Het Geheim De taxi-slaking te Brussel De Werkloosheid sn Beigië Het Hart van het lichaam is de Maag Kdonêals Loterij 14 November. H. Albericus: leefde in «ie .Mile eeuw, was bisschop van Keulen m DiiiUchland en stierf een heiligen dood.. De luchtdienst Brussei-Berlijn. V'an 15 November ai, wordt de lucht dienst Brussel-Berlijn vertrek uit Maren,, te 9 u. 5 opgeheven. De luchtposlbriefwisseling met be stemming naar. Duitscliland. zal nog slechts verzonden worden over de lucht lijn Brussel-Keulen; vertrek uit Haren, te 11 u. op werkdagen. Ongewone vloed te Venetië. Maan dag heeft een ongewone vloed het wa terpeil met 1 m. 15 boven zijn nor maal gemiddelde opgevoerd. liet Markusplein liep onder. Hel verkeer had plaats door middel van gondels en noodbruggen. 100 m. hoog Theresia-beeld in Peru. De katholieken van Peru hebben be sloten, om een 100 meter lioog stand beeld op te ricihtén van de H. Thcresia van het Kindje Jezus. Een prijsvraag, daaraan atle beeld- nouwers udt geheel de wereld kunnen ♦deelnemen, is reeds uitgeschreven. De goederen van de Prinsen van Arenberg. De vereemgde kamers van hel hof te Huik zetelden onder .voorzitterschap van den h. Herbiet, om een ingewikkelde zaak betrell'ende de goederen der prinsen van Arenberg andermaal in behandeling te nemen. Het gaat hier namelijk over het op heffen van den sekwester van goederen loebehoorende aan den Belgischen tak der Arenberg's In 1921 overleed in hel Brusselsche een 'in Belgie wonende prinses van Arenberg. Het is de kwes- tie van haar flalatensehap, welke thans behandeld wordt. I',o debatten, zullen verscheidene da gen duren. Dc nagelaten bri-even van Napoleon verkocht. Op 17 December zal de openbare verkoop van .Napoleon's brie ven te Londen plaats hebben. Die brie ven behooren toe aan een Engelscli aristocraat die zijn naam niet wensclit bekend te maken. liet geldt hier brieven door .Napo leon aan keizerin Maric-Louise_ gezon den in 18lü, tijdens den veldtocht van Rusland en gedurende de laatste jaren van het Napoleonistis'öh regiem. Er zijn ook enkele brieven hij die uit liet ei land Elba werden verzonden. Over liet geheel zullen 318 brieven verkocht wor den. Dc vingerhoed is 250 jaar oud. De dames mogen dit jaar den 250sten jaaï- d.itg van den vingerhoed vieren. De «ln- transigeant» meldt dat een goudsmid uit de Republiek dien in 1684 uitgevon den heelt. Hij heette Nikolaas van Bunschoten en de dame van zijn hart, voor wie de eerste bestemd was, zou den naam van lleusselear gedragen hebben.. Haar vingerhoed wekte dermate de beianstelling op van haar vriendinnen dat Bunschoten in twee weken een hon derdtal opdrachten kreeg. Het kleinnood ging de grenzen over en werd in minder edel metaal nage-, maakt. Maar is liet zeker dat van Bun schoten het eerst op dit denkbeeld is gekomen V 22ste Vervolg. Dat is nu de tweede maal dat zij ons doen wachten. De eerste maal kwam de'dood van den kapitein in den weg. Wat houdt, hen nu op Weer een sterfgeval Het zóu me niet verwon deren. N*u ik er over denk, mij ook niet, «egde de rentmeester, ongerust de wenkbrauwen fronsende. Alweer een sterfgeval herhaalde de huishoudster bijgeloovig. Als dat zoo is, zou ik het in hunne plaats voor eene waarschuwing houden om van hier weg te blijven. VIII. J FEltüUW JAZEPH Indien de huishoudster, in plaals van 11' vermoeden dat een tweede sterfge val de aankomst van M. en Mevrouw Krank land te Porthgenna verhinderde ditmaal, voor de verandering, veron dersteld had dat eene geboorte de oor zaak van het oponthoud was, zou zij haar naam als eene verstandige vrouw gevestigd hebben, door bij -geluk den nagel op den kop te slaan. llaar lieer en mevrouw waren den negenden Mei van Londen vertrokken, on hadden liet grootste gedeelte van hunne reis per spoortrein afgelegd, toon zij eensklaps genoodzaakt waren, wegens mevrouw Frankland aan de .slat'e van een klein stadje in Somer setshire stjl te houden. De maag. is waarlijk het «besturend» orgaan van liet menschelijk lichaaih. Zij is niel de motor, maar zij is zeker even belangrijk. Wanneer de maag. niet goed werkt, zullen het hart, den lever, én de nieren ervan lijden. Verzekert u «Jas een goede spijsvertering door on middellijk na de maaltijden een 'kleuie dosis poeder of 2 of 3 tabletten Magnë- sie Bismurée te nemen. Winderigheid, öpgezwollenheid, slapeloosheid, maag- brand, braaklust, slaperigheid, en hij zonder overlollg zuur (oprispingen) weerstaan niet langer dan 3 minuten aan de Magnésie Bismurée. Deze voor komt alle verwikkelingen, want deze kwalen van weinig belang in het begin,, kunnen chronisch worden. Met de Ma gnésie Bismurée moogt gij uw gelief koosde gerechten nemen zonder vrees voor dc pijnlijke gevolgen. Te koop in alle apotheken in poeder of tabletten aan de prijzen van Frs 7,50 of het groo- te voordeel.ig formaat fr. 13,50. Leest «DE WITTE» van Ern. Claes» prijs 21,00 fr. te verkrijgen in den boek handel J. Van Nuffel-De Gendt, Kerk straat, 21 Aalst. Verminderd, tarief voor Landbouwcolli D,:t tarief is van toepassing op na- vermelde landbouwproducten van Bel gische of Luxemburgsche herkomst, die binnen het land verzonden worden: boter, eieren, dood gevogelte, groenten en fruit niet geconserveerd, honig, hes pen, kaas, geslachte konijnen, spek, vorsch vleesch, worsten en aardappelen De colli worden al?, ijlgoed vervoerd en door den spoorweg kosteloos aan huis besteld in plaatsen waar een be steldienst bestaat. 13e netto-vrachtprijzen, welke de af stand ook zij, zijn de volgende 10 kgr. en minder 6 frank, meer dan 10 kgr tot 20 kgr. 7 frank; meer dan 20 kgr. tot 30 kgr. 8 frank; meer dan 30 kg. tot 40 kgr. 9 frank meer dan 40 tot 50 kgr. 10 frank. Colli welke uitsluitend ofwel boter, ofwel eieren, ofwel niet geconserveerd l'ruit, bevatten, tot ten ho-ogste 60 kgr. 12 fr. Colli met aardappelen allen, tot ten hoogste 50 kgr., 7.50 frank. Voor nadere inlichtingen wende men zich lol de stations van het net. Naar de werkhervatting Zooals aangekondigd hebben het be stuur van de Brusselsclie, maatschap pij van autovervoer en de stakers- Maandag namiddag eene bijeenkomst geluid, op verzoek van liet offi.cieele verzoeningskomiteit van de stad Brus sel. Op de zitting die ruim drie uren heeft geduurd, werd volgende resolutie aangenomen «Het officieel verzoeningskomiteit, vergaderd op 12 November 1934, vast stellende dat er geen conl'likt van syn- dikalen aard is opgerezen, doch dat er een misverstand bestaat tusschen het bestuur van de Brusselsche maatschap pij voor auto-vervoer en een van hare bedienden, is van meening dat bet werk onmiddellijk moet worden hervat en dat het misverstand moet worden uit den weg geruimd binnen de drie dagen na de werkhervatting De beide partijen' zullen het verzoe ningsvoorstel aan hunne lastgevers on derwerpen. De kleine gast, die de huishoudelij ke verantwoordelijkheden van het jon ge paar zou vermeerderen, verkoos eene maand vroeger dan hij verwacht werd, als een flinke knaap op het too- neel te verschijnen, en had zedigiijk liever in eene kleine herberg in Somer setshire het leven- te willen intreden dan te wachten tot dat hij plechtstatig in liet groote huis te Forlhgenna, dat hij eenmaal erven zou, verwelkomd Wei'd. Zelden had eene gebeurtenis in het oaard dan het oponthoud van M. en stadje West Wi'ston meer opzien ge- Mevr. Frankland daar ter plaatse. Nooit sedert de laatste verkiezing, hadden de wcerd en de weerdin van het logement De Tiegerkop in zulk eene koorts van opgewondenheid door het huis geloopen, als toen M. Frank- land's knechl en Mevr. Frankland's ka menier in eene slationskabriolet voor do deur stilhielden om aan te kondigen dat hun lieer en mevrouw volgden, en dat men de grootste kamers in het lo gement noödig had, onder de meeste onverwachte en belangwekkende om standigheden. Nooit, sedert hij met glans door zijn examen was gekomen, had de jonge heer Orridge, de nieuwe dokter, die zijn loopbaan begonnen had met de prak tijk te West Wiston te koopen zich van top tot teen van zulk een aangename gewaarwording doordrongen gevoéld als toen hij vernam dat de vrouw van een blind heer van groot fortuin, op den spoortrein van Londen naar De vonshire, aan het West Wislonsehe station plotseling ongesteld wras ge+ Onder liet. publiek loopen aanliouden- 1e geruchten rond volgens dewelke 'het n/.et meer zou mogelijk zijnzléji bil jet ton van de 3de en 4de sneden der Ko loniale Loterij aan te sehafi'eiV. Het Bestuur laat ons weten dat, in werkelijkheid, alle biljetten van dc twee schijven, bij de voortverkoopeirs zijn geplaatst, maar dat., .natuurlijk, deze biljetten nog aan het publiek', moeien worden verkocht. De banken, .w.issel- agonten, postkantoren, eyenalS) de win ketten der Loterij, .zullen ten laatste, den 19 November e.k. van biljetten der 3de snede voorzien zijn. De biljetten \an de 4de snede zullen ongeveer tién dagen later, worden ver kocht. De Nationale Bank die de biljet ten drukt, heel't alle nobdige biiaalrege- lcn ge trollen om liet drukwerk van deze oiljelten te verhaasten. Nationaal Comiteit tegen Alcoholisme De Minister van Openbaar Onderwijs vestigde de aandacht van de leden van het Onderwijzend personeel op hél be lang van den «Aiiti-alcohdlisehö dag» die. in al dé scholen vari liet land, op Dinsdag 13en dezer wordt, ingericht. Het Nationaal Comiteit tegen hc't al coholisme heeft een zeer belangwek kend syllabus opgesteld, waarin dé lee raars bij hel lager en middelbaar onder wijs de stof vinden, waarin ze kujmen putten om op dien dag, tijdens de ver schillende lessen, dé leerlingen op de gevaren van het alcoholisme; bijzonder lijk voor de jeugd, te wijzen. De scholen en onderwijsinrichtingen die-meer inlichtingen over dit initia tief begeeren mogen zich wenden tot hot Nationaal Comiteit tegen Alcoho lisme, 80, Livernoslraat, te Brussel. Op 963,265 leden van 145' kassen van verzekering tegen onvrijwillige werk- iooshei-d was het getal vollediig werk- looze arbeiders, -op 29 September, laat ste werkdag van de laatste week van September 173,118, 't zij 17,9'%. Deze verhouding was 17.1 -de vorige maand en 13,8 ten honderd in September 1933. Op denzelfden datum wargn 56.408 ver zekerden ('t zij 16,2% tegen 17.5% dc vorige maand en 16,1% in September 1933) bij tusschenpoozeri werkloos. In het geheel gingen, gedurende deze maand 5.101,024 dagen verlóren, 't zij 1.324 per duizend aangeslotenen per week legen 1.325 de vorige maand cn 1010 in September 1933, indien men als yergelijkingscijfer (100) het getal da gen neemt gedurende dewelke de 'verze kerden hadden kunnen wévkerï, verte genwoordigen de verloren3 d&gen 23% in September 1934, 23.5%' dc vorige maand en 16,85% in September 1933. In ternationale Tentoonstelling der KatHolieRe pers Zijne Heiligheid de Paus heeft Maan dag de leden ont vangen van de f com missie, ingesteld tot voorbereiding van de internationale tentoonstelling der katholieke pers, welkè volgèml jaar te Roine zal worden gehouden, ter gele genheid der 65e verjaring van dé «Os- servatore Romano». Tijdens deze audiëntie hééft de Hei lige Vader de voorlezing gehoord van de verslagen inzake de voorbereiding der tentoonstelling, en Hij hechtte zijn goedkeuring aan een voorstel om de tentoonstelling te laten doorgaan, niet op Castel Candolfo, zooals aanvankelijk in de bedoeling lag, maar ip liet Vati- caan zelf, in de groote Pigna-koer. worden en zijne kunde en zórg noodig had. Nooit, sedert het laatste b'oogschut- iersl'eest en de laatste kermis, haddén de dames van de stad zulk een alles verdringend onderwerp tot gesprek ge had als haar nu'door het ongeval van Mevrouw Frankland geleverd werd. Fabelachtige berichtén *Yhn de schoonheid der vrouw en de fortuin van den man, mt De Tiegei' oor spronkelijk, waren door liet stadje Verspreid. r'; Wel twaalf verschillende' geruchten, het eene nog onjuister- dan hel andere, waren in omloop belrell'ende de blind heid van M. Frankland, en- de ooi zaak daarvan, belrll'cnde den betreurens waardig en toestand, waarin, zijne vrouw aan het logement gekomen was en betreffende het smartelijk gevoel van verantwoordelijkheid, dat" het hart van den onervaren dokier Orfidge be kneld had. zoodra hij zijne bekoorlijke patiënte onder de oogen kreeg. Eerst des avonds te 8 ure, werden de gemoederen gerustgesteld door een bericht dat het kind geboren was en dapper schreeuwde. Den volgenden dag, en den daarop- volgemlen dag, en eene week daarna luidden de berichlen nog even gunstig. -Maar op den tienden dag kwam er eene ongelukkige omslandigheid bij. De baker, die Mevr. 'Frankland had aangenomen, was ziek géwordén en ten minste eene week, en mis s'chicn buiten staat gesteld om vérder, voor nog. veel langer, van eenigen dienst te zijn. Jn eene groote stad zou zulk een on- Autobus fuïnieli van de spoorweg berm te Heusden (Limburg) Maanadgmorgcn, rond 5 uur, kwam de autobus van M. Jacobs, van Heusden, provincie Limburg, en gevoerd door Jof Willems over de berm gereden. in de autobus hadden een 30-tal ar beiders van den morgenploeg plaats genomen. Waarschijnlijk is de voerder door den dichten mist gehinderd geworden, zoo dat hij op zeker oogenblik een korte zwenking nam, waardoor de bus om sloeg en drie maal na een omkantelde. Tenslotte kwam liet voertuig' beneden aan de helling terug op zijn wielen te recht maar was deerlijk gehavend. De werklieden werden doorheen ge schud en toen liet gevaarte volkomen s1 ilstond, stegen uit het verward men- schenkluwenj hulpkreten op. Het bleek evenwel dra dat er meer schrik bij was dan erg, want al de inzittenden hadden slechts lichte verwondingen bekomen. Toch moesten er. 12 naar een gast huis ter verpleging overgebracht wor den. In den voormiddag kwamen heele henden nieuwsgierigen toegestroomd om den vernielden wagen te bezichti gen. Schrikkelijk auto-ongeluk te Torhout ln den nacht van Zondag op Maan dag, omstreeks 1 uur, werd de wijk Sneppe, langs de groote baan van Tor- hout-Roeselare, in rep. en roer gesteld dcor een schrikkelijk auto-ongeluk. lieer J. Van'o... van Torhout, kwam met zijn onlangs aangekochte auto in gezelschap van enkele kameraden, huiswaarts gereden. Ter boogie van de hoi stede Dewulf op genoemde wijk, werden zij een geweldige schok gewaar, zij stopten enkele meters verder om na te zien wat dit was. Hoe groot was hun ne ontsteltenis toen zij bemerkten dat, zij een wielrijder hadden aangereden! llet was de genaamde Oscar Tanghe, landbouwer, 31 jaar oud en ongehuwd, van Torhout, die naar het schijnt, m het midden der baan reed in 'stéde van het rijwielpad te gebruiken. Het slachtolfer bloedde geweldig uit eene hoofdwonde en gaf geen teeken van leven meer. Onmiddellijk werd geestelijke en geneeskundige, hulp.bij gehaald, maar niets mocht... nog, baten. De man werd op slag gedood. Dc gen darmerie verwittigd was spoedig ter plaatse en stelde liet noodige onderzoek in. Het parket werd van dit schrikkelijk opgeluk op de hoogte gebracht. Het lijk wérd naar liet doodenhuis overgebracht. Eene treurige .bijzonderheid komt <lit ongeluk .nog zwaarder maken, nariitlrjk dat een broeder van liet slachtoffer Za terdag a.s. in het huwelijk zou treden. Verkeersongeval te Antwerpen Op dc De Keyserlei, ter hoogte der Van Elrborns'traat, deed zich Maandag middag te 12 u. 15 een erg auto-onge val voor. De 32-jarige wielrijder Hendrik Van Oosten, wonende Provinliestraat, '74, «verd op voornoemd kruispunt verrast door een auto gevoerd door V. d. B., wo nende op de llalielei. De wielrijder werd ten gronde geslingerd, llet slachtoffer wérd met zware verwondingen opgeno men en tér verplaatsing naar het Stuy- venberggasthuis overgebracht. Zijn toestand is zeer bedenkelijk en een schedelbreuk wordt gevreesd. De heer adjunkt Van den Bunder, dor 6e wijk, heeft een onderzoek naar do verantwoordelijkheid ingesteld. geluli spoedig té herstellen zijn ge weest, maar in een plaatsken als West Winston, was eene goede baker niet zoo gemakkelijk te vervangen. Toen dokter Orridge in deze moei lijkheid geraadpleegd werd, bekende hij openhartig dat hij eenigen tijd tot beraad"moest, hebben, voor dat hij eene anderë baker van 'genoegzamen goeden naam en érvaiing-kOn vinden, om eene dame até Mevr. Frank-faiïd op te pas-- sen. M. Frankland sprak van naar Kon den waar hij een geneeskundigen vriend had, om eene baker te tele'gra- l'èeren maar de dokter wilde om ver scheidene reden dit voorstel niet gaar ne aannemen, dan als laatste redmid del. Mét zou eenigen lijd vragen om den rechten persoon te vinden en haar naar West. Winston te zenden en daaren boven zou hij oneindig liever eene mouw, met wilr'karakter en bekwaam- IVeid hij bekend was, deze betrekking zien vervullen. Derhalve deed hij den voorslag van Mevr. Frankland voor eenige uren aan de zorg liarer kamenier, onder toezicht van de waardin uit den Tiegerkop, toe te vertrouwen, terwijl hij in den om trek onderzoek deed. Indien hel onderzoek geen gewensch- le uitslag opleverde, zou hij, wanneer hij 's avonds terugkwam, bereid zijn het plan van M. Frankland, naar Lon den telegrafeeren, aan te nemen. Dokter Orridge ging op den voorge slagen* ontdekkingstocht uit, maar zonder gunstig gevolg hoewel hij gee- ne moeite spaarde. Smokkelen aan onze kust 1500 liter spiritus cpgevischt In dc buurt van hét oude Zwin, Len Noorde van Kïiocke, zijn vlak aan do Hol land sell e grens meer dan 150 bidons van tien liter spiritus komen aandrij ven. liet algemeen gedacht is, dat deze spiritus door een schip in zee is gewor pen cn dat liet vaartuig- daarna de vlucht genomen heeft. Zoodra dees feit bekend was geworden, hebben de Hol- landsc-he douaniers een inval gedaan bij verschillende verdachte kerels langs de grens aan den Duinkant. Bij een o'lietal dezer beeft men groote partijen alcohol ontdekt'en aangeslagen. Men. meent, dat deze zaken alle met elkaar in verband staan en dat er aan weers zijden der grens een welingerichte ben de van a.lkoliolsmokkelaars bestaat, liet- onderzoek is thans nog in vollen gang. Geweldige Brandramp te WiJselerPutkapel Voor de tweede maal op drie dagen werd Zondag om middernacht, dc Leu- vcnsehc brandweer, opgebeld uïf Wilse- lé-Pulkapel, waar in liet handejshiris van "Jan. Ycrbeeck Tobback,' 'stdioonzciqii van den -geteisterde ,V- Tobback, ,van Vrijdag nacht zooals door. ons. vermeid, ook brand was ontstaan in het nieuw gebouwde magazijn, palende aan het woonhuis dat ten zeerste was bedreigd. Al spoedig waren de pompiers ter plaats. Alleen het huis moest beschut tegen 't-vuur. Het magazijn volgestap- peld met allerhande koopwaren en twee kostbare autos, kon niet meer gebluscht worden. De au los konden heel bescha digd nog worden buitengehaald. Verders werd alles de prooi der vlammen. Men kent hoegenaamd de oorzaak niel. van deze plotse brandramp, niets is verzekerd. Het mag oprecht zonderling lieden dat op 3 dagen tijds bij twee nevens elkaar wonende familieleden (vader en schoonzoon) zulke ernstige nachtelijke branden ontstaan. Daar het Ce Wilsele-Putkapel kermis was, had had aan de plaats van het onheil een buitengewoon groote volkstocloop plaals. Stoutmoedige smok* keiaars te Eupen Een bewogen achtervolging. Een vrachtauto met voor 700.000 fr. zijden kousen in beslag genomen Tijdens den nacht bemerkten tolbe ambten welke op wacht stonden langs de groote baan op Aken op het grond gebied Eupen en welke hunne eggen over de baan hadden geworpen, dat er Avee auto's in groote vaart, kwamen aangereden. Alhoewel zij de hindernis bemerkt u-adfien, vermeerderden dé aulovoeruers hunne snelheid en slaagden er in "om voorbij de eggen te geraken. J3é tolbeambten openden alsdan het vuur op de autos. Een der douaniers sprong op zijn motorijwiel en reed de smokkelaars achterna. L»èze dwongen hem echter door een hevig revolvérvuur de achtervolging op te geven. Door de (gendarmen van Eupen wer den nauwkeurige opsporingen in het werk gesteld. (Deze leidden Maandag lot de ontdekking en in beslagname van een aer autos. Men vond er in eene lading zijden kousen welke eene waarde vertegen woordigde van 700.000 frank. Een zekere F. Zeevaert, 28 jaar ou«1, werd aangehouden on ter beschikking gesteld van den procureur des Konings te Verviers. De opzoekingen worden door de gen darmen ijverig voortgezet. Jiij vond liefhebsters voor den post van baker in overvloed, maar liet wa rén allen lompe vrouwen, met harde stem, ruwe handen cn zwaren stap, ge willig en welmeenende genoeg, maar ten eenen male ongeschikt om in cone zoodanige betrekking bij eene dame ais ..Mc\r. Frankland geplaatst te worden. Do nioi'geridureh verliepen, de namid dag kwam en de doktor had nog maar -Cone plaatsvervangster voor de zreke gevonden, met. wie hij het durfde wa gen. 'J en twee ure had hij een tocht van écu hall' uur voor zich, naar een land huis. waar hij een ziek kind moest be zoeken. Misschien zal mij op de heen- of terugweg wel iemand invallen,dacht hij, terwijl hij zijn tilbury instapte. Jk heb nog eenige uren te mijner beschik king voordat het tijd voor mijn avond bezoek in het logement is. Den geheelen weg over naar hot landhuis, pijnigde dokter Orridge zij ne hersens niet liet beste voornemen van de wereld, zonder tot een ander be sluit te komen dan dat hij zijne ver legenheid welcens aan Mevr. Norbury, de dame bij wier kind hij geroepen was kon meedeelcn. Hij had haar bezocht toen hij do praktijk van West Winston gekocht had, en haar eene van die gulhartige» opgeruimde vrouwen van middelbaren lécUijd gevonden, die men doorgaans onder de benaming van moederlijk aanduidt. 't YervolgL

De Volksstem | 1934 | | pagina 2