24, Bratalslraat, BRUSSEL (nweDS deHoorüsiatie) §Glw Rijkdom en Armoede Verkeersongeval te Gent Het Itaiiaansch-Absssinisch Geschil i^ehh?L\ Gongo Brasserie-Hötel BA.LLON ISTORD BROUWERIJ ZEEBERG Doodelijk autoongeluk te Melle Verkeersongeval te Lier Ongeval te Antwerpen 28 Juli. H. Nazarius. Tijdens zijn leven wAs Naz'arius een voorbeeld van geloofsijver en godsvrucht. Hij crlie-t Rome, zijn'geboortestad, om het Evangelie te gaan verkondigen. Te Mi laan werd hij 'met zijn gezel Celsius aangehouden; beiden werden onthoofd (08). Z. H. de Paus naar Castel-Gandolfo. In het begin "van de komende weel» zal Z. H. de Paus het Vatikaan verla- len om zich fce Castel Gandolfo te vesti gen. De Heilige Vader zou in de villa van Castel Gandolfo .geheel de maanden Augustus en September verblijven. De kroc.iprins van Rumenie op weg naar Brussel. De kroonprins van Rumenie Miehei is wit Boekarest ver trokken ter bestemming van Brussel, waar hij de Wereldtentoonstelling zal bezoeken. Z. Kon. Hoogheid is verge zeld van generaal Condiesco. Zorgwekkende toestand van Mgr Ja/isen, aartsbisschop van Utrecht. De «Maasbode» meldt dat Zijn Exc. Mgr |T,ansen, aartsbisschop 'van Utrecht, Vrijdagavond is voorzien geworden van de HH. Sacramenten der stervenden. De verkiezï-igen in Nederland. Vrijdag hadden de verkiezingen plaats voor de 2e Kamer; in de Provinciën van Noord-Brabant, Zeeland; in de Provin ciën van Noord-Brabant, Zeeland, Ut recht, Limburg, Friesland en Noord- Holland. Werden gekozen: 11 Katholieken; 5 sociaal-Demokraten 3 Christ. Hist. Unie; 2 Ant-revol. partij; 2 Nationaal socialisten;1 liberaal en 1 Demokraat. 't Is de eerste maal dat Nationaal- soeialisten in de Kamer komen. Automobiel-Productie. Detroit. Tijdens' de zes eerste maanden van dit jaar bouwde de Ford Motor Company 848.504 V-8 wagens. De nieuwe ambassadeur te Parijs. Van verschillende zijden verluidt, dal graaf de Kerchove de Denterghem, on ze gezant te Berlijn, tot ambassadeur zou benoemd worden te Parijs. Er is ook gemeld geworden, dat ba ron Holvoet, goeverneur van Antwer pen, al?' gezant naar Berlijn zou gaan. De «Volksgazet» verklaart echter, dal zulks weinig waarschijnlijk is. Hetzelfde blad bevestigt ook, dat de li. M. II. Jaspar kandidaat zou» zijn voor het gezantschap te Moskou. Vischverloven. Hier volgt een sprekende statistiek. In 1932 waren er 133.634 vischverloven, in 1933, 122,882 i?n in 1934, 104,450. In 1934 isi er dus een vermindering ■van 18.372 vischverloven waar te nemen 'legden vorig jaar. Van jaar tot jaar vermindert liet aan tal vischverloven. De lamlendige houding inzake het watervraags'tuk blijft niet ongestraft, zooals men zi'et. Het .aanpassingsvermoge.i van de duiven. Een Russisch vliegtuig nam dezer dagen drie duiven mee en liet ze op 6000 meter hoogte los. Het gold een proefneming. Benige uren later was een van de dieren op de lil terug, wal bewijst dat de duif groote verschillen van drukking en lage temperaturen (35 ■lot 40 graden, onder nul) kan verdragen Weck-End-biljetten. O. L. V. He melvaart (15 Afug.) wordt met de Zon dagen gelijkgesteld voor het bekomen ©n het benuttigen van de zoogenaamde Week-End-biljetten heen en terug die afgeleverd worden met 25% verminde ring op de normale prijzen der tarie ven. Die biljetten kunnen benuttigd worden als volgt: bij de heenreis op Woensdag 14 of Donderdag 15 Augus tus; bij d'e terugreis op Donderdag 15, Vrijdag 16, Zaterdag 17. Zondag 1"8 en Maandag 19 den heelen dag door. De lang voorbereide veldtocht Londen, 26 Juli. De naar Rome gezonden diplomatieke medewerker Van de «News» Chronicle» meldt, dat het vaststaat, zelfs al wordt -het ontkend, dat juist èen jaar geleden hooge Jta- liaansche .'officieren met bezorgdheid vernamen, dial Mussolini een veldtocht in Abessynie voorbereidde, ten einde een corridor te vormen tu-sschen de bei de Italiaansehe koloniën Somaliland en Ertythrea. Ze hadden zich tegen dit plan verzet, evenals een ter plaatse zijnde commis sie. Doch gedurende dit jiaar was Italië met noodlottigen drang den oorlog te- gemoed gereden. Thans waren de It«a— liaansche eischen zoo groot, dat "zelfs de meest verzoeningsgezinde VoTken- bondsraad er naiuiweliijks aan tegemoet zou kunnen komen. Voor zoover men kan nagaan, cischt Italië het bezit van waardevolle en zeer uitgebreide kolonisatiegebieden en het overnemen van den policiedienst in de drie of vier provincies, die het Abessy nie wil laten. Zoo kan slechts een won der dezen vreeselijken oorlog verhin deren. De Italianen zullen de van hen ge- eischfce offers brengen,, doch zoowel bij het volk als bij Mussolini zelf heerscht onrust. Juist de heftigheid van de pers- aanvallen op elke regeeririg, die aan de rechtvaardigheid' en wijsheid van dezen oorlog twijfelt, zijn het beste bewijs van deze onrust. Beleedigende betooginge.n voor Engeland en Japan te Rome Londen, 26 Juli. De betoogingen van Donderdag avond te Rome, welke niet alleen teigen Ethiopië en Japan' ge richt waren, maar ook tegen Engeland, nemen al de aandacht der Britsche pers in beslag. Men meldt uit Rome aan het agent schap Reuter, dat een der spandoeken welke in den stoet rondgedragen werd, een fascistische bijl voorstelde, welke een Japansche en èen Engelsche vlag doorkloof. Telkens Japan, Engeland of den Vol kenbond vernoemd werden, hoorde men gefluit en gejouw, en beleedigende 'uit roepen. De medewerker van de «Daily Tele graph» te Rome meldt, dat ongeveer 15.000 leden der fascistische jeugdor ganisatie aan deze belonging hebben deelgenomen, en zich kreten als «Weg met Engeland, weg met Japan veroorloofd hebben. Door het rumoer dóór, kon men de kreten «Malta.,. Malta „hoo-ren.. Op een ander spandoek zag men een Japaiisch en Engelsch soldaat een neger op de armen dragend. Een ander weer. verbeeldde een Scholsch soldaat de hand aan een neger reikend. Italië beschikt ever het nocdige geld. Parijs, 26 Juli. M. Henri de' Iveril- les,van de «Echo de Paris» oordeelt dat de fascistische regeering voor het oogen-blik niet opgehouden schijnt te wezen, door financieele aangelegenhe den ten opzichte van een mogelijken oorlog in Abyssinie. Door voor Ethiopië alleen de gelden te besteden, die zij (jaarlijks aanwendt tot de waardevermeerdering van Italië naar de fascistische opvatting, vindt de 'regeering de noodige bedragen. Voortaan zal al het overbodige daar heen gaan en al de particulieren zullen offers moeten brengen. De fascistische geest zal die offers mogelijk maken. Wal, van belang is voor Italië is- te gelukken en spoedig te gelukken. Wie de Duce zag zal overtuigd zijn dat hij daartoe besloten is. Er zou wat op til zijn Parijs-, 26 Juli. Met betrekking tot het Ethiopische vraagstuk zou naar Havas uit Rome verneemt een on verwachte verandering in den toestand op til zijn. Er zou een nieuw element aan den dag zijn getreden, waarom trent men echter nog dc gTOOlseh mo gelijke terughoudendheid betracht. Deze ontwikkeling van den toestand zou liet resultaat zijn van de verschil lende diplomatiek© besprekingen te Ro me en te Parijs. v Het verloop va.n de onderhandelingen. Londen, 26 Juli. Volgens de «Ti mes» zou Engeland erop staan dat de Volkenbondsraad" het gansehe geschil tusschen Italië en Abpss-ynie ter be spreking zou leggen, terwijl Frankrijk het een onp-olitieke daad zo-ui achten, dien weg in te slaan. De onderhandelin gen duren voort, en men streeft eraan Italië te overhalen zijn eischen te Gc- nève voor te leggen. De «Daily Telegraaf» bevestigt dat de aan den gang zijnde onderhandelin gen dit doel nastreven. De Engelsche regeering zal in een omstandig verslag den uitslag meedee- len van de onderhandelingen, die heb ben piaat.s gehad. Het besluit van dit verslag zal zijn dat- Italië zou te kort komen aan de bestaande verdragen, in dien liet zijn toevlucht zou nemen tol "de wapens. Vertrek van de «Thysville» Dc Belgische stoomboot «Thysville» van de Compagnie Maritime Beige, is Vrijdagmiddag- ondér' bevel van com mandant Heiremans^ uit de haven van Antwerpen naar .Congo vertrokken. Aan boord bevonden zich 62 passa giers van le klas, 75-van 2e klas en 4 van tusschenkias;' die de reis Antwcr- pen-Belgiseh Congo, meemaken; 21 van Ie klas, 12 van 2e en 24 van tiuisschen- klas die te Lobito aan land zullen gaian en nog 5 van le klas en 8 van 2e klas die te Teneriffe zullen ontschepen. Onder de vertrekkenden bevonden zich de E. P. H. Pauls en E, Br. C. Geiselbarl der Jezuïeten; EE. Broeders G. De Weerdt, ;J. Van tfyek <?n O. Martin, der Christelijke SchöMi; E. Br. H. Bras- seur, der Redemptoristen. De lading van het schip bestaat uit 3000 ton verschillende goederen. BEZOEKT HET MEN TAPT ER DE BESTE AALSTERSCHE BIEREN DER BEKENDE OUDE FIRMA A- VAN DER SCHUEREN, AALST Matige prij zen BOCK-AVIATOR Frs 1,liet glas, drinkgeld inbegrepen. EXPORT ZEEBERG Frs 1,50 het glas, drinkgeld inbegrepen. 943 S/APG'LI was strijkt gemakkelijk epen en blinkt lang. 6de Vervolg. Daar hij mijn broeder tot het be drijven der misdaad had overgehaald, was het, meende ik. zijn plicht geweest hem zoo mogelijk voor de gevolgen tc •beveiligen. Op de vraag waar Jozef zich bevond gaf de luitenant te kennen, dat hij hem naar Londen vergezeld had en met het rijtuig voor do dear wachtte. Hugh jWaller liet mijn broeder dadelijk be richten. dat hij hom Venschte te spro ken. Hij was, toen hij de kamer bin nentrad zoo bleek, als zijn jongen meester, maar hield zich over het ge bed kloeker dan deze. Hugh Walter hield hem den wissel voor. en vroeg hem of hij ontkennen kon de maker daarvan te zijn. Neen, zeide mijn broeder, oen .vreeselijken blik op den luitenant wer pende, als mijn meester mij verradftn heeft, zal ik niet .trachten iels te ont- JtejinenJ -Donderdag avond rond 10 uire li ad langs den Brusselsehen steenweg ter hoogte van «De Leeuw» een verschrik kelijk auto-ongeluk plaats, dat het le ven heeft gekos-t aan.een elfjarig meisje Rond dat uur het was n-og niet volkomen duister -j-' kwam een kleine woonwagen voortgetrokken door Meire Theo-door, woonachtig, Pluimstraatje n, 34 te Gent gereden, langs den rech ter kant van den steenweg. In den woonwagen had zijne vrouw Marina Van Rentergh-em plaats geno men met een harer kinderen. Een ander kind, Marie, 11 (jaar oud, duwde een a.anhangwagentje voort, dat aan den woonwagen was gekoppeld. Opeens kwam met tamelijk groote snelheid e-en aut-o afgehold, langs- den zelfden steenweg ^n in dezelfde rich ting. Heeft .de amtovoqrder het gevaar te laat bemerkt of kort bij niet voorsteken? De sporen van het remmen waren duidelijk op -een lengt e van 15 meter op den straatweg merkbaar en toch reed de auto met groot geweld het armzalig aanliangwagentje langs achter aan. Maria Meire werd in den rug gevat en l'er zijde geslingerd lot bij den gevel van het café «De Nieuwe Leeuw» ge houden door Leon Bo-llaert. De woonwagen wam oök op het voet pad terecht. t Het elfjarig slachtoffer werd binnen gedragen in den Jk Nieuwen Leeuw waar Dr Stockman, van Mclle, die daar toevallig voorbij kwam, liet de eerste zorgen kwam toedienen en erge inwen dige verwondingen vaststelde. Hij deed liet slachtoffer overbrengen naar het Hospitaal'der Bijloken te Gent waar het rond l'tire des nachts is over leden, tengevolge van eene inwendige bloedstorting. Donderdag avond, rorid 11% ure, had op den Kortrijkschen steenwég, ter hoogte v.an bet koffiehuis «De Sterro» een erg verkeersongeval plaats. De genaamde Marcel Raes', oud 29 jaar, hovenier, wonende Ganzeridries- straat, 120, te Gent-, kwam met een motorrijwiel gereden op den Kortrijk- sehen-steenweg, richting van de Au de-1 naardseihe baan. Gekomen nabilj het koffiehuis De Slerre» wilde liij een tramrijbnïg, uit de stad komende en dat da,ar aan voor-; noemde herberg slopi, om dan terug naar stad te rijden, ontwijken. Hij verloor zijn s-tuur en kwam op het terras van de herberg terecht. De heer Ernest Van Langer,aert, 68 jaar, zonder beroep, wonende Roode Lijvekensstraat, 10, dewelke zich op het terras bevond met zijne echtgenoote geboren Carolie Nuyttens, werd aange reden door dén moto -en het rechterbeen gebroken, juist boven de knoesel en liep ook kneuzingen op. Zijne vrouw- werd licht gekwetst. M. Van L-angeraert werd ter plaats verzorgd door den heer dokter De Wulf, van Zwijnaarde, door uen patroon uit de herberg «De Sterre» per telefoon ontboden. Na voorloopige verzorging werden dc echtgenoot-en Van Langeraert, per auto huisw,a,arts gevoerd'. De politie van de 9e wijk verwittigd, deed het gebruikelijk onderzoek. Wij zijn niet voornemens de zaak gerechtelijk te vervolgen maar gij kunt wel begrijpen, ging dc bankier, voort, dat gij te slecht zijt om ooit te rug in onzen dienst le komen. Uw broeder Sampson- is een. man. die ons vertrouwen volkomen bezit en wilj 'stel len er hoogen prijs op, hem in onzen dienst te houden, doch gij moet zorgen dei gij ons nooit weder onder de ooeen komt. Vertrek ongehinderd. Jozef antwoordde niét, maay keer de zich om en -ging langzaam naar de deur. Hoeren riep' ik, hoeren, hebt me delijden met mijn armen broeder. Be denk, dat- hij het ter liefde van zija meester deed. Hugh Walter schudde toornig het hoofd, en zeide op strengen toon Ik kan geen medelijden met dien deugniet hebben. Had mijn neef hem niet tot. raadsman gehad, dan zou hij nooit tot zulken slap zijn overgegaan. Mijn broeder' had"' ïia'zijne beken- feniS', nog altijd het stilzwijgen be waard. maar toen hij bij de deur was genaderd, keerde hij zielj om en zeide terwijl hilj zijne oógen strak op Henry Walter gevestigd pield Hebt' gij.niets in mijn voordeel te zeggen geen énkel woord tot mijne verschooning' bij le bréngen,mijnheer? Dit héb ik toch niet aan o verdiend Zoo iets had ik nooit, verwaclit Henry Walter zweeg. Hij zat met voorover gebogen hoofd en durfde zijn blik niet tol zijn pom op-heffen'. Neen, vervolgde Hugh, op even strengen toon, neen hij heeft niets tot uw voordeel te zeggen. Verwijder u. Ge kunt van geluk spreken, dat gij er zoo genadig afkomt. Jozef deed eenige schreden naar den bankier en riep terwijl zijn gelaat vuurrood werd en zijne oogen vlammen schoten. Ilij. uw laffe, zelfzuchtige neef, hij zal van geluk mogen spreken, dat hij er heelhuids van afkomt, als wilj elkaar ooit ontmoeten. -Hij was de deur reeds uit voor aleer iemand kon antwoorden. Hmgh Walter, vervolgde zijn neef. gij liebt uw g;eluk baldadig weg geworpen, gij hebt- getoond de wélda- Botsing te St-Jans A'o'tnbeefc Vrijdagmorgen rond 4 u. 30 deed zich op den Gentsehen steenweg te St. Jans Molenbeek ecne .auto-botsing voor welke erge gevolgen had kunnen hebben. Een der rijtuigen gevoerd door Albert Landsmidt van St Jans Molenbeek kwam de Genlsche steenweg afgereden, terwijl het ander rijtuig uit de Vier Windenslaat kwam gereden. Allebei re-, den óp het voetpad en bots-ten oip. den gevel van een café en een pasteibakke rij. De Tijtuigen werden erg beschadigd. De voerder Landsmidt werd door de glasscherven gekwetst en werd naar het hospitaal overgebracht. De materieele schade is zeer groo-L De politie heeft hel gebruikelijk onder zoek ingesteld. DooGelij K werkon- geluk te Brussel Vrijdagmorgen rond 6% uur deed zich een doodelijk arbeidsongeval voor in de lokalen van den Grand Bazar op de Anspachlaan te Bnuissel. De werk man Jozef Vandevelde, geboren in 1879 wonende Jozef Bensstraat le Ukkel was werkzaam op de vierde verdieping van gezegd gebouw. Op zeker oogenblik- ver loor hij het evenwicht en viel in de ruimte. Het slachtoffer werd buiten kennis opgenomen, gansch bebloed en met verschillende breuken. Het werd in alle haast naar het St JanshospitaaJ over gebracht waar het bij aankomst over leed. Vrijdagavond, rond 7 u. 30, deed zich in de Antwerpstraat te Lier een erg verkeersongeval voor, dat wonder ge noeg nog gelukkig verloopen is. De autorijder Paul Fromont, han delsvertegenwoordiger te Has-s-elt, die de stad inreed, kwam ter hoogte van da Statielaan in botsing met den motorrij der Georges Vandenbergh, werktuig kundige te Duffel. De aanrijding was vrij geweldig. De h. Fromont bleef on gedeerd, maar de h. Vandenbergh be kwam een gapende wonde aan het ach terhoofd. Dr Breugelman bijgeroepen, stelde een zware hersenschudding vast. De moto is totaal buiten gebruik; ook dc auto was fel beschadigd. Adjunkt-commissaris Van den Bempt -'S'lelde het eerste onderzoek in. De vrouw Guldentop, echtgenoote Beaunin, wonende 43, Hovernicrsstraat was Vrijdagnamiddag werkzaam bij haar doehler in de Schoytestraat. Toen zij de vensters aan 't reinigen was, is I ziij door een nog onbekende oorzaak ge vallen, en in een glazen koepel terecht gekomen. Ze heeft verwondingen op- geloopen en mo-est in het S. Elisabeth- igaslhuis worden opgenomen. den, die de Voorzienigheid u schonk, niet te waardeerèn. Het eenige wat u thans overblijft is opnieuw le beginnen, en wel van de laagste sport der ladder. Verkoop uw aanstelling als luitenant en zorg dat igij binnen veertien dagen gereed zijt om naar In-die te vertrekken. Henry Walter rees, toen hij dit hoorde plotseling overeind en riep Neen, oom Hugh, d%t kunt gij niet me en-en gij zult toch zeker niet gedoogen, dat mij die smaad worde aangedaan Percival Walter had zijn zoon niet mé-er aangezien sedert hij was binnen gekomen en had geen woord gespro ken. Hij leunde met zijn elleboog op den arm van ziljn stoel en hield de han den voor de oogen.Zelfs, toen de luite nant zich rechtstreeks tot hem wendde bleef hij een diep stilzwijgen bewaren. Uw vader heeft mij gemachtigd om in deze zaak te handelen, zeide Hugh Walter. Alleen dan, wanneer gij als -de jongs-te bediende in ons huis le Calcutta uw nieuwe1 loopbaan aanvangt en u voortaan waardig en. verstandig gedraagd, alleen dan kan ik er toe be sluiten om -u, niet te onterven en kunt gij wederom op mijne toegenegenheid en die van uwen vader rekenen. De jongeling voerde eenige O-ogen blikken een zwaren inwendige-n strijd -en zeide toen Welaan, het zij zoo Gij behan delt mij hard, maar ik zal mij onder werpen. En hij vertrek zonder verderen tegenstand vroeg de heer Burham. Ja, mijnheer, antwoordde de oude Sampson hij verkocht zijn aanstel ling en vertrok. Maar hij nam van nie mand afscheid en ik geloofde tiat hilj zijn oom en zijn vader nooit, de grieve vergaf, die zij hem, hoe ook verdiend^ aandeden. Door ijver en lalent klom hij spoedig op en hij zag zich na verloop van een tiental jaren aa-n het hoofd van het Indis-ehe Huis geplaatst. In- 1841 trad hij in den echt en uit dit huwelijk werd een kind geboren, eene dochter, die in Engeland werd -groot gebracht. \t yervolgt'.

De Volksstem | 1935 | | pagina 2