was VLAAMSGHE KERMIS maakt het linnen veel reiner! Oosf-Vlaandsrsns' Bedevaart naar O.L. Vrouw van Lourdes Katholieke Middenstandsbond 1 Met VIGOR wê@k@n is de beste voorbereiding tot de wascb 5° Handelsfoor HST G0SÖKOOPST VOETBAL ZWEMMEN Zwemcriterium KAATSEN ggpgg Onze Lieve Vrouw Beroeps- en Huishoudonderwijs ie Borsbeke vncler toezicht van den Staat en de Provincie Het examen bijgewoond door de afge vaardigden van Staat en Provincie als ook bevoegde Dames en Heeren die kennis bezitten van het af te nemen exa men, werden afgelegd den 29 Juli als volgt In Regenschermende juffrouwen Paula Maroyen te Nederbrakel met grootste onderscheiding. Gabrielle Jans sen te Barabrugge met onderscheiding. Sabinfe De Brouwer te Borsbeke, met vol doening. In Modes Mejuffer Elisabeth Baro, te Aalst, met groote onderscheiding. In Danienconfectie do Juffrouwen Josephine De Neef, te Aalst, Emma De Winter, te Bambrngge, metgroote onder scheiding. Agnes Vion, te Hillegem, Gis- laine Ilaentjens te Overmeire, Suzanne Sonck, te Burst, en Maria Baeten te Haeltert met onderscheiding. Voornoemde leerlingen hebben dit jaar eene bijzondere vermelding daar ze deelnamen aan twee examens, namelijk voor het Ministerie (Cadet van den Ar beid) waar zij allen bekroond^ werden,als ook hét examen voor de Provincie. Proficiat aan de school, aan de leer krachten en aan de leerlingen en hunne ouders. Wij wenschen dat de goede God hunne loopbaan zegene, en ze door hun deftig gedrag het bestuur der school vergelden wat ze voor hun deed. Voornoemde Beroepsschool is de eeni- ge in ons land waar lessen gegeven wor den in Regen- en Zonneschermen, 't Is een schoon en winstgevend vak. Voor de Modes (hoeden) staat zij be kend voor de beste in geheel ons land zulks werd nogmaals bewezen met het exameu voor Cadet van den Arbeid de twee eerste hoeden waren die der O. L. Vr. Bèroepsschóol van Borsbeke. Voor de Damenconfectie heeft nog nooit eene leerlinge die het examen af legde onbekwaam de school verlaten. Ouders, gij die belang stelt in de toe komst uwer kinderen en ze gaarne als deftige jonge dochters ziet opgroeien, uw keus is vrij. Zendt ze naar voornoemde school waar tucht en zeden op 't voor plan staan, daar worden ze opgeleid als degelijke huisvrouwen, en kunnen met alle groote huizen zaken regelen in het belang van hun vak. Tentoonstelling der werken op 25—26 Augustus. Heropening der lessen den 23 Sep tember. Heden Maandag voormiddag, 5 Oogst, is de Zomerbedevaart van Oost-Vlaande- ren naar Lourdes (Frankrijk) vertrokken. De Zieken en de andere Bedevaarders hebben met één en dezelfde trein de reis aangevangen. Op ieders wezen was blijheid te lezen, omdat men naar Moeder toe mocht. Wij wcnschcn dat de reis best ver- loope en overvloedig gezegend worde door de Middelares aller genaden, die voorzeker onze Zieken rijkelijk zal be- gunstigeu. Zitdagen van Volksvertegenwoordiger Van Hecke, In 't Paviljoen Groote Markt te Aalst Gedurende de maanden Augustus, Septenv- ber en Oktober zal de zitdag plaats hebben den eersten Zaterdag in plaats van den eersten Zondag van de maand, tusschen 10 en 11,30 n. Op 25, 26 en 29 Oogst, 1, 2, 5, 7, 8 en 9 September, richt het stedelyk feest- komiteitinde lokalen van de legerpu- pilleuschool, Graanmarkt, de Vijfde Handelsfoor in. Kunstcoucerten, dans- openlucht- en volksfeesten luisteren deze foor op. Gezien den beperkten tijd worden de handelaars verzocht dadelijk inlichtingen aan te vragen en in te schrijven bij den hoer Felix De Loose, secretaris, Brus- selsche straat 58, telefoon 78, en bij den hoer Alfred Kelders, feestbestuurder, Kattestraat 23, telefoon 107 en 104. De vroegere deelnemers kunnen tot en met 5 Augustus over hun vorige plaats beschikken. De vijfde handelsfoor zal "al de voor gaande nog verre overtreffen. AAN ONZE LEDEN. On zo leden zullen er. naar alle waarschijnlijk heid, graag mee instemmen dat ons Bestuur niet elk schoftschrift beantwoordt dat tegen onzen Katholieken Middenstandsbond wordt gericht door de leiders of den leider van den Onpartijdigen Middenstandsbond van 'l Burgershuis op de Groote Markt (zijn naam is veranderd er staat weer Onpartijdig voor). Die sukkelaars hun bezonderste bedrijvigheid «ten voordeele der Middenstandsklas» is van ge. durig te raaskallen tegen onze prahetorganisatie- In elk nummer van hun maandblad (dat, eer lijk gesproken, maar zes maal per jaar verschijnt) staan aanvallen tegen onzen Katholieken Mid- denstandsbond; en dat zal zonder twijfel nog verergeren naarmate onze inrichtingen steeds bloeiënder worden. Gelukkig is hun opstel dikwijls zoo gebrekkig dat gansche alinea's onverstaanbuar zijn. En bovendien, de nijdigheden welke die lieden ver- koopen zijn doorgaans weg zoo krankzinnig dal zo geen terechtwijzing vergen. En dan, onze le den welen dat wij onze handen vol hebben met ernstige praktische zaken; waarom dan, niet waar, gedurig dat tijdverspillend gekrakeel met liberale lanatiekers en hun droeve slachtoffers van bestuursleden die nmar niet klaar genoeg zien ol niet den moed hebben om aan de vermomde anti-katholieke agitatie van hun liberale voogden paal en perk te stellen. Nu laten ze weer een strooibriefje los te gen ons; 't is weeral bestemd voor 't groot publiek, alsof de groote massa's zich interes seerden aan de middenstandsorganisatie. Maar daar is het de liberale voogden van den «Onpar tijdigen Middenstandsbond» niet om te doen; ze bedoelen op behendige wijze, in 't zicht van 't groot publiek, op de katholieken te bonken, en die brave bestuursleden laten hun naam daar toe misbruiken. Ze spreken in hun strooibriefje over «eerlijk» en «oneerlijk»; daar valt geen verweer tegen te zetten; niet waar. Een katholiek ijveraar is dooi de liberalen altijd als een oneerlijk man betiteld geweest, en zal altijd, en a priori, als oneerlijk man worden verdacht gemaakt. Onze leiders voelen dat persoonlijk zeer duidelijk. Gelukkig kunnen ze T tegen. Én de TIJD zal dat wreken, eerlijke heeren. Al de eerlijke lieden, welke gij nu nog kunt verschalken, met hun wijs te maken dat onze leiders oneerlijk zouden zijn, zullen met den tijd der levensjaren aan de daden onzeu leiders ondervinden welke oneerlijke woorden over hen werden gesproken, en de verachting waarvan gij ons hebt willen deel achtig maken, zal tegen U-zelf uitdraaien. Wij hebben geduld genoeg om den tijd dit onverbiddelijk werk Ie laten voltrekken. En, weest er van overtuigd, dat wij ons intusachen niet zullen laten afmaken door persoonlijken laster; de fatsoenlijke burgers walgen van zulke praktijken ze achten evenmin uw agitatiepoli- tiek geschikt om de eendrachtige werking der burgerij te bevorderen die agitatiepolitiek is tot hiertoe steeds hel monopolium geweest van alle soorten extremistische boosdoeners, de klassestrijders op de eerste plaats. Ze spreken over RADIO-DISTRIBUTIE. Ge moet maar durven 2 Wjj hebben van, onze vrienden in den gemeenteraad een stem ming verkregen ten gunste der betrokken mid denstanders; de vrienden van den «Onpartijdigen Middenstandsbond.» hebben slecht gestemd; niettemin meenden zij Onpartijdige Midden standsmannen" zich te kunnen aanstellen als de tolk van de belanghebbenden en ze schrijven in hun tweemaandelijksch maandblad van 23 Juni 1935 «Daar alles afhing van de stemming in 't Stadsbestuur, nam alles een politieke wending, de zaak viel ten voordeele uit der Middenstandsklas, en in ha- ren naam bedanken wij dezen, (dus ons, Katholieke Middenstandsbond) die erto2 hebben bijgedragen Dus, ook TE VROEG bedankt voor die "mos- seleu aan wal En nu komen die cynieke duivels spotten met ons, als 't U blieft, omdat WIJ. bij een tweede stemming over diezelfde kwestie, HUN vrienden niet hebben kunnen beletten kwaad te stichten, en mannen, die niet tot ONS kamp behooren, niet hebben kunnen beletten kazak te keeren 1 Was de center-voor der Aalstersehe Radio-Distributie niet de politiek-liberale cen tervoor in onze goede stede geweest, ge zoudt ze hooren tieren hebben op de Radio-Distributie apostelen En nu zwijgen ze als vermoord, die onpartijdige liberale burgers. Waarom, zegt ons dat eens duidelijk, eerlijke eerlijkheden Dus, onze vrienden gelieven nota te nemen dat wij 't Burgershuis van de Groote Markt over 't algemeen.maar zullen laten betijen. Nochtans mochten soms zekere hunner «leepe streken» te brutaal zijn of verwarringstichtend blijken, dan zullen wij steeds graag rekening houden van de wenschen welke de leden ons desbetreffend zou den overmaken, VERLOREN Auloplak, tusschen Aalst en Ninove Nr 70.240. Terug te bezorgen tegen belooning op het Politiebureel van Aalst. 1012 PAROCHIE H- HART GROOTE ia de parochiale school van Sint Lieven Drie Sleutelstraat op Donderdag 15, Zondag 18, en Maandag 19 Oogst Men vindt er loterijen, visschery, museum, waarzegster, en andere aan trekkelijkheid, zonder de vermaarde Cirk te vergeten. Verder café, crème a la glacé, wAfels frieten en fijne lekkernijen voor alle goesting. En eindelijk een reusachtige tombola met 3000 fr. prijzen, waaronder eerste prys een velo en tweede prijs, een pendule. Op Zondag 18® komt het volledig mu ziek van 't Groen Kruis, de Vlaamsche Kermis opluisteren. Allen verwacht. Ajs ge weekt en wascht met bruine zeep of soda dan weet ge wat al nadeelen zij medebrengen, daarom gebruik VigorNiet enkel is dit het beste poeder voor het weeken van het waschgoed maar het is ook het goedkoopst, ge hebt zoo weinig noodig Doe Vigor in het water waarin het linnen een heelen nacht weekt en 's ander daags, alvorens te wasschen, snijdt ge eenige stukjes Sunlight in de Vigor-oplossing. Daar Vigor het water verzacht en tevens zeep achtig is, zult ge een rijk schui mend sop bekomen dat alle vuil en vlekken verdrijft zoodat ge het linnen haast niet meer moet wrij ven. Vigor maakt de waschtaak veel lichter en het waschgoed veel reiner. vg £3-079 EEN LEVER PRODUCT BIJ VOLHARDEN Bemoedigende Uitslagen 1 Volharden (res.) F.C. Denderleeuw 1-0 Zondag voormiddag om 10 u. werd deze match op het terrein van Volharden gespeeld. Het was eene fel betwiste pariy, waarin Denderleeuw zich kranig verdedigde tegen een sterkeren tegen strever. Bij Volharden waren er ver scheidene spelers die reeds blijk gaven van een zekere form, zooals Lefèvre, Ganzeman, De Neef, Van Geyt, De Droogh. Vooral de laatste heeft bewezen, dat hij een rationeel voetbalspel kan uit voeren. Het eenige doelpunt kwam dan ook van zijn voet. II. F. C. Denderleeuw-Volharden (schol.) 1—6 De groen-zwarte soholieren gingen op verplaatsing naar Denderleeuw en be haalden er eene schitterende zege, al hoewel ze in 't begin van de 2e helft nog hnn flinke centerhalf Berckmoes verlo ren. We zullen hier geen namen noe men daar gansch het ploegje puik pres teerde. Volharden-Eendracht {knapen) 3—2 Om 4 u. 's namiddags kwamen de kna- den van Eendracht by Volharden op be zoek. 't Ging er hard tegen hard tot groot genoegen der talryke toeschouwers. Maar sportief hoor 1 De Eendrachters openden de score, Scharreel stelde ge- lyk en wist zelfs voor de rust voorsprong te nemen met 2-1. 't Was nogmaals Scharreel die by de herneming voorsprong nam, na datEen- dracht had gelyk gesteld. Ten slotte kwamen de Volharders voor een doel zonder keeper, deze uitgeloopen zynde twee spelers sprongen in zyn plaats en stopten met de hand. Het strafshot werd toch door centervoor Schorreel in kee pers handen gerold. Van weerskanten werden schoone staalkens voetbal uitgehaald. De ploegen waren ongeveer van dezelfde sterkte. Volharden-*A.S. Ronse 't Zal dan eindelijk Zondag aanstaan- 11 Augustus, om 4 ure zijn, dat Volhar den voor de eerste maal met zijn ver nieuwd elftal in 't strijdperk zal treden, en dat nog wel tegen 't fameuze promo tie-elftal van A,S. Ronse. Het is onloochenbaar dat er thans veel meer dan vroeger op Volhardens terrein prachtig voetbalspel zal te zien zijn. Ten eerste omdat het thans vaststaat dat er bij de groen zwarten niet min dan vier spelers zullen optreden uit eerste afdeeling, namelijk Leon De Coninck, Robert Galle, Aug. Goethals en Marcel De Ceuninck. Ten tweede, omdat het speelveld van Volharden het uitzicht heeft gekregen van een echt stadion, met prachtige om heining en kabienen. en met een terrein van groote afmetingen, waar de echte voetbalspelers hun kunste naar hartelust zullen kunnen ten toon spreiden. Niet te verwonderen dus dat de sport mannen van Aalst en omliggende met ongeduld wachten naar den reuzenschok Volharden-Assa Ronse, ten einde reeds een eerste gedacht te kunnen vormen, over hetgene men van de groen-zwarten voor het aanstaande kampioenschap mag verhopen. PIOEN. Het Zivcmcriterium dat we verleden week, aangekondigd hebbenen dal doorging in het Stedelijk Bassin, magde inrich tende zwemclub Nepiunus ter eere, zeer geslaagd heeten. Ziehier de uilslag t 1. 50 m, streekzwemmen voor knapen (voor behouden aan Neptunus) 1 Geerinckx, in 49 sec., 2 De Meester, 3 Buyle, 4 Van Gijsegem. 2. 100 m. rugzwemraen (Vlaauderen-Brabant) 1 Ghyssens (VI.) 1 min 25 sec., 2 Felix (Br.) 3 Teltroi, 4 Delwede. 3. 100 m. vrije slag (voorbehouden Zwemclub Neptunus 1 Paul Schotte, 1 m. 27 sec., 2 Kar. Vermeiren, 8 Geerinckx. 4. 100 m. vrije slag (VlaanderenBrabant) 1 Dumont (VI.) Ghyssens (VI,) 3 Swerts, 4 Lieckens. 5. 100 m. vrije slag knapen (Vlaanderen-Bra- bant) 1 Laplace, 2 Zonnekeyn, 3 Lieckens. 4 Goffroy. 6. Estafette 5 x §0 m. (Aalstersehe Zwemclub) 1 Ploeg Vermeire, De Naeyere, Degreve en Buyl, a Ploeg B. 7. 100 m. rugzweuinien seniores (Vlaanderen- irnbaut) 1 De Pauw (VI.) 1 min. 29 sec., 2 Felix (Br.) 3 Tornoy, 4 Van den Abeele, 8. 200 m. vrije slag seniores (Vlaanderen- Brabant) 1 Guillini (VI.) 2m, 33 s. 2 Matbys, 3 Fiener, 4 Heeremans. 9. 5 m 100 mO knapen (Vlaand.-Brabant) 1 Vlaanderen Zonnekeyn, Laplace, Zonnekeyn en Debuck, in 5 min, 2 Brabant Lieckens, Gef- froy, Lievens en Wallebrachls, 5 min. 29 sec, 10. 200 m. estafette voor leden Neptunus 1 Ploeg Paul Schotte, 2 Ploeg Lenain, 11. 50 m. estafette (leden Nepiunus, Aalst 1 De Nueyer, in 37 s. 4;5, 2 Eeckhaut, 3 Buyle, 4 De Meester. 12. Estafette 4 x 200 in. seniores (Vlaanderen- Rrabant) 1 Vlaanderen, 11 min. 5 sec. 2 Bra bant 11 m. 29 sec. WATERPOLOVlaand.-Brabant 6-3 Van bij den aanvang is Vlaanderen aan den aanval en leidt met de rust reeds met 30. Bij de hervatting kan Brubant wat meer evenwicht brengen en een deel van den achter- sland inloopen, Vlaanderen neemt terug de lei* ding en wint prachlig met 63. Donderdag aanstaande groote lutte tusschen de mannen van 100 kg. Begin om 5 u. stipt "Iu de Kat» bij George Do Smedt, Moorselbaan nr 185. Ziehier de ploegen die zich in lijn zullen stellen Clement Sayes, Frans De Ghyseleer, JozefThybaert, Jozef Vertongen, Pierro, De Pauw. Alfons Sienaert, Pb. Ilofman, Ad.. Kerselaer, Gaston Noël, DTIondt Adho« mar MECANICIEN-AJUSTEUR vraagt plaats. Garage of als heeren-chauffeur, be*ittende paspoort voor buitenland lot 1937. Goede getuigschriften. Fransch en Vlaamsch. Broekstraat, St-Job, 7, teè stede. 100T MEN VRAAGT leerjongen in het Huist Penne, Kinderwagen-fabriek, Kattesiraaft 59, Aalst. 1008 DRINGEND GEVRAAGD. Deftige vrouw of weduwe voor alle werk alla dagen der week. Of een meisje van den. buiten. Zich wenden Statiestraat, 1. ter stede. 10C9 HUIS TE HUREN TERSTOND. In de Sint Jorisstraat, N. 8. Te bevragen Kattestraat, N- 53, Aalst. 10KX TE KOOP, een Péquinois-hond, 6 maand oud, kleine prijs. Te bevragen Dirk Martensstraat, N. 82, Aalst, 1011

De Volksstem | 1935 | | pagina 3