fp9m Wat "zegt,, uw Maag? QnverwacMe tlmiskeer De dood van Charles Cross Aaiisiay op den Elekfrieken trein Brussel-Antwerpsn mieuwy DE KAPITEIN Koloniale Loterij Onze Vorsten in Holland Ongeluk te Hekelgem Brand te Deurne-Centr. 1 IWel. H. Philippus en Jacobus. Deze beiclc "apostelen, wier feest men .samen viert, hebben aan de stem van den Meester, toen IIij hen riep onmid dellijk beantwoord. Na de Ncde'rdaling yan den II. Geest zijn zij uitgegaan om ite prediken, alles trotseerend, zelfs den ^Jood, dien zij grootmoedig ondergin gen. Een weinig boenwas SAPOLI en uwe meubels zij-n gepolijst Processie van het H. Bloed te Brugge. Ter gelegenheid' van de Processie tVan lret H. Bloed te Brugge óp aan staande Maandag 6 Mei, zullen op dien '<lag., AVeekeind biljetten voor Brugge afgieleverd worden. Deze bilijetten die eene vermindering yam 25 bedragen zijn maar één dag geldig. De terugreis moet dus uiterlijk 's Maandags te middernacht plaats heb ben. De vader van Koningin Astrid te Brussel. Maandagmiddag is prins Karei van Zweden, vader van onze Ko ningin Astrid op het vliegveld van Eve- re aangekomen. Hij werd daar begroet door heer de Dardel, minister van Zwe- den.ode bestuurders der Zweedsche af- deeling op de Tentoonstelling van Brus sel, generaal de Neve de Roden, aan den dienst van den Prins verbonden tijdens zijn verblijf in Belgie. Commandant Van den Heuvel, ordonnancie-officier ,van Koning Leopold en verscheiden an dere Belgische en Zweedsche persoon lijkheden. Bij zijn. uitstappen heeft de Prins zich minzaam, onderhouden met al de genen die hem waren komen opwachten ien is dan: in een auto* van het Hof ge stapt, om naar het Kasteel van Sluyven- berg te worden gevoerd. Gemakkelijke reisgelegenheid voor het bezoek der Tentoonstelling. A. Maatschappijleden. Zoolang de ten toonstelling duurt wordt een verminde ring met 35% op de normale prijzen der biljetten verleend a) aan de, leden van algemeen be kende maatschappijen die bij groepen van ten minste 10 personen naar Brus sel reizen; I b). aan de bedienden en werklieden van eenzelfde inrichting die bij groe pen van ten minste 5 personen naar Brussel reizen. B. Boekjes voor 10 reizen heen en te rug. In al de stations en halten zijn boek- ijes 10 reizen heen en terug tussehen de .verblijfplaats van de houder en Brussel, geldig voor den duur der tentoonstel ling- d.i. tot 31 October 1935, verkrijg baar met een vermindering van 30 op bet normaal tarief. Nadere inlichtingen aan al de loket ten der stations. De Kolen-stocks. De hoop op' ver mindering] der kolen-stocks is nief ver wezenlijkt. In Maart zijn de stocks in de depots der koolmijnen, gestegen met 12.120 ton. In het begin vara Maart 'waren er 3.581.830 ton en in het begin van April 3.593.960 ton. Drie kolenbekkens, hebben h:uri stocks zien verminderen: het zijn deze van liet land van Charleroi, het Center en de Neder-Samber. De anderen, te beginnen met het bekken der Kempen, hebben vermeerde ring aangestipt, - MET DE HOODB HAIVDBIV 62ste Vervolg. De gastheer wees elk zijn hangmat aan en sloot de deur achter zich. Meester, gaat gij nu ook niet rusten vroeg Marianic. Aanstonds, was zijn aut-lvoord. wij moeten echter eerst aan het noodzake lijke denken. De hut van moeder Hurcotte is af gebrand en behoort dus noodwendig te worden opgebouwd en met een genoeg zaam getal werklieden zal dit ook bin nen weinige dagen giebeurd zijn. Voor liet benoodigde hout zal ik zorgen en de twee eiken aan de deur zullen daarvoor goeden dienst doen. Maar meester, gij rusttct zoo geerne uit om,der die hoornen. De redder sprak niet, doch glimlach te. Marianic. wanneer de zon te sterk •steekt en ik dan aan mijn uitgeroeide ■boomen denk zal ik bilj moeder Hurcotte een schuilplaats vragen en ik zal er geen spijt van hebben. De oude vrouw veegde een traan van baar dor aangezicht. Roscoff want niemand anders dan bij was de ombekende, wierp zich uit geput op de rustbank en viel weldra in diepen slaap. Grijze lokken werden tussehen zijn haren opgemerkt, zijn. voorhoofd was gegroefd met diepe rimpels, uit zijn blik straalde iets weemoedigs en zijne Jber.oiilische gestalte was eenigzms ge-. Wanneer uw maaig iets «zegt» dan is het dat zij min of meer ontredderd is want gilj moogt uw maag niet «voelen». Indien gij door een der volgende symp tomen bemerkt, dat dit orgaan bestaat dan hebt gij een weinig Magnésie Bis- murée noodig. Winderigheid, zuren oprispingen; riekenclen- adem, schele hoofdpijn'/slapeloosheid, al deze onbe duidende -symptomen',"'wanneer zij na korten tjjd verdwijnen kunnen, zoo men ze verwaarloost, chronisch worden en langdurige zórgen noodig maken. "Een half koffielepeltje of twee of drie tablet ten Magnésie Bismuréc in een weinig water zuilen U oogenblikkclijk verlich ten en TJ.,toelaten al te eten wat gij lust zonder de minste vrees voor de pijnen der spijsvertering. Té koop im alle apo theken in ppeder of tabletten aan den prijs van lrs 7,50 of in liet groot'voor- deelig formaat aan frs: 13.50. KONINKRIJK BELGIE MINISTERIE VAN KOLONIËN Tiend© snede. Hemelblauwe biljetten Toegestaan door de wet van 29 Mei 1934 ten vóordéele van het budget van Kongo Voor de tiende snede, welke 50.000.000 frank bedraagt, zijn de biljetten verdeeld in 10 reeksen, dragend de letters A.B.C.D.E.H.K.L.M.P. In elke reeks zijn de biljetten genummerd van 1 tot 100.000. Aa.ntal loten 113.305. Bedrag van de loten 30 miMiosn frank, verdeeld als volgt 1 lot, van fr. 2.500.000 (door het lot aan te duiden onder de tien reeksen). 9 troostingloten van fr. 50.000 (toe gekend aan dezelfde nummers van de 9 andere reeksen). 5 loten van fr. 1.000.000 (door liet lot aan te duiden onder de 10 reeksen). 45 troostingloten van fr. 10.000 (toe gekend aan dezelfde vijf nummers in de 9 andere reeksen). 5 loten van fr. 200.000 (door bet toe val aan te duiden onder de 10 reeksen). 10 loten van fr. 100.000 (1 lol. p. reeks) 10 loten van fr. 75.000 (1 lot per reeks) 10 loten van fr. 50.000 (1 lot per reeks) 10 loten van fr. 35.000 (1 lot per reeks) 100 loten v. fr. 10.000 (10 loten p.reeks) 100 loten v. fr. 5.000 (10 loten p.. reeks) 1000 loten v. fr. 2.500 (100 loten p.r.) 1000 loten v. fr. 1000 (100 loten p. r.) 1000 loten v. fr. 500 (100 loten p. reeks 10.000 loten van fr. 250 (1000 loten per reeks) 100.000 loten van fr. 100 (1,0.000 loten per reeks) De biljetten aan den prijs van 50 fr. zijn verkrijgbaar in de banken en post kantoren, bij de wisselagenten en aan de winketten van de Koloniale Loterij, 56 Gulden Vlieslaan, te Brussel. Geen flskale afhouding op de lof,en. Een bezoek aan de bloemenvelden De Koning en de Koningin bevinden zich sedert Zondag incognito in Neder land. Zij zijn te gast geweest bij den burgemeester van N;oordwijk-aan-Zee, nabij Leiden, en. hebben een bezoek ge bracht aan de bloemenvelden die nu in vollen bloei zijn. Maandagmorgen, beeft de Koningin in gezelschap van den burgemeester van Noordwi'jlc, den h. Vandermortel, de flo- raliën van Heemstede, nabij Haarlem, bezocht. Het comileit van de tentoon stelling werd slechts enkele minuten voor de aankomst van de Koningin ge kromd. Het wantrouwen had die man van ijzer vernield, evenals de schepwielen van een watermolqn ee-nen ongelukkige verpletteren. Na den dood zijner zuster gevoelde hij zich niet meer sterk genoeg- voor den geheimzinnigen -strijd, welken zij ne lasteraars leigefnj hem voerden. Hij trok zich uit het openbaar leven terug en diende zijn ontslag, bij bet departement van oorlog in, hetgeen iedereen beschouwde als de vrijwillige bekeln.tenis van zijn gruwelda.ad. Het gerucht liep, dat men hem met den vinger nawees, dat hij de Fransche vloot zou hebben onteerd, en om dit schandelijk verwijt te voorkomen, schrapte hij zich zeiven van de lijst der bevordering en. trok zich vrijwillig terug. Roscoff had alle aanspraak op een pensioen zijne talrijke zwerftochten en de onderscheidene vijandelijke schepen, door hem in Frankrijk opge bracht, waarvan altijd een gedeelte van den buit voor den kapitein bestemd was, hadden hem een vrij goed Bestaan verzekerd. Het huisje zijner overledene zuster, dat in verval was igeraakt, liet de kapi tein geheel herstellen, en de kamer, waar hij de schipbreukelingen het ver dere gedeelte van den nacht liet door brengen, had hij tot een soort van museum ingericht. In 't voormalige slaapvertrek van zijne zuster hing nog altijd de fluit van Guilanek aan den muur, terwijl het spinnewiel van Anai- ka daaronder zijn plaats had. Zoo ook \ve£d dg- kamer in eer-e ge waarschuwd. De yprstiiiji, kon de bloe menpracht OHg:cs'tö©r»i bewonderen; de andere bezoekers hielden zich beschei den op enkelen afstand, wamt de aan wezigheid van de koninklijke bezoek ster was al spoedig b])g(fmerkl. Bij 't. verlaten van de feestzaal?waar de orchi- cteëen zijn: tentuongeêiéTd werd de Ko ningin door liet publiek warm toege juicht. Koningin Astrid dankte het co miteit voor het hartelijk onthaal. In het Engelsche graafschap Sussex is op 75-jarigen leeftijd de scheikundi ge Chatlés Frederic Gróss overleden hij heeft- drieënveertig: jaar geleden1 het middel tot vervaardiging van kunstzij de uitgevonden en mag -al-s de vader der kunstzijde kouden beschouwd worden. - Na de universiteit-te'Manchester te hebben bezocht, richtte Cross met zijn vriend en studiegenoot Bevan, een klein laboratorium in, waar het tweetal de op de universiteit begonnen proefne mingen voortzette. Hier werd het be roemde «viscose» ontdekt.. Het zou mis- 'Sclrién jarënlang 'diïhekehd' 'zijn geblé ven, als Cross niet een zekeren Tetley tot huurman had gehad. Deze bezat een kleine zijdëwèvérij. Toen Cross, hem vertelde, dat hij een draad had gemaakt die fijner was dan zijde en even goed te bewerken, besloot Tetley het vervaardi gen van dit "produkf. op groote schaal te beginnen." Cross kréég later een gou den medal je, TetléyTTeèft aan de uit vinding millioencn verdiend. Na een' afwezigheid..van 21 jaar, is Frangois Modave inzijii woning aan de rue du Vélodróme te Marcinelle terug gekomen, tot onuitsprekelijke verbazing van zijn echtgenoote. De man nam deel aan den oorlog, maar. gaf sedert zijn vertrek in 1914 geen teeken van .leven meer. Iedereen was. overtuigd dat MoVlave overleden was' al beweerde men hémi in 1922 te heb ben gezien. Wat .er .o;ok van zij, nu plots is de man bilj zijn vrouw komen, aankloppen. - Het blijkt dat liij in 1917 werd ge vangen genomen doür de Duitsehers en1 na den oorlog in Frankrijk verbleef. De echtgenoote van den eigenaardigen zwerver was niet hertrouwd. PLECHTIGE COMMUNIE Prachtige keus van kerkboeken In alle banden en kleuren, paternosters, beeldekens, wijwatervaten, kaders, enz.: bij J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat #i. 21, Aalst. f; f Valsche Kolonel en bedrieger Ie Antwerpen In een hotel op de De Keyserlei was afgestapt de Engel sch man Jamer Christlie. Hij-liet zich ook doorgaan als kolonel Martin. Hij overhandigde aan den bestuurder van' het hotel twee checks, ten bedragen: van 15 pond ster- ling. De slimme engelsche bedrieger kreeg voor die checks iets meer dan 2000 frank. De Engelschman verliet het hotel zonder zijn rekening, ten bedrage van 300'fr., te- betalen. Achteraf bleek dat de checks, die getrokken waren op de Westminster Bank, zonder dekking wa ren. De bestuurder v«an het hotel diende klacht in. De policie maakte uit dat de vreem deling zich te Luik aan dezelfde feiten plichtig maakte. houden, eertijds zoolang bewoond door jufvrouw Yvonne de Kéroulas. Roscoff kocht eënjge perceelen land en eem tamelijk uitgestrekt bosch, en als liet nu gebeurde, dat de woning- eens behoeftigen afbrandde of een vis- scher zijne schuit verloor, kapte de rustende zeeman eenige boomen en de ongelukkige familie bouwde er een huis van, ofwel de visscher eene schuit. Nimmer bood hij echter zelf deze giften aan, uit vrees, dat men zou wei geren ze van dein Kapitein met de Roode handen» aan te nemen. De arme lieden vonden des morgens aan hunne deur liet verscli gekapte of gezaagde hout liggen, waar het sap nog uitzijpelde zij namen liet blijmoedig en dankten God voor den onbekenden gever, wiens hart zich jegens hen zoo medelijdend betoonde. En terwijl de timmerman de planken ploegde of met schroefbouten in elkan der dreef, hoorde men hemi dikwijls liet lied zingen van: den Kapitein met de Roode Handen Dan vluchtte de ongelukkige Roscoff alsof hem de duivel op de hielen zat. Slaagde hij er al niet in de lieden uit liet hoofd te praten, dat hij de moorde naar wist van den burggraaf de Kérou las, hij beproefde ten minste alle mid delen om die vlek uit te wissclien. Men zag echter zijne heldhaftige en edel moedige daden over het hoofd en had alleen ooren maar 't geen de laster uit strooide. Op elk uur van den dag en den nacht vond men hem gereed een ongeluk te vooFkopieiL of anderen bij tg staan en ES Aan liet kruispunt van de Brussel se lie baan en de Bleiregemstraat is een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Om streeks 4 uur 's namiddags reed daar ter plaa.tse een vrachtauto in de rich ting van Aalst, g-evolgd door een per sonenauto, bestuurd door baron de Mo- lengrau. Óp hetzelfde oogenblik kwam een groep' renners uit de Bleireghem- straat. De vrachtauto week naar links om de renners te laten pa.sseeren. De bestuurder van de personenauto dacht, dat de vrachtauto hem gelegenheid wil de laten om voorbij té rijden en wilde passeeren. Het ongelukkig gevolg was', dat de 13- jarjigie Frans Goethals* wionende te Aalst door den personenwagen overre den werd. Met zware verwondingen werd de jongen opgenomen en naar het 'zie kenhuis te Aalst overgebracht. Hij bleek een schedelbreuk en een beenbreuk te hebben opgeloopen. Men vreest voor het leven van item jongen. De auto, alsmede liet rijwiel van het slachtoifer werden zwaar beschadigd. Eene ramp vermeden De daders van den aanslag worden opgezocht Zondagavond, werd de bestuurder van den elektrieken trein E. 110, die Antwerpen verlaat om 8 ure, met hestemmiinig naar Brussel, .waar hij een half uur. later moet aankomen, ge waar dat, na een hevigen scliok, de motor van het- koprijtuig stilgevallen was. De statie: van Mechelen werd ge waarschuwd en de volgende trein, d'e E. 112, bood de vereischte hulp. Zoo kwam de trein te 22 u. 20 toe in de statie van Mechelen, waar dadelijk de machicn werd nagezien. Een honderdtal personen bevonden zich in de wagens. Men stelde al dadelijk vast dat de trein niet tot staan gebracht was inge volge breuk van eein of ander onder deel, maar het voorwerp was geweest van een onnoemelijke sabotage. Inder daad, de baanruimer was gewrongen stukken betcini en ijzeren staafjes wer den onder de kamwielen en de verschil lende elementen van den motór gevon den, die aldus stilgevallen was. M. Pers'y, statieoverste te Mechelen, waarschuwde onmiddellijk de gendar men en begaf .zich op de plaats van den aanslag. Deze werd gepleegd .aan km. 23.1 van Brussel, op het grondgebied van Ste-KathelijnerWaver. Aldaar heeft men op hét spoor, tussehen de spoor staven en demi berm, stukken gevonden van een betonnen paal of dwarsbalk, waarvan de staafjes nog gewrongen, op het spoor lagen. Het seffens ingesteld onderzoek duur de tot 2 ure 's morgends, maar tot nu toe leverde het geen uitslag op. Hel parket vaan Mechelen bijgestaan door een deskünd'igie, begaf zich Maandag morgend ter plaiats. Eene ramp vermeden De talrijke» reizigers die in den trein hadden plaats igemiermen, hebben zich geen rekenschap, giegeven der feiten ook hebben zilj .zeker niet vermoed aan welke ramp zij ontsnapt zijn. De trein E. 112 bracht hen te Brus sel met twee uren vertraging. Het gerechterlijk onderzoek zal nu ieverig voortgezet worden, ten einde de daders dezer schurkenstreek te ontdek ken. Deze kerels moeten mannen zijn uit de streek; het is duidelijk dat zij nauwkeurig de plaats, moeten kennen menigeen was hem reeds' het leven ver schuldigd. Niemand dacht er evenwel aati lrem de dankbare hand toe te steken, en wanneer zij, die op zee of elders aan een zekereu dood ontrukt had, zijn naam vroegen, bevond er zich altoos onder de-menigte een persoon", die on middellijk de treurige geschiedenis van dein, passagier van dé «Themïs vertelde. Zoo viel het niet zelden voor, dat de drenkeling, die weinige oogen- blkken te voren zich krampachtig aan den arm vam Roscoff had vastgeklampt bij het vernemen van het ontzettend drama, met afschuw het hoofd keerde van zijn redder. Op een zeker gedeelte van den dag kon men Roscoff geregeld a am. liet strand vinden als een trouwe wachter, doch wanneer de storm dreigde, ver bleef hij er al dien tijd om hulp te kunnem verleenern. Hij hield zich met niemand op dan met Marianic, die zijne huishouding waarnam. Deze twee wezens hadden niet noodig tot elkander te spreken,om weêrkeerig begrepen te worden wan neer de zachtmoedige en godvreezende Mariamic een woord zegde of de bekla genswaardige zeeman een zucht slaakte begrepen beiden er de beleekenis van. Het gesprek werd dan gevoerd over Anaika en Guilanek; en als, de zus ter van Brutus hij toeval de naam van Hector de Kéroulas' noemde1, legde Roscoff de handen op de borst, alsof men hem eensklaps eene pijnlijke won de toebracht. Twee feiten, meester, sprak Ma- rianie yoorzeggend, zullen es gebeuren: Als men bedenkt dat de trein op dat' oogenblik reed met een uursnellieid vani 100 km., kan men zich voorstellen aan welke verschrikkelijke ramp de reizi-» gers zijn ontsnapt. Het werk van extremisten Naar een Brusselscli blad meldt, zou de sabotage van den electrischen trein Antwerpen-Brussel wel kunnen loege- schreYen worden aan extremisten, die te Mechelen eene vrij belangrijke cel Hébbén'. Dén laat sten tijd werd een .ze ker getal tijdelijke arbeiders van de spoorbanen ontslagen, wait eene zékere verbittering- onder de extremisten beeft verwekt. Maandagnamiddag, rond half twee, werden politie en pompiers verwittigd dat brand uitgebroken was in eene schrijnwerkerij, gelegen Palinckstr* 124, Ie Deurne-Gentrum. De eigenaar heer Oomes Willem, be trekt de verdieping van het huis, ter wijl de benedenverdieping door eene garage ingenomen is, en de schrijnwer kerij zich achter het gebouw uitstrekt,.- Hierin bevindt zich eene reeks ma- ch ie hen, banken en talrijk' gereedschap, alsmede'een 'kacheltje waarop lijm ge kookt wordt. Wanneer de eigenaar de werkplaats verlaten had, zijn enkele gensters ge vallen op een hoop schavelingen en wel dra stond alles in lichte laaie. Alhoe wel de pompiers van Deurne-Noord, on der leiding van bevelhebber Wanbecq, dadelijk ter plaatse snélden, moesten zij zieli bepalen bij het vrijwaren van het voorgebouw, en gansch d:en inboe del van het atelier .brandde uit. Drie machiene.ni, schaven, werkbanken, en talrijke gereedschap gingen in de vlam men op. Dc schade, die zeer aanzienlijk was, is teenemaal gedekt door verzeke ring. Een onderzoek werd ingesteld door heer Wolles, adjuiïct-commissaris van politie. Doodelijk Treinongeval te Vloesbergen Maandagmorgen verraste de trein; van Nederbrakel naar Elzele, die te 4 u. 16 te Vloesbergen voorbijkomt ec.iu landbouwWcrkman, Nestor DenèVe, 27) jaar oud, die beide hécnen werd ver morzeld: - Het ongeval werd slechts'vastgesteld bij den doortocht van den volgenden trein door den machinist, die het ver morzeld lijk op het spoor ontdekte. De rijkswacht, 'van Vloesbergen werd' verwittigd en deed ter plaatse de moo- dige vaststellingen. Ook liet parket van Doornik stapte ter plaat-se af. Men weet, nog niet of het hier .een zelfmoord ol' een omgeval geldt. Auto-ongeval te Erps-Kwerbs Een pijnlijk ongeval heeft Zóndag avond op den Leuvensehen steenweg dan de grensscheiding van Êrps-Kwerbs! en Veltem plaats gehad. De echtgenoo- ten M., wonende te Ukkel, volgden met; hun auto voornoemden steenweg. Op eens stekte de voerder vast dat zijn stuur gebroken; was. Vooraleer te kun nen stoppen bolste de auto in volle ge weld tegen een grooten boom langs de baan. De ruiten waren stuk en de auto zelf was gedeeltelijk beschadigd'. De echtgenbo-témi M. én hün dochtert je werden erg gekwetst'. Na verzorging; door een dokter van Herent werden de; slachtoffers haar een Leuvenschc kli niek overgebracht. De toestand van M. M. is zorgwek kend. Hij klaagt over geweldige inwen dige pijnen. de burggraaf zal terugkeeren, en liet kasteel met zijne aanhoorigheden zal weer in 't bezit geraken; van zijne; rechtmatige eigenaars Roscoff schudde ongeloovig lieti hoofd. Helaas gij gelooft mij niet,mom-1 pelde Marianic, gij kunt ook de wbor-' den niet gelooven van een eenvoudig schepsel gelijk ik ben...... Maar weet' wel, dat de Heer de gave des lichts' schenkt aan de eenvoudigien des harten in mijne visioenen heb ik zaken in de toekomst, gezien... Er zijn zielen, diel bidden en God verstoot 'zulke zielen niet... Anaika, Guilanek en Mister Ma rie zijn ons hierin voorgegaan, noch tans... er is nog eene andere (jeugdige ziel, vol onschuld en maagdelijke reinheid... Deze is geroepen om de zieli terug te winnen van een afvallige, van den man, die als meester op het, kasteel' de Kéroulaa verblijf houdt. Omdat Marianic deze woorden zoo dikwijls herhaalde, prentte Roscoff ze onwillekeurig in zijn geheugen en, be gon er ten laatste een schijn van ge loof aan te hechten. Hoe ijdel die hoop ook was, toch klemde hij er zich aait vast, als de drenkeling aan een slroo- halm, niettegenstaande hij niets, meeri had gehoord omtrent de «Xénophom». In de akelige verlatenheid en de al- gemeene verachting van welke dé Kapitein met de Roode Handen 'het' voorwerp was e»m die hem liet hart vani een reet, was er maar een persoon,dié balsem uitgoot -over de bloedende won de en hierdoor er somtijds in s.laagdei de pijn yopE enige pptgenblikken ,t§j stillend yérvplgtj

De Volksstem | 1935 | | pagina 2