3 "GaS VIGOR Wilt ge zuiverder linnen, zet het een nacht te week in VIGOR De Kajotters in Feest HET GOEDKOOPST 5* Handelsfoor WIELRIJDEN T. Men verzoekt ons het melden van Mevrouw Maria - Theresia overlijden te BQMBÈKB van Mijnheer we du w Camiel DE CANCK geboren te Övermeire den 15 Oog.st. 1861 en overleden te Aalst den 11 Óogst 1935 Lijkdienst en Begrafenis Woensdag 14 Oogst, om 9 %u. in de kerk van St.. Jozef. Men vengadere ten sterfhuize, Bauwensplaats, n. 3. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont„ vangen hebben worden verzocht uit alt dusdanig te aanzien. Zondag had in het Oude Aalst, onder een gulle zon, een grootsch Kajntters- feest plaats, dat lang in gulden letters zal geboekt blijven in de annalen van de beweging der Jonge Christene Arbeiders. AVE BESTAAN 10 JAAR! Nederig door haar ontstaan, grootsch door haar volhouden, wordt de K. A. J. van Aalst thans door iedereen begroet als een macht. Het tienjarig bestaan hunner inrichting wilden onze kajotters op grootsche wijze vieren en prachtig zijn zij erin geslaagd. NAAR DE KERK. Van in den morgen zagen wij langs alle kanten jeugdige kerels zingend door de. straten trekken naar liet lokaal der Kajotters in de St Jorisstraat. Van daar werd, in de grootste orde, een stoet gevormd met de vlaggen voor op, en zingend stapten onze koene werk jongens ter kerke om er de H. Mis van dankbaarheid bij te wonen. DE H. MIS VAN DANKBAARHEID Indrukwekkend was het opkomen in den machtigen tempel die reeds opge propt was met belangstellende geloovi- gen, die wilden svmpathiseeren met de jeugdige arbeiders en God danken voor al liet goede dat Hij schonk en den mil de» zegen waarmede Ilij de werking van deK.A.J. begunstigde. Demiddenbeuk van bet ruime gebouw werd door do Kajotters bezet en weldra ving de II. Mis aan. Het IT. Misoffer werd opgedragen door E.H. Duerinck, gewestelijk proost der K.A.J. bijgestaan door de E.E. H.H. De Corte en Van Habort. proosten der K. A J. St Jozef en H. Hart-parocliie. Als ceremoniemeester fungeerde E.H Impens, gewestelijk proost der V.K.A.J, De zang werd kunstvol uitgevoerd door de aanwezigen onder de leiding van E.H. De Br uyne, proost der K.A.J. te Mijlbeke. De E.E. H.H. Seminaristen, als vaardigden der katholieke studeerende jeugd,hadden de functie van Cantoren op den ambo waargenomen. Zielsverheffend was de indruk Deugd doend was het, die honderden jongelin gen daar te zien in vroom gebed geknield voor Christus Koning, den grooten Werkman. De jonge werklieden zongen, samen met het volk de Missa Brevis. Aandoen lijk was de Consecratie toen tientallen vlaggen, geschaard rond het altaar, diep bogen voor het Allerheiligste. Na de H. Mis werd het Kajotterslied gezongen met begeleiding van het orgel, DE OPTOCHT DOOR DE STAD Na de Mis van dankbaarheid stapten de honderden Jongelingen, in de beste orde en tucht door de straten der stad. De vier parochies werden bezocht en de straten weergalmden van bet strijdlied der Kajotters. Wij bemerkten de Kajotters van de gewesten Aalst, Herzele en Zottegem. Daar stapten flink geordend de jonge christene werklieden van Aalst, met zijn vier afdeclingen, gevolgd door deze van Hofstade, Herdersem, Lede, Oordege: Erondegem, Mere en Zottegem. Het was een succes,een belofte voor de toekomst! 's MIDDAGS op PICK-NICK 's Middags had er op het buitengoed van h. Senator Moyersoen een algemeene pick-nick plaats Of het er lustig aan toeging Zoovele jonge kerels, gezeten in het gras, hun maag aan 't vullen.... Op allerlei wijze werd er pret gemaakt... Indrukwekkend Openluchtfeest op de Groote Markt Het Openluchtfeest op de Groote Markt, dat Awart voor 7 ure een aanvang nam, was een veropenharing. Wie onder de talloos vele toe schouwers had kunnen vermoeden, dat simpele werkjongens aldus konden presteeren Het programma dat uitgevoerd werd, gaf niet alleen een beeld van wat de K. A. J.-heweging is, maar getuigde van den grooten cultureelen invloed die van haar op de leden uitgaat. Talrijk waren de hooge personaliteiten opge komen, om uit louter sympathie, te komen toe- juichen, na le kome bewonderen. We noteer den de aanwezigheid vnnheeren Senator en oud-- minister. Moyersoen,- volksvertegenwoordiger Van Scbuylenbergli, Advokaat Lud. Moyersoen, schoolopziener Humes, Callebaut en Baslinen9, raadsleden, De Waegeneer, bes!. Techn. Scholen Muthieu, schoolbestuurder, Z. K. P. llector aan St Jozefscollege, Z. E. P, Bestuurder van het Serafijnse!» College der Capucienen, EE. HH. De Deyn, De Cock, Impens, Thysmans, De Corte Dessonville, Duerinck. Vermelden we ook dat een afvaardiging der broeders- en zusterorga nisaties in de Kuiholieke Actie, aanwezig was. De aanvang van liet ieest is plechtstatig, en tevens echt "kajoltersch». Na vlaggenoptocht en klaroengeschal, liet in-mooie kajottersgebed. Ward Vinck, de gewestelijke voorzitter, is over gelukkig allen welkom te mogen heeten. Aan het ontspanuingsuurtje dal eerst door ging hebben de honderden aanwezigen veel vreugd beleefd, Enkele nummertjes uit het rijke en leuke repertorium der kajotters werden fijn- uitgevoerd. Het bewees dat de K.A.J. geen be weging is van droogstoppels maar wel waar le venslust heerscht, waar jonge arbeiders lee- ren zich te vermaken op goeddoende en hoog staande wijze. En dan de toespraak van E.P. Arts. die jonge kranige Jezuiet, die met het vuur van zijn in borst, zoovele zielen van Werkjongens in gloed weet te zetten, leder woord van den redenaar was een kog$lJn het.bprt van^de aanwezigen die louter oor waren. De eerw. spreker herinner de eerst aan het bezoek van Z, Ex. den minister van Arbeid, aan het werkloozenkamp te Dworj), en dte vleiende woorden van deze aan het adres der K.A.J. Dat bezoek van Minister Delattre was voor P. Arts een visioen omdat men ein delijk gaat begrijpen dat de K.A.J, de redding voor de jonge arbeiders brengt, Vervolgens bad hij bet over het Congres van 25 Augustus a.s. dat 4/t inzet moet wezen van een offensief zonder einde, zoolang de arbeiders jeugd niet geheel aan Christus is. Pater Arts mocht een geweldige ovatie in ont vangst nemen om zijn kernachtige, enthousiaste rede. Tot slotnummer enkele fragmenten uit het heerlijke spreekkoor De Nieuwe Jeugd.* Wie was niet ontroerd wanneer het kruis hoog in de lucht werd opgeheven als lichtbaken voor de ontredderde wereld Het was doodsch stil ti deus de uitvoering en de menigte jubelde bl mede bij het triomfantelijke Christus Vincit da! het openluchtfeest beëindigde. Voorwaar een heerlijke dag, een dag van ver overing voor do K.A.J. van Aalst. PROCESSIE Zooals dit ieder jaar, op Onze Lieve Vrouw Half Oogst gebeurt, zal dus ko menden Donderdag do processie weer haar feestelijken ommegang doen door de stad. Er zal gewemel zijn van kleuri ge vlaggen en linten. De straten zullen rieken naar bloemen, groen en wierook Er zal getrappel zijn van ongeduldige kindervoetjes. Er zal stille devotie zijn en schetterende processiemuziek. Voor de drie en dertigste maal reeds zal de EEREWACHT VAN O. L. VR TER DRUIVEN het beeld van de geliefde Moeder uit het Heiligdom der Werf, triomfantelijk dragen door de getooide stad. Het zal overbodig zijn er aan te herin neren wat al groepen er door de Eere wacht reeds zijn tot stand gebracht. La ten wij enkel de aandacht vragen voor een nieuw bewijs van haar immer jeugdi ge aktiviteit het groepje met de af beelding der Kapel, Op 10 Februari werd door de Eere wacht in de Zaal van het Groen Kruis een vroolijk avondfeest gegeven. Zij heeft daarvoor gevraagd van de toeschouwers geldelijken en van de mede werkers daadwerkolijken steun. Van beide heeft zij die ruimschoots verkre gen. Hare medewerkers en in het bizon der de muzikanten die haar bereidwillig en belangloos bijstonden, biedt zij nog maals haar besten dank. Wat de toe schouwers aangaat, hen heeft zy een paar uur kostelijk vermaakt, en hen bo vendien beloofd de opbrengst van het feest te besteden aan het verfraaien der processie. Zij heeft woord gehoudeneen nienwe groep zal Donderdag mêe opstap pen in de steeds langer wordende rij der "Eerewacht-groepen». Van den nieuwen groep valt er niet méér te zeggen dan dit «Kijkt... Gy zult er genoegen van hebben,» Het is een afbeelding, gemaakt uit hout, beschilderd en van ijzerwerk voor zién, als de eene druppel water op een andere, gelijkend op de Kapel van de Werf. Een kleurig juweeltje, zoo van afwerking als van uitbouw. Dat dit werkje een prachtwerkje ge worden is, hoeft ons niet te verwonderen De uitvoering ervan was immers toever trouwd aan drie eerste-rangs-vakmen- schen HH. Petrus Arys, meubelmaker, Cyriel Poep, schilder, en Lode D'Haese, kunstsmid. Naar hen ook gaat onzen weigemeenden dank. Aan dezen echter, die het door hun geldelyken steun aan Eerewacüt moge- lyk hebben gemaakt dit te verwezenlij ken, zegt zij nit ganscher harte dank, en zij hoopt, moest de gelegenheid zich nog voordoen, zij op hun hulp zal mogen rekenen. De Eerewacht. ERLOREN Maandagmorgen iu de Dirk Martensstraat groote zilveren zwar ten paternoster. Terug te brengen tegen belooning zelfde straat nr. 70 1036 VERLOREN gouden ring met roodeu steen op de Moorselbaan, (Congo tot Bergemeerschenstraat), 100 fr. belooning aan den vinder. Terug te bezorgen O. L. Vrouwplaats, 16, Aalst. 1037 Ge kunt u veel last en vermoeienis De sparen als ge uw linnen met Vigor te week zet. Vigor is zeer doeltreffend, maar totaal onschadelijk, neemt zonder eenig gevaar al het vuil van het wasch- goed weg, en nooit moet ge vreezen dat Vigor op uw linnen of op uwe handen zal inwerken als een gewoon bleekmiddel. Vigor doet het waschgoed niet verslijten, want om een krachtig zeepsop te bekomen moet ge slechts eenige stukjes Sunlight in de Vigor-oplossing snijden. Uw lin nen moet ge ook haast niet meer wrijven daar het vuil dat losgeweekt is gemakke lijk en vlug verwijderd wordt. Wilt ge mooi linnen hebben, zonder groote kosten en zonder vermoeienis, gebruik Vigor. BEN LEVER PRODUCT VG 24-079 BFL PLECHTIGE EEREMIS. Dinsdag 13 Augustus 1935, te 9 1/2 u. zal in de kerk van Onze Lieve Vrouw Bij stand, te Aalst-Mijlbeek, de Plechtige Eereinis opgedragen worden door den Eerw. Pater Florent Cobb&ut, der Congregatie van hel H. Hart, te Heverlee-Leuven. We hopen voor de'jonge priester een rijke zielenoogst, en bieden zijn gelukkige Ouders en familieleden onze beste heilwensclien, VLAAMSCHE TOERISTENBONS Zondag18 Augustus Autotocht naar de Ijzerbedevaart. Na le plechtigheid, naar Veurne bezoek aan de mooie Marktplaats met tal van merkwaardige gebouwen. Over Nieuw- poort, langs de kust' naar Oostende. Een paar uren verblijf aan zee. Terug over Brugge en Gent. De reis geschiedt per luxe-car. Prijs 45 fr. Iu te schrijven Yilnnderstraat, 39. Op 25, 26 en 29 Oogst, 1, 2, 5, 7, 8 en 9 September, richt t het stedelijk feest- koniiteit in de lokalen van de legerpu- pillenschool, Graanmarkt, de Vijfde Handelgfoor in. Kunstconcerten, dans- openlucht- en volksfeesten luisteren deze foor op. Gezien den beperkten tijd worden de handelaars verzocht dadelijk inlichtingen aan te vragen en ia te schrijven bij den hoer Felix De Loose, secretaris, Brus- selsche straat 58, telefoon 78, en by den heer Alfred Kelders, feestbestuurder, Kattestraat 23, telefoon 107 en 104. MEDEDEELING Het College van Burgemeester en Schepenen der St^d Aalst, brengt ter kennis aan de belanghebbende eigenaars der stad, dat de uitslag der nieuwe schatting van de onbebouwde eigendom men ter hunner inzage ligt ten Stadbuize Bureel van het Kadaster, van af 5 Aug, 1935 en met 5 September 1935, van 8,30 tot 12 uren 's voormiddags. Ten einde de opzoekingen te verge makkelijken, worden de belanghebben den verzocht zich te voorzien van hunne eigendomstitels, of andere bescheiden, welke de sectie en nummer van de ceelen in hun bezit vermelden. Aalst, den 5 Aug. 1935. De Gemeentesecretaris, O. REYNTENS. De burgemeester en Sch< A. NIC. per- KAATSEN Uitslag der lutte van Zondag 11 Oogsl Aalst (De Kat) wint met 13 spelen 76 vijftienen legen Anderlecht 12 sp. 70 vijlt. Braine lAlleud gaf forfait Hiermede zijn de luiten geëindigd voor het kriterium en staat Aalst (De Kat) aan het hoofd van 't algemeen klassement met 174 punten. In zitting van 31 Juli, heel't de Brus- selsche Entente een bestuif getroll'en waardoor al de straffen welke waren toegepast aan verschillende groepen voor hun onregelmatig optreden zouden kwijtgescholden worden. Hiertegen is door «De Kat» hooger beroep aangeteekend en zal eerstdaags een besluit worden getrolfen. Wij hopen dat het Reglement zooals het door hen zelf is opgemaakt niet onder de voeten zal getreden worden, dit in hun eigen belang. Moest het besluit van 31 Juli be krachtigd worden -dan zou Aalst (De Kat) hierdoor liet kampioenschap liezen ten voordeele van Paume Laeken. 't Is te hopen dat ,de rechtvaardigheid zal zegevieren. Verleden Zaterdag heeft de finaal plaats gehad in Ninove voor den Ko ningsbeker tusschen de Vlaamsche se- lectieploeg (beslaande uit 4 spelers van «De Kat» en Van Pof.lelsbergh van Een dracht, tegen de Brabanlsche seTectie- ploeg (Winnars van het Europeesch Kampioenschap) Hel zijn de Vlamingen welke hi.er gewonnen hebben met 15-11). Hierdoor komen zij in finaal tegen Luik en Henegouwen. Deze lutte gaat door op Donderdag 15 Augustus in Jambes (Namen) Wij ho pen dat, onze Vlaamsche Leeuwen hier ook hunne speelkennis zullen toonen, en dat. zij met, den prachlbeker zullen mo. ■gen naar Aalst komen. Liefhebbers welke toegcèren die reis mede te maken kunnen zich hiervoor laten inschrijven, ten lokale café Gen tral. Prijs der reis met autocar 20 fr (Het aantal plaatsen is beperkt). AALST-MIJI.BEKE KOERS VOOR JUNIORS Rpiohllgé Overwinning van Sohellinkx Machtig voel volk was opgekomen om de ren ners toe te juichen en een kleine hulde te bren gen aan den held van de Ronde van Frankrijk* Jules Lowie. 't Was Jules die om 2,15 ure het vertreksein gaf aan de volgende 29 renners Trocli, Van der Eist, Flieberg, Verhulst Mor- nic, Van Wassenhove, Schepers, Schellink*, Bral, Monsieur, Vanden Brempt, Reymolen, Van Dyek, De Bruine. Van Wezenuiele, De Graeve, Van Inipe, De Ridder, Hendriekx, De Bolle, Moereels, Smolders, Fewan. Dauwe, Heinerykx, Nevens, Vyverman, Stockmans en Bury. Van bij den aanzet wordt er heftig gereden en bet is Van der Eist die de eerste premie weg kaapt. Gedurende de eerste ronde heeft Flieberg vorkdefekt en moet den strijd staken, evenals Monsieur die plat viel. De eerste ronde werd af» ge'egd in 43 min. Leo Troch en Maurice Van der Etst de iavorieten der streek worden geestdriftig aangemoedigd. Bij den tweeden doortocht der renners wordt de premie gewonnen door Schel link* die er alleen uitgemuisd is, op 200 meier» volgen Troch, Van der Etst, De Ridder, Fawyn en de andere, op 3 min. Schepens, l-'e Graeve en Vyverman. De derde ronde is aangevangen. De ongelukkige Van der .Eist heelt te Baardegem eeu lekken band, een spijtig voorval voor Mau rice. Nu is het de eene demarage op de andere doch Schellinkx blijft zijn voorsprong behouden en schijnt in een goeden dag. De derde ronde wordt algelegd in 44 min. Sche'linkx wint de premie. De stand is als volgt: Op kop Scliellinkx, op 3S sec. 1 roch, Van Impe en nog 7 andere renners, op l,2r» min. De Ridder, op 2,45 min. Smolders, op 3,10 min, Van Dyek, op 8 min. De Bolle en Heineryckx, op 8,20 min Dè Graeve. Van der Eist heefLopgegeven wegens wieldefect. Er valt nog 1 groote ronde te doen en 2 kleine. 1 ijdens de laatste groote ronde wordt Schel- linkx ingeloopen en hebben wij dus bij de door tocht 7 man op kop, op 3,10 min. De Ridder, op - 4,25 min Smolders. De kleine ronden worden aangevangen. Bij, de Mozaïlc wint Leo Troch de premie. Troch peelt zijn perten en wit er dikwijls alleen van door, doch te vergeels de andere waken. Intusschen is de menigte aangegroeid tol eer» geweldige massa en het is tusschen een 5 dub bele haag van toeschouwers dat Schellinkx do andere renners vloert in den spurt. Ziehier dus de uitslag 1. Schellinkx 108 kim, in 3 u. 07. 2. Bury op 2 lengten. 3. Van'Impe op 2 lengten. 4. Troch 5. Moereels 6. Keymolen. 7. Van Wassenhove op 50 meters. 8. De Ridder op 3,10 min. 9. Hendriekx op 4,05 min. 10 Smolders 11. De Graeve 12. Vyverman 1.3. Van Dyek. Burgemeester Nicliels overhandigde de palre aan den overwinnaar. Bijzondere vermelding van lof aan het bestuur van «Mijlbeke Sportief» om zijn moedig optreden tijdens de koers. Onzen beste ciaiik aan de sympathieke en populaire renner Jules Lowie en familie en aan de mild» schenkers van gittejju

De Volksstem | 1935 | | pagina 3