Rijkdom en Armoede Eet Italiaansch- Abessiniscb Geschil Erg Automobiel-ongeluk is Scbellsbdlle Gemarteld door een erge verzwering der Maag DE OPTOCHT MET HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DE KONINGIN VERLAAT HET KONINKLIJK PALEIS. SEersl een krans van den koning en dan één met 3 namen: Josephine, Boudewijn jen Albert. Hier komen aan Koningin Elisabeth ten prinses Marie José, de kardinaal en bisschoppen, de leden van Kamer en Senaat. De geestelijkheid der kerk van Laeken fetaat aan den stoep der kerk. Zakdoeken worden te voorschijn ge haald, tnanen biggelen op menige wang. De hoeven der aantredende paarden kletteren op de straatsteenen. Vele vaandels van Vaderlandsche ver enigingen worden in den stoet gedra gen, klaterend in het zonnelicht glan zen de epauletten van de hooge officie ren. Op het groole plein voor de kerk pre senteeren de soldaten het geweer. Daar is de koets... overal stijgt de ontroering... klokken luiden somber over dood. Iii ten te deernis grijpt de massa aan, bij het. zien van den koning, het gelaat vertrokken van diepe smart. Onbeweeglijk roerloos staan de troe pen een commando weerklinkt, de vaan dels nijgen. De kist wordt ui't de auto genomen en de kerk binnengedragen. De Koning stapt achter het stoffelijk overschot van de Kcningln. 38ste Vervolg. Langzamerhand begon de belang stelling, die zij had gewekt, te ver flauwen, en eindelijk boorde men zelfs niet meer over de moord spreken. Intiu-sschen beweende Mathilda in ha re eenzame woning te Wandsworth neg steeds het verlies van haren vader en vooral de jammerlijke wijze, waarop zij hem verloren had. Zeker was hij geen volmaakt vader voor haar geweest, maar zij had hem toch innig lief gehad. Gedurig kwamen haar de verongelij kingen en vernederingen voor den geest die hij had geleden, en bracht zij zich menigen wezenstreek te binnen, die zij in hem opgemerkt had en die van een 'beteren aard scheen te getuigen, dan hij in zijn wandel had laten blijken. Hiij is niet altijd slecht geweest, zeide zij lot zichzelve. Had hij' Henry Waller niet ontmoet, dan zou hij nooit, zoo diep zijn gevallen. Onwillekeurig bleef zij met. hare ge dachten telkens staan bij het prachti ge hotel van den heer Walter. Hij is rijk, zeidc zij, maar zijne schatten, kunnen hem den vrede des ge- moeds niet wedergeven. Hij moge zijn schuldig geweten door de genietingen der wereld in slaap trachten te wiegen, ik zal niet ophouden hejpa uit zijne ver dieping wakker te schudden em hem dringen den blik op zijn afgrijselijk verleden te vestigen. Zoo lang ik leef zal hij geene rost hebben. Na hare terugkomst uiC Winchester had zij hare woning nog geene enkele maal verlaten. Zij had den rouw aange- men en aan hare buren en allen met wie ziij verder in aanraking kwam, ver haald, dal haar vader in Hampshire overleden was-, maar, aan niemand me degedeeld op welk eene jammerlijke wijze hij zijn einde bad gevonden. Op een sc hem er-avond, in het laatst van September, deed zij eene wande ling in haar kleinen tuin, die in een laan uitkwam, welke, evenals de steeg waarin hare woning stond, van: de hoofdstad van het stadje, naar de rivier leidde. Terwijl zij met. een weemoedig oog hare asters en dahlia's- stond te be schouwen hoorde zij zich eensklaps door eene haar niet onbekende mans stem. op -vriend* 1 ijken toon goeden avond wenschen. Verwonderd keek zij op en nu werd zij over de lage schut ting van haren tuin Clement Austin ge waar, die haar, vriendelijk aanstaarde. Het Vaderlandsch Heff .werd door de muziekkapel van het te karobiniers «en sourdine gespeeld.' In de kerk worden de %hsouten ge zongen waarna het stoffelijk overschot van Koningin Astrid in de koninklijke crypte wordt bijgezet/ Deze droeve plechtigheid -eindigde om 1 ure 55. Onzë koningin is ten grave gedragen. Een ganschev natie di-e haar beweende heeft op dez'én dag getuigenis afgelegd van de hartocïhtelijke liefde- die zij- Ko ningin Astrid toedroeg, van innige deer nis- en welgemeende deelneming in het biltere lijden.van koning Leopold III die den moed en de kracht bezat zijn edele gade te voet tévergezellen naar haar Laatste, rustplaats. 'Dat Koningin Astrid iin. de vrede des Hoeren ruste en dat Koning, Leopold sterkte en tno-ost. vinde in de genegen heid -van*zijn volk 'maar vooral in zijn katholiek Geloof. M. Eden naar Geneve Londen, 2 Sept. Volgens men uit Londgn meldt, zou M. Anthony Eden op zijn reis naar Genève niet alleen langs' Parijs gaan, maar zou hij oiok te- Aix-lesJ Bains uitstappen. Daar zou bij dan een! onderhoud hebben met d'en Britsche eer sten minister, M. Stanley Baldwin, al vorens naar do raadsvergadering te Ge-j hè\e te igaan. Zal de Paus als bemiddelaar optreden? Parijs, 2 Sept. De «Petit Journal» kondigt volgend bericht.iu.it Londen af: Indien men een telegram mag geloo- ven, ontvangen uit Vaticaanstad, zou de Paus het inzicht hebben zijn steun te' verleenen aan- de verzoeningspoging, tenl -einde den ooiie^tus-schen Italië en! Ethiopië te vermijden. Het is mogelijk, zegt men, dat de Paus zijn bemiddeling zal aanbieden door tussclienkomst van den Eerw. Pa ter Jesu/iet Pietro Tacchi Venturi, intie- men vriend van Mussolini. Een meisje van 13 jaar van Wetteren gedood. De autovoerder eni vijf kinderen erg gekwetst Maandag namiddag, om 12 u-re 55, had langs de baan Wetteren-Sehellebel- le, een schrikkelijk automobielongeluk plaats, waarbij een 13-jarig meisje werd gedood en üe autobestuurder en nog vijf kinderen erg, werden gekwetst. Het ongeluk De genanmde Jan Colpaert, beeldhou wer van beroep, geboren te St. Jan Mo lenbeek, den 26 September 1901, wo nende Mommaerts-traat, te St Jan Mo lenbeek, was met zijn a/ulo (een open voertuig) naar de kermis van Wetteren gekomen'. Om 12 3/4 ure laadde hij een zestal kinderen in zijn auto op, om een toertje te doen, langs Schellebelle, zijnde An- gèle Libbrecht, wonende Lange Berg straat, te Wetteren, Jules Erauw, 15 jaar; Marielte Erauw, 6 (jaar; Gaby en Marie-Louisc Erauw, beiden 3 jaar oud en Angèle De Looze. /De autogeleider bolde op den steen weg van Wetteren naar Schellebelle, toeu plots een der voorbanden sprong, waarop de geleider freinde, wat voor ge volg had, dat het voertuig op zichzelf ronddraaide cu met den kop wederom naar Wetteren s-tond. Door den schok werd de 13-jarige An. gèle Libbrecht met het hoofd voorover op den steenweg geslingerd en bleef midden een plas bloed liggen. De vijf .andere kinderen werden erg gekwetst door het glas van den wind. schermer, dat aan stukken was gevlo gen en de- autogeleider, Jan Colpaert, die een slag van fret Muur had beko men, werd den arm /gebroken en ook door stukken glas gekwetst. Op het gerucht van het gekerm der kinderen kwam dadelijk volk toegeloo. Zie hiernevens. Sedert hij Mathilda hel laatst gezien bad, was haar beeld niet ujii.t zijne ge-! dachten geweken, en had hare positie' hem tegelijkertijd de /grootste bezorgd-! he id ingeboezemd. Des morgends na haar bezoek was; mevrouw Austin door de ongerustheid- van baar zoon zoozeer medegesleept dat zij zich in den namiddag naar Wands worth begaf om naar Mathilda te ver nemen. Men zal licht begrijpen dat ha re bekommering en die van Clement niet weinig toenam toen zij haar dien dag evenmin als den volgenden tehuis vond. Nadat Mathilda1- van hare buren ver nomen had, dat mevrouw Austin twee malen in hare afwezigheid aan haar huis was geweest, schreef zij aan die dame eeni.ge regelen, om haar ten -haren' aanzien gerust te stellen, en te meldenI dat zij eerlang zelve bij haar zou ko-j men. Zij hoopte hierdoor de weduwe van een nieuw bezoek terug te houden,! dat zij in hare omstandigheden wilde ontgaan. Van dag tot dag stelde zij echter hare wandeling n/iar Clapham' uit, zij gevoelde, hoe moeilijk het haar zou vallen haar leed voor de goede vrouw te verbergen, terwijl zij er van den anderen kant niet aan kon denken haar hart voor -haar te ontsluiten. Zeker zou mevrouw Austin, toen Ma thilda haar bezoek zoolang vers-choof, haar opnieuw opgezocht hebben, ware zij niet ongesteld geworden en ten ge volge daarvan nog altijd genoodzaakt hare kamer te houden. Van eene vriendin, die haar in Iiare ziekte bezocht, vernam zij, dat Mathil da haren vader verloren en den rouw over hem aangenomen had. De tijding trof vooral Clement zeer diep, daar hij dit overlijden dadelijk in verband bracht met den schrik, dien Mathilda bij het vernemen van den te Winchester gepleegden moord aan den dag had gelegd. Hij gevoelde het diep ste medelijden met de arme verlatene, en wenschte vurig te weten in hoeverre zijne zijne vermoedens gegrond waren; en daar hij niet genegen was om de be vrediging van dit verlangen /uiit te stel len totdat zijne moeder hersteld was, beslo-ot hij zelf naar Wandsworth te gaan, om, zoo mogelijk, Mathilda te zien en te spreken. Toen hij echter tot aan de straat, waar zij woonde genaderd was, aarzelde hij die in te treden en bij haar aan te bellen. Hij dwaalde een ze keren tijd besluiteloos rond, toldj't hij eindelijk op het denkbeeld kwam om dè acihterlaan in te slaan en had het geluk Mathilda in haar .tuintje te ontdekken. Hoe IW. Lambert zich genas van de kwaal waaraa-i hij leed Indien gij lijdt, aan de gewone maag- stoornissen ofwel zoo -gij* het slachtoffer zijt van chronische kwalen, gij zult al tijd een radikaleverlichting bekomen door fret voorbeeld te volgen van M. Lambert, landbouwer te Ballanviller$ (S..&0.) die schrijft f «Ik ben landbo-.u/wer, en niettegen staande een gezond en regelmatig leven in de open lucht, verloor ik Milaan mijn krachten door een erge verzwering der, maag. Dank aan den goeden raad van een vriend", "die ik daarvoor eeuwig* er kentelijk blijf, deed ik een kuur met uw merkwaardige Magn-ésie Bismurée-. Thans is de kwaal bestreden en werk ik zoo gelukkig als vroeger, zonder het minste ongemak, maar ik neem de voor zorg des avo-nds' nooit mijn dosis Ma gnésie Bismurée te "vergeten. Laat uw ongemakken dor spijsverte ring niet verergeren als:zwaarte en opris pingen na de maaltijden, zuren; opzwel ling of slapeloosheid. Met een weinig poeder of 2 of 3 taheltten Magnésie Bis murée in e.en. weinig.water, .zult gij in 5 minuten verlicht zijn en U aldus behoe den voor meer ernstige verwikkelingen. Vergeel niet dat gij met de".: Magnésie Bismurée de zekerheid hebt het krach tigste bestaande tegenzuur te gebr/uiiken dat daarbij zijn proeven hééft geleverd door millioenen zieken te verlichten. In -alle apotheken in poeders of tabletten aan de prijzen van Frs 7,50 en 13,50 het gro-ot voordeeliger formaat. Zonderling Ongeval ie Sint-Joost*ten-Noode In den nacht van Maandag* op Dins dag heeft er zich in een achtergebouw van den Leuvensehen steenweg te St. Joost ten Noode een zonderling ongeval voorgedaan. M. E. Hipken, hoedenmaker, betrok het huis- n. 90 van bovenvermelde steen weg. Het huis daarnaast wordt bewoond door M. Boon. Achter de woning bevinden zich en kele vervallen gebouwen welke sedert 6 jaar het voorwerp zijn van eene ont eigening vanwege de gemeente. Het was het dak van een dezer ge bouwen dat tijdens den nacht, is inge stort. Hierdoor werd de werkplaats van: M. Ilipkens totaal vernield. M. Hipkens verklaarde dat hij rond 3.30 uur des mongens werd opgeschrikt door een groot lawaai. Hij dacht echter dat. het veroorzaakt was door de trams en. sliep terug in. Tóen- zijne vrouw echter des/ mor gens beneden kwam stond zij voor een ontzettend schouwspel. De werkplaats was totaal vernield. De stoffelijke schade is vrij aanzien lijk. Gelukkig dat het ongeval zich tij dens- den nacht heeft voorgedaan zoodat er geen persoonlijke ongevallen zijn te betreuren. pen, die zich in de herberg «Bodega» bevond. De geneesheeren Loodvoet, van1 Wet teren, bestuurder der kliniek Loodvoet, en dokter Caprau, van Schellebelle ont boeien, snelden ter plaatse en dienden de slachtoffers de noodige zorgen toe. Wat hel. ongelukkig meisje Angèle Libbrecht betreft, die een schedelbreuk had opigeloopen, konden zij slechts den dood vaststellen. De chauffeur en de /gekwetste kinde ren, werden na voorloopige verzorging naar de kliniek van voorgenoemde dok ter overgebracht. De gendarmen Frans Hindey en Al- bert Verstraetcn, van de brigade van Wetteren, een: der eersten ter plaats, deden het gebruikelijk onderzoek, ver wittigden het parket van Dendermonde en verzekerden den ordediens-t-, daar het voertuig, dat om zoo te zeggen gansch- vernield is, een weinig het verkeer op den steenweg belemmerde. Zij bloosde sterk toen zij Clement Austin zag,- maar tegelijkertijd klonk de toon: zijner stem haar zoo- vriendelijk in het oor, dat zij moeite had hare tra nen te bedwingen. Haastig trad zij naai» de schutting toe om de tuindeur te ope nen. Clement kwam het tuintje binnerc maar bleef eerbiedig hij den in gang staan. Mijne moeder maakte zich zoo on gerust over ilh, juffrouw Wentworlh.zei- de hij, dat ik, omdat, zij wegens onge steldheid zelve niet kan uil gaan, naarj u kom zien. Eerst gisteren vernamen wij de tijding van uw smartelijk ver lies. Het heeft ons spijt aangedaan dati gij uw leed voor ons verborgen hadfc gehouden. Gij twijfeldet toch niet aar* onze deelneming De hartelijke woorden troffen haar» zoo diep, dat zij ha-re aandoening niet kon bedwingen. Nadat zij zich een wei* nijg. hersteld had, dankte zij Clement voor de belangstelling, die hij en zijnn moeder haar betoonden, en weidde eenige oo-genhlikken uit over haar zeert groot verlies en de zwaarte daarvan uit, zonder -evenwel in bijzonderheden te treden, 't Vervolgt,

De Volksstem | 1935 | | pagina 2