iEUWS Soleil Nationaal Hulpcoiileit Verhooging der Prijzen Yzergedenkteeken voor Koning Albert Hoe komt het toch dat uw linnen weeral witter is dan het mijne? Gemeenteraadszitting £.ottrde8loinbolu Kunstschilder FILMLEIDING Ma de devaluatie. Een Fransche af vaardiging te Brussel. Parijs, 4 April. Te Parijs heeft de raad van Nat. economie de gevolgen in gestudeerd die de devaluatie in België kou hebben in de Fransche economie. Jlel is heel waarschijnlijk dat onder handelingen oogcnblikkelijk zullen aan gevat worden, en dat de Fransche mi nister van economie morgen Vrijdag, mee met dc afvaardiging naar Brussel, komt, om te onderhandelen niet M. Van Zeeland. Eene nota van de Thiensche suikerfabrieken Do Thiensche suikerfabrieken publi- ceeren volgende nota Vanwege ons .kilenteel zijn klachten binnengekomen waarin gezegd wordt dat we de laatste dagen de suikerverzendingen ingehou den hebben. Deze verwijten zijn ïen stelligste ongegrond. Vanaf 25 Maart .tot April inbegrepen hebben onze fa brieken 3.694,325 kgr. suiker geleverd, wanneer men bedenkt dat verleden jaar slechts i .613.275. kgr. geleverd werd. Wij gaan voort met ons kliënteel trouw te' bedienen. Hevige brand te Gent Gent, 4 April. Donderdag morgen js te Gent, op de Albert]aan een groote Jirand uitgebroken in een depot van s let sen;. De magazijnen zijn ganseh uiT- gelbrand. De ramp die toe te schriijvcn is aaïi eene kortsluiting, heeft 1 millioen schade veroorzaakt. De Familiën EECKHOUT, VAN CONINGSLOO, DE GENDT danken vrien den ea kennissen voor de blijken van ge negenheid hun betoond bij het overlijden van Mevr. CSothilde EECKHOUT Men verzoekt ons het overlijden to pielden van Mijnheer Constanlinus VAN DEN EYNDE echtgenoot van Mevrouw COLETA BREYS geboren te StLievens-Essehe den 17 Januari 1S49 en overleden te Aalst den 3 April 1935 (iroorzien van de H. H. Sacramonten Lijkdienst en begrafenis Vrijdag 5 April 1935 om 9 u. in de kerk van O. L. Vrouw Bijstand Mijlbeek. Vergadering ten sleifhuize, Drie Veldehweg, 3, om 8,30 u. Dienst van Barmhartigheid,,Maandag 8 April om 8 u. in dezelfde kerk. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zonden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig tc aanzien. Onder dc Hooge Bescherming van II. M. DE KONINGIN Het werkend Comitèit zal zetelen ten Stadhuize: Alle Maandagen van 9 uur. tot 10 uur, Alle Vrijdagen van 1G u. tot 17 uur. De personen die steun venschen te bekomen mogen zich insgelijks aanbieden op voormelde dagen en uren. De aanvragen mogen ook schriftelijk ingediend worden. Giften in natura worden door het wer kend Comité in ontvangst genomen. Giften in geld kunnen ten bureele van dit blad overhandigd worden. Zij kunnen ook gestort worden op postchekrekening nr 419,109 (Nationaal Hulpcomiteit Aalst). Zij zullen worden overgemaakt aan H.M. de Koningin, met vermelding van de namen der gevers. Het plaatselijk Comitèit acht zich ge lukkig te mogen aankondigen dat liet reeds belangrijke giften ontving vanwege Hare Majesteit voor de noodlijdenden der stad. Tengevolge hiervan kan de steunactie van nu af reeds aangevangen worden. Langs dezen weg wordt nogmaals be roep gedaan op de edelmoedigheid van alle liefdadige personen, ten einde, aan gespoord door het edel voorbeeld onzer doorluchtige Vorstin, mild bij te dragen tot het welgclukken van een werk dat geroepen is groote diensten te bewijzen aan de noodlijdenden, vooral in deze be narde tijden. Vergadering van den Gemeenteraad in openbare zitting om 8,30 u. MAANDAG 8 APRIL. Dagorde: Benoeming van Schepenen. De Burgemeester en Schepenen, A. Nickels. Het COMITÉ CENJRALINDUSTRIEL meent alle nij veraars op hunne hoede te moeten zetten tegen de. ernstige gevolgen e.ener verhooging van de prijzen der pro- dukten. "Weliswaar dient de prijsvérhooging der vreemde grondstoffen in acht genog men, doch deze laatste komen maar voor een deel tussehen in de inkomprijzen de andere elementen, namelijk loonen, algemeene Onkosten, vervoer, enz. on dergaan voor het oogenblik geen enkele wijziging. Er is ook geen enkele reden om de prijzen te verboogen van de in- landsche grondstoffen, welke maar en kel afhankelijk zijn van laatstgenoemde factors. Trouwens, er is practise!) geen ver hooging geweest in de landen welke vroe ger, zooals nu ons land, tot devaluatie hebben moeten overgaan. De koopers zullen goed doen met alle prijsvérhooging te weigerenwelke niet duidelijk gerechtvaardigd is. De weerstand tegen elke overdrijving zal, zoowel voor de voortbrengers, als voor de verbruikers, het beste middel zijn van medewerking aan het succes van de nieuwe muntpolitiek. De trekking zal plaats hebben op Woensdag 10 April e.k. te 6 u. 45 stipt, in de zaal van de Katholieke Kring, Zon- nestraat (eerste deur rechts). Het publiek wordt uitgenoodigd deze trekking bij te £20 Plaatselijk Comité Aalst Vierde inschrijvingslijst, A. O. C., Sectie Aalst Fr. 2. Kontr. en personeel der accijnsen, Aalst M. De Clercq, kontr. der bel. en pers. Aalst Van der Meeren, Ophasselt H. Watté-Dierickx, Ophasselt F. Van den Bossche, St Lievens Essche E. H. Demeesler Cyriel, St Lievens Essche M. Van den Bossche, St Lievens Essche E. H. Pastoor van SI Antelinckx Van Peleghem Emiel, St Lievens Essche Onleesbaar, Sle Maria Lierde Dr Van Ongevalle R, Ste Maria Lierde Dr Sonck, Aspcluere Berlengee, Aspelaere Ilaelterman, Aspelaere Klooster, Aspelaere R. Pessemier, Voorde Dokter Limbourg, Santbergen A. De Vuyst, Santbergen M, Moreau, Santbergen M. Segers Edgard. Santbergen L, Scliouppe, Santbergen E. H. De Keyzer, Idegem Steenhoudl, Idegem Van Eesbeek, Grimmingen M. Vlassenbroeck, Burgem., Grimmingen Dauw en Cie, Appelterre-Eycbem Verekens, Appelterre Eychem Van der Linden O. Appelterre-Eycbem Mertens O.. Appelterre-Eycbem Crommelinck, Appelterre-Eycbem Vnn der Kelen, Denderwindeke A. Cosijn, Denderwindeke C. Mertens. Denderwindeke Maria De Caluwé, Denderwindeke J. Van Laetbem, Oelinghen Goedvriend Charles, Oelinghen Onleesbaar, Denderwindeke Onleesbaar, Denderwindeke De Proost A., Neyghem Gendarmeriebrigauo v. Geeraardsbergen Gendarmeriebrigude van Ninove De Croo C. Michelbeke De Croo A., Michelbeke Weduwe A. Coppens, Michelbeke Weduwe R, Vanderlinden, Ste Maria Audenh, E, H. Pastoor, Ste Maria Audenhove E. H. Pastoor, St Goorix-Audenhove V. Goedertier, Ste Maria-Audenbove H. De Groote, Ste Muria Audenhove Den beer Burgemeester van Roosebeke Gebroeders De Vleeschauwer. Ophasselt, De Brauwer, Burgemeester, Ophasselt, De Boe, sekretaiis, Opliasselt, Van Heghe Ferd. Ophasselt, Cosijns Marie, Ophasselt, Bogiiert, Ophasselt, (Onderpastoor) Van Audenhove Henri, St Lievens-Essche Bosscbaert-Mertens, idem E.H. Cambier, Steenbuyze-Wynbuyze Burgemeester Bogaert, SI Antelinckx Burgemeester Liedls A. SI Maria-Lierde, Minnaert F. Notaris, idem E. H. Pastoor, Ophasselt, G. Soens, Aspeluere, We L. Pollijn, Aspelaere, G. Prieels, Aspelaere, D. De Dycker, idem, Goossens, Voorde, Van Cromphaut, Santbergen, Van der Schueren, Santbergen, Van Dam me, Santbergen, Antheunis, Santbergen, Blommaert, Notaris, Idegem, Van Holder, sekretaris, Idegem, Dr Hiers, Idegem, E.H. Van de Vvver, Grimmingen, Geb, Sleenhout, Grimmingen, C. Burrick, Appellere-Eycbem, J. Clerebaut, Appelterre-Eycbem, Scbutijser A. idem We Torrekens, idem, Vanderroost, Denderwindeke, De Witte, Brouwerij, idem, Onleesbaar, idem, Van Stalie H. idem, Cyr, Van Laetbem, Oelingen, Van Nooten E. idem Goedvriendt A. idem, Cyr. Malfroid, Denderwindeke, Verekens A. idem, E.H. Pastoor Van Neyghem, Burgemeester Walckiers, Meerbeke, Onleesbaar, St Maria Audenhove, Onleesbaar, Michelbeke Van der Schueren, Michelbeke, C. Cortbals, Michelbeke, A.Zeer eenvoudig, omdat het grondig gewasschen is. Als ge de gewone methode volgt is het onmogelijk de vlekken en het vuil, die in de weefsels vastzitten, volledig te verwijderen. V. Ik bezig nochtans goede zeep, ik week mijn linnen, kook het af en wrijf zorgvuldig al de bevuilde deelen. A.Niets evenaart het Soleil-zeepsop dat zuurstof verspreidt en dit door en door de weefsels doet dringen. Soleil is ontegen sprekelijk het beste product voor alle wasch. De eigenschappen van Soleil bieden twee voordeden een wasch zonder sleet en een onberispelijke zuiverheid. Al de voorwerpen in Soleil-sop gewasschen toehouden hun nieuw uitzicht. De zuurstof door Soleil verspreid, geeft aan het sop zijn werkende kracht. De doelmatigheid van dit zeepsop is niet te vergelijken met het resultaat van een gewone wasch die het linnen een oppervlakkige zuiverheid geeft maar sporen van vlekken en diep vastzittend vuil achterlaat. Gebruik Soleil voor alles wat ge wasschen moet. Soleil SE 68-079 BFL ZEEPZIEDERIJEN GEBROEDERS LEVER, BRUSSEL E.H. Pastoor, Michelbeke, 101 Van Amlenhaeghe, Michelbeke, 5| Burgemeester St Goorix-Audenhove, 5 E. H. rustend pastoor, Ste Maria Audenh. 10 De Burgemeester van Ste Maria Audenh. 10 E. H. Pastoor van Roosebeke 10 Gendarmerie, Ste Maria Audenhove 12 Alg. getal der 46 Lijst Totaal der vorige lijsten 3.571,00 12,232,05 Algemeen Totaal 15,803,05 N. B. In de derde lijst lezen Van Landuvt Felix, 10, Korte Nieuwstraat, Aalst. Fr. 50 Stanislas Warnie Zooals de minnezangers van weleer, komen de kunstschilders en brengen ons wat schoon heid, en gaan. Kunst is een wonderbaar iets, dat zelfs de cemoudigsten aantrekt en boeit, en ons allen treft op een gevoelig plekje van ons hart ot onzen gaven geest tot denken en droomen noopt. Thans stelt de beer Warnie een vijftigtal schilderwerken tentoon in de Belfortzaal, op enkele stillevens na, alle landschappen. Kunst schilder Warnie trekt door het land van oost naar west en zoekt de poëtische hoekjes uit, die hem bevallen. Vooral het bosch lokt hem. Hoe zou een Brabander van geen beukenbosschen houden Dal Zoningenwoud Onder onze zoo talrijke landschapschilders, hoevelen kennen de ziel onzer boomen. Die ziel spreekt uit hun houding, hun stam, hun schors, hun opgroei, hun kruinvorm, hun weekheid of hun taaizijn. Stanislas Warnie kent zijn boomen en laat hun elk zijn taal spreken. In het bosch is hij thuis, en niet alleen de rijke gamma der vele herfst kleuren, waarin het bruine domineert, is een kolfje naar zijn hand, ook in het weelderige gjoen, voor sommigen een gevaarlijke klip, is hij de baas. En dit is niet weinig gezegd. De toover van onze zee heeft ook op hem gewerkt. Ik houd van dat eenzame strand, waar alleen de meeuwen hoven de uitdeinende golven cirkelen. Mooi is het landschap als de maan rijst (23) en heide, duin en hemel samenvloeien in een wolkenmengeling van groen en blauw. Geweldig suggestief is dat kleine doek «Bra- bantsch landschap», dat roode dorpje, waar we, als van de all geleid, heengelokt worden door het vetbruine keien paadjen. Het is een eenig juweeltje. Om te sluiten willen we nog even een poosje blijven turen naar (2) "De Eendenpoel". Dit is. naar ons bescheiden meening, van dezen artist het sterkste werk van zijn doeken hier aanwe zig. hoewel het onderwerp zoo ordinair is, en hij ook op geen buitengewone middelen beroep heeft gedaan om den toeschouwer te verleiden. Het is een doek van verbluffende en toch stil- eenvoudige natuurlijkheid. Als akwarellist verdiende St. Warnie zeker een bizondere vermelding, als dusdanig vertoont hij buitengewone kwaliteiten. Jammer, dat hij ons hier slechts een paar akwarellen laat be wonderen. Albert BAEYENS. BURGERLIJKE STAND VAN AAL8T GEBOORTEN Mannelijk 10 .q Vrouwelijk 9 j HUWELIJiKEN Louis De Melte, chocoladehew. Kerkhoflaan met Philomena Janssens, Fabr, Ledebaan. OVERLIJDENS Franciscus Trog, scholier, 8 j. won. Erondegem Louis Jooris, wr Nath, Anthone, zb. 67 j, Baude- wijnkaai. Maria De Ridder, echlg. Franciscus Rimbaut, zb. 64 j. Kleistraat. Hortentia Schepens, echtg. Oscar Regghé, zb. 66 j. Zonnestraat. Aloysius Daelman, wr Ursula Taelman, zb. 80 j. Kattestraat, Edouardus Naert, echlg. Emilia Keppens, zijde- bew. 52 j. Moorselbaau. Constautinus Van den Eynde, echtg. Colela Breys, zb. 86 j. Drie Veldenweg. Van Bemten Julia, zb. 78 j. Leopoldlaan. 6 Kinderen onder de 7 j. Deze iveek te Aalst De moreele uitspraken zijn die vafi den keurraad der Katholieke Filmaktie. In bijzonder gevallen laat het eventueelc voor behoud toe 'een strengere keuze tc treffen voor allen en voor volwassenenof kan een rijper ontwikkelde uit dc andere films een verantwoordelijke keuze doen. VOOR VOLWASSENEN. De Kat en de Viool. Lustige ope rette met tal van geestige invallen cn vermakelijke toestanden. Spel van Ro man Novarro en Jeannette Mac Donald. Merkwaardige komische bijrol van Bul ter worth. Voorbehoud om een verhou ding, enkele gesprekken en een tooneel. PALACE. ONGESCHIKT. Het Levende Lijk (Rédemption) Drama van Fred Niblo met J. Gilbert en Conrad Nagel. Heeft kunstwaarde. Af te raden om het thema en de pessimistische at mosfeer. TRIOMF. Zousou. Music-hall drama van Mare Allegret met Josephine Baker. Streng af te raden om dialoog en gewaagde too- neelen. FEESTPALEIS. DOCIP. ONZE LEZERS AANBEVOLEN: EXTRA 8UIKERIJPEEN DE RYQKE £360 Oostvlaandcrcns Bedevaart naar Onze Lieve Vrouw van Lourdcs. E,oiir des-Oost ah/ter Op Zondag 28 April 1936, plechtig^ sluiting van het Jubeljaar en herdenking van de wonderbare genezing van Bicfffi. De Rudder (7 April 1875). Vanaf 5 tot 10 uur, Heilige Missen zonder onderbreking. Om 10,30 uur, Bon- tifikale Mis door Z. Exc. Mgr Van R^- cliem, titel voerend bisschop van Carpasia en Wijbisschop van Gent. 15 uur: Vlag gehulde aan II. II. Exc. Mgr Coppieters, Mgr Lamiroy en Mgr Van Reehem. 15,30 uur Bonlifxkoal Lof door Z. Exc. Mgr Lamiroy, Bisschop v. Brugge. Binst het Lof, sermoen door Z. Exc. Mgr Coppieters, Bisschop van Gent. Processie rond de Grot en zegen mpfc het Allerheiligste aan de Grot. Alles zal, bij gunstig weder, geschie den in open lucht. Er zullen geen bijzondere uitnoodigin- gon gezonden worden, maar in al de kerken en kapellen van 't Bisdom zullen deze feestelijkheden door plakbrief aan gekondigd worden. Wij zijn overtuigd dat onze getrouwe bedevaarders van Lourdes er zullen aan houden deel te nemen aan deze schoone en machtige betooging ter eere van O. L. Vrouw. Zij brengen mede Kenteekcn en Handboek der bedevaarders, vlaggen en vaandels der dekenijen. De jonge doch ters mogen ook hunnen icillen shjier niefe vergeten, want zij zullen in do processie naar de Grot een bijzondere groep uit maken. GEVRAAGD beenenbreisters ter brei- fabriek Hoogeweg, Erembodegem. 412 GEVRAAGD deftige bovenmeid.. Zich aan te bieden Baronne de Bethune, Brus- selsche Steenweg, «Kasteel Roseraie 413 WIE WILT een dépot openen van wijnen en likeuren voor een beroemd huis van Antwerpen- gesticht In 1849. Al de beste merken Voordeelig en winst gevend. Schrijven hoofdagent 95, Elisa- bethlaan, St Niklaas-W. 414

De Volksstem | 1935 | | pagina 3