Rijkdom en Armoede Bij trage Spijsvertering de ergste Ongemakken De Heilig Haitotsn fe Lede Zou hei rijk der Wolken krabbers ten einde zijn De Wereldtentoonstelling Ontzettend drama in een Kathedraal te Rome Doodelijk Auto-ongeluk te Oordegem Brand te RslSaar 7 Aug.H. Gaëtan. Van kinds- been aj' werd hij een ïieilige genoemd. Hij deed groote vorderingen in de God geleerdheid en in het Recht, werd pries ter en wijdde zi.pl) toe aan de verzorging van arme zieken. Hij zelf stierf in 1547 aan een langdurige ziekte opgedaan bij de verzorging van zijn medemenschen. Onze Prinsjes in Noordwijk. Alvo rens naar-Schotland te vertrekken, waar zij haar vakantie zal doorbrengen, heeft prinses Juliana een nieuw bezoek willen brengen aan de Belgische koningskinde ren, die zich op het strand bevonden. Prinses Juliana werd ontvangen door den burgemeester van Noordwijk. Zij heeft een uur doorgebracht in .gezel schap van prin-si Boudcwijn en prinses Josephine-Charlotte. Kardinaal S'Tcero te Namen. Z. H. Em. Kardinaal Sincero, kardinaal-be schermer der Kongregatie van de Zus ters van Liefde van Namen, is hier Maandag avond aangekomen om de-;fees ten der 200e verjaring van de kongre gatie bij te wonen. Dezelfde Kardinaal vertegenwoordigde eenige jaren :g'elie den te Namen Z. H. den Paus bilj de igrootsche feesten in het bisidom ter eere van St-Hubert. De handteekening van den Koning. In 1934 heeft de Koning niet minder dan 10.214 besluiten te onderteekenen gekregen. Onder die besluiten zijn er een groot aantal van bijkomende be tee kenis, die even goed door de betrokken ministers zouden kunnen geregeld wor den: verleening van toelagen, oppen- si oen-stellingen, enz. Thans onderzoeken de 'SJekretarissen- generaal van de verschillende ministe ries hoe het mogelijk kan worden ge maakt den Koning te ontslaan van het •onderteekenen van besluiten van bljko- mend belang. De werkloosheid. In de eerste maanden na de devalvatie is de werk loosheid in verschillende steden van hel land geleidelijk afgenomen. Thans be gint op meerdere plaatsen de werkloos heid weer op onrustwekkende wijze te steigen, tengevolge van de inzinking, die in de nijverheid is ingetreden. ARlus hebben zich te Ronse ongeveer honderd werklieden vo-or steungeld moeten laten inschrijven. Het aantal werkloozen is in die stad weer tol 519 personen geste gen. Door het achterwege blijven van bestellingen uil het buitenland is er op nieuw verslapping in den zakengang. De vreemde mijnwerkers In Belgie. Er worden in de Belgische mijnen on geveer 17.700 vreemde werklieden ge bezigd. Daarentegen zijn er 3500 Belgi sche mijnwerkers volledig en duizenden gedeeltelijk werkloos». Het spreekt van zelf dat het veel billijker zou zijn eerst aan ons eigen \olk werk te verschaffen en de gastvrijheid niet al te ver te drij ven. Deze toestand zal waarschijnlijk eerlang onderzocht worden door de ge mengde m i j n k o m miss ie Een ballon blijft 56 uren in de lucht. Een ballon van 1600 kubieke meter, 'bestuurd door Romanof en Babykin, is te Moskou opgestegen en te Kanosj, in Tsjoevakije, geland, na een vlucht van 56 uren. Dit is het- wereldrekord. I.i den boekhandel J. Van Nuffel-De Gendt, kan men «DE WITTE» van Enn. Claes bekomen aan 25,00 f.r. 14de Vervolg. Kunt gij mij op liet standpunt plaatsen, waarop ik mij bevinden zou, indieni ik u niet ontmoet had Kunt gij mij de vijf en dertig in schande en alle mogelijke ellende doorgebrachte jaren teruggeven mijne van verdriet gestor ven moeder uit het graf terugroepen mijne sombere herinneringen, vernie tigen, en de wroeging van mijn. geweten smoren Staat dit in uwe macht Overdrijf niet, wat ik u bidden mag, mijn waarde Wilmot, zeide Hen ry Walter, die thans van den eersten schrik bekomen was. Natuurlijk kan ik het verledene niet ongedaan maken. Maar gij zoudt onbillijk zijn, indien ge mij voor dat verledene alléén aanspra kelijk wilde stellen. Gij waart immers vrij in uwe handelingen Hel doet me leed, dat gij in den, tijd, gedeeltelijk door mijne schuld, in treurige omstan digheden zijt geraakt, en ik ben bereid dit zooveel mogelijk weer goed te ma ken. Het verledene kan ik niet- terugge ven maar mijne fortuin stelt mij irf ötaat uwe toekomst te verbeteren. Gij wilt dus de ellende, waarin ge mij gebracht hebt, door geld weder goed maken vroeg Wilmot met een grijns lach. En hoe hoog zoudt gij de schade vergoeding willen stellen, mijnheer? Wat zoudt gij begeeren vroeg de bankier, terwijl hij zijn knevel met een nadenkend gelaat opstreek. Laat eens hooren. Dit gevoel van brand, winderigheid, zwaarte, dat drie» tol vier uur duurt, dat geeuwen en die slaperigheid na de maal tijden hebben geen andere oorzaak dan een trage spijsvertering- Het meeren- dèel dengenen die aan de maag lijden hébben. een te trage spijsvertering en geven er zich rekenschap van. Alleen de bovenaangehaalde symptomen kunnen -hun aanzetten dagelijks gebruik te ma ken van de Magné-sie Bismurée, hot uit muntend tegenzuur dat sedert 20 jaar millioenen personen genezen heeft. De Magmesie Bismurée is het geneesmiddel dat aanstonds werkt en in zeer weinig tijd de normale werking der spijsverte ring herstelt. De Magnésie Bismurée is te koop in alle apotheken in poeder en tabletten aan den prijs v*an frs 7,50 of het groot voordeeli.g formaat frs. 13.50 De bisschop van Cremcna door vergif neergebliksemd. Rome, 5 Aug. Gedurende de Mis welke in de St-Augustinus-kathedraal te Romei gecelebreerd werd door Mgr Erminio Stuani, bïsiscliop van Cremona, heeft zich een ontzettend drama voor gedaan. Op het oogenblik dat de bisschop den kelk ledigde, stortte hij dood ten gron de. Een kreet van ontzetting steeg uit de massa geloovigen toen men vernam dat de kelk, welke Mgr Stuani nog in de hand geklemd hield, cyaan-waterstofzuur be vatte in plaats van wijn. Het onderzoek door de policie inge steld, bracht tot het licht dat het hier een. wraak betreft op het slachtoffer, dat reeds vroeger aan een aanslag bloot stond. De schoone landelijke parochie hein de en ver bekend om haar eeuwenoude bedevaart tot de Zoele Nood Gods heeft Zondag een heerlijke dag beleefd. God zij lof en dank 4 Oogst .is .waarlijk ge worden wat allen ervan verhoopten: Le de's' schooii'Ske dag! Ingezet met'een al- gemeene Communie op den eersten Vrijdag en Zondagmorgen werden deze feesten rijk gezegend door het godde lijk Hart. In het blije Zomerweder docr de prachtig versierde straten kwamen na den middag de bondsleden der. 38 deelnemende groepen talrijk aan. Te 3 ure zette de $<t:oet in gang en trok met opgewekte muziek en zang voorbij de eeretribuiie opgericht voor de kerk en waar Z. H. Excellentie Mgr. Coppie- ters, omringd van de geestelijke en we reldlijke overheden de bonden in oogen- schouw nam. Na een korte optocht kwa- meft de bondsleden, terug op de markl. Deze wias weldra volledig bezet. Wij schatten op ruim vijfduizend de bonds leden en parochianen daar aanwezig. De kleurrijke vlaggen worden op het verhoog geschaard aan beide zijden van het altaar en middenin de nieuwe bonds- -vlag: isiehi'tterend van lijn en kleur .en ontworpen door E. Broeder Juliaan; een Ledenaar, nu professor aan St. Lukas- school te Gent. Maar luistert E. Pater De Stoop kondigt de volgorde der plech tigheid a:an. Indrukwekkende stilte daar treedt onze volksgeliefde Bisschop vooraan en houdt tot zijn diocesanen een toespraak die liet diepste van de 1Hoe zoudt gij er over, denken, in dien ik u levenslang een klein jaargeld toekende, waardoor de inkomsten, die gij schijnt te hebben, eene vas'te ver hooging kregen Eene bijdrage van zes of zeven honderd gulden 's jaars, bij voorbeeld Zes honderd gulden, 's jaars riep Wilmot, op hitteren toon, terwijl zijne oogen fonkelden. Dat. is dus juisit twaalf gulden per week Gij schijnt den af stand tusschen den millionnair en zijn voormaligen bediende geheel zuiver in het oog te houden. Mijnheer Walter, ik neem uw edelrtioedig laanbod aan, dat mij in elk geval op mijn ouden dag te gen. broodgebrek beveiligt Hij lachte overluid en zijn oogen vlogen in hunne' kassen. Maar de heer Walter bezat te veel zelfbeheersching. wereldkennis! en ge voel van eigenwaarde, om zich de uit drukkingen van zijn ietwat zonderlin gen bediende meer aan" te trekken, dan hem volstrekt noodi.g scheen. Indien wij op deze wijze bleven doorpraten, zeide hij, Wilmot op den schouder kloppende', zouden wij in den lnngdradigon loon vervallen, waarme de ik, zooals gij wellicht nog van ouds weet, niet veel op heb. Bevredigt ïnijn aanbod uw wensehen niet volkomen, dan kunnen wij op dit punt nog wel eens terugkomen. Zoudt gij nu zoo goed willen zijn een flink maal voor mij te bestellen Hel middagmaal dat na verloop van •enkele minuten werd opgedragen, was» zoo keurig als men het slechts kon verwachten. Nadat Henry Walter do ziel ontroert,. De godsvrucht tot het H. Hart middelpunt van alle godsvrucht, van alle leven, van alle- heiligheid. Mon seigneur Coppieters weet- die groote grondwaarheden zoo eenvoudig aan de mensehen voor te houden en iedereen wordt meegetrokken, door het wo.ord van den Opperherder, e;i iedereen voelt weer meer geestdrift, meer overtuiging, een vuriger gelootf in onzen heiligen gods dienst die alleen de wereld redden kan. Nu wordt door Mgr. zelfjde nieuwe vlag gewijd. En onmiddellijk begint het pon- tifikaal Lof door de. duizende manhen meegezongen. Voor het Tantum ergo wordt door Z. E. Heer Pastoor de'plech tige toewijding gedaan van gans-ch zijn parochie aan het II. Hart. E. Pater De Stoop noodigt dan allen uit om, met opgeheven, arm naar het Al lerheiligste, de geloofsbelijdenis te her nieuwen. Onvergetelijk schouwspel Doch daar weerklinken de bazuinen het. is de zegen van het H. Sacrament allen knielen neer. Na het zingen van «Christus- vincit» zegt E. Pater De Stoop een vurig dankwoord tot de menigte en vooral tot. E. H. onderpastoor Verhegge bestuurder van den Bond, die de onver moeibare bezieler is geweest van dezen dag- T De plechtigheid werd besloten met de eerste uitvoering van liet spreekkoor «Koning der Eeuwen» door E. H. onder pastoor Bu/ylle- voor deze gelegenheid gedicht. Het werd onder leiding van Jan Stalmanisi door de bondsbroeders met sterke overtuiging en warme geestdrift voorgedragen, door de menigte innig en diep m-eegevoeld en meegeleefd 4 Oogst. 1935 is Lc tie's schoonste dag geworden, dank aan. de- medewerking van alle parochianen: het is een alge- meene hulde geweest, een uiting van geloof en godsvrucht zichtbaar aan de algemeene Communie, en aan de alge- meeme versiering der straten en huizen, en wanneer 's avonds de EE. HH. Gees telijken een bezoek hebben gebracht aan alle wijken der parochie hebben zij met vreugde kunnen be-statigen dat- het H. Hart tot in de vcrstafgelegen Kuizen vereerd en bemind wordt.'Moge het im mer zoo' blijven. 9 De versiering van DoTpplaats en stra ten was toevertrouwd aan de firma De Winter van Aalst. Zij vormde een schoon decoratief geheel. Een leidend Amerikaansch bouwmees ter meent dat. de tijd voor dé wolken krabbers is afgesloten. Een andere is van oordeel dat men in de toekomst voor deh böuw van wolken krabbers 'een geheel' ander iS'tëlsel zal volgen. De wandenzouden slechts on geveer 10 cm. dik zijp zonder lichtope ningen men zou alleen, kunstlicht ge bruiken. Zulk' oen wolkenkrabber zou in onge veer 6 maanden gereed komen -en na 20 jaar weer afgebroken worden. In zijn plaats zou een. nieuw bouw werk in don geest van den tijd komen. Van deze gebouwen der toekomst, zou men niet eischen, dat. zij het langer uit houden dan de daarin geplaatste liften, !b|ufisleklingen en andere inrichtingen van dien aard. De -bouwkosten zuilen slechts de. helft bedrag-en van die van een wolkenkrab ber, ouden stijl. Hoe dan ook, de bijval van de wolken krabbers is in Europa niet ;g,root ge-' weest, en nu Amerika er blijkbaar van afziet, zal ons vasteland vermoedelijk wel verder van dien bouwtrant ver schoond blijven. zaak met zijn voormaligen bediende volgens zijne meening tot wederzijdsch genoegen geschikt had, weru hij zeer opgeruimd en legde hij eene minzaam heid en welwillendheid jegens Wilmot aan den dag, die hem anders ten opi zic-hte van ondergeschikten geheel vreemd wa'Sl. Hij noodigde hem uit zijn maaltijd met hem te deelen, cTrong hem de fijnste gerechten op, én spoor de hem steeds tot drinken aan maar terwijl de Oosterling zich aan de En- gelsche gerechlen, gapper te goed deed, at en dronk Jozet Wilmot nagenoeg niets. Toen Henry Wialter zijn maaltijd ge ëindigd had. stond hij op en ging aan bet venster «.'taan Wilmot bleef nog steeds met een vol glas Xeres-wijn voor zich aan tafel zitten. Ofschoon dit geen alledaagsche drank voor den ban neling was, scheen hij thans door het edele vocht in het geheel niet aange trokken te worden en zat steeds met voorover gebogen hoofd of met strak op zi.jn voormaligen meester gevestig de blikken na Ie denken. De bankier verlusfigde zich ongeveer tien minuten in de 'aanschouwing van. de donkere •straat. Drink uw glas toch eens uil, Wil mot riep hij, meenende dat de zaak met zijn voormaligen bediende than$ in orde was en zit niet zoo te- mijmeren en te pruilen. Geloof mij, ik heb ginds te veel leelijke en vervelende gezichten ontmocl, om niet te moeten verwachten in mijn vaderland enkel door lachende en aangename wezens omringd te wor den. zijt snmbef alsof giij eene te Brussel PROGRAMMA. Woensdag 7 Augustus 1935 Congres van Huishoudelijke Econo mie. Congres voor Wiskundig vermaak. Congres der Dierenbescherming. Vergadering der klasse der Marbritie- vervaardigers. Zaal voor tijdelijke Tentoonstellin gen. Veertiendaagsche Landbouwten toonstelling. Kinderrijk. Marionettenschouw- bung. Vogelkooien. Allerhande spelen. Zoo der Tentoonstelling (Ingang Ver makelijkheden) Open van 9 tot 21 u. Om het uur voederen der dieren. Televisie paleis Kunstprogramma. Modelslation. van 14 tot 20 u. Voor stelling van dokumenlaire filmen. Alberteum. Doorloopende voorstelling van 11 tot 19 u. Planétarium voorstelling te 10 u. 30, te llu.15 en 12 u. Vanaf 14 u. om de 45 minuten, laatste voorstelling te 23 u. Schouwburg' van het Algemeen kom- missariaat:' te 17 u. Kamermuziek. Feestzaal te 20 u.' InternaUonale bokswedstrijden voor Liefhebbers. Bel- gie-Holland en 'beroepskamp Rotli-De- boer. Internationale Hal te 15 u. Concert door de Muziekkapel van het 9e Linie- regiment. Oud-Brussel van 15 tot 17 u. volks concert op het Bialieplei'h. te 22 u. Groot Vuurwerk op het Balieplein. te 20, 21, 22 u. Akrobatische- Voor stellingen. van 22 tot 24 Wandel concert. Kindje van drie jaar doodgereden Maandag namiddag rond 3 ure ge beurde er op den Brusjselschen steen weg een vreeselijk auto-ongeval. Op dat uur kwam de genaamde Emiel Van An- dcrlecht per auto uit de richting van Aalst gereden. Gekomen aan het huis van Karei Bo- gaert liep juist liet- driejarig kindje van dezen laatste den steenweg over en, werd, niettegenstaande al -de pogingen van den. geleider om het le ontwijken, door den auto gevat en overreden; Het kindje \yerd erg gekwetst opge nomen en onmiddellijk naar een kliniek gevoerd te Aal's/t. De droefheid der ouders is piljnlijk om aanzien. Maandagavond om 10 u. 15 is plotse ling brand uiIgebrok'./n in eene twee woonst op het gelui."»»'. Pais Ié Ri 11aar, toehehoorendc. aan Cdou'yrd Chios en Frans Smet*. Op liet oogenblik dat dit telefonisch bericht ons b'ueikt stonden beide huizen in lichte laaie en sloegen de vlammen hoog op. Al de meubelen brandden op. En koe en een vaars kon den niet gered worden. De brandweer was nog niet ter plaatse. Er wordt ge vreesd dal. d? omliggende huizen zouden aangetast worden door het vuur dat zich snel uitbreidt. Verkeersongeval te Antwerpen Op de H.erbanyillekaai greep Maan dagnamiddag een erg verkeersongeval plaats. De 49-ïjarige Firmin Vandenber.ghc, wonende Zandstee,g, 3, werd aldaar door een aulo aangereden. De man werd het rechterbeen gebroken. Door de zorgen der politie, die e.en onderzoek instelde, werd hij naar het St-Elisabethgaslhuis overgebracht. moord hebt bedreven of een moordplan, zat te beramen. Jozef Wilmot glimlachte bitter. Ik heb ook zoo weinig reden om droefgeestig te zijn, vindt gij niet antwoordde hij. Ik heb zulk een lachend versichiet voor mij liggen - Had ik het kwaad, dat ge mij in mijne jeugd hebt laten bedrijven kunnen vergeten, dan zou ik een geheel ander menscli zijn geworden maar over dit misdrijf is mij eiken dag en elk uur herinnerd en de heugenis van uw verongelijking is me even gevoelig e-n levendig bijgeble ven, alsof gij ze verleden jaiar in plaats van over viijf en dertig jaren gepleegd hadt, Luister, Wilmot zeide de heer Walter. Zoo mijn compagnon mij bij het betreden van den Engelschen grond zoo diep mogelijk had willen grieven en ontstemmen, zou hij niemand beter hebben kunnen zenden om mij te be groeten, dan u. Maar ik wil gclooven, dat de heer Burham volstrekt gccne •schuld heeft en dat gij zonder zijne voorkennis hier zijt gekomen, met het doel om mij schrik aan le jagen en uw eigen belang te bevorderen. Weet ech ter vriend, dat zoo gij het geringste van mij wilt bekomen, dat gij u zorg vuldig moet. wachten om mij te kwellen en te ergeren, en u integendeel, even als vroeger, aangenaam bij milj moet. trachten te maken. Ik zal u niet langer met mijne droevige weeklachten hinderen, mijn heer Walter, hernam hij, zijne gewaar wordingen bedwingende, en verlang niets liever, dan u van dienst te zijn. Brand to Geel Door eéne tot nog toe onbekende oori za:ak brak op Maandag 5 Oogst brand uit» op de onlangs nieuw: gebouwde doening, van Louis Van' Heuekelom, gelegen tel Had sch ot. - 4 Door het laattijdig verwittigen derf pompiers en bij gebrek aan water, werd schier ganseh den inboedel en den nieuw; opgedanen oogst, de prooi der vlammen J Een kalf bleef ook in den brand. Er be, staat gedeeltelijk vérzekering. Verkeerson geval to Antwerpen Aan h,et kruispunt der Osy- en Boog- straten greep Maandagmorgen, rond lij uur, een erg verkeersongeval plaats. De 55-jarige wielrijder Armand Chan- fer, wonende Boerhaeves/traat 56, werd er door een autocamion verrast. De man werd ten gronde geslingerd en met ge broken linkerbeen opgenomen. Boven dien kloeg liij van inwendige pijnen. Na een eerste verzorging ter plaatse werd de gekwetste ter verdere verpleging naar het Stuivenbcrggast.huis gevoerd. De politie der 5e wijk heeft een. on derzoek ingesteld. Ouderling poogt zijn dochter en haar zoon té dooden te Luik Maandag morgen speelde zich een vreeselijk drama af in het huis n. 22 der rue du Ruis-sieau te Luik, bewoond door Jozef Montulet, met zijne dochter Ale- xandrine-Henriette43 jaar oud en zijn kleinzoon Pierre-Jozef Montulet, 19 j'aar oud. Jozef Montulet was de laatste tijden zeer verbitterd. Hij beweerde dat zijn dochter zinnens wras te trouwen en had er een doodelijken afschrik van haar te moete-n missen en alleen te vallen. Hij keerde Zondag mcht rond 1 uur huiswaarts. Zijn kleinzoon lag in een vasten slaap en hiervan maakte de ou derling gebruik om de meubelen van zijn kamer te doorsnuffelen. In een lade vond hij een groot mes met slotveer. Gewa pend met dit mes ging hij eene flesch vi triool halen, ontkurkte ze en begon met het bijlend vocht het bed te 'besproeien van den sjlapenden ij ongel ing. Deze, erg verbrand aan het gelaat en die» borst schrikte op1 en snelde naar de kamer van zijn moeder om hulp te vragen. De oude was hiem echter voor en op het oogenhlik dat zijn dochter uit haar bed sprong om zich verdedigen plofte hij haar het mes in de borst. Het slacht offer zeeg ten gronde, terwijl de moor denaar haar bet overblijvende van de vitriool over het hoofd uitgoot. Daarna liep de dader naar zijn kamer terug en •siloot zich op. De- jongeling; niettegenstaande bij zelf erg was verbrand snelde zijn moe der tér hulp. Huurlingen van de eerste verdieping door het geschreeuw der slachtoffers gewekt snelden toe en baal den dadelijk een geneesheer bij, die hun de noodige zórgen toediende. Daarna werden, zij naar het BeicrschgastKuis overgebracht. Daar stelden de van dienst zijnde geneesheeren vast dat die vrouw een gapende wonde had aan de borst en tevens erg wa'Sl verbrand. Haar zoon was vooral aan liet linkeroog en verder over gansch het lichaam verbrand. Beide slachtoffers verkeeren in bodenkelijken toestand. Terwijl de slachtoffers naar liet. gast huis werden gevoerd drong de policie in de kamer van den dader en vond deze bewusteloos en gansch bebloed te bed liggen. Hij werd bij hoogdringendheid naar het Beierschgasthuis gevoerd waar zijn toestand als hopeloos wordt be schouwd. Het Parket van Luik is ter plaatse af gestapt. Als dat waar is. Jozef, vervolgde de bankier op lurhtigen loon, help mij dan aan een spoorboekje, want ik ben niet voornemens om den ganschen dag in Southampton .le blijven." Wilmot scjielde en vroeg den be diende om het boekje. Er gaat niet voor tie.n ure heden avond een sneltrein naar Londen, zeido Walter, na- liet boekje ingezien te heb ben. Dat is niet zeer aangenaam, want ik kan niet besluiten met een trein te reizen, die eenige uren langer dan noo- dig is onderweg blijft.. Maar Jozef,ging hij voort, rua. een oogenblik nagedacht te hebben, ik weet een goed plan. Ongeveer een uur buiten Winche-si- ter woont een mijner oudste school makkers. Wanneer wij met den eerst volgend en trein naar Winchester ver trekken, kunnen wij mijjn ouden mak ker een bezoek op zijn buitengoed brengen daarna op ons gemak elen» en vervolgens m.e-t den sneltrein, die om lialf uur te Winchester i's, natar Londen vertrekken. Een uur later verlieten de bankier en zijn reisgezel Southampton met deri spoortrein, en slapten omstreeks vier uur aan liet fraaiste hotel te Winches ter af. Onderweg was de vertrouwelijkheid tu'SiSchen Henry Walter en zijn voorma ligen secretaris aanmerkelijk toege nomen. De bankier had hem, onder liet rooken van een Manilla-sigaar, ver scheidene opmerkelijke voorvallen uit vro-egeren tijd herinnerd, .en Wilmot had zijn gewezen piatroon in opgewekt heid njótf tpsgege.Vteik 'i .Vërvolgta

De Volksstem | 1935 | | pagina 2