Geestelijke Voordrachten VeordracSit Zenuwpijnen ASPIRINE Derde Geestelijke mzm Be vooroaamste punten der Regeeringsverklariog Z.E.H. Kanunnik DUBOIS spreekt over: Oe Verovering Maatschappij de Katholieke Actie ASPIRIME zorgt er voor, daf de in de zenuwen aanwezige schade lijke stoffen weggespoeld en uitge scheiden worden en maakt de zenu wen weer soepel; de pijn verdwijnt, Ss©f produsf van verf rouwen! KAATSEN VOETBAL Brussel, 29 Maart. 1) Cevalutatie van den frank 25% internationale stabilisatie der deviezen. 2) Controle cp de bank-credieten en .waarborgen aan de deposanten. 3) Verhooging der grcothandelsprij- zen. 4) Overvloedig gcedkoopkrediet. 5) Onmiddellijke en belangrijke fis- Halo inkrimpingen. 6) Eerbiediging der gemeentelijke .en provinciale autonomie. 7) Vrijwillige conversie der renten. 8) UitvoerVig van groote warkcn- 9) Erkenning der Sovjets. 10) Nationale veiligheid en Interna tionale vrede. Brussel, 29 Blaart. Heden voor middag, te 10 u. is de Kamer-bij een ge komen om de regeeringsverklaring te aanhooren, die door den h. Van Zeeland in 'I Fransch en door den h. Van Isa<. Ier in 't Vlaamsch werd voorgelezen. 1e punt der regeer-ïngsverklaring de muntkwestie. De nieuwe regeering die zoo pas tot stand is' gekomen staat .voor nieuwe toestanden waartegenover zij 0011 nieu we politiek met nieuwe middelen moet aanwenden. Haar cerslc bekommernis gaat naai' het muntvraagstuk. Sedert l i dagen is de gouden, stan daard feitelijk opgeheven len.gevol,ge van de contróle -op den wissel. Twee munten werden alsdan in "t leven ge roepen: een voor liet binnenland en een >oor liet buitenhuid. Die controle is er niet ingeslaagd de kapitaalsvlurht en den aankoop van goud te verhinderen. Be Belgische banken bevinden zich in een moeilijken toestand, tengevolge van de opeisehing der deposito's Dc regeering staande voor deze drie feiten, namelijk ontwaarding van den B.elga, ten tweede de vuluti-eontróle. ten derde de opvraging der deposito's, kan onmogelijk, verder de.r frank verde digen mei de metjiodes en- op bet peil ya 11 voorheen. De Nationale Bank zal dóór "zekere bewerking, de waarde van den Belga 111 \t buitenland verzekeren. Na ero,p- gewezen te hebben dat de munt technisch sterk staat bevat de re- goerings-vcrklaring de verdere maatre gelen die inzake de muntkwestie zullen genomen worden. 2e punt: Herinrichting van het Bank wezen. De ophaling der deposito's waarvan hcögcr sprake, is te wijten aan de vol gende oorzaken ten eerste: wantrou wen nopens do valuta, ten tweede de vrees' in verband met den" toestand der banken, ten derde: dc alge ra. eeonoini- sciie en finaneieelo crisis. Hen realistische en vaste rnuntpoli- tiek zullen oen einde stellen aan de op- vragingen. - liet bankwezen zal hervormd worden op grond van I") een eigen wettelijk statuut zal aaii de banken .gegeven wor den; 2) de naleving van liet statuut zal door comiiïissarissenj met vetorecht, gecontroleerd werden; 3i toekenning yan 'krediet, afhangend van een onder zoek door bankiers gedaan. 3e punt Ekonomische Expansie. De ekonomische expansie is bet eenig en ware middel lot, opslorping dor Werkloosheid. De nijverheid zal op. alle mogelijke manieren gesteund worden en de lis- kale en financieele lasten zullen ver minderdWórden. Overvloedig krediet ter beschikking van deze staan. Ten •haren gerieve zullen nieuwe diensten opgericht worden 1) de herdisconto- 'dienst die over een kapitaal zal be schikken; 2) de centrale hypotheek- dionst. d'enen. Onze eWnomic moet onafhan kelijk blijven, j Bfët de grootste landen ?ullen wij nieuwe betrekkingen aanknoopeil', eii wiij stellen voor de Sovjet républiek te erkennen. lil bet slof der -fegeeringverklaring' zegt dc li. Van Zeeland dat, het pro gramma zooals het opgemaakt is geheel vormt, en dal het welslagen af hangt van de toepassing in zijn geheel Dientengevolge wordt gevraagd aan d< regeering vertrouwen te schenken dc volmacht niet één jaar te verlengen Lnkele vraagstukken van binnenland- sehen aard worden nog aangeraakt waarna liet einde komt met de «uitdruk king van hoop in den heropbloei van het economisch leven van liet land. Katholieke Middenstandsbond KORTE ZOÜTSTRAAT 40, T/S. Algemeens Vergadering van 28 Maart 1035 Een schitterende vergaderingvoldoende op een prachtig, welgeslaagd komst der leden programma. De hr Struyyelt. provinciale leider van den Katholieken Middenstand, bekomt, nu een har lelijk woord van den Voorzitter, het woord. De knappe voordrachtgever brengt vooraf hulde aan onze flinke actie welke bezielend en stichtend werkt op de bonden der omliggende gemeenten. Hij waarschuwt nog dat middenstanders dik wijls klagen wanueer liet niet zou moeten, om- dal zij de oorzaak van hun grieven hebben te wijten aan een schuldige onkunde en aan hun traagheid om hun secretariaat te raadplegen. Mr Struy velt houdt er nog aan vast te stelten dat do middenstand bij de laatste gouverne mentsformatie weer werd verwaarloosd en niet eens werd geraadpleegd dat de groote midden- slandsleiders voor plicht hadden te protesteeren en heftig te keer te gaan, en dut zij dit, spijtig genoeg, niet hebben gedaan. En dan zet spreker uiteen wat de wetten on zer volmaclïtregeéringen in hoofdzaak bevatten voor onze middenstanders. Hij knoopt enkele beschouwingen vast aan sommige der bijzonder ste wetsbepalingen. Hij behandelt aldus opvol- gentlijk de vier goede hypotheekwelten, de vier hoofdzakelijXe kredietwetlen, waarin ook veel goeds steekt de toepassing van «onimige onder deze laatste is echter onvergeeflijk streng en onvruchtbaar, en moet volstrekt worden verbe terd hij raakt de tallooze belastingswetten aande vergadering stemt volmondig in wan neer hij de tergende omstandigheid vaststelt van de steeds stijgende belastingen en liet uitblijven van bezuinigingen. Mr" Struy velt wijst een schoonen lichtstraal aan door te bewijzen dat er mag gehoopt worden op een nakende afschaf fing van alle zegelplnkkerij en hare vervanging door taxatie aan de bron. HEDEN VRIJDAG 29 MAART, TE 8 UUR IN ST MARTI NUSKERK, DER DOOR Niemand onibreke! De grond- nijverheids- en productie- belastingen zullen gered uiseerd wor den. Een programma van openbare wer ken zal (uitgevoerd worden. De besluiten van de kommissie van den arbeid zullen ernstig onderzocht worden en de be langen der jonge werkloozen vooral zullen behartigd worden. 4e punt Herinrichting van 's lands economische structuur. Hierdoor wordt bedoeld den terug keer van crisissen in Bclg'e te vermTi- den. Ge punt De Buitenlandsche pekitiek De directieven vastgesteld door een vroeger opgericht comiteit, onder lei- duig van M. Theunis, zullen (ot leidraad De waardige spreker eischt vervolgens den eerbied op voor deii middenstander, eerbiediging weke hij niet meer geniet inderdaad sommige categorieën van.middenstanders worden den laat- sten tijd, zelfs door de regeering behandeld en ook bestempeld nis oneerlijke lieden. De mid denstander is, in 't algemeen, een eerlijk en ver dienstelijk burger, bij uitstekendheid 't is een schande hoe men hem betitelt en dat mag niet blijven duren. Mr Struyvelt formuleert een laalslen eisch, nam. officieele erkenning van de rechten op medezeggenschap van den Middenstand aller lei nationale commissies komen lot stand welke soms in hoogste male den middenstand aanbe langen, en er worden van den middenstand geen vertegenwoordigers in opgenomen onze natio nale leiders moeten hier hardnekkiger optreden. Mr Struyvelt besluit zijn prachtbeloog met de vergadering Ie danken, omdat ze de wekstem van den Middenstand zoo goed verslaat en wil volgen, Hij bezw. ert <lo Katholieke Middenstan ders on voor waardel ijken steun ie verleencn aan liet Bestuur en de Organisatie, die alleen de ambitie koesteren te staan in den dienst van liet middenstandsidcaal. Ecu donderend handgeklap begroet bel slot van de. heerlijke uiteenzetting Van den heer Struyvelt. De Voorzitter vertolkt de gevoelens van in stemming en verkleefdheid van de gansche ver- adering met de gedachten en den persoon van onze leiders, waarvan de lieer Slruyt eit een uilblinker is. Tot besluit van alles wordt, met do eensge zindheid van de vergadering, door het Bestuur eeu motie onderteekend, welke wordt gestuurd aan den Eersten Minister en aan liet Verbond van den Katholieken Middenstand van Belgie. Viaagt de origineele verpakking met het BAYER kruis h«t logel van de nationale Codex. Tuben van 20 ■ellen trs. 9 kleine Verpakking In. De Voorzitter licht de vergadering, zooveel als het toegelaten is, in over den toestand onzer onderhandelingen betr. ons nieuw Jokaal onze leden vernemen daardoor in elk geval dat de \oorwaarden der huisvesting van onze Katho lieke Middenstandsbond binnen zeer al'zienbaren tijd veel zullen verbeteren. De Voorzitter deelt aan de vergadering mee dat de Onderlinge Spiegelruitvet\.ehering van den Katholieken Middenstandsbond is geslicht, en dat onze leden vanaf nu, onmiddellijk als ver zekerden kunnen worden aanvaard. Hij dankt van harte, namens liet bestuur en de leden van den Kutholieken Middenstandsbond, de stichters van onze onderlinge spiegelruilverze- kering, een schoone inrichting ten bate onzer leden. Lezing wordt gegeven van de lijst der be stuursleden. De Voorzitter wenscht veel heil aan den nieuwen dienst die, dank zij zijn bijzon der knap bestuur, zich zeer wei van zijn tank zal kwijlen en liet onbeperkt vertrouwen van ons allen zal genieten. Iaat U onmiddellijk aansluiten bij de Katholieke Middenstandsbond- Spiegeïru it ver zekering. Vraagt inlichtingen op ons Secretariaat, Korte Zoutslraal, 40, ol bij de Bestuursleden. GEVONDEN wit hondje, terug te bekomen Dirk Marteusstrant, II, Aalst. BOUWGROND TE KOOP Parklaan, 19, Aalst 386 TOONEEL De Vliegende Feeks in den Stedeiijken Schouwburg Zondag en Maandag laatstgeleden sloot 't Lanil van Riem op glansrijke wijze liet tooneeljaar 1934 1935, met twee pruchtopvoe- ringen van «De Vliegende Feeks*, liet blijmoe- dig spel in drie bedrijven van den Noovd ï^eder- landschen schrijverijen. Van Eysselstein. Hel 'op'gèroerde werk. 1-Iier volgt, in telegramstijl, de bondige in bond van bet werk Een meisje van Engelschen ade', geëmanci peerd vliegeniérsteV, weet van vader toelating en fiuancieelen steun te bekomen voor een vlucht van Londen naar Kaapstad..., Noodlanding.... Alleen mei mecanp op verlaten eilund in den Indischen oceaan..., OiilbIo;ien van stille vrou welijkheid... Terug.... Verloving* Hoe die opgaveverwerkt is geworden dooi den schrijver Knap, vol leven en fi jne humor. Frisch en dartel. Vol gang en dóór natuurlijk. Frisch van ontwikkeling en doorgezond in zijn zinne- lijkheid. Een diafóog uit de duizend. Als spel-: vol .spanning en verrassingen. Heusch..., een prachtwerk Zoo schreef de gekende Vlaninsche Tooneel- criticus, Ecrwaardo Heer Al. De Maeyer, in «Tpor.eelgids», 15 Maart 193}, En onmiddellijk voegde dezelfde scherpt fooneelkenner er arm toe Moet dan ook prachtig verzorgd door regisseur en acteurs Die beoordeeling.met deer aan toegevoegde wijze, doch veeteischende raad, waren het uit gangspunt l>ij liet aanpakken van dit zeer zware werk, door de Riemers. Of ze in hun opzet slaagden Op die vraag antwoordde liet enthousiast pu bliek verleden Zondag en Maandag door talrijke opkomst, innig meé'evtn met liet gebeuren en instemmend applaftdisseereu na e!k bedrijf of tafereel, zonder te spreken van de talrijke open doekjes Doch spannen we den wagen niet voor de paarden en trachtep we objectief verslag uit h brengen over Het Spel en het Décor Is het wel al eens gebeurd dat het publiek spontaan applaudisseert bij het opengaan van bet doek Neen Toch wel Zondag laatst brachten de aanwezigen een ovatie aan den ontwerper opbouwer van bet eehig mooie décor van «De Vliegende Feeks»i 't Land van Riem heeft dankbaar gebruik ge maakt van het gewaardeerde talent van zijn actief-werkend lid, Ilr Frans De Brauwer, die zich eens te meer niet gaven opofferingsgeesi en meesterlijk kunnen aan het werk zette om een décor t.e verwezenlijken dal wel niet zoo rap zal overtroffen worden Waar I en III aristocratisch aandeden door lijn en kleur, deed II, hel eiland in den Indi- schen oceaan zoel warm, aangrijpend mooi, indrukwekkend en.steininingwekkend aan, door zijn gave schoonheid, licht- en fijnheid, zijn weelde van groeiende tropische planten, zijn warme zonnigheid, zijn atmosfeer scheppend ge heel. Hier wist Hr De Brauwer. in samenwer king met kunstschilder C. Poep, die liet fonddoek borstelde, en met HrOngenadie de belichting op zich nam, en unicum te verwezenlijken, inzake inodern-aangepasi décorum. Voor wat het spel aangaat Laten we voor af zeggen dat de flinke regisseur, Hr Van der Meuten er in geslaagd is een hooge homogeni teit te verkrijgen, wat wij als een aer-voornaam- ste hoedanigheden vermelden. Stellen we U nu achtereenvolgens voor: LORD HAROLDHeer Ent. Van Li er de, len sympathiek, rondborstig zestiger, wars van of plichtplegingen aan den Harold was de mannelijke hoofdfiguur uit het W erk. op allerbeste wijze uitgebeeld door den Hr VnnLierde, die niet meer uan zijn proefstuk is, en de volle sympathie van 't publiek eens te meer veroverde door zijn stijlvol, beredeneerd acteeren. LADY ALICE, zijn eclitgcnoole, Mevr. Van Styvendaele, een aristocratische dame. twist ziek, twijfelachtig kribbig.., in een woord, voor haar omgeving een lastige creatuur. MwVan Styvendael hoeft deze onsympathieke figuur tot haar volle recht doen komen door haar typisch, karakteristiek, afgewerkt spel MAUD BRENTWOOD, hun dochter, DE VLIEGENDE FEEKS, Mw Nini Logman. Een flinke, onafhankelijke natuur, entwat jon gensachtig,'los van aile plichtplegingen. Een modern vrouw met ondernemingsgeest en onaf hankelijkheidszin, doch bezield met edele ge voelens. 4 Jaandereiis Leste actrice, Nïni Logman, heeft rnn de uitbeelding van de Feeks, zooals zij ze gezien en geleefd heeft, een super-productie ge- maakt, een ragfijne kunstparel, wier glimmende facetten de veelzijdige talenten van deze kunste nares vun het woord, van de mimiek, van liet spel, schitteren deden in al hunne heerlijke, heerlijkheid.;Het gaat niet op in een krantarti kel riat overzichtelijk en beknopt moet wezen, te ontplooien al het meesterlijke dat Nini Logman ons wist aan te bieden; Wij danken T Land van Riem, ons in de gele genheid te hebben gesteld die elite-kunstenares te hebben leeren kennen en waardeëren, en te hebben genoten van het door haar geleverde werk van hoog artistiek gehalte. du cues of Huntingdon, Mejufferj. Mertens, een edele dame, haar standsgevoel steeds overdreven in .acht nemend daarbij hal) belziek en oppervlakkig.... Een koifje dus naai de hand van onze verdienstelijke stadsgenoot tooneelspeelster. Mej. Mertens, die dan ook raak fijn de hierboven aangehaalde karakter trekken van de Duches wist uit te heelden. BARRY HUN TING DOM, haar zoon, de jon ge lieer Fr. De Rauw 'n onbedorven jongen, 'n mannetje zonder zorg, dol op voetbal en die, zpoals er tegenwoordig maar al te veel zijn, denkt dut zijn verstand in zijn beenen zit. Heer De Rauw, een belovende eu vooral gewetens volle jonge kracht, beeft zich op uitstekende wij ze van de hem opgelegde vrij lastige taak ge kweten Zijn kinderlijk-naiei spel was en bleef volgehouden op de gansche lijn. Proficiat 1 Mecano TOM MILLER, Hr Frans Van de Velde, de partner van Maud Brentwood, de Vliegende Feeks, was op en top de energieke, doelbewuste, zaakrijk aangelegde jonge kerel, die weet wat hij wil, en wil wat hij weet. 't Was geen gemakkelijke taak op te treden nevens Nini Logman. Samen wist 1 om dan ook. vooral in de drie tafereelen van het tweede bedrijf, met de Feeks homogeen spel te leveren, Dat zegt genoeg. Een glanspunt was zijn stil spel bij den aanvang van II. Van harte gefeliciteerd, Tom! JAMES, Hr Cotisl, Keymenlen, de butler of huisknecht bij Lord Harold. Een echte type van een butler in den adellijken stand, die in zijn eigen blazoen schreef Hooien, zien, zwijgen Nog een van den ouden stempel, zooals tegen woordig alleen maar in fooneelstukken te vin den zijn. LUC IE N FALCON, Hr Richard Van de Steen, was de lype van de Fransclie marine officier, op en top doordrongen van de kenschet sende galanterie onzer Zuiderburen. Flink con- trasteerend spel leverde Hr Van de Steen, o. in. op einde II, met de flegmatieke Engelscbe typen Maud en Tom Wij mogen deze recensie niet sluiten, zonder den heer Van der Meulen te huldigen,den talent vollen, sympathieken regisseur van 't Land van Riem. Het regisseeren van De Vliegende Feeks heeft eens te meer bewezen dat we hier te doen hebben met een rasecht artiest, die in den dienst M&at van de Vlaainsche tooneelspeelkunst, Heer an der Meulen speelde de hoofdrol op meester lijke wijze. Onder zijn leiding zal 't Land van Riem, we zijn er \uu overtuigd, het kunstmin nend publiek nog menige avonden van door-ge zonde, hoogstaande tooneelkunst aanbieden 1 JEAN MARIE. BALSPEL HOUTMARKT Maandag heeft er een zeer belangrijke ont moeting plaats lusschen delwee sterke nloegen van eere-afdeeling Aalst-Eendracht en Mons. Verleden jaar deed Mons zijn eerste optreden in eereafdeéfing en heeft heel prachtig gepres teerd. Dit jaar hebben ze heel slim de fiauwe punten versterkt en treden op, verbeterd aan de koord, waar zij een heel sterken leveraar opstel len in de plaats van Rousseau en als keerder hebben zij den achterman van La Louviére, in de plaats van Sarot. Deze ploeg heeft reeds drie maal gespeeld en nog niet verloren. Gelooft men de beschouwingen der sportjournalisten, dan gaat Mons een eerste rot vervullen en voor zeker een der beste presteereu gedurende het toekomend seizoen. Aalst van zijnen kunt, is reeds heel goed op dreef in al de lijnen. Wie zal het nadoen, den krachttoer van verleden Zondaj voor de rust, pelen om 8 (vijftienen tegen Brussel, Maandag belooft het een schok van belang te. worden tussclien twee tegenstrevers die voor het eerst dit jaar tegen eikander staan en daarom van heide zijden zullen willen winnen, kost wat kost Liefhebbers, weest op post en op tijd, want er zal juist op uur begonnen worden. Zaterdag namiddag speelt de eerste ploeg te Brussel SchaerLeek, legeu ue ploeg van Riga, Tremiseau. Zondag speelt de promotieploeg ie Ninove, op de markt," tegen Ninove «Vliegende Bal» BIJ EENDRACHT BEKER VAN BELGSE Gantoise favoriet Te Gent geeft men. vrij algemeen, Gantoise favoriet voor den wedstrijd die Zondag op Een- drachts plein gespeeld zal worden. Te Aalst zijn er ook zeer veel die de Gente naars als vermoedelijke overwinnaars aangeven. Wij willen hunne voordeelen niet betwisten, maar of zij bet pleit zullen winnen op het groene» veld der Breedestraat, dat behoort tot het onze kere. Dat onze elf Eendrachters eens hun beste spel leveren en ge zult zien dal de Gentenaars aardige standjes zullen beleven, en.., wie weet Sportmannen uit liet Aalsterscbe, zweept uwe streekgenoolen op Moedigt flink aan, Voor den grooten wedstrijd, finaalmatch ou- zerkadetten tegen TEMSCHE. Begin om lu 45 De prijs is dezelfde voor de twee matchen,* 14'it Zwart BOUWGRONDEN van groote toekomst te koop. Circa 1 Hectaar gelegen dicht bij de Capucienenlaan, Zeer voordeelige prijs, zich bevra gen Vlaanderenstraat, 34. te Aalst. Tel. 63O. 385 TE HUREN schoon burgershuis, water, giz, en electricilrit, engetsche W. C. Keizerlijke Piaats. G9, T/S. Zich ie bevragen Brouwerij Van der Scmueren (e Aalst, 88t

De Volksstem | 1935 | | pagina 3