Geen zware waschdag meer veel mooier linnen e, Gemeenteraadszitting dank zij het weeken met VIGOR m Gemeente Nleuwerkerken HET GOEDKOOPS! VOETBAL KAATSEN tsragg^-T j.-^aa»cgg Mm verzoekt ons het overlijden te Jnelden \;in Mijnheer, Lêon, René, Octaaf De Winter echtgenoot van Mevrouw BERTHA COPPENS geboren Ie Aalst, den 1 Maart 1894, en aldnur godvruchtig over.eden den 7 April 1935, (Versterkt door de U. H. Sacramenten De plechtige Lijkdienst en Begrafenis zal pluals hebben Donderdag 11 April, oin9 1/2 ure. in de kerk van 't Heilig Hart, te Aalst. De Vigiliën daags te voren, om 17 uren. Vergadering ten slerfhuize Breedestraat, 120, om 9 nre. Vrienden en kennissen die hij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit al# dusdanig te aanzien. Men verzoekt ons liet overlijden te. melden van Mevrouw Maria*Leonia Schollaert weciuwe van Mijnheer, J. B. VAN BELLE geboren le Hevzele den 22 Februari 1862 en overleden te Aalst den 9 April 1935 \oorzien van de H. H. Sacramonteö Lijkdienst en Begrafenis, Donderdag 11 April 1935, om 8 u. in St Martinuskerk. Vergadering aan het Hospitaal om 7,30 u. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als (dusdanig te aanzien. van MAANDAG 8 APRIL 1935 Maan- FONS VAN DE MAELE-HULDE liet Arrondissementswerkersverbond van Aalst huldigt op 12 Mei a. s. to 3 yur namiddag, in dernime feestzaal van 't Groen Kruis te Aalst, een barer ver dienstelijkste leden aan Werkman- Dichter Fons Van de Maele, voorzitter van het plaatselijk vakverbond te Erem- bodegem, werd, om zijn verheven dicht werk door Zijne Heiligheid den Paus de hooge onderscheiding «Pro Ecclesia et Pontificc toegekend. Al de vrienden van Fonske honden dien dag vrij om den ne- derigen maar verdienstelijken volksjon gen te vieren. Bijdragen kan men storten op postcheckrekening 11.90.14 "Ilulde- comité Fons Van de Maele, Aalst. Vtaamsche Toeristenbond Woensdag, 10 April, te 20 uur, in de Palacekinema, Schoolstraat, volstrekt kosteloozc filmvertooning, onze leden aangeboden, met de medewerking van de Ford Motor Company. Worden o. m. vertoond de gansch nieuwe "Ilhapsodie van het Staal, de schoonste nijverheidsfilm totnogtoe ver vaardigd. "De Wereldtentoonstelling van Chicago in 1934» de Fordfilm "In dertig jaar» een prachtige Piijn-klankfilm, enz, Uitsluitend voor V. T.B.-ers. De lidmaat schapskaart wordt streng aan den ingang geëischt Donderdag11 April, te 14 u. bezoek aan de moderne brouwerij-mouterij «Zee berg" in volle werking. Bijeenkomst voor den ingang. Brabantstraat, te 13u45. Vooraf moeten deelnemingskaarten ge haald tegen 1 frank bij de vertegenwoor digers. Vrijdag, 12 April, te 20 uur, in de feestzaal van het stadhuis spreekt de li. Ilichard Schirrmann, vader van het jeugdherbergwezen, in liet Duitsch, over "De geschiedenis der jeugdherberg. Doze zeer belangwekkende voordracht wordt ingericht door den V. T. B. samen met de Vlaamsehe Jeugdherbergcentrale.Toe gang vrij en kosteloos voor iedereen. AALST KERMIS Hiermee verzoekt het Stedelijk Feest- komiteit de maatschappijen die feesten op het Kermisprogramma willen vermeld zien, hun aanvraag te sturen aan den se- kretaris van voornoemd komiteit, den li. Felix DE LOOSE, Brusselschestraat 58, vóór 1 Mei e.k. Na dien datum worden geene aanvra gen meer in aanmerking genomen. WIJDING EN OPENING EENER NIEUWE WIJK-BEWAARSCHOOL IN DEN IMMERZEELDREEF. Ter gelegenheid der wijding en opening tier nieuwe Bewaarschool in den Immer- zeeldreef, op 2° Paaschdag, 22 April 1935 zullen volgende plechtigheden plaats vinden Te 7 u. II. Mis met Algcm. Communie in de kapel van don Immerzeeldreef, Te 9 u. Plechtige Hoogmis,in de kapel met gelegenheidssermoen door een be gaafd kanselredenaar. Te 5 u, namiddag, plechtige wijding van de nieuwe school, door Z. E. 11. De kon Reynaert. De raadsleden waren voo Mag avond samengeroepen. De raad hield vóór de Openbare ver gadering eed geheime zittling gewijd aan: de kwestie der Radiodislrubutie. De lieeren patroons eleotriekers wa ren tot die geheime zitting I n-gelaten om hun houding en hunne meciung te genover Radiodistributie uiteen (e zet ten. Ook de maatschappij van R. D. was vertegenwoordigd, om de voordeelcr. van R. D. te doen uitschijnen. De raadsleden hebben dus de twee klokken gehoord. Aan die bespreking nam M. De Slob- beleer natuurlijk deel om zijn compe tentie te toonen in dergelijke zaken. Openbare Zitting De openbare z.'tting die voor half ne gen was aangekondigd kon eerst om 9 uur aanvangen. Vorming van het Schepencollege De burgemeester leest den ontslag brief van schepen Haelterman. Hij geeft ook lezing van den brief van het V. N. "V. (Vlaamsch-Nationaal Verbond, waardoor de Frontoarlij zich akkoord verklaart met het voorstel der katholieken, in zake vorming van net schepencollege. Van wege de socialistische partij was ook een instemmend schrijven binnen gekomen. Vervolgens geeft Burgemeester Ni- cliels lezing van den brief der heer-en liberalen, waarin deze laatste verklaren niet te kunnen ingaan op het voorstel van M. Moyersoen (van de katholieke partij) ze willen in geen hinderlaag ge lokt worden die hinderlaag- is als 't onze lezers nog niet weten, het sche penambt' van Financiën of dat van den Burgerlijken stand, 't Eerste vraagt te veel verantwoordelijkheid cn. liet twee de, is naar het getuigenis van M. De Stobbeleer te 'astig en vraagt te veel werk. 'f Is altijd 't zelfde lieken bij de. 15 bcTalen gloria mundi paradeeren me! een schepenfrak en beheerder spelen in de maatschappij van Radio-distribu tie. M. Moyersoen antwoordt aan M. De Stobbeleer in de kwestie der schepenbe noeming. De liberalen verklaarden dat ze mee willen doen in 'n vierledig sche pencollege; dat zo de stad willen helpen redden uit den hachelijke-n toestand waarin,ze versukkeld is; dat ze bekom merd zijn met de ouderlingen, de- wee zen, de werkloozon, de iaster.betalers, de stadsbelangen, enz. En nu dat 't er op aankomt hun ver antwoordelijkheid op te nemen, deinzen die heeren achteruit voor de last Do re de welke M, Cornells opgaf om bun te rugtrekken te verrechtvaardigen zijn eenvoudig weg belachelijk en niet waar dig van een partij die fier gaat op Tiaar bestuursbekwaamheid en hare bezorgd heid om de welvaart der staen die we ken reeds in de bres sprRit-l voor de belangen van de handelaars en nering doeners die aan de stad geleverd hel ben en niet betaald geraken. Al die mensehen mogen nj 'op de kribbe bijten, dat is liberale politiek. Ook M. Bocqué, VI. Nat., heeft den bui van M. Gustaaf eens flink gewasst hen; M. De Stobbeleer in hoogst eigen per soon, heeft hier laren langt, zegt M. Bocqué, hier aan kritiek gedaan, aan lage en gemeene demagogie, die on waardig was voor de liberale partij, zich onttrekken aan de verant woordelijkheid 't is weinig manhaf tig. het volk >'an Aalst zul die hou ding der liberalen naar waarde welen te schatten. De Vlaamsch-Nationalislen, bij mon de van M. De Neve, vragen, dat de kwes tie der schepen benoeming zou verdaagd worden, de groepen kunnen dan opnieuw hun partij raadplegen en met een nieuw voorstel voor den. dag komen. M. Nich-els stelt voor de schepenen te benoemen en den 4 zetel open te laten voor de liberalen, zooals destijds ook voor de socialisten en ook voor de ka tholieken. Na vele geharrewar wordt er beslist Zaterdag opnieuw bijeen te komen: Het eenige doel van het weeken is de wasch vergemakkelijken. Soda of andere bijtende producten be schadigen de weefsels en maken uwe handen rood en ruw. Maar Vigor is onschadelijk zoo voor linnen als voor handen. Met een beetje Vigor kunt ge uw linnen uitmuntend in de week zetten en het lastige gebruik van groene zeep is afge schaft. Vuil en vlekken zijn losge weekt en het linnen moet enkel nog lichtelijk gewreven worden dat is al wat ge nog te doen hebt. Zoo'n waschdag wordt een gelukkige dag, zonder eenige vermoeienis en uw linnen is schitterend wit. EEN LEVER PRODUCT Jonge Leeuwen 5Heicel gem 0 D# strijd tegen Racing Gent Ziehier hoe de Genlsche reporter van de Ga zet van Antwerpen den heuglijken wedstrijd Racing GenLEendr. Aalst beschrijft Bac. Gent-Een dracht Aalst 1-1 135 min. heeft de moedige Aalstersche ploeg weerstand kunnen bieden aan Rac, Gent. Scheidsrechter M. Jorssen stelt op Racing Gent Van Leerberghe, Blancquaert, Verslycken, Tyncke, Com mines, Wolfs, De Radiodistribulie De kwestie der radio-dislributie wordt vervolgens aangepakt. M. Moyer soen stelt voor eerst te stemmen over het princiep. De uitslag, is .'2 neen, 6 ja en 2 onthoudingen. Waren afwe zig: M. De Kegel j kalh M. Rimfoouf socialist. M. De Stobbeleer, had zich verwijderd. Hadden zich onthouden: M. Bas- tiaens (kath.), en M, Lauwereys', (soc.), Daarmede is de kwestie der radiodis tribulie dood en begraven. 't Was weeral eens een fameuze zitting. Er is maar een Aalst. Draehir, Van de Vyvere, GEVONDEN. Een paar lederen manshandschoenen. Terug te bekomen op liet Politiebureel, Groote Markt. WEGGELOOPEN, kleiue zwarte jacht hond. Terug te bezorgen tegen belooning Laugestraatj 77, Aalst-Mijlbeek. 444 Backer, Olivier. Moor. Eendr. AalstDe Munter, Peelman, Geubels, Verhulst. Jan Roelandt, De Smet M. Verhulst (sen.) Cornelis, Verguist (jun.) Buyle, De Weerdt. Racing wint den opgooi en verkiest het vrij hevig windvoordeel. De 20 eerste min. gaan ver deeld op, en de aanvallers stuiten op besluit vaardige verdedigingen, zonder dat de doelver- dedigers er ook nog bij te pas komen. Steeds verdeeld gaat de partij verderen a n Je poos is de scoor nog blank, Na de herneming voeren de bezoekers het woord. Van Aecoleyen zendt op den paal. Aan de 35 min. bekomt Racing corner, deze wordt weggewerkt. De Weerdt. ontsnapt en Verhulst (sen-) opent den scoor. Twee min, later breekt Olivier door en stelt de ploegen gelijk. Het spel blijtt verdeeld en einde komt met 1-1. De verlengenis ziel beide ploegen om beurt aanvallen, naarmate liet windvoordeel hun be valt, De tweede extra-time ziet nogmaals gelijk spel.Volgt de 3e verlenging waarbij in de twee de helft De Smedl gekwetst wordt. Niettegen staande de numerieke minderheid, blijft Aalst de repliek geven. De laatste minuten is Gent baas, doch na 135 min. luidt de stand 1-1. Volgens de reglementen van den K.B.V.B, dient overgegaan tot den opgooi, die door Gent gewonnen wordt dal zich dus voor de 1,8 finaal rangschikt. Ziellier nu de harde werkelijkheid Een dracht speelde drie wedstrijden voor den Beker van België, verloor geen enkele maal en wordt uitgeschakeld, Racing Gent speelde slechts één match en blijft in aanmerking, zonder te winnen. Dat dit verloop der zaken te Aalst druk be sproken wordt, hoeft wel niet gezegd. Onze spe lers hebben echter gedurende de drie matchen hun uilerste best gedaan en dat laat ons veel goed verhopen voor het aanslaande seizoen. Bij de Kadetten Hier volgt de huidige klasseering van de eindronde der Kadetten. Eendr. Aalst 6 6 0 0 33 5 12 3 1 1 1 20 Denderraonde Racing Gent Temsclie Sp. St Niklaas We veroveren op prachtige wijze den sclioo- nen titel van «Oost vlnamsche Kampioenen. 5 16 20 11 28 Kapitein Casteur verliest den toss en moet tegen den wind aftrappen. Reeds op den eersten minuut bekomen de Leeu wen corner, die prachtig gegeven door Roelandt Karei, even prachtig door de doelman van Hekelgem weggewerkt wordt. Hekelgem valt tweemaal tereke aan, doch ook tweemaal ontzet Strens zijn kamp. Schockaert ontsnapt doch voor het doel laat bij zich den bal ontfutselen. Op algemeenen aanval der Leeuwen zendt Roeland Karei in het zijnet. Op nieuwen aanval maakt Raymond Van Dam me een moei doel op pas van Roelandt, na 20 min. spel. Twee min. later zit nr 2 binnen door Van Nuffel. Hekelgem valt aan en be komt hoekschop op missen van Casteur. Die hoekschop levert evenwel niets op. Roeland ontsnapt opnieuw, rent langs de lijn en schiet prachtig naar doel doch de keeper staat op de goede plaats. Opnieuw zitten de Leeuwen voor het Hekelgem- sche doel en op pas van Schockaert,doelt Sack nr 3 op den 35 min. De heele half- lijn speelt prachtig en stuurt onophou dend de voorlij n ten aanval. Op ver uit- loopen van keeper Merckx schopt hij den bal corner, die evenwel niets ople vert. Van Nuffel ontsnapt, schiet naar doel, doch de keeper van Hekelgem staat op de goede plaats. Kort daarop rust, Na de hervatting zitten de Leeuwen dadelijk voor het doel van Hekelgem. Van Nuffel probeert het door een ver schot, doch vruchteloos. Op een doe!worsteling in het kamp van Hekelgem, ontsnapt dit doel als bij wonder aan doorboring, daar de keeper uitgeloopen zijnde, den hal juist neven rolt. Op hoekschop tegen He kelgem opnieuw een doelworstelling, Schockaert schiet den bal juist op den ge vallen keeper. Tweemaal vervolgens dwingen de Leeuwen hoedschop af, zon der gevolg. Kort daarop opnieuw hoek schop. Na mooi inzenden van Roelandt doelt Sack onhoudbaar nr 4. Opnieuw zitten de Leeuwen voor het Hekelgem- sche doel, en op schot van Van Nuffel kan de keeper moeilijk in hoekschop verwer ken. Die hoekschop levert echter niets op. Het spel golft enkel maar in het kamp van Hekelgem wiens keeper heel gelukkig is verschillende malen in hoek schop te kunnen verwerken. Op onbegrij pelijke wijze schiet Sack huizen hoog over terwijl hij alleen voor doel was. Kort voor het einde doelt Van Nuflei een praclitdoel, waar de keeper niets kan te gen doen. Het einde is daar. De Leeu wen waren overdonderend meester. Jonge Leeuw. Uitslagen Zondag zijn al de luttea afgelast geworden ter oorzr.ke van liet slechte weder. Brussel-Zavel. Maandag Aalst wint van Braine-le-Uointe met 15 spelen 77 vijft.verliest 4 sp. van veertig, om 7 sp. 52 vijft. verliest 4 sp. van veertig en 2 blanke. Aan de rust was de stand 8 oiu 2 voor Aalst. Overgekeerde ballen Van d. Broeck Van Medegael en Henriveau elk 2. Podevyn, Bary, Bertcau, Blaireau 1. Woensdag avond om 7 1/2 u. is er een- vergadering belegd bij Jean De Moor, Houtmarkt 10, Aalst, die voor doel heeft het stichten van een groepement be staande uit ploegen gevormd door spe lers van een zelfde inrichting (Openbare besturen, fabrieken, winkels enz.) Deze ploegen zullen onderling een cri terium betwisten ieder zal spelen op eigen plein en op al dezo der tegenpar tijen. Men zal spelen in de week na het werk op gewone dagen zoodanig dat iedereen zal kunnen meedoen zelfs als men met andere ploegen op de Zondagen en d» bijzonderste weekdagen meespeelt. Dergelijke inrichting bestaat reeds se dert jaren le Brussel en kent steeds meer en meer succes. Reeds vijf ploegen zullen vast meedoen, elk mag zich laten in schrijven al wie de zaak aanbelangt is welkom op de vergadering. liet regle ment zal opgemaakt worden volgens on derlinge overeenkomst. Ier oorzahe der verandering en herstellingsiverken aan de KWALE- STEENSTRAAT, is allen doorgang verboden aan personen en gerij, bij dag en bij naclit, De Burgemeester en Schepen 44a L. CAIJ.EBAUT. GEVRAAGD, beenenbreidsiers voor machien 12. Zich le bevragen Bonneten# F.dmond Wellekens, Leo de Bethunalaas Ier slede.

De Volksstem | 1935 | | pagina 3