaanderen 360; Antwerpen, 174; Brabant 63, He negouwen, 31; Limburg, 21; Luik 13; Namen, 12; Luxemburg, 8. Deze cijfers blijven het beste ant woord op diegenen,die destijds beweer den, dat er in de Vlaamsche hooge- school geen studenten zouden zijn J. Loterij der Algemeene wereldtentoon stelling, te Brussel in 1935 De ver richtingen voor de trekking der winnen de nummers van de zestiende reeks, be- uTagcnde vijf millioen biljetten, van de loterij der Algemeene Wereldtentoon stelling, Ie Brussel in 1935, zullen in het openbaar plaats hebben op het stadhuis te Brussel, op 9 en 10 October 1934, le 8 uur 's morgens. In den landsraad van de liberale par tij. De h. Dens werd tot voorzitter ge kozen van den Landsraad in vervanging van den h. Dierckx, ontslagnemer, we gens zijn benoeming tot minister. 38ste Vervolg. Daar is bepaald de rat door ont snapt, prevelde zij, met Gods hulp zal Ik beproeven er ook door te kruipen. Eenige minuten later slaagde zij er in de verkoolde plank .te verwijderen en nu ontdekte zij een trap. Nu ben ik gered, riep zij uit. Met ongehoorde inspanning maakte zij de opening nog grooter, totdat zij er zich doorheen, kon wringen. Alvorens er in af te dalen, knielde zij nogmaals neder, bad tot God, die den H. Petrus uit zijn .kelder verlost had, maakte vervolgens een kruistee- ken en daalde met haar lamp in de donkere opening af. Zij liep aanvankelijk zeer langzaam en voorzichtig, hield haar lamp in de cene hand en beschutte haar met de andere tegen den tocht, die zich in de onderaardsehe gewelven dikwijls voor doet. Eensklaps bleef zij stilstaan. Zij meende hel geluid van verschei dene stemmen gcihoord te hebben. Aanstonds dook zij weg in een hoek en maskeerde ook zooveel mogelijk het licht van haar lamp. met het vast be sluit, haar geheel uit te dooven in ge val haar een ernstig gevaar mocht be dreigen. Terwijl zij naiuwlettend toeluisterde, hoorde zij een geluid van voetstappen; liet kwam haar voor alsof er boven haar hoofd geloopen werd. Ook weer klonken er luidruchtige stemmen die van dezelfde plaats schenen te komen. Maar een plotselinge r-heumatiek deed hem persoonlijk de doelmatigheid* van Kruschen ondervinden. Men moet gansch den brief van dazen man herhalen, die, lijk Sint Thomas maar wilde gelooven nadat hij gezien had. Hij schrijft «Tot op heden stond ik sceptisch Ie genover de kracht van Kruschen Salts, toen ik op zekeren dag plotseling over. vallen werd van een hevige rheumatiek- crisis in de gewrichten. De crisis ging over maar ik kon me niet ontdoen van de laatste pijnen, die mij belemmer den mijn dagelijksche bezigheden te hernemen. Ik nam mijn toevlucht tot alle middelen, maar tervergeefs. Alsdan herinnerde ik mij datgene wat mij vroeger deed glimlachen en ik nam Kruschen Salts. «Het resultaat bleef niet dralen na 8 dagen was ik verlost van mijn rheu matiekpijnen; de pijnen waren verdwe nen onder den weldoenden invloed van Kruschen Salts mijne gewrichten bewogen vrij ik .was genezen... «Ik ben ten zeerste erkentelijk aan Kruschen Salts en aan al mijn vrienden zal ik het wonderbaar resultaat dat ik, dank zij Krusiclien Salts, bekomen heb, bekend maken». M. G. N... Door de verschillende zouten verze kert Kruschen de uitschakeling van het urisch zuur door de nieren en geneest aldus de rheumatiek. Vraagt van heden ai' een flescb aan uwen apotheker.. Kruschen Sails in alle apotheken 12,75 fr. de flcsch, 22 fr. de groote flësch (voldoende voor 120 dagen). De plechtigheden van het Eucharis tisch Congres zijn reedsi begonnen. Donderdag j.l. werd in alle kerken van Argentinië een triduum gehouden ter wijl ruim honderdduizend vrouwen Vrij dag tot de H. Tafel naderden. Heden Dinsdag zal de Pauselijke Le gaat Cardinaal Pacelli in een plechtige processie worden afgehaald, waarna de Cardinaal-Legaat zich naan de kathe draal zal begeven. Ruim een millioen pelgrims zullen aan de plechtigheden deelnemen. Buenos-Aires heeft zich gereed1 ge maakt om de ruim één millioen pel grims uit alle oorden der wereld te ont vangen. Verschillende Eucharistische Congressen werden door talrijke naties bijgewoond, doch nooit tevoren hebben zoo talrijke vreemdelingen aan de voor- o"erëidende werkzaamheden van het'Con gres deelgenomen. Ongetwijfeld zal dit 32e Congres meer internationaal zijn, dan de vorige. De verschillende onder-comileiten hebben banden vol werk om het uitvoe rend comiteil ter zijde te s>taan. Er zijn maatregelen getroffen, dat ie dere nationaliteit aan het Congres zal kunnen deelnemen en haar zijn afzon derlijke plaatsen toegewezen bij de plechtigheden. Het huisvestingscomileit heeft even eens zorg ged'ragen voor de levensmid- delendeleverantie aan de deelnemers, van wie een aantal op de schepen zal Olijven. De havens liggen in het cen trum van de stad, zoodat de verschil lende kerken gemakkelijk bereikt kun nen worden. Onder het uitgelezen gezelschap priesters, die aan het Congres deelne men, bevindt zich ook de Aartsbisschop van Manilla, in wiens residentie het eerstvolgend Congres zal worden ge houden. Hij wordt vergezeld door yijf and-ere bisschoppen van de Philippij- nen. i-- Bijzonder wolkom zal. Hoa zijn, die met zijn vrienden rle rêïs vanuit Indo- China heeft ondernomen,, en Mgr Louis Gaillard, Aartsbisschop "fc.an Tours, die een relikwie met zich* mede brengt van tien 11. Martinus, den -patroonheiligen van Buenos'-Aires. De Aartsbisschop van Buenos-Aires, Mgr. Copello, heeft iedere nationale 'sec tie een kerk toegewezen, waar hij per soonlijk 'de vlaggen" gaat wijden. iPje vlag,g;en .zullen in dé processies meegedragen worden en ziullen rond het altaar in het Palerma-park"worden opgesteld, wanneer de Pauselijke Le gaat aan het einde van het Congres do Pontificale Hoogmiszal Opdragen. Een processie aan boord Wanneer de «Conté Grande», het schip waarmede de Pauselijke Legaat, 7; Em. Cardinaal Pacelli, naar Buenos- --ires gaat, den Evenaar passeerde, kwamen de kapitein van het schip en de overige leden der paiuselijke missie,Zij ne Eminentie hun beste gelukwenschen aanbieden. Het salon-orkest aan boord; speelde de pauselijke hymne en ook 't Argenlijnschie en het Italiaansehe volks lied. Om 16 ure werd opnieuw een plechti ge processie met het Allerheiligste ge houden. De deelnemers'stelden zich op bij de kapel, waar ons Heer was uitge steld. "Voorop gingen de: aan boord aanwezi ge priesters en prelaten en vers.chillige bisschoppen. Het Allerheiligste werd, (evenals bij een vorige processie) ge dragen door Mgr. Heylen, bisschop van Namen en voorzitter van de Internatio nale Eucharistische Congressen. Achter hem kwamen de leden der pauselijke missie, verder d'e offlcieele overheden van het schip en ee.n groot aantal an dere voorname persoonlijkheden, zooals baron von Pastor, baron van Hadamar, markies Silvela, enz. Onder het zingen van het «Pange Lin gua» trok de processie uit dë kapel over het eerste klasse-dek en vervolgens ook óver de andere dekken van het schip. Alle passagiers,- zonder ondierscheid, hadden zich opgesteld langs den weg, welke de processie volgde en allen sioc- gen de eenvoudige geloofsdehionstraiie eerbiedig gade. Cardinaal Pacelli met kapitein Olivari aan zijn zijde, had plaats genomen op de commandobrug, waarheen de proces sie, nadat zij een rondlgang gemaakt had over het geheele schip, langzaam opsteeg. Op het groote whndeldek, beneden, verdrong zich een órïlzagelijke schare van passagiers, die eerbiedig opzagen naar de commandobrug, welke-zich als een wit altaar verhief tegen den stra- lenden hemel. Het Allerheiligste werd daar. uitge steld achter het groote raiarn lusschen de scheepskaarlen en scheepsinstrumen- ten, alsof Ons Heer bij het' overschrij den van den Evenaar, ;zelf het opper commando over het schip had genomen. 3*jarig meisje door auto gedood te Schaarbeek Zaterdagavond rond 8 u. 30 wilde, het 3-jarig kindje Ida Z..., wonende in de Vooruitgangslraat te Schaarbeek, de Krakeelstraat oversteken, doch zij werd ongelukkiglijk door den auto van Cor- neile F..., wonende in de Oostendestr., te Molenbeek, gevat en ten gronde ge slingerd'. Het kleine slachtoffertje dat ernstige verwondingen opliep óver gansch het lichaam, moest bij hoogdringendheid naar het St. Jans-gas'thuis overgebracht worden, waar ze tengevolge van de óp- geloopen verwondingen overleed. Het waren de roovers die luidruch tig zwetsten over hun heldendaad zij hadden immers eene zwakke, weer- looze vrouw beroofd van haar vrijheid. Het gewelf, waardoor Pamela zich wegspoedde, liep onder de zaal door, waar de roovers zich vereenigd haddon. Gedurende eenigen tijd deed Paméla moeite om enkele woorden van hun ge sprek op te vangen, maar wegens hun luidruchtigheid kon zij hierin niet sla gen. Daarom begaf zij zich weder zoo spoedig mogelijk op wegi. Eindelijk bereikte zij den ingang van het gewelf. Daar ontmoette zij een nieuwen ernstigen inderpaal een afschuiving van het terrein sloot gedeeltelijk den uitgang af. Maar deze versperring was minder nioeilijk uit den weg te ru:imen, dan oen met ijzer beslagen deur, waaraan zij te vergeefs zou igeschud en gerukt heb ben. Door eenige openingen kon zij bij het heldere schijnsel der maan de hoo rnen van het bosch onderscheiden. Al haar moed verzamelend plaatste zij haar lamp in een uitholling om haar tegen tocht te beveiligen, cn be gon nu de aarde weg te werken. Na een uur van moeilevollen en vol hardenden arbeid, meende Paméla dat zij eindelijk het doel van haar werken bereikt had. Zij had zelfs reeds een koker gegraven, die haar groot genoeg' toescheen om er doorheen te kruipen, maar door eene onvoorzichtige bewe ging veroorzaakte zij eene nieuwe in storting. Al haar zwoegen was dus niet al- Een jammerlijk ongeval heeft alhier groote opschudding onder de bevolking verwekt. Zekere L.. Goedgebuer. ver maakte zich met naar musschen të schieten, toen, bij het overhalen van den haan, het vuurwapen ketste.. •De man vertelde het abnormaal feit aan zijn jonge echtgenoote, die op kor ten afstand voor hét open venster harër slaapkamer stond, en hield het geweer voor zich uijt.' Eenklapsi echter gin,g het schot af, en d'e vróuw werd door gansch de lading getroffen; niet min dan 96 zaadkorreltjes waren >n het li chaam gedrongen. Gezien den korten* «afstand van waar het schot afging; was het schroot bij een gebleven en had de vrouw 'n vree- selijke wonde in de zijde bekomen. De inderhaast ontboden dokter deed bet slachtoffer/, de genaamde Julia De Schuyter, gezien haar bedenkelijken toestand, naar de Refuge te Geilt over brengen. De verslagenheid van den onvrijwil ligen dader is groot. Het jonge echtpaar was slechts se dert énkele maanden getrouwd. Dooclelijfc ongeluk te Roeselaere Te Roeselaere op den Ai'döyesteenwêg is een ongeluk gebeurd. De 13 jarige knaap Felicien Van Ys- sacker, kwam per rijwiel van de O. L. Vrouwkerk naar. huis gereden. Om trent zijne woning gekomen, stak hij de baan over, toen de motorrijder Mau ri ts Provoost hem in tegenovergestelde richting te gemoet kwam. De knaap kon den overkant der baan niet meer bereiken en werd over de tramriggcls door den motorrijder gevat en eenige 'meters ver met zijn rijwiel medege- sleurd waarna beiden zwaar ten gron de stuikten en 'bewusteloos op de baan bleven liggen. De geneesheer stelde vast, dat bei den een schedelbreuk hadden opge- loopen. leen nutteloos en verloren, maar de nieuwe afschuiving was nog veel moei lijker weg te graven. Pamela dreigde nu allen moed te verliezen. Maar de gedachte aan Luigi, die door zielsverdriet gefolterd moest wor den en haar te vergeefs zocht, schonk haar nieuwe krachten, en na nogmaals meer dan twee uren gewerkt te hebben, kon zij eindelijk door eene holte krui pen, die zij tamelijk wijd gemaakt en aan de kanten zorgvuldig ondersteund had. Toen zij buiten liet gewelf midden in de vrije natuur kwam, slaakte zij een zucht van verlichting viel op de knieën. Maar haar gebed was kort, want zij was bevreesd achtervolgd te worden. Na geruimen tijd geloopen te hebben zonder tc weten in welke richting zij zich begaf, maar alleen bezield met het verlangen om zich z-oo ver moge lijk te verwijderen van de bouwvallen, wa«v zij gevangen was geweest, ging zij op den grond liggen naast eene verhevenheid, waarop zij haar hoofd liet rusten. Toen de zenuwachtige overspanning waarin zij zoo langen tijd had door gebracht, eindelijk eenigszins gekal meerd was, verviel zij langzamerhand in een toestand van algeheele prostatie en zonk in slaap. Paméla sliep reeds sinds verscheide ne uren, toen zij eensklaps opgeschrikt werd door een levendig gesprek en door het gehinnik van paaiden, die langs haar heen trokken. Onmiddellijk drongi zij zoo diep mo- Brand te St-Pieters- Woluwe Gisteren namiddag werd rond 5 u. 15 een brand opgemerkt in de woning van den h. H. Boxsteins, smid in de I.'ouis Thijsstraat te Sint Piélers-Woluwe. De bewoners waren sinds 11 u. van den ïhorgen afwezig. Een half uur later waren twee ploe gen der Br'usselsche pompiers ter plaat- e. Geholpen door de politie en de ge- buren konden ze na drie kwartuurs het vuur uitdooven. Heel de smisse en de helft dor wo ning brandden .uit. Gelukkig was er geen wind en stond bet dak van het brandend gebouw heel wat lager dan de buurhui zen, anders brandden well licht meerdere huizen uit. Weinig werd er gered. Wat niet ver brandde zal wel door het water verloren zijn. Vroeger bestond er te Sint-Pietcrs Woluwe 'n pompierskorps. Als in zoo vele andere gemeenten rond de hoofd stad werd dit bet slachtoffer der, Brus- selsche olievlek, met als uitwas: af hankelijkheid van de stad, laattijdig aankomen der pompiers. Beter nog, een gemeente waar geen officieele hulp moet verwacht worden, daar kunnen de menschen zelf aan het blusschen gaan. Waarom gelijk in dé provincie geen vrijwilligerskorps Dat kost niet veel, zeker niet meer dan het systeem dei- olievlek, en 't zou ten minste, doordat bet tijdig kan optreden, kunnen baten, l gelijk door in het struikgewas. Het is vreemd, zegde een der rui ters, wij hebben reeds de geheele om geving van het kasteel doorkruist en afgezocht, maar hebben niets kunnen vinden. Het spijt mij erg, hernam een an dere, voor den man die ons betaald heeft maar ook voor ons, zelf, want nu zou hij ons kunnen beschuldigen dat wij niet waakzaam genoeg zijn geweest én toch zag ik nog veel liever dat wij het spoor bijster bleven van dit meis je, dat een zoo grooten moed aan den dag heeft gelegd. Dè heldin, die in het dichte geboom te verborgen was, hoorde sidderend deze lofspraak aan. Evenwel, de stemmen verwijderden zich langzamerhand en Paméla meen de uit haar schuilhoek te voorschijn te kunnen komen. Maar o ramp, een der roovers, die een weinig achter was gebleven, kreeg haar aanstonds in het oog, keek haar met scherpe blikken aan en greep haar vast,' alvorens zij gelegenheid had om l'e vluchten. Op het geroep van den roover en de angstkreten van Paméla kwamen de andere roovers toegesneld. Het ongelukkige meisje zag zich reeds gebonden, toen de roovers haar eenige oogenblikken alleen en onbewaakt lie ten, om hun aandacht te wijden aan een andere groep ruiters, die in galop kwam aandraven naar de plaats waar zij zich bevonden. Te midden van de algemeene ver rassing, veroorzaakt door deze onver wachte ontmoeting, bemerkten de De 21-jar-ige Robert Manlez en een 19-jarige vriend, met; name Ai mé Wil- linck, waren met een'kano in zee g;1- st'oken om jacht Ie maken op, wilde eenden. Zij verwijderden zich pen paar kilo meter van de kust, met het gevolg dat het.lichte ..vaartuigje, in de branding kwam en omsloeg. 1 Beide inzittenden poogden zich al zwemmende over den langen afstand ie redden, die hun van het strand scheid de. Inmiddels, waren twee ooggetuigen evëneens in een kano gesprongen en de beide jongemannen ter hulp geroeid. Alleen Willinck kon gered worden. Zijn vriend voede zijn laatste krachten be geven. op het oogenblik dat hij zou ge red worden en verdween in de diepte. te» Antwerpen Zondag avond stapte aan den bock d'e Brederodestraat en Amerikalei twee vrouwen achter een tram rij t'uiigf num mer 24, toen zij door een auto komen de uit tegenovergestelde richting, wer den aangereden. Een der vrouwen sloeg op den radia tor. Het was de 6J-jarige Anna De Roo ver, uil Hoevenen, die met gebroken linker knie werd opgenomen. Hare zuster Johanna De Roover, werd ten gronde geslagen en bekwam een wonde aan liet linker oog. Beiden werden naar het Sint-Elisa- belhgaslhuis vervoerd. Johanna De Roover kon na verzorging huiswaarts keeren. Hare Anna werd echter in behandeling gehouden. Geheimzinnig overlijden te Schendelbeke De grafmaker Machtelinckx woon achtig te Schendclbeke bij Geeraards- bergen werd bewusteloos op den trap zijner woning aangetroffen. Het was zijne vrouw welke hem aldaar vond liggen. Ten zeerste verschrikt trachtte zij haar echtgenoot de eerste zorgen toe te dienen en riep de hulp in der geburen welke haar hielpen met het overbren gen van den man naar de slaapkamer. Men stolde alles in het werk om den man tot het.bewustzijn terug te brengen. Ondertusschen was de in allerhaast ontboden geneesheer ter plaatse geko men. Deze kon echter nog enkel de dood: vaststellen. 0, Niet wetende waaraan dit schielijk overlijden was toe te schrijven, verwit tigde de geneesheer het parket dat Ier plaatse kwam voor het noodige onder-, zoek. V erkeersongeval te Haeselt Zondagavond rond 7 u. 30, reden twee soldaten die met verlof gegaan waren, per motor naar de kazerne terug. Ge komen op den Luiksche steenweg wer den ze gevat door een auto, die twee andere wou voorbijsteken, en ten gron de geslingerd. Beide mannen werden een been gebro ken en moesten naar een kliniek van Hasselt worden overgebracht. De auto stopte enkel een 25-t.al meter verder. Het motorrijwiel waarop de twee mannen zaten was gansch verbrijzeld. Het parket stapte op de plaats van. liet ongeluk af om de noodige vaststel lingen te doen. roovers aanvankelijk niet., dat Pamé la ontsnapt was. Maar hunne waak zaamheid, die een oogenblik afgeleid was, maakte hen weldra opmerkzaam op deze vlucht, en twee hunner begonnen het meisje op staanden voet te ach tervolgen. Instinctmatig was zij weder in het. bosch ingedrongen, in de rich ting vanwaar zij de paarden had hoo- ren aankomen. Wie deze iruiters waren, was haar onverschillig zij konden voor haar niet gevaarlijker zijn dan de roovers, in wier handen zij wederom teruggevallen was. Een der roovers greep haar einde lijk vast op het oogenblik dat zij uit het bosch op een open plek kwam, waarop een breeden weg uitliep. Paméla schreeuwde herhaalde malen en luidkeels. Help, help Op dit geroep gaven de ruiters, die aankwamen, hun paarden de sporen. Maar zij bevonden zich nog op ta melijk grooten afstand. De roovers hadden zich dus opnieuw meester gemaakt van Paméla, en een hunner trok haar reeds op zijn paard. Zij verloor reeds alle hoop op red ding, toen een losbranding door hei. ge heele bosch weerklonk de man, die Pamela vasthield, zwaaide met zijn ar men door de lucht, en bleef onbeweeg lijk over zijn paard hangen, terwijl het meisje, nu losgelaten zijnde, ter aarde stortte. Een kogel, afgezonden door een den aankomende ruiters, had den roovcu doodelijk getroffen. '\t .Vervolgt*

De Volksstem | 1934 | | pagina 2