CARLO ERBA CLIEBIG iZegi Bond der Groole Gezinnen TOMAAT Soeiété Générale de Bslgiqu» Uit Erembodegem Achiel HERTECANT Wzergcdenkteeken voor Koning .1 Ibevl GALAFEEST Periodieke ijk sSS - bij het opdienen Ziehier tomaten van Parma, de beste van de wereld," maar vergt altijd de geconcentreerde VOETBAL 9 ATHLETIEK De opvoering van DE -ANARCHIST en 4—O door dc Katholieke Jonge Wacht, van Erembodegem, Zondag werden we in de gelegenheid gesteld door den sympathieken Voorzit ter der Jonge Wacht, Erembodegem, dc vertooning van liet sociaal drama van R. Ysabio "De Anarchist» bij te wonen. Zeggen we ronduit dat die opvoering ons verbaasd heeft. Er werd daar werke lijk door enkele volksjongens meer dan middelmatig werk geleverd in een stuk waarin zeer moeilijk te akteeren valt. Alhoewel dit soort stukken ons per soonlijk minder bevalt om de ellenlange tiraden, de langiiitgèsponnen dialogen en de weinige aktie kortom om het wei nig reëele dat ons voor oogen werd ge schoteld, toch moeten we met beide han den de Jouge Wachters toejuichen, die zich als doel stelden door dit stuk een soort apostolaat uit te oefenen, het goede en de Kerk ten bate. En of ze dit be reikten, kunnen allen getuigen die het geluk (ik noem dat een geluk) hadden, dit stuk bij te wonen, 't Was wel de apotheose der grootsche Missie van over veertien dagen geleden. En nu over de akteurs en het spel Ruiten enkele regiefouten en de arm zalige belichting, waaraan de spelers na tuurlijk niets verhelpen konden, mochten we ons in een'tamelijk (voor Erembode gem zelfs heel goed) spel verheugen. De aartsmoeilijke rols der beide dok ters waren in goede handen, en buiten enkele uitspraakgebreken, kunnen we die akteurs niets aanwrijven. Hun spel was af en hun rol gestudeerd. Ook de Pater, wat jong getypeerd, mocht er zijn. Niet te veel in het traneri- ge vervallen en dan zal 't zeker wel de prachtkerel zijn welke Ysabie zich voor stelde. We zagen nog een plichtsgetrouwe knecht, een pretentieuscn Robbers, een wat vrekkigen Stoop die allen gaaf uit beeldden wat van hen werd gevergd. Musch, was in zijn rol, misschien het best geslaagde type. Z'n stem kon ons zeer bekoren. We stelden ons dien epicu rist en genieter wel op zoom wijze voor. Ook de rechercheur Braams mocht er zijn. Doch, waarom in 's hemels naam in «en club gaan zitten, als men iemand gaat arresteeren Ook waarom, na inge zien te hebben, dat er geen aanslag was gepleegd (zij het dan ook heel twijfelach tig) nog steeds den revolver schietens gereed in de hand houden Dat ging wat naar het karikaturale. Zeker niet de fout vah*~den 'akieur hief, maar van de leiding. Buiten deze twee, weinig belangrijke aanwijzingen, mogen we zeggen dat de regie een prachtig werk heeft geleverd. We feliciteeren daii Ook. en van harte,en regisseur in de eerste plaats en alle spe lers zonder uitzondering. Na deze ernstige brok tooneelliteratuur gingen de lachspieren duchtig los bij het opvoeren der dolle klucht "40». Wan neer het refre n "en d'er is geen club in Nederland» door de zaal dreunde en het •doek toeschoof, mochten we zeggen niets dan tevreden en gelukkige gezichten te hebben bemerkt, die een aangenamen en genotvollen avond in deftig vermaak en ware kunst hadden doorgemaakt. Een keurig orkest, samengesteld uit flink geschooide eu goed gedrilde muzie kanten uit Aalst, onder leiding v.in deu Heer Frans De Vos, bracht het zijne bij om dezen avond onder hoogspanning te honden. Erembodegemsche vrienden, noeste werkers, ik groet U en tot toekomend jaar. Spectator Tyl I. -'VS/V- SUIKERIJ ELVEDE de beste van't land en naar ieder z'n tand gewaarborgd zuiver 1798 Mevrouw Acliiel HERTECANT, geboren Maria DE BRUYN Mijnheer Dokier Paul 11ERTECANT Mijnheer Jozef I1ERTECA.NT en Mevrouw, geboren Elvire DE BOITSELIER De familie HERTECANT; De familie DE BRUYN, vervullen den droeven plicht U te melden liet smartelijk verlies dat zij ondergaan door hel af sterven van hun teergeliefden Echlgenoot, Vader. Schoonvader, Broeder, Schoonbroeder, Oom en Groot-Oom DEER Dokter in ile Geneeskunde geboren le Berlaere den 25 October 1870 en godvruchtig overleden te Aalst, den 4 Januari 1935, versterkt door de HU. Sacramenten. Zij bevelen zijne ziel in uwe godvruchtige gebeden. De Plechtige Lijkdienst, gevolgd door de bij- zellii g in (!e inuiiliekelder, zal plaats hebben Woensdag 9 Januari 1935, om 10 1/2 u. in de kerk van SI Marlinus. Men vergadere ten slerfliuize, Molenstraat 28, om 10 u. De dertig Gregoriaansclie Missen zullen later aangekondigd worden. Noch bloemen, noch kronen. Aalst den 4 Januari 1935. Plaatsel. Comité GRAANMARKT, 1. Volgend schrijven werd ons door hot plaatselijk Comité voor het Yzergedénk- teeken voor Koning Albert, ter opname, toegestuurd Mijnheer de Hoofdopsteller, De oud-strijders van het heele land, daarin goedgekeurd door de regeering, hebben het plan opgevat aan den Yzer een gedenkteeken op te richten, ter eere van Koning Albert. De uitvoering van dit werk, dat zij zoo grootsch mogelijk wenschen, vergt heel wat geldmiddelen, waarover zij, helaas, niet beschikken. Daarom verstouten zij zich een beroep te doen op de medewerking van allen en in :t bi zonder op de plaatselijke bladen. In hun naam wendt bet Comité voor Aalst en omliggende, zich tot U, lieer Hoofdopsteller, met verzoek wekelijks, gedurende een paar maanden, een in schrijving door ons Comité geopend, in uw geëerd blad toe te laten. Als U het goed vindt zouden we daar bij, U regelmatig de aan ons ingezonden inschrijvingslijsten .pvoor opname laten geworden. Tot slot, het ware ten zeerste aan te raden volgenden tekst onderaan te druk ken Men kan inschrijvingen zenden naar het bureel van het blad, of storten op postrekening n° 353038 van het IJzer- gedenkteeken voor Koning Albert, plaat selijk Comité, Aalst. u Personen, welke die grootsche taak willen steunen, kunnen op hun naam in schrijvingslijsten bekomen. niet zich rechtstreeks te wenden tot den zetel van het Comité, Graanmarkt, 1, Aalst. Mogen alleen als geldig aanzien worden, do inschrijviugslijsteii met dc stempels van de besturen, naam en adres van drager en het handtecken van een daartoe gemachtigd bestuurslid.» Wij koesteren de vaste hoop, Heer Hoofdopsteller, dat U ons uit al uw kracht zult willen helpen en bieden U dan ook, met onzen oprechten dank bij voorbaat, de verzekering onzer hoogach ting aan. Namens 'hét Plaatselijk Comité De Voorzitter, Bouckaert, Arrondissementscommissaris. De Secretaris Dc Ondervoorzitter Adjudant, Jdurquiij, Majoor Arnalsleen, Werv. bureel, Aalst. W. B. Aalst. De Leden M. Beeckman, Voorzitter, N. S. B. le Melderl M. Bocque, Bond Weggevoerden, Aalst AI. Boel, Boud der Vuurkruisen, Aalst; Kap. Com. Ceuterick, Pupillenschool, Aalst i M. Claus, Bond Oorlogsverminkten. Aalst Kapitein De Coen, Wervingsbureel, Aalst Luitenant Frunckx. Pupillenschool, Aalst Luitenant der Rijkswacht, Smet, bevelhebber van tiet gendarmerie-district, Aalst Kapitein Van Steenberghe, Lid U. N. O. I. G. DRENKELING HERKEND. Het lijk, gisteren morgend, uit den vijver vau het kasteel van Overhamme, opgetrokken, werd heden herkend voor dit van den genaamden De Bolster Felix-Judocus, geboren te Erembodegem, den 28 Juli 1874, weduwnaar van Clenientia Van Vaerenbergh' en woonachtig te Erembo degem, Leuvenstraat, 178. Alle vermoedens voor misdaad of zelf moord zijn uitgesloten en laten toe een ongeluk te veronderstellen. DE STADSSYMFONIE VAN DENDERMONDE TE AALST Waar In den Volkskring der Moorsel- baan. Wanneer? Op Zondag 13 Januari vanaf 5 uur 's avonds. Treedt op voor wie Voor het Davids- fonds Mijlbeek. Ter welker gelegenheid Van den Monster-Kabaretavond. Daar komen dan nog bij al die gekende prima krachten van het Davidsfonds in feeststemming en op hun best. Jong eu oud. Rijk en arm. Allen als één man op post'! Men zal er zaaien tiaar tien zak Geen strooperij wel deftig en eerlijk ver maak voor onze leden Dat is onze leus. Na Zaterdag worden geen e tafels meer voorbehouden. Haast U zulks te doen bij Mr B esse nis, Binnenstraat. VOORDRACHT HEDEN DINSDAG AVOND, 8 JANUABI om 8 uur, ESPLANADE, 7, AALST, Fotografie in het pikdonker De 1NFR A-ROOD E STRALEN met lichtbeelden door de firma Ilford-Selo. Toegang vrij voor alle belangstellen den. Het bestuur van de Fotoclub VRIEtt??NKWNG OER OFFICIEREN AFDELIÜNG AALST. BELANGRIJK BERICHT. Het zoolang verwacht "Offieierenbal» gaat door op 19 Januari aanstaande. Het Bal zal voorafgegaan zijn door een puik concert, waarvau het programma bijzon der in den smaak zal vallen van ens ge trouw publiek. En vooral de "Jazz» zal bewondering opwekken. Wie kent niet de alomgeken- de "Billy Smith and his Boy's», tien uit voerders, en de Heer Billy zal persoonlijk liet orkest leiden. Wij willen volstrekt op alle oogpunten voldoening geven aan onze getrouwe be zoekers. Wij hebben ons dus geene kos ten gespaard. Nochtans veroorloven wij ons cene bede te richten aan het publiek Deze, van op tijd naar de Rink te komen, ten einde het feest zoo spoedig mogelijk te kunnen be ginnen. Het Concert zal .stipt om 19,30 u aau vangen „en gedurende de uitvoering van muziek en zaug zal het aan niemand toegelaten worden, zijne plaats te ver voegen. Er moet rekening gehouden worden van het feit dat de muzikanten en kunst- zangers moeten vertrekken naar Brussel, en alvorens avondmalen. Als onze jeugd wil dat liet Bal spoedig beginne, dat hangt van haar af. Daarom achten wij het noodig het publiek vrien delijk te verzoekqn, niet naar de kleed kamer te gaan, vooraleer deze door ande re personen is ontruimd. Het is daar dat veel tijd wórdt vèirspild en alzoo de re gelmatige uitvoering van het Concert wordt belemmerd. Dat iedereen eën handje toesteke, en de inrichters zullen er u dankbaar voor wezen. Zie bijzondere aanplakbrieven. Het programma verschijnt binnen enkele dagen. Neemt liwe kaarten op voorhand, dat is ook een groot tijdgewin. Tafels kunnéti voorbehouden worden vanaf 7 Januari, bij Kapitein Lcmmens, Meuleschetlestraat, 19, dagelijks van 17 lot 19 uur, 's Zondags uitgezonderd. KUNSTTENTOONSTELLING Van 6 tot £0 Jan. zal onze stadsgenoot, kunstschilder Jan Van Campenhout in de zaal van 't Belfort eene tentoonstelling zijner werken hóuden. Hij zal er exposee- ren Schilderijen, Teekeningen eu Studies. Toegang zal verleend worden allle dagen van 6 tot 20 Jan.'s Zondags van 10 tot 1 u. en vau 3 tot 6 u. 's Maandags van 9 tot 12 li., eu. van 2 tot 6 u. Andere dagen van 2 tc>^ 6 uur. STA!) AALST Tan (le MATEN, GEWICHTEN en WEEGTOESTELLEN Het College van Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst, heeft de eer bekend te maken dat, in uitvoering van het Koninklijk besluit van 2 Maart 1925 (Ie verrichtingen van den Periodieken IJK der Maten, Gewichten en Weegtoe stellen zullen plaats hebben op de volgende dagen Stadsjongensschool,(ingang Capucienenl.) JANUARI 15, .16, 17, 18, 22, 23, 24, 25, 29, 30, 31. FEBRUARI: 1, 5. 6, 7, 8,12,13. 14, 15, 19, 20, 21, 22. telkens van 8,30 tot 12 uur, en van 13 tot 17 uur. BELANGRIJK BERICHT De belanghebbenden dienen te zamen met hunne toestellen het biljet aan te bieden dat hun dpor de zorgen der stede lijke politie zal ter hand gesteld worden, of, bij gebrek er aan, een officieel stuk, waarbij de identiteit wordt vastgesteld. Zij worden zeer dringend verzocht zich tot den IJK aan te bieden ten dage en ure op lioogergenoemd biljet aangeduid. Worden tot den ijk niet aanvaard, de toestellen die niet volkomen zindelijk zijn. Worden gekeurd en gestempeld, alle TWEE jaren 1. De Maten en Gewichten 2. De toestellen, dienende om voer tuigen te wegen, de Basculen, gezegd «hangende» en de basculen waarbijet gewicht onmiddellijk kan afgelezen worden. Alle VIER jaren de Basculen en de ongelijkarmige Balansen. Alle ZES jaren de gelijkarmige Ba lansen en de Karaatgewichten. 0 Worden ook dit jaar tot den IJk aange boden, de toestellen, waaromtrent de laatste stempelmerken verdwenen of onleesbaar zijn. De belanghebbenden mogen tot den IJK de Maten, Gewichten en Weegtoe stellen aanbieden waaromtrent de mer ken nog niet vervallen zijn. De voorwer pen die de door het reglement voorge schreven hoedanigheden niet meer be zitten, worden geweigerd degene die als aannemelijk worden bevonden, krij gen liet stempelmerk van het loopende jaar. De Burgemeester, A. NICHELS, 'V/i m GEWAARBORGD DOOR DE Dat (1c filmvértooning op Dinsdag 15 Januari, te half achtuur 's avonds, in Cinema Palace, Schoolstraat, een onge woon succes te gemoet gaat, zal de film kenners zeker niet verwonderen. Niets werd ontzien om een programma to kun nen aanbieden, passend voor alle publiek eu dat daarbij (le moeilijksten bevredi gen moet. Als hoofdfilm Emiel en dc Dctectieven Een sprekende kluchtfllm, met ingewik kelde, spannende toestanden, tintelend van gezonde humor. Daarbij eeu hoogst interessante documentair Onder de uiarde Een verfilmd lied Le Cor, en een teekenfilm Cannibale. Allen filmen met echte kunstwaarde, en die voor de eerste maal te Aalst worden afgedraaid. Het Bestuur onderhandelt verder, om hierbij nog te kunnen voegen de pas ver schenen film over de Betoogiug van de Groote Gezinnen te Brussel. Onze leden kunnen dit buitenkansje niet laten ontsnappen, daar ze hiervan genieten kunnen tegen den spotprijs van 2 fr. en 1 fr. voor de kinderen onder de 14 jaar. Liefhebbers van goede filmen en die daarbij een edel sociaal werk stounen willen, betalen voor een voorbehouden plaats 5 of 10 fr. Kaarten te verkrijgen op het Secreta riaat. Molenstraat, 22. Bij de wijksecre- tarissen Van Balen, Vander Nootstraat, De Waele, Ledebaau, De Norre, Gent- schen stw. Rubbreckt en Van Hover, Geeraardsb. straat De Backer, Drie .sleutelstraat, De Bondt, Langestraat. WEGGELOOPEN. 1Duitsche Sche pershond, zwart, mannelijk, naam Toby, Terug te brengen tegen belooning Cli. Van Impe, Eigenstraat, Dcnderhoutem. 11 Verbond van B.K.B. en M.V. Op 29, 30 en 31 Januari 1935, rich ten wij een groote Kinemavertoonmg in, toegankelijk voor iedereen. Dinsdag 29 en ponderdag 31 Januari enkel na- mfiüdaigverlooning. Woensdag 30 Ja nuari avondvertooning. Zullen afgerold worden de zeer gekende filmen «l.'Ami Frilz» en «La Roche aux Moncttes». Wij doen een warmen oproep aan al onze Leden en hunne achtbare familie leden, en verhopen dat zij er in groot getal zullen aanwezig zijn. mam BIJ ALOST SPORT KANSRIJKE ZEGE VAN AALST SPORT TE OLSENE. 0-1 Niemand voorwaar had gedacht, dat AalstSport, in blakende vorm, zoo'n duchtigen weerstand ging krijgen van dc hekkensluiters van Olsene Zulte. Er dient weliswaar rekening gehouden le worden van 2 bezondere omstandighe den eerst en vooral de afwezigheid van Pol Vlaminck in ons aanvalsquintet, en ten tweede de versohrikkelijk slechte loestand van hel speelveld. Pol Vlaminck. na zijn prachtige exhi bitie tegen het militaire elftal, was ver leden Zondag niet in de rangen, tenge volge der kwetsuur, die hij in boyenver. vermelde match opliep. Wc wenschen hem een spoedig herstel, en zijn herop treden voor Zondag aanstaande. Wat het plein van Oliene betreft, het is uiterst moeilijk er zich een klein ge dacht van te geven, indien men het niet gezien heeft. Zeggen we ncchlani dat het zeer zandachtig is, en daarenboven buitengewoon oneffen. Heer Laemont had de leiding over de volgende elftallen H. i. O. Moerman Bethuyne De Meulemeester Vervaeck, Polleyn, V. d.Meiren Moerman, Bethuyne, Iluys, Marlens, Geesaert J. Heymans B. D'Htoteleer Verbeeck, Schoonlieydf, Yrcch, Dc Briuw, F- D'Hatseleer, Meersscboui Vervecken Delattre A. Sp. Vinck, De eerste speelhelft gaf ons uiterst verdeeld spel. De 0—1 stand was dan ook min of meer gevleid voor Blauw Wit Het was Schoonheydt die den scoor ge* opend had aan den 22n minuut, op ver* rassend en machtig schieten. Gedurende de tweede time werd Aalst Spori duchtig ingedrukt. Aan den 15* minuut ontwrongen ze zich en ging het spel verdeeld op. Vinck verrichtte reu zenwerk en redde zijn ploeg van de nederlaag. Elke club bekwam 6 hoek* sehoppen. Olsene speelde een knappe partij. Men begrijpt voorwaar niet, dat dit vlugge elftal, zoo bitter weinig punten oogstte tot hiertoe. Aalst-Sport speelde een zijner slechtste partijen. Dc backs en De Brouw, waren de besten. Yrech was zeer moedig, en lostte enkele mooie schoten. Best begrij pelijk kon hij Vlaminck niet doen verge» ten. Blauw-Wit komt nu Zondag aanstaan de uii tegen Er op Nederbrakel. Jongens, een degelijke oe.ening. voor de groote schok Berchem—Aalst-Sport, van 20 Januari, a.s. Blauw-Wit. Interscholen-cross tc Aalst Op Zondag 13 Januari, om 10 u,, gaal op het plein van Aalst-Sport, een interscholen-cross door voorbehouden aan de leerlingen der dagscholen. Er zijn twee proeven 1. Wedstrijd voor leerlingen minden dan li jaar op 1 September 1934. Af stand: 1200 m. Beker voor de schoof (per 3 man) i Vijf afzonderlijke prijzen. 2. Wedslri.jid vöor leerlingen ouder dan 4 4 jaar op 1 September 1934 doch minder dan 19 jaar. Afstand 2500 m. Beker voor de school (per 3 hun), Vijf afzonderlijke prijzen. AAA-- Naamlooze Vennootschap 3 \V a rand eiber g, te Brussel Bericht aan de dragers van reserve aandeelen Ingevolge die beslissing genomen int de buitengewone vergadering der aan deelhouders, 27 November 1031. maakt dc Bcheerraiad van de Soeiété Générah»; dc Belgique, aan de dragers van reser-, ve aandeelen,die verlangen van de moge lijkheid gebruik le maken om reserve aandeelen ujit te wisselen tegen acties» \an de Ban qui e de la Soeiété Générale dc Belgique, bekend, dat deze uil wisse ling zal geschieden naar Je voorwaarden en in dc beperkingen, vastgesteld als, 'volgt 1) De Soeiété Générale de Bclgiquo- slell ter beschikking van dc dragers van., reserve aandeelen, voor uitwisseling* 500.000 acties van de Banque de la So eiété Générale de Belgique, inbegrepen, de coupon voor het dienstjaar 1935; 2) Dc uitwisseling zal geschieden door ter handstelling van twee acties- vail de Banque dc Ja Soeiété Générale de Belgique voor één reserve-aandeel, waaraan de coupon van liet dienstjaar- 193 4 gevoegd is, alsmede de storting- van 137 fr.ol'wel, voor één reserve- aandeel, zonder coupon van lief dienst jaar 193 4, en de storting van 2 43.12 fr. 3) Do uitwisseliiiigisoperaUes zullen, plaats hebben van 2 tot 12 Januari 1935, Deze echter zullen slopgezel, worden, v',ór 12 Januari 19,35, van zoodra <io 500.000 acties van de Banque de la So*-, ciétó Générale de Belgique uil'ge wisse Ut zullen zijn. De ruiling kan geschieden te Brussel! en in de Provincies, aan de winkelier*, der Zetc-lis, Bijhuizen en Agentschappen, van de Banque de la Soeiété Générale» «le Belgique, le Antwerpen, aan de win ketten der Bank van Antwerpen (Ban que d'Anvers), op de uren dat de win kelten open zijn. De nota, voorgeschreven door dc ar tikelen 36 en 40 van de geeoordoneerde wetten op de handelsmaatschappijen, is in de hijbladen van den «Monileur BcU, ge» verschenen van 21 December 1934, acte n. 15.384.

De Volksstem | 1935 | | pagina 3