tstëh} ieiMS Katholieke Sfrijdersbond GROOT KUNSTCONCERT Rood Kruis van België Naamfeest van Z. M. den Koning lOOMSKMSM CMAT door Md. iHl ruche, S. J. Nationale Mobilisatie Een de vole gedachte Bericht aan de oudera van in dienat zijnde militairen. Verlichtingsstaking VOETBAL LOOPEN Koniükl. VI. Schouw burg- va» Brussel ygFWBrsrtWjJta» GEMEENTE EREMBODEGEM Tooneélgeeelschap U it eigen Kracht» Lokaal Katholieke Volkskring Denderstraat. Twee opvoeringen van «DE KONING DRINKT», op Zondagen 18 en 25 Novem ber 1934, telkens te 5 uur. "DE KONING DRINKT» is een fresco in drie paneelen door Jos. Janssen. Muziekbewerking door Em. IluUpbvoeck. Nieuwe decors. GEMEENTE MOORSEL Ter oorzake dec herstellingswerken aan de Kloosterstraat, is den doorgang voer gerij van heden af streng verbo den bij dag en nacht. Het Bestuur. Oproep lot de Katholieken van de Keizerlijke Plaats, Arbeidstraat, Hopmarkt en aanpalende straten Tot lieden toe bestond er nog geen wijkkring voor U. Thans wordt in die gröote leemte voorzien. De Wijkkring ALLES DOOR IIET WÉRK die de Nieuvvstraat, de Keizer straat, de Lange Ridderstraat en de Kat- testraat omvatte, wordt uitgebreid tot uwe straten. Het Bestuur werd verruimd, zoodat iedere straat vertegenwoordigd, is. Toekomende Dinsdag wof'dt de "Wijkkring op dien voet her sticht. Êenc.belangrijke Vergadering waarop U dringend wordt uitgenoodigd, wordt belegd te 8 uur, bij den lieer Ilenri De Saedelecr, Nieuwstraat. Als sprekers treden op Senator Moycrsoen en Volksver legcn- u oördigcr Van Schuylenbergh. Wijkkring DE JEFKENS Op Zondag 11 November aanstaande, houden de Jefkens hun jaarlijksch groot kinderfeest, ter gelegenheid van het ver- éerend bezoek van Sint Marten, die in hoögst eigen persoon onze kleine Jefkens komt vergasten. Onze kleuters zullen*zich nog herinne ren, hoe aangenaam dit feest verleden jaar was dit jaar belooft het nog prach tiger en leutiger te worden. Vaders en Moeders-"Jefkens» mogen niet nalaten op dit feest tegenwoordig te zijn metal limine kinderen. Voor ieder is een prijs weggelegd. Nieuwe inschrijvingen, toelating ver- leehend deel te nemen aan het feest, woVden aanvaard tot Zaterdag avond. Inschrijving bij onzen schrijver, II. Teur- refeens, Vrijheidstraat, t. s. Hot Kinderfeest gaat door op Zondag 11 November, te 5 uur namiddag, in de grót)te feestzaal van Sint Jozefspatronaat. Ter gelegenheid van het Naamfeest van Zijne Majesteit den Koning, zal een TE*DEUM gezongen worden in de Sint Martenskerk, op Donderdag 15 November aanstaande, te li 1/2 uur voormiddag. De Burgerlijke en Krijgsoverheden worden ertoe uitgenoodigd. Men zal vergaderen ten Stadhuize, te 11 1/4 uur. om zich vandaar stoetsgewijze naar de kerk te begeven. Verjaring van den Wapenstilstand Zondag, 11 November, zullen al de oud-strijders den Wapenstilstand her denken. Samenkomst op het Stadhuis, om 9 u 45, vanwaar al de vaderlandslie vende vereenigingen en al de uitgenoo- digden zich stoetsgewijze naar St Marti- nuskerk zullen begeven, waar een plech tige Mis, gevolgd door Tc Deum zal plaats hebben. Voor de Heilige Mis zal de zegening van het vaandel der "Vuurkruisen» dei- stad Aalst plaats vinden. Na de kerkelijke plechtigheid, zal een stoet gevormd worden, die hulde zal brengen aan de gedenkteekens der ge sneuvelden. Volgorde Muziek, Vuurkruisen, Stadsoverheid, Verminkten, N. S. B. (nationale strijdershond), A. O. C. (Ver broedering der officieren, andere maat schappijen. Na den optocht, vereeniging op het Stadhuis. Slotrede. GEVONDEN, een wiel van auto. Terug te hekomen, "Cinema Flora» Moorsel baan, ter stede. "V olksontwiltlceling Daviasfoncla K. V, H. XJ. Woensdag a. s., te 8 uur, in 't Groen Kruis, St Jorisstraat, Conferentie door E. P. Stracke, S. <J., over DE BEKEERING VAN VLAANDEREN. Niemand ontbreke Confrérie uSint Crispyn» Ee:ie Mis vaawege de Confrérie Sint Crispyn,,, voor ons afgestorven lid, Dunte Weduwe Aclolf Van den Berghe Korte Zoutstraat, zal plaats hebben op Maandag 12 dezer, om 7 1/2 ure, in de kerk van den II. Martinus, aan het al taar van den H. Crispyn. Vanwege dezelfde Confrérie zal een Mis opgedragen worden voor ons afge storven lid Mijnheer Theophiel De Lombaerl, op Dinsdag 13 dezer, om 7 1/2 ure, in dezelfde kerk en aan hetzelfde altaar. Zondag 18 November a. s. te 2 uur namiddag te Brussel, Nationale Mobilisa tie van gansch den Handcldrijvenden en Industricelcn Middenstand van Belgie. Massa-optocht langs de lanen van het Centrum der Hoofdstad. Monstermeeting in do zaal van het Zuiderpaleis. De manifestatie van 18 November, die in het teeken zal staan van een beroep op den Koning, zal de laatste manifes tatie daarsteilen van de Middenstands- klassen. Wie op 18 November te Brussel niet aanwezig is, pleegt 'verraad tegenover zijnen stand HET VERWEER AALST vraagt een speciale trein aan. Vertrek uit Aalst, om 1 uur. Prijs 7,80 Fr., heen en terugreis. Men kan zich laten inschrijven bij de besturen der verschillende bonden, of in liet Secretariaat, Nieuwstraat. 32, Aalst, tot Donderdag 15 November, 's middags. Koninklijke Harmonie 44 Al Groeiend' Bloeiend' AALST Op Zaterdag 24 November 1934, te 20 u. in de zaal Roller Skating Rink De Ridderstraat GEVOLGD VAN PRACHTIG BAL Het Concert onder leiding van Meester Karei Walpot, Orkestleider aan het Belgisch Nationaal Instituut voor Radio-Omroep. En met de medewerking van: Mevrouw Suzane de Gavre, 1« Sopraan van den Kon. Muntschouwburg, te Brussel. Heer August Ardenois, Klavier-virtuoos, Zangleider aan den Kon. Muntschouwburg, te Brussel. Heer Frans Wigy, Viool-virtuoos, Prijs Vieuxtemps, Solist aan het N. I. R. Heer Vereist, Hobo-virtuoos, le Prijs met de grootste onderscheiding, Solist aan bet N. I. R. Het PROGRAMMA zal later volgen. Vleogel van het HuisPleyel. Toegangskaarten voor de Bescherm- en Eere leden: 5 frank. Voor ni?t-Leden: 12 frank. Te bekomen ten Lokale, Korte Zoutstraat, 40 bij de Bestuurleden en de Leden van het Feestcomitcit, alsook aan den ingang der zaal. Het voorbehouden véln tafels (5 en 10 frank) zal geschieden ten Lokale, op Zondag 18 Novem ber, van 11 tot 1 uur; op Maandag 19, Dinsdag 20 en Woensdag 21 November, telkens van 20 tot 21u. HET BESTUUR. De Stefaan De Jonghe*Hulde van (leu V. T.B. op Donderdag 22 Nov. te 19 u. 30, in den Stadsschouwburg be- loofteen groot succes te worden. Des te meer daar een zeer ..geslaagd De Jonghe- basrelief, werk van beeldhouwer Frans Lemaitre, kosteloos verloot wordt tus- schen de beschermers van deze poging om een veelbelovenden Aalsterschen mu sicoloog te herdenken en daarenboven een gedeelte van zijn werk voort te zet ten. Men wachtc niet om zich toegangs bewijzen aail te schaffen. Deze zijn te vens uitvoerige, geillustreerde program ma's. Prijs 10 fr. (beschermers), 7 fr. 5 fr. (leden van den V.T.B.) Bij de ver tegenwoordigers van den V.T.B. en in de boekhandels Dirk Marlens, Sint The- resia en J. Van Nüffel-De Gendt, Kerk straat 21. De VLamtche Toeristenbond Afdeeling Aalst richt op Donderdag 15 November, te 19 n. 30, in de feestzaal van het stadhuis zijn eerste wintervoordracht in. Mevrouw Gry Guglielmo Van Prehn-Krijgsman spreekt over hidië's Gordel van Sma ragd met 150 prachtige lichtbeelden over Sumatra, Java. Bali en Zuid-Cele bes. Spreekster is een Hindoe-Sumatraan- sche en treedt op in nationale dracht.Toe gang vrij en kosteloos voor iedereen. De zitplaatsen worden aan dc V.T.B.ërs voorbehouden. We verwachten voor de zen uiterst belangwekkenden inzet onzer voordrachten een reuzenbij val. AFDEELING AALST Het Bestuur van de Plaatselijke At- deeling Aalst, brenigt ter kennis dat de leergangen: van Volksgezondhe-id, Ver pleeg en Verbandleer zullen hernemen in het lokaal van het Rood Kruis, Gasthuisstraat, 40. F,c eerste vergadering zal gehouden worden in het hierboven vermeld lokaal op Donderdag den 15 November, om 5 uren, waar verdere inlichtingen zullen verschaft worden. Men kan zich van heden af laten in schrijven bij Mej. Callfibaut. Fernando, Botermarkt; M. Felix Van Landuyt, Dr. De Moorstraat, 46; en ook in het lokaal van het Roode Kruis, Gasthuisstraat.40. Om met vrucht de lessen tc volgen moet men volledig Lager Onderwijs ge daan hebben en minstens 18 jaar oud zijn. Een bijzondere .oproep wordt gericht tot de Werklieden» Meestergasten, ^Brandweermannen, Politieagenten, enz. van alle nijverheden die zoo dikwijls een ramp of ongeval hijwonen, en zoo hunne makkers zou,den kunnen behulp zaam zijn. Namens het Roode Kruis van Belgie, Afdeeling Aalst, De Voorzitter, Dr. De Cock. is het, op Maandag 19 November a. s., in de feestzaal van het Stadhuis, een Kunstfeest in te richten, waarvan de op brengst zal dienen om een grafmonument op te richten op de laatste rustplaats van wijlen Meester Arie Van den Heuvel, de groote Vlaamsche tooneelartist, die wij hier verleden jaar nog konden bewonde ren. De Heer Michel van Vlaauderen zal een causerie houden over den overleden artist. Yerleenen verder gansch belang loos hunne medewerking tot dit Kunst feest Mejuffer J. Mertcns, kunstzange- ves, Iïeer Van der Meulcn, van den Kon. Schouwburg van Antwerpen, Heer Van de Weghe, van het Conservatorium van Gent, Heer Kieckens, violonist, de HJI. Van Lierde en Eeckmau. pianisten, en de Leden van 't Land van Riem. Alle kultureele vereenigingen der stad zullen het als een gebiedenden plicht aanzien dezen avond op te luisteren door hunne aanwezigheid. Kaarten tegen 5, 2 en 1 Fr, op het Sekretariaat, Keizerlijke Plaats, 13 DE SCHOLEN IN REP EN ROER Wa&rmêe 1 Waarom Waardoor Met het Sint Maartensfeest van 't Land van Riem dal Zondag plaats heeft in den stadsschouwburg te 4 u. De Zusters, de Meesters en de Mees teressen hooren anxlers; niet dan van Koeken 1 Chocolade 'Nen tombola... gratis voor riiefs crt... nen gooche laar die de prachtigste goocheltoeren zal doen En dan St. Maarten die zelf komt, peinst nc keer, op zijnen naam dag, van uit den Hemel Al de kinderen vragen aan hun ou ders of ze 1 in zijn van 't, Land van Riem, want kinderkens van Niet-leaen mogen niet binnen. D/? groene lidkaart wordt streng ge- ei'Scht aan den ingang Tal van brieven, waarvan sommige ongeteekend zijn of onvolledig adres dragen, worden gestuurd aan het Stads bestuur vanwege soldaten, om door tus- schenkomst van den Burgemeester de toelating te bekomen naar huis in verlof te komen, De Burgemeester maakt bekend dat bij schrijven van 13 October laatst, ter kennis is gebracht van den heer Minister van Landsverdediging, dat de toestand, met betrek op de Vermeende kroepepi- demie to Aalst, niet van zulken aard was om het verbod van verlof aan soldaten te handhaven en dat deze maatregel mocht opgeheven worden. Het Stadsbestuur heeft dus het moge lijke gedaan om voldoening te bekomen. De ouders kunnen bijgevolg in dien zin hunne soldaten inlichten. Veortaan nog brieven schrijven, is dus gansch nutteloos. Dc Burgemeester A. NICHELS. Op 16 en 17 November, Verlichtings- staking over heel het Land, als protest tegen de hooge electriciteitstarieven in de meeste steden en dorpen. Uit solidariteitsgevoel doet Aalst ook mêe. Dus geen enkel vitrien of winkel weze 's avonds verlicht op 16 en 17 No vember a. s. Bet Vera-eer Aalst. BIJ EENDRACHT W Een kijkje op onze ploegen. Het gaat verre van slecht bij Een- dracht's elftallen. De promotieploeg staat op twee punt jes van de leiders. Wij hadden zelfs al op kop moeten staan, 't Zal misschien ko menonze mannen zijn de besten waard, als ze maar willen. Hoe stellen de andere ploegen het De scholieren zijn nog niet begonnen met hun kampioenschap. Ze zijn echter bezig met zich gereed te maken en het is te hopen dat ze 't evengoed doen als hunne clubgenooten der andere elftallen. Kijk eens naar do klassementen Derde Klasse. 1. Eendr. Aalst 5 5 0 0 30—10 10 2. Volharden 5 3 1 1 2120 7 3. A. Ronse 5 3 0 2 24—13 6 4. Geefaardsberg. 5 3 0 2 2313 6 5. Oudenaarde 4 1 0 3 718 2 6. St Denderleeuw 4 10 3 1616 2 7. Aalst Sp. 5 1 0 4 14—30 2 8. F.C. Denderleeuw 3 0 1 2 822 1 In deze reeks hebben we dus reeds 3 punten voorsprong genomen op onze on middellijke tegenstrevers. Houdt voet bij stek jongens. Zondag om 2 u. komt F.C. Denderl naar hier. Alle spelers op post en ge zorgd voor een nieuwe zegepraal, Vierde Klasse. 1. Eendr. Aalst 7 6 0 I 57 11 12 2. Wetteren 6 4 1 1 398 9 3. Volharden 6 4 0 2 2512 8 4. Erembodegem 7 3 1 3 25 23 7 5. F.C. Denderl. 6 3 0 3 13—35 6 6. Sottegem A. 7 1 0 6 9—43 7. Sottegem B. 7 10 6 15 51 2 Ook hier staan we op kop. Als wc Zon dag op het plein van F.C. Denderleeuw dc puntjes loskrijgen, dan vergrootcn wij onze kansen op den titel in ruime mate. -Juniors Eindstand. 1. S.K. Temsche 8 7 0 1 6914 14 2. Eendr. Aalst. 8 4 1 3 37—33 9 3. S.K. St Niklaas 8 4 1 3 31—31 9 4. S.K. Zcle 8 3 0 5 16—36 6 5. Scela 8 1 0 7 11—64 2 Na een zwak begin hebben onze Juniors zich herpakt en ze zijn erin geslaagd van beslag te leggen op de tweede plaats. Kadetten. 1. Eendr. Aalst 9 8 0 1 794 16 2. Dendermonde 8 7 0 1 38 8 14 3. Volharden 8 6 0 2 268 12 4. F.C. Denderl. 9 4 0 6 21—38 8 5. St Denderleeuw 8 2 0 6 1426 4 6. Aalst Sport 9 1 1 7 8—44 3 7. Erembodegem 9 1 1 7 765 3 Nogmaals prijkt Eendracht's naam op kop. In deze reeks is de strijd geweldig en onze kadetten mogen geen enkele ver zwakking hebben. Zondag bollen ze naar Standaard Denderleeuw. De rangschikking onzer verschillende ploegen spreekt meer dan vele woorden voor de degelijkheid van Eendracht's spe lers. We mogen dan ook op onze jongens fier zijn en drukken den wcnsch uit dat ze op het einde van het seizoen elk in hunne reeks met den op per vogel zullen wegvliegen. Weert u, Wit Zwarten. Wie bolt er mee Naar Wetteren I Zondag wordt heel de provincie op stelten gezet. De schok Wetteren-Eendr. belooft in alle vurigheid gespeeld te zul len worden. Voor 3,60 fr. bolt er een speciale trein Zondag naar Wetteren. Vertrek te Aalst om 12 u. 56 Aankomst Wetteren 1 u. 10 Vertrek Wetteren 5 u. Terug in Aalst om 5 u. 14 Tickets zijn van dezen avond af te ver krijgen ten lokale Eendr. Statieplcin. Wit en Zwart. gen publiek. Uwe supporters zien u liefst uitkomen tegen sterke ploegen... dan kunt u de volle maat geven. Geeraards- bergen is er zoo een laat ons eens zien dat de aloude Volhardersgeestdrift niet dood is. Uw vlugste spel moet u uithalen en uw vleugels aan 't werk zetten. Als u dat doet dan zijtu aanst. Zondag 2 punt jes rijker en is uw kandidatuur voor den kampioenstitel verstevigd. Match te 2 u,. Beeks Knapen. De Derby Volharden-Aalst Sport. Zondag morgen te 10 u. staan de Ka detten dezer beide Aalstersclie clubs te genover elkaar. Ook de jonge Groen zwarten hadden met tegenspoed te kam pen en niettegenstaande hun liooger- staand spel moesten ze vaak voor loggere ploegen het onderspit delven. De kleine Volharders gaven ons steeds puike wed strijden en zullen zich bij dezen Derby weer inspannen om ous echte voetbal te laten zien. Match om 10 u. Pallieter. BIJ VOLHARDEN IE Afdeeling Bcvord VOLHARDEN-GEERAERDSBERGEN Een der onmiddellijke konkurrenten van de kopploeg die zich Temsche noemt is voorzeker het sterke elftal van den OudenBerg.Die kerels schijnen in pracht- form te steken, te oordeelen althans naar hunne laatste uitslagen en spreken van niets minder dan binnen een paar matchen de leiding in handen te nemen. De onkans welke de Volharders dezen laatsten tijd op het l(jf zit schijnt de Geesbergenaars in hun opzet te willen doen slagen. Volharders jongens ge gaat het kwaad hebben 1 maar juist nu hoeft u de nek ken te spannen en meteen forschen ruk u uit de omknelling los te wringen. Wij weten dat u bekwaam zjjt de besten er onder te honden en bijzonderlijk vo#r ei- BIJ ALOST SPORT Laatste Berichten van Aalst Sport Zondag toekomende komt Sparta Pete- ghein op bezoek. Verleden jaar wonnen we het pleit met 61. Merken we nochtau's op dat na een kwartier spel do bezoekers slechts met 10 man mepr speelden. Dit vergemakkelijkte de taak. onzer jongens. Dit jaar boekte Sparta reeds mooie uitslagen. Opgepast, Blauw Wit, van den beginne af vlug op het balletje, het spel openge trokken door de vleugelspelers te voeden,, cn de overwinning is verzekerd. De- leiding van dezen spannende» match is verzekerd aan Heer De Midde- laere, die den aftrap zal fluiten om 2 u. Supporters, opgelet aanmoedigen, doch niet ontmoedigen, Onze Knapen zijn 's voormiddags op bezoek bij Volharden. Zooals ik verleden weck schreef, (doch dat niet gebeurde),, zeg ik opnieuw een goed verweer is voor ons een halve overwinning. Een beetje meer begrip van tucht, zou uw samenspel ook niet schaden, kerels. De Derde Bezondere Afdeeling blaast uit. Blauw Wit. Voor de derde maal zullen een groot aantal niet-aangeslotenen, Zondagmorgen op het plein van Aalst Sports hunne kans wagen. We richten een oproep tot alle jongens beneden de 15 jaar om deze proef te ke rnen meemaken. Vertrek om 9 u. 30. Men make het ruchtbaar. BAKSCHIETEN Groote.prijskamp naar een clubzetei. in de Bergemcerschenstraat, nr 6. Begint om 7 u. Kampen om 10 u. 1565 Dat. «Dé Witte Non», het aangrijpend" drama van Georges Mepton, weer op liet programma komt, zal alle getrouwen uit dc Lakenstraat verheugen. Met de gezon de romantiek, waarvan deze zes bedrij ven doordrongen zijn, met, dien tragische strijd van twee gelieven tegen het onver biddelijke noodlot, waarbij zoo diep de mensehelijke gevoelens worden geroerd, met zijn gespannen actie, zijn vlottend dialoog, en met de kleurige tooneelschik- king waartoe het zich zoo prachtig leent, is dit drama een spel dat men nooit moe gezien is en een onuitwischbarcn indruk nalaat. Weer doet de Koninklijke Vlaamsche Schouwburg een geweldige inspanning ons De Witte Non u op waardige wijze ten tooneele te voeren. De beste krachten uit liet kunstgezelschap beijveren zich om onder de bedreven regie van den on ver moeibaren en veelzijdigen Jef Vair Outryve, dit merkwaardig stuk tot den verdienden bijval op te voeren. Het aantal voorstellingen van Fe Witte Non is beperkt. De eerste heeft plaats Zaterdag 10 November, te 20 uur. De anderen volgen Zondag 11, Maandag 12, Woensdag 14 en Donderdag 15 Nov. telkens om 20 u. Een enkele middagvoorstelling is voor zien, namelijk Zondag 11 November om 15,30 u. Verwacht eeu beperkt aantal voorste!-' lingen van het frissclie blijspel Week- End in 't Paradijs drie luchtige bedrij ven' door Frans Arnold en Erns Bach, alsmede de kreatie van een nieuw werk van Jef Mennekeus «Canzonetta», ecu allerfijnst sprookjesspel in 4 bedrijven. Plaatsbespreking: Tel. 11.92.16 of aan het loket. N/W KOMT TE VERSCHIJNEN Zondagmisboek (uitgever Proost) door P. Flavianus O.F.M., percaline en gou den snede 12.00 fr., in leder 19,50 fr. te verkrijgen in den boekhandel J. VAN NUFFEL-DE GENDT, KERKSTRAAT, n. 21, AALST,

De Volksstem | 1934 | | pagina 3