uit mm mumz DE KAPITEIN Brand te Meireibeke 19 April.'H. Ürsmarus, geboren in .*644 bij Ave.sn.es, trad hij in de abdij van Lobbes die in 654 gesticht was. Daar verdubbelde liij zijn gestrengheden te genover zich zelf. Hij predikte in Vlaan deren de blijde Boodschap en stierf in 7 13. Het Algemeen Bestuur der Tentoon stelling heeft zc'oëven aan de poorten der World's _"Fair eien zeer belangrijk gericht uitgevaardigd, met het doel in 'den kortst mogeiijkien en voorgeschre ven tijd gedaan te maken met 'de uit voering der werken «Vanaf 21 April 1935 zal het niet meer toegelaten zijn bouwmaterialen andere dan hout, bin nen de omheining der Tentoonstelling aan te voeren. Dit verbod betreft niet de materialen bestemd voor de stands noch voor de ten toon fee "stellen gioederen. Die belanghebbenden worden zoodus verzocht hun voorraad op te doen aan baksteenen, eiment, grint, zand, gips, kalk, en andere bouwmaterialen waar op alinea één van onderhavig bericht doelt. Het voorzitterschap der Rechterzijde. De Rechterzijde der Kamer verga derde voor bespreking, van de kwestie van het voorzitterschap M. Poullct, thans minister, uit voorzegd ambt ont- ..slag nemend. Er waren twee kandidaten MM. Car ton de Wiart en Van Cauwelaert. De kwestie werd verdaagd tot na Pasclien. M. van Hecke, vroeg dat de aandui ding zou geschieden bij geheime stem ming. Hij werd hierin gesteund door M. Ma rek, die wenschte gansch het bureel vernieuwd te ziien. M. Fieullien was van meening dat de leden van bet bureel regelmatig wer den benoemd en er daar dus niet moet pp teruggekeerd worden. De Oproep der Koningin. De in schrijving heeft lot heden dé som' op gebracht van 7.541,852,96 fr. (42e in schrijving,slijst .inbegrepen)Al de gif— !ten moeten gestort worden op post- chekrekening van HH. 'MM; de Koning ;cn Koningin (Nationaal Hulpkomiteit in. 704) of op rekening der Vorsten bij de Nationale Bank. Giften -in natura boeven gezonden te worden aan H. M. 'de Koningin, Paléis: Belle Vue, Palei- •zenplaats, te Brussel.' Het Algemeen Sekretariaat van bet Nationaal Hulp komiteit is gevestigd, 67, Guldénvlies- laan te Brussel. Voor de voetgangers. Të Luik werd een Bond opgericht voor dè vei ligheid van de voetgangers, lop de grpo- te wegen. Het sekretariaat is gevestigd 8, rue des Prémontrés te Luik. Onder de dringende vraagstukken 'die dien bond wenscht behandeld te zien komt dit voor van het, aanleggen en behouden der zijpaden langs de groote wegen, ten dienste der voetgangers. Tevens wordt opgekomen tegen de nei ging om overal de zijpaden tie doen ver dwijnen en aldus de verkeersweg te verbreeden. Onderscheidinigi voor een Fransch Kardinaal. Het blad La Croix du Nord» meldt, dat Koning Leopold, kar dinaal Liénart vereerd heeft met het kruis van groot-.ofï'icier van Leopold •li-orde. Door deze hooge onderschei- ding, heeft de Belgische regeering hare .erkentelijkheid willen uiten voor de welwillende belangstelling die de aarts bisschop van Rijsel iimmer betoond beeft tegenover de talrijke Belgen die in zijn. bisdom verblijven MET DE ROODB HA. 1ST H> 3H3IV 53ste Vervolg. Marianic, zijt gij bereid dit offer [san afstand te doen Ja...riep de Onnoozele ter- jploncl Dan zult gij geld ontvangen, waarvoor gij H. Missen kunt laten jdoen voor de ziel van Auto on... Antoon Antoon kermde hel rampzalige meisje. En diè vervloekte goederen zullen .van eigenaar verwisselen. Missen, ja voor Antoon vele II. Missen. Marianic hoorde eon zacht gedruiS'Ch 'en een lichtstraal flikkerde, en het flauwe schijnsel van een ontstoken pil •in een dievenlantaarn verspreidde eenig licht in de omtrek. Op lvet gezicht- van de vermoeilijke gedaante van den landbouwer, dien zij yoor zich zag, beefde zij, en trad als yoor een giftige slang, plotseling eenige schreden terug. Noirot, vreezende dat zij dioor den schrik bevangen, zou vluchten en daar door zijne kans vervlogen zou zijn ge- igeweest, trok haastig een niet goud stukken gevulde beurs voor den dag, ai a m er een handvol uit, legde ze op leen steen, en zegde Ziehier, Marianic, het geld voor (de II. Missen, Nog onder den indruk van hot af schuwelijk gelaat van den landlooper, Gisteren melden wij de aankomsl vaiï de Leopoldville, en de passagiers brachten nog de volgende tijdingen medé^-f - - De gdeyerneur-generaal heeft een nieuwen agröïioom benoemd voor de provincie ElisabethS'tQd. Hij wordt daar bin pep jkorl verwacht. Het is; de heer Lhoas; hij-doet eerst nog ..een stage te Kisantu, in den yermaardep Kruidtuin van Broeder Gillet. rEr is iets veranderd in het bestuur sedert M. Ryckmans gouverneur-gene-, raai is. Vroeger was er geen toelating of ze moest komen van liet centraal bestuur; nu hebben de provinciegou verneurs veel meer macht gekregen; zou mogen zilj nu b.v. machtiging verlee- nen aan naar huis-keerende agenten om een1 anderen weg te kiezen dan den na- tionalen weg. Op Vrijdag 22 Maart begonnen te Elisabethstad de werkzaamheden van den Raad der Provincie, onder voorzit terschap van M. Maron. De district commissarissen. van Boven Katanga en Lualaba, benevens al de dienstover- sten, alsmede de missie-oversten, na men deel aan de beraadslaging. M. Key- ser, districlcommissaris van Tangani- ka, werd op 26 Maart verwacht. Er is sprake van liet bouwen van huizen voor Europeanen te Lusambo; dit wijst er op dat de Staat zal afzien van het voornemen om van Luluaburg de hoofdstad der provincie te maken. Er werd besloten in de kolonie, naar het voorbeeld van het moederland de groote troepenrevues voortaan op den aan Koning Albert gewijden feest dag van 8 April te houden. Kweeken van slachtvee Het Comité Spécial du Katanga heeft haar verslagen en balansen voor de dienstjaren 1932 en 1933 uitgegeven. De schoone jaren zijn ook voorbij voor de twee aandeelhouders van het Comité Spécial, de Staat en de Com pagnie du Katanga. Dan terwijl de winst in 1931 nog meer dan 15 miilioen bedroeg, zakte zij in 1932 tot 1.555.967 fr. en in 1933 tot 754.117 fr. In het verslag van 1933 lezen wij het volgende over het kweeken van slachtvee Zooals reeds, gezegd werd in een vroeger verslag heeft het Comité Spé cial bijgedragen tot het vormen van veestapels, die voor doel hebben de be voorrading van Katanga aan slachtvee te verzekeren. Onder technisch oogpunt is deze grootscheepsche onderneming volledig gelukt. In eene streek, waar er geen vee was en waar de omstandigheden vaiï het midden eiken stap hinderpalen de den opriljzen, is er nu nu een stapel van 46000 stuk» kenrvee, voor het land goed aangepast en zich normaal voor spoedig ontwikkelend. >>Maar" zooals alle ondernemingen lijdt de veekweek geweldig onder den huldigen èconomischen toestand. Eene overeenkomst tu sec-hen voort brengers, vervoerders en verbruikers, ten einde de huidige moeilijkheden te hoven te komen, ware te wenschen. Hunne belangen zijn overigens soli dair». Zuivelnijverheid. .Wat de melk- en boternijverheid aangaat, hierin heeft het Comité Spé cial de inspanning gesteund van de hoeve Hubert Droogmans en van, enkele andere in de bu,urt van Ëlisabeth.ville gedegen hoeven. Katanga bezit thans een stapel van 650 melkkoeien!, waar- lonider van liet beste ras en geheel geac- climateerd. Het oorspronkelijk doel, namelijk viersche melk aan het verbruik te le veren, is niet alleen bereikt, maar zelfs aarzelde zilj het geld aan te nemen. Hoe 'duwde Nodr'ot haar bits toe, gij wilt dus uwen broeder geen hulp bieden Langzaam trad Marianic nader en streek zuchtend het geld- op, terwijl de marskramer haar een beschreven papier toestak en zegde Doör dit gevloekt palier werd Antoon eigenaar van de goederen en het kasteel de Kéroulas doet gij af standvan dezen koop Ja, riep de «Onnoozele overluid. De koopakte is'behoorlijk onder teekend, gij moet dus ook teëkeneh, dat gij voor goed afziet van de fortuin die zij u aanbrengt. Ik kan niet schrijven, gaf Ma rianic te kennen. Fr is een teelten dat gij vereert, sprak de huichelaar. -'Het teeken des heiligen ltruises, antwoordde de Onnoozele eerbie dig en de beide handen ten hemel hef fend. Welnu, zet dit teeken aan den voet van het papier. Anders niet En zeg onder het schrijven Dat mijne ziel nimmer het Paradijs bin nentrede, wanneer ik ooit mocht be proeven hierop terug te lteeren. Marianic nam de pen, sprak lang zaam de woorden, van Noirot na en zette een groot, kruis onrter aan hel, papier. Alles is in orde, zegde Noirot. vouwde het papier dicht, borg het in j de brieventesch die hij op hei ontzielde: lichaam van Brutus had geroofd,en verdween eensklaps voor de opgen van, de Oniroozele.», J overschreden. Ziedaar waarom de pro ductie niet a-Heen werd gevestigd o-p het verbruik van versche melk, maar ook op de .vervaardiging van boter en kaas. 'I, Is-met dit dioel dat te Elisabëth- -stad de Mieilkerij van het Comité Spécial werd opgericht. Buiten gepasteuriseer de melk voor hel verbruik, brengt zij boter en kaas, die door de verbruikers zeer gewaardeerd wjorden, op de markt. De onderneming is loonend, als men nagaat dat er in 1933 nog 120.000 ki los vreemde boter o,p; de markt zijn ge bracht. Het eeniige wat neg, moet bereikt worden is. dat melk, boter en kaas goed- kooper zouden geleverd worden, wat bereikt kan wtordeni door de verminde ring der hooge kosten die nu het be drijf mieiêbreiigt: Dit is nu wat in 1934 het voorwerp Weeft uitgemaakt van grondige studies. inhuldiging eener nieuwe kapel te Elisabethstad. Op 25 Maart had, in tegenwoordig heid van den pro vi n c ie co nimi s s ar i s en Mey. Maron, van de overheden en van talrijke inwoners -der stad, de wijding plaats, van de nien,we kapel, opgericht dioor de Eerw. Zusters van Liefde en gewijd aan de Mo,eder Gods, onder-de aanroeping «Mater Dei». De wijding werd voorgezeten door Mgr de Hemptinne, apostolisch vicaris van Katanga, geassisteerd door Mgr Sak, apfo-stolisch prefekt van den Bo ven. Luapula en de plaatselijke geeste lijkheid. Na d,e plechtigheid werd de Hoogmis gecelebreerd door E. P. Em manuel kapelaan der Zuters van Lief de. Het gebouw, in steen gebouwd, 13 met. breed en 33 meters lengte van binnen en 36 van buiten -is, onder 'op zicht van stiljl en bouwkunst, wellicht het-schoonste, dat tot nu toe in Mid- ;d en-Afrika ,- is opgericht. Elisabethstad heeft er een gebiouw meê gewonnen, dat de algemeene bewondering uitlokt. In naam.van al die aanwezigen heeft Mgr de Hemptinne na afloop der plech tigheid, de eerw. zusters gelpkge- wenscht met hare' kunstsmaak, hare ondernemingsgeest en hare gastvrij heid. Woensdag in den vroegen morgen, omstreeks drie ure, is brand ontstaan in de afvalfabri-ek De Vos-Heughebaert, grensscheiding Meireibeke, in de Flo rastraat. De brandwe,er van Gent werd ter plaats geroepen, dioch bij aankomst was. er niets meer .te redden. De inwo ners zelf hadden reeds een auto en de -meubel-en vani 'd.e concierge buiten ge bracht; Groote. Schade werd aangericht die door vèrseli^Hige maatschappijen is gedekt. Een ordedienst moest door de gendarmen en de politie worden in- jgeiricht. Het parket wordt verwacht. De oorzaak van den. brand 'is onbekend. Werkongeval te Waasmunster Woensdag voormiddag, rond 8 u. 30 had in de fabriek «Ban'pa»,te Waas munster eèn smartelijk, werkongeval plaats. De genaamde Cyriel De Vlie- gjher, 26 jaar oud, wonende Donker putstraat, te Waasmunster was aan den arbeid 'in voornoemde fabriek. Op zeker oogenblik werd. hij met den lin kerarm lus-stellen den cylinder van zijn machien gevat. Gelukkig kwam een andere werkman bij dise den riem, aflegde. Onmiddellijk werd het personeel verwittigd. Dr Theo Noens kwam ter plaatse en diiende den ongelukkige de eerste zorgen toe. Waarschijnlijk zal De Vlieghei' ver scheidene vingers verliezen. Na de eieirste zorgen ter plaatse werd de ongelukkige werkman naar de kli niek te Gent overgebracht. Marianic zag zich plotseling alleen op een eenzame plaats in de duisternis van de nacht en, ontsteld door dit on verwacht too-neel, verzuchtte zij tot God en begaf zich naar de kerk waar zij op de trappen van het verwoest al taar het overige gedeelte van den nacht doorbracht. Bij de rporgendschemering werd zij door een ongewoon gèdruisch uit haar slaap gewekt, in den beginne kon zilj zich geen denkbeeld vormen van het geen er rondom haar -geschiedde. Lieden, gewapend met- houwêelen en schu.ppen, woelden de puinhoopen omi en maakten den grond gelijk an deren droegen op hunne hoofden ge vulde kalkbakken en de óngebluschte kalk borrelde in een wijden kuil ter wijl eenige karren steenen aanbrach ten. Marianic herinnerde jzich de woor den van pastoor Colomhan, stond op, deed haar morgendgebed, en sloeg toen niet welbehagen den arbeid van de werklieden gade. Opnieuw geraakte zij in vervoering en sprak Houd moed, mijne ziel... Chris-1 tus staat andermaal uit zijn graf op Weldra zal men weer de kruisbeelden aan den openbaren weg vereeren en in de kerken zal het vlekkelooze lam zich weer laten slachtofferen... Schept dus m-oed en gi.j allen, die den last draagt van de vermoeienissen ven het leven; herinnert u de legende en de gewijde looneèlslukken. opgevoerd in de basi- jliek van den II. Paulus'dc Léon, waar- van: gezegd wordt, dat «zoodra de in woners van Cornouaille.s deze binnen- treden, de H. Maagd aan haar Zoon zal Lzegg&n, Botsing tusschen drie auto's en een tram te Brussel Woensdagnamiddag;, rond twee uur, had op de Bmiel-Jacqmainlaan te Brus sel, een ernstig verkeersongeval plaats dat al bij won-der geen doodelijke ge volgen heeft. Een bestelauto, van de posterijen wou een tramwagen van lijn 18, die in de richting van de De Brouc- kereplaats reed voorbij steken. Op het zelfde oogenblik wilde, een autovracht wagen van een beton-ondernemer het zelfde manoeuver uitvoeren. De ruimte was evenwel onvoldoende zloodat de bestelauto vermorzeld werd tusschen de tram en. den autovrachtwagen. Hel m.agi waarlijk een wonder heeten dat de chauffeur zoo goed als ongedeerd uit zijn versplinterden' auto bevrijd werd. De sleepwagen van de tram werd uit de sporen gelicht en zette zich dwars over den. Weg, terwijl"de vrachtwagen met den motor vooruit naar de huizen stond gekeerd, vast gedrukt tegen een stilstaande luae-autio. De bestuurder van den. bestelauto, fel onder den indruk van liet gebeurde, werd per taxi weggevoerd. Een enkele tramreiziger liep lichte verwondingen, op aan de handen. Kortom dit -ongeval dat vreeselijkc gevolgen .had kunnen hebben, wras ten slotte alleen erg door de gro-ole stoffe lijke schade 'die veroorzaakt werd aan de driie1 auto's en de tramrijtuigen. Ge durende een uur was het verkeer zoo goed als volledig gestremd op dezen drukken weg en de politie moest een strenge1 ordedienst inrichten om ver dere gevolgen te vermijden, Ben auto op een paal te Brussel Woensdag rond half tw;eie 's nachts reed M. Alphonsc Pilatus, 48 jaar oud, wonende top den Ninoofschensteenweg te Andei'leicht, per auto over de Mauri ce Lemonnierlaan te Brussel in de richting van de Beurs. Ter' hoogte vaiï het Fontainasplein, need de auto-, ten gevolge van een verkeerd manoeuver. tegen een paal vani -een vluchtheuvel. De schok wasi geweldig- en de auto werd érg beschadigd. M. Pilatus en de ge naamde Louis Gabriels, 58 jaar oud, wonende steenweg op. Boendaal, Esa- bella Chamberlain, wonende op de Groote Markt, die eveneensi in den auto zaten, werden ernstig gewond. Dei drie gewio-ndeni'werden naar Sint-Janshopi- taal overgebracht waar .zij de noodige zorgen ontvangen. EEN AUTO RIJDT OP EEN BOOM TE VIRTON Een tragisch auto-iongeval heeft zich voorgedaan op den steenweg van Reco- gne. De auto, gevoerd dioor M. Isereritant, waarin M. Plier, ontvanger, eveneens te Viirtom wonende, plaats genomen had, slipte -en reed legen een -boom. Beide inzittenden werden op slag. ge-dood. Auto teseu electrise Ju e paal "te Wevelsem Woensidag avond, rond 6 u. 30 kwam de auto vam d/eor heer Demiets, brouwer te Lauwe,"en gevoerd1 dioor Stichelbaut Orner, eveneens*wonende te Lauwe, uit de richting vani Gullegem gereden. Ge- kom-en in de Gullegemstraat moest de voerder wijken voor een wielrijder waardio-or een der voorwielen in een put. terecht kwam. De ledige tonnen werden door den scliok van den auto geslingerd en de voerder zijn stuur niet meer meeisiter zijnde, reed recht op een electri-eke paal die ten guonde afge broken werd en waardoor de. afspan ning van den lieer Depoortere gedeelte lijk vernield werd. Gelukkig zijn er goc.- ne persoonlijke ongelukken te betreu ren. De schade aan de auto is gering Ik smeek U, uwe gunsten over hen uit te storten, 't Zijn lieden van Neder- Bretanje, gekromd onder den arbeid. zij hebben genoeg zweetdrup- pelen gelaten, pijnen en smarten on derstaan en tranen geschreid maak hen deelachtig aan de hemélsche glo rie En de Heer antwoordde niet. hemel- sche zoetheid Moeder-, de Br e tan j er-s zullen het rijk Gods bezitten want ik bemin hen... De werklieden hadden zoolang hun werk gestaakt en juichten de Onnoo zele toe, die kalm en met den glim lach op de lippen haar schuilplaats verliet en naar Anaika terugkeerde. Er greep allengskenst een groote verandering bij haar plaats. De gerustheid des gemoeds keerde grootendeels weer en zij maakte zich ook zoo angstig niet meer over de ziel van haar broeder. Haar werken van boetvaardigheid bepaalden; zich nog enkel tot, het vasten op Vrijdag, 't geen zij ter ëere van het lijden Onzes Hee- ren, stipt onderhield. Haar lange haren hingen weer re gelmatig van het hoofd, fatsoenlijke kleed-eren hadden de lompen vervan gen en een: lieflijke glimlach die haar om- de lippen speelde, verraadde de kalmte welke in dat geschokte gemoed was wedergekeerd, en naarmate men met den houw der kerk vorderde zegde zij haar zonderling leven vaarwel. Toen de klok in het nieuwe heilig dom geluid werd, verviel zij weer in geestvervoering en bij bel. Iiooren van het -eerste geluid.' dat zij voortbracht, schreide zij luidkeels. J>au&st yoog dat de kferk weer vppj.; 12 jarig jongt ntje veron& elukt te Blaas veld Woensdagvoornniddag werd onze gemeente in opschudding gébracht' door een vreeselijk ongeval. Om 8 uur, begaven zich enkele jongens al spe lend ter school. Toeri zij -gekomen wa ren ter hoogte van dc gendarmerie, be ging er, een, namelijk .Willen Gené, 12 jaar oud, de onvoorzichtigheid achter, foorkramers wagens; aan te loopen. Dóch op hel zelfde oogenblik zag hij dat een der gendarmen aldaar tegenwoordig hei bemerkte, haastig wou hij zich van de wagen verwijderen dóch door een ongelukkig samentreffen, raakte hij onder de logge wielen van dc foorwa gen en werd een heel eind ver niedege- sleurd. Ooggetuigen, van het ongieluk snelden ter plaatse en brachten het jeugdige slachtoffer naar het verband- huis van Willebroek, waar hij alvorens' daar aan te komen, ten gevolge» der opgeloopem verwondingen bezweek. WlELRIJDSTER DOOR AUTO GEDOOD TE IV)ECHEL.EN - Woensdagmorgen, ïicind 10 u. 15 -kwam. <le genaahide' Allee "De Smet, wopnachtijgi te Leest,-; per,fiets. ep gela den met melkkruiken van de Frans Halsvest gier cd en te Mechelen. Toen zij de richting van de- Fred, de Merode- straat wilde nemen hotste ziij imet ge weld 'Ctp een auto komende van de Lier- sclie steenweg, geladen, met steen en gevoerd door den genaamde Hallemans Jozef, 35 jaar em woonachtig te Ter- haegien. De botsing was geweldig. Met een 'gapende wonde werd de ongeluk kige naar het O. L. Vrouw gasthuis overgebracht, waar ze kort na haar aankomst overleed. Hek parket stapte ter plaatse af om 12 uur, teneinde de verahtwoioi-de 1 ijkheid vast te stellen. Doodelij Ite mijn- instorting te Herstal Een do o de lijk mijnongeval heeft Dinsdag rond 2 uur 's namiddags plaats gehad in de kioolmijn. van Afohboz te Herstal, De mijnwerker Martini Ledue, Wonende in d-e cité Wauters te Herstal, bevond zich in een schacht toen een onheilspellend kraken zich liet hooren gevolgd door een instorting. De werk man werd door een balk in den rug ge- .ti'offen. Werkmakkers snelden hem ter hulp en brachten hem maar het zieken huis over waar een dokter den dood vaststelde. De ongelukkige had de wer velkolom gebroken. KNOEIERIJEN IN EEN BANK TE BRUSSEL - Be rechterlijke politie van- Brussel, heeft kekeren' J.-A. Lejeune, aangehou den, afkomstig uit 'Luik en, 42 jaar oud, afigév.-bchpei'dér van dë. «Banque Cen trale d.e. Crédit d'Hy.pothèques et d'as- surancës», 14, .Kunstlaan, te Bi ussel. Hij word onder aanhoudingsbevel ge plaatst ter beschikking van onderzoeks rechter De Muylder, wegens misbruik van vertrouwen, betaling van fiktieve dividenden en valsche balansen. Deze feiten werden ontdekt naar aan leiding van de omstandigheid dat de; bank onlangs «onder gekontroleerd be heer was. geplaatst. Het toezicht dat werd uitgeoefend leidde echter tot de ontdekking van. de genoemde feiten, die zeer belangrijk zijn. Het is namelijk gebleken dat Lejeune in 1934 een «ver goeding» heeft (opgestreken- van 800.000 fr. en verder dat de bank l'iktieve divi denden heeft uitgekeerd aan de aan deelhouders. Bovendien werd aan de be heerders een soni van 270.000 frank uitbetaald als zitpenningen, terwijl op het oogenblik dat diot alles gebeurde, de onderneming réeds haar betalingen had gestaakt. den II. dienst zou gebruikt worden, ging Marianic, omringd door een aan tal kinderen, aan liet lioöfd waarvan zich Brin-d'Avoine bevond, bloemen plukken' in liet veld, om ze voor en in de kerk te strooien. De neiuwe inzegening was een tref fende plechtigheid, de pastoor ween de van vreugde en rondom hem hoor de men niets dan snikken en verzuch tingen van. dankbaarheid tot God. Het doorstane leed en de blijde toekomst vol schoone verwachting verlevendig den liet geloof in de harten. Na afloop der plechtigheid verwij derden de. geloovigen zich langzaam. De mannen spraken over den luister van het feest, den; rijkdom der kerk- sierraden en gewijde vaten, terwijl de vrouwen nog eenigen tijd in de kerk bleven, om te bidden. De laatste vani al was echter de Onnoozele dip een smeekenden blik op den priester wierp, waarbij deze haar te kennen gaf dat hij haar aan. het. portaal wachtte. Mijnheer pastoor, sprak Mariane toen zij hem genaderd was, gij weet, dat mijn broeder een groot zondaar was en vele gruwelen bedreven heeft; zoolang' ik niet beter kon, heb ik mij tevreden moeten stellen met, voor hem te bidden en te vasten... Door Gods beschikking is het mij evenwel moge lijk gieworden het onrecht zooveel mo gelijk te herstellen'. Wat hebt gij daarvoor dan wel gedaan1, mijne dochter. Ik heb afstand gedaan van do goederen dei' familie dc Kéroulas. (Vervolgt'*

De Volksstem | 1935 | | pagina 2