Socialistisch Schoolbederf in Mexico Hertog en Êe Hertogin van York te Brussel Onthulling van het Gedenkteeken Kardinaal Mercier Wij hebben het recht fier te zijn '?'*W Maandag I Juli H. Romualdul Zon op 3,5? Zona! 7,66 Dinsdag 2 Juli 1935 B«zo«klng van Maria Zon op3,53 Zen af 7,56 E. K. 8 V. M. 16 Zooals altijd en overal gaat ook de actie van het socialisme in Mexico op de allereerste plaats naar het schoolwezen. De roode pioniers, die droomen in Mexi co een modernen staat te maken, voeren een satanischen oorlog tegen de christe lijke moraal. Hun voornaamste middel is, de school jeugd te bederven Dat woord klinkt ongelooflijk maar de droevige waarheid is daar om het te be wijzen. Het zijn bijzonder de meisjes die het mikpunt zijn van de nieuwe roode H mo reel Het programma van de actueele opvoeding, dat opgesteld is door minister Narciso Bassols, is zoo afschuwelijk en walgelijk, dat een dagblad het niet kan uitstallen. Het Mexicaansch dagblad "Excelsior» schrijft over het handboek der sexueele opvoeding dat door minister Bassols ver spreid wordt bij den onderwijzer, dat zelfs het schrijfmachien zou rood worden van schaamte, indien de smerige taal er door weergegeven werd, die dienen moest tot het voeden en ontwikken der lagere driften van.het kind». Zoo driest was de opvoedingstaai, dat vele staatsonderwijzers er tegen opston den, en dat Bassols verplicht was zich uit het Ministerie terug te trekken, door de verontwaardiging van duizenden ouders. Het Mexicaansch volk heeft getrild van verontwaardiging van den zoogezeg den Kreet van Guadalajara, vanwege president Calles, die zoo onbehendig herhaald werd door den heer Daniels, gezant der Vereenigde Staten, ofschoon deze laatste met minder slechte intenties bezield was dan Calles. Het ging niet alleen om uit onschuldi- Om uit de kinderziel alle^ verknocht heid te ontwortelen jegens den huiselijken haard, moet men het kind doen begrijpen, door alle middelen, dat het absoluut geen eerbied noch liefde verplicht is te schen ken aan zijne ouders. Die ouders - en hier geldt het vooral de moeders beroepen zich op de pijn lijke offers die hun het baren heeft gekost. Maar die offers aldus de fameuse roo de opvoedingstaai kwamen toch voort uit het sexueel genott der ouders. 5) Alle onheilen die op het menschdom zoo zwaar wegen, zijn voortgekomen door de... geestelijkheid, 6) De Paus en de bisschoppen zijn de gevaarlijkste kruipdieren en moeten ab soluut verdwijnen, 7) God bestaat niet, de godsdienst een mythe,de Bijbel is een groote leugen. 8) Voortaan mogen er geen afgoden meer bestaan, hetzij zij bestaan in den vorm van huisvaders of van gelijk wel ken zoogezegde eerbiedwaardige perso nen. 9) Geen God of Meester. Dat zijn de afschuwelijke opvoedings theorieën waarmede het Mexikaansche gouvernement opzettelijk het toekomstig geslacht wil besmetten. Intusschentijd strijken de roode volks vertegenwoordigers maandelijks 1000 dollar op, en hebben zich het recht toe geëigend 3000 dollar op te strijken ter gelegenheid der nationale feesten, als een geschenk dat de natie hun verplicht was te geven voor hunne bewezen diensten. De president, de groote voorstander der roode volksvrijheid en,., gelijkheid, eigent zich zelfs het monopolium toe van TE EIGENBRAKEL ge kinderharten het geloof en den gods.' dienst uit te roeien, maar zelfs de eerbaar heid, en zelfs de liefde en den eerbied jegens hunne ouders. Dat roode opvoe dingsplan was puur bolsjewistisch. In de stad Mexico werd den 18 September van verleden jaar het tiende proletarisch con gres gehouden van het roode syndicaat. De schooljeugd kreeg vrijaf opdat de on derwijzers er deel van konden maken. Op dat congres waren 1200 personen aanwezig, waar ongeveer een derde, het berucht socialistisch opvoedingsplan bij traden. Hier volgen eenige punten van het op voedingsplan, die door een deelnemer aan het congres zelf werden opgeteekend 1) Tot heden toe was het kind het slachtoffer zijner overheden, namelijk, de geestelijkheid, de ouders en de onderwij zers. 2) Het officieel onderwijsverbond moet medewerken met de werklieden en de boeren ter vernietiging van priesters, bur gers en intellectueelen. 3) De Werklieden moeten in de scho len spionnen doen binnendringen, om na te gaan of het socialistisch onderwijs wordt gegeven. 4) Om het kind te rukken uit de han den van de geestelijkheid en de familie, moet het vanaf den leeftijd van vijf jaren toebehooren aan den Staat. suiker, koffie, rijst, katoen enz. De onmetelijke rijkdom van die roode dwingelanden is sinds lang een echt we reldschandaal. Wanneer op die pogingen tot de jeugdverbeesting op school, tegenmani- festaties worden gehouden wanneer jongelieden en zelfs kinderen van beider geslacht, indrukmakende proteststoeten inrichten, en aldus op vreedzame wijze hun geestelijk recht opeischen, gaat de Mexicaansche politie hun te keer met traangassen, met sabelhouwen, revolvers en zelfs mitrailleuzen, zooals dit gebeurd is te Puebla en teZacalecas. Wanneer het gouvernement manifesta ties opricht tot uiting van zijn anti-gods- dienstige gevoelens, dan worden alle of- ficieele bedienden verplicht er aan deel te nemen, op gevaar af van hunne plaats te verliezen, zooals dit is gebeurd op Zon dag 28 October 1934, wanneer werklie den en boeren uit de dorpen verplicht werden in den stoet mee te gaan. Zij wa ren ofwel betaald, ofwel bedreigd hun land ontnomen te. worden, of op gelijk welke andere wijze gesard worden, Intusschen gaat de onbeschaamde leu gencampagne vanwege de roode leiders haren gang, met aan de buitenwereld te verklaren. Koning 'Leopold legt ean bloemengarf neer aan den In de Waalsch-Brabantache gehoor- minister, Dc t-est-ad van Kardinaal Mercier, zaliger Landbouw 1 gedachtenis, hadden Zondag de plech- portefeuille tiigheden plaats van de onthulling van uister van het gedenkt eeken aan d en groot en graaf Carton Jdat het er o, zoo goed, zoo rechtvaardigen vrijheidslievend toegaat in het Mexicaansche roode paradijs. aartsbisschop van JMechelen overlijden in 1920,vde.^deelneming van gansch de wereld uitlokte. De plechtigheden van Zondag zijn aangevangen niet eene Pontificale Mis in open lucht, tc 9 uur opgedragen in het Kardinaal Mercier-College, door Z. Em. Kardinaal Van Roey. Onder de aanwezig-en hadden plaats gen-omen Mgr Mie-ara, pauselijk nun tius de heeren Van Zeeland, eeirste Henri Jaspar voet van het monument Schrijver, minister >v van Ivmans, minister zontfeï du Bus de Warnaffe, mi- Binnenlandsche Zaken de Wiart, Jules Destrée, s.t-aatsminis'ers van den Senaat en Van Lippens, Poncelet Cauwelaerl, kij-e de heeren Baels, gouverneur Carlon de Tournay, Maenhout en Louis Pierard, Kamerleden, Rollin, raadsheer bij het Verbrekingshof, enz. De aankomst onzer Vorsten Omi 11 ure, kwamen de Koning en de Koningin per auto aan. De Vorsten begaven zich naar het kantoor van den 'bestuurder van het Kardinaal Mien-ier-KoIlege, waar kar dinaal Van Roey de aanwezige prelaten den bestuurder en de leeraren aan hen voorstelde-. De vorsten en hun .gevolg begaven zich vervolgens naar de eere-fribune, die was opgericht op den. steenweg; voor het monument en het gebouw. Zij werde.n door de duizenden aanwezigen luidru-cht ig toegejuicht. Rede van graaf Carton de Wiart Nadat de grenadiers.muziek plechti ge muziekstukken had uitgevoerd, schetste graaf Carlon de Wiart, voor zitter van het inrichtend komiteit, de bete-ekenis van deze plechtigheid. Hij herinnerde aan de verschillende tijd perken uit liet- leven van kardinaal Mercier, zoowel als wijsgeer en opvoe der dan als hoogsta-and priiestcr. In dit stadje waar hij op 22 Novem ber 1851 geboren werd, is thans e;em monument opgericht voor den grooten kardinaal. Dit gedenkteeken werd op- ige-richf danx zij inschrijvingen uit het geheele land. Het beeld zal vooral spre ken tot de jeugd en haar herinneren ho'e Kardinaal Mercier de jeugd in een geest van vaderlandsliefde opleidde. Daarop werd het doek van het monu ment weggenomen, onder het spelen van de Braban^onne Kardinaal Van Roey aan 't woord Ten slotte wees Kardinaal Van Roey op de beteckenis van zijn voorganger voor het katholieke Jeven in Bolgifc en over de geheele wereld. Defile voor het Monument Daarna had een défilé plaats van voorzit ter jeen groot, aantal vereenigingen -voorzitterscliolen, die nvet vaandels: voorbij Ivamcr de luitenants-generaals onthulde monument Iluequoy B'cbuyck en Lemercier, Mgr even stilhielden aan lieylen, bisschop van Namen, Mgr ltas- neur, bisschop van Doornik, Mgr Meyers, hulpbisschop' van Westmun- trokken en 'het die eboortehuis het van kardinaal Mercier. Be Koning en de. Koningin hielden ster. de gezanten van de Vereenigde'huis m'op ^00r geboorte- Staten. Engeland en Frankrijk de mi-j Na dezc pIechtighei(, keerd<?,n auto naar Brussef terug. nisters van Nederland. Hongarije, Tur- Maandag-voormiddag werd in het Al; demiepaMs te Brussel, de vijftigste verjaring herdacht van de stichting van den onafhankelijken Congostaat. Ko ning Leopold woonde deze plechtigheid bij. Onder cte aanwezigen bemerkten wij de 'bh. Van Zeeland, eerste minister Rubbens, minister van Koloniën; mi nisters du Bus de Warnaffe, Ilymans en Delatfrc; Staatsminister Lippens, voor zitter van de Kamer; baron Holvoet, gocverneur van de provincie Antwer pen; Janssen, algemeen opziener van Koloniën; Till, voorzitter van de Inter nationale Vereeniging voor kolonialen; Zuyderbofl', voorzitter van dc Franschy vereeniging; Hunne Excellenties Mgr Roelens', apostolisch vicaris en Vam Reckhem, hulpbisschop van Gent; Char les, algemeen beheerder van Koloniën; Mgr. Marin is, deken v. Bru ssel, Franck gocverneur van de Nat, Bank. alsmede de talrijke parlementsleden, hoogere ambtenaren en missiecongregaties. D.-e vaandels der koloniale vereeni- gingen waren op het verboog opgesteld. Tooi; de koning te kwart voor twaalf zijn intrede deed, speelde de muziekka pel van het 9e linieregiment de «Bra- ban^onne», terwijl den aanwezigen den Vorst toejuichten. Talrijke redëvoerin- gx?n werden uitgesproken. Ja, met recht zijn we fier op onze kolonie. Men -weet. het, dc crisis; heeft ze niet gespaard. Daarom moeten we allen helpen aan het finantieel en eko- nomisch herstel van Kongo en ten min- sle één biljet koopen van de Koloniale Loterij. Het biljet, dat 50 frank kost, laat u toe op 12 Juli a.S'. deel te nemen aan de trekking van Xle snede (grijze" bil jet len) tijdens dewelke 30 millioen zul len verdeeld worden onder 113.305 lo ten, waarvan vijf van één millioen en één (groot lot van 2 miHioen. De Hertog en de Hertogin van York worden op het vliegplein van Evere, bij hunne landing, begroet door de van de Britsche kolonie te Brussel. leden Maandag voormiddag zijn de hertog van York, tweede zoon van don Koning van Engeland, en de hertogin van York op het militaire vliegveld van 'Evere aangekomen, ongeveer 40 minuten vroeger dan verwacht w;erd. Tien mili- jIaire vliegtuigen, onder bevel van com- 'mandant Bodart, van de Royal Air For ce, hebben 'het gnoiote handels'vliegtuig, waarin de hooge gasten plaats hadden genomen, op deze vlucht vergezeld. Een smaldeel Belgische vliegtuigen was het tot aan de kust tegemoet ge vlogen. In het vliegtuig van de Engelsche vorstelijke bezoekers bad de vice ad miraal van het Fransche vliegwezen de beer Joubert de la Ferté plaats geno men. Het- Prinsenpaar begaf zich dadelijk naar de Ambassade, om vandaar naar Om 3,30 uur gingen de Engelsche officieren bloemen op het graf van den Onbekende Soldaat neerleggen. Na de thee gingen de Hertog en de Hertogin terug naar de Ambassade, waar dan om 8 uur hel officieele banket plaats het kasteel van Laeken te gaan, waar greep, jeen intieme lunch, hun door onze vor-l Qin io uur werd op de Tentoonstel- sten wordt aangeboden. liftg een groot bal gegeven, dat dé O'm drie uur, begaven zij zich naairjhooge bezoekers met hunne tegon- het Paviljoen van Groot Brittanie op woordigheid vereerden, de Tentoonstelling, waar een thee' ter. De hertog en de hertogin vernachf- j hunner eere gegeven werd, waarbij ton tc Brussel, en keerden dan dezen jslechts een veertigtal genoodigden; morgen naar Londen terug. i waren aangezeten. XXXXIe JAARGANG: NUMMER |4g Kerkstraat, 9 en £1 Aalst. Telefoon li4. DAGBLAD 20 Centiemen Uitgever J. Van Nuffel-De Gendt. Publiciteit builen het Arrend. AALSÏ Agentschap HAVAS, Adolf Maxiaan 13, te Brussel - Hue de Jtichelcu, Parjis - Bank Buiding-Kingsway, 20 Londre* W„ C, 2,

De Volksstem | 1935 | | pagina 1