-Kruis Afdeeling Aalst MWM van Denöerinonöe Technische Scholen - Aalst Brasserie BURNY, Frèrss, -wv- Het ontstaan der Stad Aalst FILMLEIDING ZWEMMEN VOETBAK Studie van Notaris Moyersoen HUISMEUBELS Een bloedtransfusiedienst te Aalst Het lijgt vast in de lijn v,an liet 1100- DE-K HU fS den evenniensch te helpen en ie steunen,, hem beter te fmaken on der zedelijk, maatschappelijk, verstan delijk of liohaenelijk opzieiht. De afdeeling Aalst heeft het aange durfd voor de VIERDE van 't land een •B LOErDTR AN SFU SlEDiEN ST in te richten, 'dewelke regelmatig beoogt te fi.ing^eren tol heil van ALLE nood wendige n. Bloedtransfusie of overlapping be staat dus in het overbrengen van bloed uil een gez-ond, welstellend lichaaam in dat van een zieke, bloedanpie, gekwetste of geopereerde. Daar de uitslagen dezer heelkundige werkwijze spreken van honderden le- ,vens die werden gered; zoo mag het een geluk, een kans worden genoemd dal het R'cod Kruis van Aalst zulks heelt kunnen in 't leven roepen. Het zijn iim: jners de bewoners van Aalst en omlig- gende die het eerst de .weldaden ervan zullen ondervinden. Hoeveel gevallen hadden een nood! k>ttigen afloop oimdat men, niet beschik te over een BLOEDGEVER i| Men reikt een on/dense hei ding uit Voor het redden van een drenkeling voor het stoutmoedig optreden-bij een brand; of dergelijke moedige datad Doen bloedgevers niet even schoon Bedden zij ook niet een leven van een beslisten dood Hoe bedroevend |m,oet het soms, niet ,wezen voor een geneesheer, te weten dat een jonge moeder, een vader, van een gezin, een jeugdige knaap met, heer lijke toekomst daar te sterven, liggen) en zij te redden zijn, kon (mieni ze terstond con blood inspuiting doen o>f beschikte men VAST en ZEiKER over 'een bloed gever, ten einde bij den verzwakten, uit. geputlen pafient-nog hoopvol {heelkun dige behandeling, Ie wagen. Het is aimper twee jaar, dat te Brus sel deze dienst in voege trad en men spreekt van honderd gevallen die al leen dank zij de bloedtransfusie', g'oe den afloop vonlden. Doch wie genieten thans' van' deze laatst nieuwe overlappingen i? Hier juist ligt de bedoeling van liet ROODE KRLIS. Men wil er voor ziorgen dat fyL- LEN^ arjm, en rijk, die door bloedtrans fusie te reidden zijn, zulks kunnen ver zoeken. AVat is er meïodig te 'dien einde 1. Een geneeskundige dienst. Er be- felaat een technisch eomileit waarvan de geneesheeren zich gelasten niet, het, voor-onderzoek der bloedgevers 611 met de transfusie zelf. 2. BJXHDDGEVERS Zij tmakeaü het leven van dezen dienst mogelijk. De' geneeskunde moet permanent kunneri beschikken over personèni, die bloed geven kunnen. Dag en nacht kan zulk-i noodig zijn en /moet de heelkundige be werking aan den in- levensgevaarlijken zieke kunnen worden toegediend'. Bloed geven is zulks gevaarlijk o| schadelijk Althans niet. De wetenschap wist te! bepalen hoeveel en hoe dikwijls men bloed kan en mag geven. Bloedgeven ig vast niet gevaarlijk en bijwijlen welda dig voor de gezondheid. De geneesheeren hebben ook alle re denen om hunne bloedgevers de bestd zorgen toe te dragen. Zij beseffen het best de edele waarde van zulke ze 1 fop- jctfl'erenjde, edelmoedige, maaltischappe-1 lijke deugden. AVie zijn er ges-cihikt om <a<ls bloed-' gever op te treden Een groot per cent. A'an 370 kandidaten werden er| 182 goed geschikt- bevonden, waaron der 52 algemeene gevers, wier bloed mag inge8puit worden bij iedereen. (A. Brusisel.), Denk dus niet dat, qm, bloedgever te ziljn, men een volbloedig uitzicht hoeft te bezitten. Die natuurlijke gesteldheid ligt meer innerlijk dan uitwendig. Een oproep wordt dus gedaan tot he.n die als bloedgever wenschen op te traden 1 Er zijn er reeds verschelden die zich voor onderzoek aanboden al-, leen uit zelfopoffering en menschlie- vend gevoel. Nochtans zal /men een gehdelijke vergoeding toekennen aan hen die zulks verlangen. Men wil er toe komen dat elke bloed gevers hoogstens om de drie maand, zoq hoeven gevraagd te word-en. Dat ibinnen een half uur tijds de bloedgever zich ter beschikking en ter plaats bevinde van de bewerking. IWan.nen en vrouwen kunnen dienen en medewerken aan dat edele, maat schappelijke werk. Zij die geneigd zijn als bloedgever t« dienen melden zich aan eiken Donder dag-namiddag van 5 tot 6 u'ulr in het lo kaal van hot Rood Kruis Gasthuisslr. nr 40 te Aal6t. Mocht het Rood Kruis in deze onder neming gelukken zulks w,are een heil zame weldaad voor ons volk. Denk na Onderzoek uw gemoed 1 Helpt de nood lijdeden Het Hest^ujj ft-K.A.A. Vlamingen nerf dat zy hem deden wyken en drou gen tot onder de'muren van Cassel; inner aldaei bieddo Roberts hun tegenstand, en van alle kanten door de schichten, welken als eene wolk op hun nedervielen, doorschoten, dwong hy hun de vulgt te nemen. Den wederstand der Hene- gauwers, wélken aen den voet van den berg vochten, was heviger onder deze waren ook Osbern en den jongen graef Arnoldus welken hunne krygslieden door voorheelden van dapper- heyd en kloekaroedigheyd opwekten Richildus zelve doorreed hunne rangen en nam deel aen de gevaren. Nochtans verkreeg Robertas, welken overal zich zeiven waegde, de overhand. Osbern sneu velde en Richildus zelve ontsnapte nauewelyks de doood, Den jongen Arnoldus had ook den zegeprael des vyands met zyn leven en bloed verheerlykt, twee peerden waren onder hem door schoten en hy zélf was, ais eenen dapperen held vechtende, in het midden der vyanden niet de wapens in de hund, door eenen schicht gedood. Na dien Moedigen veldslag wierd het liehgaem van den jongen. Arnoldus op bevel van Robertas zynen oom en zynen vyand inet eerbied opgeno- men en begraven in de kerk van den H. Bertyn, alwaer hy hem een standbeeld deed opregten hem verbeeldende met de wapens in de hand en in de houding van een dapperen veldheer, zoö als hy zich op het slagveld gedragen had. Door dezen zegeprnel verviel het graelschap van Vlaenderèn op Robertas graef van Aelst, alhoewel hy het zelve niet heeft bezeten zonder nog te moeten oorlógen tegen Balduinus van Henegaiac, broeder van Arnolphus, welken regt op bet bezit yan Vlaenderen wilde voorwenden maer in dry verselieyden veldslagen wierd hy door zynen oom overwonnen, en eyndelyk wierd den twist voor den koning van A'raukryk, Phi- hppus den eersten uy tgedaegd en vereffend, den vrede wierd gesloten en onzen Robertas in het bezit van Vlnen.de,ren bevestigd. Door deze gedurige oorlogen was ons land met zware rampen en onheylen overvallenook zyn de oorzaek der duysternissen en verwerring welke wy aenstonds in de geschiedenis van Aelst zullen ontmoeten. 't Vervolgt. volgens een beschrijving van 1842. (Vervolg.) Maer wanneer zy in een dier dorpen overleed- den, had de graef maer regt tot het beste meu bel ofcaleyl, in gevolge eene privilegie in bet jaer 1252 aen Vlaenderen door Margareta van Constantinopel. gravin van Vlaenderen en Hene gauw toegestaen. Doch van alle dese diensbaerheden of servitu ten, waren de ingezetenen van het graefschap van Aelst vry, als ook de genen welken der zei ver regt luidden hekomen wanneer zy binnen het graefschap stierven. De parochiën welke''s graevens propre dor pen» ot eygendonnnen uitmacklen, waren de volgende 21. Erembodegem, Welle, Iddergem, Teralphen, Moorsele, Hofstade, Mespelaer, Lede, Wichelen, Cheirscamp, lnipe. Meerlebeke, Lemberge, Burst, Bambrugge, Sonnegem, Cotthem, St-Antelinekx, Woubrechlegem, Ookegem en S-Martens-Lierde. Deze alle zyn op verscheyde tyden aen onze Ï;raeven te beurt gevallen en hebben met ver- oop van tyd veranderingen ondergaen zoo no pens hunne bezitters als deszells bestuer en regtsbewind. Robertus den A'ries was van eene kloeke lyfs- geslalle, deugdzaem, dapper en inildadig, doch stout en oorlogzuchtig ook was zynen geheelen levensloop vervuld met oorlogen zoo buyten als in ons land uytgevoerd. Wanneer hy in 1062 te Audenaerde van zynen vader bet land van Aelst bet Waesch en de vier Ambachten tot huwe- lyksgift ontving, zwoer hy daermede altyd te zullen te vrede zyn en zynen broeder Balduinus nimmer in het bezit van Vlaeuderen en Hene gauw te zullen stooren. Doch nauewelyks was zynen vader, den 1 Sep tember 1067, overleden (welken den eersten der graven van A'laenderen hy zynen titel de woor den c door Gods genade heeft gevoegd), of hy trad in den oorlog met Richildis. weduwe van zynen broeder, welken in July 1870 schielyk was overleden. Dezen Balduinus den achtsten had een merkeiyk deel van het land van Geersbergen gekogt van eenen edelman gennemd Geeraerd, welk hy tot eene stad opbouwde en met muren, poorten en wallen versterkte en deszells naem Geeraerdsbergen noemde. Dezen graef had door zyn wys en deugdelyk bestuer zyne landen van de alsdan heerschende dievery en baenstroopery zoodaniglyk gezuyrerd, dat onder hem, zeggen de schryvers, voor eerst het volk vermog zonder wapenen uyt te gaen en de deuren der huyzen moglen open gelaten worden De oorzaek van den oorlog tusschen onzen Robertus en Richildis was de voogdy over hare kinderen Arnolphus en Balduinus welke zy aen Robertus hun oom betwiste als liuer van natuur- wege toekomende. Het regt van deze vloeyde uyt den laelsteu wil van Balduinus den achtsten welken stervende, aen zynen tweeden zoon Henegauw had gegeven eu aen Arnolphus het Graefschap van A'laenderen, doch zoo zy beyde nog minderjarig waren, stelde hy Robertus zynen broeder, hun oom, lot voogd over zynen zoon Arnolphus, hem latende het bestuer van Vlaen deren tot dat dc2e daar toe zoude bekwnem wezen. Doch Arnolphus mét waerheyd byge- naemd den Ongelukkigen, stierf slechts zeven tien jaren oud zynde. Richildis welker inborst gierig en hoogmoedig was, nam geweldiglyk be zit van Vlaeuderen, en daer den Vries met zyne oorlogen in Holland bezig was, sloeg zy het graefschap van Aelst, de vier Ambachten en de Eylanden van Zeeland aen. ilet is alsdan, om trent 1071, dal onze stad, door de Gentenaren aangetast en bestormd, en voor een groot, deel ten vueve en ten zweerde verwoest wierd. Doch vreekteu zich de Aelstenaren luysterlyk over deze nederlaeg, wanneer zy de Gentenaren wederom in 1153 onze stad bezettende, hebben verslagen en gedwongen het beleg te breken. Richildus op alle de redenen en tegenstellingen welke haer Robertas voor oogen stelde, gaf met trots- heyd tot antwoord dat het zweerd hun geschil zoude scheyden» Het was haer gelukt Philjppus den Eersten, koning van A'rankryk, tot hare be langen te komen over halen, mits eene over- groote som gelds, welke onze oude schryvers wel tot vier duyzend ponden begrooten. Zy steunde niet min op de krygsheldliaftigheyd van haren nieuwen echtgenoot, Guillelnms van Osbern, eeneii dier vermaerde Noordniuiinen, welken En geland overmeesterd hadden. Maer de grael- schappen het regt tegen haar oordeelende, ver- eenigden zich tegen Richildis. A'erscheyde sleden zonden tot haer, in het klooster te Meessen, af- geveerdigden om haer te bewegen het land te verlaten. Doch Richildis behandelde de eerst toe- gekomenen, welken die der stad Yperen waren, met uytzinnigen hoogmoed en vreedheydzy deed hun na vele vernederingen ten getalle van zestig onthoofden en de stad Meessen en het klooster in brand sleken. Daer door verschrikt, namen de overige afge- veerdigden de vlugt; eene groote beweging borst uyt in geheel ons land, het volk en den edehlom zonder onderscheyd, namen de wapens, alle de steden en dorpen van het vlaemsch Vlaenderen verkozen den kant van onzen Robertus, welken Holland ontruimd hebbende, zich in Saxen by zynen schoonvader Bernard ophield: het Walsen A laenderen, met onze vryheden meer vreemd, hield het met Richildis, welke al den edeldoin van Henegauw onder de wapens bragt en onder steund was door een magtlg leger van Vrankryk. Robertus, vergezeld door de krygslieden zyner graefschappen en eenige Saxers, vertrok naér Cassel, welk zich had overgegeven, en nam zyne staenplaets op den Casselberg, eene voor- deelige verschansing voor zyne voetgangers, alwaer zy door de vyandelyke ruytery, maer on- voordeeliglyk, konden aengerand worden. Hy wachtte met kloekmoedigheyd het leger van Ri childus af, welk hem aentaste op den Zaterdag euZondag van Septuagesima 19 en 20 February 1072. Den eersten dag hadden de Vlamingen de overhand en Richildis welke zelve hare krygs lieden door hare stein en haer voorbeeld oen- moedigde, viel in de handen des vyands Doch Robertus, den koning van Vrankryk tot onder de muren van St-Onier vervolgende, wierd omringd en ook krygsgevangen genomen Den zelfden avond wierden de twee edele krygsgevangen nytge wissel d en des anderendaags herbegon SLAGEN. Fuielis Van.P., uit Kalloo, kreeg ruzie met een buur, omdat deze eene afsluiting tusschen hunne beide hovingen plaatste. Het duurde dan ook niet lang of na eeni ge woorden te hebben gewisseld, waren beide mannen aan slag. Van P. bracht zijn buur slagen toe. Dit kost hem 700 fr. boete, voorwaardelijk. KOLENDIEVEN. Verschijnen voor de rechtbank Mari- nus G., Jozef \V„ Albert G., Oscar N., FransN., Mario W., Aaaa C., Valentina V., Irma W., Celina S. en Maria De M. allen uit Hamme. Deze personen zijn beticht verscheide ne koleadiefstalièn te hebben gepleegd te Hammo, t.en nadeele van twee hande laars dezer gemeente. De rechtbank vindt de betichten plicli- tig en verwijst hen Marines G. en Jozef W. ieder tot twee maanden gevangenis straf en ieder tot 182 fr. boet. Albert O.. Oscar N., Frans N. ea Anna C. ieder tot acht dagen gevangenisstraf en 182 frank boet. Maria W. ea Valentina V., ieder tot vijftien dagen gevangenisstraf en 182 fr. boet. Irma \Y. en Celina S., ieder tot 350 fr. boete en Maria De M. tot 182 fr. boet, voorwaardelijk voor Frans N., Irma W., Celiaa S. en Maria De M. DIEFSTAL. P. De S. uit Aalst, die trachtte twee bal keu tc ontvreemden, werd verwezen tot 175 fr. boete. OPLICHTERIJ. Frans Von H. uit Stekene, had Leon Meys, uit St Niklaas Waas, voor een paar lakens opgelicht, die hij verkocht voor een spotprijs. Hij wordt verwezen tot een maaud gevangenisstraf en tot 182 frank boete. RADIOLIEFHEBBER J. B., uit Aalst, is een radioliefhebber die stelselmatig weigert de taks te beta len op de toestellen. Dit kost hem 600 frank boete. ONVRIJWILLIGE SLAGEN Victor V. uit Schooten, kwam op 24 Juli afgereden met zijn auto te oorde- gem. op zeker oogenb'lik vergat hij zijn rechterkant te houden. Het gevolg was dat hij met zijn wagen tegen een drie- wielkar terecht kwam waarvan de gelei der met geweld tegen de straatsteenen werd geslingerd en zwaar werd gekwetst. V. wordt verwezen tot 700 fr. boete en bovendien wordt hem het recht ontzegd gednrende drie maanden een motorrijtuig te besturen. Aalst, stad van Oratoria en Kantaten Aalst, de gekende stad van Oratoria en Kaii talen, zal op Zondag 7 Juli nogmaals voor dë pinnen komen met de gekende "Rubenskan Late* (Eerste deel) van Peter Benoit. Ook liet sinds lang niet meer gehoorde «Klokke Roeland» (iinual) van Edgard Tinei zal worden uitgevoerd. De uitvoerders, die onder beproefde en bevoeg- i leiding staan, en die reeds maanden en maan den oeienen, zullen er stellig iets pik fijn weten van te maken. Speciale autobusdiensten zullen voor de buitenlieden worden aangevraagd, zoodat ieder een tijdig tehuis zal kunnen zijn. Iedereen onthoudt dus wel den niet te verge len datum van Zondag 7 Juli, 0111 8 uur, op hel O. L. Vrouwplein. HUIS AFGEBRAND. Heden mor gen rond 6 u. 30 is brand ontstaan in de woning van h. Nicolas Pauwels, aardap pelkoopman, wonende Brusselsche Steen weg (schietbaan). De bewoners hadden pas bet huis verlaten. De brandweer w^rd opgebeld en was spoedig ter plaatse maar deze kon alleen enkele kleinigheden redden. Gansch liet huis is in de vlam men opgegaan. Het 8e Jaarcongres van den Qud-leerlingeirbond A. V. A, zal gehouden wort en op Zondag 16 Juni Zondag van 910 1/2 11. Vergade ring voor al de vakken Metaalbewer kers, Houtbewerkers, modelmakers, Wevers en Spinners, in de feestzaal van den Volkskring, Meuleschettestr Ingang langs de Technische School. 2. Om 11 u. optocht met muziek door de stad. Te 11 3/4 u. Gesolemniseerde Mis in St Jozefskerk voor de overleden oud-leerlingen en leeraars. Kanselre de door E.P. De Coninclc, S.J. over u De Arbeid 's Namiddags le 2 1/2 u. verzamelen in de Technische School. Te 3 uur Slotvergadering in de feestzaal van den Volkskiing, Meuleschettestraat 1) Besluiten der morgenzitting door den Voorzitter van den Bond M. Wal- graeve H. 2) Feestrede door Mgr Cruys- berr/hs, Onder-rector der Hoogeschool van Leuven, over Initiatief Tusschen de spreekbeurten in zullen optreden het zangkoor A. A^.A. en het Zangkoor der Technische Scholen. 10 4,10 u. 100 111. Slrëelizwemmen G.Z.Ar, .11.4,20 u, 5x50 111. A floss. Vrije slat; v. G.ZV. 12 4.30. u. Exhibities; Hugzwcinmeii door Finnk Muilhijs. 1 Streek zwemmen door J. A'eird. Bossche Crawlzwemmeu door E. D'Hooge. Butler-fly style door G. Arschodt. 13 4.40 u. 200 111. Ameriknnnsche afiosaing Atheneum Aalst-Atheneum Geut, 14 4,50 u. 50 m. Eierkoers. 15 5.00 n. 200 m. Amerikuansche aflossing v. Dames van Neptunus. .16 5.10 u. Gezamenlijke oefeningen. 17 5,25 u. Waterpoloexhibitie. men den veldslag. De Franschen, aengemoedigd 1 ihl" door hun overtreffend getal en aengehitst door de sniert huuner voorgaende neerlaeg, randden met zulk danige Jievigheyd den reglen vleugel der RETRETTENBOND. De jaarlijksche Zomerretret voor Jufvrouwen te Gent zal dees jaar doorgaan van Zondag 30 Juni tot Dinsdag 1 Juli a. s. Men kan zich laten inschrijven vóór 25 Juni bij Mev. Moyersoen, Nieuwstraat 49 of bij Mev. Pilate, Nieuwstraat. Het Bestuur. BERICHT Op 9 Juni (Sinxen) zal het bureel van den Burgerlijken Stand gesloten zijn. Op 10 Juni, (tweede Sinxendag) zal het bureel eukel open zijn van 8 lot 9 uur, alleenlijk tot bet aangeven van geboorten en overlijdens. Deze u-eelc te Aalst De tnoreele uitspraken zijn die van den keur raad der Katholieke Filmaktie. In bijzonder gevallen laat liet eventueele voor behoud toe een strengere keuze te treffen voor allen en voor voltvassenen, of kan een rijper ontwikkelde uit de andere films een verantwoordelijke keuze doen. ArOOR ALLEN: Maria Chapdeleine. Dramatische schets uit het leven der Fransch-Kana- deesche boeren, door Duvivier, naar de roman van Hémon. Simpel maar boeiend scenario, uitstekend spel van Mad. Re- naud, Jean Gabin e. a. Prachtige land schappen en goede weergave van volk- sche tooneeltjes. Uitstekende strekking verheerlijking van het katholieke gezins leven. FEESTPALEIS. VOOR VOLAVASSENEN. Dactylo. Komedie met Jean Murat en Marie Glory. A'ermakelijke komische rollen van Armand Bernard en Mady Berry. Arerzorgde techniek, grof-kluchtig scenario, knap uitgewerkt. A'oorbehoud om gezegden en gewaagde beelden. PALACE. D0CIP. GROOT ZWEMFEEST. AVie een aangenamen Zondagnamiddag wensebt door te brengen, krijgt biervoor gelegenheid. Om 3 u. gaat in ons stedelijk zwem bassin een grootsch zwemfeest door waar van het programma dit van al de vorige feesten overtreft. De gekende Gentsclie Zwemvereeni- ging komt naar Aalst niet alleen met zijn eerste divisieploeg docli ook met kadet- ten, beginnelingen, reserven en andere flinke elementen die het feest kracht en afwisseling zullen bijzetten. Neptunus Aalst, Atheneum Gent en Atheneum Aalst gaan schoonen strijd le veren voor de bekers. Hier volgt het volledig programma van dit veelbelovend en aangenaam feest. 1 3.00 u. 50 111. Rugzweminen Atheneum Aalst-Atheneum Gent 2 3,05 u. 100 111. A'rije slag v. Kadelten G.Z.V. 3 3,15 u. 50 111. Streekzwemmen voor Dames van Zwemclub Neptunus Aalst. 4 3.20 u. 50 111. Streekzwemmen Atheneum Aalst-Atheneum Gent. 5 3,25 in Reddingsdemonstratie. 6 3.35 u. 100 in. A'rije slag voor beginnelingen 7 3.45 11. 100 m. A'rije slag Heeren Neptunus. 3.65 u. 25 m. met de voeten voorwaarts. 9 4.00 11. 50 m- Vrije slag Atheneum Aalst- Atheneum Gent. VLAAMSCHE VOETBALBOND B ij de Sportlringers Zondag naar Lede Aanstaande Zondag trekken we met onze eerste ploeg naar Lede om in finaal onze vrienden van Erembodegem te be kampen. Een prachtige beker geschon ken door de jonge maar ieverige club van Lede is de inzet dezer ontmoeting. Daar beide ploegen sinds enkele we ken niet meer optreden is het moeiljjk om zeggen wie het halen zal. Aalst of Erembodegem AVat we wel kunnen. oorspellen is dat de makkers van Lede zich aan een prachtige» en fel betwisten wedstrijd mogen verwachten en als het weer mee wil ook aan veel volk. De Sportkringers vergezeld van een talrijke schaar supporters vertrekken met den treiu van 3.15 u. Rood-Wit. -V SOCIÉTÉ ANONYME, MM. les actionnaires et porteurs de parts de fondateur sont priés d'assister k Lassemblée générale extraordinaire qui so tiendra le mardi 25 juin 1935, a six lieu- res, au siège social, quai Van Wambeke, 17, a Alost. ORDRE DU JOUR l). Modifications aux statuts sociaux pour les mettre en concordance avec les dispositions de l'Arrêté-Loi N" 26, du 31 octobre 1934. Suppression de Part. 21, alinea 2, des statuts et remplacement par io texte suivant Les actions de capital donnent droit a une voix chacune et les parts de fondateur k une voix par deux titros K Le nombre de voix des parts de fondateur 11e pourra être compté dans le vote pour un uombre de voix supé rieur aux deux tiers du nombre des voix émises par les actions de capital, Si les votes soumis a la limita tion sont émis en sens différents les réductions s'opèrent proportionnelle- mentil n'est pas tenu compte des fractions de voix. La reduction aux deux tiers, ne s'opère pas lorsqu'il y a lieu a ^appli cation de Particle 71 des lois coordoa~ néessur les sociétés commerciales. Nul ne peut prendre part au vote soit en son nom, soit comme manda- taire pour un nombre de voix depas- sant la cinquième partie du nombre des voix attachées a Uensemble des titres ou les deux cinquièmes du nom bre des voix attachées, aux titree représentés. II est entendu que, dans le cas d'aboli tion de l'Arrêté-Loi N" 26 du 31 octobre 1934, le régime précédent de droit ide. vote statutaire reprendra son empire. De même, en cas d'augmontation de capital ou de toute autre modification ayant des consequences équivalentes au poiut .de vue du droit de vote des parts, la puis sance de vote de celles-ci sera de i^Lein droit portée au maximum légal sans que société puisse invoquer contre elle le caractère définitif du vote de la proposi tion actuelie. Pour pouvoir assister a Lassemblée, Les propriétaires d'actions de capital et de parts de fondateur doivent se conformor a l'article 17 des statuts sociaux. 761 X FIRMA DF. VEYLDF.R-IIENDRICKK, Brcifabritk, Van dar Nootslruat. vraagt goede kouiemtikaters. Hoog loon. Verte» kerd werk. 762 te Aalst Statiestraat 23 OPENBARE VERKOOPING VAN als tafels, stoelen, zetels, bank, kleerkas, bed den inet ressorts, volledige slaapkamer, omvat tende bed, kleerkas, lavabo en 2 nachttafels, koffers, kuipen,loketten, jacht, gazvuur, gazoven flessehenrek, flesscliendrooger, vleeschkasje» ijzeren stelling voor vaten, kleinen lavabo en nachttafel, ladder, dubbele ladder, lessenaar, kapstokken, kaders, beelden, slijpsteen, lobbens zaag, doorloopend vuur (feu continu) keukenge» rief, enz. Op DINSDAG II JUNI 1935 om 9 u. voormiddag, ten huize van Mad. NV wo Frans Hendrickx-Coiinet, te Aalst Geeraards- bergschestraat nr 27. *76tJ Gewone voorwaarden. Gereede betaling

De Volksstem | 1935 | | pagina 3