te De Wereldtentoonstelling LANDBOUW;, -a x ,:*w Verschrikkelijke Treinramp in Engeland 1m 68, 122 Kgr- - en Rheumatiek- Erg ongeluk te Gent Drama te Deurne Drama te Zwijndrecht ZIJNE MOEDER 18 Juni H. Augustinus. üeze heilige werd door den Paus als mis sionaris noar Engeland gezonden tot bekeering der An,gelsaksen. Zijn werk werd door God zeer .gezegenid. Hij 6tierf in 604. Knoeiwerk is van korten duur. PRA-TIC-MOP is duurzaam. De bisschop van Berlij.n antwoordt op Rosenberg. De polemiek tus schen de katholieken en de nationalis ten nopens het beruchte boek van Ro senberg De mythos van de twintigste eeuw duurt voort. De bisschop van (Berlijn: heeft een nieuwe studie ver spreid waarin de beweringen van Ro senberg in zijn geschrift Aan de duist'erlingen van dezen tijd grondig worden weerlegd. Spaak, per M. Spaak in Holland. M minister van verkeerswezen, vliegtuig naar Holland gereisd, in ge zelschap van MM; Cornelis en Aflard, om de technische inrichting te bestu deeren van de Koninklijke Luchtvaart maatschappij en de instellingen van het vlieigplein van Schiphol. In Turkije m0gen de geestelijken geen kerkelijke gewaden meer dragen. Een nieuwe wet is van kracht ge worden, waarbij het de priesters, nïon- niken em nonnen, die in Turkije wonen ve'iüDoden wordt hun kerkelijke gewa den in het openbaar te dragen. Meer dan 10.000 Mahomedaansche en Roomsch- en Grieksch katholieke, Ar- meeosehe, Joodsche en Kris-telijke geestelijken worden door dezen maat regel getroffen. De eeni.gen waarvoor eeri uitzonde ring wordt gemaakt zijn de Grieksche en Armeensche patriarchen, de Maho medaansche Groot-Moefti en de Jood sche opperrabijn. Steeds schoone resultaten dank aan Kruschen Salts. Deze camionneur schrijft Sedert twee jaar leed ik aan rheu matiek en had ik pijnen. Ik was ge dwongen mijn werk te - verlaten, het bed te houden en gedurende 4 maand te lijden.Mijn gewicht was 122 kg.800. mijn gestalte 1 m. 68 mijn ouderdom 42 jaar. Ik heb Kruschen Salts geno men. Ik ben nu aan mijn vijfde groole f,lesch ik neem er lederen morgen een half koffielepeUje van, in. een glas; warm water. Nu rijd ik opnieuw met mijn camion. Ik verloor 22 kgr. 800. Van wanneer ik Kruschen neem, voel ik ;geen. pijn meer, noch rheumatiek, noch nierpijn noch hoofdpijn. Alles is verdwenen. Ik eet als vroeger alleen kwestie van brood beperk ik mij.» M. A. M.... Ziellier dc uitleg van dit dubbel suc ces 1) Kruschen geneest de rheuma tiek omdat het het urisch zuur oplost en de nieren verplicht dit vrecselijk vergift uit te schakelen. 2) Kruschen doet het overtollige vet smelten .omdat het de lever groote vernie Ier van het vet prikkelt en de nie ren en de ingewanden verplicht de res ten der voeding regelmatig en volledig uit te schakelen. Het slechte vet en alleen dat verdwijnt geleidelijk. Het bloed is gezuiverd. De soepelheid en de energie komen terug'. Gij zijt even krachtig, goed le pas en verjongd. Kruschen Salts, alle Apotheken 12,75 frank de flesch 22.00 fr. de groote flesch. Een ander reiziger die zich in den eersten wagen van ;.den •aanrijdenden trein bevond, verklaarde Ik ben er in geslaagd uit den wagen te springen op het oogenblik'dat het dak instortte. Een medereiziger tij# naast mij zat, werd het hoofd vermorzeld, terwijl een vrouw de twee beënen werden ver minkt. Ik slaaig.de er in deze laatste weg te brengen. In dem nacht die spookachtig w,'^!Etn eel.s*,e „„veering te Hollywood, verlicht door damp on den vuurhaardeeifw van den iokomótief,.had men werkelijk den indruk of ontelbare lichamen van verongelukten op het spoor lagen. De t& Brussel PROGRAMMA. Dinsdag 18 Juni Feestzaal. 21 u. Piano-rccïtal. Alberteum. Wetenschappelijke Films Aktualiteiten Hoe de spre kenden spreken; Hoe de pla.nlen leven; Kongoleesclic toone-eleii" menschen liepen huilend en jamme rënd langs den trein en het leek wel of aanvankelijk niemand wist wat aan vangen. Gelukkig daagden spoedig red dingsploegen op, die snel en met me thode te werk gingen.» Een officieel© mededeeling Zondaigmorgeb 'werd te- Londen offi cieel medegedeeld dat veertien perso nen bij het. treinongeluk het leven ver loren hebhen, waaronder vijf vrouwen en twee kinderen van slechts .een .paar maanden oud. Er zijn verder geiL zestigtal gewon den. De spoorwegmaatschappij heeft, een onderzoek gedaan naar de reden waar om de aangereden* trein stilstond op een plaats waar zulks heelemaal met was voorzien. Het aantal radioluisteraars in ver schillende lande". Naar thans offi cieel wordt medegedeeld, bcdroe-g liet aantal luisteraars op 1 Maart j.l. in de volgende landen; België 622.433 Nederland 918.583; Denemarken, 583.109 Danzig 28.119; Frankrijk 1 millioen 921.494 Groot Britannie 7.011.616 Hongarije 349.767 Italië, 436.000 Ierland 65.856 Canada, 813.000 Noorwegen Oostenrijk 532.444 Polen (Einde April) Portugal (Einde April). Tsjeohoslo- 740.308 Zweden- 773.785 Zwitserland 368,290 Marokko 21.500; Japan 1.954.592 (Einde Februari) Nieuw Zeeland, 146.486 (Einde Janu ari) Haïti, 3000 (Einde December 1934) Zuid Afrikaansche Unie 106,835 Chosen en Formosa 54.460 169,286 421.350 32.414 wakije Araa Katowa door Chalux. i Planetarium. Vertooningen yai 11 lot 22 u. öni de 2 uren." Oud-Brussel. 15 u. Op bet Ba lieplein, volk§koncert. 17 u.: In de kerk, orgelkoncert Fritz Heil man. 2123 u. Wandelkoncert. Bestuur v,a.u Posterijen. Het pu blick wordt er aan herinnerd dat de postzegel Peter Bcn.oit alsmede de eerste postzegels van 75 c. en 1 fr. met, de beeltenis van Z. M. Leopold III uitgegeven met een toeslag ten bate jvan liet Nationaal Werk der OorTogs- ïnvalieden, nai 30 Juni 1935 niet meer zullen gelden voor frankeering. Onze kunstenaars in den vreemde De Akademie van Schoone Kunsten van Frankrijk heeft den Belgischen fcinnstschilder Isidoor Opsommer lid gekozen. tot In, den nacht van Zaterdag op Zon dag heeft een, treinramp plaats gehad in Engeland. Nabij het AVylwen-Garden slation werd een posttrein aangereden, door een reizigerstrein. Naar verluidt zou den er ongeveer 100 slachtoffers zijn. Reeds waren 14 lijken weggebracht en het aantal gewonden wordt op 70 schat. Onder deze laatste zouden' ver scheidene zwaargewonden zijn. Volgens- de eerste bijzonderheden,die bekend zijn, zou de sneltrein van Leeds die te Londen vertrekt te' 22 u. 50 bij het station van Wylwen-Garden op een posttrein zijn terechtgekomen. Dooi den schok werden 2 wagens van den posttrein heelemaal vernield, terwijl de eerste twee wagens van den reizi gerstrein gedeeltelijk aan splinters vlogen. De lokomotief van den aanrij denden trein is recht blijven staan op het puin van den laatsten wagen van den aangereden trein. Dadelijk verschenen reddingsploe gen ter plaatse, die aan het werk gin gen in het licht van sterke lampen. Het verhaal van geredden Een reiziger uit den trein van, Leeds die aan het ongeluk is ontsnapt, deelde gis volgt zijn indrukken' mede aan eeil journalist De botsing gebeurde op een paar honderd meter afstand van liet station van Wylwen. Ik had den indruk dat de wagen waiarin ik mij be vond buiten het spoor sprong. Ik werd ten gronde geslingerd. Andere reizigers en ik zijn dan uit den wagen gespron gen. Noodkreten mengden zich met het gesis van de verwrongen lokomotief. Ik heb mede geholpen aan het verwij deren uit het puin van vijf dooden en drie zwaar gewonden.» Vindt de koe in de welde voldoende voedsel Volgens den heer Zwanepoel heelt een koe van 500 k-gr. levend gewicht, die dagelijks meci; dan 20 liter melk geeft, 300 grammen kalk en 350 men Phosphaat nqodig in haar voedsel. Ons steunende op dë gemiddelde sa menstelling bevatten 45 kgr. gras 112 grammen kalk en 86 grammen phos phaat. Hier is dus een gróót tekort aan die voedende stoffen, wal onvermijdelijk een noodlottig gevolg moet hebben op de gezondheid van» het dier en, op de mclkgeving, zoo men krachtvoeder toe dient dat geen voldoende hoeveelheden kalk en phosphaat inhoudt. En het is geweten, dat de meeste voederkoeken, en zelfs samengestelde voeders te weinig fthosphaat bevatten omdat dit bestanddeel té duur i's. Welnu de- zomemoten van REMY be vatten 2% phosphaat en ook de 1100- dige hóeveelheid kalk; deze .vormen dus een volledig voedsel met een juiste ver houding! aan voedende elementen: 20 l li. verteerbaar eiwit, G Ui. vet én 50 t,h koolhydraten. Daar zij veel extra coco van Ceylan inhouden, zonder vloeibaar vet, g,even Tragisch Ongeluk te Ter Hulpen Te Ter Hulpen heeft zich een vree selijk verkeersongeluk voorgedaan,dat liet leven kost aan twee personen De 49jarige Ferdinand 'Lctelier woont er niet zijn gezin aan de Strij- dersstraat. Ten einde een kleine lier- stelling uit te voeren aan de. dakgoot van zijn huisje, was de man op een ladder geklommen, die tegen den voor gevel stond. Zijn 8. jarig, zoontje Lu- cien was hem bij het werk behulpzaam. Op een zeker oogenblik kwam een vrachtauto bestuurd door L. Van Haiv- ten, in razende vaart de straat inge reden: en zwenkte tegenover de woninj van Leielier het voetpad op. De zware wagen scheerde de ladder weg en reed verder. Het achtjarig knaapje werd op slag' gedood, terwijl de vader zware verwondingen opliep en naar het hos pitaal werd overgebracht waar hij dam ook spoedig overleed. De aanrijdende auto stopte verder. Het ongeluk is te wijten aan het feit dat het stuur van den wagen onverwacht is gebroken. Het parket van Nijvel stapte lei- plaatse af. Zondagnamiddag Ie 12 u. 45 kwam' een koeismoto Sarolca gevoerd door Tensi Georges, 21 jaar oud, me canicien, wonende Ottogracht 32, met op de duozitting zijn broeder Jules, 24 jaar, wielrenner, wonende Tolhuis- plein, 4, met groote snelheid te Gent langs de Frère-Orbanlaam gereden toen uil' den SI Lievensdoorgang de; iautokamion kwam. van Baertsoën Ad. voerman, wonende Karperstraat 182. De moto botste met gewéld op den autocamion en- beide motorrijders werden ten gronde geslingerd. .Georges Tensi bleef bewusteloos lig-, gen. Zijn broeder Jules stond op, liep wreg, doch viel een dertigtal meters verder weer ten gronde. Beiden werden erg gewond. Voor den motovoerder Georges wordt het ergste gevreesd. De twee gekwetsten werden na dé eerste zorgen te hebben ontvangen van Dr De Smet, bij hoogdringendheid-naar het burgerlijk hospitaal overgebracht door de zorgen der politie. De heer po-litiekommissaris De Wal- sche van de 4e- wijk, heeft een onder zoek ingesteld. De fotografische dienst van het Par ket heeft ter plaats de noodige opna men gedaan'. Volgauto van een ballon werpt twee menschen omver. Zondagnamiddag- rond half twee uur dreef een Fransche liinchtballon; 'over Audënaerde en Nederzwalm in de rich ting van Brussel. De luchtballon hing zoo- laag dat iedereen meende dat hij weldra giwg dalen. Een Fransche automobilist die don balon aan de Fransche driekleur liad herkend, volgde dezen laatste met- ta niëlijk groote snelheid, met het inzicht aan zijne landgenooten bij de landing 'hulp te bieden. Op den zijkant van den steenweg t. jNedcrzwalm stonden de heer Browaeys en mevrouw De Meulenaere, beiden Te Deurne bij Antwerpen, heeft in de MiUiggcnberglei, nummer 22, een drama plaats gehad. De vrouw A. Pinksteren en haar man Adriaan Pinksteren, deze laatste 40 jaar oud, werden neergeschoten door; den minnaar van de vrouw, met name Coenraad De Mulder, 42 jaar, geboor tig van Sottegem die bij hen inwoonde. Het drama gebeurde Zaterdagavond om 10 uur. De vrouw weigerde den nacht samen met De Mulder door té brengen. De man kwam er tusschen, waanbiij De Mulder van zijn revolver, gebruik maakte. i De vrouw is buiten gevaar. Zij werd door twee kogels getroffen. De man had vijf kogels in het lichaam, een in den buik, twee in de dij en twee in een arm. I De Mulder is kunnen ontvluchten., Het is niet uitgesloten dat hij zelf moord pleegde. Alle opzoekingen ble ven Zondag vruchteloos. Zondagmorgen werd het parket van Antwerpen verwittigd dat in de ge meente Zwijndrecht een vechtpartij plaats had gehad, waarbij een vi-ouw zwaar aan hel hoofd werd gekwetst. Om half twee '5 nachts- moet de huis baas van de woning van Gabrielle "Van wonende te Nederzwalm. De Fransche Hees, 34 jaar oud, gelegen Verbranden, zii vaste'boter mét een fijnen fiazelnn- automobilist wierp, beiden omver en Dijk te Zwijndrecht, daar zijn binncn- ten smaak die door den verbruiker ge-1 kwam daarna aan den anderen kanl| gedrongen, wat hem gemakkelijk was 20ste Vervolg, tIk zal u leeren tegen een _fran- 'schen edelman een pistool te treuken riep hij, van woede tandenknarsend. Zijn vingcT waV aan dén trekker; Ilenry zag het en begreep dat de boos wicht het voornemen had hem te doo den. Met een enkelen krachtigen vuist- z'ocht en gegeerd, en toijgievolj liooger prijzen verkocht wordt; Men geve deze (droog of onder voiin van beslag in de verhouding van 4 tot 5 kgr. per dag en per goede melkkoe, wat slechts een uitgaaf van 4 fr. ver oorzaakt". De vermeerdering, van. melk en boter zal deze uitgaaf ruimschoots vergoeden en nog een schoone winst verzekeren. Ten andere de koe blijft in go-eden en gezonden staat, wat de landbouwer niet mag oit het oog verliezen. De zomemoten van REMY mogen dus aanzien worden als een product dat ver den aangeprezen cocósnotekoek over treft en daarenboven, geldelijk gespro ken, voordeeliger is. J. AID1T. ook aan van de baan in de gracht terecht. Hetldaar hij zelf er vlak naast woont. Tus- acliterdeel van den auto werd gianschschen den huisbaas cn dc vrouw moet ingedrukt, doch de automobilist bleef eerst ruzie ontstaan zijn, die ongedeerd. Onmiddellijk snelden de personen die den ballon stonden na le gaan, de ongel'Uikkige slachtoffers ter hulp. Zij werden opgenomen en in. een naburig huis binnengedragen, waar Dr De Vos vaststelde dat de heer Browaeys erg gewond was- aan het hoofd en de borst. De verwondingen door mevrouw De Meulenaere opgeloopen, waren minder gevaarlijk. Be gendarmerie heeft een onderzoek ingesteld. De ballon is verder in van Brussel afgedreven. waarheid hebben, en niemand zou ver moeden dat de graaf een moordenaar was. Inluss'chen hield de graaf de pistool op hot hart van den jongeling gericht Henry's wapen lag te ver van hem en al had het voor zijne voeten gelegen dan zou 't hom toch van geen nut zijn geweest, want ziijn vijand kon elk oogenblik vuur geven. Halt riep de graaf voortdurend met den vinger aan den trekker, de slag wierp bij den graaf aan de andere pistool op Henry gericht houdende zijde van den weg. Hi:j meende hem ooklvoor ik u neerschiet, wil ik u zeggen de pistool uit do hand geslagen J 4 te lieblben, doeh dit was hem niet gelukt. Zijn eerste werk was aanstonds naar zijne eigene pistool te zoeken, maar het duurde eenige sekonden voordat ■hij zag waar die lag. en toen hij or heen wilde snellen om haar op te ra pen, hoorde hij eene zachle bewegin; van zijnen tegenstander. Hij bleef staan, keek om en zag hoo de graaf, zich met linkerhand oplichtende, met do rechterhand de pistool "op hem ge richt. hield. Uw laatste levensuur heeft g slagen, jonge visschersbastaard mompelde de graaf. Gij zult het niet meer beproeven, een fransche edelman op 's konings wegen neer te schiet Henry begreep wat de graaf met laatsle woorden bedoelde. De schurk zou hem dooden en dan ibeweren dat hij het lot zelfverdediging had moeten d-oen. Hij zou zeggen dat. hij Henry had willen gevangen nemen, waartoe hij liet recht had. en dal de jongeling zijn pistool legen hem had gericht een handgemeen ontaardde. De huisbaas moet toen het stool'deksel hebben, ge nomen en met geweld op het hoofd' hebben! ges-lagen van de vrouw, die zeer zwaar getroffen ten gronde stort te. Het slachtoffer werd naar liet Stui- veniberggasthuis te Antwerpen over-; gebracht. Haar toestand is bedenkelijk.' Waarom de huisbaas daar nu in dit huis is gedrongen zal het verder on derzoek moeten uitwijzen. In alle geval wordt deze zaak erg opgenomen, want richtino- het parket is den namiddag ter plaat dat ik (ut ken, en juist daarom moet ge sterven wij kunnen niet beiden Frankrijk leven. Gij zoudt dus hall! verroer u niet, of ik vuur, en Arnaud de Montefere heeft nog nooit zijn doel gemist evenmin als zijne pistool nooit weigert gij zoudt verstandiger ge handeld hebben als gij aan boord van den engelse-liman gebleven waart.Maar 't is nu te laat, want gij weet te veel. Gij moogt nog een laatsten blik op de aarde werpen. Ilenry sloot dc oogen, maar niet uit vrees, iiij wilde een gebed doen, daar na eensklaps opspringen en, geen ge vaar ontziende, zich op zijn tegenstan der werpen. Na dit kort, maar innig gebed, opende bij weder de oo,gen. Da ar zag hij den loop der pistool zakken hij hoorde in zijne nabijheid een zacht geruisch... de graaf sliet een vreese lijken vloek uit en in 't zelfde oogenblik stond eene zonderlinge vrou wengestalte tusschen hem en het wa pen. dat hem niet den dood bedreigde I Arnaud de Montefere, waf. gaal wacht verschenen was. Ik wil mijn, leven legen eenen moordenaar verdedigen, stotterde de graaf opspringend. Ge liegt f sprak de vrouw met eene zoo vrecseli'jke uitdrukking in hare stem, dat oók Henry eene rilling over het lijf ging. Nu wierp de? vrouw- een blik op den jongeling, en ook. hij zag haar verwon derd aan.' Zij had eene liooge, gebie dende gestalte en was van middelbaren leeftijd haar gelaat, hoewel door het weder sterk gebruind, had zachte en bekoorlijke trekken. Hare oogen wa'rpn gitzwart, haar -insgelijks zwart haar fladderde wild om haar gelaat en schouders, en hare kleeding, eemgs- zins op die eener Zigeunerin gelijken de, was even rijk van stof als sierlijk van snede en zag-er zindelijk uit Haar hoofd was op dit oogenblik on gedekt, maar in de linkerhand hield zij een kleinen zijden-hoed en in de rech Dat verhaal zou veel schijn van!ge doen riep de vrouw die zoo onver- eene moord plegen Halt verroer U' niet. van uwe plaats-, ge ziel, ik ben ge wapend Dit zeggende, richtte zij de pistool tegen zijne borst. Wijf of duivel, stamelde de graai' wie zijt ge en vouwde de handen boven zijn hoofd en staarde de vrouw als een waan.ziniige aan. Wie zijt geV Wie ik ben Ik zou u een persoon voor den geest kennen terugroepen; van wie ge liever niet zoudt willen hooren. Gij kunt u de moeite besparen mij zoo uitvorschend aan te kijken want ge zult mij niet herkennen. Be stijg uw paard en verlaat deze plaats" zoo gij niet sterven: wilt. De graaf stond daar als door den bliksem getroffen en waagde het niet zich te verroeren. Hij wilde spreken, maar zijne tong weigerde hem haren dienst. Hij zag naar Henry, en. zijne oogen schoten vuur, terwijl zijne vuis ten zich krampachtig balden. Toen se afgestapt. ter, een zware, mei zilver bezette pis- blikte hij weer naar de geheimzinnige tooi. Hare glinsterende oogen schenen,vrouw, en stuiptrekkend drukte rmj de den jongeling te; willen doorboren, en in hare geestvolle trekken la.g eene uitdrukking, die hem zoo diep deed ontroeren, dat hij al wat om hem voor viel geheel vergat. De vrouw wendde zich weder tot den graaf, en toen zijn blik hare vlam mende oogen ontmoette, deinsde hij achteruit en beefde zoo geweldig, dal de pistool zijn sidderende band ont glipte en door den val losbrandde,zon der dat liet schot iemand trof. Arnaud de Montefére, sprak zij met eene diepe, hol klinkende stem, go kunt mij niet bedriegen. Ge wiTdet handen tegen zijne borst Spreek, stamelde bij, eene bewe- ginig, makende alsof hij baar wilde na deren, maar zijne voelen schenen aan don grond'genageld spreek en ze? mij... Bestijg uw paard en verwijder u viel de vrouw hem op gebiedenden toon in do rede zoo niet !-•• De graaf aarzelde nog een oogen blik, toen bukte bij zich, raapte zijne pistool op en ging naar zijn paard,dat rustig stond te grazen. Zijn gang was langzaam en waggelend, en zijn heele lichaam beefde. Eindelijk gelukte het hem, in den zadel le geraken, en toen hij de teugels gegrepen had, wendde hij zich nog eens tot Henry Ik zou er niet aan gedacht heb ben, u te bedreigen, indien ge uwe pis tool niet, tegen mij bad opgeheven,- sprak hij met geveinsde kalmte. Ga van hier, lasteraar riep de vroiuw, gij. liegt Ik heb de waarheid gezegd... Zwijg en verwijder u, ik gebied het. u De graaf wierp nog een boosaardi- gen blik op den ijo>geling, maar zegde niets meer, want toen hij weder wilde spreken, trof hem de blik der geheim zinnige vrouw hij mompelde een half verstaanbaren vloek en gaf zijn paard de sporen. Kort daarna was hij achter den heu vel, die rechts van den molen lag, ui het zicht verdwenen. TIENDE HOOFDSTUK BOEZEMSTRIJD Zoodra de graaf uit 't zicht verdwe nen was, keerde Ilenry zich om naar de geheimzinnige vrouw. Nadenkend staarde zij hem aan, en zijne blikken werden als met boVenaardsehe mach tl aan haar geboeid. Hij had dit gelaat reeds vroeger gezien, maar waar en wanneer kon hij zich niet meer herin neren. Zij lachte hem toe en die lacht deed zijn liart goed. Henry Fretart, sprak zij, ik heb- u lieden uit dc handen van dien man gered, wees voorlaan tegen hem op uwe hoede, want hij lieeft iets kwaad^ met u .voor* >1 Vervolgt»

De Volksstem | 1935 | | pagina 2