Hoofdpijn ASPIRINE Algemaene Vergadering van den Katholieken Strijdersbond Geestelijke Voordrachten Groot Gemaskerd BAL Katholieke Jonge Wacht het product van vertrouwen! FEESTKALENDER Het feit wordt steeds duidelijker: de Katholieke Strijdei sbond van Aalst is geen doodgewone inrichting, maar eon flinke, levenskrachtige, steeds groeiende en bloeiende organisatie, werkend in nauw contact met do leiders der Katho lieke partij, en volgens een methode die doelmatig is en naar uitkomsten leidt, Wie zou daaraan nog twijfelen kracht dadige en aanhoudende werking in de verschillende afdeelingen op 6 Januari het schitterend volksbanket algemeene vergaderingen waarop "het beste deel» der partij, uit alle standen, aanwezig is. Hier past dus wel een woord van dank aan het hoofdbestuur van den K. S. B., en inzonderheid aan den Voorzitter, heer Ludovic Moyersoen, de organisator, de bezieler, bedeeld met de wijsheid en de helderziendheid van zijn achtbaren vader Senator Moyersoen, met 'n vurig idea lisme en onbegreusd enthousiasme, liet fundament van allen verderen opbouw. De Algemeene Vergadering van Don derdag avond, in 't Groen Kruis, was gelukt. Op het podium 1IH. Ludovic Moyersoen, Jozef Bessems, ondervoorzit ter van den K. S. B. en den Heer Louis D'Haese. In de zaal H1L Senator Moyersoen, Volksvertegenwoordiger Van Schuylen- bergh, de Gemeenteraadsleden Paelster- mans, Callebaut, Danckaert, enz. De Voorzitter heet allen welkom, schetst in korte trekken de werking van den K. S. B. en zijn gestadigen bloei, en dankt de leiders der Katholieke Partij om hun nauw-in-voeliug blijven met de leden van de organisatie, om den dienst die ze aau hen bewijzen door uiteenzetting van de stads- en de landspolitiek. De Strij- dersbond volgt geestdriftig zijn leiders Heer Senator Moyersoen over de Stadspolitiek We hoeven het hier niet te vermelden, hoe sympathiek lieer Senator Moyersoen staat aangeschreven 111 den K. S. B. Onuer luid applaus betreedt hij liet vcrlioog, en handelt zakelijk, feit voor feit, chronologisch aanstippend, over liet fameuze en zoo berucht geworden vraag stuk van de stadspolitiek- Eerst herinnert spreker er aan, hoe in 1933, dankzij vooral de fronters, het Socialistisch—Vlaamscli Nationalistisch Schepencollege ontstond. Dat waren nu eens de mannen der «Aufklarung Na enkele maanden echter had deze coalitie een heel tragisch» einde; het resultaat 120 opcentiemen voor 1933 en 160 voor 1931 Intusschen waagde M. Cornells (lib.) het den schepen zetel te bezetten, maar ook hij ging lieen, zoodat we lot op heden nog steeds bestuurd worden door een on volledig in dc minderheid gesteld socia listisch schepencollege. Op. 28 Jam\ari 11. zonden de^ liberalen naar de 4 partijen 'n schrijven, waarin zij het hadden over "n vierledig scliepencol lege en over ecu bijeenkomst der vier partijen. I11 hun antwoord wezen dc katholieken ei- op dat de liberalen bel; standpunt der rechterzijde waren bijgetredcn.dat zij van in den beginne had aangenomen, en dat de Liberalen en VI. Nationalisten, "al zijn ze uit het college getreden, nog steeds v c r a n l w 0 0 r d e 1 ij k h e i d dragen. Na een eerste vergadering der 4 par tijen, waar op de liberalen hun voorstel len uiteenzetten, besloten de katholieke leiders, na lijp overleg, dat de huidige warboel moest ophouden, en dat ze onder zekere voorwaarden en wijzigingen, op het voorstel de.' liberalen zouden ingaan. De tweede vergadering bracht voor de liberalen, fronters en socialisten de groo- te verrassing de katholieken verzaken aan het burgemeesterschap Algeheele ontsteltenis Hunne voorwaarden zijn 1.) Waarborg van de vrijheid van betoo ging 2.) in orde stellen der begrooting van 1931 3.) kennisgeving van den li- nancieeleu toestand der stadskas. Zoover staan dus de zaken. De katho lieken willen hunne verantwoordelijkheid nemen, maar daarvoor wordt geëischt van de leiders: offervaardigheid, een dracht en wilskrachtvan de partij steun en vertrouwen. Langdtoe].) In zijn dankwoord legt de heer Bes sems nadruk op liet feit dat den katho lieken niet moer zai kunnen verweten worden dat het voor ittm een strijd is om den burgemeesterszetel, zooals ten on rechte werd beweerd. Ilij looft de onbaatzuchtigheid van den heer Senator en verzekert hern de sym pathie der katholieke bevolking. Heer Wan Schuylenhsryh over de Lantispofiiiek Men mag wel graag heer Van Schuy- lenbergh op de volksvergaderingen. Zijn woord is klaar, raak en volksch. De regeering aldus de redenaar heeft vooral twee zaken op 't oog het ekonomisch herstel en liet evenwicht der begrooting. Om hot ekonomisch herstel te bewerk stelligen, voert zij een politiek van neer drukking van de kostprijs, vermindering der productiekosten, vermits wij hier in Belgie 30 a 40 0/0 duurder produceerden als in andere landen dit vooral in betrek met de buitenlandsche concurrencie. 't Is echter niet genoeg aan deflatiepolitiek te doen, wij moeten afzetgebieden zoeken. In die richting gaan dan ook de onder handelingen der regeering met 27 landen Voordeelige resultaten zijn bereikt met Zwitserland en Amerika. Nopens de economische verbetering moeten wij ons toch geen illusies maken. Langzamerhand kwam de crisis en lang zamerhand zal zij verdwijnen. Dat leert ons de geschiedenis.... Geen Plan ook kan onmiddellijke verbetering brengen zeker niet het Plan De Man, dat ten slotte op communisme uitloopt. De re geering voert een heilzame politiek. Steunen wij haar. Geestdriftig applaus Het Slotwoord Nadat de Heer Voorzitter op typische wijze den heer Van Scliuylenbergh dank had gezegd, doet hij een beroep om ver trouwen testellen in de leiders der par tij, die hun volk moeten inlichten en de waarheid voorhouden, tegenover de leu gencampagne van anderen. Verzaken wij nu aan het burgemeester schap, 't is oin bij de naaste verkiezing, dit ambt met nog grootereu triomf in te palmen. Daarop werd de vergadering in de beste stemming gesloten. Het Bestuur der K. J. W. noodigt hier mede zijne leden uit tot de algemeene vergadering welke zal plaats hebben op Zaterdag den 2 Maart te 8 u. stipt bij Mevrouw Wed. Matthieu, ln 't Scheerken Nazarethstraat. Den Heer Paelstermans zal er ons spre ken over het plan De Man en het onze, voor 't sluiten Prachtige Tombola. Jonge Wachters, allen op post. liet Bestuur. ASPIRINE verbeter! de bloedsom loop in het lichaam en verwijdt zoodoende de kleinste, door kramp vernauwde bloedvaten. Vandaar zijn pijnstillende, alles over treffende werking bij hoofdpijn. Kleine Verpakking tri 3,50 20 tabletten trs 9 ran de rationale Cade*. Tuben BAYtH kruis en hel o» V'aatt de oririneala rercakkmn Lustrumjaar 1935 PROGRAMMA BE VERtSVERESSBE KERK Vrijdag 15 Maart, E. P. Ljberatus, Capucien. DE KEEK EN HET MENSCHDOM Vrijdag 22 Maart, E. P. W. Ahtp, S. J. DE VEEOVEB1NG DER WEEKL1EDENMASSA Vrijdag 29 Maart, Z. E. II. Kanunnik Dubois, DE VEEOVEEING VAN HET MAATSCHAPPELIJK LEVEN DOOP DE KATHOLIEKE ACTIE Vrijdag 5 April, E. V. Utes, S. J. WERELDYEEOVERING DOOE DE MISSIE De voordrachten worden gegeven tel kens te 8 u. 'savond» in de St Martinus- kork. Koninklijke Harmonie "Al Groeiend' bloeiend Maandag 4 IBaart, »e 20 uur, in de Zaal RINK, De Ridderstraat, Défilé met 3000 Frank prijzen Aantrekkelijkheden. Cotillons. Tombola. Jazz. i Fransky and hls Boy» (12 man) lnkomprijsLeden 5 fr. Niel-Leden 12 fr. HET FEESTCOMITÉ. BURGERLIJKE 8TAND VAN AALST BELANGRIJK BERICHT Het Bureel van den Burgerlijken Stand zal op Zondag 3 Maart gesloten zijn het bureel zal open zijn (hij uitzondering) van 9 tot 10 uur, op Maandag 4 Maart en Dinsdag 5 Maart e. k. AANRIJDING VAN EEN GESPAN DOOR EEN AUTO. Van den Aude naardschen steenweg kwam de genaamde Monsieu El. met een bespannen kar ge reden. Teen de kar slechts een twintig tal meter op de steenweg van Gent op Brussel roed werd zij hevig aangereden door een auto die uit de richting van Gent kwam. Gansch de huisraad werd verspreid over de straat en Monsieu Flor geboren te Lebbeke die op de kar zat werd ten gronde gesmakt. Ilij werd ge kwetst aan de rechter bil en moest, na verpleging door Dokter Goedertier, naar het stedelijk hospitaal van Aalst over gebracht worden voor verdere verzorging Een onderzoek werd door de politie ter plaatse ingesteld voor het bepalen der verantwoordelijkheid. OP DOOL Vrijdag morgen vond de plaatselijke politie te 4 uur op den hoek van de Peperstraat een vrouwspersoon die aan zinsverbijstering scheen te lijden. Zij werd in verzekerde bewaring gebracht naar het centraal bureel en is in den loop van deu dag naawhöt gocticht cUr Eer waarde Zusters Maricolen overgebracht na onderzoek door den Ilr. Geneesheer Willems. Ziehier de persoonbeschrijving van het meisje 20 tot 22 jaar oud. Meet ongeveer 1,60 m. Heeft bruin haar, brui wenkbrauwen en zwart-bruino pinkers of wimpers. Zij draagt de volgende klee deren groene paletot, grijze kousen, velouren of daimsehoenen. In het kleed is een voorstuk in kant gezet op de borst. Zij was draagster van een bruin lederen handtasch waarin geen enkel identiteits papier te vinden was, doch een paternos ter, een medalicken, en omtrent 100 fr. in geld waarbij een briefje van 50 fr. Het schijnt een burgermeisje te wezen. Personen welke meenen inlichtingen te kunuen verstrekken over de identiteit van het meisje worden verzocht te schrij ven naar den heer politiecommissaris te Aalst. Voor de herkenning van .het meisje richtte men zich tot de Eerw. Overste der Zusters Maricolen te Lede. HAAST en SPOED, Met een CITAX gaat het goed Voor 't VERKLEED BAL der Cathari- nisten, Zaterdag avond, in den RINK, zijn bijna alle tafels voorbehouden. Talrijke prijzen voor gecostumeerden. Een schilderij wordt lusschen alle aan wezigen gratis verloot. Voorbehouden ia het «Paviljoen». He den avond, van 7 tot 10 uur. LANDBOUW BERICHT Het college van Burgemeester en Sche penen, hiertoe aanzocht door de land- bouwcommissie der stad, brengt ter ken nis aan de bevolking der stad Aalst, en inzonderheid aan de bewoners van kasteelen met hovingen dat ze, tot de uitroeiing van wilde hopplanten op hun eigendommen zullen overgaan. Het steunt zich op het Koninklijk Besluit van den 8 Augustus 1926, gewijzigd op 28 Juni 1929, waarbij het uitroeien van wilde hopplanten wordt verordend in de ge meenten waar hop wordt verbouwd, als ook in een strook van een Kilometer over hun grenzen. Het zelfde college vestigt de aandacht der gendarmerie en der po litie, om te waken over de uitvoering van dit bevel en desnoods (1e hieraan verbon den straffen toe te passen aan de over treders van dit besluit, en dit in 't be lang van onze hopkweekers. Namens het College van Burgemeester en Schepenen der stad Aalst. De Burgemeester A. NICHELS. van het Koninklijk Zang-, Toonecl- en Letterkundig Gezelschap 'TLAND VAN 1UEM Aalst. 1. Zondag 24 en Maandag 25 Maart 1935, tivee galaopvoeringen van de Vliegende Feeks. In den titelrol treedt op Nini Logman, Vlaan- derens temperamentvolste artiste,bekroond in den laalsten Landjuweelprijskamp, benevens Mejuffer Mertens, Mevr. Van Styvendael en de beste krachten van het Gezelschap. 2. Zondag 31 Maart, te 7 1/2 u. "s avonds, prach tig verkleed Half Vastènbal, dat dit jaar een Feëriscli Chineesch-Japanneesch Bal we zen zal, uitsluileUjk toegankelijk voor de leden van hel Gezelschap. 3. Zaterdag 11 Mei 1935. voert het Land van Riem, in den Koninklijken Schouwburg te Gent. op verzoek van het Arie Van den Heu vel Comité op, het Spreekkoor In Metno- riani" ter gelegenheid van den Arie Van den Heuvel-herdenkingsavond, gegeven te Gent, op gezegden datum. 4. Zondag 12 Mei zal 't Land van Riem verte genwoordigd zijn op de Academische Zitting welke plaats heeft in de Aula der Universi teit te Gent, zitting voorkomend op het pro gramma van den Van den Heuvelherdenking. Teil uur. onthulling van liet borstbeeld van Meester Arie Van den Heuvel, gèwezen Regisseur van 't «Land van Riem», int den Vlaamsehen Schouwburg. Te 15 uur. onthulling van het grafmonu ment. Aanspraak door een afgevaardigde van 't Land van Riem. Beisnaar de Wereldtentoonstelling. Gezien de ingekomen vraag tot optreden van deKoor- afdeeling van 't Gezelschap in do Wereldten toonstelling, zal een gezamenlijke reis wor den ingericht. Al de leden, zoo werkende als eereleden zullen in de gelegenheid gesteld worden deze reis in zeer voordeelige omstan digheden mede te maken. Het Bestuur. BELANGRIJK BERICHT Verplichte KOEPOKINENTING De Burgemeester der Slad Aulst maakt be-> kend dat er voor het jaar 1935 elf kostclooze zitttingen van Koepokinenting zullen gehouden worden ten stadhuize, telkens, om 2 1/2 uur namiddag, in de volgende orde 10 ZITTING 12 Maart voorde kinderen geboren in 1920 - 192(1 en 1933, welke verleden, jaar aan den oproep niet hebben beantwoord. De lijst der nalatigen moet aan den Heer Goe- verneur der Provincie gezonden worden vóór l Mei en proces verhaal zal ten hunnen last» dienen opgemaakt- De 2e, 3e, 4e, 5e,. 7e, 8e.en 9e zittingen zijn uilsluitend voorbehouden voor de schoolplichtig» kinderen geboren in de jaren 1921 en 1927. Deza zullen per school opgeroepen worden op de vol gende datums 13 - 20 - 21 - 2G en 27 Maart2 - 3 en 9 April. De 10e en 11e zittingen zijn voorbehouden aan de kinderen geboren in het jaar 1934 en zulle» plaats hebben in de volgende orde Woensdag 10 Aprilvan letter A tot L inbegr. Donderdag 11 Aprilan letter M lot Z. De ouders der kinderen geboren in 1934 zullen ten huize eene uilnoodiging ontvangen, die hij de enting ten stadhuize moet algegeven worden. Er wordt aan dc ouders herinnerd datde pokinenting verplichtend is op boete van. 100 Frank. De ouders mogen ook lmnne kinderen laten inenten op eigen kósten ten huize van een ge neesheer hunner keuze, mits liet getuigschrift van enting door den dokier af te leveren, mede- te deelen ten stadhuize, bureel '4 (boven, eerst» deur rechts) lusschen 9 en 12 uur, De Burgemeester A, NICHELS. V Inlichtingen voor het Autoverkeer ter gelegenheid der Kavalkade TARKEEREN DER AUTOS van 1 tot 6 uur, op Zondag 3 Maart 1935. Dendermondsehen steenweg Van aan den Zeshoek lot aan de Viaduc. Geeraardsbergsche straal Van aan den Haring lot aan de St Johstraal. Gentsche straat Van aan de Withuisstraat tot aan den Boule vard en op den Boulevard links, kant van de school Nicuwbeekstraat, blinde muur lusschen Arbeid en Gentsche straten. Oever des Denders Niemund, Die komende van Brussel moeten parkeeren Parklaau rechts. Die komende van Herdersem moeten parkee ren, Denderstraat, tusschen den Dender en den IJzerenweg, niet voorbij den Viaduc, maar desnoods Zwartenboek. De autobussen van Kerkxken en Ninove geu niet voorhij de St Jobstraat. De autobussen, komende van Brussel, voorhij de Zcebergbrug. De autobussen, komende op de steenweg, niet voorbij den Boulevard. Van 1 tot 6 uren mag er niemand per auto over de markt komen. De straten er naartoe, leidende, zullen afgezet worden met schraven gelijk de Zaterdag. De Politiekommissaris, (GeLJ J. VAN DE W1NCKEL niet Gentsche Ateliers de Construction de la Dendre S. A. a Hofstade-lez-Alost MM. les actionnaircs sonl priés 'J as- sister a Fassemblée génerale ordinau-e, qui se tiendra le lundi II mars t935; a 15 Ireures, a Renaix, rue de la ?ierre- Bleue, 59. ORDRE DU JOUR: I. Rap ports du conseil d'adniinislra'ion et du commissaire 2. Approbation bv bilan et du compte pertes et profits; 3. Décharge aux administrateurs 'l com-- missaire; 4. Nominations statufairusj 5. Divers. Pour assister h la dile as-» semblée, MM. les aetionnaires sont priés de déposer leurs litres, cinq jou».1* francs avant Fassemblée, la rue di» la Pierre-Bleue, 59, Renaix. 200 GEVRAAGD deftig meisje 18 a 20 j. in de Charcuterie Albert Geeraardsbergs. steenweg 215 Ercmbodegem (Aalst). 244 GEVRAAGD meisje 18 a 20 jaar om in gezin te helpen. Esplanade 13, Aalst. 245 TE HUUR: handeLhuis met inrijpoort ruime magazijnen en hof, 4 gr. benedeft- plaatsen, 4 kamers volledig geinst., bad kamer. gr. zolder en droge kelder. Het huis is voorzien van gaz en electr., re gen-put en stadswater. In goeden staat voord, voorw. Gelegen Koolstraat, 18. T/S. Ta bevr. St. Jozefstr. 2. TiS. 246

De Volksstem | 1935 | | pagina 3