w Snijdt af die Griep Oa koers van het Pond Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen Hoest - Griep - Bronchiet-Asthma Da PosivlMchi ielgië-Congo DE KAPITEIN Redder der Longen De onderlinge Krediet en Spaarbank sluit haar winketten te Antwerpen Drie verdachte kerels opgeleid te Mechelen De BROUWERIJ DE GHEEST N.V. AALST I 10 Maart. H. Veertig Martelaren. Ten tijde Oat Licintus, Boraeinseii keizer in de IVe eeuTf, zó--'1 'n Oappa(iP- doeie bevond, beval bij alle christenen bun geloof af tc zweren, onder bedrei.- ging der doodstraf. Veertig zjjner sol daten weigerden openlijk daaraan ge volg Ie geven en stierven een vreeselij- kcn marteldood. 11 Maart. H- Fredericus. Van jongsaf verwonderde hij zijn omgeving door zijn deugden, en zijn gebeSsijver. Hij stierf, op lallclijke wijze vermoord in 838, Zender water. Ja, Mevrouw, men kan kuischen zonder water, en veel be ier dank zij Lavécire dat kuischt, rei nigt en boent terzelfder tijd. Vraagt aan den drogist een staaltje van Lavécire. Ccngoleesch bier naar Belgie. Uit Leopoldville wórdt gemeld, dat ten eer ste male aan boord van de «Anversvil- les, die Donderdag Matadi verlaten beeft, bier in vaten ingescheept is, te Leopoldville vervaardigd. Het bier is yoor Belgie bestemd. OWZE LEZERS AANBEVOLEN: EXTRA SUIKERiJPEEN DE RYCKE. 9360 Deensche onderzeeërs te Brussel. Een smaldeel Deensche onderzeeërs zal den 26n April een bezoek brengen aan Brussel, ter gelegenheid van de opening der Wereldtentoonstelling, den 27n April, en de inhuldiging van het Deen selie paviljoen den 29n van de zqlTde maand. Voor de gendarmen. De minister van landsverdediging beeft in de Ka .mer het volgend wetsontwerp neerge legd Bij de hoofdsom van bet jaarlTjksch bedrag der pensioenen dóór de Kas voor Weduwen en Woezeri van Rijks- vaclilpers.oneel» uitbetaald, wordt kosteloos en ten' laste van- den Slant een bijgeld van hónderd tachtig frank gevoegd, zoo de overleden deelnemer vijf volle jaren wo'rkelijken dienst bij bef Rijkswachtkorps 'volbracht, heeft. Zoo de deelnemer meer- dan vijf jaar wei'kelijken dio.nsL bij bet korps beeft volbracht, wordt bedoeld bijgeld met zes en dertig- frank per jaar boven de vijf eerste, verhoogd. Het ganscbe bedrag van deze verhoo ging mag de duizend tachtig frank niet overschrijden. Indien gij een MOP koopt Vraagt dan PRA-TIC. Postzegels zonder gom. Denkelijk «:al er kortelingiu_zak*»-^iUrl'lic ;0f,<-ra worden ingevoerd. De post zegels zouden namelijk niet meer ge gomd worden; en dat zou mogelijk zijn idoor bet benuttigen van een bijzonder papier, van Belgische uitvinding, dat In liljes bevochtigd, evengoed zou aan kleven als de huidige postzegels. Stroom verwekken door den wïbd. Te Kludon, dicht bij Berlijn, zal een elektriciteit sinstelling worden opge- Jricht, die een kracht van 1000 kilowatts zal hebben en waar men de kracht van den wind zal benuttigen om te allen tijde, wat ook de hevigheid of de onre gelmatigheid van den wind zij, elektri- riteit voor ie brengen. De vakkundigen beweren dal die inrichting den stroom zal kunnen leveren tegen 50 centiemen per kilowatt. De «Edmond Thieffry» te Brussel weergekeerd Bij het einde van den tocht van den «Edmond Tieffry» schijnen de li eer er* Cocquyt, Sohoonb rood t en Maupertuis tegenslag te.hebben. .Op lijd ver trokken hebben ze zoo'n (geweldigen wind op kop gekregen, dat zij merkelij ke vertraging moesten hebben voor zij te Brussel landen konden. -- Nochtanswaren de berichten alle maal zeer gunstig. Uit Monlelimar komt een bericht toe, dat het vliegtuig daar overgevlogen Is ten 15.4.3 ure. Als het vliegtuig ten 17,39 ure boven. Chalon-sur-Saone hing liet lvet weten, dat, alles wel aan tooord was, en dat men het te Brussel verwachten mocht legen 9 ure. Het einde van ee.u greote reis De berichten over bet gelukkig voort zetten dor reis van den «Edmond Thief fry» bleven met de grootste regelma tigheid toekomen op het vliegveld waar er een groote bedrijvigheid heerselite en men in de grootste geestdrift-, de koene vliegers verwachtte. Om 18,20 ure seinde men dat de vliegers zich boven Dijon bevonden, om 19.03 ure te Romilly en 19,45 ure Rin gen zij boven Reims. Eindelijk om 20 ure 45, signaleerde men dat zij op een 3 kilometer van Charleroi waren. Zes militaire vliegtuigen stegen dan op om de Congo-vliegers tegemoet te gaan. Onder de grootste geestdrift w-ordt een weinig daarna gemeld, dat Cocquyt en zijn gezellen om 4 minuten na negen ure op het vliegplein zullen dalen, liet is onmogelijk liet enlliou siasme te beschrijven dat zich op alle mogejijke manier uit in de groote me nigte. Het is juist 9 ure als dc vliegers mei hun tuig zichtbaar worden, en weldra i? de lading dan ook in de beste voor waarden voltrokken. Nu kent de geest drift geen einde meer. Het muziek der Carabiniérs heft het Vaderlandslied aan, het gejuich van de aanwezigen is. oorverdóovend. en nauwelijks ziijn de vliegers uit bun tuig te voorschijn ge komen of Cócquyt en zijn vriend Schoonibroodf, 'evenals de telegrafist Maup'érliiis; 'worden op de schouders -goheven'oh onder het, gejoel en gejuich naar dé receptiezaal gedragen. In de receptiezaal is alles aanwezig vyat maar van verre of nabij iets met de luéhtyaart le maken heeft, of er voor in bewondering slaat. "Wij merken er op heer Staatsminister Lippens, voor zitter van den "Senaat., en heer du Bus de Warnaffe, minister van Verkeerswe zen die aanstonds de vliegeniers toe spraken. Verder waren daar ook aanwezig de vertegenwoordigers van de verschilligo ministeries, de gez>ini^*» ue yer- nmden welke door de vliegers werden aangedaan, namelijk Engeland, Frankrijk en Spanje; verder verschil- lige militaire en burgerlijke overlie den. De grootste geestdrift heerscht ook hier en men verwacht ongeduldig de triomfantelijke intrede van de helden der lucht. Ten sl^tJTe vernemen wij dat^Zijne Majeslc.it de Koning Cocquyt vereerd heeft met het ecreteeken van Ridder in de Leopoldsorde. Ook het tweede vliegtuig begint prachtig zijn reis Uit Oran wordt gemeld dat. liet Bel gische sporlvliegtuig «Leopold Roger», dat met de koerier van Belgie-Congo op reis is, in de beste voorwaarden 'zijn reis begonnen is. Het kwam in de aero- droom van Senia aan om 14 u. 45. IX DEN RAAD VAN BEHEER De Raad van Beheer vau de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen vergaderde op 8 Maart De b. administrateur Nagelmackerg, die de leeftijdsgrens bereikt heeft, moet zijn ambt neerleggeu. De heer minister van Verkeerswezen zegt hem namens den Raad dat zijn vertrek algemeen wordt betreurd. Ilij herinnert aan de belangrijke diensten door den li. Nagel- mackers bewezen aan de maatschappij. De Raad lieeft een programma van aankoop van 1800 metalen rijtuigen on derzocht, dat werd opgemaakt om tc voldoen aan een verzoek van de Nationa le Commissie van den Arbeid. Deze 1800 rijtuigen, gevoegd bij de 1028 waarvan de levering in uitvoering is, zouden het mogelijk maken, met ma terieel van dit type, al de treinen van de hoofdbanen samen te stellen, met inbe grip van de motorwagens en de electri- sche treinen. De verwezenlijking van dit programma zou een uitgave van 850 millioen vergen. Het zou drie jaar lang werk geven aan meer dan tien duizend werklieden, ver deeld in al de streken van het land. Het zou evenwel slechts kunnen ondernomen worden met een belangrijk© tusschen- komst van den Staat. Nieuwe vereenvoudigingen in de ex ploitatie van sommige banen die met tekort werken, werden goedgekeurd. Daar de Raad een reserve wenscht te vormen voor de voorziening van de hoo- gere administratieve kaders, heeft hij besloten een wedstrijd in te richten voor de aanwerving van 30 klerken, waarvan 12 voor de Ylaamsclie streek, 12 voor de Waalsche en 6 voor de tweetalige streek. De Raad heeft een type van gebouw voor tusschenstation aangenomen, dat naar de huidige architectonische opvat tingen is geconstrueerd. Éindelijk werden een reeks tariefee ringsmaatregelen goedgekeurd. Londen, 8 Maart. Naar aanleidin van de schommelingen van liet pond, heeft de kanselier van de Schatkist, Neville Chamberlain, in het Lagerhuis verklaard, dat er geen de. minste reden is tot ongerustheid. Aan de binhen- lamdsche waarde van het pond is niet geraakt-, en de schommelingen ten overstaan van den gcfiudkoers bewijzen alleen dat het in de huidige omstan digheden, onmogelijk is ue Engelsche munt, te stabilise er en." Het. besluit van de rede van Neville Chamberlain dat 1,1BU eensdaags tot den gouden'standaard zou t.orugkee- reri, maar dat de toestand daar thans niet gunstig voor is. MET DE BOODE3 19de Vervolg. Waarlijk vroeg Madeleine kalm, is men'hen'reeds óp 't spoor Als goed burger der republiek rust ik niet als het 't algemeen welzijn iof.'t belang van de natie £eldt, onthoud dit Wel, burgeres. Burger Brutus, is van Parijs teruggekomen, vóórzien van buitengewone volmachten... gij kent immers-den verdienstelijken burger Brutus, grondeigenaar in deze streken en bezitter van T nonnenklooster, waarin de zuster van den kapitein de Kéroulas overleden is!... -Men heeft hem luisterrijk in Parijs ontvangen en hij heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt jegens hel vaderland... Ik heb •hem gesproken en hij heeft mijne va- derlandsliefde nog aangewakkerd en groote belooningen toegezegd. Maar wal doet gij dan voor 't wel zijn van "I vaderland vroeg Faribole's moeder. Ik zoek de verdachten-, de edelen «en de priesters op. en lever hen over aan dc gerechtigheid van 't volk. Als ge in uw iever zoo blijft .voortgaan, dan zullen er weldra geen meer zijn, hernam de vrouw. Niet een mag er ook overblij ven, riep de bloeddorstige republikein .int; en zoolang er nog een te vinden is, rust ik niet... A propos, Madelei ne, Woont ge al lang hier Sedert maanden burger. Zijn hier nog meer personen behalve gij"en uw zoon Nog een neef van mij, een ware republikein. Bravo, Madeleine, maar ik wil er mij zelf van overtuigen, hij kan ons mogelijk van veel diens,t zijn... Waar is hij Óp zijn Kamertje hier boven. De landlooper nam twee zijner man nen mede, klom den trap op en rukte onlstuimig de deur van het kamertje 'open. Een oogenblik staat hiij versuft en hij twijfelt, of hij wel degene voor zich ziet, dien hij eigenlijk zocht., zoo zeer, had de jongeling zich onkenbaar gemaakt... Komaan, peinst hij bij zich zei ven. wat geeft het ook, al doe ik een misgreep; is het een ellendige bedelaar, dan laat men hem van zelf los; is liet echter een arislokraat, dan heb ik een weldaad aan hel vaderland 'bewezen. Mannen, sprak hij eensklaps tot zijn volgelingen, grijpt dezen per soon. Waarom vroeg de drager van achtmaal honderd duizend fransche livres stoutweg. Mijn jongen, ge spreekt uit de hoogte, dunkt me. Enfin, hernam de jongeling, al leen misdadigers worden in dc gevan genis (geworpen. De werkzaamste remedie en tevens de eenvoudigste ia Akker's Abdijsiroop. Akker's Abdijsiroop maakt de zieke longen gezond, verzacht de ontsteking in de slijmvliezen. Zij bevordert het uitwerpen der slijmen die de luchtpijp takken belemmeren. Zij geneest den hoest in 48 uren. Krachtig zuiverend, ontsmet zij de ademhalingsorganen. Zij bestrijdt griep in één dag en voorkomt erger ziekten. Neemt haar vanaf heden, .want een hoest, een weer spannige griep zijn een ernstige bedreiging voor het leven zelf. De Abdijsiroop, door hare dadelijk genezende uitwerking, heeft haar gelijke niet in gevallen van abdijsiroop Alle Apotheken 230 Gr. fr. 14.50 500 Gr. fr. 24 50 i 1000 Gr. fr. 39.50 CONFERENTIE DER G0U0STATEN Het gerucht heeft geloopen dat de Fransche en Belgische regeeringen zic-h lol de Amerikaansche regeering heb ben gericht oni een internationale con ferentie tol stabiliseering van de valu ta bijeen te roepen. De Amerikaansclie regeering logen straft dit gerucht en verklaart dat dit verband houdt met het voornemen een nieuwe conferentie van de goudstaten hij een te roepen. Dit bericht kan worden in verband gebracht met de verklaring van den Franschen minister van financies dat alleen een internationale conferentie lot de stabilisatie van de munt kan lei den. Donderdagavond werd door liet N.LR. en de «Nation Beige», bericht dat de Onderlinge Krediet- en Spaarbank (Mutuelle de fcrédit et d'Epafigne)ge vestigd op den M echel sell eri Steenweg, gecontroleerd beheer liad aangevraagd. Deze mededeeling was van allen grond ontbloot. Het gevolg er van was echter, dat gister ochtend dc toeloop van belanghebbenden, die op terugga ve van hun geld aandrongen, zoo groot was, dat het bestuur der bank te 10 uur de -uitkeeringen slop zette. Onder den druk van deze plotse en algemeene vraag om terugbetaling nam gisteren voormiddag, de Bank het be sluit gecontroleerd beheer aan te vra gen. --i Tijdens de jonigslc algemeene ver gadering (Ter aandeelhouders was- er gesproken geworden over een plan van reorganisatie, dat in den geest- der be sluitwet van 22 Augustus 1934 is op gevat. Dit plan zal nu, wanneer liet gecon troleerd beheer is toegestaan, worden uil gewerkt en verwezenlijkt. Et wordt verder gemeld dat de Bank nog groote bedragen te vorderen zou hebben van aandeelhouders, die hun. acties nog niet ganscli hebben afge lost. Naar verluidt zou ér ook sprake zijn: van bet oprichten eerier nieuwe Maat schappij. Eer een beslissing in zake het ge controleerd beheer gevallen is, worden de betalingen niet hervat. Vrijdagmorgen had een onderhoor plaats van drie verdachte, wel bekende kerels, die er van toelicht werden reeds verschillende diefstallen gepleegd te hebben. Ze wrcrden Donderdagavond ten po- iiliebureele ontboden waar ze den nacht hebben doorgebracht en zijn Vrijdag morgen naar het gerechtshof overge bracht. Het geldt hier jeugdige kerels, die reeds meermalen op diefstallen betrapt geweest zijn en men denkt ook dat z?i in den diefstal bij den heer De Windt uit de Kathelijnstraat, van Zaterdag laatstleden betrokken zijn. Het onderzoek weidt inmiddels ijve rig voortgezet en men hoopt wel van de ware schuldigen weldra te vatten. HEEFT DE VERHURING IN HANDEN VAN EENEN SCHOONEN EN WELGELEGEN CAFÉ DER STAD DE LIEFHEBBERS WOEDEN VERZOCHT ZICH TE WENDEN TOT VOORNOEMDE BROUWERIJ ST8 Ook verdachten, liet Noirot er on middellijk op volgen. Wat ik, verdacht vraag naar mij hij wien gij wilt. Al beriept ge ,o op. den duivel, 't 't zou niets helpen. Buager Brutus zal u ondervragen en vindt hiij geen schuld in u, dan krijgt ge van liem een vrij kaart en ik zal u verontschuldiging vragen'. Aangenomen, antwoordde <Te jon geling, ik beri bereid u te volgen. a In die dagen waren de aanhoudingen zoo talrijlk, dat men nauwlijks acht sloeg op de ongelukkigen, die door dej gewapende bandieten naar de gevan genis gebracht werden. Faribole was den gevangene tot aan hel huis van Brutus gevolgd. Deze voorgewende afgeveerdigde van hel volk was inderdaad dien dag uit Parijs te Brest aangekomen,. Noirot had liern gesproken en van hem 't. bevel ontvangen den gevangejie niet naar de gerechtszaal te brengen, maar aan zijn huis. Terwijl Brutus zich met- Noirot over den gevangene onderhield, bleven de soldaten met hem in een soort van voorkamer wachten. Ten slotte zegde Brutus lot hem: Het is goed. ik zal uwer gedenken, ga nu heen, en de land looper ging mei vertoorge.n woede dc kamer uit. Breng den gevangene binnen be val Brutus. Burger Brutus was iemand van on geveer veertu'ig jaar, stevig gebouwd, van middelmatige gestalte, met een nek als een stier en gespierd als een her- kules. Op zijn breed voorhoofd stond \vcl is waar domheid te lezen, maar zijne rol lende, arglistige oogen verraadden een sluwheid, die het ontbrekende van zijn verstand aanvulden. De vorm van zijn mond en lippen waren gelijk aan die van een dier. Op zijn gelaat kenmerkten zich de duidelijke kenteekenen van de afschu welijkste hartstochten, die in den boe zem van dit verachtelijk wezen kook ten, en al ziijn handelingen, igic.heel zijn streven beoogde slechts een doel: de voldoening zijner schandelijklste las ten. Zoodra had de gevangene den voet niet gezet in de kamer van Brutus, of deze deed de deur op slot en in een oogslag had hij den binnenkomende herkend. De gevangene sloeg zijne oogen op en slaakte een kreet. Antoon, Antoon, zijt gij liet Vervolgens ging hij eenige schreden terug als had hij den voet op een slang gezet. Ga zitten, als 't u belieft, mijn heer de burggraaf Hector de Kéroulas, zegde burger Brutus. Ik dank u, was het fiere ant woord, ik ga niet zitten en weiger u ook eeniig antwoord te geven, zoolang ik niet weet...,. Mag ik u verzoeken even naar mij te luisteren Brutus wierp een venijnige blik op den gevangene en hernam op minza- men toon Ik weet, mijnheer de burggraaf, welke pogingen gij te Parijs hebt aan gewend en welke opofferingen ge u (ge troost hebt voor de zaak, die gij voor stond!, en ik weet ook dat niet een van de koninklijke garde meer toewijding voor 't lot der koninklijke gevangenen in den Tempel heeft aan den dag ge legd als giij... Terwijl ge ginds zoo dap per streeat, stak de opstand hier van zelfs meer op en won de revolutie da gelijks in deze streken meer aanhan gers..v. De eenig overblijvende kans om 't leven te behouden en sioms nog een dienst te kunnen bewijzen, was den schijn aan te nemen zijne meesters en den adel te haten... Ik heb de goederen aangekocht van de familie de Kérou las, ik, de eenvoudige zoon van den voormaligen pachter Jean Quérar... Ik ben naar Parijs vertrokken en kom le Brest terug, vereerd met het vertrouwen van 't gouvernement... maar toch, ik speel de rol van een ver rader en houd niet op hen le verraden, wier oogens.chijnlijke beschermer ik schijn te zijn overigens beliooren mijn hart, mijne krachten, kortom mijn leven nog altijd aan de eene zaak, door God beschermd en door de rechtveer- digheid voorgestaan. 't Vervolgt.

De Volksstem | 1935 | | pagina 2