27 Einde van het Natlonaal-Soclalisme in Oostenrijk cerenneiangen Wal verkiest, jij, WetlliÉB mat port verstanü 1 03 aanvuilsade 1 D@ opvolger van M. Van Oauwelaert Gnzs HaiidsisIucMvaart België-Gongo In de Nationale Commissie van den Arbeid Besprekingen iet Nederland Bovasso ie Parijs IV oensdag FEBRUARI 1935 Het Indexcijfer XXXXIe JAARGANG. NUMMER 48 Kerkstraat, 9 en 21 Aalst, Telefoonlij DAGBLAD 2 O Centiemen Uitgever J. Van Nuffel-De Gendt. publiciteit buiten bet Axrond, AALST a Agentschap HAVA3, AdolX Maxi aan 13, be Brussel &uo de JliObelep, £arlj8 Bank ftuiding/Kingswaj^ 20 Londres W. O. t4 H. Honorinas Zonop6,40 Zon af 5,28 N. M. 5 E. K. 12 Het vraagstuk' der onafhankelijkheid van de 'Openbare veiligheid diat zij hit van Oostenrijk is één der gewichtigste al hun macht zullen, medewerken om. de van de internationale Europeesche po litiek. Sedert den oorlog werd in Oostenrijk den wensc-h tot aansluiting bij Duitsch- land (de Anschluss), steeds sterker, tegen den wil in der groote W$s'.-Eu ropeesche landen, Frankrijk en Enge land, die zich. tegen een gebeurlijke machtstoencming van. Duitse nland krachtdadig verzetten. Aan het Oostenrijksche Vraagstuk was dat van den vrede innig verbon den. Nu echter de groote mogendheden, door wederzijdsche accoórden zich ver honden hebben de onafhankelijkheid van Oostehriljk te waarborgen, heeft :de kwestie van aansluiting bij Duitsch- land een gevoeligen knak gekregen. Maar een ander gevolg van de ver standhouding der grootmachten nopens Oostenrijk, is de hopeloosheid, de on doelmatigheid van den striijd door de nationaal socialistische beweging in dat land gevoerd. De aanhangers van het Hitlerisme hebben dat ingezien en in Opper-Oostenrijk hebben de letders ervan reeds de noodige gevolgtrekkin gen gemaakt zooals blijkt uit hetgeen volgt. Het staken van de nationaal-socia listische propaganda zal de binnen landsche orde en vrede ten zeerste be-- voordeeligen en nio-üemin bijdragen tot den zoo vurig gewenschtcn vrede, i Europa. IBe ontbindingsbeweging begint in gansch Opper-Oostenrijk De onwettige natjonaal-siocialislisebe organisaties van Opper-Oostenrijk sa men met de Hilleristische storm- e jeugdafdeelingen hebben besloten zich te ontbinden. De leiders hebben hun eerewoord verpand hij den directeur ontbinding een voltrokken feit te laten worden en hun ondergeschikten don raad te geven zich ter beschikking van de overheden te stellen. In alle plaatsen van Opper-Oosten rijk en namelijk te Braugau, geboorte dorp vian Hitier onderwerpen zich de nationaal-socialistische groepeeriiigen, aan de wettelijke Qostenrijksche over lieden. Te Weïs, te Raid en Voikae- brueck hebben de leiders en onderlei ders van de nationaal-socialistische beweging zich spontaan bij de politie aangeboden. Te Linz hebben zij zelf een groote hoeveelheid wapens en munitie en ra dio-telcigrafisch materiaal aan de over heden uitgeleverd. De regeen.ng is op hare hoeds Weenen, 25 Februari. De regee- Tingsoverheden hebben natuurlijk overwogen <of de onderwerping van de. nationaal socialistische groepeeringen in Opper Oostenrijk manceuver is om binnen te dringen in de vaderlahd- sche front-vereeniging en deze te sa- boteeren. De nationaal-socialisten die zich thans bekeeren verklaren dat zij heb ben ingezien dat de voortzetting van den strijd iijdel is en niet in het belang van Duitschland. De vraag mag worden gesteld of bet- feit dat de nationaal-söcialisten het nationaal socialisme afzweren ook be- tcekent dat zij den Anschlus afweren. In elk geval de regeering heeft hen reeds bekend gemaakt dat 'zij enkel in het vaderlandsche front zullen worden opgenomen als zij toetreden willen 'tot den christelijken corporatieven staat dpor Dollfuss gesticht. Alle vijanden van den godsdienst en van den landbouw gaan voort met on rust tusschen de boeren te zaaien en den Boerenbond te belasteren. De socialisten trachten hierbij de aandacht af te leiden van de Bank van den Arbeid. Ze komen daarbiij aandra- yen met hun fameus «Plan van den Arbeid», waarover zij zelf geen uitleg kunnen geven, en waarvan de boeren niets dan een vererging van huil toe stand te vervrachten hebben. De liberalen die nooit anders deden dan den landbouw te bestrijden vinden hierin ook een gelegenheid om de aan dacht af te leiden van den anli-land- bouwgees-t' die heel de liberale partij kenmerkt. We moeten er ons meest over ver wonderen dat de nationalisten aan die aanvallen meedoen. Zij toch zouden moeten weten dat ze daarmee enkel schade berokkenen aan Vlaamsc'ie boeren en aan een inrichting waarvan iedereen getuigt dat zij het meest ge daan heeft voor de verheffing van onze (Vlaamsche buitenbevolking. Ondanks al hel geknoei en den laster komt de Boerenbond den toestand te boven en zal hij er toekomen aan al de spaarders den laatsten cent terug te betalen. Maar dat juist willen socia listen, liberalen en alle tegenstrevers verhinderen en bemoeilijken. Moesten zij liet met de boeren goed meenen, dun zouden ze moeten meewerken om dit te vergemakkelijken in plaats van het te verhinderen. Tegenstrevers trachten in hun bla den en vlugschriften verdachtmakin gen, laster en leugens te verspreiden om het vertrouwen der boeren te Schokken. Ze weten zeer goed dat al de maat regelen ten voordeele van den land- en .tuinbouw getroffen hoofdzakelijk aau de werking van den Boerenbond en van de boerenvertegenwoordigers te danken zijn, terwijl zij zelf niets anders deden dan stokken in de wielen steken om liet treffen dier maatregelen te verhinde ren. Moesten zij er in gelukt zijn den Boerenbond tot val te brengen ea de boerenorganisalie uiteen te rukken dan zouden zij het gemakkelijk gehad heb ben om weerom de boeren bloot le stel len aan uitbuiting en misprijzen, cn om de maatregelen ten voordeele van land- en tuinbouw getroffen te doen afschaffen en te verhinderen dat nieu we maatregelen zouden getroffen wor den. De boeren begrijpen dat al de aan vallen geen ander doel hebben dan aan de boeren zelf schade te berokkenen. Zij begrijpen dat zij nu meer dan ooit hun vereeniging noodig hebben, en daarom hebben al de ophitsingen geen pak op de boeren die meer en meer huïi gehechtheid aan de vereeniging ico nen. Zij weten everigens dat hun steun aan heel de werking van den Boeren bond het moet mogelijk maken zoo spoedig mogelijk alle spaargelden te rug te betialen. Met den boerenbond te steunen, steu nen zij het belang van alle spaar, ders en stellen diaareuboven den Boerenbond in de mogelijkheid met nog grooter krachtdadigheid dan vroeger al de landbouwbelangen ter harte te no men en te verdedigen. Dat zijn de wa re boerenbelangen. De socialisten gaan voort met trom melen en bommelen iover hun fameus plan, dat niemand kent, niemand kan toonen, niemand kan uitleggen, dat... niet bestaat. Spreken wij dan van wat anders, cn toonen wij het verschil tusschen de roode veelzeggers en hardroepers en de christen democraten, de katholie ken, die wijzen kunnen op daden. Leest dian en vergelijkt, rekent en oordeelt. ONDER EEN SOCIALIST MINISTER De siocialist Wauters was in .1926 minister van Sodihle Voorzorg. De levensduurte stond aan 637 punten. De werkloozen- kregen dan 5 fr. per dag vbor het gezinshoofd 1 fr. per dag .voor elk kind ten. laste., Bijslag van de gemeente niets ver zekerd, maar als.de gemeente wat gaf was het een toemaat. Werkloozen minder dan 25 jaar, I 4 frank vergoeding per dag. Duur der ondersteuning 2 maal 30 dagen en één maand ver lenging iol hoogstens 90 dagen per jaar. ONDER EEN KATHOLIEK MINISTER De christen-democraat RuUbehs is in Decemmer 1934 minister van So ciale Voorzorg. De levensduurte slaat nu aan 642 punten. De werkloozen krijgen nu 9 fr. per dag voor het gezinshoofd; 4 frank per dag voor de huishoudst. 3 fr. per dag voor elk kind ten laste. Bijslag gemeenzaam fonds, verze kerd le reeks 4.50 fr.; 2e reeks 4 fr. 3e 'reeks 3 fr. 4e reeks 2 fr. 5e reeks 1 fr. per dag. Werkloozen minder dan 25 jaar, 7 frank per dag. G frank per dn§ Voör dezen minder dan 18 jaar. Duur der ondersteuning Geheel het. jaar, als de werkloosheid zoolang duurt. Brussel, 26 Febr. Heden voor middag kwam de nationale commissie van den arbeid bijeen, onder voorzit terschap van den li. Francqui. De nieuwe leden die na het altreden der socialistische vertegenwoordigers in de commissie opgenomen zijn. wer den officieel aangesteld. Namens de eerste subcommissie bracht de h. Godding verstag uit over werken in de omgeving van Antwerpen tc verwezenlijken. Bedoelde subcom missie waarvan het aantal leden lot twee was geslonken, werd aangevuld door h.h. Marck, Segers en Soiners. Vervolgens las E. P. Arendt zijn ver slag voor over de jonge werkloozen, cn h. Heyman over de herinrichting vier werkloozendienstcn. Dinsdag, 5 Maart, wordt andermaal vergaderd. Een overeenkomst op til De h. Suetens te Brussel terug De h. Suetens, algemeen bestuurder bij het ministerie van Buitenlandsclie zaken, die de Belgische regeering ver tegenwoordigde bij de Ekonomische (onderhandelingen met Nederland, is. Lc Brussel teruggekeerd. Het gunstig ver loop van de besprekingen steld de mo gelijkheid in het vooruitzicht dat nog van de week een overeenkomst wordt getroffen. Parijs, 25 Februari. M. Bovesse, Belgisch minister van Rechtswezen, begaf zich dezen morgen naar de Place Beauvais, waar hij M. Marcel Régnoir. minister van Binnenlandsche Zaken, ontmoette, met wien hij zich onderhield over de nieutve Fransche wet inzake de spelen. Daarna confereerde M. Bovesse meer don anderhalf uur met verscheidene hooge ambtenaren van het ministerie van Binnenlandsche Zaken nopens de zelfde kwestie welke eerlang door de Belgische regeering zal behandeld wor den. Vervolgens begaf M. Bovesse zich naar de Quai d'Orsay, waar hij M. La- val een bezoek van privaten aard bracht. Heden Dinsdag zal hij naar. Brussel terugkeereiis REKENT en OORDEELT 31a, rekent, telt en oordeelt welk ver schil er bestaat tusschen lawaaiende socialisten en handelende katholie ken Ten tiijde van den socialist Wauters- kreeg een werklooze familievader met 3 kinderen ten laste 9,50 frank per dag da.arbij gemeentebijleg als er gegeven werd alsmede de vergoeding der pro vinei e. Nu, met den christen democraat Rubbens, krijgt een werklooze famil vader met 3 kinderen ten laste 22 frank per dag, daarbij verzekerd van het gemeenzaam fonds 3 fr., 2 fr., lof 1 fr. per dag, volgens de categorie watarin de gemeen te is gerangschikt. 1> WERKLIEDEN De christene syndicalisten hoeven zich dus niet te schamen als. de socia listen leugens uitkramen tegen de phristen-democraLen. Wrijft de socialisten die cijfers on der de neus en vraagt hun maar waf verkiest ge 9,50 frank per dag van een socialiS- tischen minister, of 22 frank per dag van een christen- democratischen minister Ze zullen wel weten wat kiezen, ze zullen den christen-demoeraat kiezen .1 Men weet dat sedert het aftreden van M. Van Cauwelaert de departementen van landbouw en openbare werken be heerd werden ad interim door heeren ministers Pierlot èn Van Isacker. Men heeft tijdens' het delbat in de Kamer over tuinbouwproducten opge merkt dat M. Pierlot herhaaldelijk ver. klaarde, dat hij alle vrijheid van han delen wilde laten aan den toekomstigen minister van landbouw, daar hij enkel ten waarnemenden titel fungeerde. Men gelooft dus dat eerstdaags M. Theunis een iopvol.ger van M. Van Cau welaert zat benoemen. Men zet de namen vooruit van RL Moyersoan, oud-minister §n Ma MuU lie senator» Brussel, 26 Febr. Het Ministoric van sociale voorzorg deelt volgde in dexcijfers mede voor d-e maand Februa ri i .Voor het Rijk 632. Grooto steden Antwerpen en omgeving Brussel en omgeving Gent en omgeving Luik en omgeving Voor de Provincies 'f Antwerpen Brabant (West-Vla anderen Oost-Vlaanderen, Henegouwen Luik Limburg1 Luxemburg Namen 653 674 605 17 6 41 653 641 611 646 619 620 614 63 4 Het indexcijfer voor de maand Ja nuari was 642. Wat dus nu eeci daling beteekent van 10 punten. Boven de Oasis van Jabankort Algiers, 25 Februari. De Ed mond Thieffry» was te 12 u. 45 boven Tabankort, een van de laatste easiscn in de Slaharawoestijn, op 160 km. ten Noorden van Gao. Te 13 u. ,44x hadden de vliegers de Niger, in \t zicht, waarop Gao is ge- Te Gao geland Gao, 25 Felbruari. De Ecimonr Thieffry» is le Gao geland te 13 u. 55 Van Reggan naar Gao werd bijge volg 7 u. 40 gevlogen. Naar Niamey vertrokken Gao, 25 Februari. De «Edmond Tieffry» is te Gao terug opgestegen te 15 u. 12 met bestemming naar Niamey. F.r waait een wind die een snelheid van 160 km. per uur bereikt en het vliegtuig eenigszins gunstig is. Te 16 u. 35 overvloog de Edmond Thieffry,» het plaatsje Tob, op de Ni ger .gelegen. Te Niamey aangekomen. Een telegram van het vliegtuig meldde dat de Edmond Thieffry tc 16 u. 35 Giao overvlogen had en dat alles goed was aan boord. Later werd volgend telegram te Brussel ontvangen De Edmond Thieffry is te Niamey om 17 u 35 geland. Voorspoedige reis. Heden morgen te 7 u. 25 en te. 8 ui. 35 werden berichten opgenomen van- wegc de Congo-vliegors Gocquyt en zijn 5 000 30.000 inwoners; TAKS OP ONGEHUWDE KINEEKL0OZEN In het Staatsblad van Dinsdagmorgen verschijnt het Koninklijk beslu.l tot wijziging van de wetgeving inzake in komsten- en veTmakelijkshcidsbelasting Luidens art. 1 is aan de nieuwe aan vullende personeele belasting onder worpen, elk ingezetene, die in het land woont of er den zetel van zijn fortuin heeft, alsmede alle personen dre, geeU ingezetenen zijnde, in het land over. een woning beschikken of er een om het even welke inrichting exploitoeren; in dit laatste geval zijn de belastbare inkomsten deze welke de belasting plichtige trekt uit binnenlands gelegen onroerende goederen of daar uitgeoe fende bedrijvigheden zonder dat deze inkomsten minder mogen bedragen dan vijfmaal de huurwaarde van de eigen dommen waarover de bel is'.ingphohtig<?i beschikt. De aanvullende personeel-,-», belas tuig is verschuldigd op voet. van de inko mens genoten het jaar 'te voren. Belastbare inkomens Worden als belastbare inkomens be schouwd 1) de inkomens uit grondeigendom men; huurwaarde, huurpenningen, enz. komen slechts in aanmerking voor de vier vijfden of negen tienden al naar het gaat om gebouwde of ongebouw-lo eigendommen; 2) de inkomens uit roerende kapi talen ook die welke vrijgesteld ziijn van mobiliënbelasVjng (inkomens van aan deden, obligaties, schuldvorderingen, openbare fondsen, van kapitalen belegd in bedrijven, van buitenlnhdsehe ren ten, enz.) met uitzondering van de in komens van preferente, aandeden van de Nationale Spoorwegmaatschappij, alsmede de premiën cn loten van leu ningen en annuiteiten waarop reeds een taks werd geheven; 3) de bedrijfsinkomens onderworpen aan de gewTone bedrijfsbelasting, als mede de gezinstoelagen, de ouder- doms-, invaliditeits-, oorlogs- en vcr- minktenpensioencn, de prijzen toela gen, renten of pensioenen docr open bare of officieele organismen toege staan aan geleerdenlef kunstenaars'. De heffing van de bedrijfsinkomena De bedrijfs'inkomens worden slechts aangerekend voor de vijf en tachtig honderdsten vian hun neito bedrag be lastbaar in de bedrijfsbelasting. Inkomens van samenwonenden De inkomens van do eclitgenootenC worden samengevoegd. Worden eveneens samengevoegd de inkomsten van de kindeTen 3i\ deze van de ouders, waanneer laatstgenoemden het wettelijk genot van do inkomens, hunner kinderen hebben. De aanslagen worden vastgesteld op naam van het gezinshoofd. Wat afgetrokken mag worden De navolgende lasten, voor zoover zij, niet reeds werden afgetrokken voor de toepassing van de cedulaire belas tingen, mogen van do gezamenlijke, aan 'de aanvullende personeele belas ting onderhevige inkomens worden af getrokken 1. De bedrijfsverliezen welke blijken uij. regelmatige schrifturen 2. De kosten van verzekering van de onroerende goederen en het mobilair; 3. De cedulaire belastingen, hoofd som en opcentiemen, de samenhooren- de provincie- en gemeentetaksen, de nationale krisisbijdrage en de aanvul lende personeele belasting; met uit zondering van de intresten wegens ver wijl, alsmede de verhoogingen vau rechten en welkdanige geldboeten 4. De intresten van de te leen geno men kap-italen 5. De onderhoudsrenten aan perso nen, die niet samen wonen met den belastingplichtige. Gezinsuitgaven en huishuur mogen niet afgetrokken worden. Vrijgestelde Minima De aanvullende personeele belasting is niet verschuldigd wanneer het be drag van het belastbaar inkomen, vóór, •de toepassing van de hooger voorziene, aftrekking, niet méér bedraagt «dan r; 12.500 frank in de gemeenten met minder dan 5.000 inwoners 15.000 frank in de gemeenten met gezellen. Zij meldden dat alles wol was aan boord en om de uur nieuwe be richten zouden uitzenden. Toen zij hiervan kennis gaven waiën zo te Niamey opgestegen >Qor Zinder ep EQft Larq& 20.000 frank in de gemeenten met 30.000 inwoners en méér. "V<X>r het hoofd van oen gezin met ten minste drie kinderen op i Januari van het belastingjaar, wordt dit minu vgrvolg 2de bladt

De Volksstem | 1935 | | pagina 1