Het Geheim Zij was na een opefstie vetter geworden en daarbij kortademig Schrikkelijk auto-ongeluk /Z Mts hêh ik geen lijden mm. Iky bruik lummt Sloan, een wonderbaar geneesmiddel. m 24 Januari- H. Timotheus gebo ren in Klein Azië, werd hij de leerling van St. Paulus, die hem op zijn apos- tolaatslochlen meenam, en hem twee brieven toestuurde die lot cTe H. Schrif- tu-ui behooren. In bet jaar 97 werd hij gesteenigd. f-r«', De verkoop met premiën. Ecne af vaardiging van nijveraars, bijzonder getroffen door het verbod van den ver koop met premiën, gezien hunne pro- ■dukten voor een groot deel hun afzet daarin vonden, hebben betreffende de kwestie een vertoogschrift gestuurd aan bet ministerie van economische 'zaken en een onderhoud aangevraagd 'met den heer minister. Do belanghebbenden doen opmer ken dat het besluit voor gevolg hebben zal de uilbreiidiing der werkloosheid in een groot aantal nijverheden. De eerste electrischen trein Brussel- lKechelen. De Nationale Maatschap pij der Belgische spoorwegen zal op 25 Januari, om 2,20 ure te Schaarbeek den 'eersten electrischen trein laten vertrek ken, die om 2,45 ure te Mechelen aan komen zal om vandaar na een vijftal minuten oponthoud naar Schaarbeek teVug keeren. SAFOLI-was strijkt gemakkelijk open en glanst langen tijd. Kostbare diamavt gevonden in Afrika. Te Swarlplaas, nabij Ventersdorp, in Zuid-Afrika, heeft een diamantzoeker bet geluk gehad een steen te vinden van 20 3/4 karaat. De steen bevond zich 25 voet onder de aarde. De steen is zeer fijn en geheel wit, Hij werd verkocht voor 470 pond ster ling (ongcveei: 50.000 frank/. Een vrouw schrijft, een dankbetui- g,ingsbrief aan Kruschen, voor do be komen verkwikking. Haar schrijven luidt - «Voor 12 maanden bemerkte iedereen dat ik vetter werd, 'k Woog dan 88 kgr. 'k Had genoeg van die dikbuikigheid, die me kortademig maakle. Ik was vooral zwaarlijvig geworden nadat ik geopereerd wasi van appendici tis. Bij mijn terugkeer in het hospitaal verklaarde de dokter dat vele vrouwen vervetten na dergelijke operatie, 'k Heb alles, beproefd om te vermageren, .ook dacht dat ik goed kon doen eveneens Kruschen Salts te beproeven. Ik hen begonnen niet de helft van de voorge schreven dosis, in een tas tlié. Vóór 9 te TVIariakerlte Er 2ijn vier slachtoffers: De drie •inzittenden van den auto verdronken. Nadere bijzonderheden Wij hebben gisteren melding ge maakt van het schrikkelijk, automobiel- ongeluk, dat zich Maandag avond voor gedaan -heeft te Mariakerke-bij-Gent. Ziehier nadere bijzonderheden Lil de richting van Mariakerke, langs cie Brugsche vaar'., iusschen M-irmker- kebrug en de werkhuizen van.de firma Ber.gougnan, kwam een s.tootkar gere den, gevoerd door Jules Gabriel, 24 jaar katoenbewerker, wonende Roode Ko ningstraat, te Gent. Op de stootkar zaten twee personen, de 25-jarige Désiré Willaert, brou- maanden woog ik nog 88 kgr., en op' dit- wersgasit en Albert De Groo, 16 jaar, oóigenblik dat ik schrijf, weeg ik maar.j Dciden woonachtig te Gent. O'p de kar 80 kgr. meer. 'k Voel me het^r dan ik lag ook een zak aardappelen, die zij te ooit geweest ben». Mevr. H. Kruschen bevat, wetenschappelijk samengesteld, de verschillende natuur lijke zouten die het. actieve princiep daar stellen van de thermale wateren, beroemd sedert vele Lijden om de dik-. lijvigheid te bestrijden. Zacht maar Ze ker, verlost Kruschen het lichaam van de voedingsafval, waarvan vet voort komt.' Het bewerkt ook de uitschakeling der giften, inzonderheid van het urische zuur,' die rheumatiek veroorzaken, als ook hoofdpijnen en talrijke andere ziek ten. Wanneer gij enkele kilogrammen moet verlichten beproeft Kruschen Salts: een half koffielepeltje in een tas warm water, nuchter ingenomen. Na een maand, zal de balans u zeggen wat dei gelijke handelswijze waard is. Kruschen Salts, alle apotheken. 12,75 fr. de flesch, 22.00 fr. de groote flesch. Het gebruik der talen in het gerecht. De Senaatscommissie van justicie heeft Dinsdag namididag het onderzoek .voortgezet van de door de kamer ge stemd wetsontwerp betreffende het ge bruik der talen in het gerecht. M. Cro- kaert trok de aandacht op den toestand der jonge advokalen die geen Vlaamsoh geleerd hebben in de kolleges. De kom missie ging dan over tot, een gedach ten wisseling over een nieuw amende ment van M. Rol in. Er wend daarover niet gestemd. De kommissie zal haar .werkzaamheden eerlang voortzetten. NOG 3 DAGEN ..."en de Eortuin zal U toelachen van U maken waarom niet een Multimillionnair KOLONIALE LOTERIJ Een groot lot van 5 MILLIOEN Prijs va.n het biljet 50) frank. Trekking te Brussel op 26 Januari a.s. Vervoer van werklooze werklieden die een betrekking zoeken. Voorlaan zal een verlag.ing van 75 t.h. op de vcr- .voerprijzen per spoor verleend worden aan de werklooze werklieden die, zicli richtend naar de aanwijzingen van een officieelc werkbeurs, zich moeten aan bieden, om een nieuwe hel rekking te be komen. bij builen de woonplaats van de we.kloozen verblijvende werkgevers. Deze verlag'ng wordt enkel toege staan op verloón van een bewijs, afge leverd door de Ambtelijke Arbeidsbeur zen en Aangenomen Vrije Beurzen. Be oudste Ncderlandsche Dagblad schrijver overleden. In Den Haag overleed op 88-jarigon leeftijd de h. P. 'A. Haaxman. de oudste Nederlandscli dagbladschrijver. Hij was een zeer merkwaardige en geziene figuur in de Nedcrlandsche dagbladwereld en trad verleden jaar bij het vijfjarig beslaan van den Nederlandschen Journalisten kring nog als spreker op. O, meisje, dat de slauke iija, Om naar de mode toch te zijn Als hoofddoel stelt van al uw streven, Waarom vergalt gij zoo uw leven Met pillen, zalf en artsenij 't Kan vóel eenvoudiger. Hoort naar mij DRINKT F. C. JftCOES SU3&ERIJ Aanranding in lx©t park. te Gent In het park te Gent werd zekere Ka- rel De Kezel, wonende Korte Kazerne straat te Gent, door een onbekende 's nachts aangerand en een steek toe gebracht in den buk. De aanrander be- raóïde Dc Kezel' van zijn brievcntasch eri sloeg daarna op de vlucht. Het wa ren politieagenten die het slachtoffer vonden en liet deden overbrengen naar hét gasthuis. De Kezel kon sléchts'een vage persoonsbeschrijving geven yan zijn aanrander. Geweldige botsing te Brussel Een autobus van de lijn Zuid-Dailly plein, is op den hoek van de Luxem- burgstraat en de Kunallaan, te Brussel, met geweld legen een elektrische tram van lijn n. lg gehotst. De ruiten van beide voerfmiigen vlogen in gruizele menten en twee vrouwen, Martha Dau- merie, uit de Van Campenhoutstraat te Brussel, en Leónie Renard, uit de Gewijde Boomstraat, Elsene, die m de aangereden elektrische tram zaten werden zoo zwaar gewonidi, dat zij on verwijld naar het St-Jartsgastliuis moesten worden overgebracht. De aanrijding schijnt gebeurd te zijn ten gevolge van de gladheid van de straat, Belcele hadden gekocht. Albert De Groo hield een lantaarn in de hand om de haan te verlichten. De stootkar wordt door een autocamion aangereden. Vier automobielen, komende uit dc richting Van Gent, die naar Brugge op reden, bolden de stootwagen voorbij, zonder hindernissen. Achter de stootwagen kwam een au tocamion gereiden, die naar Gent moest. De geleider verblind door de lichten van de vier hem voorbijvliegende au- tos en de motregen, bemerkte slechts op den laatsjten stond voor hem den stootwagen. De chauffeur om niet de voerder van de stootkar te verpletteren, iets wat weinig scheelde, stuurde naar links, doch met den rechterkant van zijn voertuig, reed hij het linkerdeel van de stootkar aan, die op' het spoor van den buurtlram onderste boven werd geslin gerd. De autocamion komt in het water terecht. De autogcleider, de sicihok gewaar wordende, stuurde dan naar rechts, waardoor zijn voertuig gansch om draaide en in dc vaart terecht kwam. De plons wend door inwoners langs de vaart gehoord; deze snelden loc en za gen een man in 'l water spartelen, di bovenmenschelijke pogingen dcc-d on aan kant te geraken,. Twee mannen, de genaamden Octaaf Van Beneden en Michel Tack, kwamen met een,ha.alc toegesneld en konden den ongelukkige op liet 'droge brengen. Echter blies de ongelukkige chauf feur den laatst en- adem 'uit, in de ar men van zijn rodders. De andere slachtoffers M. De Smet, veldwachter, had mid delerwijl getelefoneerd naar de kliniek van den lie-er dokter Vercauteren, Anf werpenplein te Gent, die dadelijk zijn ambula-n tier ij tuig ter plaatse stuurde en zelfs met zijn auto medekwam. Van de stoolwagen waren twee ge kwetsten, zijnde Desire Willaert, die het bekken wa.s> ingedrukt en de geleider van de stootkar, Jules Gabriels, die kneuzingen over gansch het lichaam had opgeloopcn, was ook twee ribben gebroken. Beiden werden naar dc kli niek van hoogergenqemde dokter ge voerd, waar Willaert weldra bezweek. Zijn er .nog meer slachtoffers Men was van gevoelen dat moge lijks noig andere personen in de kabien van den autocamion zalen en deze den kelijk ook verdronken waren. Geheel den nacht terwijl eenige gen darmen de ordedienst verrichtten werd met een bengingsaulo onvermoeid ge werkt om den auto bh ven te halen, maar zulks ging niet-gemakkelijk ge zien de groote lading. Dinsdag morgend na een paar uren rust, werd het lastig werk hernomen. Nog twee personen in den vrachtauto. Dinsdag morgend daalde een duilcer, de genaamde De Roose, wonende Meu- lestede, te Gent, in liet water en het bleek dat nog twee andere personen in den vrachtauto zaten en insgelijks ver dronken waren. Om 11 ure werd namelijk het lijk 'Op gehaald van Cesar Ingels, 3 1 jaar oud, wonende Meulcsteedschensteenweg, r 299, le Gent. Het slacntoffer, dat don vorige avond was opgehaald, werd on- d.ulusschsn r.erkend als de 2e..i...:ge Kamiel Van den Henden, wonende Mcu lesteedschensleenweg, le Gent. Deze persoon zat toevallig in 'den wagen. Hij was renner en was om een nieuw rij wiel geweest. De eigenaar van het voertuig is de 43-jarige voerman Julkum Vcrsluys, wonende Patrijsstraat, 8, le Gent, du- niet meer in het voerlui zat. Het Parket Dinsdag morgend is< het parket, ver gezeld van M. Verdeure, kommissaris bij de rechterlijke opdracht en de foto grafische dienst ter plaats afgestapt, ten einde do noodige vaststellingen le doen. Het lijk van Versluys opgetrokken Dinsdag namiddag, om 4u..30, werd het lijk van Julien Versluys, op enkele meters van de plaats waar dc auto in het water was gestort, opgetrokken. 84 ste Vervolg. Gij zoudt weten dat zij al haar moed bijeengeraapt heeft om het nood lollig geheim te openbaren, dat zij uit liefde en trouw jegens haar echtgenoot liever vcrstoolen en veracht wil ster ven dan leven en hem bedriegen Dat alles zoudt gij weten, en gij zoudt uwe armen openen voor de moeder van uw kind vóór de vrouw, die, uwe eerste liefde was, al ware zij ook de gering ste van alle laaggeborene.vrouwen in de schatting der wereld. O, dat zoudt gij, Lennv, ik weet hel, dat zoudt gij Rosamond wat beeft uwe hand, wal verandert uwe sfem Gij maakt u zoo ontroerd over deze verdichte geschie denis alsof gij eene ware geschiedenis jYcchauldef Gij zoudt haar aan uw hart druk ken. Lenny Gij zoudt uwe armen voor h'ar openen, zonder een-.oogenblik van onwaardigen Iwijfel Stil slil Ik hoop dat ik hot doen zou Gij hoont Gij hoopt hel slechts? O, denk er nag eens over, lieve, denk er nog eens over, en zeg dat gij het weel dal gij liet doen zoudt Moet ik, Rosamond, welnu, dan zeg ik het. Zij trad lerug, toen die woorden ove zijne lippen waren, en nam den brie! Drama in een brouwerij tediatelot Een meestergast door een zijner, collegas gedood Een drama heeft Dinsdagnamiddag plaats gehad in dc bijgebouwen van de brouwerij Delbruyère, in de rue de Couiliet te Chatclet. In dit gebouw werkte sinidis jaren Jo zef Bollen, 50 jaar oud, en wonend ruo de Couiliet, te Chatelet. Hij was mees tergast in de flesschcnafdeoling, Ilenri Lemaigre, 32 jaar oud, gehuwd en va der van een kind, en wonende rue du Pigc, te Ghatelct, was brouwmeester in deze brouwerij. Zoo de inlichtingen juist zijn, leefden beide personen in misverstand en dikwijls brak tiwist Ius schen hen uit. In welke omstandigheden het drama juist plaats greep, is nog niet geweten, maar wat wel geweten is, is dat Lemai- gre toen hij 'S' middags huiswaarts keerde zich een revolver aanschafte. Rond 1 uur, hadden heide personen op nieuw twist voor een werkvrouw die flesschen aan het spoelen was. Opeens trok Lemaigre een revolver uit zijn zak en loste een schot ap Bollen af, die nedérplofte. Eenige oogcnblikken na dien overleed deze laatste aan de op geloopcn verwondingen. Na zijn heuveldaad volbracht te heb ben nam Lemaigre de vlucht en ging zich in zijn woning verschuilen, waar de politie hem dan eenige oogenolikken latei aanhield: Het parket is ter plaatse afgestapt en heeft Lemaigre onder aanlioudingsman- daat geplaatst. K p e Één enkele toepassing is voldoende om snelle verlichting te bekomen. Het is daarom dat duizenden men- schen Sloan immer bij de hand houden om rheumatische pijnen te stillen en aangename verlichting bij stijve gewrichten en pijnlijke spieren toe te brengen. Gebruik Sloan tegen Rheumatiek, Lendenpijn, Heup jicht, Rugpijn, Verrekkingen, Verstuikingen en alle Spierpijnen. Het is gelijk waar gij aan spier- of zenuw pijnen lijdt gebruik Sloan. Bestrijd de pijn op de piek waar de pijn ontstaat onnoodig het gcheele gestel te bedwelmen. Sloan dringt door, verwarmt en verzacht zenirwtn en spieren en verdrijft de con gestie di<* de pi in veroorzaakt. Fr8 9,75 en 14. Bij alle Apothekers. var. de tafel. Gij hebt, mij nog niet igevraagd, Lenny, u den brief, dien ik in de Mir tekamer gevonden heb, voor te lezen.Ik bied u uit eigene beweging aan hem nu te lezen.. 7.1 beefde eenigzins terwijl zij rlrzé weinige beslissende woorden sprak, maar bracht ze duidelijk en met vast heid uit alsof het bewustzijn van nu onherroepelijk verplicht te zijn, de ontdekking' te doen, haar eindelijk kracht had gegeven om alles te wagen en een einde aan alle onzekerheid te maken. Haar echtgenoot keerde zich met eene vermengde uitdrukking van verlegen heid en verbazing naar de plaats van waar het geluid barer stem tot hem kwam. Gij springt zoo eensklaps van het eene onderwerp op het andere, zegde hij. dat ik nauwelijks» kan volgen. Wat ter wereld, Rosamond, brengt u, mei .-en toestand in een roman, op de een voudige alledaagsche werkelijkheid van een ouden brief te lezen Misschien staat er nauwer ver hand Iusschen dan gij vermoedt, ant wbordde zij. Nauwer verhand Welk verband Ik begrijp hel niet. r- De brief zal het u ophelderen. Waarom de brief Waarom zoudt gij hel niet ophelderen Zij wierp een bekommerden blik op zijn gelaat, en zag dat nu voor de eer st, maal een besef dat er iels ernstigs zou komen, hij luim gewekt was, Rosamond riep hij uil, hier schuilt een geheim achter. Er bestaan geen geheimen Ius schen ons beiden, viel zij hem snél in de rede. Er zijn nooit geheimen tus- schen ons geweest, eir nimmer zullen ,ef ook zijn. Zij naderde een weinig,'om hare ou de geliefkoosde plaats dp zijn knie in en trad naar de tafel terug. Waarschu wende tranen in hare oogen vermaan den 'haar hare eigene vastheid te wan trouwen, en den brief te lezen, waar zij het kloppen van zijn hart niet voelen kon. Heb ik gezegd, hernam zij, na een oogenblik gewacht te hébben om tot bedaren le komen, waar ik liet papier, dat ik u in de Mirtekamer in de hand heb gegeven, gevonden heb Neen, antwoordde hij, ik .geloof het niet. Ik vond het achter tin de lijst van dal portret steken, hel portret van die spookachtige vrouw met' haar ondeu gend gezicht. Ik opende het dadelijk en zag dat hel een brief was van een hc-nd die ik kende. Van wien De hand van de overledene Mevr. T." ever ton. Van uwe hand Van de overledene Mcvh Treverton. -- Genadige hemel,'* Rosamond Waarom spreekt gij aldus over haar Laat mij lezen, en !gij zult het we ten Ik wil het liever lezen dan zeggen. Gij hebt, met mijne oogen, gezien hoe de Mirlekamer is gij bobt, mot mijne oogen, elk voorwerp gezien, dat liet on derzoek aldaar aan het licht heeft ge bracht gij moet nuj, met mijne oogen zien wat dezen brief behelst, 't is een geheim van de Mirlekamer. Zij boog zich over het flauwe, ver bleekte schrift heen, en last deze woor den «Aan mijn echtgenoot. «Wij zijn voor altijd /gescheiden. Arthur, en ik heb den moed niet geluid ons afscheid te verbitteren, door te bekennen dat ik u bedragen heb, wreed en laag bedrogen. Nog, slechts voor weinige minuien weendet gij aan mijn bed en spraakl over ons kind. Ge liefde. bedrogen echtgenoot, het kind dar gij zoo lief hebt, is uw dochterke niet, en het is. hel mijne ook niet, Zij is een vreemd kind dat ik voor het mijne heb laten doorgaan. Haar vader was een mijnwerker te Porthgenna, hare moeder is mijne dienstmeid, Sara Lee- son. Rosamond zweeg een oogenblik, maar hief het hoofd niet van den brief op. Zij hoorde haar echtgenoot eens klaps zijne hand op de tafel leggen; zij hoorde hem overeind springen zij hoorde hem zwaar adem halen; zij hoorde hem het volgend oogenblik bij zich zeiven fluisteren Een vreemd kind Met vreeselijke, smartelijke dui delijkheid hoorde zij die woorden. De toon waarop hij ze fluisterde, deed haar eene rilling over liet lijf gaan. Maar de brief was nog niet ten einde en al had haar leven er van afgehan gen zoolang er nog meer le lcz&n over bleef, had zij niet kunnen opzien. Zij ging voort en las dc volgende re gelen Ik heb vele en zware zonden te ver antwoorden, maar deze /ééne zonde moet gij mij vergeven. Arthur, want ik heb ze uit liefde voor u bedreven. Die liefde heeft mij een geheim verraden, dat gij voor mij zocht te verbergen. Die liefde zegde mij dat uwe vrouw uw hart nooit geheel zou bezitten, zoolang •zij n niet een kind had geschonken, en uw mond bevestigde hot. Uwe eerste woorden, toen gij van zee tcrugkwaaim, en het kind in uwe armen gelegd werd, waren Nooit heb ik u zoo bemind als nu, Rosamond. Als gij dat niet gezegd hadl, zou ik mijn misdadig geheim, nimmer hebben kunnen bewaren. <- Ik kan er niets meer bijvoegen, want de dood is mij zeer nabij. Hoe het bedrog gepleegd is, en wal mijn ande re drijfveeren waren, moet ik aan u overlaten van de moeder van het kind le vernemen, die dezen brief voor mij schrijft, en die gelast is hem te geven, wanneer ik niet meer ben. Ik weel, gij zult deernis hebben met het arme klei ne schepsel dat mijn naam draagt. Heb ook deernis met hare moeder, wier eenige misdaad is dat zij mij te blinde lings gehoorzaamd heeft. Gedenkt mij ner vergevend, Arthur; woorden kunnen u zeggen hoe ik tegen ir gezondigd heb, maar gcene woorden kunnen uitdruk ken hoe ik u bemind heb Yeryol*W

De Volksstem | 1935 | | pagina 2