Zy zyn flink, want zy eten veel MARGARINE •r Hare Majesteit Koningin Astrid HET R00DE KRUIS. Afd. Aalst Gemeenteraadszitting JVlOEDERS, laat Uw kinderen veel Solo eten om krachtig te worden Solo, voortkomende van versche melk en zuivere oliën, is ge- makkelyk verteerbaar, buiten gewoon smakelyk en een onontbeerlyk voedsel voor de kinderen in hun groeiperiode. OOSTACKER Echange des Bons Provisoires It'Aclion de la Banque de la Sociélé Generale de Belgique Banque de la Société Générale de Belgique MARTENSKERK DONDERDAG A. S. om 10 u. Solemneele Diénst voor Al de Overheden zijn er toe uitgenoodigd- Ook gansch de bevolking; der stad. wijlen VERBOND DER KATHOLIEKE BURGERS EN MIDDENSTANDSVROUWEN Afdesiing Aalst Al de leden worden vriendelijk uitgenoodigd den soleinueelen Dienst voor wijlen Hare Majesteit Koningin Ast rid hij (e wonen, welke "zal plaats hebben Donderdag aanstaande, oin 10 ure, in de Sint Martinuskerk. Het Bas tuur. HANDELSRECHTBANK VAN AAL5T De Ziltmg der Handelsrechtbank van heden werd ten titel van rouw geheven en volgend telegram werd gestuurd aan Zijn Majesteit den Koning De Leden der Handelsrechtbank van Aalst vereenigd in algetneene vergadering, bieden aan Zijne Majesteit hunne ontroerde deel- neming aan en betuigen hunne innige kleef'dheid aan het Vorstenhuis. r*ff. js. b. Hel bestuur vau den Nationalen Strijders- bond heeft den duurzamen plicht al zijn leden uit te noodigen tot den plechtigen lijkdienst, welke zal gecelebreerd worden Donderdag 5 September, om 10 uur in de Dekenale Kerk van St-Murtinus. ter nagedachtenis van Hare Majesteit KoninQin Astrid We verzoeken U allen deze plechtigheid met uw tegenwoordigheid te vereeren. Het Bestuur. De leden ambulanciers en ambulanciersters van liet Roode Kruis, Afdeeling Aalst, worden vriendelijk uitgenoodigd de vergadering van Woensdag 4 September te willen hij wonen, te 6 uur stipt, in de lokalen van het Roode Kruis, Gasthuisstraat, 40. Aa,u de dagorde Bespreking van enkele ge vallen Oefening; Mededeelingen. Wij rekenen op een talrijke aanwezigheid. Het Bestuur. TENTOONSTELLING Er wordt door de leden van de Dekoro- Club, een tentoonstelling gehouden van alle kunstvakken in de zaal Belfort, Groote Markt, Aalst, op 5, 8, 9, 12. en 15 September, 's Zondags van 10 tot 1 en van 4 tot 8 uur. Op de werkdagen van 5 tot 8 uur. Toegang voor eenieder kosteloos. VLAAMSCHE TOERISTENBOND Op Zondag 8 September, onze Laatste reis per autocar De tocht gaat over Me- chelen, Lier, Herentals en Turnhout. Verder naar de enclave Baarle-Ilertog in Holland. Door de uitgestrekte heide naar Hoog- straeteu, Biecht, Wuustwezel. Wandeling door de Kalmthontsche heide. Terug over Antwerpen (voertuig- tunnel en St-Niklaas. Vertrek te 7 u. aan 't Belfort. Prijs 40 fr. In te schrijven: De Vilanderstr 39. ONZE LEZERS AANBEVOLEN: EXTRA SUIKERIJPEEN DE RYOKE. 9360 Op Maandag, 2 September," Ie 8 u. 's avonds, vergaderden de leden van den Gemeenteraad in de gewone zittingszaal, ze waren voltallig aan wezig. De vier punlen van de dagorde werden op een half uurtje belmndeld. 1. Wijziging der politieverordening op bou wing, wordt zonder één opmtrking aangenomen. 2. Uitvoeren van Openbare werken, Overwel ving hel betreft hier de r.'olcering en namelijk hel overwelven van de-Sizegem- en Hoezëbeek Na de noodige inlichtingen hierover, door den betrokken schepen, den heer De Ridder, over de kosten Aan uilvoering en de toelagen die voor dit werk kunnet: verkregen worden, en~na een opmerking vau den lieer Bastiaens, wijst de heer Moyersoen ten titel van inlichting er op, dut deze werken niet kunnen uitgegeven wor den dan na goedkeuring van den gemeenteraad, en zij dus op de Begrooting voor '36 zullen aan geschreven worden. Ook dit- punt wordt met ulgemeeue stemmen goedgekeurd. 3. Hier wordt de verplaatsing van «Je Bewaar school in de Binnenstraat naar de Geldliofstraat en de regeling van aanneming goedgekeurd. De lieer Moyersoen, schepen van Onderwijs, zegt dut dc klassen in orde wérden' gebracht.eu mer kelijk verbeterd. Daar de heer De Ncve opmer ken laat, dat de ouders van de Binnen-straat en gebuurte die school aldaar wel zeer zullen mis sen, belooft de heer Burgemeester, dat het op richten aldaar eener nieuwe bewaarschool al de aandacht van het schepencollege zal gaande maken. De heer Danckaert, schepen van Burg. Stand, stelt hij ordemolie een nieuwe regeling voor van kostelooze en betalende huwelijken. Alleen 's Woensdags zouden de formaliteiten kosteloos Mij ven 's Maandags en 's Zaterdags te 9 uur, 15Ö fr. 's Dinsdags en 's Donderdags, op liet- zeltde uur, 250 lr., na 9 uur echter 300 lr. en 600IV. van 10 u. 30 tot 11 u.; 'Zatejdugs wordi een som van 750 fr. voorzien. Deze nieuwe regeling wordt na enkele leutige opmerkingen, met algemeene stemmen aangenomen. In de geheime zitting die volgt, werd als be stuurster van de bewaarschool in de Hoveniers- straat, Mej. Blondine Keymeulen benoemd, en tot onderwijzeres in vervanging van de vorige in de Schoolstraat, Mej. Yvonne Keymeulen. B. VOETBAL BIJ EENDRACHT Bericht aan de Supportersclubs Ter gelegenheid der eerste thuismat.chi S. C. E-endracht-A. E. C. Bergen van Bergen, vergaderen de supporters, met vlagïgen en fanions, aan het lokaal van het muziek (H. Kuys G., Nazarethstraat,) om 1, 45 uren, om vandaar te vertrek ken- om 2 uren stipt naar het plein van Eendracht. De supporters die een abonnement verlangen, 't zij voor tribuun (fr. 90) omheining (fr. 50), of volksplaalsen (fr. 35), gelieven zich onverwijld te la ten inschrijven in hun wederzijdsche lokalen. De afgevaardigden der Supporters clubs worden hierbij verzocht hun Djsten te brengen in 't lokaal van S. G. Een. uren alwaar een afvaardiging van 't Verbond hen verwacht. Bisdom Gent Oost-Vlaanderens Bedevaart naar O.L.V. van Lourdes onder de Hooge Bescherming van Z.II.E. Mgr den Bisschop van Gent ZONDAG 8 SEPTEMBER 1935. Feestdag van O. L. Vrouw Geboorte Jaarlijksche Bedevaart naar ONS VLAAMSCH LOURDES Om 3 ure stipt: Bijeenkomst te Lour des in de dreef vóór 't kasteel. Deze die vroeger in Lourdes aankomen, zijn vu-j rig verzocht zich daar bij den stoet te dracht Vrijdag' om 8 voegen. 1 Onder het zingen van «Te Lourdes op de Bergen» gaat men stoetsgewijze naar de Grot. Groet aan O. L. Vroiuw Rozenkrans en Lofzangen. Vlaamsch" Sermoen door Z. E. Heer R. Van Bossuyt, Algem. Proost van het V.J.V.K.A. Om 4 ure: Plechtig Lof in open lucht vóór de Basiliek, door Z. E. Heer Kanun nik Van den Gheyn, Geestelijk Bestuur, der van de Bedevaart naar Lourdes Al onze Bedevaarders zijn vriendelijk en vurig verzocht deel te nemen aan de ze openbare Hulde van liefde en dank. baarheid aan Maria. Zij brengen mede. kenteeken en handhoek der Bedevaar, ders. Vlaggen en Vaandels der Deke. nijen. De jonge dochters brengen ook hun nen witten sluier mede en maken een bijzondere groep uit in de Processie naar .de Grot. Let op den datum gedrukt op ieder pakje. Hy waar borgt U de versch beid van Solo. SO 85-079 BFL UNION MARGARINIERE BELCE N.V.. MERXEM-ANTWERPEN SOCIETE GENERAL. E nen, 18.00 fr. voor Kinderen. 2e klasse (eeni- ge klasse boot) 38,00 fr. voor Volw 25.50 fr. voor Kinderen. Het getal plaatsen is beperkt. Restaurant en bullet aan boord. De biljetten en bewijzen voor een noenmaal (15 fr. zonder drank en fooi) zijn verkrijgbaar op vermeld station. DE VETEBA NEEM A TC ff. Eendracht Aalst 4 F. G. Boom 6. Onder de leiding Aan Heer Gargam kwamen volgende ploegen op Eendracht: Spittaels, De Brandt, en Van der Borght, Stnlpaert, De Motte en De Looze Van den Broeck, Gits, Scheerliuck, Mertens, Vai Vaerenbergh. Boom F. C.Ploeghaerts De Wachter ei Delntin Van de Velde. Fierens André en Van de Velde K. Claus, Piessens, Laenen, Thys en Van Leuven. Na den opgooi wordt een minuut stilte ge houden ter nagedachtenis van Have Majesteit Koningin Astrid. Wanneer Aalst een paar ge vaarlijke aanvallen doet, werkt de Boomsche keeper kansrijk af. Van Leuven zal van een ovoidoend wegwerken van Spittaels gebruik maken om den scoor te openen (8e minuut). Aan den den 17® minuut doelt Piessens nr 2. Kort hierop zal Richard Gits het achterstel van Een dracht verminderen. Aan het half uur lukt Claus een derde doel voor Boom, maar voor de rust brengt Scheerliuck de stand op 2—3. Na de koffie drukt Aalst de bezoekers in het gevolg blijft niet ten achter en seffens stelt Gits de ploegen gelijk. Wanneer Boom terug onder doom komt, teekentVan Leuven een vierde punt aan kort hierop volgt n. 5. Van Vaerenbergh net nog een tegenpunt. Weldra stelt Boom een einde aan alle onzekerheid en teekent nog een doelpunt aan. Ze winnen verdiend met 4—6. Op DINSDAG 10 SEPTEMBER gaat de boot Prins Boudewijn van Antwerpen naar Gent over Terneuzen Voor 15 frank kan men deze reis meemaken. Vertrek uit Antwerpen te 10 uur. Aankomst te Gent te 14 u. 30. Kinderen minder dan 10 jaar oud, betalen maar 7.50 fr. Deze uitzonderlijke gelegenheid om de kinde ren van een zoo aangename als leerrijke excur sie te laten genielen mag men niet laten ont snappen. Zoowel als de kinderen, zal de steeds afwisselende schoonheid van deze belangwek kende reis de volwassenen boeien en hun de gelegenheid bieden de haven van Antwerpen te bewonderen, alsook den grootschen loop der Schelde door de Polders heen, de werking dei- zware sluizen te Terneuzen, het zeekanaal Ter neuzen-Gent, de haven van Gent en de stad, zoo rijk aan merkwaardige monumenten. Gecombineerde biljetten spoor-boot gel- g voor de reis per spoor (treinen der gewone dienstregeling) en per schip worden afgeleverd tegen de volgende prijzen AALST (vertrek en terugreis) 3° klasse (eeniee klasse boot/ .-28,50 fr. voor Vohvasse- RADIOTRElil Op Zondag 8 September 1935, zal een Radio trein ingelegd worden naar Tongeren-Moresnet en Eupen. Heenreis Genl-Sint-Pieters V. 7,5 Wetteren 7,21 Aalst 7,37 Terugreis terug tusscheu 22 u. 30 en 23 uur. In aansluiting te Geut-Sint-Pieters, met de treinen van eu naar Deinze en Brugge. Te Tongeren Een uur en half oponlhond, bezoek aan de slad en de merkwaardige ge bouwen. Te Moresnet Twee uren oponthoud wande ling over de reusachtige en hooge spoorwegbrug van Boschhauser naar den beroemden en eigen- aardigen Kalvarieberg van Moresnel, Te Eupen Twee uren oponthoud bezoek aan de stad met haar gansch hijzonder karakter en kunstvolle gebouwen. Afwisselende verge zichten, De reis gaat door Haspengouw' langs het Alhertkanaal. over Visé, het land van Herve naar de uiterste grenzen der Ardennen eu de Hooge Venen. Gidsen worden aangesteld door de N.M.B.S. Prijs v. h. spoorwegbiljet uit Aalst 36,20 fr. De trein is samengesteld uit rijtuigen tweede klasse en een wagen met dranken en koude spijzen. Biljetten met bewijs van voorbehouden plaats te bekomen in bovenvermelde stations. BRUSSEL. Het Bestuur, ten zeerste getroffen door den dood van de Koningin, heeft besloten hij wijze van rouw. de heropening van het seizoen, dat vastgesteld was op 31 Augustus, te verdagen tot Zaterdag 7 September. De reeks van buitengewone voorstellingen, waarmede het seizoen zou inzetten, blijft ge handhaafd in de aangekondigde orde, maar met een week vertraging. Men weet dat die cyclus ingericht is bij gelegenheid van de Wereldten toonstelling en dat zij enkel werk van zeer groote gehalte omvat. De heropening heelt dus plaats Zaterdag 7 September, te 20 uur, met «Het Klooster» varf Verhaeren, in de merkwaardige Nederlandsche bewerking van Willem Gijssens en met Dolf Dubois iu de hoofdrol. Hetzelfde stuk komt eveneens voor op het programma van Zondag 8 September, in middag en in avondvoorstelling. Er wordt niet gespeeld, gedurende de vier eerste weken van het seizoen, Dinsdags, Woens dags. Donderdags en Vrijdags, dus ook niet op 10, 11, 12 en 13 September. BELGIQUE Le Conseil de Direction de la SOCIÉTÉ GÉNÉRALE DE BELGIQUE rappelle aux porteurs de Parts de Réserve qui on fait usage, en janvier 1935, de l'offre qui leur a été faite d'échanger leurs titrés contre des actions de la Banque de la Société Générale de Belgique de ce que los actions au porteur de ce dernier Etablissement sont délivrées aux ayants-droit, depuis le 19 aoüt 1935. Les actionnaires peuvent done présenter les bons qui leur ont êté remis lors de l'échange, aux guichets de la Société Générale de Belgique, 3, Montagne du Pare a Bruxelles, de ses Sièges Administratifs, Sièges, Suocursales, Agcnces et Bureaux Auxiliaires, ainsi qu'a ceux de la Banque d'Anvers a Anvers et de la Banque Générale de Luxembourg k Luxembourg. Les Liquidateurs des Banques dégignées ci-après rappelent qu'ils procèdont depuis le 19 aoüt 1935a l'écbange des actions de ces Banques en liquidation contre des actions de Ia Banque de la Société 'Générale de Belgiquedans les propor tions suivantes actions (1 cp. Banque Centrale de la Dendre (coup. 16 attaché) contre Banque Gle du Luxembourg 16 Banque Centrale de la Sambre 41 Banque de Courtrai el de la 63 Flandre Occidentale Bt.nquc de Flandre et de Gand 7 7 pour les titres bruns et 2 cp. 7 pour les titres verts. Banque Générale du Centre (coup. 72 attaché) contre Banque Gle de Liege et de Huy Banque Gle de la Dyle et du Limbourg Banque de Haunait Banque Centrale de Namur et de la Meuse Banque Centrale Tournaisienne Banque de Verviers 14 18 134 3 25 12 12 tn O 11 2 - 2 ft 27 H o' ft- c- O 1 ft> ft- 17 O 1Ë Les actionnaires pourront présenter leurs titres aux Sièges Administratifs de la ont pris la suite de cbacune des- Banque de la Société Générale dc Belgique qui Banques ci dessus signalisées. Les autres Sièges de la Banque et leurs Succursale» et Agences, ainsi que la Banque d'Anvers k Anve.s et la Banque de Luxembourga Luxembourg, sont également a la disposition des actionnaires pour leur faciliter les operations d'échange. Ces Etablissements prèteront leurs bons offices aux actionnaires ayant des titres nombre non échangeables oontre un nombre entier d'actions de la Banque de la Société Générale de Belgique. 1132

De Volksstem | 1935 | | pagina 3