a Ik waardeer schuimvermoqen m s. VAN DE POELE-STAES Provinciale Wedstrijd voor Konijnenvoorttelers van Belgische Rassen Ter gelegenheid van de vijftigste verjaring der Sunlight Zeep bieden de Savonneries Lever Frères hun wonderbaar product aan in doozen met twee groote stukken. Geduren de een halve eeuw heeft de Sunlight Zeep uitstekende diensten bewezen aan millioenen Belgische huishoud sters, dank zij hare zuiverheid en haar extra schuim vermogen. Ook is zij, als huishoudzeep van eerste hoedanigheid, zeer aanbevelens waardig zoowel voor het toilet als voor de wasch. Ten einde u toe te laten hare hoedanigheden naar waarde te schatten, zullen de Sa vonneries Lever Frères een doos met twee groote stukken ten geschenke 1Van Belgisch Congo tot den BelgischenVerbruiker VOETBAL WIELRIJDEN Eerwaarde Vader Pauius jubileert Met een waar genoegen ven e nen we dat weerom in onze stad een kloosterjubilenm zal gevierd worden en dan nog wol een dubbel. In derdaad het is dit juar vijfentwintig jaar geleden dat eerwaarde vader Pauius van de congregatie van St. Jan de Deo tot overste werd aangesteld Jn het huis van Maria Onbevlekt (De Ridderstr.) en het is meteen ook vijftig jaar geleden dat die zelfde goeie vader Pauius vaarwel zeide aan de wereld om zich geheel te geven aan den Heer en den naaste. Wie onder de echte Aalslenaars kent vader Pauius niet We waren nog kinderen toen we hem al reeds ijverig, altijd op zoek naar nood om te lenigen, door de straten onzer slad zagen loopen, altijd beijverd nooit gehaast, met dien afgemeten pas van iemand die weet wat hij wil en die het goede dat hij doet verborgen wil houden onder het mom van een schijnbare gelijkmoedigheid. En tóch, zoo heel kalm is va der Pauius niet, zijn hart klopt mede den for- sehen slag van het Aalstersch leven. Door zijn fijn aanvoelen der Aalslersche volksziel heeft hij van zich zelf weten te maken een brok van het echle Aalst en de dag dat we vader Pauius niet meer dagelijks op zijn ronde door de slop pen en steegjes zullen ontmoeten, wut de Heer nog een heeie tijd verhindere, dan zal ons hart weehen omdat weerom een perel van het oiide Aalst is weggevallen, maar gelukkig zoo ver zijn we nog niel, want al begint hij al ernstig naar de tachtig te gaan, toch staat vader Pauius nog sterk op de beenen. En dat het ons gegund is dit jubelfeest te vie ren van een niensch die én een heilig klooster ling is én toch ook zoo sterk aanvoelt de sociale nood van zijn volk, doet ons goed aan het harte omdat in deze lijn van malaise, waarin al te dik wijls de geestelijke waarden het moeten afleggen tegen de muterieele, omdat in deze tijd van de pressie zeg ik, hoog voor ons oprijst als een wolkenkrabber vun sloer geloofj de sterke figuur van Eerwaarde vader Pauius. We zijn blij en we zijn lier zulke menschen te kennen en ze zoo dicht bij ons te hebben, want al is vader Pauius ook een van de oude garde, niet zijn hart en zijn ziel staat hij veel dichter bij de jeugd dan velen die in een lichaam van twintig jaar een hart dragen van zeventig. Vader Pauius U brengen wij een eereresaluut uw leven is er een geweest van trouwe plichts betrachting wereldomkeerende daden hebt ge niet gesteld maar veel meer hebt ge gedaan een heel leven hebt ge God bemind, om den naaste hebt ge zeiven vergeten, wat vele groo- ten niel vermogen te doen hebt gij Eerwaarde vader Pauius ons voorgedaan gij hebt ons ge leerd de heele weg die leidt naar de volmaakt heid, uw hee'e- leven heeft ons geleerd: DE PLIC.I11 We dunken er U oin. eniergo, P- S- Eerwaarde vader Pauius heeft uit- driikkclijk deii wensch te kennen gegeven dat hij geene geschenken verlangt te ontvangen, Mocht echter het volk van Aalst er toch aan hou den den jubilaris geschenken aan te bieden dan zou 't hem zeer aangenaam zijn zoo ze de liefda dige werken der congregatie van St- Jan de Deo wilden steunen. Giften zullen dan ook in dank aanvaard worden bij den portier "van het Huis in de Ridderstraat 39 of op het Posteheckiiunime: 1506.48 van het Juvenaat der Broeders van St. Jan de Deo. De jubileumviering gaat door op 10 Sept< ber en wordt ingezet door een plechtige H. Mis opgedragen in de kapel van bet huis. Nadere programmaomschrijving volgt. KAPEL DER IMMERZEELDREEF Op Zondag 1 September zal het twee jaar geleden zijn, dat alhier, de kapel, toegewijd aan O. L. Vr. Onbevlekt Ont vangen, ingezegend werd. Te dier gelegenheid zullen op dien dag de volgende plechtigheden plaats hebben 1. Om 7 uur, H. Communiemis 2. Om 8 1/2 uur, Gezongen mis 8. 's Namiddags a) Om 5 uur, plechtig: wijding van den prachtigen Kruisweg door een Eerw. Pater Capucien, van St Job b) Kruisweg c) Plechtig Lof. Wij hebben de eer al de weldoeners der kapel, en vereerders van O. L. V tot deze sclioone plechtigheid uit te noodigen. terug De Passiespelen opgevoerd Aalst wordt wel eens genoemd hot Vlaamsche Oberammergau. Waarom Omdat in deze kunststad periodiek prach tige Passiespelen worden opgevoerd, en dit vanaf het jaar 1900. De Passiespelers zullen, onder de hoo- ge bescherming hunner geestelijke Overheid, in 1936, met Paschen, terug een reeks machtige opvoeringen geven van het Drama Christi. Machtige Koren, indrukwekkend orkest, heerlijke Reien, indrukwekkende plastische Beeldengroe pen, aangrijpend tooneel, prachtige realistische décors en kleurrijke belich ting zullen van deze opvoeringen mach tige prestaties maken van christelijke kunst. BERICHT VOOR I)E BEDEVAARDERS NAAR HAL. De jaarlijksche bedevaart naar het heiligdom van Onze Lieve Vrouw van Hal heeft plaats op Zatordag 31 Augus tus. Men zal vergaderen bij de Weduwe Hendrik De Saedeleer, Nieuwstraat, om 3 ure 's avonds, om te vertrekken om 8 1 ƒ2 ure stipt. Hel Bestuur BERICHT. De Burgemeester der stad Aalst, maakt bekend dat te begin nen van Zondag 1 September de Fruit markt begint om 6 1/2 u. 's morgens. Uit ons nummer van gisteren weten onze le zers dat er in de Studsjongensschool door de Aalstersclie Maatschappij Hel Pelskonijn een wedstrijd.voor konijnen heeft'plaats gehad. Op aanvraag lal en we hier den uitslag volgen VLAAMSCHE REUZEN Haasleleurig, Oude Rammelaars Gerangschikt in le kalegorie Coessens Jozef Aalst; Sehauwers Maurice Drongen; De Saeger Adolf Denderinonde; Van den Bossche Arthur Aalst; Pelskonijn, bondsram van Aalst. Gerangschikt in 2e kategorie Coessens Joz. Aalst; Petit Jozef id.; Van den Bossche A. id. Gerangschikt in 3e kategorie De Vulder Fr, Aalst. Voedsters Iu le kalegorie De Wael Jozel Aulst; Braeckmun id. Coessens J.id. De Koninck Juu Aalst; De VVnel Louis id.; 2 konijnen van Sehauwers M. Drongen; Van der Poorten J. Aalst. In 2e kategorie: Ecmans L. Aalst; Braecknian id. met 3 konijnen De Craecker P, in.: Van den Bossche A. Aalst met 2.konijnen, Jonge Rammelaars. In le kategorie Eenians L. Aalst; Braeckman id.: Coessens id.; Sehauwers, Drongen; Van den Bossche A. Aalst. In 2e kategorte Braeckman met 6 konijnen Coessens met 3; Schockaert met1; Coppens, Drongen met 1; Van Eyck St Niklaas met 2; Van Bruyssel A. met Jonge VoedstersIn le kalegorie De Bruec- ker Aalst; Braeckman id.;'Coessens id.; Schol- Inert id.; Van der Poorten id.; Sonck A. Nieu- werkerken; Van d. Bossche id.: Luyckx E. id, In 2e kalegorieBraeckman. Coessens, De Vulder, Sonk en Van d. Bossche. Oude Rammelaars In le kategorie Sehauwers Drongen; Van Assche Aalst en Van den Bossche A. Aalst. In 2e kategorie De Corte C. St Niklaas. Oude Voedsters le kategorie De Corte Sint Niklaas. 2il® kategorie Sehauwers en Van d. Bossche. Jonge Rammelaarsls kategorie: Eemans L.. Aalst; 2e kategorieDe Corte St Niklaas. Jonge Voedsters le kalegorie Coppens M. Drongen; Sehauwers id.; Van Bruyssel met twee konijnen Aalst; Van der Poorten en Van den Bossche Aalst. 2e kategorie De Corle St Niklaas. WITTE Oude Rammelaars le kategorie De Saeger A. Dendermonde. De Rouck Al. Drong. Oude Voedstersle kalegorie: Braeckman Aalst en Alf. De Rouck Drongen met 2 konijnen 2e kategorie Braeckman. Jonge Voedsters le kategorie Braeckman Van Steenlandt en Eeckman. 2e kategorie Eeckman, BLAUWE van ST NIKLAAS. Jonge Rammelaars: le kategorie Van Eynde J, St Niklaas; Van Steenlandt id. Beeck- man id. Versele E. id. Spellemans id, 2e kategorie dezelfde mededingers als voor de eerste. Jonge Voedsters. le kategorie Van Eyn de St Niklaes, Van Steenlandt met 3 konijnen. BLAUWE van BEVEREN. Oude Rammelaars. le kategorie Neer hofvrienden Beveren Waas. 2e kategorie De Dapper II. Drongen. Oude Voedsters. le kategorie Neerhol- vrienden met 3 konijnen; De Dapper met 2. Jonge Rammelaars. le kategorie Neer hofvrienden met 6 konijnen. 2e kategorie Noerhof vrienden met 8 konijnen Jonge Voedsters. le kategorie Neerhof vrienden met 10 konijnen. 2de kalegorie Neerhofvrienden met 2 konij nen Van Eyck St Niklaas. WITTE van BEVEREN, Oude Rammelaars. le kategorieNeer hofvrienden, Oude Voedster. vrienden, WITTE van DENDERMONDE Jonge Rammelaars, le kategorie: Mer- tens J. Aalst, Schollaert A. id, Oude Voedsters. le kategorie: De Koninck J. Aalst; Mertens J. id. Schollaert Alb. id. Jonge Voedsters. le kategorie Mertens J. Aalst; De Craecker id. 2e kategorie dezelfde deelnemers als voor de lste. geven aan al de personen die aan hun adres 1 50, Koninklijke Straat, Brussel, onder briefomslag, dus ge frankeerd met postzegel van 70 centiem, deze uitgeknipte annonce laten geworden. Dit aanbod is slechts geldig tot den 31 sten Au gustus 1935. Er zal maar één doos per gezin gegeven worden. Als ge zeep koopt overtuig u of men u wel de echte Sunlight Zeep levert, ze wordt verkocht in doozen met twee groote stukken en deze moeten elk het merk "Sunlight Zeep" dragen. S. 50-2-18 bfl le kategorie Neerhof- HAASKONIJNEN Oude Rammelaars. le Kategorie 2 ko nijnen, van De Rouck, Drongen. Oude Voedsters. le kategorie 2 konijnen De Rouck Drongen. Jonge Rammelaar. le kategorie Alfred De Rouck, Drongen. Al deze konijnen werden op Zaterdag 24, Zondag 25 en Maandag 26 Oogst tentoongesteld. BURGERLIJKE STAND VAN AALST GEBOORTEN Mannelijk 12 Vrouwelijk 13 HUWELIJKEN Leon Sergeant, handelaar. Binnenstraat, met Hermina De Coninck z. b. Binnenstraat. Clemens Dooms, meubeim, Denderm. stw. met Maria Van Heddegem, textielbew. Guldenb. pi. Ludovicus De Meyst, meubeim. Moorsel, met Hortensia Van Vaerenbergh, breist. Langeslraat Giuseppe Zuliani, mozaieklegger Beekveldstr. met Maria De Bruyne, haarkapster Moorselbaan. Daniel Kiekens, zijdebew. Binnenstraat met Ludovica Verlée, breister Binnenstraat. Philemon Bicqué, kaloeubew. Ing. V. Bemten mot Germana Mornae, breist. Oud. Dm. stwg. Adolf De Sadeleer, metaalbew. Gentschestw. mei Gabrielle Lucas, naaister Binnenstraat. OVERLIJDENS Maria Van der Stricht, echtg. Cyrille Talloen. b-68j. Gheeraerdtslaan. Leo M&tthys, wr Leonie De Bie, echtg, Maria D'Herde, z. b. 76 j, Koolstraat. Emma Van Geert, echtg. Alfred Medaerts, z. b. 60 j. Jan Bylstraat. Cecilia Herman, echtg. Petrus Van Geert, breister, 39 j. Za velbaan. Maria Bueyens, wr Beuedikl Mavart z. b. 68 j. Vrijheidstraat. Benedictus Boxstael. dienstknecht. 71 j. Leo- poldlaan. Elisa Van Londersele, wr. Guslaaf Schouppe, b. 73 j. wonende te Aygem. Amandine Blanckaert, echtg. Jozef Van der Camrnen, z. b. 43 j. Pieter Couekestraat. Frans Borrns, echt. Maria Beckers, meester gast 61 j. Nieuwbeokstraat. Kinderen onder-de 7 jaren. VLAAMSCHE TOERISTENBOND Zondag1 September Autotocht naar Gaasbeek. Terug over O. L. Vrouw Lombeek, Prijs 12 fr., bedoek aan 't kasteel in begrepen. Vertrek te 13 uur, op de Gr. Markt. Dadelijk inschreven, De Vilanderstraat, 39, Aalst. VERLOREN Stopsel van essence vergaarbak auto Miner va. Terug te bren gen Parklaan 27. 1109 MICKEY CLUB (Tak Aalst) van de Vlaamsche Kampeer-Centrale, richt op Zaterdag 31 Aug. en op Zondag September een week-end-kampeer- tocht in naar Gent, om aldaar deel te ne men aan de inhuldiging van een nieuw V.K.C. kampeerterrein en aan de fees telijkheden, die da&r'ïnee verband hou den. De kampeerders vertrekken Zaterdag 31 Aug. op de Groote Markt te 18 ure De Fietsers 'sZondags op dezelfde plaats te 7,30 u. EEN BOTERHAM met Gemengde Siroop Commercieel* Appelgelei geheeten, fs een snoeperij en een gezond kracht- gevend waarlijk spaarzaam voedsel. 4169 DIJ VOLHARDEN VOLHARDEN OP REIS Het reisje van Volharden naar de kust, om er F. C. Heist te ontmoeten, zal nog lang in liet geheugen blijven van spelers, supporters en jestuur. Van 's morgens vroeg was de zon van de partij, en wanneer de trein rond 8 uur, ons meevoerde, was iedereen gezellig gezeten tus- schen vrienden en familieleden. Een gansche schaar Aalstersclie badgusten had er aan ge houden ons te verwelkomen aan 't station van Heist. Tot 's middags 1 uur, werd er op het strand genoten van de veringken der ze»- Een gezellig eetmaal bij Torten Goetinck (Gaston's lesten vriend) besloot den middag. De match, om 4 uur, lokte enkel 'n SOOlai liefhebbers, meest badgasten. Deze voetbalken? ners waren verwonderd over het schoon passen- spel onzer jongens. Bij Heist ontbraken 2 spe lers die onmiddellijk konden vervangen worden door de opgeroepen invallers. Na 5 minuten speelden zij voltallig en dan begon maar eerst het bombardement. Hoeveel ballen moest de keeper stoppen, hoeveel kogels vlogen te pleller op de latten Bij de rust was de stand 0-2. De tweede time was het Waterloo der kust- jongens. Toch verdedigden zij zich vinnig en wisten 2 maal met succes door te breken. Maar onze voorlijn, flink gesteund door de halflijn, passeerde met brio door de backs en bracht den stand op 2-7. Bij den terugkeer zag men de voldoening van ne gezellige» dag op eenieders gelaat 'n Echten verbroederingsuitstap waaruit blijkt dat bestuur spelers en supporters dit jaar éénen bund willen vormen, geschukeld door vriendschap en tucht. F. C. AXEL OP BEZOEK 'n Woordje over onze bezoekers van Zondag a. s. 1 September, F. C. Axel speelde twee jaar geleden iu de Hollandsche tweede klasse (onge veer onze eerste divisie). Zij zakten af. maar werden verleden seizoen terug de onbetwistbare kampioenen hunner serie. De overgangskompc- titie wordt dan betwist tusschen de serie-kain- pioenen en de 2 afdalers. In dezen eindstrijd hebben ze gefaald door het uitvallen van hunnen klas keeper, Op den heenwedstrijd vau 17 Oogst II. won nen we kansrijk met 2l.Onze gasten van Zon dag a. s. zijn belust op weerwraak. Wie 'n haid betwiste match wil zien en te vens bestatigen of Volharden klaar is voor bet komende seizoen, zal zich voor 3 uur begeven naar bet prachtige terrein van den Asscheren- dries. Groen Zwart. Aalst SportStandaard Denderleeutv heden Woensdag 28 Augustus om 7.30 u. Van avond oin 7 u, 30 wordt de aftrap geflo ten van bovenvermelde match. Zonder twijfel wordt dat een boeiende voetbalavond, daar bei de elftallen wijzigingen ondergaan hebben. We zijn benieuwd te zien wat Blauw Wit zal uit brengen tegen het aalvlugge Provinciale team, De prijzen van verleden jaar zijn behouden, zoodal de niet-leden 3 fr. betalen, «le leden en werkloo/.en 2 fr. Ook de invaliedan zullen van nu at aan op vertoon hunner kaart, van dezelfde vermindering genieten. Blauw-Wit. Gustuaf De Meersman, kampioen der club 193$ heeft de 21 km. afgelegd in 36 min 45 sec., wat een gemiddelte daarslelt van 36 km. 980 m. Beste gelukwenschen aan Gustaaf voor zijn prachtige prestatie. Op de tweede plaats vinden we Jan Priem. Hij ook heelt bier zijn best gedaan, 't Was lang geleden dat we Priem z«*o hard zagen rijden, genre Mac-Namarudoe zoo voort Juu ge zijt op den goeden weg. Dan volgde de groep waarin de onstuimige Van Geit, de anderen van 't leer gaf en prachtig den spurt won voor Merganck, Iluylebroeck, Vau Oost, Bonibeeck en De Pcus. Verder waren Backaert en Singelyn samen. De eerstgenoemde eindigde zeer frisch, hij had zich in een bevoorradingskonlrool te goed gedaan aan alles wat den dorst wegneemt. Eeu bijzondere vermelding voor den eersten veteraan Iluylebroeck Jozef, die schitterend de 5de plaats bemachtigde en clubkampioen der ve teranen 1935 is. Gij hebt nog flinke beenen Jef. Bij de ongeluksvogels hebben we een tweede Georges Ronsse gezien, die door liet noodlot getroffen, zijn leed moeilijk kon verbergen. Allo Frans, houd moed jongen, 't zal de naaste koer beter zijn We hadden ook nog Herman Domien en Hutsebaut Tweemaal te reke vielen ze plat. maakten fel jacht op de groep, doch zagen hem nooit meer terug en gaven wat later op. Domien en Florent, in 't vervolg uwe gonfleurs niet meer vergeten, zulle Om te sluiten een woordje van lof aan het wakkere bestuur der supportersclub «Mijlbeke Sportief» met aan het hoofd het sympathieke Flupken Lang leven de kampioenen Lang leve de supportersclub «Mijlbeke Spor tief» 1 dat wenscht FRAME. KRUIM ELKE NS Na het Clubkampioenschap van u Mijlbeke Sportief Het clubkampioenschap van «Mijlbeke Spor tief» mag zeer wel geslaagd lieeten. De 13 ren ners die opgekomen waren, zijn de beste hard rijders der club; want dat bewijst trouwens den uitslag. OOSTENDSCH VISCHHUIS Sohtrroveldslraat, 46, Aalst Vanaf Donderdag morgen te verkrij* gen TONGEN, Groote SCHELVISCH, ROG, PLADIJS, MAKRO, MOOIE MEIDEN. 1108 Spoedige bediening. Têl. 968. Men bestelt ten hulif. TE HUREN schoon burgerihuis, j met hof, Cepucienenlaan 60 Aalst. Voorwaarden zelfde laan 70. 1107 TE KOOP uit oorzaak uitscheiding van bedrijf. Auto Camion Chevrolet draagver. mogpn 1800 k., goede staat. Zich te bevra» gen Nieuwbrugsiraat, 9. T/S, 1106

De Volksstem | 1935 | | pagina 3