21 Da liskomstenliBlastii tlag bet Incident te Saarlsrucken Wol gelijk de Koeleken Het te werk stellen van Werkloozen Os Gsmesnteragd van Rysel sp de Wereldtentoonstelling Waar zoeken ze toch Vrijdag DECEMBER 1934] In het Hoofdbestuur der Katholieke Unie B5e Luchtverbinding ielgië-Congo DE VOLKSSTEM XXXXe JAARGANG. NUMMER 235 Kerkstraat, 9 en 21 Aalst. - Telefoon 114. - DAGBLAD - 2O Centiemen Uitgever J. Van Nuffel-De Gendt. Publiciteit buiten het Arrond, AALSZ S Agentschap HAVAS, Adolf tfaxlaan 13. te Brussel Hu» de Ricbeleu. Parijs M IBank Euiding/ICingsway, 20 Londree W. C. t. II. Thomas Zon op7,43 Zon af 3,548 L. K. 29 N. M. 4 I gBHBBK g - - —BBI WERKELIJKE WIJZIGINGEN Donderdag morgen verscheen een koninklijk besluit houdende wijzvgm; in de wetgeving inzake inkomstenbe lastingen en daarmede gelijkgestelde belastingen. Volgens het verslag aan den koning brengt dit besluit verscheidene wijz ginisren in de wetgeving betreffende de inkomstenbelastingen en de daarmede gelijkgestelde belastingen. Aan artikel 1 en 2 ligt ien doel, - .voortgezette toepassing voor 1935 vol gens de voor 1934 van kracht zijnde belastingvoeten en modaliteiten van de grondbelasting verschuldigd ter zake 1 van ongebouwde eigendommen en nij- yefli'eidsimmoibilien, onroerend uit hun hard en door bestemming. Deze maat regelen zijn nooiclzakelijk daar de werk zaamheden van herziening van de ka dastrale opbrengst dier beide soorten ,van eigendommen nog niet geëindigd zijn- Artikel 3 bel reft de vaststelling van de bedrijfslasten van de wedde, loon en pensioentrekkendeDeze lasten worden thans forfaitair op het vijfde of het yiorde van de inkomsten vastgesteld al tiaar ze al dan niet 15.000 frank te lbo yen gaan zonder dat evenwel 'de be- 1 dr.ijfslaSt.en een lagere som dan 3500 fr. mogen worden aangerekend. Dit mi- nimumcijfer dat noch aan de werke lijkheid, noch aan de logica beantwoordt brengt de ongebillijkte vrijstelling van een -groot aantal personen mede. Bij artikel 3 wordt dit vast minimum van 3500 fr. opgeheven, z-aodai, de l'orfai- Itaire bedrijfslasten voor alle wedde en loontrekkenden op voormelde huidige jQuotiteiten van 1/4 of van 1/5 blijven j behouder- Maar als het .belastbaar inkomen 15 duizend frank overschrijdt mag de af trekbare last niet lager zijn dan de Last van 3,750 fr., welke voor hen die een bezoldiging \an 15.000 fr. genieten, .wordt aangenomen. Die aanvullende personeele belast in. en de nationale crisis-belasting wor- de ge li even op de gezamenlijke inkoms ten'van beide echtgenooten, welk ook het aangenomen huwelijkisvermcgen- stelsel zij. Die handelwijze is logisch en billijk. In zake bedrijfsbelasting worden er ten bezwarc van man en vrouw op grond van hun afzonderlijk beschouwde bezol digt nigen, pensioenen, winsten of balen, aparte aanslagen geregeld. Het beginsel yan de progressiviteit van de bedrijfs belasting krijgt aldus geen normale toepassing. Deshalve, bij artikel 4 wordt bepaald dat de bedrijfs;inkomsI.en I ,van man en vrouw worden samenge voegd. Anderzijds zal, en dit om betwistin gen te vermijden en de rechten der Schatkist volkomen te vrijwaren, de aanslag in diit geval ten name van de echtgenooten te worden gevestigd. Bij artikelen 5 en G worden twee wij zigingen op het stuk van de belasting op de verto-onmgen of vermakelijkheden ingevoerd. Artikel 5 strekt tot toelating, spijts beroep van de sluiting van de inrich ting of van 'fel verbod tot beffingen te doen, wanneer het gaat om exploitan ten van vertoon i-ngen of vermakelijk heden, die weigeren de verschuldigde belastingen le storten. Deze bepaling die ue belasting op het spel en de wed de nsicibaipipieTi reeds bertieerscht. zal het mogelijk maken de aanhoudende en [Strafbare tekortkomingen van som mige weinig belangwekkende- belas- tingsieliuklen te boven te komen. f Bij art. 0 laat. de regeering haar .verlangen kennen, «gedaan te maken met de belas-tóng* op de vertooningen daar waar het giaat om muziekauditics ingericht, z-onider vordering van eenig inkomgeld of eenige dergelijke heffing in de hotels, restaurants en drankslij terijen alleen door toedoen van artis- ten-musici. Deze maatregel heeft ten tfbel de tewerkstelling van artiisl.cn. musici, die thansi zonder betrekking zijn, te bevorderen en ten behoeve van voormelde beidrijven het inrichten van muzikale aantrekkelijkheden te verge makkelijken. Deze bepalingen zullen voor het eerst worden toegepast, wat betreft a) Artikel 3, op de van 1 Januari 1935 ai' normaal uitbetaalde of toege kende bezoldigingen. b) Artikel 4, op de aanslagen' van Zie vervolg hlerneven. voormiddia Woensdag voormiddag heeft bet hoofdbestuur der Katholieke Unie te Brussel een vergadering gehouden on der Yo-orzitteirschap van Staatsminister Poullet. Waren aanwezig de heeren ltubbens, minister van Arbeid en Sociale Voor zorg. graaf de Broqueville, Van Cauwe- liaert, minister van Openbare Werken en landbouw, Henri Jaspar, Van de Vy- vere, Moyersoen, Paul Crockaert, ka merlid Mathieu, Feuillien, De Vïecscb- houwer, Huart, de la Barre d'Brqueiin- nc.s enz. Hel eerste punt der dagorde was betrekkingen der JeugdvereenigLvge-n met de katholieke partij. Vele suggesties waren mgjekomen uitgaande van Jc-lu.gd groep en, wen se hen die niet alleen paraleel lo-open. Men beslo-oit dan ook een verslaggever ie be noemen om de verschillende voer'Stel len en wenschen te e-oordonneeren. Al dus zal het standpunt der Jeugdgroe pen in een juist daglicht gesteld wor den. Vervolgens werden de middelen on derzocht om meer eendracht en tucht in de Katholieke partij le doen beer- s-chen. Nochtans is het niet de bedoe ling de mandatarissen te verplichten in alle aan,gelegenheden hun houding het parlement, in de pers, enz. te cen- sureeren goed en af te keuren. Alge meen werd vastgesteld dat er geen cn- eeniigheid bestaat over de groote pun ten van het programma voor zaken van bijkomenden aard blijft volledige vrijheid bestaan. Nochtans zal voortaan getracht wor den om aan de leden de richtlijnen tie geven voor deze bijkomende kwesties. Daarom beeft het hoofdbureau het bu reel der Unie verzocht over te gaan tot het stichten van verschillende com missies die alle actueels vraagstukken zullen bestudeeren. Verslaggevers zullen dan worden aangeduid om hel hooldbestuur in te lichten. In de eerste plaats zal de ver mindering der levensduurte onder zocht worden en de weerslag ervan voor den landbouw, den middenstand en d nijverheid. Vervolgens werd door M. Rubbens een kort overzicht gegeven over de politieke toestand en heeft o. a. gespro ken over de kwestie der giez ins toelagen. Namen aan die bespreking deel de heeren Jaspar, Crockaert, Rubbens-, Ma- thieu, enz. Verder werden verschillende kwesties van administralieven aard geregeld. Voortaan- zullen de vergaderingen in het hool'dbestuiuir plaats hebben den 3-n Woensdag van de onpare maanden en ook wanneer zich dringende gevallen voordoen. Ken liberaal blad doet uitschijnen dat «in den schoot' der liberale partij geen economische en financieels in stellingen werden opgeri(*ht ten koste van collectiviteit». "t Is te zeggen, zij hebben niets op gericht of ondersteund met eigen cen ten, maar wisten bet altijd zoo- aan boord te leggen, dat ze hun wenschen vervuld en hun politieke inzichten ver wezenlijkt. zagen. ien koste der col lectiviteit. Zoo richtten ze, zoolang hun partij bestaat, ééne private schooi op. een beroepsschool voor meisjes, te Antwer pen. Maar die private school bestond geen twee jaar of ze werd- opgesolferd aan de Stad: de liberalen profiteerden als partij, van die school, dochi droe gen niets meer bij in de onkosten. De liberalen hebben veel weg van de koekoeken, die wel eieren leggen, maar niet in hun eigen nest. Tous pmigres I schreef (destijds de liberale Chronique, sprekende van de* liberalen. Ten andere, elk weet liet, elk ziet het en elk ondervindt het iederen da.g als ze ooit aan 't geven zijn, denk dan maar stout weg:«'t Is niet uit hun eigen kas!» Tous pmgresül Koekoeken BRUSSEL. pinsd'ag morgen heeft een belang rijke afvaardiging van den Gemeente raad van Rijsel, 5e belangrijkste stad van Frankrijk een.bezoek gebracht aan de werken van de Wereldtentoonstel ling!. Aan hun hoofd bevond zich de Heer Salengro, "Volksvertegenwoordiger. Bur gemeester; hij was vergezeld van de Heer Willems, Eens-te adjunkt, de H.H. Spriet Arquemfoour, Saint-Venant, Ale ve mav, Masson, J-ean Levy, a;'.j-.;-nkten, Planjque, Secretaris Generaal van de stad. Gnder de afvaardiging bevonden zich nog de heer Briodel, volksverte genwoordiger, raadslid van Kamerijk, Delepoulle, voorziter Masurel, Onder- Voorzitter, Bouchery, Commissaris Ge neraal van de Handelsfoor van Ryseï, alsmede nog afgevaardigde van er- schillende dagbladen uit Noord Frankrijk, zooais «Le Réveil du ord» «Le Grand Echo du Nord «Le Dépê che». De Heer Charles Fonck, Directeur Generaal van de \Y ereldl en toon stelling, afgevaardigd door den Heer Ado lp lie Max; Burgemeester der stad Brussel, en tevens Voorzitter van het Uitvoerend Comité, wachtte de voorname tgenoo- digdein op iin het Z-uid station, welke per Pullmantrein aankwamen; naast hem bevonden zich de Hlf. Piercot. L. Pie rard, Vandervelde, Belgische Volksver- tegenw-oiordigensv, 11 ené Lyr hoofd van den Persdienst, Octor, van het ont vangstcomité. Een met Frla.nsicihe en Belgische kleu ren versierde autocar, voorafgegaan door agenten-motoeyclisten bracht de bezoekers vltujg op de terreinen van den Heyisiel. Met. ongewoon genoegen hebben de verteigen wooflclii-gers van die groote stad uit het Noorden, nagenoeg 2 uren op de terreinen doorgebracht, waar duizenden werklieden volop aan den arbeid waren en een ongekende bedrijvigheid aan den dag legden. Oud-Brussel, oenerzijds, de Groc-te Paleizen anderzijds en vooral de Groot- sche Midden balie, het Sport-stadion. de Fransche afdeelimg, de Belgische gemeenschappen, het Paleis van de 'Stad Parij-s, en dit van de Stad Brussel, het -koloniaal Paviljoen, de Paviljoenen van Italië, Polen, Luxemburg, liet. Eere Paviljoen van den Commissaris Gene raal, trokken vooral de aandacht der hooige bezoekers. Gedurende den maaltijd wélke daar op volgde, herinnerde de Heer Fonck, Directeur Generaial van de Wereldten toonstelling eraan dat Frankrijk een der eersten was, welke «ien oproep van de leider heeft beantwoorden aldus met zich dank zij zijn gezag, de toetreding uitlokte van vele andere landen, heden 27 i-n getal. iTHe Heer Salcmgro, liet zich in vloei ende bewoordingen, -geestdriftig uit over de Wereldtentoonstelling en ver. zekerde de overtuiigirvgj welke hij en de afvaardiging nuet zich dragen. De We reldtentoonstelling wordt opgericht, zeigfc isipreker, volgens gansieh moderne methoden en ilbjzonrd.ére rythme, door leiders welke met zich 'dra het vérs vani Verhaeren «Des tcceurs d'hommes noaiveaux dans le viel Uni- vers». Na het bezoek aan de Tentoonstel ling werden de leden van de afvaardi ging ontvangen in het Parlement., waair de I-leer Minister .Van Cauxvelaert, hen welkom wensc-hte. Nadu en werd door de Fransche dele gatie een ruiker neergelegd op bet .graf van den onbekenden soldaat. VerviOiligie-nis werd een bezoek gebracht aan het Stadhuis van Brussel. Te 18 uur werden zij door den Senaat ontvan gen waar de -Heer Max -hen verwel komde. Het bezonk besloot met een banket aangeboden door de Belgische Parle mentsleden aan hun Fransche Collega's. Het Vliegtuig «AstrïJ» vertrekken» gereed. De Koning en de Koningen bewonderen het vliegtuig bet vlïegplein te Evei'fiji. bij z""jna aankomst op Da piloot Waller werd begroet door NI. Cnaries, minister door Kapitein Franchcmme. vari rvoionicn en dienstjaar 1935, gegrond op de fcezol di.gingen, winsten of baten van het jaar 1934"; c) Artikel 5, met ingang, van den dag na de bekendmaking van dit besluit zelfs op de belastingschuldigen, die nu met de betaling van reeds gevestigde belastingen in -gebreke gebleven zijn d) Artikel 6, op de ontvangsten «ge daan ya-n af 10 December 1934. Rond eene ontslagname Londen. 19 Dec. In een vraagge sprek, dai. de broeder van majooT Hems ley, onzijdig politiehoofd der Snor, die ontslag nam, met de pers had. verklaar de deze dat het incident der drankgele genheid en het auto-ongeval buitenma te overdreven werd. De majoor gaf zijn ontslag, zonder dat hem zulks gevraagd! werd, spontaan, ten einde de actie der regeringscommissie niet te hinderen/ Aanstonds na haar sam en stelling heeft de regeering getracht, zooveel mogelijk arbeidskrachten tc werk tc stellen doior de uitvoering, inzonderheid in de streken waar de werkloosheid bel ergst is, van openbare werken van allen aard. Aldus werden tihsschen 20 Novem ber en 13 December, werken en leverin gen aanbesteed voor 9,200.000 fr. zullen voor hel einde van het jaar nog- andere aanbestedingen plaats hebben voor een totaal van 78.600.000 fr. daarin begrepen belangrijke grond werken in de vers-chilende streken bijzonder te Antwerpen, bij bet sloopen van de versterkte omwalling Het departement van Openbare Wer ken heeft .voor bet jaar 1935 een grootsch plan op touw gezet van wegen en waterbouwkundige werken, geraamd op 600 millioen. De bestekken betreffende lal \Vn de ze werken worden thans voorbereid en de diensten spannen al hun krachten i-n om ze zoo isipoedig mogelijk le laten verschijnen. Daarenboven worden belangrijke werken voorlbiereiid voor den aanleg en het rechttrekken vian wegen, het op- I Is wel eens gelbeurd ministers naar Italië re zaken te bespreken met van dit bevriende lan dat Belgisch o fdon om daar de Itcgeering En als "t katho lieke ministers zijn. benuttigen z'j doorgaans die gelegenheid om ook een bezoek te brengen aan Z. H. den Paus. Nu, geen enkele katholiek- komt te Ro me of hij tracht er naar den zegen le on 1 vangen van bet zichtbaar oppexhootd der Kerk. Zoo is nu pas ook weer minister Van Isacker uit Rome teruggekeerd, waar hij besprekingen voerde met de Ita- liaansche Itegecring, en dit, feit -geeft het TOiCtl orgaan «Lc Peuple» gelegen heid om deze domme vraag te stellen \t Ontvangen onze ministers de richt- lijnen hunner politiek in hel Belgisch Parlement of te Rome In ieder geval niet te Moscow, gelijk de socialisten van alle tinten en plui mage. hellen van overwegen en het herbou wen van kunstwerken, tot een bedrag van circa GO millioen. Anderdeels zullen het gewoon onder houd der rijkswegen en der waterwe gen en gedurende het..gunsii.g jaar getijde, de bcstrijkiagsiwerkon bet bedrag ider over gansch bet, land uit gevoerde werken nog met 78 millicon Zie vervolg onderaan volgende kolom v.erhoQgem,

De Volksstem | 1934 | | pagina 1