jqjëlS. G Katholieke Strijdersbond Volksontwikkeling, BERICHT De itronicerij M)e Gheeal, TV. I. A af al, is kooper van cliampagneflessclien (on geschonden hals) aan ile volgende voorwaarden 0,25 Fr. p. flosch (m. t. minst» 100 »t.) thuis gon. 0,50 Fr. p. fieacii, in de Brouwerij afgeleverd deze aflevering mag gedaan worden 'e morgends, tusschen 10 en 12 uur en 's namiddags, tussclien 2,30 uur en i uur. ONTHOUDT HET GÖED S nAMSFKEST Nationale Mobilisatie Verlichtïngsstakiog VOETBAL Het Beheer der Brouwerij DE GHEES T, N. V. Aalst. WijkkringT)c Ware Vrienden Vergadering heden Zaterdag 1.7en dezer te 7 1/2 u. bij ons medelid h. Clém. Ringoir, (in 't Baasken), Kerkstraat.. Sprekers 1IH. P. Van Schuylenbergh, Dr. J. Schelftioöt; Een buitenkansje voor onze Ware Vrienden». Allen op post Broederlijk genegen. Het Bestuur. Wijlhing DE BBEIDELSZONEN. Het Bestuur heeft liet genoegen alle leden van den Wijkkring "De Breidels- zonen» uit te uoodigen naar het groot Avondmaal, dat plaats heeft lieden Zaterdag, 17 November, om 19 uur, bij den lieer Albert Cliarreté, Geeraards- bcrgsclie steenweg, 201. Na bet. avond, maal zal de kunstzanger, Heer Hendrik Matthieu ons cenigo nummers van zijn repertorium ten gelioore geven. Ook wordt een bijzondere oproep ge daan aan al onze gemeenteraadsleden om ons niet hunne tegenwoordigheid dien avond te vereeren. Dus een buitenkansje voor onze Brei- delszonen. HET BESTUUR. Stcrrctensvrienden. De leden van de wijkclub worden drin gend uitgenoodigd tot de II. Mis, met of fer, welke zal opgedragen worden Zon dag a. s. 18 dezer, om 11 u. in de Sint Martenskcrlc tot zielerust van de heeren Buys Prosper, De Gbendt Prosper Alfret Lievens, in leven Maatschappij. Ven gelieve plaats tcnemen m liet hoog- lcoar. »et Bestuur. DAVIDSFONDS. K. V. II. U. Ecne Voordracht ovèr Don Bosco. Wie kent de wonderbare geschiedenis van den grooten Heiligen, den vriend en beschermer der volk^jeugd. 'n Léven van onlbeeringen, van derdaden, van strijd en zegepraal. Een Pater Salesiaan zal Woensdag a.s. te 8 ure over hem spreken in 't Groen Kruis. De Voordracht zal opgeluisterd zijn met lichtbeelden. leden onzer De HARMONIE geeft een PRACHT CONCERT GEVOLGD VAN op ZATERDAG 24 NOVEMBER ii RINK RAL den DIEVEN IN DE KLEM. - Donderd, avond, te 7 1/2 uur. kwam de heer Van M. Paul, wöonachtig te Gent, in onze stad in de Hovenierstraat. Terwijl zijn wagen onbewaakt stond en deze heer bij een klant binnen was, maakten twee kerels er gebruik van uit den auto drie pakken linnen te stelen en er mede de plaat te poetsen. Klacht werd ingediend bij de policie, die onverwijld op zoek ging, daar zij vermoedens had. Welhaast werden genaamden M. F. en V. G. D.twee ke rels van 15 tot 20 jaar aangehouden. Zij zijn gevankelijk naar Dendermonde over gebracht. NEEMT TIJDIG UWE KAARTEN voor den filmavond door de Scouten iuge richt. Een uitgelezen programma, een gekleurde film van Walt Disney, een prachtige documentaire STORM OP DEN MONT BLANC. Slechts EEN avond. Woensdag om 8 ure stipt in Cinema Palace. De Rederijidcamer De Catharinisten» geeft haar ledenbal op Zaterdag 20 Dec e'k, in de Rink, Ridderstraat. Het gedrild orkest The Carlos Boy uit Brugge, dat verleden seizoen uitbun dig sukses verwierf in verschillende bad plaatsen, o.a. in Heyst, werd aangewor ven en zal uitpakken met een verzorgd eu afwisselend programma. Enkel de le den en hunne huisgenooten wordt toe gang lot dit feest verleend. Nieuwe leden worden aanvaard in liet lokaal Het P vilj oen Groote Markt. Half-jaarlijksche bijdrage 8 Frank. Zondag 18 November a. s. te 2 uur namiddag te Brussel, Nationale Mobilisa tie van gansch den IJandeldrijvenden en Industrieelen Middenstand van BeJgie. Massa-optocht langs de lanen van het Centrum der Hoofdstad. Monstermeeting in de zaal van het Zuider paleis. De manifestatie van 18 November, die in het tecken zal staan van een beroep op den Koning, zal de laatste manifes tatie daarstellen van de Middenstands klassen. Wie op 18 Noyember te Brussel niet aanwezig is, pleegt verraad tegenover zijnen stand HET VERWEER AALST vraagt een speciale trein aan. Vertrek uit Aalst, om 1 uur. Prijs 7,80 Fr., heen eu terugreis. Men kan zich laten inschrijven bij de besturen der verschillende bonden, of in het Secretariaat, Nieuwstraat. 32, Aalst, tot Vrijdag 16 November, 's avonds. De reiskaarten kunnen afgehaald wor den Zaterdag in het Bel fort van 6 tot 8 u. 's avonds" Op 16 en 17 November, Verlichtings- staking over heel het Land, als protest tegen de hooge electriciteitstarieven in de meeste steden en dorpen. Uit solidariteitsgevoel doet Aalst ook race. Dus geen enkel vitrien of winkel weze 's avonds verlicht op 16 en 17 No vember Het Verweer Aalst. St-JozefscolSeg©. VOORDRACHT door den Z. E. H. Ka nunnik Audouin, Diocesaan Missionaris van liet Aartsbisdom Parijs, over Charles de Foucmildsoldat explora- teur, apótre du désert. Deze voordracht waarvan de opbrengst ten goede komt aan de kath. kerken in Armenië, gaat door in de feestzaal van 't College op 29 Nov. 1934, te 8 ure 's avonds. HALT PAS OP 11IER DAV1DSFONDS-Mijlbeck Zondag 25e November te 5 u. Groote Filmvoorstelling over de «IJzerenwegen» met commenlaar door h. A. Vinck, be stuurslid eu hoofdtreinwachter. Gedurende de poozeu optreden der ge kende komieken heeren Jozef Corthals en Kamiel Bogaert. Iedereen weet dat beide heeren hierin uitmunten. Dus allen als één man op post Inkom echte crisisprijzen Leden 1 fr. Niet-Ieden 2 fr. Op Donderdag 6 December om 7 l\2 u. GROOTE PETER BENOITAVOND. Spreker G. Van den Bossche. Klavier en zanguitvoeringen door E.II. Debruyne, Juffer Debruyne en Piet Verhegge. Inkom gratis voor de leden. 1 fr. voor de niet-leden. In den loop der maand Januari 1935 GROOTEN KABARETAVOND met de medewerking der gekende stads- symfonie van Dendermonde. Weêrom iets puik. Inentingen tegen de Kroepziekte Het College van Burgemeester en Sche penen maakt bekend, dat er ten stad- liuize voor de nog niet schoolgaande kin deren Kostcloozc Openbare Zittingen van Kroepinenting zullen gehouden worden, telkens te 2 1/4 tot 3-3/4 u. namiddag op de volgende dagen le Enting Woensdag 21 November voor de kinderen geboren in 1929, 1930 en 1931 nog niet schoolgaande. Donderdag 22 November voor de kinde ren geboren in 1932. Vrijdag 23 November voor de kinderen geboren in 1933. Gezien het noodzakelijk is dat ieder kind tegen de kroepziekte drie achter eenvolgende entingen ondergaat, elk met eene tusschenpoos van drie weken, zul len de kindereu moeten aangeboden wor den voor de 2e enting Donderdag 13 De cember voor de kinderen in 1929, 1930 en 1931. Vrijdag 14- December voor de kinderen geboren in 1932 en 1933. voor de 3c enting Donderdag 3 Ja nuari 1935 voor de kinderen van 1929, 1930 en 1931. Vrijdag 4 Januari 1935 voor de kin deren van 1932 en 1933. Het Stadsbestuur spoort de ouders ten zeerste aan hunne kinderen tegen dez' vreeselijke kwaal te laten enten om z op die wii ze van alle gevaar te vrijwaren V. B. - AALST. DRIE DATA VOOR UW NOTABOEKJE Zondag 18 November, te 11 u. bezoek aan de nieuwe kapel van het Sint-Mar- tenscollege, Esplanade, onder de leiding van den architect. Men vergete niet zijn lidmaatschapskaart van den V. T. B. mede te brengen. Vergaderen te 10,45 ure vóór het Collége. Donderdag 22 Novemberte 19,30 ure, in den stadsschouwburg, de groote Stafaan De Jonghe-herdenking. De faam van den redenaar, Prof. Floris Van der Mueren en van bet Brusselsch Concert gezelschap Pro Musica Antiqua staan borg voor een avond van het hoogste kunstgehalte. Hét programma is er een dat alléén groote steden te liooren krij gen het zal o'vbr de vocale en de instru mentale muziek der 15° eeuw een echte veropenbaring zijn. De kaartenverkoop gaat verheugend vlot van de hand. Niet meer aarzelen is'geraadzaam Wendt u tot de Boekhandels of de ver tegenwoordigers van den V.T. B. Een V.T.B.-er betaalt maar 5 fr. Zondag 25 November, voör slechts 40 fr. een reis naar Antwerpen, een be zoek aan een groot passagiersschip, een flink middagmaal, de prachvertooning van het Lied der Liefde iu de Vlaam- sclie Opera. Wie lid wordt van den V.T.B. voor '1935 kan van al het bovenstaande ge nieten. TOONEEL Op Woensdag 28 November, om 7 1/2 ure, wordt in de Feestzaal van 't Groen Kruis, St Jorisstraat, door 't Vlaamsch Katholiek Beroepstogneel. onder leiding ah den bekenden tooneelkunstenaar, Hr Louis De Vriendt, opgevoerd HET KIND DER ZONDE (Mka Culpa) Levensfragment ,in 3 bedrijven, door Louis De Vriendt. Het «Kind der Zonde» werd wegens zijne hoogstaande moreel en Katholieke strekking aan de goedkeuring der Bis schoppen onderworpen. Prijzen der genummerde plaatsen 10,00, 7,50 en 5,00 fr. te bekomen in 't Groen Kruis, van heden af. Maatschappijen krijgen cene vermin dering van 20 ten honderd. Liefhebbers van hoogstaande tooneelkunst. Iets naar uwe gading vindt U op Zon dag 9 December a. s. in de feestzaal van liet Sint Maartensgesticht, waar door de MISSIE VRIENDEN ten voordeele der Missionarissen, eene der beste tooneel- spelen van de Traiid van E. H. Cyr. Ver- schaeve, n. 1. FERDINAND VERBIEST, wordt opgevoerd. Alle krachten morden ingespannen om dit boeiend drama uit het missieleven in China in de beste voorwaarden ten too- neele te brengen. Plaatsbewijzen aan 10, 8, 6 en 4 Fr, te bekomen in het Gesticht. W-Se bolt er mee Wé reizen per spécial en trein naar liet verre Blankenberghe. De prijs der reis (50 verminderiug) bedraagt 20,20 fr. Het Supportersverbond, dat reeds veel meer gedaan heeft, inzake verplaatsingen dan men wel denken zou, doet deze keer een tegem oei koming van 5 fr. per sup porter. We hopen dat ook de wijk clubs nog maals hun beste zullen doen, opdat onze jongens, waarin we ten volle betrouwen mogen stellen, zich ginder ver niet alleen zouden gevoelen. Er talrijk heen en luid keels ons eftal aangemoedigd Vertrek te Aalst, om 11 u 50 Aank. Blankenberghe 1 u 10 Vertr. Blankenberghe 4 u 40 Terug in Aalst, om 6 u 03 Twee matchen thuis Zeer belangrijke Kadettenmatch Om 11 u. gaat op ons plein de beslis sende slag door, voor het kadettenkam- pioeuschap. Dendermonde komt op be zoek. Het zal er spannen Beide tegenstrevers tellen evenveel punten, met dit groot verschil dat Den dermonde een match minder gespeeld heeft dan Eendracht, Als de Wit-zwarten verliezen, zijn ze den oppervogel voor goed kwijt. Als ze gelijkspel maken komen ze ook le kort. Er moet dus gewonnen worden en dan nog wel met zuivere scoor. Onze kadetteu zijn in een moeilijke po sitie .geraakt en dit door de onverwachte nederlaag welke .ze Zondag op Standaard Denderleeuw opgeloopen hebben 2-1, 't Moet heel wat beter gaan tegen de geduchte kloppers van den A.V.D. of wo worden voor het kampioenschap uitge schakeld. Hallo, jongens Zondag gaan we er eens doordrijvend op los. Luistert wel naar Mr Spaens uwen ondervindingrijkeu leidsman. Als we Zondag winnen dan zoudt ge niet alleen bij hem, maar ook bij alle supporters van uwen club, den lach op 't aangezicht brengen. Kadetteu, maakt u gereed voor Zon dag. Aftrap om 11 u. Supporters op post. Om 2 u. op ons plein Reservenmatch Gecraardsbcrgcn op bezoek. Onze mannen zullen denkelijk kort spel maken met de vertegenwoordigers van den Ouden Berg Flink spelen, lie Éendrachters Binst depoos breugt de telefoon ons 't, nieuws uit Blankenberghe. Mocht liet Zondag op gansch de lijn een mooie zegedag worden! WIT ZWART. Eere-supportersclub Overal» Met het oog op de belangrijkheid van den schok Blankenberghe—Eendracht, heeft liet bestuur van de Eore-Suppor tersclub "Overal» er voor gezorgd dat de leden mee kunnen voor 10 fr. Niet-leden betalen 20 fr, 20. Inschrijven ten lokale, Kattcstraat; BIJ VOLHARDEN Naklanken Volh ardenGeeraerdsbergen We vernemen dat het hoogere Se- lektiekomiieit van den U. B. reeds en-! kele malen Gaston De Block,Volhar* den's'" BymjJathiekön enter voor op den Heysel aan 't werk heeft gezet. Gisteren, Donderdag, werd ook Maertens op het Heysalstadion ontbo den om er een proaf te doorstaan en we hopen van harte dat beiden voldoa- ning hebben gegeven. Het mi>et dan toch waar gijn, ver mits zu'ks van hoogerhand wordt op gemerkt. dat er bij Volharden voetbal- listen zitten, Binnen kort komen nog een paar andera elementen aan do beurt. Hallo mannen, haalt eons tegen Wilskrsehl uw beste beenen uit en gif supporters komt talrijk uw spelers aanmoedigen. U week wel dat er dan oen vijftal tusschen zitten die er nogal van door zwieren aanstaande Zon dag wordt het een prachtmatoh want onze Groen Zwarten moeten den Zon dag nadien naar Hamme en ze zijn vast besloten het de Vigormannen daar zeer lastig te Maken. Dus allen in hefr gelid en katoen geven hé PALLIETER. VERPACHTING DER STANDPLAATSEN 01' DE FOORPLEINEN, GEDURENDE DEN KARNAVAL van 1935. Het College van Burgemeester enSclie penen laat vreten Hat er op Maandag 10 December, te 10 uur, ten Stadliuize zal worden overgegaan tot de openbare ver pachting der standplaatsen op de foor pleinen, gedurende liet tijdstip van Karnaval. Voor inlichtingen Bureel 6, ten Stadhuizei alle -werkdagen tot 'smiddaj Do Secretaris, De Burgemeester, O. REYNTENS. A. NICHELS. Ar BIJ EENDRACHT. Wijziging aan d© pleeg. Hp li onder de Éendrachters die ver- leden Zondag op bet veld van Wetteren opgesteld wanen, 'hebben met spijl moe teil vaststellen dat, twee, drie- spelers buiten vorm waren. Iedereen verwachtte zich dan ook aan zekere veranderingen in de ploeg In zulke oogenblikken is liet werk van het schiftingskonnteit nooit gemakke lijk. Hel ell'lal dat naar Daring Blan kenberghe moet, is nog. niet vast op;_ steld. Daarom ook zullen we ons -vel wachten van onzekerheden op te dis-r sclien. We meenen echter niet dal we uit de kapel klappen als we meedeelen dat Sebaslien Verhlu.ilist (buitenlinks) ver vangen wordt door Robert De Smet (Ilofstade) Op Iwee andere plaatsen vlot het nog niet. Hier ook zal er voor verbetering gewerkt worden. Het staat vast dat. de elf jongens die toekomenden Zondag legen Daring Blankenberghe de schoenen zullen aan trekken, hun uiterste best zullen doen om hunne kleuren eer' aan te doen. liet is een .vriendenblik die door Dai-ing nog zoo gemakkelijk niet, ge klopt zal worden. Zondag staan we wel- liswaar vóór een harde taak. Doch onze mannen zullen zwoegen en... wie weet.'/J Groen-Zwart in tweede positie Wij hadden het voorspeld dat de Oudanbargmannen het niet onder da markt gingen hobben, want dat de Volharders aan de slechte dagen een speld gingen steken en ze hebben woord gehouden. Gedurende de eerste helft was De Blook op de baokplaats gegaan met Martens als spil en Van de Moortale op midden voor. Met zoo'n kombinatie ging het opperbest, alhoe wel aan de rust de stand 22 bleef, niettegenstaande het flink spel der Green Zwarten. Toen de aanvalslijti van Geeraardsbergen niet zoo gevaar lijk bleek, stapte De Blook fiauwtjes naar eanter-voor en toen begonnen de Aalstenaars er een sohup op ta doen. Gearaerdsbergan's kas werd onder vuur genomen en sukses kon niet uitblijven- Het werd seffens 5—2 en de bezoekers listan den moed zakken als protest tegen aen beslissing van den scheidsrechter trapten zij het toen er nog een minuut en half te spelen bleef. De nederlaag scheen door deza would-be kampioenen niet te wor den verteerd. Volharden kon echter deze 2 puntjes best gebruiken, waarbij ze op de tweede plaats blijven, samen met Vigor Hamme en met enkel 3 puntjee achterstel op de leiders, Er is dus nog altijd hoop, en hoop doet leven De goede verstandhouding in uwe ran« gen bewaard, mannen, en 't sport moet vlotten Volharden Wilskracht Als we even de stand der kopploegen nagaan valt het op hos de favoris voor den titel zich nog immer aan elkander vastklampen.Temsche staat weliswaar met een voorsprong van 3 punten op Volharden en Vigcr Hamme, maar deze afetand is toch niet onoverbrug baar te noemen. Aanstaande Zondag moet Vigor Hamme naar Soela en F, C, Eeoioo ontvangt S. K. Temsche- Zouden er daar geen verrassingen zijn Volhar den staat op eigen veld tegenover de WilBkraohters die verleden Zondag aan Waasmunster een pilleken van 7—1 meegaven. 'T is maar om te zeggen dat de Groen Zwarten het niet al te licht moeten opnemen. Er dient ern stig en met overleg te worden doorge speeld. En de vleugels laten meedoen, hé mannen, want daar ligt uw heil. Tcchnica'2— Gr. College 5. Voor een bevredigende opkomst stel len beide ploegeii zich in lijn. 't Is Tech- nica welke den toss wint. De bezoekers vertrekken snel en zitten weldra in Tech nical kamp, doch onze beide bakken zenden kalm terug. Na 5 min. spel zal het Technica gelukken den scoor te ope nen. Doch een vijftal min. later kan de buitenlinks der bezoekers gelijkstellen. Pechnica bekomt corner welke achter ge geven wordt. Daarop verdeeld spel. Op mooi inzenden van den linksbuiten van do roodeD, kan de insidc-rechts een 2de 'doelpunt netten. 21. 't Groot College speelt moedig door, en een machtig schot van den inside-rechts vliegt nipt over. Doch uitgesteld is niet verloren. Daar i» hun buitenlinks terug weg en 't is 2-2. Even voor de rust mist Technica's spil een mooie kans. Rust. Na de koffie nog tamelijk verdeeld spel. Technica wijzigt zijne opstelling. TerwrjB de vermoeidheid zich laat gevoelen bR de thuisspclers zal het den kapitein der bezoekers gelukken aan zijn ploeg voor- sprong te geven 2-3. Aangemoedigd door hunne supporters lukt de buitenlinks weldra eeu 4e doelpunt 2-4. Onze verde diging weert zich dapper nochtans zul len het de bezoekers zijn welke een 5e doelpunt zullen netten, Kort hierop weer klinkt het einde aan onze vrienden van 't College een welverdiende zege latende. De nederlaag van Technica is meer dan eervol, want deze moesten de dien sten van 2 hunner beste elementen mis- Sen. Onze jongens zullen er komen mits veel oefening. De leiding van heer Lie- baut was goed. VLAAMSCHE VOETBALBOND Bij V.C. Blauw-Wit Eretnbodegem Overgangsklasse Na een week rust; staan de Blauw Wit jongens weer voor een heel lastige taak. Zondag a.s. 18 No vember is hun de plicht opgelegd het fai re en mooi-samenspelende reserveuelftal van S.V. Gent te bestrijden. Om de stroppen te kloppen zullen do Blauwwit ters op hun best moeten spelen want de Gentenaars ziju nog heel wat sterker dyn verleden jaar eu zullen ook alles in het werk stellen om hunne vorige zegepralen te herhalen. Het is to hopen dat Blauw- Wit (lit zoo niet zal verstaan en dat zij Zondag a.s. op het prachtige stadion van S.V. Gent hun eerste zege mochten boe kon. Goed heil, jongens. 2° Klasso B. Eindelijk is de groote dag gekomen. Zondag a. s. speelt Blauw Wil tegen S.K. Terjoden. Dus do lang verwachte Derby van Erembodegem.Wie zal het halen Terjoden telt 6 punten evenals Blauw Wit en indien de blauw- witreserven de puntjes willen thuishou den zullen zij tegeu de jongens van Ser- bruyns op lum best moeten spelen. Hulpreeks Do scholieren van V.C. Blauwwit gaan op bezoek bij V.V. Me- relbeke en hebben de vaste overtuiging van hun eerste zege in de wacht te sle pen. Daden bij woorden, mannetjes en dat zal prachtig wezen. BERT. VN/V BAKSCHIETEN Zondag 18 November, groote Prijs kamp op den bak naar 2 schoonc konijnen bij A. Lcmmcns, Keizerlijke Plaats, 56. Begin te 6 ure. Kampen om 9 u. 1598 Zaterdag avond Prijskamp op den bak naar twee schoone konijnen, Bcrge- meerschestraat 6, t. s. Begin om 7 ure. Kampen om 9 1/2 ure. 1599 Zaterdag avond, prijskamp op den bak naar een schoone vogelkooi, bij Valery De Rijck, Breedestraat, 5 t. s. Begin om 7 ure. 1600 TE KOOP een schoonen Deenschen rashond 1 jaar oud can maftitfe prijs. Schrijven onder de letters S.E. bureel van 't blad. 1601 TERSTOND TE HUREN de alonitfe- kende Café Leandcr, WellekeiiBstraat 54 t. s. Te bevragen Korte Zoutstraat 45. Aalst. 1602

De Volksstem | 1934 | | pagina 3