De Werkloosheid hier en elders 31 Uit het Staatsblad Bijna een Treinramp in Rumsnië Eene zelfde zaak Het Ifalieansch-Abessinisch Gsscilil Woensdag JULI 1933 ifonikralijk verlof Kerkstraat, 9 en 21 Aalst Telefoon 114. Publiciteit buiten het Arrond. AALSX T Agentschap HAVAS, Adolf Maxlaan 13, le Brussel XXXXIe JAARGANG; NUMMER |72 DAGBLAD 20 Centiemen Uitgever J. Van Nuffel-De Gendt. - Rue de Richeleu, Parjis Bank Buiding-Kingsway, 20 Londres \V. C. 2. H. Ignatius Zon op4,2 3 Zon af 7,31 E. K. 7 V. M. 14 De «Informations Sociales» van het Internationaal Arbeidsbureel, publiceer de, als naar gewoonte, de driemaande- lijksche .statistieken over de werkloos beid in de verschillende landen. Wij zullen hieronder enkele cijfers aangegeven voor de bijzonderste lan den. Ilot spreek! vanzelf dat deze statis tieken zich ;niet leenen tol absolute gevolgtrekkingen en onderlinge verge lijkingen, daar de gebruikte methoden tol de vaststelling van het aantal werk- loozen verschillen van land tot land. Zelfs in éénzelfde land kunnen in korten tijd wijzigingen wonde aangebracht aan het stelsel voor vaststelling der statis tieken. Met deze bemerkingen moet rekening worden gehouden bij het. lezen van on derstaande cijfers. Dit belet echter niet dat deze gegevens zullen volstaan om zich rekenschap te geven van de rich ting die de werkloosheid is ingeslagen in de verschillende landen. In de meeste landen is er verbetering aan te sLippen. Zoo waren er in ff Duilschland 2.019,887 werkioozen in Juni 1935 tegenover 2.561,757 Juni 1934 of 2.5 t.h. minder Oostenrijk 255.646 werkioozen Juni 1935 tegenover 273.576 in Juni 1934 of 1,7 t.h. minder; G rooi-Bril tan ie 2.024.463 werkioo zen in Juni 1935 tegenover 2.097 251 m Juni 1934 of 0,6 t.h. minder; Denemarken: 55.885 werklooze'n tn Juni 1935 tegenover 62,216 in Juni 11934 of 2.6 t.h. minder; Italic 755.349 werkioozen in Juni 11935 tegenover 941,257 in Juni '1934; Japan: 365.788 werkioozen op' 1 Ja nuari 1935 tegenover 382,315 op 1 Ja nuari 1934. Versehillige landen zagen" hun aahtal slachtoffers der werkloosheid vermeer deren. Zoo waren er in Nederland in Juni 1935. 163.672 werkioozen tegenover 146.591 in Juni 11934; Zwitserland in April 1935, 109.476 werkioozen tegenover 91.120 in Anril 1934; Spanje in April 1935, 704.482 werk ioozen tegenover 666,628 in Anril 11934 Frankrijk in Juni 1935.459.155 werkioozen tegenover 352,312 in Juni '1934; Ierland Trijst.: in Juni 1935, 124.920 werkioozen tegenover 94.420 in Juni 11934; Terder is er eveneens vermeerdering van de werkloosheid vast te stellen in Bulgarie. Polen en Yugo-Slavic. Buiten Hongarie en Zwitserland was vroeger reeds vermeerdering der werk loosheid vast te stellen in deze verschil lende landen. En Betgie Sinds verscheidene maanden waren wij gewoon geraakt aan stijgen der werkloosheid in Belgie. Nu is' hierin kentering gekomen. Voor de maand Mei staat ons land met 181.110 werkloiozefi tegenover 188.478 in Mei 1934. Deze vermindering is weliswaar nog niet zeer gevoelig, maar toch verheugend. Maar zien wij verder. Volgens een .officieele nota bedroeg het aantal werkioozen op Vrijdag, 14 Juni: 175.317. Het is« het laagste cijfer dat sinds lang opgeteekend werd; er dient nochtans opgemerkt dat in die week de verLofdag van tweeden Sinxen- dag viel. De vorige weken werd het laagste cijfer opgeteekend op Woens dag, 5 Juni: 177.387 werkioozen. In dien wij het cijfer 175.317 stellen naast het hoogste cijfer gecontroleerd in de week van 28 Februari op 2 Maart 1935, namelijk 276.425, dan draagt de ver mindering 89.204, hetzij 33,6 ten hon derd# af hetwelk de kamer, indien zij nog be- KABINET VAN DEN EERSTE-WiNiSTER 1 fpokken is, zal worden in rekening gc- 27 'Juli 1935. Koninklijk besluit •bracht voor den volsrenden nacht betreffende het aanplakken der 3) De aanduiding van het aantal prijzen in de inrichtingen welke dagen na dewelke de prijs van het verblijf- en eetgelegenheid ver- pensioen wordt toegepast, na vooraf- schaffen. j gaandelijke overeenkomst. Artikel 1. Het koninklijk besluit. d.d.J Artikel 6. Hel aanplakken voorzien 27 Juni 1935, betreffende het aanplak- hij het vorenstaande artikel 5 zal ge- Een blpedjg incident tusschen Italië en Abessynië De correspondent van den Times» le Addis Abbeba bevestigt dat zich een week geleden een bloedig incident voor gedaan heel t te Oeal ka it op de grens van Eritrea. Een Abess-ynsche chef be weerde dat een groep Italianen op ken der prijzen in de inrichtingen wel-' schieden ten minste in vier talen lo Abessynsc.il grondgebied wa« doorge-jke verblijf- en eetgelegenheid verschaf-weten: hét Nederlandsen het Franscli. drongen. Wat deed hij Hij verlegde l'en, wordt vervangen door de hierna-1 het Duitsc li en liet Engelsch. den loop van een beekje zoodat. de Ita-j volgende beschikkingen Artikel 7. Eenieder°die. tegen beta- lianen zonder drinkwater bleven en «Artikel 1. Eenieder die, legen hela-'iing. eetmalen of welkdanigè gerechten moesten opruimen. Doch toen de Italia-j ling, verblijfigelegenhcid verschaft, metverschaft is ertoe gehouden, op duide- nen zich terugtrokken van het. beekje! of zonder eetmalen, of deze bedrijvig werden zij aangerand. Er werden 40 hield regelmatig of slechts tusschentij- Italiauen gedood en 20 Abessyniiecsj. Te Rome loochent men niet dat dit. incident zich voorgedaan heeft, doch het aantal dooden van weerszijden wordt overdreven genoemd. Zoo wordt evenwrel liet. vuur aan de lont gestoken. lijke wijze in het zicht van liet publiek, zooals wordt voorzien bij artikels» 8 en dig of tiljdelijk wordt uitgeoefend, en welke hierna volgen, aan le plakten: welke wijders ook de benaming zij.' De prij8 en de samenstelling waaronder bedoelde bedrijvigheid door- ,icl. ee|malen welke worden besteld aait gaat (hotel, familiepensioen, lierbörg,1 vasten ppijs afspanning, logieslmis of alle anderej nen prijs der gerechten welke- wor- van zijne verstrekkingen aan te plak- ken. zooals wordt voorgeschreven bij De Italiaansche afvaardiging te Geneve,] Italië zal in de vergadering- van den Artikel 2. Indien aan xle elienteele Volkenbondsraad als volgt vertegen-: uitsluitelijk de verblijfgelegenheid woordigd zijn voorzitter. Baron wordt aangeboden, 't is te zeggen logies benaming), is ertoejgehóuden don prijs Ucn opgediend naar verkiezen van den 3. De aanduiding van al de gebeur- Hoe deze vermindering va.n werkloos heid uitleggen. Een deel er van is' op rekening van het zomerseizoen te zetten; ieder jaar, immers, slelt men rond dezen tijd, een vermindering der werkloosheid vast. Ook dit jaar heeft het schoon seizoen enkele duizenden werkioozen terug aan het werk gezet. Het is onbetwistbaar dat de Tentoon stelling eveneens enkele duizenden werkioozen aan het werk stelt. We zul len dit best ondervinden in de volgende maanden en vooramelijk, ih den Win ter. Ten laatste, door de devalvatie én een zekere herneming van den arbeid in sommige bedrijven, zijn er duizenden arbeiders terug aan den slag. Bezadigde menschen mecnen, dat on geveer de helft van de vermindering der werkloosheid te danken is aan het sei zoenelement en dat de andere helft der daling te danken is aan de Tentoonstel ling en aan de herneming der zaken, die in verschillende deelen van het land en in talrijke bedrijven kan vastgesteld worden. Wat er van zij, nooit werdeii de cïj fers over de werkloosheid met zooveel belangstelling en aandacht ingekeken als tegenwoordig. Ze zijn ten andere in zekere mate toch de barome ters van het bedrijfsleven in one land. En daarbij komt nog dat ze, in deze maanden, op de uitslagen wijzen van liet. plan Van Zeeland. Uit de werkloozenstalistieken moet grootendeels blijken of dat plan al dan niet geslaagd is. Aloisy, leden Guarnacshelli, Corlesji, Lessona, en Beradi, -experten. Die Italiaansche afvaardiging zal het standpunt verdedigen dat de ver zoeningscommissie zich over den grond van het geschil nie.t mag uitspreken. Stijgende ontstemming te Rome Volgens het Havas Agentschap uit G-en'è've verneemt, zou de Italiaansche regeering ontstemd zijn over een nota der Abessvnische regeering. Deze heeft inderdaad lerzelfdertijd als de nota aan den Volkenbondsraad, een schrijven naar Rome g.estuuTd, dat eenigszins scherper zout gesteld ziijn. De nadruk zou gelegd zijn op de Abessini- feche eischen betreffende den grond zelf van het geschil. 2 Zz miljard frank aan zijn oorlogs- uitgaven De onkosten walfew Italië zich opge legd heeft ter voorbereiding van een gebeurlijken oorlog met Ethiopië-, wor den geraamd op 975 miljoen lire, T zij nagenoeg 2 miljard frank in Bel gisch geld. De ontvangsten van het dienstjaar 1934-1935 dat den 31 Juli eindigt, overtroffen nagenoeg met 800 miljoen lire het cijfer welk op de begrooting was voorzien. Zonder de uitgaven voor den Oost-Afrikaanschen veldtocht zoü de begrooting een ontzaglijk batig slot hebben gelaten. met of zonder ontbijt, zal het aanplak ken geschieden in elke kamer en behel zen 'iy Het nummer van de kamer of van het appartement; 2) De prijs van de kamer (of van het appartement), per persoon en per dag en den prijs voor twee of meer personen, indien de kamer kan ver huurd worden aan twee of meer perso nen; 3) De vermeldingen.': bad toilelge- legenheid, stroomend warm en koud water of stroome'nd koud water, volgens de omstandigheden; 4) De gebeurlijke bijkomende kos ten voor het opdienen van het ontbijt in de kamer en den prijs van het ont— Ibijt;' 5) Den prijs van de dientsverschaf- fing die zal worden in rekening ge bracht, of wel de uitdrukkelijke vermel ding dat de dienstverschaffing niet is begrepen in den prijs der kamer; 6) Hel beloop der welkdanige ge beurlijke laren waarvan de betaling; lijke bijkomende prijzen, den prijs dep dienstverschaffing uilgezonderd. Artikel 8. Indien de zaal waar de eetmalen of gerechten worden opge diend toegankelijk is voor eenieder, dient het aanpakken der prijzen der wijze te geschieden, dat eenieder ep kennis kan van nemen voor het binnen treden. Artikel 8. Indien de zaal waar dé eelmalen of gerechten worden opge diend toegankelijk is voor eenieder, dient het aanplakken der prïjzen der wijze te geschieden dat elk er kennis kan van nemen voor het binnentreden. Artikel 9. Indien de zaal waarMe eet malen of gerechten worden opgediend gewoonlijk niet toegan^eiljk is voor; eenieder, maar wel voor dezen welke verblijven in de inrichting, dan kan het aanplakken der prijzen geschieden bin nen "de zaal. Artikel 10. De artikelen 7, 8 en 9 zijn niet toepasselijk in het geval dat aan het publiek slechts verblijf met pensioen wordt aangeboden. Artikel 11. De inbreuken op dit be- sluit worden gestraft met een gevange nisstraf van één tot zeven dagen en met een geldboete, van 1 tot 25 frank ol' met van de cliemen zal worden geeischt om clnV(e aa„ a, a -.111,1, slechts één van deze beide straffen reden van bet betrekken der kanner. a-hwi v n v. a ,»;i „i o T»A- a I Artikel 12. Zun alleen bevoegd om Artikel 3. Indien aan de clienleele '1. .J j#|t-oeziclit uit te oelenen op de toepas- Dc foto hierboven geeft een zicht op een ingezakte brug, gelegen in de yal lei van Prachva in Ru men ie. Op die brug had bijna een tragische ramp plaats die aan honderden mensehen misschien het leven had kunnen ontne- men. Thans zijn -er ,g<een slachtoffers le betreuren. Tengevolge van overvloedige regens die aanhoudend in de streek gevallen waren was het water van den stroom geweldig aangegroeid, 't WIT EN ZwART (België levert dus geen oorlogsmate riaal aan Abyssinië. De reden daiarvan vonden we nergens officieel opgegeven. De socialistische pers is niet tevre den over dien maatregel ofschoon hij ook wel genomen werd met instem ming der vier socialistische ministers. Maar dat is- een andere kwestie, die de rooden onder elkaar mogen uitmaken. Zoo wij het feit aanhalen, is 't voor- in de kamer al om nogmaals te doen zien dat doj 5) Den prijs van de dienlsverschar- soeialistische partij aan elkaar hangtj fing- die zal worden in rekening ge- met tegenstrijdigheden. De socialistische meening luidt al- ding dat de dienstverschaffing niet i du9 begrepen in den prijs der kamer; uitsluitelijk wordt aangeboden verblijf gelegenheid met pensioen, 't is te zeg gen het eigenlijke logies met de drie maaltijden (het ontbijt, het middag maal en het avondmaal), zal het aan plakken geschieden in elke kamer en behelzen 1) Het nummer van de kamer of van het appartement 2) Den prijs van bet pensioen (ka mer of appartement met drie maaltij den), voor één persoon en per dag, of voor twee of meer personen en per dag, indien de kamer (of het appartement) kan worden verhuur-d aan twee of meer personen; 3) De vermelding: bad toiletgele genheid, stroomend koud en warm wa ter of stroomend koud water volgens de omstandigheden; 4) Den gebeurlijken bijkomenden prijs voor hel opdienen der maaltijden sing van dit besluit en de inbreuken op dezes beschikkingen vast Le stellen, de inspecteurs en controleurs der ad ministratie van den binnenlandschen handel en der administratie van het middenstandswezen, de inspecteurs en adjunct-inspecteurs der binnenlandsclie eetwaren, alsook de officieren der ge rechtelijke politie w'elke daartoe spe ciaal opdracht hebben gekregen van den procureur des Konings. Hunne processen-verbaal hebben rechtskracht tot bewijs van het tegen overgestelde; copij van het proces-ver baal wordt aan den inbreukmakcr over gemaakt binnen de acht dagen. Artikel 13. De ambtenaars en offi cieren bedoeld bij bet vorenstaand ar tikel hebben vrijen toegang, op elk uur, in dre lokalen bedoeld door dit besluit, behalve in de kamers gedurende den lijd dat ze betrokken zijn door de klienten. Artikel 14. Worden gestraft met een gevangenisstraf van acht tot vijf- 6) Hel. beloop der welkdanige ge beurlijke faxen waarvan de bc'taling' van de cliënten zal worden geëischt om J Artikel 8 Nu dat in Noord Oost Afrika de- wind uit den oorlogshoek begint t-e blazen zouden wij Abessinië moeten voorzien van wapens omdat aan den anderen reden van liet betrekken der kamer kant der barricade Italië staat. Artikel 4. Indien aan de cliënteele Maar toen, kort na den oorlog, de, naar keuze, wordt aangeboden of de Russische bolsjewisten het pas her-j eenvoudige verblijfgelegenheid of de stichte Polen overweldigden^ mochten'verblijfgelegenheid met pensioen, zal er uit Belgie geen wapens 'verzondenhet aanplakken geschieden in elke ka- worden voor rekening van Polen j mer en behelzen de bolsjewisten dienden de klauwen 1Al de aanduidingen voorzien bij vrij gelaten te worden om het arme'artikel 2; Polen naar hartelust te kunnen wur-l 2) Don prijs van het pensioen zoo- £en* [als wordt voorzien bij 2) van hel liier- De roode partij gaf zelf.s orders aan,bovenstaande artikel 3. "onze dokwerkers te weigeren sch-epen|' Artikel 5. De prijzen en aanduidin- te laden die munitie innamen voor Po-!gen voorzien bij de hierbovenstaande len, en dit, order lokte toon menige! artikelen 2, 3 en 4 zullen worden werkstaking uit. - - - tot 500 frank of met slechts één vaïi deze beide straffen, zij -die hinderpalen hebben gesteld aan de bewaking uitge oefend krachtens het vorenstaand ai'ti- op van hel Slrafwlboek is toepasselijk. Artikel 15 De Minister van Econo mische Zaken is belast met -de uitvoe ring van dit besluit, dat zal vigeeren vanaf 5 Augustus 1935. Do Koning on de Koningin zoo schrijft «Eventail», moeten reeds ge durende 3 maanden dagelijks overwer ken. Sommige dagen, moeten zij hun laak verdeden; soms vult liet zelf voor, dal zij beiden afzonderlijk op twee of drie plaatsen te Brussel, in de tenloon- moden aan- heid schuilt er bij de hoofdmannen dier roode partij O mochten onze werklieden, 'onze Is tengevolge dierllarft werklieden zulks eindelijk van de drukking van het water dat dfjbrug instortte' üadat er juist een trein!- ,- was overgereden -Jk-Inl Allo socialistische bladen en schjTf- I ten zouden zij in 't vuu-r gooien,. duidelijke wijze herhaald op eene geda- stelling of in de provim- v\ aarom zwart als het Polen betrof, teerde tabel, onderteekend door den ei- wezig zijn. en wit nu Abyssinië in xle knel dreigt j genaar, en bedrijfsleider of den ver- Zij zijn e te geraken Dat moeten de grootpra-! antwoordelijken bestuurder en ten toon ters der socialistische partij ons eens;gesteld in liet zicht van den cliënt, daar uitleggen w&ar hij zich aanbiedt voor liet huren wat al laagheid en veracliterlijk-f der kamer. Op deze tabel zullen eveneens wor den aangeduid 1) Al de gebeurlijke bijk'onfende prijken we.lke niet zijn begrepen in dorij prijs van de kamer of van bet pen-! jong en kunnen meü dit vliegend leven good over de baan. Nochtans kan zulk leven niet bleven voortduren. sioen; 2), De aanduiding' En liet is waarschijnlijk dat in de tweede helft van Augustus dc Vorst Brussel zal verlaten om een reis te on dernemen. Deze reis mag echter niet langer dan 1 i dagen duren, want andere voorname plechtigheden wachten hen op in Sep- van hQj, uur yan-j tcniber,

De Volksstem | 1935 | | pagina 1