Mopièrss t'ErenMp lens OPROEP voetbal KAATSEN] TB3INTURIA pjTsanrj r-Wg'i Is de eenigste inrichting met verantwoordelijk bestuur die zich vanaf zijne stichting, dag «n nacht ter beschikking gesteld heeft der bevolking, in geval van ongelukken. De H.H. Dokters, Hospitaal, Klinieken, Moederhuis, Politie, Rijkswacht, Douanen enz. kunnen bevestigen hoe menigvuldige diensten (JfWsUk. bij NACHT en dag reeds bewezen heeft in alle dringende gevallen (uitgenomen besmettelijke ziekten). De bevolking van Aalst en omstreken is daarvan bewust en blijft getrouw aan CI3£ta.x: zoowel bij DAG als bij nacht. (Oproep Rood Kruis Aalst Volksstem 7-5) Qitax is bereid zijn welwillende medehulp te verleenen aan het ROOD KRUIS in alle dringende gevallen NACHT en dag. Vraagt aan Gitax zijn bijzondere voorwaarden 1") Voor het bezoek der Tentoonstelling Brussel bij weekdag STAANGELD NIET AANGEREKEND. 2°) voor groote reizen binnen- en buitenland met vijl of zes personen altijd voordeeliger dan elk ander vervoermiddel. bl2 liet Bestuur van den Katholieken Middenstandsbond heeft op zijn vergade ring van Maandag, 29 April, een schoo- uen zwerm nieuwe leden aanvaard die zich de laatste maand hebben laten in schrijven een flinke rij zakenmannen en stiellui die ganscli op hun plaats zijn in het Katholiek Middenstandsleger. Harte lijk welkom aan die talrijke goede vrien den dio de degelijkheid onzer inrichting erkennen en den wil hebben uitgedrukt ons te steunen als macht in den dienst der Katholieke Middenstandsbelangen. Het hoeft niet gezegd dat het bestuur gevoelig is aan die duidelijke blijken van vertrouwen het zal bewezen worden dat dit vertrouwen zeer goed werd geplaatst. Het is dus een' algemeen uitgemaakte zaak dat onze Katholieke Middenstands bond flink werk verricht, en DE organi satie is van de toekomst. Onze leden zullen ook op geen lichte moeite of inspanning meer zien om hun nen Katholieken Middenstandsbond voor te spreken en te bevoordeeligen. Het Bestuur doet een beroep op alleii om de achterblijvers in te lijven zoo wordt onze bond de céne zuivere, sterke bond van de machtige Katholieke Burgers- schare. De nieuwe inschrijvingen worden aan vaard door de leden van het bestuur waarvan hierna de samenstelling Voobzittee M. Jozef Bessems, Binnenstraat 39. Ondervoorzitters M. V an d. Eynde A. Burgemeesterspl.il M. De Wolf Constant, Groote Markt 16. Secretaris M. Theofiel Willems, Arbeidstraat 56. Schatbewaarder M. Louis De Bisschop, Gentschestr. 20. Leden M. De Cock Ach. Keizerl. Plaats 40. M. De Vos Maurits, Meuleschettestr. 1. M. De Vos Theofiel, Brusselstraat 77. M. Huylebroeck Gust. Molenstraat 32. M. Ringoir Benoni, Moorselbaau 6. M. Rubrecht E. Geeraardsb.schestr. 146. M. Temmerman Isidoor, Violettenstraat. M. Thomas Alfr. Lange Zoutstraat. M. Van d. Sype Alfons idem 15. M. Van d. TaeleuRDirk Martensstr. 26. Proost E. II. De Cremer, St Martensplein. KATHOLIEKE MIDDENSTANDSBOND SriEGELRUITVERZEKERING Onze leden weten nu dat onze Maat schappij van Onderlinge Spiegelruitverze- kering voortreffelijk is ingericht, en berust op stevigen grondslag. Aldus is voldaan aan het dringend verlangen ons door velen uitgedrukt. Thans is het de plicht van al onze leden onverwijld aan te sluiten bij onze Spiegelruitverzekering, en hunne vrien den bij te brengen. Zooals onze Spiegelruitverzekering is ingericht, moet ze de grootste voordee- len opleveren aan hare leden. Het ware voor onze leden en ook voor andere mid denstanders. die nog geen lid zijn, een onvergeeflijke fout tegenover zich-zelf, Van niet onmiddellijk toe te treden. De Bestuurraad onzer onderlinge maat schappij van Spiegelruitverzekering is samengesteld als volgt Voorzitter M. Cremers Gaston, Kattestraat 28. Secretaris-Schatbewaarder. M. Van d. Sype A. Lange Zoutstr. 15. Leden M. De Vos Th. Brusselstraat 77. M. De Wolf Constant, Groote Markt 16. M. V. Geyseghem Urb.Lange Zoutstr, 6, De nieuwe leden kunnen inlichtingen ontvangen en zich aanmelden op ons se cretariaat, Korte Zoutstraat 15, of bij de andere leden van den Bestuurraad. ONZE TALRIJKE DIENSTEN BERICHT AAN ONZE LEDEN Sommigen onzer leden blijken nog geen juist begrip 1'hebben van de werking van onze Katho lieken Middenstandsbond, en van al de diensten welke er ingericht zijn om onze leden bij te springen tol bevordering en vrijwaring hunner belungen. Aldus valt het vaak voor dat leden, wanneer ze ons Bestuur of ons Secretariaat raadplegen, ondervinden dat ze daar zoo wel gevlogen zijn, en bij de overweging van de voordeelen welke onze tussehenkomst en hulpvaardigheid bun schenken, aandringen om de bewezen dien sten te mogen betalen of te beloonen. Wij kunnen moeilijk dergelijke gebaren kwa lijk nemen omdat wij de gevoelens van dank baarheid waardeereu, waardoor ze in menig ge val zijn ingegeven. Nochtans moeten wij na drukkelijk wijzen op bet verkeerde van zulke opvattingen. Onze leden gelieven zich vooreerst goed in 't hooid te prenten dat de Katholieke Middenstandsbond alleen bestaat om de menig vuldige belangen der Katholieke Burgerij te dienen wij houden b. v, geen zakenkantoor dat werkt op commissie. De middelen welke ons moeten toelaten onze taak te vervullen bestaan in de bijdragen der leden, de toewijding van het bestuur en van onze Provinciale Organisatie, de gewillige medewerking en de verkleefdheid on zer leden. Belooningen voor bewezen diensten zijn volstrekt uitgesloten, ten eerste, omdat zulks een verderfelijk systeem is ten tweede omdat onze goede leden beslist mogen aan spraak maken op al de diensten van onzen bond en dit als belooniug voor hun trouw lid maatschap ten derde omdat de middenstan ders het reeds lastig genoeg hebben en dat ze zich niet verder hoeven uit te putten en hun hoofd breken met het geven van fooién, of be talen van raad of hulp hun geboden meestal op oogenblikken dat ze genepen zitten en dus zui niger dan ooit dienen te-werk te gaan. DIE REGEL WEZE DUS GOED BEGREPEN 1 Als vergelding voor alles wat de Katholieke Middenstandsbond doet voor zijn leden vraagt hij enkel trouw lidmaatschap, medewerking met liet Bestuur zooveel als 't mogelijk is, en altijd beantwoorden aan alle oproepen van het Bestuur. Zoo zal onze werkzaamheid onverhoopte wel daden brengen aan onze goede Katholieke Burgerij. VLAAMSCHE TOERISTENBOND. Zondag 12 Mei, autotocht naar het kas teel van Gaasbeek. Heen over Assche en St-Kwintens-Lennik. Terug over O. L. Vrouw Lombeek (bezoek aan kerk en retabel) en Ninove. Vertrek Belfort te 13 u. Prijs 12 fr. (alles inbegrepen). BOTSING TUSSCIIEN GESPAN EN AUTO. Op den steenweg op Gent is een bierwagen aangereden door een auto, gevoerd door den heer Defaissieux, woonachtig te Elsene. Er was gelukkig niets dan stoffelijke schade te betreu ren. De politie deed het gebruikelijk onderzoek^ Bedevaart Averbod>Sch:rpenheuvel De jaarlijksche bedevaart naar Averbode en Scherpenheuvel heeft plaats op Zondag 19 Mei aanstaande. Alle inschrijvingen worden aan vaard vanaf heden tot uiterlijk 15 Mei bij den leider der bedevaart, J. Manes, 15, De Keyser- s traat, Aalst. Alleenlijk'e namiddags van 2 tot "8 ure. De Voorzitter, Frans DE PETTER. DANK ZIJ DE 60 o/o suiker die zij bevat, is de gemengde siroop Commarcieele Appelgelei geheeten, zeer voedend, smakelijk en volkomen gezond. En daarbij, zoo goed koop Fons Van de Maele-Hulde Het Christelijk Werkers verbond van Aalst» zat op Zondag 12 Mei een hulde brengen aan den verdienstelijken werkman-dichter Fons Van de Maele, ter gelegenheid der Pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Ponlifice welke hein werd toegekend. De feestzitting zal doorgaan om 3 u. namiddag- in de ruime feestzaal van het Groen Kruis te Aalst, Het programma is uiterst verzorgd met zang en muziek. De feestrede zal door den Hoogeerwaarden Dom Modest us Van Assche, Abt van Steeu- brugge, worden uitgesproken. De heer P. Van Schiiylenbergh zal enkele Herinneringen uil de Oude Doos ophalen. We betwijfelen niet dat bet volk talrijk zal opkomen om den christen werkman-dichter Fons Van de Maele verdiend te huldigen. EEN KRANKZINNIGE. Voor enkele da gen hebben wij medegedeeld dat Van de Steen Victor, die zenuwoverspannen was, zelfmoord had willeu plegen, met zich met een scheermes den hals over te snijden. Het slachtoffer was naar het stedelijk hospitaal overgebracht, en men hoopte den man te kunnen redden. Maandag namiddag gelukte Van de Steen er in hel hospitaal te ontvluchten, en liep naar den Dender, waar hij insprong om zich te verdrinken Gelukkig kon hij gered worden door de genaam de Hertog Pieter en Moens Gustaat, twee schippers van St Amands bij Puers, die daar juist met hun boot lagen en den drenkeling achterna sprongen en hem redden. Van den Bossche werd na onderzoek door Dr De Cock, naar het krankzinnigengesticht van St Niklaas Ier verpleging overgebracht. ROOD KRUIS Afdeehng Aa st Wie is bereid zijne medehulp te ver leenen, moest het noodlot erover be schikken, dat in de nabijheid van de Stad Aalst een ernstig spoorweg-ongeluk moest gebeuren Bij spoedige noodverpleging snel vervoer naar een Hospitaal... kan men het leven van vele slachtoffers redden. Het Rood Kruis beschikt over twee auto's om zieken of gekwetsten te ver voeren, doch desgevallend moet een vol doende personeel kunnen gemobiliseerd worden. Wie wenscht er deel uit te maken van dezen dienst Aalst is eene nijverheidsstad. Een groote brand kan losbreken in een fa briek, een. aantal werklieden ernstige brandwonden oploopen. De Brandweer worstelt tegen het doo- dend element. Wie zal de gewonden ter hulp springen Het Rood Kruis met zijn personeel ver pleegsters, ambulanciersters en ambu lanciers Wie wil hier de hand toe leenen Wie is bereid onder het vaandel van het Rood Kruis-Afdeeling Aalst, toe te tre den en als vrijwilliger tot dit doel te dienen Stel U nog erger voor Moest in de omstreken, bij plotse dijk breuk, een overstrooming zich voordoen, waardoor menig bewoner huis en inboe del moet verlaten... Wie zal bijspringen ter hulpe in nood Een oproep gaat uit tot alle personen, dragers van het diploma van verpleeg ster, ambulancierster, of ambulancier, afgeleverd door het bestuur van het Roode-Kruis, om Donderdag aanstaande, in het Hospitaal, lokaal van het Rood Kruis. Gasthuisstraat 40, de vergadering bij te wonen te 6 u» namiddag. DAGORDE Inrichting van hulpdienst bij groote rampen verdeeling en onderverdeeling in specifieke afdeeüngen. Namens liet Bestuur B. K. A. A. AANRIJDING. Zekere Scliollaert Frans, voerman, woonachtig op de wijk Sint Job, reed met zijn gespan van den steenweg op Gent naar de Capucienenlaan. Op den hoek der St Job- siraat werd bij langs achter aangereden dooi den auto. gevoerd door De Smet Jozef, woon achtig te Serskamp. Er was stoffelijke schade aan de auto. eu bet paard werd lichtelijk ge kwetst. De politie kwam ter plaatse voor het gebruikelijk onderzoek, ten einde de verant woordelijkheid te bepalen. GRAFMONUMENTONTHULLING. - Het Arie Van den Heuvel Comité beeft aan de Ko ninklijke Rederijkkamer 't Land van Riem gveraugd bet spreekkoor IN MEMORIAM uit te voeren bij de onthulling van het grafmo nument, die zal plaats hebben te Gent, op Zon dag 19 Mei aanstaande. PLECHTIGE COMMUNIE Prachtige keus van kerkboeken in alle banden en kleuren,- pater-nostera, beeldekens, wijwatervaten, kaders, enz. bij J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat <n. 21, Aalst. STAD AALST Commissie van Openbaren Onderstand Is te begeven Eene betrekking van Maatschappelijke Assistente op proef. Inlichtingen te bekomen op bet Secre tariaat der C.O.O. Kattestraat nr 34 (Oude Vrouwenhuis), 's voormiddags. Aanvragen, met afschrift diploma eu getuigschriften, sturen aan den Heer Voorzitter der Commissie van Openbaren Onderstand te Aalst, vóór IS Mei a.s. OTVZC LEZERS AANBEVOLENEXTRA SUIKERIJPEEIM DE RYCKE. 9360 KERK DER EE. PP. JEZUÏETEN Brnsselsche straat13. PLECHTIG TRI DUU M ter eere van O. L. Vrouw van hot H. Hart, Hoop der Hopeloozen. van Woensdag 29 tot Vrijdag 31 Mei Namens het Aartsbroederschap kerkwettiglijk ingericht in voornoemde kerk. Woensdag, 29 Mei: 's Morgens, te 7,30 uur H. Mis voor de ziels rust der afgestorvene leden Korte on derrichting. 's Avonds, te 8 uurLof, Sermoen en Lofzang door het volk. Donderdag 30 Mei (O. H, Hemelvaart) 's Morgens te 7,30 uur H. Mis voor de leden en hunne inzichten. Korte onderrichting- 's Avonds, te 5 uur Lof, Sermoen en Lofzang. Vrijdag31 Mei Feestdag van O. L. Vrouw van het H. Hart) 's Morgens, te 7.30 uur Mis met Algemeene Communie voor de bekeering der zondaars en voor den Wereldvrede. Korte onderrichting, 's Avonds, te 8 uur Plechtig Lof, Sluitingsser- moeu eu Lolzang. De Preeken worden gehouden door E. P. Alfons Galle, S. J. der Kesedentie v. Kortrijk. Gedachtenissen worden den laatsten dag van het Triduum uitgedeeld De briefjes mei de intenties der leden mogen in de bus van bet Aartsbroederschap neergelegd worden. Den derden Zondag van iedere maand, 's morgens te 7,30 uur, Mis voor de leden vau het Aartsbroe derschap, 's Avonds te 5 uur, Lof, Sermoen en Lolzang door het Volk. Gantoise komt. Waar andere clubs uit hoogere klasse van den eersten keer uitgeschakeld wor den, voor den Beker van Belgie en het Provinciaal Voetbaltornooi heeft Sportclub Eendracht aan zyne sterke te genstrevers steeds een taaien weerstand geboden. Zoo komt het dat onze Aalstersche wit-zwarten er nog niet aan denken van de voetbalschoenen weg te bergen. Sedert hoevele weken reeds, wappert eiken Zondag de wit-zwarte vlag aan de sportlokalen van Eendracht Er wordt slag op slag keer op keer gewon nen zoodat de supporters het, na elke overwinning, geestdriftiger mogen uit zingen t Er is geen ploeg in Vlaanderen die den Eendracht kloppen kan II n. Of dat nu werkelijk zóó is, dat zullen we Zondag, op ons plein, te zien krijgen. Inderdaad, de eerste divisieploeg van Gantoise komt naar hier en dat deze ke rels flink kunnen voetballen, dat hebben we hier in de Breedestraat reeds kunnen vaststellen. We weten het, Gantoise werd hier voor den Beker van Belgie met 21 ge klopt en dit op een zeer regelmatige wijze. Doch sindsdien schijnen de omstandig heden gunstiger te zijn voor de Gente naars. Immers, het Gentsche elftal is versterkt, onder andere door den flinken voorspeler Honoré Maertens. Ten tweede Gantoise heeft op ons plein de ondervinding opgedaan dat er van in den beginne tot einde toe, tegen de Eendrachters doordryveud moet ge speeld worden, of dat men anders van 't leer krijgt Daarom ook zjjn we er grondig van overtuigd dat Eendracht toekomenden Zondag tegen zijn meesters zal spelen. We meenen niet dat Gent zich een tweede maal in doekjes zal laten doen. Gaan de Eendrachters eervol uit den strijd komen We verhopen het. Als onze elf jongens eens hard op de tanden bijten krygen ze zelfs een kansje om Gent te verrassen. Het mag Zondagnamiddag zomeren zooals het wil, één ding is zeker dezen keer zal het wandelweder de kenners en liefhebbers van schoon voetbalspel van liet terrein niet weghouden. We gaan een match bijwonen zooals er zelden te Aalst ce zien ziju. Aftrap om 3 uur. Wit en Zwart. Eendracht Supporiersclub u DE KAT Lokaal Gustaaf Van Assche Keizerstraat22, Aalst. Met deze hebben we de eer aan onze Leden mede te deelen dat de Reis naar Brussel op 12 Mei a. s. zal plaats hebben kosteloos voor de leden. Ziehier een kort overzicht der reis Bijeenkomst in het lokaal om 9.30 u. Vertrek om 10 uren zeer stipt Eerste afstap te Berchem (30 minuten stilstand), vandaar naar de Wereldten toonstelling en het Heyselstadion voor de voetbalmatch Belgie-Hollaud. Terugreis 's avonds Bijeenkomst aan de statie van Jette om 9.30 u. Vertrek om 10 ure zeer stipt Eerste afstap te Berchem over den ba* reel, tweede afstap te Aalst in het Lo- kaal. Dus vrienden, allen op post voor d® schoone match Belgie-Holland en voor d® Wereldtentoonstelling. Het Bestuur ooaatlftf) U, e» DonJtirlnp O 7»IcI^ 2 kaatswedstrijden op de Keizerlijk® Plaats, om 6 u. Liefhebbers op post KA ATS MAATSCHAPPIJ M ZEEBERG" Lokaal: Verbuist. De Ridderstraat. Woensdag 8 Mei om 5 ure op 't Vredeplein. Voortzetting van den wedstrijd (1/2 finaalj tusschen de partijenRap en Knap-Zeeherg en EIcktriek. Donderdag 9 Mei om 5 ure finaal tusschen de winnende partijen van Woensdag. U S I N E S Naamlooze Vennootschap "te Eremtoodegem De heeren aandeelhouders worden uit- geaoodigd de algemeene gewone verga dering bij te wonen, welke zal plaats hebben op Maandag 27 Mei 1935, te 15 uur, ten maatscbappelijken zetel te Erembodegem. D a g o r de 1. Verslag van den beheerraad en vail den raad der toezichters 2. Goedkeuring der balans en winst en verliesrekening op 31 Maart 1935 3. Ontlasting te verleenen aan beheer* ders en toezichters 4. Statutaire benoemingen. Om de algemeene vergadering te kun nen bijwonen, zijn de heeren aandeelhou ders verzocht zich te gedragen naar ar tikel 34 der standregelen. 611 NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ te A-iost Dendermondsche steenweg, 167 De gewone algemeene vergadering zal gehouden worden op Dinsdag 28 Mei 1935, te 11 uur, Nijverheidsstraat, 46, te Brussel. Dagorde 1. Verslag van den Beheerraad en van het College der Commissarissen 2. Goedkeuring van de balans en van de winst- en verliesrekening op 31-12-34 3. Ontlasting te geven aan de heeren Beheerders en Commissarissen 4. Statutaire benoemingen 5. Allerlei. Om de algemeene vergadering bij te wonen, worden de b. b. aandeelhouders verzocht zich te gedragen naar artikel 2Q der statuten door hun titels neer te leg gen voor 20 Moi. in den Maatscbappelij ken Zetel, 167, Dendermondsche steen weg, te Aalst. 20.506

De Volksstem | 1935 | | pagina 3