NIEUWE LUX 'iOHUS. 18 VIN BE P0ELE-5TAES Wees dan spaarzaam op uw tijd en gebruik de Nieuwe LUX? VEEL VLUS0ER VOOR ALLE FIJNE WASCH Wilt gij eiken dag wat sparen Koopt lijk fk, dan enkel waren, Die hun kwaliteit bewaren Eischt daarom, ten allen tijcl F. O. JACGÜ3S Suikerij. Men verzoekt ons het overlijden te melden van DAME PoSixesia ftHESJTS weduwe van wijlen KAREL DE NAYER Lid van verscheidene Confreri'en geboren te Aalst den 10 April 18B6 en aldaar overleden den 9 December 1934 yoorzien van de H. H. Sacramonten Plechtige Lijkdienst én Begrafenis Donderdag 13 December, 1934 om 10 u. in de kerk van St Jozef. De Vigiliën daags te voren na het Lof om 5,30 li. Vergadering ten sterfhuize Kattestr. 66, om 9,30 u. Mis der Dekenij der Kattestr. Maan dag 17 December om 8 iu in de II. Geest kapel, Kattestr. Dienst van Barmhartigheid Dinsdag 18 December om 8 in de kerk van St Jozef. De dertigsten zullen eerlang aangekon digd worden. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. De Fanfare KUNST EN VERMAAK jubileert en wordt KONINKLIJK Verleden Zondag was het de beurt aan Kunst en Vermaak, de fanfare van het Christen Werkersverbond om haar St- Céciliafeest te vieren. Maar dit jaar zou het met buitengewonen luister gepaard gaan om het vijf-en-twintigste jaar van haai?) bestaan. Na de plechtige krijgsmis voor onze dappere brandweermannen, liep de rui me" St Maartenskerkvol voor de elfuren- misj en onze fanfare met haar 50 muzi kanten en haar talrijke eereleden, kwam aangestapt spelende feestelijke deuntjes. Ónder de II. Mis bracht de nieuwe orge list, de h. René Mores, vijf orgelnum mers ten gehoore, waaronder de Feest- marsch van Busser vooral opgemerkt werd. Na de mis werd een optocht door de stad gehouden. Om 1 uur keerde de stoet terug in het lokaal Groen Kruis, en men ging; aan den feestdiscli. De stemmige tooneelzaal is dicht bezet. Aan de eere tafel zitten E.II.Reynaert,pastoor-deken, de heer Boeckaert, arrondissementscom missaris, E. H. Dedeyn, geestelijk be stuurder, E.1I. Auborst, de heeren Lud. Moyersoen, eere-voorzitter, Flor. Vinck, voorzitter en Gust. Paepe, schrijver.Vor der in de zaal onder de leden der vieren- do maatschappij, de heeren Alf. Van Geert, best. afgev. Em. Danckaert, Fr. Callebaut, Alf. Bastiaens, Fr. Paelster- mans, gemeenteraadsleden, Raym. Ven- neman, bestuurder der Stadsschool. Lieten zich verontschuldigen de heeren Rom. Moyersoen en De Clercq, senato ren, de h. Volksvertegenwoordiger Van Hecke. Als nu P. Van Schuylenbergh, volks vertegenwoordiger voor de christen werk lieden binnentreedt, gaat een daverend applaus rond door de heele zaal. ïusschen de verschillende gerechten in verlustigt een licht orkest, een strij- kertje van jonge kerels, de joviale 'ge- noodigden, en af en toe wordt een ernstig of een leutig liedje gezongen. Daar zitten talenten onder die jonge mannen. Na de soep spreekt de voorzitter Flor. Vinck, een woord van dank aan de gees telijke en wereldlijke overheden hier aanwezig, huldigt den eere-voorzitter, Lud. Moyersoen, en dankt vooral den h. Arrondissementscommissaris voor zijn vereerende aanwezigheid. Ilierop neemt de zeer sympathieke heer Commissaris het woord en meldt aan de leden van de fanfare, dat Z. M. Leopold III hem gelast heeft hun een groot nieuws te konien brengen, dat Kunst en Vermaak voortaan den titel van Koninklijke Fanfare mag dragen. Hij fe liciteert de leden en dankt hen in 's Ko- ningsnaam voor lam trouwen steun aan het Vorstenhuis. Ik weet wat het betee- kent, aldus spreker, vijf en twintig jaar getrouwheid aan een muziekmaatschappij. Ik ben thans voorzitter van eene, maar ik heb zelf nog gespeeld. Het schijnt heel gemakkelijk voor het publiek," maar het kost veel moeite, zorg, en aan werklie den vooral vraagt het veel last en opoffe ring. Het vraagt veel harmonie, niet al leen van toon en akkoorden, maar de harmonie der harten. De voorzitter leest den grooten met rouw omranden brief voor en dankt den heer Commissaris voor zijn voetstappen tot het bekomen van deze hooge konink lijke onderscheiding. De heer Ludov. Moyersoen, eere-voor zitter, dankt op zijn beurt den heer Boeckaert en brengt een ontroerde hulde aan den jongen vorst. Nadien spreekt hij de feestrede uit, die een hulde was aan de muziek en rijk aan stijlbloemen. (Wij ge ven vérder den tekst dezer rede.) Alle aanwezigen verwachtten ook een woord van Volksvertegenwoordiger P. "Van Schuylenbergh. Hij sprak kort en bondig over den politieken. toestand en over de houding van het A.C.W. tegen over de nieuwe regeering steunen en toekijken. Hij sloot zijn rede met een spe ciaal woord tot de werklieden Pas op voor de dictatuurpredikers, hoedt u voor de onrustzaaiers. Aan E.Il. Dedeyn kwam het slotwoord toe. Hij wijst vooral op de hoogere zen ding van Knnst en Vermaak, een zending die nu koninklijk geworden is, niet alleen in do stad maar ook het heele arrondis sement door. Muzikanten moeten den goeden toon geven, maar gij moet ook voor buitenstaanders toonaangevend zijn. In de beste stemming verliepen de verdere feestelijkheden, en deze heug lijke dag sloot met een gezellig samenzijn voor al de familieleden. Hier volgt, de rede uitgesproken door h. Lddovic Moyersoen. Mijnheer de Voorzitter Eerwaarde Heeren Geachte Heeren, Lieve vrienden Muzikanten We vieren het vijf en twintig jarig be staan van onze fanf'aar Kunst en Ver maak n Het is 'n kwart eeuw dat voorbijgegaan is,. De meeste onder ons hebben er niet een duidelijk besef van, van wat dat eigenlijk is. V ijf en twintig jaar van noesten arbeid van kunst, en gezond, opivckkend vermaak! Vijf en twintig jaren arbeid op het ac tief van eenvoudige wcrkmenschcn Dat is schoon. Uhebt, mijne Vrienden, getoond tot welke krachtinspanning arbeiders be kwaam zijn, hoe zij voor de hoogere gencuchten van hart en ziel niet alleen hongerig zijn, maar hoe zij voor hel ver schaffen en verwezenlijken van kunstgenot, nog arbeiders zijn vol durf en echt talent Wie ooit heeft gedacht dat in arm Vlaanderen, geen trek meer was bij het volk naar uhooger goed», kome buigen over deze vijf en twintig jaren, en bekenne zijne missing. Die lange tijdspanne doet ons ook den ken aan al dezen die zich in dit werk hebben opgeofferd. We hebben dezen morgen God dank gezegd voor Zijne weldaden, en .gebeden voor dezen die ons te vroeg zijn afgestor ven. Aan de oudste leden onder ons gaan onze betuigingen van oprechten eerbied,aan ons huidig bestuur, aan onzen chef de betuiging van onzen oprechten dank. Het verleden noodigt ons uit om met vertrouwen de toekomst te bezien. Die toekomst zal zijn ivat hel verleden was, als wc hel geheim van onze macht Iveren kennen, en wc onze zending blijven begrijpen. De muziek is eene macht. Wie. ooit geluisterd heeft, met gansch zijn eielekracht, naar een mooie brok mu ziek, naar een serenade of 'n strijdlustige marsch, weet hoe de muziek 's mensehen ziele bchccrscht en in hare macht kan grijpen. Wie van ons voelt zich niet manhaftig bij gebiedend trommelgeroffel, bij plechtig klaroengeschal, bij feestelijk stooten der trompetten. Op de vleugels van een machtörkest van baritonsbombardonsfluiten en klarinet ten, worden onze gepeinzen en verbeelding weggerukt naar droomlanden van goedheid en geluk. De muziek leert ons de diepte onzer ziel peilen, zij is een tóoverkracht tot opwek king van het volksgevoel. En als die muziek de uiting is van gansch het streven van eene massa, dan wordt h re kracht verdubbeld. De leiders van volksbewegingen kennen die macht... en daarom is steeds een van VS* <«t^ gn| Open het koudwater-kraantje en doe de Lux-vlokjes in dc kom \vasch de voorwerpen en 'pers ze zachtjes in het heer hjkc sop Spoel goed in veel koud water. Dat is al PRODUCT De nieuwe Lux-vlokjcs doen u veel tijd winnen. Zelfs in koud water smelten zij onmiddellijk en geven een mooi, vast schuim. Het is niet meer noodig te wachten tot het water warm is. Kan de moderne huis vrouw nog iets practischer uitdenken? Het is steeds dezelfde Lux welke ge sinds lang gebruikt voor het wasschen van fijn linnen, zijde, kant, tooisels, kousen en wollengoed. Maar de vlokjes zijn zoo fijn dat ze smelten in water, onverschillig zijn warm tegraad. Koop de nieuwe Lux en ge zult vaststellen hoe vlug en onberispelijk uw vvasch klaar komt, zelfs met koud water. En het pak is grooter welke ook met koud -water mag gebruikt worden 1X 48-079 BFL hun eerste bekommernissen, eene muziek maatschappij in te richten, om aldus te verklanken dc diepe betrachtingen van de beweging. Het is de grootc betcekcnis, het is dc reden van bestaan onzer fanf aar, het is hare zending en hare trotste zijn in dienst van de Christelijke "sociale beweging En ik wou, dat u vandaag, beter nog dan ooit, begrijpen zoudt, wat het is, te zijn de verkondigersvan eene schoonc heerlijke gedachte. Het moet uwen moed verduizendvoudi- gen, wanneer ge weet dat honderden achter u stappen, mei hetzelfde ideaal, dat gij hel groot orgaan zijt icaaruit de strijdlust, cle toil en cïe verzuchtingen van die honderden spreken. Ik sluit met demvensch dat onze maat schappij moge zijn en blijven Gode ter eere, ons volk ten bate, dc muziek die dc edelste snaren in de zielen trillen doet, de symphonic van liefde en hoop, de fanf aar van den volksstrijd en volksvreugde, de harmonie van alle harten. TELEGRAM VAN DEN KONING Ter gelegenheid van haar Sinte C'eci- liafeest en Jubileumviering liad de fan fare «Kunst en Vermaak» van 't Groen Kruis, een telegram naar den Koning gezonden. Vauwegc 's Konings huis luidt liet antwoord De vaderlandsche boodschap heeft den Koning diep getroffen en Zijn Majesteit gelast mij aan U allen zijn oprechten dank over te maken. Dc Staatssecretaris van 's Konings Huis. LIJK OPGEMSCI1T LTÏ DEN DEN DER. Gisteren, Woensdag morgen te 5 uur werd uit den Dender op do hoogte van liet electriciteitsl'abriek, bet lijk op- gebaald van een manspersoon. Het lijk werd naar bet doodenbuisje op het kerk hof gebracht. L'it de papieren welke het slachtoffer op zak droeg kon de identi teit worden bepaald. Het is een zekere Sehouppe Frans, geboren te Liedekerke den 9 November 1870, gehuwd en vader van familie. De familieleden zijn hel lijk komen erkennen. Het slachtoffer, zoo heeft het onderzoek uitgewezen is Dins dag namiddag te Liedekerke in den Den der gesukkeld. Ter plaatse heeft men de pet van Sehouppe gevonden. liet lijk droeg geen sporen van geweld. BURGERLIJKE STAND VAN AALST Geboorten^ van 5 let 11 December Mannelijk 5 Vrouwelijk 6 Huwelijken van 6 tot 12 December Frans De Neve, behanger-garn ierder, Lange Zoutstraat, met Leon ia Priem, breister, Gentsclre s'.eenweg. Frans Mortier, ochtgescheidea Maria De Saedeleer, zijdebewerkster, Binnen- straatje, mei Leopoldina Roelandt, wed. Petrus Meganck, z.b. Binnenstraatje. Prosper Blanckaert, wever, Moorsel- baan met Valeutina Geeroms, spoelm. Binnenstraat. Polydoor Verhulst, buizenlegger. Val. De Saed'eleerstraat, mot Maria 'Willems, katoenbew. Ledebaan. Karei Veillefon, bureclbediende, Wel- lekensstraat. met Victoria - Foncé, stik- ster, Botermarkt. Isidoor Baetens, katoenbew. O. L. Vr.- plein, met Catharina Verbestel, weduwe Edouard Van de Maele, zonder boroep, O. L. Vrouwplein. Paul Van Audenhove, auto voerder, Zonnestraat. met Victorina Buvle, z. b. Nestor De Tierestraat-, Overlijdens, van 5 tot 11 December. Yvonna Uvin, scholierster, 11 jareu, Ledebaan. Livinus De Nul, wr Maria Temmerman zonder beroep, 79 jaren, Ledebaan. Maria Bauweus, weduwe Petrus Van den Bremt, eclitg. Donatus Roelant, z. b. 71 jaren, Vooruitzichtstraat. Maria Van Vaerenbergh, eclitg. Edm. De Pauw, z.b. 56 j. Ste Gudulastraat. Polyxena A rents., wed. Kar. De Nayer, handelaarster, 68 j. Kattestraat. Frans De Strooper. wr Maria Van Nuf fel, echtgenoote Maria Renueboog, huur houder. 47 jaren, Koolstraat. Jean De Schutter, eclitg M. Bastien, z.b. 71 jaren, Geeraardsbergsclie straat- Leontine Notte, wed. Paulus Callebaut, z.b. 42j. wonende te Sehaerbeek. 3 kinderen onder de 7 jaren. DIEFSTAL BIJ DE EERW. PATERS CAPUCIENEN. Dinsdagavond zijn tot nog toe ongekende dieven over den kloostermuur geklommen van 't klooster der Eerwaarde Paters Capucienen op de Capucijnenlaan. Dc Paters hebben d dieven verjaagd. Doch het bleek toen dat. de diefstal reeds gepleegd was. Klacht werd ingediend bij dc politie HET IS DUS VEL BEGREPEN dat enkel do eere- en werkende leden der rederijkkanier De Catharmisten als ook hunne lmisgenooteu kosteloos toegang; wordt verleend tot het DANSFEEST van 29 December e. k. in de prachtige ver sierde zaal van den Rink. Naar aloude gewoonte wordt echter uitzondering go- maakt voor de personen vreemd aan der stad, welke van een lid vergezeld zijiu Nieuwe leden worden aanvaard in het lokaal "Het Paviljoen" Groote Markt. Ilalf-jaarlijksclie bijdrage 8 Fr, Vooraleer u een pardessus koopt, gaat bij Prosper Blanckaert, Kattestraat» 53, AALST. 1633 Verpachting der Standplaatsen voor de Karnavalfeesten Maandag .verleden had op het stadhuis cle verpac hting plaats der standplaatsen ter gelegenheid der Vastenavondfeesten van 1935. Deze verpachting bedraagt 70.000 fr„ GOEDE BELOONING aan dengene die den dader kan aanwij zen van den diefstal Maandag gepleegd in de Eugeen Bosteelsstraat van een zwa re groene velo met 2 stoeleu, alsook een valies en eeu pak inhoudende gebreid ondergoed. Adres Watertorenstraat 27. ter stede. 1733 VRAAGT PLAATS. - Goede an de'- liga werkvrouw vraagt plaats, 2 of 3 dagen per week. Te bevragen Felix Dr Hertstraat, 26, Aalst. 1734 TE KOOP. Thermoeephone voor witloof te kwaeken, zoo goed als nieuw Constant Arts, Bergastraat, 3. 1735 OOSTENDSCH VISCHHUIS Scherreveldstraat, 46, Aalst DEZE WEEK TE BEKOMEN Witta Kabeljauw, Tongen, Tarbot» Rog, Schalvisch, Roobaard on kleine kabeljauw Gebakke'n visch en opge legde rog. Op aanvraag gelast men zich weke lijks tan huizo te komen om de hoe veelheid visen op ta nemen- Spoedige bediening. Tel. 968 Men bestelt ten huize. 1736

De Volksstem | 1934 | | pagina 3