HERBESAN HYPOTHECAIRE SEIMK1AI 11 De Wereldtentoonstelling kubinètsbmd Verksersonpsval le Ekeran Brand ie Hamme ZIJNE MOEDER Ik heb het gevonden Verkeersongeval te Duizend-Appels TUit, Meire 19, Arenbergatramti A i% T W Ml It B* B21% Grondpandobligatiën - Kasbons - Spaarhas door HYPOTHECAIRE LEENINGEN IN EERSTEN RANG m 9 jUni. Sinksen. De Joden vier den I Pinksterfeest om de eerstelingen van hun; vruchten aan God op te dra gen. De katholieke Kerk herinnert ,ons op dit hoogreesl aan de nederdalin.g van den H. Geest' o^r (ie Apostelen. 10 Ji'-ii. H. Landry. De deug den van dezen heilige kwamen vooral naar voren toen in Parijs, rond 650, een hongersnood was uilgebroken. Als bisschop der stad beoefende hij de grootste liefdadigheid. Het verkeer per auto op de Tentoon stelling. Het verkeer pee auto zai ,op de Wereldtentoonstelling den gan sehen dag toegelaten worden eiken Maandag, Dinsdag en Vrijdag, tegen een vast recht van 25 fr. Deze toelating zal natuurlijk moeten vernieuwd worden, telkens men in ho vingen binnenrijdt. Indien eem van-deze 'daigen een feestdag is, wordt de Zon dagregeling vanzelf toegepast. Ec.n postbediende wint een millioen. Te Mons-Crotteux, bij Luik, heeft de briefdrager h. Louis Roubinet, samen met zijn broeder ein zusters, een lot van '1 millioen gewonnen van de Koloniale koterij. Zeer belangrijk bericht. - Om alle misverstand te vermijden omtrent de •betaling van de loten der 10e snede van de Koloniale Loterij, deelt het bestuur ions het volgende mede 1. De loten van 100,. 250, 500 en 1000 frank zijn betaalbaar vanaf Dinsdag :i 1 Juni 1935 a) ten zelel van de Lo terij, 56, Gulden Vlieslaan. te Brussel: b) in de postkantoren van liet land (binnen de twee maanden vanaf den dag der trekking); c) in de Bank van Belgisch Kongo, kassier van de kolonie, [14, Theresianenlaan, te Brussel. De biljetten uitgekomen van een der Jiooger vermelde loten (100, 250, 500 en 1000 fr.) moeten niet aan een voor afgaand nazicht oniderworpen worden. 2. De loten van 2.500 frank en .meer zijn betaalbaar vanaf DINSDAG 11 JU NI 1935, in de Bank vaan Belgisch Kon go, kassier van do Koloniale Lotenij, Theresianenlaan, 14, te Brussel, na voorafgaandelijk -nazicht van het biljet, .vanaf 11 Juni 1935, ten zetel van de Loterij, 56, Gulden Vliesla.an, te Brus sel. Dat zou er nog aan mankeeren Mi nister Vande;rv.elde heeft te Parijs een onderhoud gélrad met den Ambassa deur van Sovjet-llusland. Een liberaal blad schreef dat het onderhoud liep ■over de deelname vart Belgi'e San het Fransch-RussiscJi pakt,. Het zou er nog aan mankeer en dat ons land zich ging steken in dat wes pennet Vamdervelde beeft dat. bericht dan ook doen logenstraffen. Waarschijnlijk heeft de Beligische (minister eenvoudig poolshoogte .gen.o- imari voor de kwestie van de erkenning der Sovjets door Belgie. Dat staat im mers in het regeeringsprogramma. logschade bestaan AI de Belgische" lastenbefalers hopen 'dat bovengemelde SLudiekonimi^aie zeer veel spoed aan den dag zal leggen. De heer Minister van Rechtswezen mag verzekerd zijn, dat de lastenbela- lers hem dank zullen zeggen Het Deeische kroonprinselijke echt paar te Brussel. Gelnold wordt dat pring, Frederik vapi Denemarken en prinses Ingrid, nicht van Koningin Astrid, teged 13 of 14 dezer, in de Bel gische hoofdstad worden verwacht waar zij hun huwelijksreis gaan beëindigen. Het jonge kroonprinselijke, echtpaar zal op het slot te Laken fogeeren, ver scheidene dagen, te Brussel blijven en- o.m. op 15 Jraaii in den Muntschouwburg het Deensch gala-feest, op touw gezet ter gelegenheid van den Deenschenj Len- t o o n s t e 11 i n g s d aig, bijwonen. De danseressen vam. de Kon. Opera te Kopenhagen, een Deensch studenten- koor en verschillende Deeaisehe kuns tenaars ve'rleenen hunne medewerking. IVet boe iw.as SAPCLI Zijn uw meubels veel schooner Eindelijk de afschaffing der recht banken van oorlogschade. De laslen- ibetalers zullen verheugd zijn te veme- toien dat de heer Minister van Rechts wezen verklaard heeft, dat eene kom missie de- studie aangevangen heeft om de rechlbaaiken van oorlogschade af te schaffen. Beter Laat dan nooit Het wordt jnieer dan tijd! Zcigige dal het zeventien 'jaar geleden is dat de oorlog eindigde en dat er nu nog rechtbanken van oor- te Brussel Zondag 9 Juni. Kongres van het Internationaal Ver band der Vereenigingen voor. den Vol kenbond. Kongres van Waalsche Kunst en Let terkunde. Internationaal Ko.njgnes van den Vleeschhandel. "Kongres van de Onzijdige Mutualis- tische Bonden. Internationaal Radio-kongres. Kongres van het Nijverheidsverbond. Gewestelijk Kongres van de Bestuur lijke Wetenschappen. Luxemburgsche Week. Hal der tijdelijke Tentoonstellingen. Wéék van de Militaire Wapens. Kaatskongres. Alberteum. Wetenschappelijke films. Muziekfestival. Cinemazaal van de Modelstalie. Jubileumzitting van dien Alge.meencn Belgischen Persbond en opening van het Belgisch Perskongres. Stadion. 16 u. Internationale voetbalwedstrijd. Oud-Brussel. 13-19 iut. Schieten op liggende wip, kampienschappen. 9-18 u. Flobertschielen, Fransch- Belgische wedstrijd, nationale eri volks- wedstrijd. 9 u. 30-13 «u. Wipschveten, kampioenschappen. 14-18 u. Open bare wedstrijd. Lichtfeest, r - Verbod te parkeeren op den Openbaren weg in de nabijheid der Tentoonstelling De bestemdiige afvaardiging van Br.a- baiit komt zooeven het Reglement te bekrachtigen welke do-or den Brusset- §chen gemeenteraad werd gestemd niet liet doel het parkeeren van auto's em cars te verbieden op de openbare wegen leidend naar de tentoonstelling en na melijk op de Jean Sobieskilaan, op de Houba Destrooperlaan, op de Reide dreven en verbindingswegen der Mcys- elaan, op de Dikke Lindelaan, op de Romeinsche baan en op meerdere door de politie aangeduide straten. Aan de politie werden strenge onder richtingen gegeven ten einde deze nieu we verordering en Levens de voorschrif ten van het Reglement op liet verkeer te doen eerbiedigen. Het wordt den automobilisten herin nerd dat het namelijk verboden is rij tuigen op gaanpaden, of deze gedeelten van de baan voorbehouden aan voetgan gers ruiters en wielrijders, op gras- parken en dergelijke meer achter te laten. Al wie bovenvermelde reglement overtreedt stelt zich bloot aam. rechter lijke vervolgingen. Ten einde aan de noodwendigheden dezer nieuwe besluiten het hoofd te kunnen bieden heeft de Vennootschap dei' TentoonstèUing de autoparkcer- plaatsen der Astrid- en Koninklijk Park- ingangen ruimer- gemaakt. De leden van de regeerimg vergader den Vrijdag- namiddag in kabinetsraad onder voorzitterschap van den li. Van Zeel ai ideerste-m inisler. De minister van Financiën heeft den Raad medegedeeld dat do fiskale ont vangsten gunstig blijven. Gedurende de maand Mei hebben de tol- en accijns- réchten 10 millioen meer opgebracht dan iuii de begroeting voorzien werd. Hij heeft eVeneens medegedeeld dal het kapitaal van 200 millioen van het herdisconteering- en waarborginstiluul door de depostobamken en de particu liere banken integraal werd gedekt. De organisatie van het instituut wordt actief voortgezet. Inzake de Hit bating, van den spoor weg is er ook verbetering te bespeuren. In dé maand April i-s' het reizigersver keer niét 8 pet, en het goederenvervoer niet 9 pet. gestegen, in verhouding lot de maand April 1934. Wat de werkloosheid betreft werden ons volgemde cijfers medegedeeid Aantal vergoede daigen Maand 1934 1935 'Januari O.650.000 6.545.000 Februari 5.842.000 6.418,000 Maart 5;458.000 6.144.000 Mei 4.984.000 4.491.000 (Deze cijfers wijzen er op dat de Werk loosheid van; Februari tot Mei met on geveer 23 pet is afgenomen. De R.aad heeft verder beslist de tol rechten op vaseline, en de accijnsrech ten op vaseline en parafine af te schaf fen. Een ontwerp van Kon. Besluit betref fende de uitroeiing van mannelijke hoppeplanten werd goedgekeurd. De R.aad lreeft ook nog een aaaital ad ministratieve kwesties behandeld. De volgende vergadering van den ka binetsraad is vastgesteld op Vrijdag a am staande. Vrijdagavond omstreeks 9 uur is brand uitgebroken in de fabriek voor rieten matten van de weduwe Moens, gelegen aan <dè Punlstraat, te Hamme. Dó vlammen vonden gretig voedsel in het voorradige materiaal en in een oogwenk' stond het geheele 75 meter lange fabrieksgebouw, in lichtelaaie. De' bramidweer Van Hamme was on middellijk ter plaatse, maar moest zich bepalen tot het vrijwaren van de om liggende woningen. (De fabriek brandde totaal uit. De schade is' zeer groot. Er lag alleen reeds-voor een wa-arde van 150.000 fr, hout in de fabriek opgeslagen. 14de Vervolg. Op mijn woord, sprak de edel man, zoodra hij zijnen gast had lier kend, de verandering in uwe kleeding, is gansell in uw voordeel uitgevallen Uw uitzicht is er aanmerkelijk door verbeterd, en ik hen er blijde om. dat <ïk n hier aldus aantref, want mijne .dochter verlangt zeer u te zien. Ze Jieoft reeds om u gezonden, want ze is, jwul ik trouwens goed begrijpen kan, zeer nieuwsgierig den man te leeren kennen,die haar een zoo grooten dienst bewezen heefl. Dit zeggende .ging de markies de flrap op en wenkte den jongeling hein te volgen. Henry deed dit zwijgend, want hij was te opgewonden om een woord te kunnen mi ten. Zijn vurige wensch zou nu vervuld worden, en hij was wonder lijk gestemd. Hij beproefde zijne ge voelens te ontraadselen Om te onidek ken of ook hij*alleen door nieuwsgie righeid gedreven werd. De markies had •immers gezegd dat zijn dochter zeer .«nieuwsgierig» was hem Ie zien. Doch bij had slechts weinig tijd lot naden kern. want weldra slond li'ij rnel den markies voor Isidore's kamer. Do mar kies ig.ing eerst binnen, en toen onze iheld hem gevolgd was, bevond hij zich in eene prachtige gemeuhleerde kamer, voor welker vensters' karmozijn' ïoode gordijnen hingen. Bij een dier vensters Verkeersongeval te Antwerpen Eeri .noodlottig ongeval heeft zich Vrijdagavond rond 8,30 u. .voorgedaan op de Italielei. De 28-jarige motorrijder A. Franck, woonachtig in de St. Janstraat, te Bor gerhout werd toen hij de Gemeente straiat kwam uitgereden en de Italielei opdraaide door een awfco verrast. De auto welke uit dé richting van het Zuid kwam was bestuurd door M. van de P. De bo-'lsing wtas uiterst geweldig Eerst kwam de motorrijder van voor op den auto terecht cn sloeg daarna zwaar met het hoofd Leigen de spiegel ruit van den zijkant va.n den au fa. Bloedende uit eene gapende wonde aan hot hoofd, sloeg de ongelukkige vervolgens ten gronde. Dadelijk snelde men het slachtoffer ter hulp. Indien gij lijdt aan een onregelmatige of chro nische verstoptheid, vraag uw genezing aan een natuurlijk geneesmiddel, en niet aan drogerijen. Vertrouwt u toe aan de planten ter onzer beschik king gesteld door de onuitputtelijke goedheid der Natuur. Neem 's morgens en 's avonds, ge durende enkele dagen een aftreksel van Herbesan, mengsel van 14 uitgezochte planten en geplukt op het gunstigste oogenblik. Gij zult voldaan zijn. Daar ik van natuurlzeer verstopt bön, schrijft ons, Mevr. J. L.. Balgueriestraat, te B., had ik alle soorten remedies beproefd, zonder goede uitslagen te bekomen. Ik heb met vóel belang uwe brocbuur Herbesan gelezen, dat mij aanzette een pak te koopen. Sinds ik die behandeling volg, gevoel ik mij heel wel, ik slaap beter, en heb meer eetlust. Ik ben zeer verheugd de goede remedie gevonden te hebben en bedank u hartelijk. i Familiepak Om aan de veelvuldige aanvragen 1 die ons gedaan werden te beant- woorden, stellen wij een familie- pak te koop aan den prijs van 25 frank en dat 5 maal den inhoud van het pak van fr. 7.50 bevat. Kef. 127/150. b. U9 Anc. Maison Louis Sanders, S. A., Brussel Prijzen Fr. 7.50, 15.- en 25.-het pak. Do Gezondheid dooi» do Planten Vrijdagmorgen werd de genaamde Louis Vaai Havermael, bijgenaamd Aleu_ lekens, wonende te Waasmunster in de Korte Heesdonckstraat, dood aange troffen op den .grooten steenweg aam het kruispunt «Duizend Appels». Voorbijgangers haalden er dadelijk een dokter bij. Ook de veldwachter werd verwittigd. Dokter Seghers van Beleele, stelde eebe diepe voorhoofdwomide vast en een beenbreuk. Verder had het slachtoffer kneuzingen opgeloopen over gansch het lichaam. Naar uit de vaststellingen is gebleken moet de ongelukkige gedurende den nacht door een voertuig, omtrent het welk men vooralsnog- niet de minste aanwijzig bezit, aangereden zijmi. Het parket van Dendermonde, dat te lefonisch werd gewaarschuwd, stapte reeds in den namiddag ter plaatse af en beval de lijkschouwing. Van Havermaet is 34 jaar oud en on gehuwd. Hij was dokwerker van beroep. Op de groote baan, grondgebied Eke- ren, nabij het domein van graaf de Bail. let-Latour, kwam het Vrijdagmorgen róód 7 uur, tot, een erg verkeersongeval. Een auto heeft door eene totnogtoe on bekende oorzaak een trampaal aange beukt en werd daarna in de gracht langsheen de baaii geslingerd. De genaamde Frans Spruyt, advokaat, wonende Brnigjstr.aat, te Rosendaal, die de auto stiulurde, werd den linkerarm ge broken. Na een verzorging ter plaatse ontvangen te hebben, werd hij op eigen verzoek naar het gasthuis van Breda gevoerd. Dé andere inzittende bekwam geen letsel. Door «de plaatselijke Riijkswacht-bri- gade werd een onderzoek ingesteld. 't Is effenaf leutig om nagaan hoeveel belang ooden en blauwen plotseling in onze gemeente :ijn gaan stellen en hoe ze wekelijks daarvoor mekaar in 't haar zitten en wederzijds uitschel den voor leugenaars. Muar hu zou Julios uit het Aalslersch blauwsel blad wenschen dat hij met Al. Canlon of Coulon uit de roode vod het ge schil kou eindigen in een eerlijk debat een eerlijk debat lusschen 2 leugenaars 't Ergste van al is dal Al. Julios Al. Coulon niet kent Allons toe, Al. Julios, 't is om te la chen ganself Aleire kent hem, dus ook uwe 1® Aleivierders ge weet wel die fameuze 20 of 5, orar welke getallen gij met Coulon niet uit gecijferd geraakt. Om evenwel allen twijfel weg te. nemen en als 't kan een handje toe te steken tot dat eerlijk debat tusschen 2 leugenaars, ga ik u zeggen wie uwen Al. Coulon is. 't Is een deknaam, natuurlijk, evenals Lon, Aulon, Cuulon, enz. waarmee uw tegenstrever vroeger aarzelend zijn artikels onderteekende in stille betrachting dat men iemand anders voor den schrijver ervan zou nemen. Docli ziet volgens u Al. Coulon soms wat scheel, 'tis met veel an deren 't geval niet en men weet hier hoe de vork aan den steel vastzit. Eigenlijk zou hij moeten onderschrijven Goiilé, go verstaat toch Fransch, liee Al. Julios Soms ook zet hij Kaloen, met 'n drukfout voor Kalkoen en dat teekent hem beter. Coulé.... verschoon Coulon is zeer bedreven op alle gebied hij is zeeraarder en luchtreiziger geweest en hij hoopt liet nog te worden, en om in uwe Aalstersche financiën klaarte te brengen, waro er nergens een betere. 't Is zoo'n geleerde bol, Al. Julios en nu zit hij dag en nacht over bijbel en kerkelijke hoeken gebogen, gelijk hij ook de geneeskunde bestudeerd heeft, en 't zou schijnen dat hij zöo al vèel ontdekt heeft over de kwalen die 'tmeiischdom teisteren -r- na tuurlijk overde heelmiddelen die er in vermeld zijn en waarvoor die hoeken juist dienen, rept Al. Couion geen woord. De spiiinekoppcn doen ook zoo die zuigen vergif uit de bloemen, waur de bijen gaan honig lezen- En daar heefl Al. Julios nu zijn gewenschlen debatter in losse trekken geteekend. Iels toch moet ik Al. Julios nog zeggen van dat fameus eerlijk debat tusschen 2 leugenaars gaal niets terecht komen Waarom niet Wel, Al. Coulon is geen socialist..,. Neen Wat is hij dan....? Ja, dat moet Al. Julios hem zelf maar vragen. Rij al dal vrees ik maar een zaak 'tis dat Al. Coulon of Kalkoen weer deteklief zat spelen en hij avond en ontij zal gaan snuffelen en zoeken of iocli Air de Onderpastoor, zijn boezemvriend soms dit artikel niet geschreven heeft. iff. Eirenaar. zat Isitlora De Montigny. Zoodra zij hare bezoekers zag, slond zij op en toen hasair vader den jong' ling u'an baar voorstelde, begroette zij hem met een minnelijken glimlach en reikte hom vrijmoedig de hand. Henry was eenigszins bevreesd ge weest dat het meisije eene trotsehe en hoogopnemende dame zou zijn, geheel in tegenstelling met het beeld dat hij zich van haar had voorgespiegeld. Maar die vrees bleek ongegrond te zijn. Voorzeker was zij schoon, maar met van die schitterende, verblindende schoonheid, die tegelijk betoovert en afschrift; zij had een lieflijk, zacht voorkomen, aantrekkelijk als een ver kwikkende lentemorgen, wannéér de zon nog niet hare veczendende stralen schiet. Haar geheele wezen en elke IreK van haar bekoorlijk gelaat getuigden dat zij een zachtaardig, fijngevoelend, edelaardig meisje was. De ondergaande zon schoot hare laatste stralen als slroomen vloeibaar gonid in de kamer en omhulde Isidora's aanminnig enge lenkopje als met eenbovenaardsehen glans. Zij was zoo vriendelijk, zoo voor komend en betoonde zoo openhartig hare vreugde omdat zij haren redder op haar vaders slot mocht begroeten, dat Henrv zich spoedig in hiare tegen woordiighcid op ziijn gemak gevoelde en zich niet lang liet noodigen toen de markies hem verzocht plaats te nemen. Isidora was zeer spraakzaam, en elk harer blikken en bewegingen zou ook zelfs een niet scherpe opmerker over tuigd hebben dat zij door Henry's voor komen op t' aangenaamst verrast was. Zij had hem zich voorgesteld als een weinig beschaafden, forschen jonge ling, daar zij in de duisternis alleen had kunnen opmerken dat hij lang van ge stalte was, en gevoelde dus eene stre lende gewaarwording, toen zij zijne ede le houding en mannelijk voorkomen zag. Hadde haar vader zich slechts d helft herinnerd van hetgeen zijne doch ter weieens als hare meening omtrent liet mannelijk geslacht had geuit, dan zou hij geweten hebben dat Henry Fre- tart haar als het volkomen toonbeeld van een man moest toeschijnen, want hij beziait niet alleen de lichamelijke gaven, waarvan de vrouw steun en be scherming voor zich kan hopen, maar ook de mannelijke schoonheid, dio 't hart van een meisje, waarin de liefde begint te ontwaken, boeit en haar noopt hem ook alle voortreffelijke geestelijke hoedanigheden toe te kennen. En wat de laatste betreft, lva.d Isidora biij haar kort onderhoud niet hem in het rijtuig reeds voldoende gelegenheid gehad, zich te overtuigen dat hij een v&rslandig jongeling was, thans ontwaarde zij dat hij ook zeer beschaafd en wellevend was. Onze held bracht langer dan een uur in Isidora's* gezelschap door, en ook de markies, die mede aan het. onderhoud deelnam, wiais verrast over ilc algemoe- ne kennis^ die zijn gast toonde te be- UITSLUITEND GEWAARBORGD KosteloOza inliohtingan bij onza Agenten M. L.eopold DE SMET-VAN DER TAELEN M. Louis DE RYCK Keizerlijke Piaats, 48, Aalst Zaakwaarnemer 384 Telefoon987. Erembodegem. zitten; hij kon dan ook de vraag niet terughouden, hoe iemand in zoo ongun stige levensomstandigheden, zoo groote kennis had kunnen verwerven. Och, antwoordde Henry, en een lichte zweem van trots verlevendigde zijn ge lata .t, niet zij die in de gunstigsle omstandigheden verkeeren, zijn niet de gene die hunnen tijd immer ten nuttig-, ste besleden. Is het niet een feit, dat zij de sterkste geesten zijn, die het steilste pad .beklimmen moeten En is het niet evenzeer waar, dat juist de inspanning om de hindernissen op ons levenspad te overwinnen, den geest sterkt, en de hoop om onzen toestand te verbeteren ons krachtig aanspoort tot liet verkrij gen van kennis en wetenschap De markies slemde dit toe, en Henry vervolgde Evenwel heb ik me niet te bekla gen dat ik in de ongunstige omstandig heden verkeerde. Ik mocht me verheu gen in veelerlei voordeelen en heb ze mij ten nutte gemaakt. Nu drie jaar geleden werd ik door de overheid van St Alalo uitgenoodigd, teekeningen te ontwerpen voor gebouwen, die later zijn opgericht, geworden, en de overheid was over mitjn werk zoo tevreden, dat ze mij ten alle tijde den toegang tot de bibliotheek toestond, van welk verlof ik dan ook een goed gebruik heb ge maakt. Ge kunt dus teekencn vroeg de markies*. Jia, ik heb in die k'jnst eenigc vaardigheid verkregen. De markies betuigde nogmaals zijne verwondering, dat Henry zooveel ken nis en bekwaamheid bezat, en zei dat zij hem zeker vroeg of laat zouden te pas komen en hij voor zijne inspan ning rijkelijk zou beloond worden. Henry antwoordde lachend dal .bij er reeds genoeg voor beloond was, want de grootste belooning voor een ijverig en naar kennis strevend persoon was,, maar zijne meening, de streelcnde zelf voldoening, bij de ontdekking, weder eene schrede gevorderd te zijn op 't gebied van kunsten cn wetenschappen. De markies moest erkennen dat Hen rv volkomen gelijk had. 't Was intusschen. geheel donker ge worden, en onze held slond op om zich. te verwijderen. Isidona wenschte hem goeden nacht, maar zij sprak niet meeri op dien vrijen onbevangen toon, waar op zij hem had begroet, toen haar vader hem laan haar voorstelde. Hare stem klonk zachter en beefde een weinig. Haar vader bespeurde er niets van, maar Henry merkte het dadelijk op, evenwel niet alsof dit hem stof tot overpeinzing gaf, maar omdat hij op eiken blik en elke barer bewegingen., nauwlettend acht igtaf. Toen de jongeling zich des avonds: ter ruste legde, kwam de wensch bij hem op dat Isidora meer met hem ge lijk mocht sliaan op de maatschappen lijke ladder* T Vervolgt,

De Volksstem | 1935 | | pagina 2