VIGOR Wilt zuiverder linnen, 'ÉSSÉj^i 'iOMUS zet het een nacht te week in VIGOR lagen tie! duur leven VAN DE POELE-STAES r t MARIA VAN DER LINDEN De Sint Sebasfiaaifsgjlde HIT GOEDKOOPST Men .verzoekt ons lioE pverlijden te pielden \TTn MEVROUW 1 Eolilgenoole van Mijnhees ELGAHD DE SAÈDELEER Lid van den Bond van liet IT. Hart geboren le Nederbrnkel den 28 October 1893 en "^Ter'eien Ie Au 1st den 21 Januari 1935, \oorzien van de II. H. Sacramontëri De lijkdienst en begrafenis zal plaats hebben Donderdag 21 Januari 1935, te 8 1/2 ure, iu de kerk van den H. Murtinus, le Aalst. Vergadering aan bet Hospitaal om 7 3/4 uur. De Dienst van Barmhartigheid heeft plaats Vrijdag 25 Januari, om 8 ure iu dezeltde kerk. Vrienden en kennissen die hij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. KERK DER PATERS CAPUCIENEN i SINT JOB 2, 3 Februari (935 PLECHTIG TRSOÜUSÜl ter eere van don II. KOENRAAD VAN PARZHAM Min derbroeder- Capucicn Iïoilig verklaard den 20 Mei 1934 Vrijdag, 1 Februari, te 7 u. Plechtige Mis. 's Avonds te 5.30 u. Plechtig Lof'met Sermoen. Zaterdag, 2 Februari, te 8 u. Processie en Plechtig Lof. 's Avonds te 5.30u. Plechtig Lof met Sermoen. Zondag 3 Februari, te 9 u. Pontificale Hoogmis door Zijne Hoogwaardigheid Dorp Modest Van Assche, Abt der Benedictijner Abdij te Steenbrugge. Uitvoering van de Vie-i stemmige Salve Regina-Mis van Stelde met. begeleiding van volledig orlcest. Leiding: Hr Theo Ecmans. 's Avonds te 5.30 u. Plech tig Lof, Sermoen en Sluiting. Be Sermoenen worden gepredikt door E. P. Landoald, Capucien. E"n belangrijke vergadering om vermin dering-, tc bekomen der prijzen van liet gas en van de electriciteit. Onder zeer groote belangstelling had gisteravond in den stedelijkën schouwburg een groote vergadering glaats, ingericht door de plaatselijke Handelskamer in samieiijwerking met de vereenigingen van Middenstand ten einde eene uiteenzet ting te hooren over de mogelijkheid tot het bereiken van prijsvermindering van de gas- en elcctricileitsprijzcn voor de verbruikers. Aan bet bureel zetelde het komiteit van de> Handelskamer en de vergadering werd voorgezeten door uen heer Odilon Van der Schueren. Be heer Voorzitter dankte de aanwe zigen en zette uiteen om welke redenen de plaatselijke Haudelskamer deze ver gadering had meenen te moeten beleg gen in. het belang van de verbruikers van het gas en de electriciteit. Daarna werd onmiddellijk het woord verleend aan deii heer ingenieur Ray mond Be Schaepdryver die het vraagstuk in een diepdoordachte rede behandelde. De spreker ving aan met een bondig historisch overzicht te gaven hoe men er toe gekomen is tot de vaststelling van de huidige prijzen. Daarna gaf hij een klaro technische uiteenzetting over het ver bruik van het gas en van de electriciteit. Verder bracht de spreker de verschillen de argumenten pro en contra de vermin dering van den prijs naar voor en be sprak ze op objectieve wijze. Eindelijk trok de bevoegde redenaar zijn conclusie die we als volgt kunnen samenvatten Zonder aan do formules te raken die te genwoordig den grondslag uitmaken voor de berekening der prijzen van het gas en van de electriciteit is er middel en be staat er aanleiding een prijsvermindering door te voeren met de elementen in die formules opgenomen te berekenen naai de werkelijkheid en niet meer naar ver ouderde en niet met de werkelijkheid overeenstemmende gegevens. Die manier van handelen toe te pas sen, zoowel voor het gas als voor de electriciteit, moet er toe brengen, de prijzen, die nog niet een gunsttarief ge nieten, op een wijze gunstig voor den verbruiker, te wijzigen. Deze welgeslaagde vergadering werd besloten met een dankwoord vanwege den h. Voorzitter Van der Schueren. Wij vernemen dat ook in andere steden een actie op touw gezet, wordt om tot een rationeele prijsvermindering te komen voor het gas- en eleclriciteiiverbruik. SUIKERIJ ELVEDE de beste van't land en naar ieder z'n tand gewaarborgd zuiver 1798 Op Maandag; 2Ï Januari vierde deze gilde hel naamfeest van haren schutsheiligen Sint Sebas- liaan, en herdacht te dezer gelegenheid haar tweede lustrum. Nederig en zonder veel bombast noch kanongebulder geschiedde in innerlijken k.vÜig dit dubbel feest, Vergaderd in de hoofdkerk van St Martinus, woonden de leden, in kristelijke stemming, liet solemneel Lof bij dat den schutsheiligen, Sint Sebastiaan ter eere, door den Z. E. H. Pastoor Deken, bijgestaan door de EE. HH. Onderpas toors, werd opgedragen." Na het traditioneel bezoek aan de leden her bergiers, vergaderden een veertigtal leden ten disch in hel fijn opgesmukt lokaal "Klein Gent», Vlaanderenstraat. De versierde en verwarmde zaal, de feoörische verlichting, de betooverende muziek, dit alles bracht van meet af de dischgenooten in warme stemming. Een woord van dank aan den jo- vialen lokaalhouder Toontje en zijne ijverige eclilgenoote. Het is overbodig te pennen dat de Aalstenaars aan de fijne spijzen en lekkere bieren De Gheest duchtig ten aanval gingen. De storm was op sommige plaatsen van den burcht heel ernstig, hetgeen overigens de gelaatskleur en de bloed- drukking, bij velen verried. Alvorens over le gaan tot het zanggedeelte van het programma, had do Voorzitter een pijn lijk nieuws de leden mede te deelen. Geen rozen zonder doornen. Een onzer getrouwste leden, de Heer Edgard Dc Saedeleer verloor op dezen dag zijne welbeminde gade. De Voorzitter drukt in naam der gilde zijne innige deelneming in dezen diepen rouw uit. Moge onze schutsheilige. Sint Sebastiaan, den Allerhoogsten sterkte en ge'a- tenheid afsmeeken voor onzen duurbaren vriend Edgard en zijn diepbeproefd huisgezin en de eeuwige rust voor de te vroeg ontslapen eclilge noote ea moeder. Kermisklokken...doodsklokken. Na eenigen tijd stilte en ingetogenheid, werd het lied der Sint Sebastiaansgilde door don vriend Arthur aangeheven. Bij de vierde slrofo waar de dichter, wijlen C. De Kegel in een machtige apotheose de President eert, dreigde de zaal te barsten en liet plankenvloer te bege ven. Herhaald en nog hernaald, scheen aan deze spontane uitbarsting van genegenheid geen einde te komen. Wat een vulkaanen 't bewijs: Mussolini liet 'ons bij telegram weten dat de Vesuvius beschaamd geworden was. De spreekbeurt ving aan met de Voorzitter, die in eene improvisatie hem eigen, het ontstaan der gilde schetste. Zijn motief, vriendschap en vroolijkheid, bekoorde het gezelschap. Menschen zoeken menschen, zoo ontstonden dorpen en sleden, en daarin gilden. Zelfs de gdieren geven ons een treffend voorbeeld. Vogels reizen bij groepen. Alleen de eenzame en triestige rijger, verlaten en geschuwd van zijne rasgenoten, leeft en reist afgezonderd. Dat treffend zinnebeeld was een schoonc les en sneed als een bistouri. Dat ieder er 't zijne uit trekke. Eene verrassing werd de gilde voorbehouden. De Voorzitter had gedacht dat het koningseeie- teeken diende verjongd, en daarom bood hij de gilde een zilveren ketting aan. Een pracht vau een juweel, Lversierd met de wapens van stad, staat en provincie, dragende de namen der tien koningen. De jongste, Heer Jan Van de Velde, droeg het met eer en een kleine dosis hoovaardij. Deze gift,., bewijs van verkleefdheid cn offer vaardigheid, wérd door de gilde geestdriftig ont haald. Alleen pen gouden hart doet dergelijke opofferingen. Den Eere-voorziller De Gheest Jozef en de H. De Wolf Karei werd een souvenir aangeboden. En met plicht, wftnt de leden zijn bewust over door doze beide Ileeren bewezen diensten. En door een louter toeval bleef liet antwoord dei- gilde aan liet offer vau den Voorzitter niet lang uit. De Ondervoorzittsr, in eene weldoordachte rede, schelste al het goede dat de Voorzitter, lieer Dokter JRanson, voor zijne gilde deed, en daar nog pas een bewijs kwam van te geven, bood hem in naam van al de leden een gouden brelok aan, als bewijs van gehechtheid, houw en trouw. Dit dankbaar gevoel verraste diep de Voorzitter, die, diep ontroerd, iu gemoedelijke taal dankte. Lol en leute waren nu aan de beurt. Hel hoetl niet gezegd dat de klok geen groote cijfers wees bij het einde van dit heuglijk feest. Voorzeker zullen de Bustianen moeder eenige minuten rust ontstolen hebben bij het verbalen van dezen genoeglijken avond. En. lijk het betaamt, hadden de Bastiancn ook de echtgenoot© van hunnen duurbaren Voor zitter aan hun feest deelachtig gemaakt. De Heer Frans D,Ilacse had door eene verzameling prach tige bloemen den eerbied en dank der gilde aan Mevrouw Ranson welen uit te drukken. Een te legram van dank beantwoordde dezen blijk van genegenheid. En, Geachte Lezer, wat is voor de «man in the slreat», de zedeles van dit jubileum. Wij zullen op liet hoofd vau onzen duurbaren Voorzitter geen wierookvat stuk slaan, met te zeggen dat hij "the right man is in the right place». De Voorzitter en zijne leden zijn aan elkaar ver bonden als een onafscheidbaar iets. Twee zielen iu één lichaam.., hunne gilde. En 't is betreurenswaardig dat we bij onze Katholieke vooraanstaande personen, zoo weinig sportliefhebbers vinden en zoovele salonheeren. Want het snort is de ladder der beschaving, langs dewelke de groote afdalen en de kleine opklimmen om in een sportkring te verbroederen op stoffelijk en zedelijk gebied, ten bate van Land en Reik. Pirpnm-PR REPORTER. AAN DE LEDEN VAN DE K. F. L. AALST Op Woensdag 30 Januari worden in de Palace de films afgedraaid DE MEEUWENROTS DE VRIEND FRITZ ten bate van V.K.B.M.V., bekomen door bemiddeling van de Katholieke Filmcen trale Dus goede Films ten zeerste aan bevolen. Aan de leden van K.F.L. rangverschil! ving. Uil VERA het Zangspel dat Land van Riem op 3 en 4 Februari opvoert ten voordeele der Hulp kas der Brandweermannen. Ren mooi en aardig meisje Het schoonste dat ik zag Een ltere teere bloeme Beglansd ran zon en lach Is dat niet lief? Dat moet ge zien Kaarten Molenstraat 73. Ge kunt u veel last en vermoeienis be sparen als ge uw linnen met Vigor te week zet. Vigor lis zeer doeltreffend, maar totaal onschadelijk, neemt zonder eenig gevaar al het vuil van het wasch- goed weg, en nooit moet ge vreezen dat Vigor op uw linnen of op uwe handen zal inwerken als een gewoon bleekmiddel. Vigor doet het waschgoed niet verslijten, want om een krachtig zeepsop te bekomen moet ge slechts eenige stukjes Sunlight in deVigor-oplossing snijden. Uw lin nen moet ge ook haast niet meer wrijven daar het vuil dat losgeweekt is gemakke lijk en vlug verwijderd wordt. Wilt ge mooi linnen hebben, zonder groote kosten en zonder vermoeienis, gebruik Vigor. EEN LEVER PRODUCT VG 24-079 BFU N- S. B- - AALST. Het Bestuur van den Nationale» Strijdersbond noodigt zijne leden uit tot bet bijwonen der Begrafenisplechtigheid van hunnen makker Charles-Louis Van Wezemael, op Donderdag 24 Januari, ten 8 ure, in St Martinuskerk. Vergadering ten sterfhuize, Nieuwbeekstraat, 95, om 7 1/2 ure. HET BESTUUR. Vief vergeten dat op Zondag 10 Februari, om 5 ure, de feestavond doorgaat, ingericht door de EEREWACHT VAN O. L. VROUW TER DRUIVEN, ten bate der verfraai ing harer processiegroep. Het afgewisseld programma zal de moeilijksten bevredigen. Kaarten te bekomen in het lokaal "Het Matroosken", Molenstraat, 34, en bij de leden. BURGERLIJKE STAND VAN AALST Geboorten vau 16 tot 22 Januari Mannelijk 8 Vrouwelijk 9 Huwelijken van 17 tot 23 Januari J. Pauwels, bakker, Immerzeeldr. met Valent. Schollaert; breist. Langestr. Fr. De Waele, cimentbew. Meiroste, met Joseph. Anianil, breister, Houtmarkt. Fr. De Veylder, vischbew. St Annalaan, met C'loth. De Smet, katoenbew. Dool hofstraat. Overlijdens van 16 tot 22 Januari Maria Steleman, we Leo Waterinckx, zb. 70 j. Korte Zoutstraat. Charles Van der Vincken, eclitg. Maria Kiekens, zb. 61 j. Paperodedries. C'li. Schollaert echtg. I.eonia Clans, oor- logsinvalied, 46 j. Lindenstr. Coiefa Iïulsbosch, we Theod. Van Gyse- gem, zb. 40 j. Hoveniersstr. Melania De Dyn, echtg. Arth. Kiekens, winkel, 65 j. Stoofstr. Valentina Willems,echtg. Benedict. Van- derryst, zb. 45 j. Weverijstr. Francisca De Doncker, echtg. Camiel Bombeeck, breist. 27 j. Hooge Vesten. Antoinette Van Sande, echtg. Joannes Goeman, zb. 64 j. Breedestr. Alfons Van den Broecke, echtg. Valeria Delanoy, landb. 54 j. wonend Eeghem. Anna De Troch, weStephanus De Luyck, zb. 68 j. Kreupelveld. Carolus Van Wesemael, wr. Adelina Ver- hofstadt, echtg. Philomena Van Cau- wenbergh, zb. 50 j.,Nieuwbeekstr. Maria De Pero, we Joannes Van Heek, zb. 88j. wonende te Hofstade. SM'UBtT VOETBAL BIJ VOLHARDEN Volharden geslagen te Tetnsche 4—0 Veel volk en geweldig boeiende strijd. Temsche had een kansvol begin- Immers, op den eersten minuut kende de scheidsrechter voor een absoluut onvrijwillige hands penalty toe, Hoe lichtzinnig sommige onverstandige scheids rechters toch met de belangen van de club het zotje scheren Het strafshot werd onhoudbaar omgezet. Gedurende gansch de eerste speelhelft houdt Volharden gelijken tred met Temsche, meer nog onze aanvallen waren gevaarlijker en Temsches verdediging lukte er niet in zonder grove fouten, ook in 't strafshotgebied, zijn netten veil le houden- Ongelukkiglijk, 't was 't spel van twee maten en twee gewichten. Toen de rust gefloten werd niet 10 was de einduitslag hoegenaamd nog niet te voorzien. De Rust geeft nieuwen moed. De strijd wordt heraangevat met volle vertrouwen. Onze jongens spelen goed. Temsches doel ontsnapt kansrijk aan doorboring. Op algemeene aanval der Mandemakers krijgt de rechter inside in offside- stand, op 2 meter van 't doel den bal toegespeeld en de hordjes wijzen 2—0 na tien min. spel. Ganzeman en De Neef verwisselen van plaats. Volharden strijdt met leeuwenmoed, maar Tem sche, opgezweept door zijn gemakkelijk succes, voert het hooge woord. Aan minuut 25 en 30 lappen zij er nog eentje bij, en wat Volharden ook zwoege, de kans is hun bepaald ongunstig en 't einde komt met 4-q. Temsche verdiende le winnen door 't puik spel dal zij vertoonden, maar de score is wat al te gevleid. Ongetwijfeld zijn ze ten dage de sterk- sten in tweede afdeeling en waard in promotie te spelen. De uitslag vermindert echter in niets de waarde onzer ploeg, dat zullen onze mannen Zondag aan hunne Iron we supporters weten te bewijzen. Derde Speciaal C. Ronse 3 Volharden 3. Club Ronse ontving voor zijn laatste match de mannetjes van Groen Zwart. Wie zal er in de eindbeurt meespelen Ronse of Volharden De Ronsenaren hebben een zeer sterk elftal opgesteld. Volharden komt op met 't Joncké, De Groof en Lefevre, Strubbe, Liebaut en Vergey- len, Van Geyt, Mortier, De Man, H. Liebaut en M. Janssens. Het spel der Ronsenaren staat hooger, is meer samenhangend. Toch is het slechts op slecht wegwerken van onzen keeper dat ze na tien minuten de score openen. Volharden stelt gelijk op penalty, prachtig in 't hoekje gezonden door 't Joncké. De bezoekers zijn nog steeds ietwat de minderen, maar hunne aanvallen zijn gevaarlijker. Na 35 minuten spel vermeerdert Mortier F. onzen voorsprong met een kranig shot in den hoek. Er komt voor de rust geen verandering meer en in de tweede helft is Volharden op verdedi ging aangewezen- 'l Joncké en De Groof. doch vooral Lefevre, Strubbe en Vergeylen leveren reuzenwerk. Meer nog, bij ontsnapping zendt H. Liebaut ur 3 onhoudbaar binnen aan den 25e minuut. Ronse verhoogt nog zijne drukking cn zal tocli maar zijn achterstel verminderen op mis verstand lusschcn Lefevre en 't Joncké, Nog vijf minuten. Onze jongens geven al wut ze kunnen, maar 't stond geschreven.,. Een corner, puik gegeven, draait op verrassende wijze in ons net. De hal naar 't midden en de mutch is uil 1 Onze reserven hebben toch een prachtiger uitslug bereikt tegen een sterkeren tegenstrever, dank aan moed en bun eensgezindheid, Proficiat, jongens 1 VolhardenEccloo De ingewijden weten dal er hoop is, dat er twee ploegen uit 2e afdeeling overgaan naar promotie. Wie zal er dan Temsche vergezellen Eecloo, Ilanune of Volharden. Volgens de waarde der ploegen moet het Vol harden zijn en dat zullen onze mannen Zondag bewijzen. Winnen moeten ze, al vielen ze er bij! Dat hebben ze gezworen. De zwarte onkans zal ze toch niet blijven vervolgen Moed en geest- drilt ontbreekt hun niet, maar hoe meer ze door duizenden Aalstenaars. die Zondag dien reuzen strijd zullen willen zien, zullen opgezweept wor den, hoe schitterender de kamp en hoe vroolij- ker de zege zal zijn. Begin om 2 ure. BIJ ALOST SPORT HedenWoensdag avond, om 7u30, voetbal bij kunstlicht. Om half acht zal de aftrap gefloten worden van de ontmoeting Alosl Spoi ls14e Regiment Artillerie. De militairen met hun achtertrio van White Star, de aalvlugge Piccnrt van Foresloise op bnitenreciits en nog een reeks flinke voetballers zullen het de lokalen uiterst moeilijk maken Wie gaat het halen Blauw Wit ol de kam pioenen van het 1® Legerkorps. Dit zullen we vanavond kunnen bijwonen. Niet-leden betalen 3 fr. Leden en werkloozen 2 fr. BLAUW WIT OOSTENDSCH VISCHHUIS Scherreveldstraat, 46, Aalst DEZE WEEK TE BEKOMEN Steur, Roode Zalm, Tongen, Schel- viaoh, Kabeljauw. Rog, Roobaard, Steenposten en oeiteri. Gebakken visch. Op aanvraag gelast men zich weke lijks ten huiae te komen om de hoe veelheid visoh op te nemen. Spoedige bediening. Tal. 968. Men bestelt ten huize. 73 MEN VRAAGT, meiije van 17 tot 20 jaar, voor te helpen in huishouden. Esplanadeplaats, 13. Aalst. GEVRAAGD, bekwame ohauffeur- voituur Renault. Liefat jongman. Schrijven onder lettors A. B,, (en bu reel# van 'I blad. 75

De Volksstem | 1935 | | pagina 3