Het Geheim m Een Aalstenaar houdt veel van reizen Doch als puts ver liij pal aan 't peinzen Öp zijn verkwikkend hier DE GHEEST Ban had hij liefst hier weer geweest ONS MENGELWERK Ce Ring van den Moordenaar Os Tunnels onder de Selielde De Dokter zei, dat ze moest vermageren De Huishunrkwestie De Waderlarcdsclh® Herdenking te SVSelIe Vrouw verdronken ie Gent A rheirfsongeral Ie K'evelg/eent De Brug over de i^ethe ingestort te Westerloo Een man verpletterd te Overhespen 16 Get. H. Florentinus was in do IV-' eeuw. bi-ssciwp van Trior in Duilschlund, alwaar hij gedood werd. ten Stradivarius ontdekt. Dc mu sicus Levi uit I3$!ogna heeft een Stradivarius ontdekt welke in het bezit •tvas van een 11-jarigen 'slraafntüzikant in Bergamo, wiens prachtige spel hem opviel. Nadat deskundigen de viool voor och verklaarden, kocht een muzieklief hebber voor 150.000 lire het instrument, liet geld zal gebruikt worden om do. mu zikale opleiding van den jongen straal- muzikant te bekostigen. Generaal Nuyten op Pensioen. Ge neraal Nuyten heeft geoordeeld de plaats van bevelhebber van het He le gerkorps niet Ie kunen aanvaarden en heeft dus zijn pensioen aangevraagd Gelukkige tap. Bij de trekking van de IGe reeks van de tombola van dc ten 'toonstelling van Brussel heeft M. Theo dorc Lefcbvre, 37 jaar pud., gehuwd en vader van vier kinderen, wonende te Templeuvc in de.rue Petite, een lot van 50.000 fr. gewonnen niet liet nummer '4 58.607-08. Men begrijpt de vreugde van dat ne derig gezin toen de postbode M. Louis Rasson, die hem het boekje van 10 fr. verkocht li ad,, hem bet gelukkig nieuws kwam melden. Het lot Ikon niet beter vallen. De noeste man is reeds eenigen tijd wer kploos tegen wil en dank. Overlijdens in Congo. Men meldt uit Congo-het overlijden van de twee volgende missionarissen Fcrw. Zuster Dc Becker Francisca nesse, overleden in de missie van Abu «Mombazi. Eerw. Zuster De Becker, Francisca- nesse, overleden in de missie van Abu Mombazi. Eerw Paler Alois Peeters, der orde der Capueienen, overleden in de missie Jte Molgbé. De 36-urenweek ingevoerd in Ameri ka. President Roosevelt heeft beslo ten van af 1' December de 36-irren week in te voeren voor de zijde- en katoen- fabrieken. De loonen worden op het beslaande peil gehandhaafd. Tien duizend werk lieden zullen daardoor aan werk gehol pen worden. In de Katholieke associatie van het Arrondissement Brussel. Het Hooftl- Comitcit van de Katholieke 'Associatie van liet Arrondissement Brussel is Za terdagnamiddag bijeengekomen in Pa tri». De li. Waucqu-ez, voorzitter, bracht een ontroerde hulde aan de nagedachte nis van den h. Renkin, minister van State van dc Associatie. Aan het debat over de algeineene po litiek namen deel volksvertegenwoordi gers Codsl en Dowinde, evenals de lei ders van dc kantonnale vereenigingen. iHet ging vooral over de besluitwetten. •De li. Carton de Wiart, minister van Slute, sprak zijne tevredenheid uil. over hel. door de regeering reeds verwezen lijkte werk. De vergadering besloot het onderwerp van dit debat te behandelen in publieke vergaderingen belegd wanneer zij baar algenicone begrooting voor 1935 zou hebben neergelegd. Ten slotte sneed senator Crockaert pog liet middenstandsprobleem aan, Een borstbeeld voor Wallace. De Engclsche schrijver Edtgar Wallace, die zoo wat 250 politieromans geleverd heeft, zal eerlang te Londen zijn borst beeld krijgen, en wel in de Fleet Street, de straat der dagbladen, waar Wallace zelf kranten verkocht alvorens bij let terkundigen. roem kende. 43sle Vervolg en slot. En deze schokkende beweging zou mij bijna verraden hebben, als ik baar niet met bovenmenschelijk gewold on derdrukt had. Toen het lijk op een draagbaar naar hel kasteel werd overgebracht, ont moetten wij Maria, die hartverscheu rende kreten slaakte bij den aanblik van het lijk baars vaders, dat zij met haar tranen bevoeld igde. Jk had nog den treurigen moed,haar henige troostwoorden toe te voegen, die echter mijn ware gevoelens niet Vertolkten, maar de omstandigheden cischten het nu eenmaal zoo. Aan het kasteel gekomen zijnde, Zagen wij Agostino in allerijl aanko men zijn vertrokken gelaat teekende onbeschrijfelijke smart en toorn. Op dat oogenblik speelde ik meester lijk mijn rol. Wie is de ellendeling, vroeg Ago stino, die het leven van mijn dierba ren neef della Rocca heeft durven aan randen En .hij greep den dolk, die in dc wond was blijven steken. Het vet is een gevaar voor het hart De diklijvigheid stelt niet alleen een schoonheidskiwcstie maar ook een ge- zondheidskwestie daar. Tc veel vet ver zwakt het organisme; de innerlijk or ganen verslappen en slenteren onder den last, een bovenmatige krachtin spanning wordt van het hart gïëischl. Volgt een voorbeeld «'k Heb vele middelen aangewend om te vermageren, schrijft deze vrouw want ik leed aan liartcrisissen, maar uiels verminderde mijn gewicht. Maar sinds ik Kruschen Sails inneem, ver wondert zich iedereen waar ik ga, over het gewicht dat ik verloren heb. Ik nam eerst Kruschen Salts voor rheumal.ick en zij hebben mij uitstekend goed ge daan. Zij hebben ook mijn gewicht fel doen afnemen. Vóór Kerstdag woog ik 100 kgr. 800 gr., Nu weeg ik veel min. Ik heb mijn kleed doen hermaken, dat ik vorig jaar droeg, alvorens het te kunnen aandoen; en in werkelijkheid heb ik mijn voeding niet verminderd, derwijze dat ik alleen Kruschen Salts dank schuldig ben.» Mevr. M.S. De verschillige naluilrlijke zouten, van Kruschen helpen de innerlijke or ganen iedcrcn dag de uitwerpsels en de giften uit te schakelen die het li chaam hinderen. Dan, zachtjes aan, het niet. bevallige vet verdwijnt, traag mis- cliien, maar zeker. Kruschen Salts in alle apotheken 2,75 de flosch, 22.00 fr. de groole; flcsch, (voldoende voor 120 dagen). Ziehier op welke wijze de huishuur- kwestie zal geregeld worden in het Vol- machtsbesluit Huurceelen Doel van het desbetreffend volmacht- besluit is de huurders in de gelegenheid te stellen de huurceelen vervroegd te verbreken wanneer de huurprijs niet meer in overeenstemming is met de huidige ckonomische omstandigheden. De huurders., die de herziening ver langen, zullen dit den eigenaar bij aan- eteekenden brief moeten beteekenen. Komt er vanwege den eigenaar geen antwoord binnen de maand, dan wordt verondersteld dat hij met de verbre king instemt en mag de huurder bin nen de zes maanden overgaan lot de toepassing van de andere bepalingen uit het besluit. Is er evenwel bezwaar, vanwege den eigenaar,dan komt de zaak voor den rechter, die te beslechten krijgt. Kleine woningen Er zijn echter woningen, die zonder huurccei verhuurd zijn. Voor de vooróorlogselië wordt nu de huurprijs vastgesteld op zeven maal den vooroorlogschen huurprijs. De wo ningen die hiervoor in aanmerking ko men zijn die waarvan de huurprijs in 1914 geen G00 frank te bo\en ging in het Brusselschc (400 frank voor ap partementen) en 75 frank in gemeen ten niet minder dan 5.000 inwoners. Tusschen beide uitersten zijn nog drie andere' kategoriën vastgesteld in ver houding tot het bevolkingscijfer. Geldt hei kleine woningen gebouwd na den oorlog,, dan kan voornoemde maximumbepaling natuurlijk niet gel den. Voor deze wordt de kadastrale waarde tot maatstaf genomen. Ook hier verdeelt men de woningen in vijf kate- orieën in verhouding tot het bevol kingscijfer. De hoogste kalegorie geldt voor liet Bruss-elsche de maximum- huurprijs, die op 5/4 van de kadastrale waarde niet mag overschrijden, geldt er voor de woningen met een kadastrale waarde van ten hoogste 3,600 frank. Zondag werd te Melle de veldslag herdacht waar de Belgische oorlogsvrij willigers en Fransche mariniers sneu velden. Een optocht;, werd gevormd, de muziek van Malie aan het hoofd, door afvaardigingen met vaandel van oud- strijders uit Melle' en uit Gerit, de af- deeling der Franschë oud-strijders met hun voorzitter, den tbr Wari,afvaardi gingen van Fransche vrijwilligers en van de federatie der Fransche oud- strijders uit Parijs, .avfaardigingen van Belgische vrijwilligers. Daar waren de h.11. Van de Vyver. burgemeester van Melle; Van Pott^lsbcrghe, voorzitter van de vereeniging der Vrijwilligers van Oost-Vlaandefdfi; De Witte, voor zitter van de Belgische federatie van Oorlogsvrijwilligers-; een afvaardiging van het leger, enz* Na den plechtigen dienst ter eere der gesneuvelden werden bloemen neerge legd aan den voet der graven en bij bet gedenkteeken der Fransche Mariniers Toespraken werden gehouden door de h.h. burgemeester \Van de Vyver en Wari. Zondagnamiddag, om 1,03, is Maria Bulckaert, echtgenoote Van Ilooghe, 34 jaar, uit Woumen, verblijvend in de Schooldreel', 112, te Gentbrugge, aldaar in de Schelde verdronken. Tien minuten nadien werd haar lijk opge trokken. Ontzetting maakte zich nu van allen meester de dolk vertoonde het fami liewapen van Agostino Zafaelli. Nu trad ik recht op Agostino toe, en beschuldigde hem openlijk van den moord. Het wapen zelf verraadt u, neef. Ellendeling, wat durft ge daar ggen De waarheid, helaas Ik mijn neef vermoord Gij hebt hem gisteren zelf be dreigd. Maar vandaag Vandaag hebt ge uw bedreigingen ten uitvoer gebracht. Dat is een leugen riep Maria. Ik blijf borg voor de onschuld yan Agostino. Silvio zal oordeelen of hij on schuldig is of schuldig is-, alhoewel alles hem beschuldigt, zeide ik, ter wijl ik mij verwijderde. Do gheeele zaak viel beslist goed uit voor mij. Ik heb Silvio wreder gesproken. Zijn smart, zijn woede en zijn wraak plannen tegen Agostino laten zich ge makkelijk begrijpen, vooral toen ik hem mededeelde, dat men den dolk yan Een auto stort in de diepte Parijs, 14 Okt. In den loop van den namiddag trachtte een auto, waar. in zeven personen uit Clermont-Fer rand hadden plaats genomen, langs een onberijdbaren weg, het observatorium te bereiken, op den top' van den Puy du Dome. Toen de auto bijna liet. hoogste punt van den berg had bereikt, is zij tegen de borstwering terecht gekomen, die begaf, is in de diepte gestort en de hel ling over een groole lengte afgerold. Zes van dc inzittenden w?erden ge dood dc zevende is levensgevaarlijk ge kwetst geworden. CJBIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT GEEV&NAARB Oneerlijke bediende te Brussel Daar de minister van Economische Aangelegenheden, lie,er Van Cauwelaerl, vernomen had dat er invoervergunnin gen op onregelmatige wijze zouden af geleverd worden, aan een invoerder, waarschuwde de minjser het hooger e.o- miteit van toezicht, j dat onmiddellijk een onderzoek instelde. Men ontdekte al spoedig de schuldi ge, een jonge tijdelijke bediende van he.t departement. Door dieristrelaties wist hij dat een firma moelijkheden on dervond om oen invoervergunning te bekomen. Om deze invoervergunning te bekomen, moest ei' een groote som geld gestort worden. Hij sprak met den nij- veraar af en stelde hem voor tegen ver goeding, de toelating te bezorgen, Men kwam tot een stilzwijgend ac- coord en men bepaalde een bijeenkomst. Toen de weinig delicate bediende er zich aanmeldde trof 'hij daar een in specteur aan van het controolcomiteil die hem in verhoor nam en hem tot bekentenissen dwong».. Het parket werd verwittigd. zijn neef in de wond yan het slachtof fer had gevonden. Mij is het alleen te doen om deze woede en wraakzucht aan te wakkeren, daar zij mijn plannen zoo uitstekend bevorderen. Alles zou goed gaan als Maria Agostino niet halsstarrig verdedigde en aan zijn onschuld geloofde. Fen oogenblik ben ik bang ge weest dat mijn plannen zouden mis lukken. Maai' neen, mijn gelukster is mij bijgebleven. Silvio en Agostino zullen zich met elkander meten het strijdperk is reeds gereed. Van avond zal een hunner uit den weg geruimd zijn door den ander, en zal ik eigenaar zijn van de bezittingen van den geval lene. Mijn dolk zal mij wel de poorten van het andere kasteel openen. Zoo eindigden de gedenkschriften van dezen booswicht, die zelf bezweek terwijl hij op nieuwe snooddaden zon. Na lang gezwegen te hebben, zeide Silvio, ten diepste verontwaardigd ever zooveel boosheid Die ellendeling verdient niet eens de eer yan een plechtige begrafenis.. In September jl. was bet een jaar ge leden dat de tunnels onder de Schelde te Antwerpen voor het verkeer open gesteld werden. Van meet af, heeft het publiek blijk gegeven van een groole belangstelling ten opzichte van deze prachtige moder ne wegen. In een jaar tijd reden 471.018 rij tuigen door den grooten tunnel, terwijl de kleine gebruikt werd door 4 millioen 358.086. In April jl.'werd de veerboot van liet Waas-Station, de z.gn. statieboot uit den dienst genomen; sindsdien worden de spooi'wegreizigers overgezet met ue gewone veerboot, indien zij althans niet verkiezen den voetgangerstunnel te ge bruiken. 83.8G8 gewone spooi'wegreizigers, de weekabonnementen niet inbegrepen, maakten daar gebruik van; zoodat men liet totaal van 4.358.086 nog met ten minste 83.868 verhoogen moet. Boven dien kwamen 980.626 wielrijders door den kleinen tunnel; dit aantal is echter in liet voornoemde totaal begrepen. De balans. Voor den grooten tunnel bedroeg liet cijfer van de ontvangsten 4.992.841,75 fr. naast dat van de uitgaven dat 9 43.381.15 fr. beliep, zoodat hier ren batig saldo is ten bedraige van 4.0 49.460 franken. Voor den voetgangerstunnel bedroeg het cijfer van de inkomsten 2.036.14 4,10 fr., naast 835,821,32 fr. aan uitgaven, zoodat het batig saldo 1,200.322,78 fr. beloopt. Beide tunnels leverden dus een batig saldo op van 5 millioen 3 49.782.78 fr. Op de vlasroolerij van M. Georges- Bussehaerl, deed er zich rond 9 ure des morgens, le Wevelghem een vreëseiijk a rb e i d songe v a 1 v p or. De vlasliandelaai' Jan Houthave, 63 jaar oud, wonende Leiestraat te Lauwe, had. aan Bu-sschaert eë-n vlashekken, ge kocht. Nu dat het Leierolen gedaan was, stonden.de vlashekkens in stapels op de roolerij. Vader Houthave was Zaterdag morgen niet zijn zoon Gcro- me gekomen om het gekochte hekken weg te halen. Waarschijnlijk zal de sla- pel. toen zij het hekken wilden wegne men, nedergeplóft zijn en vader en zoon Houthave werden onder den zwaren last bedolven. Toen men er in gelukte hen te bevrijden had vader Houthave reeds opgehouden te leven. De ongelukkige werd schier op den slag gedood. De zoon was gekwetst, aan hel hoofd en beenen cn klaagde van pijnen in de lenden. Beiden werden naai' hun woning over gevoerd. Een onderzoek is ingesteld. Een Icwaataiwillige "V ertoruilter "te Brussel In den nacht van Zaterdag op Zon dag ibezoobt een zekere Jan de R., uit Sint Lambrechts-Woluwé ée'nc herberg aan de IJ. Geeststraat te Brussel, waar li ij het nogal brutaal aan boord legde om drank te bekomen. De kellnei' wei gerde echter hem le bedienen, en daar op haalde De R. een mes uit den zak, waarmee hij den bediende verscheidene diepe steken toebracht. 'Bij een poging om te vluchten, werd De 11. echter door twee gendarmen, op de Kapellemarkt, aangehouden en op gesloten. Zondagmorgen werd hij aan het par ket- overgeleverd. Door eene ongekende oorzaak begaf de- brug over de Nelhe en stortte met groot gedruisch in. Het ongeval gebeur de vlak nadat een vrachtauto over de brug was gebold. Deze brug, uit ijzer en hout, en steu nende op gemetselde pilaren, was weliswaar al oud, doch niets liet .ver moeden dat ze zoo spoedig zou m dui gen vallen. Daar, voor vernieuwing, de steenweg Gheel Veerle-Diest-Raast ganseh is opengebroken, was het met het verkeer in de streek al erg gesteld, en wordt thans door dit onvoorziene voorval nog meer bemoeilijkt. Ik deel ten volle uwe verontwaar diging, neef Silvio, zeide Agostino. Ik zal aanstonds alle vazallen van ons beiden bijeenroepen en hun het beruch te Gedenkboek laten voorlezen, opdat allen overtuigd zijn, wie do moorde naar, een gewel'enlooze gelukzoeker geweest is. De eer van onze beide familien, die een oogenblik omsluierd is geworden door deze gebeurtenissen zal opnieuw uitblinken. God moge zijn ziel barmhartig 'zijn hernam Silvio. Helaas,waar om heb ik het moeten zijn, die hem voor den Eeuwigen 'Rechterstoel heb gebracht, terwijl bij het mij had kun nen doen. Toen Silvio hersteld was van een» hevige ziekte, die hem op den rand van het graf had gebracht, deden hij en Agostino de belofte dat zij voortaan overal, waar. zij konden, het antiso ciale 'en anti-godsdienstige beginsel der Vendetta zouden bestrijden, een besluit, waarin zij door, Maria krachtig werden terzijde gestaan, EINDE. De genaamde Marcel Geribrugghe, 35 jaar oud, en vader van 2 kinderen, met terwoon te Antwerpen gevestigd, voer de een tractor niet een sleepwagen waarop tonnen pek van de maatschap pij «Antverpia», op de baan van Sint- Truiden naar Tienen. Te Overhespen gekomen moest hij stoppen daar er iets aan den sleepwagen haperde. De achterkant van den wagen was slechts met een elektrische, zaklampbattèrij: verlicht. Genbrugghe lag onder den wagen om het defect te herstellen toen uit de ricliting' van St-Truiden een au tocamion kwam aangereden van een Brusselschc firma, geleid door den 29- jarige Maurice Vuysleke, woonachtig Gemeenteplaats Ie Sl-Jans-Molenboek. Doze laatste verblind door de lampen van een kruisende auto botste op het stilstaande voertuig met bet gevolg dat de sleepwagen vooruit werd gestoolen cn een ton pek den radiator en den mo tor van den camion verbrijzelde. Marcel Genbrugghe lag met ge plot ter d been en gansch vermorzelde voet onder zijn voertuig en moest naar een kliniek van Tienen overgebracht wor den waar zijn toestand als zeer ernstig werd beschouwd. Het parket van Iloei is ter plaatse afgestapt. i^randL to Diegem Zondagmorgen rond 6 uur brak op eens brand uit in de bakkerij der echt- gcnoolen Florck, .Vanderaasttaat le Diegem. Het vuur nam een aanvang aan het droog hout bij den oven, en breidde, zich zoo snel uit dat een klein belen dend gebouw eveneens vuur vatte. Gezien de uitbreiding die dc brand dreigde te nemen, deed de burgemeester de pompiers van Schaarbeek verwitti gen, die onmiddellijk naar de plaats; van de ramp kwamen gesneld. Na anderhalf uur werken waren deze het vuur meester. De winkel en het buis. konden gevrijwaard worden, maar do bakkerij en het helende gebouw waarin allerlei materiaal lag werden een prooi der vlammen. Het schijnt dat de oorzaak van den brand zou te wijten zijn aan de al to groote hitte van den oven. De roerende schets DE RING VAN. DEN MOORDENAAR is ten einde. Een nieuw mengelwerk zal morgen beginnen. Wij zijn nogmaals aan het snuffe len gegaan in de verzameling graag gelezen mengelwerken cn hebben dit maal een hoogst aangrijpend verhaal gevonden, waarvan de titel alleen aanduidt welker angstvolle toestanden elkaar onophou dend opvolgen. Het is een der zeldzame verhalen welke van 't begin tot het einde boeien en den lezer gedurig in spanning hou den. Leest het dus en slaat geen nummoij fiver*

De Volksstem | 1934 | | pagina 2