HERBESAN Gebroeders ELIAS KOMT ZIEN naar de prachtige oitstal- lingen der Confecliehuizen Geheimzinnige zaak te Denüermoade Er is niet te verwonderen diefstal van Koffie fe Aniwerpen 'R' NIEUW 4, |^®loniale loterij Doodelijk ongeluk te Geluwe DE KAPITEIN DOODELIJK ONGEVAL TE ST GEORGES-SUR-MEUSE Ongevalte Neerpelt Kattestraat, 60 en 61» Aalst 17 Maart. H. Gertrudis. Als overste van een abdij fé Nijvel was zij liet voorbeeld aller deugden. Voor de armen en ongeTukkigcn was. zij een ware moeder. Zij stierf in 659. 18 Maart. H. Aartsengel Gabriël. Een der drie aartsengeleh daarvan de naam genoemd wordt in de H. Boe ken. Meermalen leest men in de Schrif tuur dat Gabriël door God "na ar de aar de was gezonden; zoo bij David, Zacfia- Tias en O. L. Vrouw, om-haar aa'n te kondigen dat zij moeder van Jezus Christus zou worden. Knoeiwerk is van korten duur PRA-TIC MOP duurt lang. Een verklaring van den Heilige.n Va der In een toespraak tot de studen ten van de Rorneinscbc Seminaries beeft, volgons Reuter, de Heilige Vader verklaard dat de katholieke aktie zich buiten alle politiek moet houden. Dit belet niet dat de leden van de katholie ke "aktie moéten belang stéllen in de .politiek, in de klassieke bèteekenis van bet woord, dat wil zeggen, wat betreft bet algemeen welziijn van de ma'atj •s-ehappij. Prinselijke verloving. Te Stock holm is officieel de verloving afgekon digd van prinses In'grid, eenige docli ter van prins Guslaaf-Adolf van Zwe- "tieii en wijlen prinses Margarela van Engeland, met prin,s Prederik van bet vorstenhuis vatf Denemarken en Us land. Prins Frcderik is geboren in 1899 en prinses Ingrid ih 1*910. De datum van hun huwelijk is nog niet vastge steld. Ontvangst ten Paleize. De Koning ontving M. Pierlol, minister van Bin- nenlandschc Zaken. Hij ontving tevens M. August Melot, gevolmacfïtigd'mini^- ter, en E.P. Verh'oosel. Antwerpen en Rotterdam. In de havenkringen van Rotterdam zou men uiterst ontstemd zijn door het bericht dat de Norddeutscher Lloyd besloten heeft de Si-hepen van de Azië-lijn niel meer Rotterdam, doc.h veeleer Ant-wer pen zouden aandoen. Het besluit van dc Duitsche reederij spruit hieruit voort, dat Antwerpen voordeel ïger voorwaarden biedT, voor de vrachten ,en bet Zondagvverk. Uitslag der trekking va.n de 8ste snede Winnen 100 fr. al de nummers eindi gend PP Cijfer 5. Winm\u 250 fr. al de nummers, ein digend op ÏP4 getal 55. Winnen 2E0Ö ff- al de nummers ein digend op het getal 002. Winnen 10.000 fr. al de nummers eliiuigprin Op nel-.gS'iol 0376. Winnen 50.000 fr. de nummers van elke reeks 98321. Winnen 100.000 fr. de nummers van elke reeks" 95801. Winnen 500.000 fr. Reeks K Reeks H Reeks E Reeks E Reeks L Winnen Reeks B Reeks H Reeks E Reeks B Reeks D 83737 19202 81693 91637 79126 1 millioan. 39644 48921 28669 72208 89712 Wvit VIJF Reeks L mlllloen 91249 Blijde Intrede van het Koningspaar te Antwerpen. Wij vernemen dat ons Vorstenpaar zijn offieieele Blijde Intrede te Antwerpen zou houden op ,12 Mei a.s. Het schepencollege heeft dien datum voorloopig vastgesteld en zal zich in verbinding stellen met den beer Gouverneur der Provincie om 'het programma der feestelijkheden op lt>. maken, dat in zijn g.roote lijnen ge lijk zou zijn aan deze die samengesteld werden voor de blijde intrede van Ko ning Leopold II on van Albert I. Waar schijnlijk zullen ook de no odd ge maat regelen genomen worden om ons Vor stenpaar langs onzen breeden Sclïelde- «troom te- Antwerpen té doen toeko men. De Koning en de Koningin zouden twee dagen te Antwerpen vertoeven.Op 12 Mei zou de Blijde Intrede plaats hebben, en 's anderendaags zou de Ko ning de tweede strook van het ATbert- kanaal inhuldigen. Antwerpen zal ongetwijfeld aan ons jong Vorstenpaar eene geestdriftige ontvangst voorbereiden. Samenspraak. Zoo, Mevrouw, uw linoleum die zoo blinkt en net is, is ge reinigd zond,er water Ja, en dat gaat vlugger en beter, van 'I oogenblik af dal ik Lavécire gebruik, dat kuischt en reinigt. Bij den drogist kan men «en staaltje krijgen. 3777/1 Het parket van Dendermonde werd op de hoogte gebraiciht van een ge heimzinnige zaak die zich verleden week zou afgespeeld hebben lang£, de boorden der Schelde. In het gasthuis te Dendermonde werd een jonge vrouw overgebracht, met name Augusta Verhaegen, die geschei den leeft van haar echtgenoot Prosper Eeckhoul, uit Dendermonde, Sint Onelfsdijk. Deze vrouw was bont blauw geslagen en kloeg bovendien over inwendige pijnen. Voor zooveel zij kan verklaren zou zij het voorwerp geweest zijn van zware mishandelingen vanwege ha'ar echtgenoot, toen zij hem verleden week huiswaarts vergezelde, in de hoop, terug bij hem le blijven. Haar echtgenoot zou baar zelfs op genomen hebben, en met alle geweld naar de Schelde toe geworpen hebben. Zij zou dan blijven liggen ziljn op een hoop wij men, waar ze liet bewustzijn verloor om kórten tijd nadien wakker te worden, en rillend van koude en koorts ergens een onderkomen te vin den. Het gevolg ervan was, dat de jon ge vrouw in liet begin van deze week Ier verpleging werd opgenomen. Haar toestand was zeer bedenkelijk. De rijkswacht stelde een onderzoek in, doch gezien de toestand van het slachoffer zeer verergerde, en op kracht van een familied besloot-Jiet parket da delijk in je igj'ijpen. Het onderzoek. Woensdag, omstreeks 10 u. 's,avonds begon het onderzoek. Het parket begaf zich eerst naar het hospitaal, om» het slachtoffer te doen onderzoeken, door wrelsdokter V. Seruel, en om haar daarna te onder,hooren. Onderzoeks rechter Gérard, moest er echter van afzien, want het slachtoffer lag reeds met den doodsreutel. Nog dienzeiïden avond werd een familielid onderhoord, en later werd een bevel tot opleiding uitgevaardigd. Donderdag werd Prosper Eeckhout, echtgenoot van liet slachtoffer, aange houden en overgebracht naar het jus«- titiepaleis te Dendermonde, alwaar luj werd onderhoord door onderzoeksrech ter Gérard, bijgestaan van griffier Paul Vanderm-eeren. Naar liet schijnt loo chende Eeckhout alle plichtiglieiu. On der tussch en kwam het nieuws toe; dat het ongelukkig slachtoffer, zonder nog een woord te spreken was overleden. Het lijk werd overgebracht naar het stedelijk dooden.huis-, ter bescflïikking van het parket voor de lijkschouwing. Ingevolge het onder-hoor van Prosper Eeckhout, die onder aanhoudingsman daat werd gesteld, werden een aantal personen onderhoord. Uil liet verslag der kamerzitting van 7dezer heeft men kunnen opmaken dat de eerstc-minister, lieer Theünis, krachtdadiger dan ooit optreedt Lei- verdediging van onzen frank. Dit als antwoord op den veldtocht, met razernij gevoerd dóór zekere blad- •jes tegen alwie in Belgle eenig aan zien heeft en een rol speelt in ons na- iionafc economische, finanefeele of politieke leven. Zij die ie boek staan als verdedigers van onze muntwaarde, zijn de voornaamste mikpunten dier aanvallen. Die veldtocht, met faster en verdachtmaking als wapens, heeft voor doel wantrouwen' te 'zaaien, paniek in een warboel te verwekken, en de baan open te zetten voor allerlei ge vaarlijke avonturen. Er moet niet aan getwijfeld dal die campagne beraamd is en gësteund wordt door lieden die belang hebben bij het kelderen van den frank. Wiaiar- schijnlijk schuilen cf nog andere oog merken achter, die verder strekken dan eenvoudige devalvatie. In eerlijke middens word reeds her haaldelijk de vraag' gesteld: Hoe komt het dat de parketten, die er zoo rap hij zijn om sommige financieelé fnsitèl- 1 in gen in opspraak te brengen, om dan na cenigcn tijd te moeten verklaren dat ze niets onwettigs, zelfs niets beris pelijks bevonden hebben hoe komt het dat de parketten niet eens gaan snuffelen in de uitgeverijen van zekere kiantjes. als ware T maar om na te gaan welke soort persoontjes daar den verdachten veldtocht leiden, en waar zij "t geld vandaanhalen cm dien veld tocht te bekostigen Sedert lang, schrijft ons Mevr. V. G. Vitalis- straat te M,, leed ik aau pijueu in deu buik en aan maagpijnen, ik kon 's nachts niet slapen en stond 's morgens vermoeider op dan 's avonds bij het slapengaan. De remedies die ik beproefde waren zonder uitslag. Eindelijk, nam ik llerbesan en sedert de 3 maanden dat ik hem gebruik, slaap ik beter 's nachts en 's morgens ontwaak ik blij en vergenoegd. Ik moet ook zeggen dat niettegen staande bèt goed dat hij doet, Herbesan, ook zeer aangenaam om nemen is. Hef. 83/107. Dit getuigschrift moet u niet verwonderen. De natuur is nog de beste geneesheer, en Herbesan is een natuurlijk middel. Het is een goed gedoseerd mengsel van 14 uitgekozen planten geoogst op het gunstigste oogenblik. Ten allèn tijd, zijn de planten aangeduid geweest voor de maagpijnen, verstoptheid, schele hoofdpijnen, huidaandoenin gen, onzuiverheden in het bloed, rheumatiek. Anc. Malson Louis Sanders, S. A., Brussel Prijzen Fr. 7.50, 15.- en 25.-het pak. Famillepak Om aan de veelvuldige aanvragen die ons gedaan werden te beant woorden, stellen wij een famille pak te koop aan den prijs van 25 frank en dat 5 maal den inhoud van het pak van fr. 7.50 bevat. De Gezondheid door de Planten Donderdag avond, rond 20 uur, reed «en groep woonwagens naar de lour van leper langs de groote baan Meenen- Ieper. Gekomen le Geluwe, gehucht Koelenherg. is door eere tot nu onbe kende reden de bestuurster der kermis wagens die gezeten was op den eersten wagen waarschijnlijk döor een venster gevallen en is terecht ge koen en onder de wielen van den tweeden wagen. De vrouw werd opgenomen en in een naburig huis binnen gedragen, waar zij enkele minuten later is overleden. Een bijgeroepen .geneesheer stelde een schedelbreuk vast. De politie steldé het gebruikelijk onderzoek in. De overledene is 4e genaamde Van Bésiën Romanie, wonende te Ander- lecht, Scheikundi.ges.traat. De twee ker miswagens waren getrokken door een autotractor. Het is de dóchter die langs achter op den tweeden wagen was ge zeten die liaar nroedèr op den grond zag liggen. ding overgegaan, n.l. van zekeren Van II. schipper op hel binnenschip «Bin nenvaart V», die van medeplichtigheid wordt beschuldigd. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Zooals wij reeds hebben gemeld, werden onlangs te Deurnc 20 zakken ruwe koffie aangeslagen, die bleken van diefstal voort te komen. Het on derzoek heeft uitgewezen, dat de koop waar ontvreemd werd van den lichter «Aurora», gemeerd aan n. 170 der dok ken en ten nadeele van de «Compagnie Transatlantique Argentine», gevestigd aan het Kipdorp. De dieven hebben daarbij een on-ge- meene stoutmoedigheid aan den dag gelegd. Zij zijn met een vaartuig! de «Aurora» genaderd en hebben 30 zak ken koffie van de lading ontvreemd. Mei hun buit voeren zij langs het Kanaal dok tot aan de Kruissclians, waar de buit gelost werd en voorloopig onder gebracht in een stadsmagazijn. Later werd de voorraad vervoerd naar een magazijn te Schelle, waar thans door de rechterlijke politie de 10 nóg ont brekende zakken teruggevonden wer den, zoodat men met de 20 te Deurne aangeslagen zakken de gansche parliij terug in handen heeft. Hier dient evenwel aangestipt, dat de houder van het magazijn te Schelle gehee'l te goeder trouw was en buiten de zaak is gesteld. Reeds vroeger werd in verband met deze zaak zekere M, wonende Boecken berglei, te Deurne, aangehouden. Thans werd te Leuven lot een tweede aanhou MET DE nOODE HA3VDE1V 25ste Vervolg. Gij hier, Hector en gij hebt dc voltrekking van het wreede vonnis, gezien én .ophieuw schreide 't. arme meisje biltere tranen over liet verlies van haar vader. Ik 1iob alles gezien, helaas on misschien had ik. bezield door eene recht miail ige verontwaardiging, mij te ver laten vervoeren indien ik in de oagen van uwen vader den laatslen wil van een stervende niet had opge merkt en dit mij had teruggehouden. Daags voor zijn afsterven heeft hij u nog eeuen brief geschreven. Aan mij Zoodra wij bij Anaika zijn, zal :k u dezen brief geven. Plotseling vernam men in de verte de voetstappen van lieden die met Je meesten >poed. Qp hen afkwamen. Pas toor Colomhan greep het paard hij den teugel en Hector haalde zijne wa pens voor den diaig en bereidde zich tot een duchtigen Yvonne in haar ang blikte en met haren geest haren vader zocht. i tegenstand, terwijl] angst hemelwaarts] Weldra werden ze echter gewaar dat h.et vrienden waren, Roscoff en Guila- ne,k hadden zich na de terechtstelling van- den graaf-gehaast-de stad. te ver/ laten, want 't walgde hen langen, bij die afschuwelijke moorderiyen aanwe zig te zijn en zich bij de bloeddorstige massa op te houden. Roscoff zag er misnoegd en. somlber uit en ergerde zich over den rtaut van machteloosheid waartoe hij gedoemd was. Guilanek was diep bedroefd en bad tranen gestort over het verlTes van zijnen beminden kapitein. Pastoor Golomban ging hen tege moet en sprak Vrienden, wonderbaar zi;jn de we gen der Voorzienigheid, de ruiter daar op het paard is niemand anders dan mijnheer de burggraaf Hector de Ké- ïoulas, een verre bloedverwant van den ongelukkigen graaf. De bootsman maakte eene diepe bui ging en sprak tot den burggraaf. Als ik mij niet vergis-, dan. is mijnheer hier heen, gekomen om zijne nicht van dienst te kunnen zijn Dat is mijn eenige wensch, ant woordde de aangesprokene. Zoo ik u een raad schuldig ben, mijnheer stel u dan niel le veel of niet roekeloos aan het gevaar bloot. Beveel slechts Roscoff, on ik zal alles doen wat ge zegt.. Arbeider onder zijn gespan gevallen Donderdag kwam een paard, voor een mestkar gespanuen, zonder voer der gailoppeerend door de straat van Saint Georges-sur-Meuse gerend." Een vrouw, die het- op hol geslagen dier voorbij zag rennen vermoedde, dat een ongeluk gebeurd was en snelde den weg op, waar het paard vandaan was geko men. Iels verder vond zij dan ook het lijk van landbouwer Hubert Etienne, 31 jaar oud, die 's morgens met de kar naar Yernaw was geneden. De man is waarschijnlijk van de kar geslibberd en het voertuig is over zijn beenen gereden; men heeft sporen er van aan liet linkerbeen ontdekt, terwijl de voetzool van don linkervoet was af gerukt. Hij is echter overt oden aan de gevol gen van een schedelbreuk. Een onderzoek is door de rijkswacht ingesteld. Vrijdag namiddag, omstreeks 15 uur heeft zich te Neerpelt een vreeselijk werkongeval voorgedaan aan de brug genbouw ter hoogte van Brug 6. Ver schillende arbeiders waren bezig de ijzeren slaven, dienden.de voor het aan leggen der vaste brug, uit een schip te ontlasten onder leiding van den con ducteur Jos. Peetei'9. De monlcerders hadden dé ijzeren staven juist aan wal gebfacht, terwijl Guillaum-e Jacobs eveneens in het. ruim van liet schip was om een pöutrel op le nemen en is ten gevolge van een misstap gevallen met het gevolg dat het zwaar ijzer op zijn linkerbeen viel. Jacobs had zich echter niet tijdig in veiligheid weten te stel len en werd tussc.hen den vloer van het schip en het stuk ijzer gekneld juist onder de oogen van den meester. Een hijgeroepen geneesheer stelde vast dat- de ongelukkige hel linkerbeen had vermorzeld en het slachtoffer werd hij hoogdringendheid naar de kliniek van Neerpelt gevoerd. liet slachtoffer is zekere Guillaume Jacobs* 44 jaar oud ongehuwd en wo nende riie'de lTndusirie te Seraing. Men vreest dat het been zal moeten worden afgezet, zoo zich verdere ver- vei kke'l in gen voordoen. Daar vindt ge de schoonste keus voor EERSTE COM MUNIEKLEEDE- REN voor «Jongens en Meisjes. Daar het huis gansoh nieuw in gericht is, eijt gij verzekerd de laatste nieuwe modellen te koopen en aati de laatste prijzen- TTTr.vn-RFCiy komt zien naar onze Demi-saisons en Kostumen Zij zijn gemaakt van atoffen naar de laatste mode en goed verzorgd werk, dat vindt gij nergens. Voor d? 13a.raa.oii. heeft het HUIS Btlias, voor het aanstaande seizoen, een zeer rijke keus in MAN IELS en KLEEDEREN, zeer schoons modellen en lage prijzen. Het huis EZlxaa is het voordeligste Het huis T^lias is gekend voor het beste werk op maat. Hat huis Jbllias geeft 5 0/0 aan de leden van den Vlaamschen Toe ristenbond en ean de talrijke gezinnen* ROUW IN 24 UREN 212 TELEFOON 1157 Mijnheer pasmoor, hernam d> boots'man, laat-de burggraaf uw gelei der zijn dezen avond zal de. gravin de Kéroulas aan haren neef papieren overhandigen, die heïfl foébehooren. Yvonne hoog met. nel hoofd als be wijs van instemming. Stijg gerust; af, mijnheer, sprak Roscoff de weg is hier veilig. De burggraaf deed wat de bootsnvan hem zegde. Voor Yvonne zou hel .echter onmo gelijk geweest zijn den weg verder le voel af le leggen indien Anaika, onge rust over de vreeselijke gebeurtenis van dien da'g, hén mal le gernoet was gegaan ter ondersteuning van de jeug dige gravin de Kéroulas. Zij drukte liet meisje aan de borst, «n heiden stort te tranen en omhelsden elkander tee- der. Toen ze eindeliijk thuis waren geko men, gaf Yvonne -dem vrijen loop aan hare tranen en trachtte'Anaika haar zooveel mogelijk te troostten. Zij be greep de grootc smart van het mSisjto en door eerbied -en medelijden werd zij bewogen voor deze erfgename van een groolen naam, thans eene arme wees. Bij het, avondeten noodigdc Anaika haar uit wat brood en wijn te gebrui ken, aan welk verzoek déze g«hoel ge dacht ploos gevolg gaf. Op eens zweeft haar de guillotien en het geliefde «beeld baars vaders voor den geest en - jam merend beft ze den armen omhoog en begint bitter te weenen, terwijl men haar snikkend Vader... och vader lief hoort -kermen. 1 Hector neemt zijne nichtt bij den arm, leidt haar in een zijvertrek en gelukt er haar'tot bedaren le brengen: Jaren warén voorbijgegaan sedert de burggraaf Yvonne yoor liet lest gezien had. 't Was in den tijd toen zij rrog. als kind in het park van hel kasteel speel de bloemen plukte en onder toezicht van hare gouvernante kruiden zocht v. dc arme zieken en bovendien onder hen nog rijke almoezen uitdeelde. De armen noemden haar dan ook den weldoende engel. Een barer bloedverwanten, overste in «en pensionaat legde in haar den grondslag tot eene kristelijke opvoeding en eene deugdzame gouvernante en de slotkapeïaan voltooiden deze opvoe ding. De graaf dc Kéroulas beminde zijne dochter hartstochtelijk, doch zjine va derliefdc maakte hem niet blind voor de gebreken die de kinderen eigen zijn, en door deze verstandige handelwijze groeide de kleine Yvonne op lot eene deugdzame jonkvrouw bezield met alle goede hoedanigheden erfelijk in het adellijk-geslacht der Kéroulas, Op gelijken jeugdigen leeftijd leerde Hector Yvonne kennen. Bezocht hij met .ziljne .-mioeder. zijne verren hloeeL verwant en naamgenoot, dan speelde hij met. Yvonne en om zijne toegeve- lijkheid had zij gaarne met hem' le doen. Naarmate heide gr ooi er werden» groeide de wederzijdsehe toegenegen heid der jonge lieden aan en reeds had den de moeder van Hector én de vader van Yvonne' elkaar opmerkzaam ge maakt op deze goede verstandhouding, waaruit, later waarschijnlijk wel een huwelijk tot stand zou kunnen komen. Toen Hector in de jongelingsjaren zijn verlangen had Ie kennen gegeven om in den dienst des koning» te treden werd hij door den invloed zijner fami lie. bij de koninklijke lijfwacht ge plaatst en verbleef dus voor goed te Parijs. •In déze wereldstad mét hare homier, den verleideliijke gelegenheden was de jongeling geheel aan zich zeiven over gelaten en werden zijne deugd strikken vaii allerlei aard gespannen. Dank de .godsdienstige opvoeding van zijne moeder en de achting die hij haar toe droeg, wist hij met, echt kristelijkca mannenmoed aan de veelvuldige geva ren te weerstaan en don toeleg dei* bopzefl te verijdel en, Yei volgt.

De Volksstem | 1935 | | pagina 2