De Nieuwe Jeugd kwam Rijkdom en Armoede Namaak van Diamanten Minister öevèze in Katalonië Priesterlijke benoemingen Koloniale Loterij Al zwemmend over het Kanaal Brand te Contich Erg Ongeval te Hasselt Vier huizen en een schuur verbrand nabij Namen 2 25 AUGUSTUS. II. Ludovictts. Y au zijne móeder, B1 an ca van Castilië, leerde Lodewijk, een geweldigen af schrik te hebben van de doodzonde. Ko ning van Frankrijk geworden in 1226, deed hij met zijn leger twee kruisvaar ten tijdens de tweede stierf hij te Tunis als slachtoffer van de pest. Zijn leven was dat van een heilige, en zijn regee ring deze van een christen vorst. De INDEX met 8 PUNTEN GESTE GEN. Het indexcijfer, vastgesteld op 15 Augustus, is 662 voor het rijk tegen 654 op 15 Juli- Dit vertegenwoordigt een stijging van ongeveer 6,5 sinds Maart laatstledeu. Het indexcijfer in Augustus 1934 was 659. Dit van Augus tus 1933 was 698 en dit van Augustus 1930 was 872. BESTRIJDING der WERKLOOSHEID M. De Man, minister van Openbare Werken en Werkloosheidsbestrijding, ontving Vrijdag morgen de afgevaardig den van de pers, om hun het programma uiteen te zetten van de groote werken, welke de regeering schikt uit te voeren ter bestrijding van de werkloosheid.Laat ons hopen dat het ditmaal niet bij ijdele woorden zal blijven en dat de tenuitvoer brenging der ontworpen groote werken zal bespoedigd worden, NEDERLANDERS NAAR BELGIE. Het drukke verkeer van Nederlanders naar ons land blijkt nog steeds toe te nemen. Bij Wuustwezol, op den grooten weg TilburgBreda—Antwerpen, trek ken eiken dag 100. tot 150 autobussen Belgie in op Zaterdag en Zondag 200 en meer. Men kan liet aantal Nederlan ders dat bij Wuustwezol België intrekt, op 30.000 per week schatten. Daarbij is het vervoer met luxe-auto en met rij wiel niet meegerekend. Daar het perso nenvervoer aan het vrachtvervoer voor gaat in onze grenskantoren, moeten vaak ue 'vrachtauto's uren lang wachten. FORD MOTOR COMPANY (Belgium). De verkoop van V-8 wagens in België was tijdens de maand Juli van dit jaar 240 °/o hooger dan tijdens de overeen stemmende maand van 1934. EEN RIT VAN 4000 KILOMETER. Te Moskou zijn 34 ruiters uit Turkestan aangekomen, die den 30 Mei uit de stad Asjkhalad vertrokken zijn en dus 4000 kilometer hebben afgelegd, door somtijds gansch afgezonderde gebieden, zonder wegen. Mannen en paarden verkeeren in den besten staat. SCHILDERIJ VAN RUBENS ONT DEKT. Te Nizza werd een belangrijk schilderij van Rubens ontdekt. Het pa neel dagteekent van 1637 en stelt een kanunnik uit de hoofdkerk van Antwer pen voor. DE BEDEVAART DER OUD-STRIJ DERS NAAR ROME. Ter gelegenheid van de groote bodevaart der oud-strijders uit alle landen, die van 6 tot 8 Septem ber te Rome zal plaats hebben, zal Zijne Heiligheid de Paus Gastel Gondolfo ver- lateu, om de oud-strijders te ontvangen in de basiliek van Sint-Paulus-buiten-de- muren. Na de mis te hebben gecele breerd en het woord to hebben gericht tot de bedevaarders, zal Zijne Heiligheid de Paus onmiddellijk naar Castel Gon dolfo terugkeerou. 30ste Vervolg. Uwe scherpe en bittere (uitvallen tegen Henry Walter, mijn waarde Jozef, maken een pijnlijken indruk op mij ik moet echter volmondig bekennen, dat g.ij maar al te veel reden voor uwen «haat tegen den zoon van miljn palrooo hebt. Ik weet, helaas, dat hij de oorzaak van uwen ondergang was, en dat uw lot geheel anders zou geweest zijn, als ."gij hem nooit ontmoet hadt. Maar schenk hem vergiffenis, beste Jozef; en is bet. u niet mogelijk alles te verge len, tracht liet dan ten minste te ver geven. Stel, wat ik u bidden mag, uwe ongelukkige wraakplannen geiieel uil uwe gedachten. Do openbaarmaking van 'de zaak der vulschc wissels zou niet al leen over hem brengen, maar ook zijn achtenswaardigen vader en oom in het ongeluk storten. Vergeet dit niet en houd die treurige zaak voor u. Arthur'^ gelaat betrok onwillekeurig. Wel had hij nu en dan van de zaak der valsche wissels liooren mompelen* maar nooit geweten, dat zij van zulk een ernstigen aard was geweest en zulk een diepen haat bij Jozef Wilmot legen Hen ry Walter had doen ontstaan, als uit dit schrijven bleek. Sampson's brief deed plotselings eenc, ENGELSCIIE BESTELLING AAN DE BELGISCHE NIJVERHEID. De Glas gow Herald meldt dat de electriciteits- kommissie van Dundee een groote hoe veelheid electrisclie kabels heeft besteld aan de Belgische nijverheid. Het laagste Jingelsehe. annh.o.d was 13,5 t.h. hooger uan de saamgevoegdo aanbiedingen van Belgische en Ncderlaiulsche firmas. De gemeenteraad had besloten dat de bestelling naar. de Britscho nijverhoid zou gaan, in geval het verschil niet meer dan 10 t. h. bedroeg. BISDOM GENT Z. H. E. Mgr. de Bisschop heeft be noemd tot Pastoor te Balegem, in vervanging van den E. H. Ph. C.oppens, die op aan vraag; zijn eervol ontslag bekomt den E. H. E. De Coninck, pastoor te Gou trode. Pastoor te Gent, op de parochie der H. Treresia (Muide) den E. H. J. Lo dens, onderpastoor te Melle. Bestuurder der Zusters, van het Hos pitaal te Lokeren den E. H. A. Baeie, onderpastoor te Laarne. Onderpastoor te Melle, den E. H. J. Vander Cruyssen, onderpastoor te Haaltert. Professor aan Sint Lievensgesticht le Gent den E. H. II. De Böe, eandidaat in de Wijsbegeerte en Letteren, student aan de kath. Hoogeschool van Leuven. Subregent aan Sint Antoniuscollege te Ronse den E. H. A. Maes, priester in het Seminarie. H. VORMSEL Z. H. Exc. de Bisschop zal in den loop der maand September het H. Vorm sel toedienen aan de kinderen der deke nijen Aalst, Geeraardsbergen, Herzele, Nederbrakel en Ninove, doch niet op al le parochies. KONIiNKlllJK BELG1E MINISTERIE VAN KOLONIËN Twaalfde snede. Biruin-roode biljetten Toegestaan door de wet van 29 Mei 1934 ten voordeele van het budget van Kongo NIEUW GEWIJZIGD PLAN Voor de twaalfde, snede, die -50.000.000 frank bedTaagt, zijn de biljetten verdeeld - in 10 reeksen, dragend de letters A.B.C.D.É.H.K.L.M.P. In elke reeks zijn de biljetten genummerd van 1 tot 100.000. Aantal loten 114.320. Bedrag van de loten 30 miMioen frank, verdeeld als volgt 1 lot van fr. 2.500.000 (door het lot aan te duiden onder de tien reeksen). 9 troostingloten van fr. 50.000 (toe gekend aan dezelfde, nummers van de 9 andere reeksen). 5 loten van fr. 1.000.000 (door het lót aan te duiden onder de 10 reeksen)'. 45 troostingloten van fr. 10.000 (toe gekend aan dezelfde vijf nummers in de 9 andere reeksen). 10 loten van fr. 100.000 (1 lot p. reeks) 10 loten van fr. 75.000 (1 lot per reeks) 10 loten van fr. 50.000 (1 lot per reeks) 10 loten van fr. 35.000 (1 lot per reeks) 20 loten v. fr. 25.000 (2 loten p. reeks) 100 loten v. fr. 10.000 (10 loten p.reeks) 100 loten v. fr. 5.000 (10 loten p. reeks) 1000 loten v. fr. 2.500 (100 loten p.r.) 1000 loten v. fr. 1000 (100 loten p. r.) 2000 loten v. fr. 500 (200 loten p. reeks 10.000 loten van fr. 250 (1000 loten per reeks))' 100.000 loten van fr. 100 (10.000 loten per reeks). De biljetten aan den prijs van 50 fr. zijn verkrijkbaar in de post-, telegraaf- en telefoonkantoren; de tolkantoren aan de winketten in de staties van de Spoorwegen; in de banken; bij de wis selagenten en aan de winketten van de Koloniale Loterij, 56, Gulden Vliesla'an, te Brussel, postchekrekening n. 71.60. Geen fiskale afhouding op de loten. TREKKING ten laatste op 1 Oktober aanstaande. gewichtige vraag bij hem oprijzen, waaraan hij tot nog toe niet gedacht had; zou de heer Walter werkelijk een beweegreden kunnen gehad hebben om zijn reisgezel het leven te benemen De voormalige bediende kon den ban kier bedreigd hebben; het gevolg daar van zou een twist hebben' kunnen zijn, die... Maar neen, onmogelijk! De moor denaar had met voorbedachten rade ge.- handeld; dit bewees de-slrop, waarme de hilj gewapend was geweest. En was het bovendien niet ten eenenmale on denkbaar, dat de heer-Walter, mei het doel om de justicie van het spoor te leiden, en, zich zulk een geruimen tijd op klaarlichten dag bij het lijk zou op gehouden hebben om het van zijne ITlee- deren te ontdoen, en zich tegelijkertijd aan honderd kansen van ontdekking bloot te stellen Deze overwegingen deden den jongen rechtsgeleerde een poos in gepeins ver zinken, maar brachten zijne overtuiging niet aan het wankelen. Hij gevoelde al leen, dat hij in het belang van zijn client moest handelen. Het spijt mij. mejuffrouw, ging hij voort, Mathilda den brief teruggevende, maar de heer Walter is thans niet te spreken. Doch waartoe zou eene; ont moeting met hem in deze oógenblikken ook anders leiden, dan om uwe aandoe ningen zoowel als de zijné noodeloos op te wekken. Hij begrijpt échter^ ver- Gewestdag der K S. A. te Moorsel Schoon in den morgen, die wit was van zon, is de jeugd van Vlaanderen lot ons gekomen in het:blauw van unifor men. Het was leest bij ons in Moorsel en O. L. Heer zegende "liét féést met een witte feestzon. En dé menschen feest ten mee en de vlaggen slonden schoon in den morgen vol zon. In den vroegen morgen reeds kom- munieeerden .ze in hli.n parochiekerk en baden voor het wellukken. En dan zijn ze gekomen. E. H. Vermeir, géwestproost, droeg de plechtige H. Mis op. De studenten.der plaatselijke gilde dienden zeer litur gisch de.H. Mis. Verzorgde voorzang en samenzang. E. H. Sinlobin, plaatselijke proost, preekte «Gij zijl liét zout der aarde en hel licht der wereld!» Uw plicht Wer ken én bidden, olïervaardig zijn en ge hoorzaam aan de leiding. Zoo zal uw leuze «Vlaamsch en vroom» waar wor den. Te 1 l u. 30Sectievergaderingen. Hoogstud'éntëri ll.Ü. Ff its" Muylaer t, P. Socns, M. Rena§i; en E. II. Cooreman hielden om de beu,rt een zeer kernachti ge toespraak over de plichten van de hoogstudent. Kerels De leidér der plaatselijke gil de gaf ons het woord mee Nieuwe jeugd van Vlaanderen, die droomt van redding van uw volk voor Krist,us, red Vlaanderen eerst in u zelf E. II. Ver meir drukte op de noodzakelijkheid van: 1) zelfvorming, daadwerkelijk en met bezieling; 2) tucht. Knapen E. P. Steyaert., witte pater, vertelde zeer interessante dingen over Lode de Boninghe en de oorlog van 14-18. M. Leo Sanders zorgde voor lui mige nummers. 12 u. 30 Gezamenlijk middagmaal in openlucht. Spel en zang. 2 u. Wijding der vlag van het plaat selijk gild Vlaamsch en Vroom Plechtig lof. Toewijding aan O. I--. Vrouw Optocht (méér dan 200 studenten!); 3 u. 15: Feestvergadering M. De Schepper dankte voor. de groote op komst. Z. E. H. De KeseJ, proost der K.S.A. (Kath. Studentenactie:) voor Oost-Vl., sprak een openingsrede uit: 1) Nood zakelijkheid en moeilijkheden van or ganisatie, tucht; 2) geen loutere Uiter lijkheid: door het uiterlijke zullen we de massa bereiken en meetrekken. De één heidsband zal de ziel zijn der beweging. Naar grooter innerlijkheid Daarom gebed bovennatuurlijk leven ge loof in de beweging!i Jef Van Langenhóv© bracht de broe- dergroe.t der K. A. ,J. Gloedvolle rede Doel der K.A.J. vorming geven aan de massa, daarom: veroveren van 'net mi lieu noodzakelijkheid van indeeling. Nood aan de hulp der K.S.A.die de toe komstige leiders vormt voor ons volk. E. H. De Gendt, :«Ga den weg op der K.A.J. en het zal u goed gaan De groote verantwoordelijkheid van de stu dent, toekomstige leider van het volk. Noodzakelijkheid voorbereid te worden en zich zelf voor te bereiden. Het zelfde parool werd herhaald «Zoo ge Vlaande ren wilt redden, redt Vlaanderen eepst in u zelf! Schoon was dez.c .dég. Hij weze voor de jeugd van Vlaanderen geen voorbij gaande opflakkering van enthousiasme alleen, maar gave God dat de jeugd van Vlaanderen, als ze weer zal staan in haar dagelijksche gedoe, zich zou her inneren het parool, dat ze van hieruit, meedroeg en mocht dit parool een prik kel zijn voor haar reddende daad van Vlaanderen voor. Kristus Nieuwe jeugd van Vlaanderen, die droomt van redding van uw- volk voor Kristus, red Vlaanderen eerst in u zelf I Willy Permentiër. volgde de (jongeling, de beurs van den bankier te voorschijn halende, dat gij door den dood van uw vader plotselings van uwen steun en verzorger beroofd zijt. .gew-orden, en zou zich gelukkig ach ten de dochter... Liever zou ik van deur tot deur mijn brood gaan bedelen of van gebrek wiilen omkomen, dan één penning van Henry Walter aan te nemen, sprak Ma thilda op ficren toon. Hoe, mejuffrouw, riep Arthur ver wonderd. Verbaast gij u daar nog over, mijn heer, hernam Mathilda, na den Brief van mjin -oom Sampson gelezen te heb ben Zeg aan den heer Walter, dat ik niet van hier ga' zonder hem gespro ken te hebben i Arthur Love-11 keerde naar den bankier terug om hem verslag van zijn weder varen te doen. Deze wandelde onrustig het vertrek op en neer, en riep ver gramd uit Hoe! wil zij nog naar geen reden luisteren Laat riien dan de hulp der policic inroepen. Ik moet u nogmaals ernstig den raad geven haar te woord te staan, zei- de Arthur. Verlaat zij liet hotel in de stemming, waarin zij op dit oogenblik verkeert, dan is iij: in staat om een schandaal te verwekken. Uw weigering kan haar ongelukkig vermoeden beves tigen! Barcelona, 23 Aug. De paketboot «Mout Rose», aan boord waarvan de Belgische minister van Landsverdedi ging, A. Devèze, zich bevindt, is Vrij dagmorgen aangekomen te Tarragona. Bij het verlaten van het schip gleed de minister uit en deed een val, waarbij hij zich licht" aan de hand verwondde. Hij ontving de eerste .geneeskundige hulp aan boord van de Mont Rose waarna hij zich verplegen liet te Tarra gona. Omstreeks het middaguur is de mi nister per auto vertrokken naar hel strand te Sitges, waar de goeverneur- gencraal van Katalonië hem opwa'clitlo in gezelschap van den militairen bevel hebber van Katalonië, generaal Sanchez Oeana, die hem een maaltijd aanbood. In den namiddag zou de minister zich naar Barcelona begeven, waar in hel paleis van den bevelhebber de goever- neu.r-generaal van Katalonië, namens de Spaansche regeering dpn. h. Devèze liet groot-kruis van .de militaire verdienste ter hand zou. stellen. 's Avonds zou de Belgische minister van Landsverdediging dan n-og een feest, maal worden aangeboden. Te Wolmaransslad (Zuid-Afrika) is men een uitgebreide zaak van namaati van «diamanten» uit gebroken flessehen op het spoor gekomen. De hoofdman van dit bedrijf, een inboorling, bekende dat de «handel» verschillende deelen van Transvaal en den Oranje Vrijstaat be sloeg. Een «steen» van 30 kaTaat, welke zij op hun manier hadden vervaardigd, heeft 150 pond opgebracht. Maandenlang hadden de makers van deze diamanten proeven genomen om de juiste facetten en den goeden glans op een stuk glasi te krijgen. De grond stof bestond uit witte flessehen met dikken bodem. Uit het dikste deel van den bodem werd een klein stuk genomen en hierin werden facetten geslepen met een amarylsteen. Diamantzuur hielp om het werkstuk nog echter te laten lijken. Daarop werd dit in een open vuur ver hit en' in een kom met suiker geworpen, waar de plotselinge afkoeling heel klei ne barstjes veroorzaakte. Aanvankelijk gebruikte men water doch hierbij wer den de.barstijes grooter dan bij een ech ten diamant. Wanneer het stuk glas eenige dagen werd gekookt in water dat ijzerroest bevatte en de roest de kleine barstjes was binnengedrongen, kreeg het precies het uiterlijk van een dia mant van gemiddelde hoedanigheid. Na een verdere behandeling met diamant- zuur was de .«steen» klaar voor de markt, Wanneer zij een namaak-diamant wilden verkoopen verwierven de ma kers het vertrouwen van hun slachtof fers door de onderhandelingen te ope nen met kleine, echte diamanten. Was de indruk van een eerlijken handel ge vestigd, dan kwam men rnet den groo ten nagemaakten «steen» voor den dag. In 14 ure.n 10 minuten M. Haydn Taylor, tandheelkundige uit Lincolshire, 38 jaar cud, is er Donder dag in geslaagd over het kanaal te zwemmen. Het was de eerste poging van Taylor en deze is ten volle geslaagd, aangezien hij dit waagstuk heeft vol bracht in 14 uren 10 minuten. Een andere zwemmer, Dr Brawster, die voor de elfde maal de poging waag de, en die Donderdag morgen te 4'iure 25 te gelijkertijd als. Tavlor uit cap Gris-Nez vertrokken was, moest opge ven. na drie uren zwemmen. De overtocht van Taylor, was niet ge makkelijk, vooral toen hij de Engelsche kust naderde. Op vier mijlen ten Wes- Haar vermoeden Durft zij mij verdenken riep Henry Walter op hartstochtelijken toon. Dat vrees ik maar al te zeer, mijn heer. Heeft zij u gezegd miij voor den dader te houden Niet met ronde woorden. Maar ha re gansche houding verraadt hare ge dachte. Het is niet te verwonderen1 dat zij hard en onredelijk denkt; het onge lukkig einde van haar vader maakt haar wanhopig. Hebt gij haar geld aangeboden Ja, maar zij weigert het. De heer Waller haalde verdrietig de schouders op. Als het niet anders kan. zeide hij, dan zal ik het lastig schepsel zien. Maar vandaag niet. Vandaag moet en wil ik rust hebben. Zeg haar dat zij morgen, rond tien ure, terug kome. Arthur bracht het meisje deze bood schap over. Zij zag hem met een ern stigen, uitvorschenden blik aan. Misleid gij mij niet, mijnheer vroe.g zij. Volstrekt niet. Beloofde de heer Walter mij dan te woord te zullen staan Zeker Dan is het goed. Maar laat, Henry Walter niet trachten mij om den tuin te leiden Hij zou er niets mede win den; .want ik, zou dep rn^n, dig jnjjii ten van Dover, werd hij door zulke ge weldige strooiningen verrast dat men vreesde dat hij naar Folkestone ging" gedreven worden. Ziiji buitengewoon slerk gestel liet hem evenwel toe aan den stroom te weerstaan en zegevierend kwam hilj ten slotte aan op het strand le Abbott's Clyf, op vier mijlen van. j Dover. Taylor scheen niet afgemat door l de geleverde krachtinspanning, vooral j in de laatste mijlen. Hij verklaard© I nochtans aan de hem omringende dag- j bladschrijvers, dat hij voor niets ter j wereld nog zou willen herbeginnen. - «Hel is een .uiterst moeilijke en af- mattende proefneming geweest.Het werd vooral lastig- toen ik Dover in zicht kreeg en ik gedurende vijf lange uren moest worstelen tegen de westelijke strooinin gen: Rond 6 uur des avonds brak er giste- ren Vrijdag, een hevige brand uit in de I rijwiélfabriek van M. G. Van Reeek, ge legen in de Ede-ghemstraat, 80, te Contich. - De brand ontstond toon de familie van den eigenaar zich aan tafel bevond. Hei vuur dat een geschikt voedsel vond in de groote hoeveelheden nafta én' andere- ontvlambare stoffen welke- in het magazijn aanwezig warén, nam spoedig eene groote uitbreiding. Bij het eerste- alarm heeft men ge tracht. de brand te bluschen bij middel van- emmers water. Men heeft echter j niet kunnen beletten dat gansch de werkplaats dc prooi der vlammen werd. I De schade door het vuur veroorzaakt i§ heel aanzienlijk. Vrijdagavond, rond 6 u. 30 deed zich op de Leopoldplaats tegenover het café «Hel Voskcn», een pijnlijk ongeval voor. De werklieden welke werkzaam waren aan het nieuwe justitiepaleis, hadden den meiboom op dit gebouw geplaatst ten teeken van voltooiing en waren daar na uitgegaan om dit feest t© vieren. Ze namen plaats in drie kamions; de laat ste had 30 man opgeladen. Toen de wa gens op .genoemde plaats kwamen, stuik te een hunner, Gerard Lemmens 28 jaar oud, van Heusden (Limburg), er van af en. kwam zwaar met het hoofd op de straatsteenèn terechi. De man was op slag dood. Het slachtoffer werd in een naburig huis binnen .gebracht. Eerw H. Clysters, Tector van het landbouwinsti- tuut te Stevooort, welke het ongeluk on der zijne oogen zag gebeuren gaf den ongelukkige de laatste absolutie, ter- wijl'E. H. Breeman in extremis dé laat ste H.H. Sacramenten toediende. Om 7 u. 30 was het Parket reeds ter plaatse. De werkgever, h. Keynders, 'kwam eveneens dadelijk to© en was diep onder den indruk van het voorgevallene. Uit Namen wordt gemeld dat te So- rinne-le-Longue, nabij Assesse, om 1 u. 's nachts brand is ontstaan in een groep huizen van kleine landbouwers. In het dorp werd de alarmklok geluid, zoodat al de inwoners te been kwamen en- hiel pen om het vuur te blusschen. De huizen van de echt-genooten Otten- burg, Ferin en Quoitbacq stonden ech ter reeds in brand. De bewoners werden in hun slaap verrast en hadden nauwe lijks tijd zich in veiligheid te brengen. De uitbreiding van het vuur was blik semsnel gebeurd.^ De dorpelingen konden niet verhin deren dat het vuur uitbreiding nam tot de schuur van den h. Leonard en tot den winkel van de echtgenooten Collof. De ze- laatste woning werd slechts gedeel telijk gespaard. Van het overige bleef niets over. Er is geen enkel meubel gered. •De oorzaak is onbekend. vader vermoordde, geen rust laten, en •hem desnoods tot aan liet einde der wereld vervolgen. Zij verliet het hotei met langzame schreden en sloeg den weg naar de hoofdkerk in, dien' zij vermoedde dat haar vader op dien noodlottigen namid dag met den bankier gegaan was. Hier verzocht zij een paar knapen haar het veldpad van St.. Gross te wijzen. De kin deren vergezelden haar naar het bosch- je, en toonden haar de plaats, waar het lijk van den verslagene gevonden was. Daarop begaf zij zich naar het kerkhof, aan de andere zijde der stad, waar mem haar gezegd had, dat de vermoorde be-j graven was; en hier vertoefde zij tot het^ duister werd op de plaats, die haar als het graf van Jozef Wilmot was aange wezen. Zij nam haar intrek in een even bui len de stad gelegen logement en droom de den ganschen nacht van hare ont moeting met Henry Walter, dien zij nu eens hier, dan weder daar aantrof, maar i wiens gelaat zij nooit te zien zou krij gen. Met klokslag van tien ure stapte zij de stoep van den «St Geor.gc» op. De' knecht, die haar den vorigen nuddagv had aangediend, stond weer in de gangs en vroeg haar verwonderd Vervolgt,

De Volksstem | 1935 | | pagina 2