mm: uit Calliariiia-Gelgslina Medaa Nationaal Hutpcomiteit Justine Van Vaerenbergh Pater Gustaaf Ce Vulder M, o u wie*. Oosia/s/eev VOETBAL KAATSEN Studie van Notaris Moyerseen woonKuis De raadplegingen van Maandag- voormiddag. Brussel, 25 Ahvart. De eersten mei wie de h. Vaji Zeeland, kabineUvormer, een onderhoud had, waren de socialis tische afgevaardigdén h.ïi. Van der Vol de, voorzitter van de B.AV.P., De. Man. ondervoorzitter, Spaak, Wouters en Bouchery. Te 9,45 u. verlieten zij liet kabinet .van den h. Van Zeeland, met uilzonde- ring van den h. Spaak die bleef onder handelen. Zij verklaarden dat voor Maandagnamiddag wel een ministerie kon gevormd worden. Katholieke en liberale leiders in ge sprek met den h. Van Zeeland Brussel, 25 Maart. Te 10 u. kwam de h. Van Isaeker, aftredend minister van Ekonomisehe Zaken, bij don ka binetsvormer, opgevolgd door de h.h. •pevèze en Max. Nadien had de h. Van Zeeland nog een onderhoud met de h.h. Poulïet, voorzitter der Katholieke Unie van Bel gië, en Bovesse, minister van Justitie onder den li. Theunis. Een tweede bezoek der soc. afvaardi ging aan den kab-inetsvormer Brussel, 25 Maart. De socialisti sche afgevaardigden die in den mor gen zich onderhielden met den h. Van Zeeland, confereerden rond den mid dag een tweede maal met hem. Be minister van Financiën Brussel, 25 Waart. Als titulari van het. ministerie van financiën zijn reeds verschillende namen vooruit ge zet. Algemeen is men van oordeel dat de h. Guft niet meer zal terugkeeren. Men vermoedde dat de h. Van Zeeland zelf .dit departement zou ibelieeren. Van den voormiddag deed het gerucht de ronde dat de li. Velghe, leeraar aan de Universiteit van Leuven, deze porte feuille hem aangeboden, zou geweigerd hebben. Ministers zonder portefeuille Brussel, 25 Maart. Hieromtrent ook steunen alle gegevens1 slechts op mm of meer sterke vermoedens. Zoo denkt men dat de hh. de Broqueville, Hymans en Van der Velde, als ministers zonder •portefeuille zuillen fungeeren in de nieuwe regeering. De. oJliicieele bekendmaking der sa menstelling- van de regeering zou 'wel kunnen verrassingen wekken. In de Belg. Werkliedenpartij Bmssel, 25 Maart. "lieden voor middag hield de B.W.P. een zeer be perkte vergadering:. Een motie werd gestemd met 66 stemmen tegen 1'i, waarbij vertrouwen wórdt gesteld in de leiders der partij voor wat aangaat de deelneming- dor soc. partij aan de re geer ing. De groote moeilijkheid verdeeling der portefeuilles. Brussel, 25 Maart. In een verkla ring Maandagnamiddag gedaan aan de journalisten zegde de li. Van Zeeland dat voor 'I. oogenblik de grootste moei lijkheid gelegen is in de verdeeling der portefeuilles en de vertegenwoordiging der verschillende groepen in de regee ring. Ik zal een laatste poging aanwen den en dan bekend maken of ik m mijn pogingen geslaagd ben of ik deze moet opgeven. Men verzoekt ons hot overlijden ti melden van MEVROUW editgenoote van den Heer JOZEF ARIJS Lid van al de Broederschappen der Parochie. geboren te Tienen, den 25 November 1881, godvruchtig, overleden te Antwerpen, den 23 Maart 1935, voorzien van de H. H. Saeramonten De plechtige Lijkdienst, gevolgd van bijzet- ling in den Familiekelder, zal plaats hebben Woensdag 27 Maart, te 10 uur, in de Hoofdkerk van den H. Marlinus. De Vrouvvrnis onder de Vigiliën. Alen vergadere ten sterfhuize, Kalleslraat, 14-, te 9 1/4 uur. De Dertigsten zullen gelezen worden in de Kerk der E.E. P.P. JesuieLen, Brusselsche straat, Ken dienst vanwege de Dekenij der Kalle- straat, zal plaats hebben in do 11, Gheestkapel, Katlestraat, op Maandag 1 April. Ie 8 uur. De diensten van wege de Broederschappen zullen later van op den predikstoel aangekon digd worden. Vrienden en kennissen die hij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont. vangen hebben worden \erzoeht dit als dusdanig te aanzien. Men verzoekt ons bet overlijden te melden van MEVROUW echtgenoote van Mijnheer PETRUS DE GENOT, geboren le Denderhoutem, den 0 April 1887, en godvruchtig overleden te Lede,den 24 Maart 1935 versterkt door de H. H. Sacramenten De plechtige Lijkdienst en Begrafenis zal plaats hebben in de kerk van den 11. Martinus, te Aalst, op Donderdag 28 Maart, om 9,30 ure. Vergadering aan de kerk van den II. Martinus te Aalst, om 9,30 ure. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden onL vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. Men verzoekt ons bet overlijden te melden van EERWAARDE der Missionarissen van Afrika (Witte Paters) geboren te Aalst den 1 December 1871 Priester gewijd in St Baafskerk te Gent, den 12 Juni 1807 vertrokken naar de Missiën der Witte Paters in Kongo, den 1 Oogst 1901, na 33 jaren Missieleven overleden te Aalst den 22 Maart 1935 versterkt door de H. II. Sacramenten De Plechtige Lijkdienst en Begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 26 Maart 1935, om 9,30 u. in de parochiale kerk van St Jozef le Aalst* De Vigiliën zullen gezongen worden Maandag 25 Maart 1935, om 4 1/2 u. Men vergadere ten sterfhuize, Aalst, Gentsche Steenweg 270, om8 3/4 u. De Dertig Gregoriaausche Missen zullen ge daan worden door de Witte Paters. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig le aanzien. Oostvlaanderens Bedevaart naar Onse Lieve Vrouw van Lourdes Op Zondag 28 April 1935plechtige sluiting van liet Jubeljaar en herdenking van de wonderbare genezing van Pietcr De Radder (7 April 1875). A an af 5 tot 10 uur, Heilige Missen zonder onderbreking. Om 10,30 uur, Pon tificale Mis door Z. Exc. Mgr Van Re- cliem, titel voerend bisschop van Carpasia en Wijbisschop van Gent. 15 uur: Vlag gel tuide aan II. H. Exc. Mgr Coppieters, Mgr Lamiroy en Mgr Van Rechem. 15,30 uur Pontiff,'aal Lof door Z. Exc. Mgr Lamiroy, Bisschop v. Brugge. Binst het Lof, sermoen door Z. Exc. Mgr Coppieters, Bisschop van Gent. Brocessie rond de Grot en zegen met het Allerheiligste aan de Grot. Alles zal, bij gunstig weder, geschie den in open lucht. Er zullen geen bijzondere uituoodigin- gen gezonden worden, maar in al de kerken en kapellen van 't Bisdom zullen deze feestelijkheden door plakbrief aan gekondigd worden. Wij zijn overtuigd dat onze getrouwe bedevaarders van Lourdes er zullen aan houden deel te nemen aan deze schoone en machtige betoog ing ter eere van O. L. Vrouw. Zij brengen mede Kenlceken en Handboek der bedevaarders, vlaggen en vaandels der dekenijen. De jonge doch ters mogen ook bunnen witten sluier niet ve:geten, wam zij zullen in de processie naar de Grot een bijzondere groep uit maken. Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mevrouw Leonia Van der Vinckcn Echtgenoote van Mijnheer, JOZEF VAN DE BREMPT geboren te Aalst den 2 Oogst 1904 en aldaar overleden den 22 Maart 1935. versterkt door de H.H. Sacramenten. De Lijkdienst en Begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 26 Maart 1935, om 8 ure, in de Kerk van bet H. Hart te Aalst. Vergadering aan bet Hospitaal, om 7 1/2 ure. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid, geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden verzocht difl als dusdanig te willen aanzien. Het werkend Comité it zal zetelen ten Stad huize. Alle Maandagen .van 9 uur. tot 10 uur, Alle Vrijdagen van 10 u. tot 17 uur, voor het in ontvangst nemen der giften van de liefdadige personen dèr stad. De personen die steun wenschen te bekomen mogen zich insgelijks aanbieden op voormelde dagen en uren. J, M. J. T. Kerk der Religieuzen Theresianen te Aalst VOLLE AFLAAT ter gelegenheid der Gedurige Aanbidding op Zaterdag, den 0 April. Orde der Goddelijke Diensten ten 6 1,2 uur, de eerste Mis ten 8 uur, de solemnele Mis, Ten 5 uur, plechtig Lof en Te Deum. School voor Verpleegsters Sint Augustinus, O. L. Vrouw-KliniekAalst-Mijlbekc. De lessen voor het ingangsexaam zul len beginnen vanaf 15 Juni tot 15 Sept. Die verlangen deze lessen te volgen, gelieven zich te laten inschrijven vanaf 25 Maart tot 15 April. De vereischte ouderdom is ten minste 17 jaar. N. B. Voor verdere inlichtingen wende men zich bij de Eerw. Oxerste van O. L. Vr.-klinick. Davidstfonds-Mij beek Ken prachtig geslaagde Kabnrctavond. Gisteren Zondag was 't Davidsfonds- Mijlbeek voor de zooveelste maal met iets puik eu origineel voor den dag ge komen. Een kabaretavond doordrenkt met echt oud-Vlaamsche gewoonten en zeden. Prachtig was de aanblik der zaal. Al die wimpeltjesin bonton mengelmoes van schitterende en helle kleuren. Die stem- mingwekkende atmosfeer geschapen dooi de afwisselende Walsen en paso dobles van bet flink gedrild D.K.orkest. 't Moet dan ook geen wondei: worden genoemd, als zeker 000 rnensehen in vroolijke, paösclibeste stemming, de rui me, maar veel te kleine zaal vulden. Dat die menschen, ook in de late uur tjes, van geen weggaan wilden weten, bewijst genoeg hoe allen zich deftig ver maakten in een gezond vlaamsch midden. Het Davidslonds Mijlbeek bewees eens te meer geen klassenverschil te kennen. Den eenvoudigsteu werkman en den ge- ringsten boer verbroederden er met den deftigen burger en den meer gegoeden man. Zoo hoort het ook: "Een voor allen en allen voor cén Doch ter zake De avond begon met een radio-kinder uurtje. Hier werd spéciaal het "soldaten- nummertje opgemerkt, voorgedragen door de kinderen onzer leden in keurige blauwe pakjes, met flink gedrilden pas en met een brio om de ouderen be schaamd te maken. Hier voelde men duidelijk de hand van den meester. De lieer leider van dezen groep verdient dan ook niets dan lof. Daarna ging 't kabarct zijn gang in af wisselende eu opwekkende stemming. En of er leute was... dat. zullen de vrienden der symphónie 't best weten. Die waren onmogelijk in hun autobus te krijgen. Dat liet Davidsfonds Mijlbeek door d zen kabaretavond in te richten,misschien even buiten zijn krfittireel kader ging, zal hun volstrekt niemand euvel dui ten dui den, als men weet deze enkel door ging om. flnantieeihun groutsch zomer- programma te kunnen uitbouwen. Dit zomerprogramma, dat Voorzitter Heer Jozef Bessems van op het podium aankondigde, belooft stellig iets van d bovenste plank te wezen. Vooreerst kondigt men een boottocht aan naar Doel. Met de onvermoeibare symphouie D. K. aan boord, wordt dat een uitstapje van belang Dan krijgen wo do grootsche 11 Juli- feesten. Waren deze voorgaande jaren een succes, nu worden ze stellig een triomf. We krijgen al vast een plechtige Sporen-mis, waaronder vlagwijding van het prachtige splinternieuwe vaandel der afdeeling. 's Avonds het grobtsche avondfeest, ditmaal ingericht met de welwillende en hoogstgewaardeerdo medewerking van den V. T. B. Doch kortelings meer hier in alle geval niögen we van nu af erklappen dat artisten met buiteuland- sche faam hieraan deelnemen. We sluiten met een driedubbel hoera voor de pioniers van het kleine Mijlbeek, center van kulturee! en opvoedend Vlaamsch leven in de stad Aalst. Spectator Tyl I. COLLEGE DER E.E ROBBEDOES en BIETJE Palace Cinema2 April, te 7 1/2 u. Waarom er voor de vertooning van de ze twee stukken reeds zooveel kaarten worden gevraagd 1. Omdat het een buitengewoon pro gramma is, onlangs door den Kon. Ned. Schouwburg te Antwerpen gegeven 2. Omdat het in Palace Cinema is, keurige zaal, beste zitplaatsen. 3. Omdat Robbedoes en Bietje twee prachtstukken zijn, om eenieder te voldoen. 4. Omdat er ook een groote is naar volkskaarteu aan 2 fr. 5. Omdat het daags te voren i April was, en niemand zich wil laten bedotten. 6. Omdat Robbedoes de vrouwelijke. WITTE is. aanvraag De vermoeidheid dcet zich in beid# kampciK^cvoelen. Even voor bet einde plaatst. Verhuist buitehspeler~ceft'kogêl tegcif dc boven lat. We wiunen met 2-1 Proficiat spelers Ge hebt een ster keren tegenstrever overwonnen. Eendr. blijft dus in aanmerking voor den Beker van België, Zondag komt de eerste divisicploeg van GANTOISE naar hier. Dat zal wat anders zijn Spelers, maakt gereed. Supporters nog een buitenkansje. Wit en Zwart. GEVONDEN, gouden oorring. Terug te halen, IJzerenwegstraat, 22, t. s. CLUB "PHILATÉLIA ALOSTA» Hedeu avond, den 25 Maart, om 8 uur stipt, ten lokale "Burgershuis», Groote Markt, t. s., tweede verwisselings avond. Inbrengen de.- ingevulde vragen lijst. Nieuwe leden zijn welkom. Het voorloopig Pestuur. BIJ EENDRACHT St Niklaas nu t 2-1 geklopt. P.P. JEZUÏETEN Tooueclkundig Avondfeestten voordecle der Missiën, op 31 Maart, te 5 u. Zondag v. Half- Vasten Op het programma «HABAGAS», satiriek blijspel in 3 bedrijven van V. Sardou. Het stuk speelt te Monaco, omstreeks 1863. Iedereen zal er aan houden de verlooning bij te wonen van de geestige satire, die destijds in Frankrijk zooveel berosiing verwekte, dat de opvoering efvan verboden werd- Kaarten bij den portier van bet College, aan 10. 7 en 4 Fr. Statistieken In Belgie zijn ongeveer 25.000 krui den iershandelaars. Er is toch altijd één dicht bij IJ... U kunt u dan niet excusee- ren. zoo U niet voortdurend in 't bezit zijt van de gemengde siroop «Commer- cieeie Appelgelei» geheeten, die een zeer gezond en krachtgevend voedsel is, want zij bevat 60 0/0 suiker en is zeer goed koop. 4169 VERLOREN, op Zondag 24 Maart 1935, zilveren paternoster met nakkeren bollen, gaande van de St Jozefskerk naar de Gentsche straat, toebehoorende aan Mme Wed. Meganck, wonende Désiré De AA olfstraat, 34. Goede belooning aan den erugbrenger. 369 Ook de Kadetien winnen (6-1) Er was veel volk opgekomen om Een dracht twee belangrijke wedstrijden te zien spelen tegen Sportkring St Niklaas. óór den grooten wedstrijd kregen we den linaalmatcjr ^usschca de kadetten- ploegen van Eendracht en deze van Sint Niklaas. Onze jonge wit zwarten hebben het talrijk publiek op fraai passenspei vergast en dan ook een prachtige 61 overwinning geboekt. Do scoor werd geopend door Van Hem den, op corner die zeer schoon gegeven was. Wat later zette De Buck een penal ty om (2-0). Sportkring doelde ook op penalty (2-1) doch nogvóó.* de rust zullen Boel en A an Ilemben er 3 1 vanmaken. Na de koffie wordt het 4 1 langs Boel op pas van A'an Molle. Laatstgenoemd zorgt voor 5—1 en Boel sluit het lialf do zijn af (6 1). A'an Hemden (óentervoor) had weinig kans met zijn eindschot. 't Is de vierde fiunalmalch die we winnen. Flink gewerkt, jongens. Houdt n op kop en brengt den kampioenstitel naar Aalst. BEKER VAN BELEIE Eendracht 2Sporlkt-ing 1 Kapitein Geubcls wint den opgooi we krijgen wind> oordeel. Na w at heen en weer getrap, valt Sint Niklaas vlug aan en A'an Steenlandt doelt onhoudbaar in Dc Munters nelten.Sport kring leidt dus met 10. Nu schiet Eendracht verwoed ten aan val eu een harde kogel van Verhuist (ceutervoor) wordt lastig door den kee per van St Niklaas gestopt. Aan de lót min. krijgt onze ceutervoor een voorzet van kozijn Bast, doch 't balletje vliegt naast. AVe dringen meer en meer aan eu Sportkring moet ons vier corners toe staan. St Niklaas trekt zich soms gevaar lijk los. AVeyers en Smilovici kogelen naast. AVe hernemen ouze stormloopen, Aan do 37 min. 'doet zich een scher mutseling in regel voor in het kamp van St Niklaas. Het balletje vliegt van voet tot voet. doch de gelijkmaker blijft weg. AVe krijgen nog 2 corners doch het baat niet, A'ermelden we nog een kopstoot van Smilovici door De Munter prachtig in corner weggeduikeld. Ook nog een kop stoot van A'erhulst (centervoor) op cen ter van A'erhulst (senior). Het leder vliegt yiak in keepers handen. Rust 1 —0. Eendracht verdiende beter. Na de poos zijn wij eerst in werking, doch voor niet lang want er zijn een drie tal gaten in ous elftal waarlangs veel ver loren gaat. St Niklaas is volop baas ge durende 20 min. A'erhulst (senior) had intusschen op den doelpaal gekogeld. Geen kans Na dat Sportkring 3 corners bekomen heeft, brengen we wat meer evenwicht in het spel. De AVeerdt krijgt ook een hoek schop. En kort hierop gebeurde hetA'erhulst (buitenspeler) is met het leder weggeloo- pen. Een pas naar A'erhulst (centervoor) en'pardaf de gelijkmaker vliegt binnen onder oorverdoovend gejuicht der massa. (28e min.) Opgezweept door dit succes blijven we hevig aanvallen. Aan de 37 min. krygt A'erhulst (buitenspeler) een pas van Cor nell's en de winningsgoal zit biunen 1 2-1 Wat een gejuich Aalst-Houtmarkt. - Aalst wint van Sehacrbeek-Riga met 13 sp. 68 vijft. om 5 sp. 38 vijft. In den beginne was Aalst verre de meerdere en leidde aan de rust mot 7 sp. om 0. Na de poos kwam Schaerbeek be ter op dreef en kregen wij verscheidene schoone speel fazen te zien Aalst had min of meer met onkans af te rekenen want van dc 5 sp. die Schaerbeek behaal de zijn er 3 van veertig gelijk terwijl de Riga mannen maar een spel van veertig verloren ea twee blanke. Overgekeerde baileu Rodevyn 4, A'an Medegael, A an den Brocck, Cornand, Trémiseau, allen 1. In 't weerkeeren Podevyn, Van Medegael en Tremiseau elk 1.' Uitslagen van eereafdceling. Iloudcng: lloudeng 13 sp. La Louviere 9 sp. Mons 13 sp. Quaregnon 5. Braiue-le-Comtc afgelast. Geeraardsbcrgeu Gceraardsbergen 13 Lossen 7. Liefhebbers AVieze Aalst Beton Sport wint van AVieze Sportief met 13 sp. om 4. Dringend Gevraagd lor Eonnetorie 80STEELS-DE SMET, Erembodegemstr. Aalst goede stiksters voor kousen, op cot.on-machines. 280 TE HUREN Schoon burgershuis gelegen in de St. Jobs iaat, 78. To bevragen Kotte- straat, 60, '17S. 370 U AALST, Siatlostraa., Z3, OPENBARE YEEKOOP1NG VAX EENEN EIGENDOM omvattende nieuwgebouwd woonhuis met inrijpoort., verdere afhangenulie- den en grond met los ter breeTvnn 3 meters naar de straat, te lede, Bellaertstcaat, groot 17 aren *3 en. bobbende aan de straat eenc breedte van l'J m. losweg inbegrepen. Verdeeld in 2 loten l_0t 1 liet woonhuis met afhan gen en losweg, groot 15 ar. 80 ca - O» bevattende ondergrondseh droogea kflder op bet gelijkvloers eetplaats, keuken, stal, koer en hot' boven 2 slaapkamers en zolder. Is voo"/..en van drinkwater en electrischc verlich ting. Laatst bewoond door M i-rans Deneubou-Tg. t_ot 2 De inrijpoort met afhangen en grond, groot 1 ar. bende aan do straal 5.50 m. A'oor ibeide lijko in gebruik I reding. Zie' schels van den eigendom op de plakbrieven. Groot gemak 4,25 fr.) Tweede Zitdag, DINSDAG 26 WAART 1935 om t ure nam. ter herberg- gehouden door M. Alfons Dellaert te Lede, Sla- tic. 292 80 beb- brcoutc van loten onmicJdcl- van betaling (inlr OP F.NB RE VERKOOP fXG De Notaris MOYERSOEN te Aalst, zal mei tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Notari- A'AN DEN BOS SCHE te Herzelc. ten overstaan van den heer Vrederechter des .kantons Aalst, openbaar verkoöpen Een schoon nieuwgebouwd met afhangen en tuin te VLEGKEM.opj den Yleckemkouter. groot 6 aren 20 ra palende noord-oost de steenweg en verscheidene, zuid-oost de steenweg, en Air Ferd. Van Boxslael, zuid-West MM. Ferdinand Van Boxslael en Ange lus Van Boxslael en noord west AI. An gelus A'an Boxslael en anderen. Bewoond door Air Lodewijk Joseph! Fouquaet. Ingeibruiktreding 2 maanden na dh toewijzing. Enkele Zitdag DONDERDAG 28 MAART 1335 om 'i ure slipt namiddag, Ier zitting zaal van hel ATeclegereclille Aalst, Kupellestraat. *3135 UIT TER HAND TE KOOP Stad Aalst. Bcuwgro-nden aan de Capucienenlaan, Aocasiastraat; Botermarkt, Parklaan neven den Haring: SI. Annalaan en aan palende stralen; Geldhofstraat; Baes-' rode Pont weg; ^Vmlermomlsche^teen- we.g en Bronwel ^-tr.aat en aanpalende straten. Nijvccneidsgrond legen de Lcdebaan. 355.

De Volksstem | 1935 | | pagina 3