Noodweer in Florida Rijkdom en Armoede m Os eerste vergadering van den Volkenbondsraad Laffe bandietenstreek te Brasschaat Docdelijk ongeluk te Qellik Een man door de tram gedood te Schaarbeek Verkeersongeval te St Mariaburg Cgyi i» Ut MVIBMK De koloniale Loterij. Hot bestuur I woordiger van Italië kwam de h. Jeze, van de Koloniale" Loterij deelt mede dat afgevaardigde van Etiopté "iaan bet de trekking der 12de snede (rood-bruine wc-ord. 6 Sept. H. Eugenius. Was mis sionaris in Engelarid en op het vaste land. Hij stierf in 618 in het bisdom- Londonderry irr Ierland. Privilege voor den Koning van Belgie. De H. Vader heeft aan Koning Leo pold hetzelfde privilege geschonken als -aan diens' vader, wijlen Koning Albert^ lom zijn naam te doen vermelden in de jCanon van iedere Heilige Mis die door fcllo pTiesters in Belgie wordt opgedra gen-. Koning Leopold is de e-enigste vorst Iter wereld, die dit voorrecht geniet. biljetten) van de loterij zal plaats heb ben te Brussel op Vrijdag 20 Sepfem- I ber Kunstmatig Bloed Aan de uni versiteit te Kiew experimenteerde men jreeds sindsl eenigen tijd met- kunstmatig bloed. Thans schijnt men een dergelijke {Vloeistof te hebben vervaardigd, die ja renlang goed blijft en daardoor voort durend ter beschikking van medische (doeleinden staat. Duikboote.n voor solitaire reizigers. I-n Engeland isi men begonnen met kien bouw van- duikbooten voor een per- feoon. Aan de- oppervlakte zullen de duik- bootjes een vrij groote snelheid kunnen iontwikkelen. Voorts zullen ze onder wa der ook alle gewenschte manceuvers •kunnen uitvoeren. De bootjes worden uitgerust met een Verlichtingstoestel, waardoor de inzit tende de gelegenheid kriijgt den bodem grondig te onderzoeken. Ze zullen dan ook in hoofdzaak worden gebruikt voor het opsiporen en onderzoeken van wrak ken en voor het maken van foto's op den zeebodem. Men kan dus allucht raden van welk groot nut ze kunnen zijn voor de film fotografen, die, zich daardoor met groo te documentaire schatten kunnen ver dijken1. Hoog bezoek In het Aartsbisdom. Zijne Em. Kardinaal Czeredi, primaat van Hongarije, vergezeld van zijn sekre- taris en een hoogleeraar der Universiteit yan Boedapest, komende uit Engeland, en op doorreis in Belgie, bracht Woens dag namiddag een bezoek aan het Aarts bisdom. De hooge. bezoeker had een langdurig onderhoud met Z. Em. Kardi naal van Roey, primaat van Belgie. Na een korten maaltijd, bracht, Z. Em. Kar dinaal Czeredi, vergezeld van Mgr. Van Cauwenbergh en Z. E. H. Kan. Dessain een bezoek aan het graf van wijlen Kardinaal Mercier, in de Metropolitane kerk, het aartsbisschoppelijk museum, het, stadhuis!, -enz. Later in den. namid dag hebben de hooge bezoekers Mec.he- len verlaten ter beslemming van Brus sel. De kwakkels rond het gouverneur schap van Oost-Vlaanderen. In La Libre Belgique» van Woensdagavond wordt w:eer beweerd dat de gouverneur van Limburg, de h. Verwilghen het gou verneurschap van Oosl-Vlaanderen heeft aangevraagd. Op de meest besliste wijze kunnen, we hier opnieuw deze. valsche bewering lo genstraffen. Al deze geruchten over gouverneurs worden r-ondgezaaid door twee jonge ambtenaren die gouverneurs willen worden: een gewezen lid van het kabi net van een liberaal Minister van Open baar Onderwijs en een jong katholiek ambtenaar van -het kabinet van Binnen land sic he Zaken. 40ste Vervolg. Maar nooit- kwam de vrees bij mij op, 'dat het blijken zou dat hij mij niet lief had! En dit- is maar al tewaar! Ach, Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen. Leening 1931 5% van h. 9_ten bedrage van 25 frank net to zal fr. 600.000.000. De interestcoupon betaalbaar gesteld worden van. 15 Sep tember toekomende af, aan de winketten van de «Banque de la Société Générale de Belgique» te Brussel en van de «Barn que de Bruxelles» te Brüssiel, alsmede aan de kassen der agentschappen en bij- hu izën dezen banken in het land. Vervolg van 1ste blad. Ook Frankrijk wil de onafhankelijkheid van Abessynie handhaven Een verklaring van den heer Laval De h. Laval voegt 'bilj dj,e. verklaring de volgende toelichting Frankrijk blijft vol goeden goeden wil, Frankrijk blijft getrouw aan den Volkenbond. Frankrijk blijft overtuigd dat de vrede kan worden gehandhaafd in het raam van het pakt Frankrijk zal dus blijven medewer ken, uit al zijn kracht om een. regeling te vinden'. Erankrijk kan niet gelooven dat alle verdere pogingen nutteloos zouden zijn. Italië heeft recht op alle tegemoetko mingen en alle gienoegdoeiingen doch aan de onafhankelijkheid van Abessynie mag niet worden geraakt. Frankrijk wil ruime toegevingen doen. Wij ziuilleh, zoo zegt dei h. Laval, ken nis nemen van de grieven van Italië. Wij zullen hem aandachtig beluisteren. Maar ik hoop ook dat de afgevaardigde van Italië ook met denzelfden geest de voorstellen zal onderzoeken die wij heb ben te doen en ingegeven zijn door een ruime verzoeningsgezindheid. Wij zijn allen' gebonden door het pakt. Wilj zijn allen overtuigd dat een ge meenschappelijk veiligheidsstelsel enkel kan tot stand komen onder de hoede van den Volkenbond. Frankrijk meer dan iemand anders heeft dit standpunt steeds voorgestaan. In de wereld wordt nu de vraag ge steld of de Volkenbond tegen zijn taak opgewassen zijn zal en of hij niet zal ten onder gaan. Ik blijf hopen dat het niet het geval ziljn zal'. ■Dit kan als Frankrijk, Enjgieland, Ita lië en de andere, landen loyaal blijven samenwerken. Andere moeilijke vraagstukken wer den opgelost en onder andere het Saar vraagstuk. Ten slotte zegt de h. Laval dat nieu we pogingen zullen worden' ondernomen en geen enkele poging zal worden onge bruikt gelaten om den' oorlog te voorko men en den vrede te dienen. Het standpunt va.n Italië De h. Aloysi zet daarna bet Italiaanseh standpunt uiteen dat vervat is in het memorandum waarvan wij den korten inhoud mededeelen. De Abessynlsche afgevaardigde aan het woord N.a; de uiteenzetting van den vertegen- De h. Jeze gaf zijn verbazing lucht over het rekwisitorium van den h. Aloisi. Hij teekent protest aan tegeii de be schuldigingen waarvan Abessynie hef \oorwerp was en behoudt zich het recht, voor de onjuistheid hiervan aan Le loo- nen. Hij vraagt vooral de aandacht van dén Raad voor- de belangrijkheid der voorgelegde kwesliën en bijzonder voor het precedent te dezer zake dat bestaat in. het bespreken van de binnenlandsche politiek van een staat en als gevolg trekking de terdoodveroor^eeling van dezen laatste te eisc-hen. De Raad zal dit vraagdtuk wel. met. den noodigen ernst willen overwegen, zegt. spreker. Hij onderlijnt vervolgens de algemee- ne goedkeuring van de scheidsrechter lijke uitspraak in de zaak Oual Ooal. Hieruit volgt dat igeen enkel verant woordelijkheid de regeering te Addis Abeba kan treffen'. Hieruit trekt bij dan ook het besluit dat indien dit incident niet meer bestaat, de militaire maatre gelen, door Italië getroffen en waarvoor steeds het incident van Oual Oual werd ingeroepen, niet zijn te rechtvaardigen; het is misschien daarom dat het thans zijni toevlucht neemt tot het nieuw re^ kwisitorium van heden, zeig-t spreker. Maar de tijd dringt en bet volstaat niet. halve maatregelen te treffen. Het gaat erom, zegt spreker ten slotte, te weten' of binnori enkele dagen een uit- roeiinigisoorlog zal aanvangen. En de vertegenwoordiger van Spanje. Hierna kwam de vertegenwoordiger van Spanje nog aan het woord. Hij drukte er zijn spijt over ujt dat. de be middeling van de groote geinteresseer- de mogendheden vooralsnog tot geen (uitslag heeft geleid. «De Volkenbond, zegt spreker, -zou aan zijn taak te kort komen indien hij geen vredelievende oplossipg van het vriaagstuk kon bekomen. Hij, moet zich gansch toeleggen op deze kwestie met den vasten wensch den vréde te verze keren eni alles in het werk te stellen om de procedure van de covenant te doen toepassen'. De zitting opgeheven De Raad zal op een nog onbepaalde*! da tum opnieuw bijeenkomen Hiermee is de discussie geëindigd en de voorzitter kondigt aan dat dei Raad eerstdaags terug zal bijeengeroepen worden, zonder evenwel dé datum van de volgende vergadering vast te stellen. scheept hij milj wel -niet met ronde woorden af, ma,ar hij verdrijft mij door beleefdheden, waarmede hij mij ont vangt. Beleefdheid, koele beleefdheid, Arlhur, als ik door liefde naar hem ge dreven word, en behoefte gevoel om hem te zeggen, boe veel harder onze tegenwoordige scheiding mij valt, dan Arthur, al was hij nu en dan gemelijktoen zeegn en bergen tussehen ons la- of driftig tegen mij, ik zou mij dit latenj g^n >jeen hij bemint mij niet, en welgevallen, zoo hij op andere tijden; beeft mij nooit bemind l lk herinner slechts hartelijke liefde voor mij den dag legde l Ofschoon Arthur zich overtuigd hield, dal Laura's klacht niet gegrond was, en hij zich zeer goed kon voorstellen, dat de vroeginig die de heer Walter, naar zijn vermoeden, ondervond, zijne liefde voor zijne dochter onderdrukte, tracht te hij haar toch wijs te maken, dat zij zich bedroog. Hij zeide, dat zij de stroefheid en schijnbare koelheid haars vaders enkel op rekening moest stellen van die soort van bedaardheid en afge metenheid. welke lieden, die aan de' eene of andere kwaal lijden, aannemen, om dat zij gelooven dat hun toestand die vordert. Niets zou onnatuurlijker zijn. beste Laura, vervolgde hij, dan dat uw vader u niet beminde. Heb slechts ge duld, hij zal wel toonen, dat hij u lief hoef!, als hij slechts een weinig meer aan uw gezelschap gewoon is geraakt. Neen riep Laura verdrietig uil. neen. Arthur, dat isi ijdele troost Hoe zou hij dan aan mijn gezelschap kun nen gewennen, daar hij mij op alle wij zen ontwijkt Er gaan weken om. waarin ik hem ternauwernood één ofj twee malen zie en zoek ik hem op, dan Op de groote baan te Braösbhaat werd door schurken Woensdagmorgen een laffe bandietenstreek uitgehaald. De genaamde Karei Van Zinderen, woonachtig te Brasschaat, reed rond 4 uur, in de richting van de Anlwerpsche dokken om zijn werk aan te vatten. Op de Lange Kaarsbaa-n zag hij plot9 den weg afgesneden door eén koord die> over de baan was gespannen. Zoodra hij ter plaatse kwam sprongen twee kerels uit het struikgewas langs de baan te voorSichiljn en hielden hem tot staan. De bandieten ontnamen hem zijn eetzak en zijn drinkbusje waarna; zij poogden hem van zijn brieventasch t,e berooven. Hierin zijn ze evenwel niet. geslaagd en toen de dokwerker luidkeels om hulp riep zijn de laffe kerels op de vlucht geslagen. De- politie spoort de moedige schur ken ijverig op; moet de grondeigen schap zijn van een ge neesmiddel. De Aspirin® tabletten, in water opge lost, gaan onveranderd1 door de maag en be ginnen eerst hunne uit- - werking in de ingewan den. Het is hieraan dat -r hare goede verdraagt zaamheid, zonder maag stoornissen of oorsuizin gen, is toe te schrijven. {^Het Product van Vertrouwen Vraagt da originoale verpakking met het BAYER- kruis en het ?*gej ven de nationaje Codex. De 10-jarige Edmond Borghoms, wo nende langs de Groote Baan te Gellik, begaf zich 's namiddags rond 5 uur per rijwiel naar een vriend. Achter opi het rijwiel had hij een korf met duiven in geplaatst. Gekomen in de Waterstraat, wilde het knaapje een aal- kar voorbijsteken. Ongelukkig haakte de duivenmand aan een vooruitspringend gedeelte van het wiel en de kleine sloeg onder de kar. Toen landbouwer Beynensi, wonende -op den Heikant, dc kar tot stilstand bracht en den kleine ter huilp snelde was deze -reeds overleden. Zijn borstkas was totaal ingedrukt. Het slachtoffer is een eenig kind ci de droefheid der ouders \o dan ook on beschrijfelijk. Het parket van Tongeren werd door de rijkswacht van Lanaken op de hoogte gebracht van het feit. Een verschrikkelijk ongeval, waarbij het slachtoffer liet leven inschoot, deed zich Dinsdagavond rond 10 uur voor in de Brabantstraat te Schaarbeek. M. Pierre Scheers, geboren 2 Juni 1884 en wonende in de Brabantstraat, stak naliij zijn woning den steenweg ove:r en werd ernstig gewond over gansch het lichaam en naar het .hospitaal van Schaarbeek overgebracht. Woensdag rond 3 uur s morgensi, overleed het slachtoffer aan de gevolgen. De politie stelde een onder zoek in en verwittigde he,t parket. Te Ste-Mariaburg-Ekeren, aan het kruispunt der Leopoldslei en de Schrieckstraat, deed zich Woensdag morgen, rond 11 uur, een schrikkelijk ongeval voor, waarbij een persoon het leven liet. Rond gemeld uur kwam uit de Leo poldslei, de h. Morbee, rentenier te Eke- ren aangereden, terwijl een motorrijder uit do Schrieckstraat kwam aangehold. Er ontsitond een botsing, waarbij de mij nu dat de brieven, die hij mij uit Indie schreef, meestal kort en dikwijls koel waren, terwijl hij dit altijd ver ontschuldigde, en mij troost tte met het uitzicht op onze hereeniging. Ach,waar om moest hij milj zoo wreed misleiden Hoe moeilijk ;het, Arthur ook viel om in dit geval de rol van trooster te ver vullen, zeide hij echter, uit liefde voor liet meisje, al het mogelijke om Kaar te doen gelooven, wat tuj zelf wist, dat geen geloof verdiende. Het behoeft dan ook nauwelijks gezegd te worden, hij in zijne moeilijke taak niet geluk- kig slaagde. Spoedig zou er in Laura's hart en leven eene gewichtige verande ring plaats grijpen, die haar wel niet het (geloof aan haar vaders liefde zou wedergeven, maar toch eene groote af leiding schenken zou in de smart, die zij over het gemis daarvan gevoelde. Jocelyns-Roek was ongeveer twintig minuten van Shorneliffc en ruim twee uren van de aan de andere zijde van het Abbey verwijderd. De plaats dagteeken- de, evenals deze laatste, uit de dagen der Plantagenets maar terwijl Mau- desle-y Abbey in de jongste halve eeuw groote veranderingen had ondergaan, die het een modern voorkomen hadden gegeven, had Jocelyns-Roek nog zeer veel van zijne oorspronkelijke gedaante behouden, en was het steeds in het bezit der zelfde familie, de graven van fiaug. ton gebleven. Tegen de helling van een rotsachtigen heuvel aan den oever van een lak der Avon gebouwd, verplaatste het den toeschouwer door zijne beide torens, ziljne gothische poort en de boogvensters, die zich op sommige plaatsen nog in den gevei vertoonden, eenige eeuwen in zijne verbeelding te rug, terwijl het inwendige van het kas teel alleszins geschikt was, om dien in druk te bevestigen. Dit grijze slot wasi thans in het bezit van Philip Dudley Palgrave Jocelyn. Twee dagen na het overlijden van de eenige spruit van graaf Alfred was ook diens jonge weduwe bezweken en daar de rechten van Philip Jocelyn op de na latenschap der graven van Haughton dat aan geen den minsten twijfel onderhe- vig waren, had hij, na in den zwaren rouw de plechtstatige bijzetting van de lijken van zijn neef, diens echtgenoote en hun kind in het familiegraf in de kerk van Shorncliffe bijgewoond te hebben, terstond zijn intrek in het Ras- teel van zijn gesilacht genomen. Jocelyn kon in den beginne slechts met moeite gelooven, dat de verande ring geen droom, maar waarheid was. en moest, toen hij, de arme zwerveling van gisteren, zich door een schier vor stelijke weelde omringd zag en een isobaar van1 bedienden op zijn bevelen wachtte, zich dikwijls al het gebeurde in de laatste dagen voor den geestf, roe pen, om te begrijpen, dat hij niet we derrechtelijk bezit van het (goed zijner vaderen had genomen en den titel van graaf van Haughton voerde. Maar zou hij zijn ongelukkig huwe lijk en wat hem verder in zijn eigen oog of in dat van anderen kon vernede ren, vergeten mocht, één wezen was nog geen oogenblik uit zijne gedachten geweken de kleine Cornebus. Zek^r zou hij zich veel meer over zijne ver heffing verblijd hebben, indien zijn oo op den lieveling had mogen rusten.Hij ontveinsde zich wel niet, dat het wedeT- vinden van Cornelus aanleiding zou ge ven tot verdere ontdekkingen, die hij tot eiken prijs wenschte te voorkomen, maar hij vleide zich, dat de erkenning van zijn zoon zou kunnen plaats heb ben, zonder dat van de moeder gewag zou behoeven gemaakt te worden. Aan deze hoop gaf hij te meer toe, omdat- hij sedert eenige dagen in twijfel ver keerde of zijne vrouw nog wel in leven wast en zich aan den roof van den klei nen Cornelus had schuldig gemaakt. Immers volgens dé berichten, door Humphrey bij de politie te Shorncliffe ingewonnen, was deze te weten geko men, dat de vrouw van Milword zich niet alleen niet ten huize van haren va der te Londen ophield, maar dahr ook in het laatste ijaar geen voet, gezet liad, terwijl hare familie in al dien tijd niets van haar had vernomen. Milword was uit dien hoofde niet vreemd aan het denkbeeld, dat de onge lukkige aan de gevolgen van hare on matige levenswijze bezweken was of in eene vlaag van verbijstering de lianden aan zich zelve mocht hebben geslagen i Deze veTond erg telling m&akte de weg- motorrijder, een handelsreiziger in" IL. keuren van de firma De Leeuw, tegen den grond werd geslingerd en op de plaats dood bleef. De h. Marbce zat alleen aan het stuur en verder zat niemand in den wagen. De inzittende werd niet gewond, maar het rijtuig, evenals de motor, werden, zeer erg beschadigd. De rijkswacht werd verwittigd en kwam -onmiddellijk ter plaatse om de eerste vaststellingen te doen. Zij ver wittigde'c-p haar beurt het' Parket van Antwerpen, dat Woensdagnamiddag ter plaatse werd verwacht. De eenzelvigheid van het slachtoffer, dat 35 tot 40 jaar kan zijn, kon nog. niet vastgesteld worden. New-York, 4 Sept. Een hevige storm heeft over Florida gewoed. In het dorp Tavernier kwamen drie personen om en werden de meeste hui zen vernield. In het gebied Key West zouden 87 personen den dood gevonden hebben het zijn meestal oud-strijders,die werk zaam wanen bij den aanleg van een nieuwen straatweg. Volgens .andere berichten zouden er honderden dooden zijn. Te Rock Harbour werden 75 icud- slrijders gedood -en 47 gewond; vier gc- neesheeren kwamen om. De overleven den hebben noch water, noch voedsel, noch kleederen, noch geneesmiddelen. Talriijke motorbo-oton en vrachtauto's zijn naar Rock Harbour gestuurd om aan de oud-strijders te hulp le komen. Miami, 4 Sept. De orkaan, die-een snelheid van 160 km. bereikt, blijft steeds voortwoeden. Hij blaast in do richting van het Noorden en bedreigt Tampa en St. Petersburg. Talrijke dorpen werden met den grond gelijk gemaakt. Reeds meer dan 100 dooden werden herkend, maar men is zeer ongerust over het lot van dui zenden personen die zonder onderko men zijn en waarmee alle verbindingen verbroken zijn. Vijf booten zijn vertrekkensgereed om de reizigers en de bemanning van de «Dixie», een in nood verkeererwie- vaartuig te redden. Zij wachten sleTThts op wat kalmer weer. Op de «Dixie» is een vergaarbak met stookolie lek geraakt. Maar de stoom boot loopt geen onmiddellijk gevaar. President Roosevelt heeft aan de- re geering van Florida de hulp van het fe deraal leger, van de marine en van het Rood-Kruis aangeboden. New-York, 4 Sept. Vier paketüoo- ten zijn naar de «Dixie» gestuurd, die ten gevolge van den storm op de kust te Florida gestrand is. Zij bevinden zich in'dé nabijheid' vaiV de «Dixie» en wach ten op kalmer weder om te pogen de passagiers en de bemanning aan boord te nemen. Miami; 4 Sept. De hulpexpeditie, die in het geteisterde gebied is aange komen, heeft draadloos gemeld dat vol gens het Roode-Kruis het aantal dooden op 400 tot 500 mag worden geschat. Uit Jackson hebben twee vliegtuigen gemeld dat het kamp van oud-strijders van het gewesit Keys, in Florida, volle dig werd vernield door den storm. De vliegers hebben bunnen vaststellen dat de hulptrein die naar Keys werd ge stuurd, omgekanteld is. Alleen d.e loko- motief stond nog recht op de sporen.. Ilct aantal dooden zou meer dan 100 bedra gen. Miami, 4 Sept. Te Arrar, bij Mia mi, wer'd een draadloos bericht van de «Dixie» "Ontvangen, waarin wordt ge meld dat toebereidselen worden getrof fen om de passagiers te ontschepen. voering van den knaap nog wel raad- selachtigér, maar scheen hem toch geenszins aannemelijk toe. Wij zeiden zooeven dat Jocelyns Rock op geringen afstand van Maudesley-Ab- bey gelegen was. De bankier ontving meest dagelijks een bezoek van den nieuwen graaf van Haughton, hetgeen aanleiding gaf, dat deze kennis maakte met juffrouw LauTa. Milword vatte spoedig eene genegen heid voor de dochter, van den bankier op. Doch al wilde hij zijn verleden! vergeten, al was hij thans igraaf vahi Haughtou., dit vernietigde den band niet, "Over zes jaren te Londen gesloten, tussehen hem en de dochter van den. beeldhouwer, die hij tot vrouw had ge nomen een. hand, voor geen losma king vatbaar, dan door den dood. De dood ja, die dief in den nacht, hij alleen! kon hier den stand van zaken geheel veranderen... misschien reeds veran derd hebben. Buiten verwachting had de. graaf in maanden niets meer van zijne» vrouw vernomen. Dit was voldoende; om bij Milword eene onzekerheid om trent haar bestaan te doen geboren^ worden. Deze onzekerheid dreef graaf; Haughton tot een ernstig onderzoek,en aia een heelen avond nagedacht te heb ben, begaf hij zich den volgenden mor- gend vroegtijdig naar Londen. DaaT deed liilj zijn 'best om Agatha^ op het spoor te komen of berichten om trent haar in te winnen. Terstond na zijne aankomst te Londen had hij zich;, bij een uitdrager gevoegd, van wien liijf na den dood zij,ns vaders een paar ma-, len geld ter leen li.ad bekomen. VeryolgL

De Volksstem | 1935 | | pagina 2