tssm Plechtige Opening Vijfde Melsfoor Geen zware waschdag meer t veel mooier linnen 1 dank zij het weeken met K9aria Baeyens HUYGHE HET GOEDKOOPST VOETBAL WIELRIJDEN Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mevrouw weduwe van wijlen den Heer BKNEDIKT MAYART, geboren te Aalst den 12 Juli 1867 en aldaar overleden den 24 Augustus 19-35, versterkt door de HII. Sacramenten. Lijkdienst eu begrafenis Woensdag, 28 Oogst 1935, om 9.30 uur in do paro chiale Kerk van St-Jozef te Aalst. De Vigiliën daags te voren om 6 uur. Men vergadere ten sterfhuize Vrijheid straat, 36, om 9 1/4 uur. Do Dienst van Barmhartigheid Woens dag 4 September om 8 uur in dezelfde kerk. De 30 Gregoriaansche missen zul len later aangèkondigd worden. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont« vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. Mevrouw Rene HUYGHE-NUYENS Mejuffrouw Marie-Louise HUYGHE Mijnheer en Mevrouw René HUYGHE- LIEBRECHT Mijnheer en Mevrouw Pierre MASQUELIER- HUYGHE en Kinderen Mijnheer en Mevrouw Maurice DE BOE- HUYGHE en Kinderen Mijnheer Francois NUYENS De Heer Dr en Mevrouw Albert NUYENS en hunne Dochter Mijnheer en Mevrouw Maurice NUYENS en hunne dochter De Farailiën HUYGHE en NUYENS melden Ued. met diepe droefheid het aister- ven van den HEER RENE-EDGARDAUGUSTE Colonel der Genietroepen Commandeur met palm der Kroonorde, Officier in de Leopoldsorde, Ridder in de Leopold II Orde, Militair Kruis le Klas, Oprlofjskruis met 4 palmen. Yverkruis, Vuurkruis, Officier in het Eerelegioen, Frunsch Oorlogskruis ens- hun Echtgenoot, Vader, Zoon, Schoonzoon, Broeder, Schoonbroeder, Oom en teergeliefd familielid, te Ghlin geboien op 18 Juli 1878 en hun smartelijk ontrukt te Sclnierbeek op 23 Oogst 1935. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de bij zetting op het Laekensche Kerkhof, geschiedde in intieiuen kring. Gedenk zijne ziel in uwe gebeden. Schaerbeek, rue Guucheret 196. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid treen doodsbericht zouden ont.. vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. EEN PLECHTIG TE DEUM. De Terugkeer der Kajotters. Na bun triomfantelijken tocht door Brussel ter gelegenheid van het wereldcon gres der Christene Arbeidersjeugd wer den de Kajolters door honderden belang stellenden aan het station afgehaald waarna zij zich groepsgewijs naar de St- Martenskerk begaven waar de Z. E. II. Deken Reyuaert te 21 1/2 uur een plech tig Te Deum zong. DEKENUFEESTEN De Jaarlijksche geburenfeesten der dekenij van de beide Zoutstraten worden dit jaar op 14, 15 en 16 September e. k. gehouden. Hot programma der vermake lijkheden verschijnt eerstdaags in dit dagblad, en zal voorzeker groot en klein bevredigen. Zier Belangrijk Bericht OP Donderdag 12 September aanst. om 8 'u. 's avonds zal' er ten Stadkuize, Groote Feestzaal eene ZEER BELANGRIJKE VOORDRACHT MET LICHTBEELDEN worden gegeven door hr Dokter DE COCK met als onderwerp Het Stikgasvraagstuk Gezien deze zaak iedereen aanbelangt Verwachten we cene talrijke opkomst. Namens het Komiteit van het vraagstuk. De Voorzitter, A. NICIIELS. gps- TENTOONST ELLIN G Er wordt door de leden van de Dokoro- Club, een tentoonstelling gehouden van alle kunstvakken in de zaal Belfort, Groote Markt, Aalst, op 1, 2, 5, 8, 9, 12. en 15 September, 's Zondags van 10 tot 1 en van 4 tot 8 uur. Op de werkdagen van 5 tot 8 uur. Toegang voor eenieder kosteloos. EEN BOTERHAM met Gemengde Siroop Commerciesle Appelgelei •T^beeten, is een snoeperij en een gezond kracht gevend waarlijk spaarzaam voedsel. 4169 DER Onder groote belangstelling en een heerlijk Augustusweder werd, Zondag voormiddag, te 10 uur, de Vijfde Aal- stersche Ilandelsfoor geopend door het stadsbestuur, net inrichtend Comité en de talrijke genoodigden eu belangstel lenden. Vergadering ten Stadkuize Te 10 uur vergaderden de leden van het Stadsbestuur, de feestcommissie, de inrichters, de léden van de pers'en ruim honderd genoodigden, op den binnenkoer van het stadhuis om vandaar, met het muziek der stedelijke Vrije Brandweer, naar de Vlaamsche Legerpupillenschool te trekken, in wier lokalen de Handels foor voor de vijfde maal plaats grijpt. Redevoering van den Heer Schepen van' Openbare WerkenM. De Ridder, Voorzitter van liet stedelijk Feestcomüeit. De Heer Schepen De Ridder zegt mot fierheid de Vijfde Handelsfoor te mogen openen, omdat doorliet inrichten er van een daad van moed, durf en initiatief gesteld wordt, voornamelijk in dezeu tijd van finantieele en economische ontred dering, na vier jaar crisis. Hij wijst op de degelijke inrichting dei- foor, op de eenig mooie versiering dei- lokalen en op het luisterrijk programma der feestelijkheden. Geachte spreker wijst er op dat hot inrichtend comiteit een ruime plaats voorbehouden heeft aan de kunst, de al oude kracht van ons volk, in nauw ver band staande met den groei enden bloei van handel en nijverheid. Verder begroet de geachto spreker, in een sierlijke taal, den li an del d rij ven den Middenstand, de klein-industrie, de firma's uit de grootöijverheid die in onze handelsfoor hunne produkten uitstallen. In gepaste termen wordt gewezen op de noodzakelijkheid te voldoen aan de eischen van de inlandsche koopers, om alzoo de binnenlandsciie markt te vero veren en zooveel mogelijk de vreemde producten den pas af te snijden. De heer De Ridder wijst op de plich ten van het stadsbestuur, er voor te zor gen dat de Middenstand niet wegkwijnt, maar dat een politiek van bescherming, een politiek van ruime tegemoetkoming worde gevoerd. Het leven voor al de klassen der maat schappij is slechts één schakel, en het welvaren van den eenen stand brengt het welvaren van den anderen stand mede, dit moet de groote les wezen, die ons gegeven wordt door onze Handels foor. Om te sluiten, zegt de heer sche pen, dat bot hem een aangename plicht is, de heeren van liet feestcomité, van het bescliermcomité hartelijk te danken, alsook de exposanten, waarmede hij de Vijfde Handelsfoor geopend verklaart. Redevoering van den Heer Burgemeester. Na den Heer Minister en den Heer Senator Moyersoen verontschuldigd te hebben, neemt de Heer Burgemeester naam van liet stadsbestuur, het woord De Heer Nichels dankt al dezeu d hebben medegeholpen om deze Handels foor goed te doen lukken. Hij wijst op den aanmoedigenden steun van het stads bestuur, wanneer het geldt Handel en Nijverheid te doen bloeien. De Heer Burgemeester wijst .op zijne beurt op de schakel welke gevormd wordt door de verschillende klassen Van de maatschap pij, arbeiders, landbouwers, midden standers, handelaars en nijver aars. De onderlinge overeenkomst dier ver schillende standen beduidt «werkeu «welstand», het tegenovergestelde leidt tot geen werken «te kort», De heer Burgemeester drukt de vurige hoop uit dat deze Handelsfoor het hare zal bijbrengen om onze "waar», onze eigen waar te doen koopen en het ver bruik ervan te vermeerderen, aldus werk en koopkracht te verschaffen aan deze die er nu geen bezitten. Hij dankt nogmaals al deze welke bij droegen om deze Handelsfoor te doen lukken en noodigt de genoodigden uit met hem de verschillende standen te bezoeken. Het bezoek aan de Standen Er wordt dan overgegaan tot een be zoek aan do standen. Opvallend is de verscheidenheid en de zorg door de deel nemers aan den dag gelegd om hun koopwaar aau te bieden. Getuige dat al les van den wil van ons volk om deze nare crisistyden te boven te komen. God geve dat het zoo weze en wel zoo haast mogelijk. Muzikaal Concert De Stedelijke Brandweer gaf in den voormiddag het eerste prachtig muzikaal concert. Groote Volkstoeloop Gansch den dag had een groote volks- Het eenige doel van het weeken is de wasch vergemakkelijken. Soda of andere bijtende producten be schadigen de weefsels en maken uwe handen rood en ruw. Maar Vigor is onschadelijk zoo voor linnen als voor handen. Met een beetje Vigor kunt ge uw linnen uitmuntend in de week zetten en het lastige gebruik van groene zeep is afge schaft. Vuil en vlekken zijn losge weekt en het linnen moet enkel nog lichtelijk gewreven worden dat is al wat ge nog te doen hebt. Zoo'n waschdag wordt een gelukkige dag, zonder eenige vermoeienis en uw linnen is schitterend wit. VG 22-079 EEN LEVER PRODUCT toeloop plaats, wat de verzekering geeft van liet wellukken dezer Handelsfooi-. In den namiddag had van 15 tot 17 u. een prachtig radio-concert plaats. Te 17 uur gaf de Koninklijke Fanfare De Jonge Garde» van Moorsel, een concert, en te 20,30 uur was het de beurt aan de Koninklijke Fanfare "Sinte Cecilia», van Hofstade. Deze eerste dag werd in Vlaimsche leut beëindigd met een lollig volksbal, geleid door het Jazz-Orkest Pr. Liebaut. Rond 21 uur werden de hovingen en pleinen prachtig verlicht. Het was een goede inzet. Wij hopen verder het beste ten bate van onze nationale industrie Denderrnonde 7 Eendracht Aalst 0. Scheidsrechter Jorsen leidt de volgen de elftallen DENDERMONDE Gyssels, Raem donck, De Geest, Reyns, Cooreman, De Geest, Raemdonck G., De Bilde, Morel, Mertens, Callebaut. EENDR. AALST De Munter, Geu- bels, Peleman, Verhulst J., Roelandt, De Brauw, Verhuist S., Cornelis, Ver hulst, Van Zandbergen, Van Camp. Eendracht wint den opgooi. De partij vangt met verdeeld spel aan. Stilaan komen de lokalen in de meerderheid. Mortens kogelt in De Munters handen. Aalst ontsnapt en De Geest kan slechts in extremis redden. De Bilde zet de Mun ter aan 't werk en eindelijk op pas van Raemdonck geeft hy de Aalstersche doel man het nakijken. Voor de rust shot Verhulst keihard in keepers handen. Bij de herneming vallen de lokalen seffens aan. Ook doelt Mertens gemak kelijk aan de 'vijfde minuut. De Bilde doet er nog eentje bij. Wanneer Mer tens kort daarop mislukt weet hij nog aan De Bilde te geven die prachtig doelt Na een tiental minuten verdeeld spel, is het weer De Bilde die voor Dender rnonde aanteekent. Op inzenden van Callebaut teekent De Bilde met kopstoot aan. De wedstryd eindigt gansch in Den- dermonde's voordeel met 70, F. C. Hcyst 2 Volharden Aalst 7. Er heerscht slechts matige belangstel ling. De gastheeren beginnen met 9 man en worden gedurende de eerste minuten volkomen ingedrukt. Aalst voert steeds het höoge woord en aan de rust is de stand 20. Na het hernemen heeft Heyst een lich te opflikkering en De Smedt vermindert het achterstel van zijn ploeg. Aalst valt opnieuw duchtig aan en langs De Block, De Coniuck en Goethals wijzen de bord jes weldra 15. Op lokalen aanval zal De Smet nogmaals doelen voor Hcyst. Maar De Coninck en De Block doelen neg eens zoodat liet onvoltallige Heyst met zware cijfers verslagen wordt. Heropening bij Aalst Sport. Na de klassieke rust, en een lichte cefenmatch tegen de III0 bijzondere af- deelingsploeg van V.V. Volharden, komt Blauw-Wit's elftal Woensdag a. s. 28 Augustus, om 7,30 ure uit tegen het sterke team van II0 Provinciale af- deeling, Standaard Denderleeuw. 'Een buitenkansje voor de sportmannen om de nieuwe opstelling van Aalst Sport te komen in oogenschouw nemen. De prijzen van verleden jaar werden behouden, t. t. z. 3 fr. voor niet leden 2 fr. voor leden, invalieden en werkloo- zen op vertoon hunner kaart. Clubkampioensehap van Mijlbeke Sportief Overwinning van De Meersman. Om 2,30 uur werd het vertreksein gegeven door de lokaalhoudster Fientje, aan 13 moedige kleppers. Ze zijn Priem, Huylebroeck, Van Geyt. Herman, De Peus, Merganck, Bomheeck, Priem (junior), De Meersmau, Baekaert, Hulse- baut, Van Oost en Singelyn. Ze rijden tot Erembodegem en dan vier maai de ronde van Mijlbeke. DE KOERS Van in den beginne wordt er heftig doorge draaid en de snelheidsmeter wijst seffens 42 km. per uur. Huylebroeck en Priem zijn de gewel- digsten. 't Is de eene demarage na de andere, ze willen er met hun 2 van door, doch Rombeeck en De Peus waken, en breken iedere poging tot ontsnapping. Na de terugkeer van Erembode gem wint De Meersman in een geweldige race de premie, met een 20 centimeter van Van Geit. Wat verder wint De Pens ook een premie en geeft al wat bij kan om er alleen van door te geraken. De anderen hebben bet gevaar gezien en laten niet los. Op eens, als een pijl uit een boog, vliegt Huylebroeck uit vierde positie, zoo geweldig weg dat hij op de slag 60 m. neemt. De strijd is ingezet. Een geweldige achtervolging vangt aan, wat niet nalaat dat Huylebroeck de premie wint met 35 sec. voorsprong op de groep, die nog uit 7 man bestaat. Frans Priem, die nochtans in prachtform scheen, werd door ongelukken geteisterd, en geeft ontmoedigd op. De jongen bad er veel moed op. want de tranen ïoopen hem van de wangen. Moed, Frans, 't is voor een volgende keer misschien beier. Inmiddels zijn do rennets in aantocht. Daar verschijnt Singelyn op zijn alleen, bij geeft er goed op door, doch zal later afgekeurd wordea om te stayeren. Dat is een slecht teeken, Albert. Weer zijn ze allen bijeen, 't is De Meersman die de premie wint. Van Oost kromt zijn rug, zet zijn armen wijd en is weg, bij neemt tot 100 ui- mant- kan hel legen «Ie vereende krach!en der anderen niet bolwerken, De laals'e ronde is aan gevangen. Herman Domien en Hulsebaut Flor. geven op daarvoor niet weenen, jongens, ge reedt zeer goed, doch de volgende maat, als ge van ongelukken gespaard blijtl, rijdt ge voor zeker in de kopprijzen. Nu is bet bombardement aan de gang. De Meersman lost de anderen en de groep verbrok kelt. De Meersman houdt moedig vol en wint prachtig. Daar verschijnt Fientje weer en geeft aan den overwinnaar twee klinkende kussen en prachtige palm, evenals aan den eersten veteraan Huyle broeck, die er (geloof ik) verlekkerd op was. DE UITSLAG 1. De Meersman Guslaat, Herdersem, 21 kiiom. in 36 min. 45 sec. 2. Priem Jan, op 1 min. 30 sec. 3. Van Geit, op 3 min. 20 sec. 4. Merganck, op 1/2 wiel 6. Van Oost (gevallen) 7. Bombeeck -8. De Peus. Woordje van lof aan bet moedig bestuur der supportersclub Mijlbeke Sportiefom bun prachtige iurichting en bet goed verloop der koers. FRAME. JUNIORS Met de Juniors in liet Park te Vorst Overwinning van S LOS SE Prachtig rijden vanLeoTroch en Maurice Van der Eist Er moeten 50 ronden afgelegd worden van 1800 m. 't zij 90 km. i 't Was een echte vluchtkoers van 't begin tot 't einde. Vele renners zijneenon nieernialei. gedub» beid, wat groote last veroorzaakt aan de aan komst rechters. De Aalstenaar Trocb meende er dikwijls alleen van onder te muizen doch ze lie ten hem niet begaan. Van der Eist bad een on- gelukkigen dag. Eens zal bet beteren, Maurice boud moed jongen Op 't laatste slaa.t Slosse op de vlucht en wint prachtig. De Aankomst 1 SLOSSE Alt. 90 km. in 2 u. 58 m. 2 Cauwenberg op 2 min. 3 Troch op 1 wiel. 4 Margotte, 5 De Wulf, 6 Meert. De andere reunei s werden gelijk gesteld. FRAME, MEN VRAAGT TERSTOND een goe den Fruitplukker bij Jozef Van Mulders, Felix de Hertstraat, 29, Aalst. 1100 GEVRAAGD Leerjongen van 14 a 16 jaar. Garage De Ryck, te MEIRE. 1101

De Volksstem | 1935 | | pagina 3