Rijkdom en Armoede Doodelijk ongeval te Melen Os Koningskindereftvernemsn dat hun Moedernen hsen is Qroote brand teTurnhout Op een maand tijds verloor ze 5 kilo van haar overvloedig vet De Petroleumkoncessies in Abessinië voorzien van de «offieieele kaart van oorlogsganiputeerde» Off Dinsdag 3 September te Antwerpen, Middenstatie, te 7 uur. -Vertrek rond 7.30 u Te Brus sel: H-cig.ierplein voor de .Noordstatie te 8. 15 ure om in groep te gaan naar de Paleizen-plaats, waar een gedeelte van 't voetpad voor bel paleis «Belle-Vue» liun voorbehouden is. Donkere kleedij; eereteekèns. NATIONAAL VERBOND DER OUD KRIJGSGEVANGENEN IN DUITSCHLAND Op Dinsdag -3 September zullen de vmd-st rijders gegroepeerd volgens hun Bonden de haag vormen op den door tocht van dem rouwstoet van li. M. Ko ningin Astrid. Veireeniging om- 8,30 u. 's morgens in het federaal lokaal Kolenmarktstr., 53 te Brussel. Zwarte of donkere kleederen:; eeretee kens groiot model, federaal herken ningstekken verplichtend, prijsvermin dering van 50% op vertoon.der leden- kaart. N. V. DER VERMINKTE EN INVALIEDE SOLDATEN VAN DEN OORLOG De Afdeeling Antwerpen van het Na tionaal Verbond van oorlogsinvaliden bericht hare leden dat de bijeenkomst voor deelname aan de begrafenis van Koningin Astrid z,al plaats liebben Dins dag morgen te 7 uur in. de Middenstatie. De bijeenkomst, te Brussel om 9 uur aangeduid op sector 5, Havenlaan op de boogie der Maria-Christinestraat. Be leefd verzoek zwarte of donkere kleedij te dragen. Eereteekens groot formaat. EEN MONUMENT ZAL TE KUSSNAC'HT OPGERICHT WORDEN Op initiatief van de koolmijn van Bois du Luc cn zijn bestuurder-beheer der M. Leon Andró, is Zaterdag een Jto- miteit gesticht voor .het. oprichten van een monument aan Koningin Astrid op de plaats waas bet tragisch ongeluk zich voorgedaan beeft. Verscheidene belangrijke koolnïTjnen liebben reeds hmnne toetreding gestuurd. De koolmijn van Bois du Luc, aan het h-oofd der openbare inschrijving, heefP voor 25.000 Zwitser scire franken inge- "teekend. Voetslappen zullen bij de Zwitsérscbe regeering worden gedaan, door afstand van een grond, tot. oprichting van het monument. DE VREEMDE AFGEVAARDIGDEN OP DE LIJKPLECHTIGHEDEN Ziehier de lijst der bijzondere zendin gen (tot hiertoe aangekondigd) welke de lijkpleehtigheden van H. M. Koningin Astrid zullen bijwonen Enigeland Z. K. H. de Hertog van York. Bulgarije Z. K. H. Prins Cyrille. Denemarken Z. K. H. do Kroonprins H. K. H. de erfprinses. en een gevolg sa mengesteld uit twee' personen.. Egypte Z. Exc. M. Zlacky El Ibrachy Pacha, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Brussel. Frankrijk: M. Lou.is Marin, staatsmi nister, vertegenwoordiger van de Re publiek, vergezeld van Luitenant-Golo- nel Stoffel M. Loon Bérard, onder voorzitter van den raad, zegelbewaar der, vertegenwoordiger der Fraheche regeering, vergezeld van M. de Fonte Marie, geattacheerd aan den dienst van het protokool; M. Laroche, gezant van Frankrijk te Brussel, vertegenwoordi ger van M. Laval, voorzitter van den Raad. Guatemala M. Delhaye, konsul te Brussel. 37sle Vervolg. Beminde Laura mij zoo innig, als ïk liaar lief heb, dan zdu ik haar vergeef mij mijne openhartigheid ondanks alle beletselen, tot mijne vrouw zien te maken. Maar zulk een geluk is niet voör mij weggelegd. Ik heb met baar gesproken en Zij wees u af Zij liet mij blijken, dat zij miij slechts als een broeder kon liefhebben. O, laat u daardoor niet ontmoedi gen, béste Lovell. Niets is veranderlij ker dan bet hart eener vrouw op dien leeflijd, waarin mijnedochter zicli be vindt. Tracht bet met haar eens te wor den; ik zal u geen moeilijkheden in den weg leggen, daar ik mij verzekerd boud, dat gij haar oprecht lief hebt. Ik dank u, zeide Arthur de hand van den lieer Waller drukkende, die de ze hem vertrouwelijk toereikte. Hij wil de er nog iets bijvoegen, maar de woor den bestierven hem op de lippen want, eensklaps rees het vermoeden bij hem op, dat de aanmoediging, die de bankier hem schonk, uit de zucht ontsproot om zich van zijne dochter te ontdoen wier hijzijn hem blijkbaar benauwde. Ik kan mij heden avond niet met de dames bemoeien, ging Henry Walter na een oogenblik zwiijgens voort, ter wijl hij schelde, want ik moet eenige papieren voor liet kantoor in orde bren gen. Zoo gij Laura en juffrouw Madden gezelschap wilt houden, zult gij mij ge noegen doen. Italië Z. K. H. de Prins van Pie- mont de.- majoor-generaal Ayrnonio, algemeen vleugeladjudant van Z. K. H. de kapitein der Grenadiers don Ferdi- narido Garjgnani di Ijolvo, dienst-vleu- geladjudant een officier. -Letland M. Lasóin, minister van liet land te Brussel, welke de republiek en de1 regeering zal vertegenwoordiger. Orde van Malta Z. Exc. graaf della Faille de Leverghem, eeregezant van Z. M. Koning der Belgen, balj.uw coad jutor der Belgische Veree'niging. Tclieko Slowakije Z. E. M. Vladimir Slavik, buitengewoon -gezant en gevol machtigd minister dér Républiek te Brussel. Rumenie Kolonel N. Drosso, Groot meester van het koninklijk Hof te Ru- menie, vertegenwoordiger van Koning Carol Z. E. prins Ghika, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Rumenie te Brussel, vertegenwoordiger der regeering. Zweden Z. K. H. de Kroonprins en H. K. H, de erfprinses, vergezeld van leen gevolg siarfié'n gesteld uit eene eere- |dame, van den Hof-maarschalk én één jvleugeladjudanit. Hongarije Gga-af Woracziczky,zaak gelastigde van Hongarije» te Brussel vertegenwoordiger van dén regent van Hongarije. Nederland r Jonkheer Boreel van Oldenoller, igroot-maarseihalk van het Hof, en Jonkheer Dedel, kamerheer. Polen- M. Wladyslaw Riaczkiewicz, voivode van Crakaiu-, gewezen maar schalk van den Senaat, gewezen minis»- ter van Binnenlandsehe Zaken. NA AFLOOP VAN DEN LIJKDIENST Na afloop1 van den lijkdienst, om alle moeilijkheden laan den uitgang der Ko- legiale kerk te vermijden, zijn de vol gende maatregelen getroffen de Ko ning, de Prinsen, Hunne Huizen en Bij zondere zendingen stijgen in hun rij tuigen op den dorpel der kerk. De hoofden der vreemde diplomatie ke zendingen nemen hun rijtuig in de Jonkerstraat. De voorzitters der Kamers de minis ters en de personaliteiten met persoon lijken voorhang, vervoegen hun rijtuig •o,p het Leuvensch plein de leden van de twee Kamers nemen het hunne fn de Leuvenscbestraat (achter de minis teries en Parlement. De Jonkerstraat, het Leuivensch plein en de Leuvensche weg zullen geheel in genomen zijn door de auto's en het pu bliek wordt er dus niet toegelaten. De auto's waarin deze drie- groepen van personaliteiten zijn gezeten, zetten zich in beweging in een volgorde, die zal worden aangeduid door politiekom- missarissen. HET OVERBRENGEN VAN DE BLOEMEN NAAR LAKEN Nadat do offieieele stoet in Simte Gtoe- delc is aangekomen worden de bloe menkransen die in het Paleis van Brus sel zTjn neergelegd stoetsgewijze gedra gen na,ar de kerk van Laken en wel langs de Koninklijkestraat, de Palei- zenstraat .en de Koniniginnenlaan. Deze bloemen worden gedragen door soldaten uit de regimenten van het gar nizoen. De stoet trekt dus langs bovenvermel de straten tijdens de godsdienstplech tigheid in Sinte G'oedelo. VERSLAG DER BEGRAFENISPLECH TIGHEDEN VAN DE KONINGIN ZAL PER RADIO UITGEZONDEN WORDEN. Heden Dinsdag zal het N. R. I. op zijn beide golflengten gesproken verrlag uit zenden. van de begrafenisplechtigheden van H. M. èKoningin Astrid. Nadat deze het vertrek verlaten had, vroeg de bankier aan een binnentredend bediende Waar heeft men de bagage gela ten, die ik uit Southampton verzonden heb. Al uwe koffers zijn boven in de poormalige slaapkamer van den heer Percival neergezet, mijnheer. Goed. Laat licht in die kamer aan steken en de koffers en de valiezen openmaken. Hij overhandigde den bediende een sleutelring en volgde hem -op den voet. Bij den trap bleef hij staan daar de stem eener vrouw die in liet- voorportaal met den portier in gesprek was, zijne aandacht trok. Dit portaal was .van den gang met een dubbele deur gescheiden boven welke zich open traliewerk be vond, zoodat de heer Walter de vrouw niet zien maar haar duidelijk verstaan kon. Ik heet. Mathilda Wilmot, zeide zij. Uw meester liet mij te Winchester zeggen, dal hij mij te woord zou staan maai* verliet de stad, zonder dat ik liern gesproken had. Ik hoop, dat het hem thans gelegen komt, mij te ontvangen. De toon, waarop deze woorden ge sproken werden was verre, van ruw of onbeschoft, maar daarentegen zoo ern stig,dat hij een dieperen indruk teweeg*. bracht dan de hevigste drift veroorzaakt zou hebben. De lieer Waller is aan tafel, ant woordde de portier, en gilj begrijpt wel lieve juffrouw, dat ik er niet aan den ken kan om hem de eerste mae.1 dat hij hier eet. te storen. Kom morgen voormiddag tering, dan zal ik u aanclie- Zootals rëeds werd gemeld; werden «le liev.e kindertjes van "Kofnürtg Leopold, die reeds uit Zwitserland waren weerge keerd. als er liet tragiscb nieuws werd vernomen', niet dadelijk op de hoogte gebracht van het vreeseljjk^.ongeluk dat aan hunne geliefde moeder was overko men. Zoolang mogelijk heeft irten getracht de reine kinderzieltjes dexe ontroering te besparen doch men nnpes.t er toen willens» nillens eens toe overgaan en de koning had dan ook réeds Vrijdag morgen het verlangen uitgedrukt zijne kinderen zelf op de hoogte le brengen. Mevr. du Roy de Bliccjuy, eeredame van het Hof. heeft den réeds al te zwaar beproefden vorst deiè 'piiiilijke taak willen besparen en heeft de prinsesjes met grootste omzichtigheid haar inge geven door haar eigen teergevoelig moe derhart, op de hoogte gebracht van* het tragisch gebeuren. Zij is de kinderen gaan opzoeken op het kasteel van Stuiven berg. Prinses Josepliina-Charlotta, die iiiui reeds zeven jaar oud is», speelde samen met h:aar broertje,-de vijfjarige priris Böudowijn, in de lanen van het kasteel. Ze kwamen aanstonds toegieloopèn, toen men hen binnenriep. - -i Mevr. du Roy de Biïcquy liad alle moeite -om hiaa'r t.raiién 'të 'bedwingen' toen de. kinderen bij haar werden ge bracht en .zij met stille stern aan de on schuldige kindjes- vertelde varx hun moeder die een verre reis had onderno men naar een vreemd land waarvan men soms nooit meer teingkomt. Neen, ilc geloof het. niet. Neen... nooit zal uw brave moeder .nog .teraijg .bij II kunnen komen om U te omhelzen en U goeden nacht te kussen als ge 's- avonds •naar uw bedje gaat... Prinses Josephina-Gharlotta had liet weldra begrepen en het arme, moeder- looze kind, barstte los- in luide snikken. De omstaanders koi^dqn hunne tranen, tranen van innig medelijden met de .ar me kinderen die den rijkdom van een goede moeder voortaan moeten missen, niet langer bedwingen. Prins Boudewijn begreep niet dade lijk 't verdriet van zijn oudere zuster, doch werd weldra aangegrepen door de diepe droefheid der prastaanders- en barstte eveneens in tranen uit. De hofdame heeft de ongelukkige, moederlooze prinsjes aan" haar hart ge drukt en- hun schrijnend wee met woor den van gelatenheid en troost verzacht. Enkele oogenblikken later heeft ook' de koning, tot. in de ziel ontroerd, zijn lieve kinderen, den kos-tbaarsten schat die zijn betreurde vorstelijke ec.htge- noote hem heeft nagelaten, komen om helzen... Turnhout werd eens. te meer in op schudding igebracht door een. zwaren brand. Te Oud-Turnhout heeft M. Jan Vueghs, in den loop van ëen Zomer van vorig jaar in de afhankelijkheden van het oud domein «Het Zwaenèleven» een der belangrijkst^ leerlooierijen geves tigd van de provincie. Vijf-en-veertig werklieden waren er aan den arbeid. Onilia.ngs worden twee nieuwe Vleugels bijgebouwd, ieder van 50 meters lengte en met twee verdiepingen. Zondagmorgen, rond 1 u. 30 werden de pompiers van Turnhout verwittigd dat een geweldige brand uitgebroken was in- de leerlooierij. Onder bevel van M. Alois Verrees, begave-n ze zich onmiddellijk met hun la.utopomp eni al hun materiaal ter plaat se. Bij hun aankomst 'hadden de 'Vlam men reeds een angstwekkende uitbrei ding genomen. Na eem iniir blusschen gelukten de moedige en volhardende brandweerlieden er niettemin in- de ou de toren, evenals de gebouwen, waar het kostelijkste leder was .geborgen te vrij waren. Ze bleven evenwel nog geruimen tijd ter plaatse om dé- smeulende puinen te besproeien. Volgens de eerste schattingen zou de schade niet minder dan drie millioen frank bedragen. nen. Henry Walter wenklé den bediende, die boven aan: den trap stond, om hem weder naar de eetzaal te volgen. Hij zette zich hier aan eene. schrijftafel ne der en schreef De heer Walter doet de persoon, die zich de dochter van Jozef Wilmot noemt, weten, dat hij haar niet kan ont vangen, en raadt haar-welmeenend, om om alle verdere .pogingen tot het be reiken van het doel te laten varen. Zij ontvangt hierbij eene som van zeven honderd gulden, die. wónneer zij zich verstandig gedraagt en den heer Walter voortaan met rust laat, weldra door verdere bijdragen zal worden gevolgd.» Hij nam eene banknoot'u<it zijne por tefeuille, sloof ze met het briefje in een omslag en gelastte den bediende dit aan de vrouw te geven, die zich nog in het voorhuis -ophield. Hij bleef op den dremipel van het vertrek staan en luis terde met ingehouden adem naar Ma thilda's antwoord. Hij behoefde niet lang te wachten want, nauwelijks had zij .zijn schrijven gelezen, of zij zeide hem met eene stem die ditmaal door den gang weerklonk Zeg aan uw meestér, dat ik liever van honger zou sterven, dan iets van hem aan le nemen en vergeet niet te vertellen wat ik met ziijn geschenk ge daan heb. Henry Walter hoorde duidelijk het scheuren van een stuk papier, en een oogenblik later werd de deur van liet hotel achter Mathilda Wilmot gesloten. De niillionnair loosde, nadat de be diende hem haar antwoord gebracht had een diepen z-uicht. Spoedig beurde hij Hare verstopping is genezen Hieronder volgt de brief eener vrouw «die te vet w;as». Alle lezeressen die in 'dezelfde voorwaarden verkeeren, zullen .met belangstelling den brièf lezen. «Ik was waarlijk veel te vet env ik heb besloten de Krtmschen Salts, te nemen. Sinds 'een. maand dat ik ze neem, ben ik 5 kilo vermagerd, zonder een enkel re giem te volgen. Is dat niet wonderbaar Ik voeg er ook bij dat ik van mijn verstopping verlost ben en dat. ik mij ook veel meer op mijn gemak gevoel. Ik ga dus de Kruschêhi Salts'voortnemen. Mevr. L. L. Welk is de oorzaak der zwaarlijvig heid Meestendeels de gebrekkige wer king der lever die niet bij machte is ha_ re rol van: verdelgster der vetten te ver vullen, alsook de traagheid van onze andere organen, die de s-chadeliljke stof fen moeten verwijderen (meren-, groo- ten darm). De afval van de voeding, 'in plaats van regelmatig verwijderd .le worden, worden omgezet in slechte vetten. De Kruschen Salts herstellen het or ganism. Zij prikkelen, -de lever, de nie ren, den grooten darm, elk dier organen in zijne afzonderlijke werking. Zij ver zekeren een volmaakte .en regelmatige «afvoering» van al de voedingsafvallcn en al de giften van het bloed. De ver- fitopping i-s voortjaan piitg.esloten. Dp slechte vetten beginnen te smelten. Gilj komt trapsgewijze maar zeker tot uw normaal gewicht, tot een .evenwichtige gezondheid, tot een jonkheid en een nieuwe slankheid terug. Kruschen Salts, is te bekomen in alle tapotheken, 12,75 fr. de gewone flêsch, 22 fr. de groole flesch. De clie-cncessies in Abessynie De overeenkomst officieel bevestigd In een Zaterdagvoormiddag gepubli ceerde mededeeling bevestigt de re geering van Abess'inië het bericht, dat zilj een overeenkomst heeft gesloten met een Britsch-Amerikiaansche maat schappij, waarbij deze maatschappij de uitbating verkrijgt van de petroleum- bronmen in een uitgebreid gebied ltaogs Italiaansch Somaliland en Eritrea. Dit gebied omvat bijna de helft vtan het Abessynisoh grondgebied. De bepalingen van het contract Naar verluidt heeft de Engelsch-Ame- rika-ansclie maatschappij African Ex ploitation and Development Corpora tion», waaraan de Negus concessies verleend heeft vo-or de uitbialing van de doemschatten van ongeveer de helft van het Ethiopisch grondgebied, het recht, indien zich een no-otoestand voordoet, de met de Abesynische reigeering geslo- tein overeenkonfsit met een termijn van negentig dagen op' te zeggen. Bij onteigening van de verschillende gebieden, w:a:arin de maatschappij werk zaam zal zijn, heefl- de regeering baar steun beloofd. De maatschappij beeft het recht, alle soorten van bitumineuse grondstoffen te exploiteeren. Zij heteft ook de voor keur bij hét verleènen van verdere ver gunningen bij de ontdekking van edele etalen en edelstèenen. De maatschappij is contractueel ver plicht binnen een jaar een plan: op te stellen en dan binnen vijf jaar met bo xen te beginnen, totdat genoejg pelro- •echter het hoofd weder op en verliet, ongeduldig de schouders ophalende, het vertrek. Hij begaf zich langs de helder ver lichte, breede trap naar de vertrekken vroeger door Percival Walter op de tweede verdieping bewoond, en die, hoe prachtig ook gemeubeld, een eenigszins somber aanzien hadden, hetwelk op Henry Walter een onaangenamen in druk scheen le maken. Toen hij de kamer binnentrad, was cle knecht nog bezig met het openmaken der kisten, koffers en valiezen van al lerlei grootte en vorm, die de bankier uit Indie had medegebracht. Is ér vérder niets van uwen dienst mijnheer vroeg 'de bediende nadat hij zijne taak volbracht had. Neen, antw;oordde de bankier. Zeg aan juffrouw Walter, dat ik haar waar schijnlijk heden avond niet meer zien zal, en morgen op den middag naar Maudesley Abbey wenscli le vertrekken. Laat zij en juffrouw Madden zich daar naar inrichten, en zorg. dat ik in mijne bezigheden niet gestoord worde. De bediende vertrok. Henry Walter ging naar de deur, wachtte, totdat hij de voetstappen van den knecht niet meer hoorde, en draaide toen de deur op slot. Hij nam thans al de boeken en papieren, die zich in dé geopende kof fers en kisten bevonden, en legde ze op de in het midden van het vertrek staan de groote tafel, waarna hij aan (Tie 'tafel plaats nam om die papieren in te zien en te schiften. Met dezen arbeid bracht hij verschei dene uren door. Evenals: wij hem te Winchester in het hotel zagep doen. loum ontdekt is, om de Ethiopische be hoeften te dekken en om bovendien [jaarlijks twee en een half millioen ton* petroleum uit te voeren. De uitvoer zal in Ahessynic asm geert belastingen en douanerechten onderhe vig zijn. Zoodra een geschikte haven) gevonden is, moet met den aanleg van pijpleidin gen begonnen worden. 'De maatschappij beschikt over eert kapitaal van 5000 shares, elk ter waar de van 100 dollar n-ominaal. Dé statut en machtigen de maat schap pij tot het boren naar petroleumproduc- ten en het. zoeken naar edeges teenten, goud, zilver en asphalt. Verder mógen natuurlijke bronnen worden geëxploi teerd en uitgebaat; Het kapitaal voor de' onderneming in Abessynie is vastgesteld op 50 millioen dollar. Bovendien is in d.e overeenkoms«t met den Negus bepaald, dat de regee ring van Abessynie jaarlijks, tot de onto ginningsihstellingèn geheel gereed zui den zijn, vijf millioen dollar ontvangt. De maatschappij zal van de olievelden een pijpleiding ter lengte van ongeveer 500 kirt. over Geludia en Harrar naar de zee lateni leggen. Dé kos'ten van het aanleggen der ölië- leiding'worden óp 15 millïöéh dóllar ge schat. De voorbereidende werkzaamheden der geologen voor do horingen beginnen reeds over eenige weken. Londen, 21 Sept. Zondagavond, om 21 u., had de Engelsche regecring nog geen antwoord ontvangen op haar vraag om inlichtingen aan den Engelschen ge zant te Addis-Abeba gestuiu-rd in verband met do zaak Rickctt. Maatregelen: zijn getroffen opdat de mededeeling van sir Sidney Barton, dié wordt ingewacht, onmiddellijk zou wor den ontcijferd en aan de ministers zou worden overgemaakt. Tien millioen pond sterling in hel spet Parijs, 1 &ept-. Volgens de «Petit PaTision», vertegenwoordigen de be langen, die in het spel zijn met de En- gelsch-Amerikaansohe petroleumkonces sies im Abessinie een bedrag vian 10 mil lioen pond sterling (147.450.000 fr.) Zondagnamiddag omstreeks 13 our 40, greep er op do Neckerspoel, ter hoogte van de Vrijgeweidestraat, te Mechelen, een doodelijk ongeval plaats. Rond gemeld uur kwam uit de rich ting van de.Pasbrug, de electrieke tram aangereden, die aldaar te 13 uur 36 vertrokken was. Uit de richting van de stad kwam de genaamde De Vos, Frans, fruithandelaar, wonende Zeelstraat, met zijn vrachtauto aangehold. Een zekere Van dér Vliet Karei, buildrager eói fruit- leurder-, oud 40 jaar gehuisvest in de Noker,straat, 55, wias per fiets en beging de onvoorzichtigheid de vrachtauto langs achter vast te klampen, langs» den kant van het tweede tramspoor, ten einde zich alzoo te talen mede trekken. Gekomen aan de Vrijgeweidestraat fhoest hij den vrachtauto lossen voor den aankomenden tram, kwam met het wiel van zijn fiets in het tramspoor te recht waardoor hij het evenwicht ver loor en na eerst gesmakt te zijn geweest tegen, don tram werd hij met het, hoofd op dg slraatsteenen geslingerd, waarbij hi[j een schedelbreuk opliep. Dc dood moet oogenblikkelijk gewees-t zijn. Heer Van der Auwera die het eerste onder zoek deed, verwittigde het parket. Het slachtoffer word naar het doodenhuis., overgebracht, nadat de E. H. Pastoor van St Lutgardis de H. Olie had toege diend. Het slachtoffer was vader van twee kinderen 8 en 13 ja.ar oud. maakte hij ook hier aanteekemingen op den rug der brieven, en nam van som mige nota in ziijn zakboekje. De morgenzon bescheen reeds gerui men tijd het Smyrnasclie tapijt van zijne kamer, en er heersehte al een druk gewoel op de straat toen de heer Wal ter de papieren in een der koffers pak te en deze zorgvuldig sloot. Den volgenden middag, om 3 ure', verliet hij in gezelschap van jufrouw Laura en jugrouw Madden en Arthur, Lovell, de hoofdstad, om zich naar Mam-, deslev te begeven. TWAALFDE HOOFDSTUK Mathilda ontvangt onverwacht bezoek Er hadden geene verdere ophelderin gen omtrent den gepleegden móorrt plaats. De justicie wendde alle moeite aan om don dader op het spoor te ko men. Onder andere liet zij bij alle uit dragers en herbergiers tien of twaalf! uren in het nond eene. strenge huiszoe king, doen, in de hoop, dat men een of meer der misschien verkochte of ver pande kleedingstukken van Jozef Wil mot zou vinden maar alles bleef zon der eeriig gévolig, zoodat, zij eindelijk den moed opgaf. Terstond nadat Henry Walter op vrij# voeen was gesteld, had zij eene belang rijke belooning voor het aanbrengen van den schuldige toegezegd, en d& bankier, zijne eer en goeden naam bijj de zaak betrokken achtende, had varfi zijne zijde cene nog hoogere premiéfc uitgeloofd, maar het scheen alsof eene ondoordringbare sluier deze akelige ge-{ beurtenis voor altiijd zou blijven bedek-*, ken, YervoIgCf

De Volksstem | 1935 | | pagina 2