Zij kon zich met moeite bukken. Wielrijder te Sclierpentieuvel doodgsreden TOMAAT CARLO ERBA Het Geheim Verkeersongeval te Rotsm tCelsnials Loterij Man vermoord te Zoeterwoude Nog ©en reden om z® te verkiezen GEWAARBORGD DOOR Dl CLKEK) Overval te Wervik Aanranding te Tremeloo Brand te Werchter De Aikoholsmokkel uit Luxemburg 30 Januari. H. flldegonda. Hol lcvur. van (loze lieiUïe waj griioniiu-jkl dom- hemtlsche visioenen \vfiaraioc - 'j u.kwijls begunstigd werd. Zij stichlle de abdij van Maubeuge en stierf in d8 i(1: ;n ,r| (jen ru?j in gewichten, 'ie Nu boent zij haar parketvloer en kan ze haren hof omspitten dank aan Kruschen Zekeren morgen schrijft deze j vrouw voelde ik bij het ontwaken Grieksche onderscheiding voor graaf de Brcqueville. De Grieksche gezant heeft Maandag een bezoek gebracht aan graat de Broqueville, gewezen eerste minister, en hem de eereteekens van het Groot lint van de Orde van den [Verlosser overhandigd. De Belgische kolen-invoer in Frankrijk beperkt. De Belgische kolèninvoer- ders in Frankrijk worden gewaarschuwd dat vanaf 1 Februari geen kolemnvoer uit Belgie langs het wegverkeer zal worden toegelaten. Die invoer wordt en kel nog toegelaten uitzonderlijken titel ,t.en behoeve van de grensbevolking. Onvereenigbaarheid tusschen politie ke en financieele mandaten. Naar verluidt zouden leden van de drie groo te politieke partijen voornemens zijn om opnieuw het wetsvoorstel van den,h. Soudan, waarbij de onvereenigbaarheid .van politieke en financieele mandaten was voorzien, terug te berde te brengen. 'Er zou aangedrongen worden op drin gende behandeling. Bij die gelegenheid zou ook aan de ambtenaren en beamb ten van openbare besturen, Staat, pro vinciën en gemeenten verboden worden financieele mandaten te bekleedcn. beunen. Met moeite kon ik mij bukken. Tk werd er dol van. Ik wist, niet w;tt aanvangen, daar ik weduwe ben en I gansch alleen. Ik kreeg een goe ie inge ving en nam Kruschen Salts, liet is nu s°dcil 'vvee jaar, dat ik alle morgenden- de voorgeschreven «kleine dosis» n-* era en nu kan ik op beide zijden slapen. Dit jaar heb ik mijn hof omgespit, die zeer groot is. Ik ben weer vlug en levendig geworden. Ik maak lange wandelingen, ik boen mijn parketvloer. Ik ben acht en zestig jaar; ik zie ei' slechts vijftig of twee en vijftig uit. En bovendien ben ik die droeve gebogen houding kwijt.!» Mevr. weduwe M... Kruschen Salts lost de urisch zuur kristallen op, die als zoovele kleine dolken zijn die in de gewrichten, de ze nuwen, de spieren als verdoken zitten. Wanneer ze opgelost zijn worden de nieren gedwongen ze uit te werpen. Kruschen oefent ook zijn werking uil op de lever en de ingewanden en zoo wordt liet gans.che gestel regelmatig bevrijd van alle vergiftigde afvalstoffen en het urisch zuur kan zich niet meer ophoopen. Kruschen Salts, in alle apotheken fr. 12.75 het fleschje fr. 22,-- de gioofe flesch (voldoende voor 120 da ge i);, Een proclamatie van Pri-ns Napoleon. Prins Napoleon (kleinzoon van ko ning Leopold II van Belgie), de bona- 'pariische pretendent naar den troon M'.n «het Franschc keizerrijk», die de zer dagen 21 jaar is geworden, heeft van Zwitserland een proclamatie ge licht «aan zijn volk», waarin hij een v.icuw Napoleonisch regiem van auto- nitairf; democratie wenschte. De proclamatie werd voorgelezen in een vergadering, door zijn neef, prins •Joachim Mural. Een eeuwelinge te Lijsen. De we duwe Boux, van Lijsen (provincie Luik) wordt den 18 Februari aanstaande 100 jaar oud. Men zal deze gebeurtenis den ,17 vieren, samen met vijf gouden brui loften. Nieuwe Spaansche bisschoppen. De J'aus heeft zes nieuwe bisschoppen benoemd in Spanje. Apostolische vereeniging. De Hei lige Vader heeft Z. E. Kardinaal Lëpï- .cior benoemd lot. Beschermer der Apos tolische Vereeniging van de goes'eltjk- heid in vervanging van wijlen Kardi naal Gasparri. Geen onbewaakte overwegen meer in Italic. In Italië worden alle onbe waakte overwegen opgeheven Met tiet oog op de steeds toenemende sne'.hci J „van het. treinverkeer en de vele ernstige .oni>».ukken, welke dientengevolge voor- _al bij de onbewaakte overwegen voor komen, beeft liet llaliaaiiscli nvnisle- r e van spoorwegen het noodig geaol.l. bijzondere maal regelen te treffen en 'daartoe een bedrag van veertien mil lioen lire beschikbaar gesteld. Alle overwegen zullen voortaan worde:» be- r.vaakl. Zondag nacht werd Jozef Peelers uit Nifcuwrode, chauffeur der firma Van Water, Groote Markt te Aarschot bij liet, per fiets huiswaarts keerende in. gezelschap van twee makkers, Ver- voor! en Boogaerts, beiden uit Aarschot op den «Mandenberg» door een auto aangereden en op slag gedood. De auto- geleider bekommerde zich niet lie! minst om zijn slachtoffer en poetste de plaat. Het slachtoffer bleef ter plaats lig gen in afwachting dei' komst van het Leuvensch' parket. Maandagmorgen, rond 10 uur, kwam -He. genaamde Willem Weetjens, 73 jaar oud, met.kar en paard geladen mot, kiezel, uit de Kempenstraat in de ri 'b- ting van den steenweg. Gekomen aan liet kruispunt werd de man en kar plot seling gevat door een .geladen vracht auto, komende uit de richting van Maaseyk, bestuurd door Mathieu Par ren, van Rotem, in dienst van den heer Karei Spitz, te Aldeneik. Kar en auto waren lichtelijk beschadigd, de auto geleider en M. Parren kwamen er met den schrik van af, terwijl de ongelukki ge voerman, W. Weetjens, het rechte - heen dubbel werd gebroken. Het slacht offer werd in de nabij gelegen woning bij M. (Hermans binnen gedragen, waai de l eer Dr Heylen, van Dilseni, hem de eerste verpleging locdiende, om Jaar na dadelijk te worden overgebracht naar hel hospitaal le Leuven. Gezien den lioogcn ouderdom van het slachtoffer is liet een zeer erg geval. Een millioen te La Louvière Het is opvallend hoe tal van groote loten van den milüoenenregen in de Walcnstreek zijn neergevallen. Zoo hebben we vernomen dat ook te La Louvière één millioen neerkwam. He», biljet 3032, reeks B, werd althans v ei kocht door een wiss.elagent te La Louvière. Als. het winnend nümpier aa i een onkelin.g toebehoort beslaan er veel kans toe dat. hij ons op zijn naam zal laten wachten. Een wf.nnaar van 500.000 fr. te Dsegem Toch werd ook het Vlaamsehe land niet vergeten. De h. Van de Velde, van Diegem, is namelijk een der gelukkige winners der vijf loten Van ;een half mil lioen. - Pe h. Van de Velde de schoonvader van den h. Leo Pascal,"inrichter van allerlei, sporl.meet.ings. te Brus.?:l. Hij vv'on het, half millioen mei, liet biljet n. 68447 reeks P. Pc gelukkige winnaar is thans 63 jaar. oud. j De winnaars van 1 millioen van Hairen winnen thans 100.000 frank De werklieden der fabrieken Desirée van Haren,-die een paar $éken geleiden 1 millioen bonnen,'werden anderniaal door hef. lot begunstigd. Hun beviel namelijk deze maal een lót van 100.000 frank.'.: Op een paar mannerf na zal de som verdeeld worden tusscheii de winnaars van bet millioen. Een tegenvaller te Wechelen Bij de afroeping der,-winnende nun niers van de loten van 500.000 frank werd door den speakér een vergissin: begaan die overigens' Schier onzniddel lijk hersteld vverd. Hel toeval wilde ■echter dat de aJju dunt. J., van Mechelon, die aan zijn toe stel zal le luisiterén het onjuiste nunr mor bezat. Hij was zoozeer ónder den indruk van liet gebeurde dat hij naar de. terechtwij zing niet meer luisterde en er trouwens, toen er hem werd op gewezen, geen ge loof aan hechtte. Zondag moest hij echter zijn illusie laten varen en tot zijn spajt erkenen dat het. geluk zijn deur wast voorbij gegaan om elders anders te gaan aankloppen. liet anders zoo rustige plaatsje Zoe- terwoudc is Zondagavond in 'beroering gebracht door een moord,, wellie ie on geveer negen uur gepleegd werd. in een woning aan den Hóoge Rijndijk. Het slachtólfer, cöïï ongfeveer' 75-ja- -viee workman uit Leiden, Van Polaiieri ger.aanïd, is door -een .broeder van tiet meisje Van Klaveren, met. wie hij fie- derf. eehigën- tijd, togen den wii van haar familie, omgang had, door een twaalftal messteken zoo ernstig gewond, dat hij tijdens de overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, aan de gevolgen is overleden. Van Polanen kwam ten huize van Van Klaveren. In den gang van de wo ning vverd hij evenwel door den 23-jari- gen broer zijner verlóófde verrast.. De ze man li ad zich gewapend mot een slagersmes, achter de deur opgesteld en locn Van Polanen binnenkwam, werd hij overvallen. Hij bracht Van Polanen verscheidene messtekken toe dal deze bloedend tengronde zeeg. Van Klaveren en zijn vader, een 52- jarige werkman, zijn door de politie aangehouden en naar Leiden overge bracht. Elke doos tomaat CARLO ERBA bevat slechts uitgekozen versche vruchten, wetenschappelijk geconcentreerd raet uitsluiting van alle toevoegsel. Eiscfit van uw kruidenier de Een streng onderzoek is ingesteld naar een nachtelijken overval, welke te Wervik, bij de bevolking, groote op schudding heeft verwekt. De 38-jarige besteller Ars. Dozier, werkende voor rekening van den h. P. Delaliousse, wijnhandelaar, te Linselles, keerde met zijn gespan van een ronde huiswaarts, toen hij, op de wijk «St.ce- nen Plank» overvallen werd door twee bandieten. Een hunner greep de teugels van het paard vasit, terwijl de andere de ge'.dtasch van den besteller poogde te bemachtigen. Dozier dacht er anders over, nam ee[n ketting en bracht er den bandiet een vreeselijken slag mede toe, waarna hij uit zijn wagen s-prong en den anderen aanrander te lijf ging. Laatstgenoemde en zijn- maat sloegen ijlings op de vlucht. De voerman waarschuwde onmiddel lijk de rijkswacht, die een klopjacht in richtte, zonder echter de daders te ont dekken. Men zou echter op het spoor van de bandieten zijn. Gisteren avond keerde zekere Lode Van Vlasselaer, wonend op het gehucht Lange Rechte, te Tremeloo, huiswaarts. Eensklaps werd hij door twee mannen aangevallen en te gronde geslagen. De aanranders wierpen zich op hun slacht offer en takelden het zéér ernstig toe, waarna ze het voor dood lieten liggen. In dezen toestand werd Van Vlasse laer door zijn zoon aangetroffen. Deze haalde dadelijk hulp en waarschuwde de rijkswacht van Tremeloo, die ter plaatse snelde. Het slachtoffer werd op genomen met, ernstige verwondingen aan liet aangezicht, en een bijgeroepen, geneesheer stelde vast, dat hem boven dien drie ribben weiden gebroken. Men vreest voor verwikkelingen in zijn toe stand. Ernstige vermoedens wegen op twee personen, welke door Van Vlasselaer zouden herkend zijn. Leest «DE WITTE» van Em. Claes. prijs 21,00 fr. te verkrijgen In den boek handel J. Van Nuffel-De Gendt, Kerk straat, 21 Aalst. 89ste Vervolg. ■Zij beginnen hier met den eersten, aan mijne linkerhand en zij worden al korten en korter, naar mijne rccii- terhand toe, totdat de laatste sieehls acht regeltjes bevat. Zie nu nog oens: als 't li belieft. Het schrift van den eersten brief hier, aan mijne linkerhand is heel schoon, ik wil zeggen, voor mij is het heel schoon, omdat ik Sara li ei heb, en omdat ik zelf heel-slecht schrijf maar in den tweeden is liet zoo goed niet het is een weinig gevlekt, hel slingert een weinig in de laatste regels. In den derden is het nog slechter, nog onvaster, nog meer gevlekt, nog meer slingerend. In den vierden, waarin hel minst staat, is het nog onvaster, nog meer gevlekt, en nog meer slingerend, dan in alle drie de andere. Dat merk ik op ik herinner mij dat zij zwak, en afgemat, en uitgeput was tooi: zij mij verliet, en ik zeg lot mij zeiven Zij is ziek, hoewel zij liet mij niet zeggen wil, want haar schrift ver raadt. haar Rosamond zag weer op .de brieven roer, en volgde de veelbeteekende on gunstige veranderingen in liet schrift (regel voor regel, zooals de oude man ze had aangewezen. Dat zeg ik lot mijzelven, ging hij ooi t, ik wacht en denk een weinig nr.; n ik hoor mijn eigen hart mij toe fluisteren Ga naar Londen, oom Jo seph, eti breng haar terug om in uw eigen huis genezen, en getroost en ge lukkig gemaakt te worden Daarna wacht ik en^denk nog een weinig na niet over het verlaten van 'mijne zaken, die zou ik liever voor altijd verlaten dan dal Sara iels kwaads gebeurde -- maar wat ik doen moet om haar terug le krijgen Dit denkbeeld doet mij weer naar. de bl ieven zien in die brieven vind ik altijd dezelfde vragen aan gaande mevrouw Frankland, die baar zoo bevreesd maken, als of elke daar van haar den dood zou kunrien aandoen. Dat zie ik mijne pijp gaat er van ud; liet jaagt mij van mijn stoel op; lui doet mij mijn hoed opzeilen bil brengt mij hier, waar ik reeds eenmaal binnengedrongen ben en waar ik geen recht heb weer binnen te dringen, dat. weet ik, dat doet mij nu van uw mede lijden met mijne nicht en van uwe vriendelijkheid jegens mij, bidden en sm-ccken, mij de middelen niet. le wei geren om Sara terug te brengen. i. Als ik haar slechts zeggen mag ik heb mevrouw Frankland gesproken, en zij heeft mij met hare ■eigene lippen gezegd dat zij geene van die vragen zal doen, waardoor gij zoo bevreesd zijt, als ik haar dat slechts zeggen mag, zal Sara met mij terugkomen en zui ik u eiken dag van mijn leven danken, 'dat gij mij tot een gelukkig man hebt ge maakt. De eenvoudige welsprekendheid zij— n r woorden, de onschuldige ernst van zijn loon. troffen Rosamond's hart. Ik wil alles- doen, ik wil alles beloven, ant-, woordde zij met vuur, om u »e helpen tiaar terug te brengen Als gij mij slechts toelaat Haar te zien, beloof ik geen woord le zullen zeggen dat zij niet geerne hooren wil ik beloof geene enkele vraag te doen, neen, geene en kele die haar smartelijk valt te beant woorden. O welk eene. troostrijke bood- sehap kan ik haar bovendien zenden Wat kan ik niet zegge,n Zij zweeg ver legen, daar zij den voet. van liaar, echt genoot weer den hare voelde aanraken. O, zc,g niet» meer -zeg niets meer riep oom Joseph, zijn pakje bijeenbindende, terwijl zijne oogen schitterden en zijn blozend gelaat gloeide, 't Is genoeg ■ém Sara terug, te brengen, genoeg om mij voor mijn ge heel leven dankbaar témaken O, ik bon zoo verheugd,'zoo verheugd, ik zpu wel uit mijn vel willetr springe n Hij wierp liet pak 'brieven omhoog, ving het op, kuste het, en stak hel weer. in zijn zak, alles in dèn tijd van ecu oogenblik. Gij gaat immers nog niet. heen zegde- Rosamond. Gij vertrekt toch nog .niet Ik moet mij getroosten heen te go.uit, omdat ik dan des te spoediger bij Sara ben, antwoordde oom Joseph. Alleen om die reden vraag ik u vcr- sohooning, dat ik met een hart vol dankbaarheid, verlaat) en weer naar huis ga. -- Wanneer zijt gij voornemens naar Londen le gaan, M. Buscbman vroeg Leonard. - Morgen vroeg, mijnheer, ant woordde oom Joseph. Ik zal het werk, dat ik nog le doen heb, lieden avond afmaken, en liet overige aan nvjn goe den vriend Samuël, die mijn winkelbe diende- is, ovei'laten én dan met den eersien postwagen naar Sara gaan. Mag ik liet adres van uwe nicht Gisteren avond ontstoiiÜ brand op de ljoovc van Alfons. Biets-, aan de Wal-* giraal te Werchtcr. Het vuur greep snel oiii zich heen en in minder dan géén tijd stonden de woning, de Schuur en du stallingen in lichtelaaie. Ganscfi de inboedel, de oog'st en het landbouwal- aam ging op in de vlammen, ^.venals een som van 1200 fr. Een oud moedertje, dat zich reeds ter ruste bad begeven, kon slechts wiel moeite door twee personen gered wor den. Het vrouwtje had ernstige brand wonden opgeloopen, die geneeskundige hulp noodzakelijk maakten. Ook het vee kon worden gered. De plaatselijke brandweer, die ter plaatse gesneld was, werkte gedurende vijf uren om de naburige woningen te M-ijwaren, waairn zij dan ook gelukken mocht. De schade wordt .geraamd op ruim 60.000 fr. De rijkswacht van Tremeloo stelde een eerste onderzoek in naar de oorzaken van den brand. wenschen te Sicbrijven Zij heeft mij geen ander adres te Londen vragen, in geval wij haar opgegeven, mijnheer, dan het postkan toor w-ant zelfs op zulk een verren af stand als Londen, is de vrees, die haar der. igeheelcn dag weg over van hier kwelde, haar nog bijgebleven.Maar hier is iiêt hiiis waar ik mijn kwartier zal opslaan, ging de oude man voort, een adreskaartje te voorschijn halende.Hel is de woning van een landman van mij, een banketbakker, mijnheer, een braaf man. Hebt gij reeds iets bedacht om le weten waar uwe nicht woont vroeg Rosamond, terwijl zij het adres, dal op hel kaartje stond, opschreef. O, ja, want ik ben altijd vlug in het maken van mijne plannon, zegde oom Joseph. Ik zal mij voor den posl- direkteur verloonen en hem dit, en n'els méér zeggen Goeden morgend, mijnheer ik ben de man die de brieven aan S. J. schrijf. Zij is mijne nicht, met uw welmecncn, en al wat ik verlang te weten is, waar zij woont Ziedaar, dat heeft toch zoo iels van een plan, zou ik meenen Aha Hij spreidde beide handen vragend uil en zag mevrouw Frankland met een gliinlath van zelfvoldoening aan. Ik vrees, zegde Rosamond, die ge deeltelijk door zijne eenvoudigheid ge troffen was, en gedeeltelijk er om la chen moest, dat men aan het postkan- loor het adres niet weten zal. Mij dunkt dat gij beter zoudt doen een brief aan S. J. geadresseerd, mee le nemen, dien des 's morgends, wanneer de brieven ■van buiten afgehaald worden. Ie bezor gen, aan de deur wachten, en dan den Op den weg naar Ciergnon werd een verlat.en auto ontdekt, die talrijke spo ren van kogels vertoonde. Zonder twij- fei had men te doen met een smokkel- v.agen, die na een verrassienden doorril aan de Belgische-Luxemburgscl.c grens op schoten onthaald werd. Op een 20- tal kilometer van deze plaats, dichter bij dc grens, werden vier alkoho!inhou dende vaten ontdekt, die waarschijnlijk het smokkelgoedjo uitmaakten en die e-er.sl door de smokkelaars waren weg geworpen. Ten slotte moesten z.ij zich ook van hun doorboorde auto ontdoen. Men is op het spoor van de daders. In dc Lessevallei zouden de helers ont dekt zijn. Men verwacht zich aan de aanhouding van talrijke personen, die bij den aikoholsmokkel uit Luxemburg betrokken zijn. Vreeseiijke dood van een kindje te Vloesbergen Op gehucht Bichurée, te Vloesbergen wonen de eebtgenooten Edmcnd De- geeter en hun drie kinderen. De vader werkt in een steengroeve te Lessen. Terwijl de moeder op de koer werk zaam was naderde één der kinderen, die een kam in celluloid had gevonden, te dicht bij de kachel. Een vlam sloeg op, het vuur deelde zich mede aan de klie deren .van den kleine, die vreeselijk verbrand werd over heel het lichaam. Niettegenstaande de beste zorgen, is liet kleine slachtoffer gestorven. persoon, die door uwe nicht gezonden wordt, zooals zij zelve zegt om naar brieven van S. J. te vragen, te volgen. Vindt gij dat beter vroeg oom Joseph, heimelijk overtuigd dit zijn eigen inval ontegenzeggelijk de ver standigste van de twee was. Goed, het minste woordje dat gij mij zegt, me vrouw, is een bevel voor mij, dat ik van ganschcr harte opvolg. H ij li a a 1de zijnen verfrommelden hoed uit zijnen zak te voorschijn cn trad nader om afscheid te nomen, toen Frankland hem weer toesprak. Als gij uwe nicht welvaren 1 cm bereidwillig om te reizen vindl, zegdo Leonard, neemt gij haar dadelijk naai; Truro mede En gij zult ons laten welen wanneer gij beiden weer, thuis zij-; V Terstond, zegde oom Joseph. Oj> beide vragen antwoord terstond. Als er van lieden af, eene week vt rloopen is, ging Leonard voert, cn wij r.iets van u hooren, moe'en wij daaruit dus opmerken, dat, of een on voorziene hinderpaal uw terugkeer m dr-n weg slaat, of dat uwe bezorgdheid wegens uwe nicht maar al le gegrond was, en dal zij niet in staat ie le rei zen Ja, mijnheer, laai het zoo afge sproken zijn. Maar ik hoop dat gij v.irï mij hooren zult voordat er eene werk cm is». O, ik ook recht hartelijk, recht vurig zegde Rosamond. Gij zult mij ne boodschap onthouden 'i .Vervolgt

De Volksstem | 1935 | | pagina 2