HET «TRIPLE» DE GHEEST Het Beheer der Brouwerij BEGHEEST is lekker en oezond; M smaakt iedereen ea wordt overal gevraagd. Het is te verkrijgen in de voornaamste drankhuizen va i Aalst en Omliggende. Het Geheim GEMENGD NIEUWS De Wereldtentoonstelling Ongeval op het Terrein van de TentoonsteSüing Brand te Dilbeek 30 December. - H. Sabinus als bis- sohog> van Ganicnssa in Itaii.?, was bij een yoorbeel-d door zijn deugden en zijn ijver. Hij stierf in 556 na GTjaren epis copaat. 31 Dec. H. Silvester hij werd in 314 verkozen als Paus van Home. Zijn rogeering was er eene van vrede na bloedige Hormen. In het concilie \aii Nicea veroordeelde hij de ketterij van Arius. Samen met Gonstanl.ijn, keizer van't Ro-mi&i.nsche rijk'deed hij vele ker ken bouwen. Hij overleed' 335. De tarieven en de salarissen op den spoorweg. De raad van beheer van de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen, vergaderd op 28 December, heelt d.c modaliteiten van toepassing vais-tlge-steld voor de verlaging der goe deren tarieven, 'door de Regeering beslist De verminderde tarieven treden in wer king op 20 Januari 1935. De raad besliste tevens met ingang van 1 Januari op het personeel van de Nationiaile Maatschappij de maatregelen toe te piasisen die de Regeering. getroffen heeft voor de verlaging van de bezoldi ging van. hot-sta'atspersoneel. Overlijden van den H. fldatsji. De h. Adatsji, o-wd" Japansch gezant, te Brussel, en oud-voorzitter van het in ternationaal Gerechtshof in Den Haag, is to Amsterdam overleden. 1935 Bezoek aan de terreinen Het vorderen der werken Ongemeen snel rijzen nieuwe con structies uit de grond op. Het Paviljoen van den Belgischen Congo teekent zich reeds -typisch af. De Paleizen van de Gemeenschappen rake.nstilaan afgewerkt, terwijl in de huilen laudsche Afdeelingen, onver poosd wordt doorgewerkt. Zondag, 30 December, zijn de terrei nen voor het publiek toegankelijk vanaf 10 uur tot 16 uur, mits een gering in komgeld van een frank per persoon: Een concert zal worden gegeven. Volgende trams leiden naar de .Ten toonstelling Tramways Bruxellois 16-18 en S. (Zuidstalion) Buurtspoorwegen G. H. 6. W. L. (Noordstation)autobus M. (Fontainasplein) en Autobus-Beur? (Cathelijneplein-Dikke Linde). Een koninklijke gift voor de werkloo- ze bedienden. Zboals de vorige jaren hebben HH. MM. de Koning en de Ko ningin aan liet hoofdcomiloit voor bij- Hand en leeningen aan werklooze be dienden, dat onder hunne ho-o.g-e be scherming is gesteld, een gift van 25.000 fr. ge-schonken. Loterij van de Tentoonstelling Brussel 1935 Trekking van de 19e reeks Ziehier -de bijzonderste uitslagen van de trekking voor de 19e reeks, die Don derdag en Vrijdag heeft plaats gehad Een lot van 300.000 frank 1GS325. Twee loten van 50.000 frank 279333 en 386681 Vijf loten van 20.000 frank 402321 415441 521807 590735 596122 Tien loten van 10.000 frank 137385 230028 253275 261558 298973 315117 3260004 344310 399266 591922 Voor de omslagen - Een lot van 50.000 l'rank 358241 Een lot van 20.000 frank 1 172151 Een lot van 10.000 frank 411049 N. V. AALST. Moord, "te GS-ent Vrijdag namiddag, rond 3 3/4 ure. heeft de gcnaamide Ernest, Dobbelaere, metaalbewerker, geboren den 26 April 1911, wonende Van Grombruggestraat te Gent, zijne vnouw Göralie Leeman, geboren den 27 April 1910, waarvan hij sedert Donderdiag gescheiden1 leefde, drie meissteken in de borst toegebracht, met zulk geweld dat een der longen doorboord werd. Het drama had plaats in het ihuis n. 5, Begijnhoflaan, in de herberg «Gafé Robert», gehouden door M. BLiau. De vrloiuw was in den; gang van het huis door baren man aangeval len: Het slachtoffer werd door Dr Ber- naert. verzorgd en bij hoogdringendheid naar biet gasthuis gebracht, waar zij be zweek. De dader werd aangehouden cn teir besjchikking gesteld van bel Parket. De dieven hebben ganseh het.huis en de kaasien doorzocht. Uit de kleerkas werd een koffertje gesCüIen met 25.000 franken. De beiaard der wereldtentoonstelling van Chicago. De Belgische beiaard die in de wereldtentoonstelling van Chi cago stond opgesteld cn er regelmatig bespeeld werd cloor den heer Heiry Wes1- son, laureaat der Mechelische Beiaard school, werd door een Amerikaansehe vereeniging aangekocht en zal in een der torens van Boston geplaatst wor den. Men had er aan gedacht, deze bei aard die 36 klokken telt naar ons land terug te brengen, ten einde in de wereldtentoonstelling te Brussel te worden opgesteld. Watteau's «Le Mezzetin» voor 250.000 dollar verkocht. Toen Sovjet-Rusland in 1932 baar geld noodig had, werd on der meer uit het Ermitage-Museum te Leningrad Watteau's «De Mezzetin» aan Enigeland verbciciht. Het kwam daarna in bet bezit van de Wildenstein Galleries te New-York. Op liet «Century of Progress» te Chi cago werd het tentoongesteld en naar thans» uit New-York wordt gemeld, is bet door het bestuur van het Metropoli tan Mlu/scum voor 250.000 dollar aange kocht. DoocLelijfe ongeluk to Evergem-Rabot Vrijdag avond nond kwaart voor acht ure gebcluirdc op Evergem Rabot een honderdtal meters voorbij de tramhalte een diotodelijk ongeiluk. De electrieke tram kwam uit de rich ting van Vinderhoute gereden en ook dit dezelfde richting kwam een auto- kam ion. Een vrouwspersoon kwam eveneens na:a;r Gent toe slappende op de tram lijn. Het tramrijtuig achter haar hoo- rende konnen afgehold, liet zij de auto- tamion voorbijrijden en stapte dan, achter dit. voertuig de baan over. Ongelukkiglijk werd zij gevat door een luxe-auto toebehoorende aan een beer van Knokke en die met zijne vrouw le Gent een geneesheer was gaan raad plegen. De vrouw werd op den slag gedood. De gendarmerie van Evergem was spoediiig ter plaatse en deed het eerste onderzoek. De eenzelvigheid van de ver ongelukte vrouw kon niet vastgesteld worden daar zij geen identiteitsbewijs op zich hiaid. Vreeseiijke Koord te SiAmandsbarg Eene 64-jarige vrouw doodgeslagen en verhangen Diondierdag in den valavond werd eene schrikkelijke moord gepleegd in n. 128, Kunststraat (Heilig Hai t)_ te St- Amiandsberig'. Het hu-ijs- is betrokken door de wedu we De Ceuckelaere, geboren Julienne Bt-evens, te Oostacker, den 23 Juli 1871 en haar z/oon, Prosper genaamd, '37 jaar, bestuurder van het Volks spaarwezen, Sint-Michielsstraat le Gent, waar hij sedert 1 maand in betrekking was. Toen de zoon, die gebrekkelijk rond 8 3/4 uire 's avonds thuiskwam, vond hij zijne moeder verhangen aan de klink van de deur van den kelder. Hij riep dadelijk om hulp, waarop de geburen toesnelden, alsóok den heer dokter Ackaert, die slechts den dood kon vaststellen. De ongelukkige moet dooi- de dieven zijn overvallen; zij/j!#ben baar ge wurgd, een koord'róbid'den hals: gedaan en opgehangen en dan met een stomp voorwerp, haar het. hoofd hebben inge slagen. De heer pioliciecommissaris De Craine stelde dajdielijk een onderzoek in. De igeburen hebben rond 5 ure ge rucht geboord; maar daar de radio aan 't spelen was, gaven zij er verder geen acht op. Yrijdajg,ochtend, halfacht, zijn een paar planken gebroken van een stelling, in het paviljoen Van de «Samenwerken de Vennootschap voor Scheikundige stoffen» in de Belgische Al'deeling, op de tereinen van de Tentoonstelling te Bru/sisel. Vijf arbeiders, bezetters cn timmer lieden, die op de stelling aan hét plak ken en 't hameren waren, stortten naar beneden, van vijf tot zes meters hoog. De vijf silaldhloffers van liet ongeval, dat zich op de terreinen van de ten toonstelling heeft voorgedaan zijn de Lebbekenaars Frans Van Kossem, 22 jaar oud, wonende aan de Statiestraat; de 35-jar)iig;e Lodewijk Robbreclit, uit de Anlwierpenslraat; de 33-jarige Hendrik Dé Man, wonende aian de Snijderstraat; Alf-ons Remory, 17 jaar oud, gev'éstigd aan den Aardenwegi te Xdegém, en de 29-jarijg'e Ferdinand Lemense, uit Ai- 6|ehe-ên-Refail. De vijf slachtoffers werden naar het Brugmaomhospilaal overgebracht. Hen drik De Man liep de zwaarste verwon dingen op-. Lijk opgehaald uit den Oender te Audegent Donderdag morgen, rond 9 uur, be merkten landbouwers te Audegem een lijk op den Dender drijven. Onmiddel lijk werd de veldwachter C. De Waela verwittigd, die ter plaatse kwam om de noodiige vaststellingen te doen. Bij na der onderzoek bleek dat het lijk dit. was' van den genaamde Cuppens- Emiel, 49, jaiar, ongehuwd-, wonende te Appels. Cuppens was werkzaam voor de maat- sclïïfjipij «La Dendre Ganalisêe» cn voerde op Dinsdag 4 December laatst herstellingswerken uit aan het Sas van VVieze. Zonder dat het iemand bemerkt had, was de ongelukkige te water ge vallen en verdronken. De opzoekingen die vervolgens enkele dagen geduurd hebben leverden geen uitslag op. Heb bl-cei onmogelijk het lijk uit het water op te halen, zoodat het nu van zelf aan de oppervlakte is verschenen. De ont binding, was reeds verre gevorderd. De teraardbestelling zal heden Zaterdag morgen te 9 uur plaats hebben. VERKEERSONGEVAL TE K0NTICH Op dei baan van Kontic.li naar Meche- len op het grondgebied van Kontich, deed zich Donderdagavond een schrik k,el ijk verkeersongeval voor, waarbij een motorrijder het leven li-et. Op deze baan reed een vrachtauto. Achter de vraehtaw-to volgde de motor rijder Jules Faes, 33 jaar oud, wonende le Sinte-Katelijne-Waver. Deze moe' verblind zijn geweest door de lichten van een uit tegenovergestelde riehtin komende auto, zoodat hij de vrachtauto niet meer bemerkte en er met volle ge weld tegenaan bolste. De schok was ge welldlig. De motorrijder werd ten gronde geslagen en op slag gedood. Het parket geleid door onderzoeks rechter Malgaue, gTiffier Meulepas en een deskundige begaf zich Donderdag avo-nd op de plaats van het ongeval. In den nacht van Donderdag op Vrij dag', omstreeks twee uur, brak brand uit in de hoeve van de echtgenoot en Van Laer, gielegefl op bet gehucht Katte- broek» te Dilbie-ek. De noodklok werd ge luid om de buren ter hulp te roepen* maar hun inspanning bleek nutteloos tegenover de immer voortwoedende; vlammen. Tenslotte werd beroep ge daan op de brandweer uit Anderlecht, d-ie korten tijd nadien met al bet mate riaal op de wijlb «Kattebroek» toekwam. Kommandiant Vandermeiren en luite nant Foss-oiul hadden de leiding van do bluschwerken. Het groote bezwaar was nochtans dat de brandweermannen bon water uit een kasteelvijver, op 7 tot 800 meter af stand van de bnandende hoeve moes-, ten trekken. Intusschen waren bet vee en clc kleine huisdieren reeds in veiligheid gebracht. Al de gebouwen, uitgenomen een deel van de eigenlijke landbouwerswonio.g* werden, nne-t den inhoud, vernield. De Anderleclitsche pompiers moesten meer dan vier uren hard werken. De schade is uiterst belangrijk. Giste Vervolg. Tk durf mijne reis niot opschorsen yoordat ik in het gewoel van Londen verdwenen ben. Zie mij zoo droevig niet aan Ik zal mijne belofte noo t Vergieten ik zal nooit vergelen te schrijven. Ik heb vrienden, geen vrien den tot wie. ik gaan kan. Ik kan mij nergens dan te Londen veilig voor onl- dekking gicvo-elen. Mijn gevaar ;s grool Uit hetgeen ik te Porthgenna gezien heb, weet ik dat mevrouw Frankland er reeds belang in stelt rnij ie vinden en ik ben zeker dat die belangstelling tien maal verhoogd zal worde# wanneer zij verneemt (hetgeen zij zeker zal) wat gisteren in het huis is gebeurd. Mochten zij mij t.ot Truro nasporen, o wees dan voorzichtig com wees dan voorzichtig hoe gij op hunne vra gen antwoordt Ik zal niets antwoorden kind, maia-r zeg mjj want ik moet al die kleine k-anson die er zijn dat gij terug komt weten zeg mij indien Me vr. Frankland den brief vindt, wat zult gij dan doen Op i'Jieze vraag greep Sara den arm van haar oom. waarop bare hand los gerust had, terwijl zij le zamen Voort gingen, plotseljng vast. Zelfs al komt mevrouw Frankland in de Mirtekamêr, z-egdo zij, slilstacan- de,' en bevreesd om zich heerziende, terwijl zij antwoordde, dan zal zij den brief müsischien toch niet vinden. Hij is zoo klein opgevouwen hij is op amlk eene onwaarschijnlijke plaats ver borgen Maar indien zij hem vindt Indien zij hem vindt, dan zal ik meer re-den dan ooit hebben, mijlen en mijlen ver te gaan. Terwijl zij d-it antwoord gaf, drukte zij beide handen legen haar hart. Krampachtig verwrongen zich hare trekken hare oojgen sloten zich een blos overtoog haiar gelaat. ,en terstond daarop werd het weer bleekcr dan ooit. Zij baalde haren zakdoek uit en streek dien versicheidene malen over haar voorhoofd, waarop- het zweet in -diikke druppels stond. De oude man, die had omgezien toen zijne nicht stil hield, in de meening dat zij iemand ontdekt had' die hen vc-lgde. merkte deze laatste beweging op en vroeg haar of zij het zoo warm had Zij schudde het hoofd en nam z-jn arm weer om voort te gaan, naar het hem voorkwam' met moeite adem halen de. Hij stelde voor dat zij op den kant van den weg zouden gaan zitten -om te rusten; maar zij antwoordde slechts Nog niet- Zoo gingen zij nog c-en half uur voort toen zuigen zij om, en nog steeds- nie mand bespeurende, zetten zij zich neer om te rusten. Na neig tweemaal op .geschikte rust plaatsen -stil gebleven, te zijn, kwamen zij aan 't einde van den kruisweg. Op den grooten weg, waar deze op uitliep, werden zij door e>en man met een ledigen wagen ingehaald, die hun ■aanbood tot- aan de naaste stad met liem mede le rijden. Danlkbaar namen zij dit voorstel aan, en na een half uur gereden te hebben en in de sta.d aangekomen te zijn, wer den zij voor de deur der voornaamste herberg afgezet. Daar vernamen zij dat liet te la-at was voor den postwagen zij bestelden een huurrijtuig dat h$n in den namid dag te Truro bracht. Gedurende de geheele reis, van den tijd af dat zij de postslad van Porth genna verlaten hadden ,lotda-t zij op Sara's verlangen aan liet pc-stwagenbu- ree-1 te Truro stilhielden, hadden zij niets bespeurd wat eenigermate bet vermoeden kon wekken dat zij bespied werden. Niemand, dien-zij op do be woonde plaatsen gezien, of onderweg ontmoet had-d-en (Sieheen cenige bijzon, dere alandacht op hen te «laan. Het was vijf ure toen zij te Truro het bureel binnentraden, om naar oen yervoermikklel in de: richting van Exeter te vragen; zij vernamen dat er binnen een uur een postwagen zou afrijden, en dat een andere wagen den volgenden morgen, ten acht ure door Truroi reed. Gij zult toc-h heden avond niet weggaan vroeg oom Joseph. Gij zult wachten, niiet waar, kind, en tot mor gen bij mij ui trasten Ik zou moeten gaan, oom, terwijl mij nog eenig-e vastberadenheid over blijft, wa,9 het droevige antwoord. Maar gij z-ijt zoo ble-ck, zoo ver moeid, zoo zwak. Ik zal nooit s-terker zijn dan ik nu ben. Breng mijn eigen hart niet le gen mij in opstand Het valt mij bui tendien bard genoeg heen te gaan Oom J-oseph zuchtte, en zegde niets meer. Hij geleidde iiatar door zijs-lral.cn naar zijne woning. De opgeruimde man in den winkel zat achter de toonbank een -stuk hout te polijsten, in dezelfde houding waarin Sara hem gezien had, toen zij bij hare eerste aankomst te Truro, door het venster keek. Hij had zijn patroon goed nieuws van ontvangene beslellin-gen mede te doelen maar oom Joseph luisterde afgetrokken naar alles wat de winkelbediende zeg de, en spoedde zich het kamerken ach ter den winkel in, zonder den minsten zweem van zijn gewonen glimlach op het gelaat. Als ik geen winkel en geen be slellin-gen had zoiu ik met u kunnen meegaan, Sara, zegde hij, toen hij met zijne nicht alleen was. Ach, de heen reis is het eenige aangename'gedeelte van onzen tóeiht geweest Ga zitten en rust, kind. Ik moet maar welgemoed zijn. en u 7*en tas thee bezorgen. Toen het theegoed op dc tafel gezet was, verliet hij de kamer, en kwam na een korte afwezigheid met eene mand terug. Toen dc kruier kwam om de bagage naar het poslwaigenbureel le brengen, wilde hij hem ni-et vergunnen de mand mede te nemen, maar zette die lus- schen zfjne voeten, terwijl hij zijne nicht een tas thee inschonk. De muziekdoos hing nog in haar le deren overtreksel aan zijne zijde. Zoo dra hij den thee had ingeschonken, gespte -hij den riem los, haalde de d-oos te voorschijn, en zette die naast zich op de tafel. Zijne oo-gen zwierven aarzelend naar Sara, terwijl hij dit deed; hij leun de voorover, zijne lippen beefden een weinig, zijne handen speelden onrus-tig met den lederen riem die nu op zijne kni-eén lag, en op een zachlcn, onvasten toon zegde hij tot haar Wilt gij een afscheidslied van M-ozart liooren Het zal misschien een géruimen tijd duren, Sara, voonliat hij weer voor u spelen kan. Een klein af scheidslied, kTnd, eer gij heengaat •t .Vervolgt*

De Volksstem | 1934 | | pagina 2