DENTOGÈNE Katholieke Strijdersbond Gemeente Hofstade Feestdag der Onbsvlakte Ontvangenis SEOBT VOETBAL Vlaamsche Mank film Bloed over Japanof de 20 Japahschc martelaren Uit Japan's bekeeringsgeschiedenis Japan's bekecring is op vele bladzijden een glorieus en bloedig martelari n?pos. Gedreven door kinderlijke bewondering, heeft een afstammeling der Japansche martelaren, daartoe geholpen door de beste Japansclie filmartisten, een der meest loerende martelarenlevens klanklilm doen overbrengen in Japan en in Hollywood. Deze film, met Nederland- sche teksten en kommentaar, waarvoor ook Chaplin's raad werd ingewonnen, uitgegroeid tot een echt meesterwerk van eultureele, religieuse filmkunst. Deze film wordt te Hofstade in gala- vertoon ing afgerold, op Zondag 9 Decern her 1934, te 3 en te 6 uur 's avonds, f Men verzoekt ons het overlijden «lelden van MEVROUW Sftathilde Van Haut Echtgenoote van. Mijnheer Frans Bosman ■geboren te Herdersem den 13 April 18/tf, ■en godvruchtig overleden te Erembodegem den 6 December 1034, .versterkt door de H. H. Sacramenten De plechtige Lijkdienst en Begrafenis «op Zaterdag 8 December, öm 9 ure, in de kerk van Terjoden. Vergadering ten sterfhuize, Geeraard; bergsche steenweg, 12, Erembodegem- Terjoden, om 8,40 uur. Vrienden en kennissen die bij ver. getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. Wijkclub De Slerreksnsvrienden De leden van de Sterrekensvrienden worden vriendelijk uitgenoodigd tot het Gezellig Avondmaal op Zaterdag 8 De- «cember a. s. om 7 u. in den Katholieken Burgerskring, Korte Zoütstraat. Wij hopen dat alle leden er zullen nan houden tij dig, hun toetr eding te sturen, e.rl, dat we in zoo volledig getal mogeiijk de zen avond zullen mogen doorbrengen. Den Heer H. Matthieu zal ons op enkele lui mige liederen komen vergasten. Het Bestuur. OOST-VLA ANDEREN'S BEDEVAART NAAR O. L. VROUW VAN LOURDES. Van al de benamingen die Maria draagt is deze Onbevlekte Maagd haar voor zeker het meest aangenaam. Op Zaterdag 8 December, datum van het feest der Onbevlekte Ontvangenis zal er vanwege onze Diocesane Bedevaart te 7 ure, in St-Martinuskerk eene Plech tige Communiemis opgedragen worden. Kaarsen en bloemen zullen met erkente lijkheid aanvaard worden. J.M. J.F.C.C. G.Z.J.Ch. VOLLEN AFLAAT IN DE KERK DER ARME CLAREN COLETINNEN Zaterdag 8 December, feestdag dei- Onbevlekte Ontvangenis van Maria. Orde der Goddelijke Diensten Om 6 u. II. Mis en uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 7 u. gezongen Mis. Om 5 u. Lof. Kerk der Paters Capjcientn St Job In Memorearn Stephan De Jonghe. Zondag a. s. 9 December, te 10 u. wordt er in de kerk der Paters Capucie- nen, vanwege de Franciscaansche Derde Orde, een Plechtige Zieledienst opgedra gen, tot nagedachtenis van wijlen Stephan De Jonghe. Het zaDgkoor der Derde Orde zal, samen met het zangkoor van het Serafynsch Seminarie, de 4 stemmige Salve Regina van J.G.E. Stehle uitvoe ren onder leiding van Hr Theo Eemans. Gemeenteraad Vergadering van den Gemeenteraad, op Zaterdag 8 December 1934ten Stad- huize, gewone zittingzaal, om 7 UUR in Vereenigde Secties, en om 8 UUR in openbare zitting. Dagorde 1) Gcmecntelcgrooting 1934- 2) Omzetting ran leening. Vooraleer u een pardessus koopt, gaat bij Prosper Blanckaert, Kattestraat, 63, AALST. 1033 HEDEN DONDERDAG 6 DECEMBER om 8 uur 's avonds, Huldigt Davidsffonds Aalsft-Mijlbeek op zeer luisterrijke tv ij ze den grootcn Meester der Vlaamsche muziek PETER BENOIT. Treden op 1) Heer Gaston Van den Bossche, be stuurslid, met een flink gestudeerde Voordracht over den meester en diens werken 2) Mejuffer De Bruyn uit Dendermonde met haar prachtige stem en fijnvoelend temperament zal ons vergasten op enkele iiederen van Benoit. 3) Heer Piet Verhegge, lid van het Davidsfonds, de veel belovende jonge ba- ryton, zal eveneens zijne kunst tentoon spreiden in het zingen van liederen van onzen Vlaamschen toondichter. 4) E. H. F. De Bruyn, proost, wiens naam als orkest- en koorleider in het Dendermondsche, niet meer te maken is zal óp het klavier de zangen begeleiden en tevens fragmenten spelen uit de, Iwer ken van Peter Benoit. Dit stoute durven van Davidsfpnds Aalst Mijlbeek, welke zooveel sympathie vindt bij alle fijnvoelende Vlamingen van stad en omliggende, en bijzonder bij die genen die zich met tooneelof kultureelen arbeid bezig houden, zou een spoorslag zijn om een select publiek naar het lokaal der Moorselbaan te lokken. De vele vrienden die over enkele we ken de fijne kunstavond hebben bijge woond ter huldiging van Cyr. Verschaeve zijn weer verwacht en zullen ook ditmaal niet teleur gesteld worden. Voorwaar,de Peter Benoit-avond wordt een feest voor de fijnvoelende Vlamin gen. Leden betalen 1 Fr. inkomgeld Niet-leden 2 Fr. Groepen van 10 personen 1,50 Fr. NATIONAAL WERK VAN KINDERWELZIJN Afdeeling u Mijlbeke Kinema PALACE. Schoolstraat, Aalst. Woensdag 12 December 1934, om 20u. Groote Kinemavoorstelling De Gravin Maritza met Dorothea Wieck, de onovertrefbare vertolkster van Meisjes in Uniformei den vermaarden tenor Hubert Marischka De kaarten mogen genummerd worden in de Kinema "Palace» den Woensdag 12 December, tusschen 10 en 12 u. Vermindering der Belastingen Ingevolge de opvoering van Ketty liegt nooit en door de tusschenkomst van Clown "Kikajo« zullen de belastingen vorminderd worden. Opvoeringen door 't Land van Riem, in deu stedelijken Schouwburg, op 16, 17 December. Kaarten vanaf 9 December tot 10 u. in 't lokaal, Groote Markt. VRIENDENKRING OER OFFICIEREN -14-18. AFDEELING AALST. GALAFEEST Ous jaarlijksch galafeest, gevolgd door prachtig bal gaat door op 19 Januari 1935, in de ruime zaal van den "Rink Lange Ridderstraat, Aalst. Er zal gezorgd worden voor een luister- ijk militair muzikaal programma, wel ke ieder jaar door het geacht Aalstersch publiek zoo naar waarde wordt geschat. Ons galafeest zal gegeven worden ten bate van het nationaal gedenkteeken, op te richten aan de boorden van den roem rijken Yser aan onzen betreurden held- haftigen Vorst Albert. Onnoodig te zeggen, dat een deel der winsten zal voorbehouden worden aan de noodlijdenden onzer stad, zooals het im mers ieder jaar het geval is. Voor ons zijn de woorden u vermaak en liefdadigheid onscheidbaar. Daarin ligt voor ons het overgroot succes, welke wij ieder jaar kunnen aanstippen. Aalstersch publiek, houd dus dien dag vrij, herinner U verleden jaar, en wij zijn verzekerd dat ge dit jaar nogmaals alrijk opkomen zult. Verdere inlichtingen zullen verschaft worden door de lokale pers, die altoos zoo bereidwillig is geweest, en door bij zondere aanplakbrieven. Personen die gezegelde uitnoodigingen zouden willen bekomen voor familieleden rienden en kennissen, zullen zich deze kunnen aanschaffen in 't lokaal Hotel des Arcades», Statieplein, ofwel bij Ka pitein Kommandant Ceuterick, Pupillen school, rond einde December. STAD AALST Het College van Burgemeester en Schepenen maakt bekend dat er op Dins dag 11 December e.k. te 11 u. ten Stad- huize zal worden overgegaan tot de open bare verpachting van de standplaatsen der frituurkramen. De voorwaarden ziju te verkrijgen op het Bureel 6, Stadhuis, alle werkdagen voormiddags. De Secretaris, I)e Burgemeester, O. Reyxtens. A. Nichels, De razendste tandpijn wordt afgesneden, gedood door De flesch 5,00 frank verkrijgbaar in alle apotheken Om wille der drukke herhalingen voor de opvoering van EEBDINAND VER BIEST die plaats heeft op Zondag aan staande, om 5 uur,, nam. in de feestzaal van het Sint Maartensgesticht, is het voor de Missievrjenden onmogelijk van huis tot huis, kaar(ten voor deze vertoo ning aan te bieden. De personen die de opvoering verlangen bij te wonen, kun nen zich kaarten aanschaffen aan den ingang der zaal. Het as voorzeker over bodig nogmaals aan te halen dat de op brengst der vertooning ten goede komt aan de Missionarissen uit het Aalstersche. Plaatsbewijzen aan -10, 8, 6 en 4f.. PRACHTIG DANSFEEST Het prachtig Nieuwjaarsbal der Catha- rinisten gaat dus door op 29 December a. s. in de heerlijk versierde zaal van de Rink Dat het er lustig zal toegaan lijdt geen twijfel, als men weet dat de Kamer de Carlos Boys aangeworven heeft, om dit bal op te luisteren: Dit orkest is uit sluitend samengesteld uit militairen en heeft dezen Zomer aan de kust de groot ste successen behaald. Dus, liefhebbers van mooie muziek allen naar de Rink op 29 December. Nieuwe eereleden worden aanvaard in het lokaal het Paviljoen Groote Markt, Aalst» of .hij een der werkende leden. i Halfjaarlijkscheibijdrage slechts 8 fr. De Vlaamsche Toeristenbond (afd. Aalst) gaat op Zaterdag, 8 December, naar het schitterend Verbroedermgs- fecst van V.T.B.-lak Dendermonde. Een autocar vertrekt aan het Belfort Ie 20 u. Prijs: slechts 5 fr., heen en weer. We verwachten talrijke leden uit Aalst en omtrek. Djendèrmonde komt immers ook naar ons Feest' op 12 Januari. Zondag, 9 December, te 11 u., be zoek aan de nieuwe kapel van de kli niek, Mijlbeek, onder de leiding von den architekt. Uitsluitend voor leden van den V.T.B. Samènlfcmtst te 10 u. -15, aan den ingang^ Leopoldlaan. Vergeel uw lidmaatschapskaart van den V.T.B. niet .1. FANFAAR KUNST eu VERMAAK Groen Kruis Jitbeljagr 1909-1934' Ste Ccciliafeest op Zondag 9 Decemb.1934 Feesfrooster Het muziekkorps zal vergaderen ten lo kale om 10 u. en zicfi stoetsgewijze be geven naar deHoofdkerk om er de H. Mis van 11 u. bij to wonen. De bescherm- en eereleden worden vriendelijk verzocht de fanfaar naar de kerk te vergezellen. Onder de H. Mis Orgelauditie door Meester Réné Mores, koster-orgelist, die zal uitvoeren Feestvoor spél, Ki stier, 2. Cantabile César Franck. 3. Koraal «Ik roep tot U Heer Bach 4. Gebed tot O. L. Vrouw uit de Gotliischc suite Boëllman. 5. Feestmarsch Busser. Na de H. Mis korten uitstap. Om 13 u. Feestmaal in het lokaal Groen Kruis. Te 19 u. Gezellig en plezierig samen zijn, opgeluisterd door een alom gekend orkest. Alle leden en hunne familie aan bevolen. Maandag 10 December om 19 u. woonlijken uitstap en bezoek aan leden- Eereleden en muziekanten alleman op post. Niemand mag ontbreken. Het Bestuur. STEDELIJKE VRIJE BRANDWEER. Naar wij uit de beste bron vernemen, heeft het Bestuur van onze Stedelijke Vrije Brandweer, immer bekommerd met als 't past, de zware vrijwillige taak van hare leden naar waarde te beloonen, er dit jaar iets nieuws op gevonden. Als voortzetting van de feestelijkheden, ter gelegenheid van den feestdag van hare schutsheilige, zal er op Maandag 10 December e. k., te 20 uur, in de goed verwarmde en feestelijk uitgedoschte zaal van «Het Burgershuis", Groote Markt, alhier, een Cabaret-avond en Wafelslag plaats grijpen. Dit genoeglijk en gezellig samenzijn waaraan al de wer kende en eereleden van het Korps, met hun huisgezin, gulhartig worden uitge- oodigd, zal, benevens een voorraad van lekkere wafels, het optreden daarstellen van den Vlaamschen humorist Bertes met gansch zijn gezelschap, terwijl de vriend Oscar Van Pamel 6n wellicht nog andere liefhebbers er zullen voor zorgen de tus- chenpoozen aan te vullen. Het intiem feestje sluit met een dansparty tje 1 Het belooft waarlijk iets puik te worden. BIJ EENDRACHT. Enkele voetbalbrokjes 0 Na den wedstrijd Eendr-Vilvoorde werden de spelers der eerste ploeg en al dezen die er dit seizoen in gespeeld heb ben, door het organisatiebestmir van de club, vergast op een gezellig souper. Er werd een lekker broksken geëten, een goed glaasje geledigd en eens ferm plezier, gemaakt. 't Is zoo schoon om zien als onze jon gens echt .vriendschappelijk bijeen zit- tep. Veel te weinig kunnen we onze spelers bijeen krijgen. Zulke gezellige onder-onsjes doen veel goeds. B Er werd natuurlijk ook over voet hal gesproken. Wat ons getroffen heeft, is het volgende alle spelers klagen over een zekere soort supporters die, er een handje van weghebben om scheldwoor den naar het hoofd der spelers te slinge ren. Onze jongens beweren en dat is ver staanbaar dat zulke supporters ont moedigend werken op de moreel hunner spelers. Heel zeker de bedoeling dezer sup porters is niet ven huune lievelingen den moed in de schoenen te doen zinken.Doch willens nillens bereiken ze een verkeerd doel. Een goede supporter moedigt aan. Zie daar wat onze spelers in de komende wedstrijden verwachten van onze talrijke supporters. Hallo, Eendrachters, doet uw beste Op dit smulpartytje werd onze nieuwe keeper De Smidt, ingeburgerd, 't Is een joviale Sinjoor en we zijn er ze ker van dat hij binnen kort te Aalst hon derden vrienden zal hebben. We wen- schen hem veel geluk onder zijn doellat. H Verdeeling der ticketten Winket I. (kant der kerk) Tribuun 6 fr. Omheining 4fr.Kinder. 1 fr. Winket II (Achter de Tribuun) Omheining 4 fr.Omhein. 3 fr.Kinder. 1 fr Winket III (Baan de Blieek) Omhein. 3 fr. Werklooz. 2 fr. Kind. 1 fr, Kaarten op voorhand te verkrijgen ten lokale Eendracht. B ALGEMEENE VERGADERING. 't Is te hopen dat alle leden en alle spelers van Sportclub Eendracht aanwe zig zullen zijn op de Algemeene vergad ring van Vrydag 7 December, ten lokale Statieplein. Men spreekt van stipt om ure te beginnen, 't Is misschien een ge paste gelegenheid om eens en voor goed af te breken met de slechte gewoonte van dit «Aalstersch» uur. Eendrachters op tijd in 't lokaal. De match-bal waarmede de wed strijd Eendracht-RacingDoornik gespeeld wordt, zal Zondag binst de poos, verloot worden. Wie wordt er de gelukkige win naar In de Supportersclub De Papa kensvrienden» begint een nieuwe koste- looze Pronostiekwedstrijd. Doet ge mee Door de nederlaag welke onze 3e en 4e speciaal verleden Zondag opgeloo- pen hebben, wordt hunne eerste plaats bedreigd. Willen ze eerste eindigen dan moeten ze zich herpakken. We geven morgen de rangschikking der reserve- ploegen. B Wat krijgen we Zondag 1. De 4e speciaal moet naar Zottegem. Als er ginder verloren wordt, is het adieu eerste plaats. 2. Te 11 u. op ons plein, spelen onze reserven (2e spec.) tegen deze van Club Ronse. Een schoone match in 't zicht. Om 2 u. speelt ons eerste elftal Tegen RACING DOORNIK Verliezen beteekent zich vastankeren in den achtergrond. Winnen, dat is, post vatten bij de groote menschen. Daar moeten we gera ken 1 Spelers en supporters we gaan Zondag allen ons uiterste best doen. Eendracht moet de hoogte in Wit en Zwart. De 110 uitslag der eerste ontmoe ting, namelijk Aalst SportBrakel Sport gaf dan ook den juisten toestand niet weer. De 20 overwinning in Haeltert wns niet vleiend voor Blauw Wit, en wanneer we den 3en Zondag thuis gevloerd werden door Eenaeme (12) ging de alarmklep. De verplaatsing naar Eyne was ons even uoodlottig (3-1) zoodat we na 4 Zéjv dagen reeds 4 punten achter stonden op de leiders. Een overwinning (5-0) op Olsene-Zulte bracht nog geen enthousiasme teweeg. Met 3-2 de puntjes meesleepen van bij de hekkensluiters Er Op Nederbrakel, was ook geen prachtprestatie Op dat oogenblik ontnam men blauw wit den 11-0 uitslag ten gevolge van het verdwij nen van Brakel Sport. Op 21 Oktober was de toestand dusver van rooskleurig. Een week later werd de schok Aalst Sport-Berchem betwist, in de omstandig heden die iedereen kent. Tengevolge der beslissingen van het P. K. kwam Aalst Sport dus op de 7e plaats met 3 overwinningen en 3 neder lagen. De hoop op den titel was bij de meeste leden totaal verdwenen. En wanneer op 4 November te Cruyshautem gedraaid werd met een 2-0 achterstand, dan dach ten de meest optimistische bestuursleden van A-S, dat er voor dit jaar vaarwel mocht gezegd worden aan de bevorde ring. Onze spelers beslisten er anders over, en om de overwinning in die om standigheden afgedwongen te hebben, dan nog met 6-2, verdienen zij onzen besten dank en onze hartelijkste geluk-• wenschen. De overwinning in het verre Cruyshautem was de spoorslag, die voor iedereen, zoowel voor spelers als voor supporters en bestuursleden onontbeer lijk was. Van dien dag af was ons elftal, niette genstaande de invallers, waarmede het dank aan het P. K. moest optreden, niet te houden, getuige de opeenvolgen de overwinningen tegen Sparta Petegem (9-0) Sottegem S.V. (2-rO)..Denderleeuw (2-4) Cruyshautem (5-1) wat hen voor 5 matchen 10 punten bezorgde, 25 doelen voor en 5 tegen. Morgen geven we enkele statistieken. Blauw Wit. BIJ ALOST SPORT Aalst Sport in het kampioenschap van IIe Gewest. Afdeeling. Na deze eerste ronde is het uiterst be langrijk eventjes terug te blikken, cn kortbondig samen te vatten, wat zich ge durende dit bewogen kampioenschap voordeed. Aalst Sport begon deze kompetitie in zeer slechte omstandigheden. De onre gelmatigheden door het P.K. begaan, hadden een uiterst slecht effect teweeg gebracht, zoowel op spelers dan op be stuursleden. VLAAMSCHE VOETBALBOND Voetbalnieuws uit Erembodegem. Bij V.C. Blauw-Wlt. De groote Derby Blauw Wit I tegen S. K. Terjoden I Op Zondag a. s. 9 December, viert Koning Voetbal in Erembodegem hoogtij. De twee clubs der gemeente gaan op hét veld van V. C. Blauw Wit strijden om het veelbesproken meesterschap. Beide ploegen hebben de vaste overtuiging de overwinning te zullen behalen, en toch zal er een moeten bezwijken. Wie zal het winnen De supporters van S. K. Ter joden, beweren bij hoog eu laag, dat hunne ploeg de groote derby gaat winnen. De Blauwwitters van hun kant, zijn zooals altijd heel terughoudend en zullen met een maximumgeestdrift den strijd aan binden. V. C. Blauw Wit kan dan ook niet anders dan hare ploeg ten volle ver trouwen schenken, en hoopt een onbe twistbare zege te mogen behalen. Dan zou het er stuiven op het Voet- ballistenbal. Allo, jongens, zorgt daar eens voor. Allo, supporters en voetballiefhebbers van Erembodegem, Zondag a. s. moet gansch liet dorp op de been zijn om de zen veelbelovenden wedstrijd te komen bijwonen. Ieder Blauw Witsupporter moet het zich als een plicht aanrekenen zijne jongens te komen aanmoedigen in dezen harden strijd. Dus, Zondag, allen als één man naar het Blauw Witveld, ge legen Kerkhofbaao. Aftrap om 2 uur. Alg. inkom 2 fr. Supporters en werkloozen 1 fr. 's Avonds heeft iu de prachtig versier de zaal van het Vlaamsch Huis, Dendcr- brug, het grootsche Voetballistenbal van V. C. Blauw Wit plaats. Wie een aange name Zondag avond wil doorbrengen, zal niet nalaten dit prachtige bal hij te wonen. Inkom 3 fr. Familietafels te huur aan fr. Verzorgde kleedkamer. BERT- BAKSCHIETEN Op Zaterdag 8 December prijskamp naar een sohoonen pull-over bij Henri Verstraeten, Einnanetr. 197, (recht- ovar den Arendsohool). Begin om 7 u. Kampen om 9,30 u. 1702 MEN VRAAGT eene werkvrouw voor twae dagen in de week (Donder dag en Vrijdag). Sohrijven bureel van het blad. onder letters A. D. K. 1701

De Volksstem | 1934 | | pagina 3