'i&mi fjEÖ» IJ it; Maria-Melania R1NGÜ1R Handelsfoor Aalst VOETBAL 'geen DRONKAARDS meer Kunsthandel Vermeiren WIELRIJDEN Naklank van het Zondaig: 29 September 1935, wordt in Jl klooster een groot, Missiefcest gehou den ten voordeele van E. P. Prosper van Erpe. Allerlei aantrekkelijkheden zullen {voor de hand zijn Cirk «Stacharifipo- ■jema», Konijnen-sport^ Kongoleesehe post, drank- en spijshuis, ehz. enz. Te 8 u. 's avonds groot e tombola. Er is gezorgd voor een goede velo- bergplaats. Autobussen uit alle richtin gen zullen Erpe dien dag aandoen. Het belooft waarlijk iets- buitengewoons'. Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mijnheer. Donatus De Saedeleer echtgenoot van Mevrouw Maria-Clementina P1CQ ÜEUR, geboren le Bavegem, den 10 Augustus 1870, en overleden te Aalst, dén 12 September 1935, {voorzien van de H. H. SaeramcntenS De plechtige Lijkdiensten Begralenis,-Maan dag 16 September, om 8 ure, in de kerk van den Hi Jozef, te Aalst. Vergadering aan het Hospitaal, om 7 1/2 ure. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig lo aanzien. Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mejuffer dochter van wijlen Joannes en Mevrouw Malhilde De Brucker Lid van de Derde Orde van den H. Franciscus, geboren le Aalst den 30 November 1891 en er overleden den 13 September 1935. .versterkt door de H. H. Sacramenten; Lijkdienst en begraving Dinsdag 17 Septem ber oin 8 ure in de kerk van den H. Jozef. Vergadering aan hel Hospitaal om 7 1/2 ure. Vrienden en kennissen d'e bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. Het JAARGETIJDE voor wijlen Mejuffer Maria Van Essche zal plaats hebben in de kerk van Sint Jozef te Aalst, Woensdag 18 September om 8 u. Op initiatief van hel Bestuur onzer organisa tie is. tien 26 Oogst j.l. de suraenwerkende ven nootschap Katholieke Middenstandsbond gesticht. De standregelen werden reeds in het Staatsblad afgekondigd. Met groote meerderheid van stemmen heeft de slichlingsvergaderiiig de leden verkozen van 'den beheerraad, alsmede de commissarissen. Ziehier de samenstelling van die beide colleges. BEHEERRAAD Voorzitter De Vos Theofiel, liande'aar, Brus- selsche straat, 77 Onder voorzitter Van den Sype Aifons. hande laar, Lange Zoulstraat, 15; Afgevaardigd-Beheerder De Cock Achiel, brei werk labrikunt. Keizerlijke plaats, 40. BeheerdersRingoir Benoni, stoffenwinkel, Moorselbaan, 6 Corllials Jozef, bakker, Moorselbaan, 30. COMMISSARISSEN Voorzitter Bessems Jozef, breiwerkfabrikant, Binnenstraat, 39 Commissarissen De Vos Maurils, bakker, Meu- Jeschelteslruat. 2 Thomas Alfred, han delaar, Lange Zoutstrnat, 33. Wij wenschen goed heil aan die flinke groep belanglooze mandatarissen, die voor den bloei onzer katholieke middenstandsbeweging een lastpost hebben aanvaard, Zij zullen met toewijding en bekwaamheid de znken van ons nieuw lokaal, en al wut'er vroeg of laat bijkomt, beredderen. Van onzen kant verzekeren wij aan die kra nige vrienden de volledige en hartelijke mede werking van het bestuur der Vcreeniging Ka tholieke Middenstandsbond, en den steun van al onze leden deze laatste hebben inderdaad, in de kwestie der oprichting van ons nieuw lo kaal, reeds zeer bemoedigende blijken gegeven van verkleefdheid en solidariteit. Een zeer schoon werk staat onze samenwer kende vennootschap te wachten, namelijk een degelijke en deftige huisvesting verleenen aan onz.e Katholieke Middenstandsbewegiug, want, eens in een practisch lokaal ingenesteld, zal onze Katholieke Middenstandsbond met zijn Bestendig Secretariaat, pas de volle maat ge ven van do tallooze, groote diensten waaraan de middenstanders gestadig zoo'n grooten nood hebben. Ons nieuw lokaal zal de veilige vesting zijn der doelmatig georganiseerde middenstanders onzer stad. Onze leden, ook zij die nog geen aandeelhou der zijn van onze samenwerkende vennootschap kunnen den tekst barer standregelen raadplegen op ons Secretariaat. ZONDAGRUST. De Apotheken zijn allen open tot 's middags. Zal alleen opeu zijn van 's middags tGt 20 uur, heden Zondag de Apotheek van den heer Delhecq, Bisschopstraat. VOOR DE MUTUALITEITEN. He den Zondag 15 September zal alleen open blijven van 's middags tot 8 u. 's avonds do Apotheek Volksverheffing, Korte Zoutstraat. Fotoleven te Aalst De Fotografische Kring houdt regelmatig zijn vergaderingen, iederen Maandag der week oin 8 ure in zijn lokaal Esplanade 7. Een warme oproep wordt aan de leden gedaan opdat vre slipt om kwart na acht u. de lessen met proefnemingen zouden kunnen aanvangen om nog voor halt elt te kunnen eindigen, en zoo doend het sleeds groeiende ledental der omlig gende gemeenten toe te laten de less«m met nut te volgen en nog tijdig te kunnen huiswaarts keeren. We beginnen dus stipt om 8 1/4 li. Op de dagordeToekomende Maandag 16 September spreekt ons zeer ervaren medelid M. Jos Van den Plas óver: De praktijk van het in blauw-omkleuren van foto's. Geen wonder dat iedere liefhebber-totograaf deze interessante proefnemingen zal willen bij wonen. Breng positieve beelden mede. Wordt lid van den Fotografischen Kring 't is er aangenaam, nuttig en leerzaam, en 't spaart U veel geld. KLOOSTER DER PATERS CAPUCIENEN Plechtig Jubelfeest Het is thans vijf en twintig jaar ge leden dat- het klooster van St. Job ge sticht werd. Om dat jubelfeest te vieren zijn volgendte plechtigheden, op touw gezet Dinsdag 17 September te 8 u. plech tige kerkwijding, door Z. H. Exc. Mgr. Coppieters, bisschop van Gent. Te 7,30 u. 's avonds Lof. Openin der retraite van de Derde Orde. Alle geloovigen worden vriendelijk uitgenoodigd t'ot de reeks avondsermoe- nen gepredikt door E. P. Liberatus} van af Dinsdag tot 'Zaterdag, telkens te 7,30 nire. Zondag 22 Sept. te 9 u. Pontificale Hoogmis door Z. H. Exc. Mgr. Baselis Tanghe, Apostolisch Vicaris van Uban- ghi (Congo). Uitvoering der «Missa An gelina» van Johannes Meuerer Te 5,30 ii. Pontifikaal Lof. Te 6,30 u. Tooneelfeest in de Derde- Orde Zaal. Opvoering door de Jeugdaf- deeling van de Derde Orde van 1) St. Anloniusspel, in 5 bedrijven van E. P. Sigisbertus, O.M.C.; 2) Het Schilderijt je, vroolijk spelletje in 1 bedrijfvan Th. Verhoeven. Leiding h. Colsion kT TENTOONSTELLING en fancy-fair van het iverk van Medische Hulp aan de Missiën Zaterdag 28', Zondag 29 en Maandag 30 September wordt in de St Jozefspa- trouage, St Jozefstraat de Derde Ten toonstelling en Fancy-Fair gehouden van het Werk van Medische Hulp aan de Missies in Congo. De vorige jaren mocht de inrichtende kring zich in een grooten bijval verheu gen. Thans moet liet een succes worden. Wie zal vei waarloozen die dagen een bezoek te brengen aan de tentoonstelling en de fancy-fair die voor groot ex klein toch zoo'n aaugename aantrekkelijkhe den zal aanbieden Steunt het Werk der Medische Hulp aan de Missiën van Congo Koninklijk! Harmonia Ai Groeiend Eloeiond Zondag 15 Septemberte 20,30 u. CO N C E R T onder leiding van Meester Karei Walpot orkestleider aan l et N.I.R. PROGRAMMA: 1) Marche Egyptienne J. Strauss 2) 2e Hongaarsche Rhapsodie F. Liszt 3) La Fleurancë, caprice pour petite fiüte, XXX. 4) Husaren-walzer, L. Ganue 5) Maxiliaan Robespierre, of "De laatste.dagen van liet het Schrikbewind», Drama tisch openingstuk, Litolfl' Openingstuk Maxiliaan Robespierre Litolff of "De laatsto dagen van het Schrikbewind LEGENDE Andante Wanhopige schrik en versla genheid heerschen onder het volk. Allegro Beroering. Strijd van Robes- spierre en zijn triumvirs tégen de leden van den Raad. Poco-ritennto De Marseillaise breekt los, eerst onstuimig, daarna treurig A Tempo Robespierre en zijne aanhan gers wordeu buiten de wet ge. steid. Sempre Het schavot wordt opgetim merd. Een ontelbare menigte verdringt zich op de plaats der terechtstelling. Accelerando HeUJioofd van Robespierre valt onder het mes der guillotine Andante Ontsteltenis met afgrijzen. De soldaten worden door trom petgeschal ter verzameling ge roepen. Allegro De verlossing liét einde van liet rifschuwelijk schrikbewind wordt door vreugdekreten be groet. Hier de Studenten K. S. A. Heden Zondag, 15 September, geven de Studenten van Aalst hun jaarlijksch feest in de zaal van het St Jozefscollegc. Elk jaar reeds hebben ze mogen rekenen op de warme sympathie van hun stadsge- nooten. Dit jaar komen ze op de planken met twee splinternieuwe stukken. Om te beginnen De Duvclsbrug, Legendespel uit Groot Brittauje van P. De Mont. Daarna een lachsuccesHet Bare Kosthuis. De titel zegt reeds genoeg. De kaarten (7-5-3 fr.) worden ten huize aangeboden. Ook te verkrijgen bij den portier van het College. Dcek om 5 u. stipt. Onze strijdgenoo- ten der K. A. worden dringend uitgenoo digd. K. S. A. V.T.B. EN DE IIANDELSFOOR. V. T. B.ërs van buiten de stad beko men 50 0/0 vermindering op den toe gangsprijs, iudien ze een bijzondere kaart afhalen bij den vertegenwoordiger, Vilanderstraat, 39. Eerlijke Vinder. De h. De Coninck Alfo, Dirk Martenstraat, vond een som geld aan het plein van «Eendracht». Hij overhandigde deze langs het organisa- tieiciomité van de Sportclub aan den ver- liezer. Deze eerlijke daad dient onder streept te worden. NATIONALE BOND DER VERMINKTE EN INVALIDE SOLDATEN VAN DEN OORLOG Aalst en Omliggende Met deze brengen wij de leden ter kennis, dal onze afdeeling Zondag 22 September zal deelne men aan de feestelijkheden welke zullen plauts hebben te Haelterl ter gelegenheid der onthul ling van het gedenkleeken der gesneuvelde Oud- Strijders der gemeente. Men schrijft in, in het Lokaal «Burgershuis» Groote Markt tot Donderdag ten laatste, ten einde de noodige maatregelen te kunnen nemen Namens het Bestuur. TE VERKRIJGEN in den boekhandel van J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat, 21, Aalst, alsook bij de verkoopers va-n «De Volksstem», prachtige doodbeelde kens met het portret van H. NI. Koningin Astrid, aan 0,75 fr. 't stuk. KONINKLIJKE HARMONIE AL GROEIEND' BLOEIEND Uitstap naar de Tentoonstellingte Brussel op Zondag 22 September 1935 De Bescherm- en Eereleden die begee ren dezen uitstap mede te maken, kun nen zich op het Secretariaat, Capucie- nenlaan, N. 27, laten inschrijven tot 17n dezer maand. Prijs 28 frank. Trein, Toegangs kaarten voor Tentoonstelling en Oud Brussel, gezamenlijk Middagmaal (soep, hors d'oeuvre, 2 gerechten, dessert en dienst inbegrepen). De Passiespelen terug opgevoerd Aalst wordt wel eens genoemd het Vlaamsche Oberammcrgau. Waarom Omdat in deze kunststad periodiek prach tige Passiespelen worden opgevoerd, en dit vanaf het jaar 1900. De Passiespelers zullen, onder de hoo- ge bescherming huuner geestelijke Overheid, in 1936, met Pasclien, terug een reeks machtige opvoeringen geven van het Drama Christi. Machtige Koren, indrukwekkend orkest, heerlijke Reien, indrukwekkeude plastische Beeldengroe pen, aangrijpend tooneel, prachtige realistische décors en kleurrijke belich ting zullen van deze opvoeringen mach tige prestaties maken van christelijke kunst. BIJ VOLHARDEN l'EMSJCA KOMT.' Het kampioenschap is maar even begonnen en reeds spreekt men van koppioegen en knmlir daten voor de bevordering. Een feit staat vast! Temsica niet z'jn ver-, sterkte ploeg zal alles in 't werk stellen om de leiding te behouden. Volharden zal volle ga» moeten geven om de mannen van Dés. Bastin met ledige handen huiswaarts te zenden. Begin le 3 uur. N. B. Er is spraak van de beste plaatsen le. reserveeren aan fr. 4 Verders gewone prijzen, fr. 3 voor gewone plaatsen, fr. 2 voor leden, invalieden en werkloozen. fr. 1 voor kinderen. Groen-Zwart. BIJ ALOST SPORT Heden Zondag speelt Aalst Sport op eigen veld tegen het vernieuicde elftal van Excelsior Lebbeke. Heden Zondag speelt Blauw Wit zijn eerste liiuismatch van hel kampioenschap 1935-36. Opgelet spelers. Iaat u niet verbassen. Excfel- sior komt op niet een onherkenbare ploeg. Aftrap om drie uur, Prijzen der plaatsen 2,50 fr. voor 11 iet-leden, weikeloozen e:i invalieden betalen slechts 2 fr. Leden 1,25 fr. op vertoon hunner kaart. Blauw Wit. BIJ EEhi DRACHT Zcnd.ig aanstaande bollen de Papa- kensvrienden naar Ronse. met den spc- cialen trein, voor 8,50 fr. Mon schrijve in ten lokale, bij Leon Van der Borglit, Georaardsbergsche straat, 36. Eere-Supportersclub OveraU Voer de reis naar Ronse betalen de leden 8,50 1'r. Niet-ledeu betalen 11.80 fr. Eendracht Vooruit De leden van Eendracht Vooruit maken de reis naar House kosteloos mee. Inschrijvingen ten laatste tot 15 September, om 9 ure. VRIJE TECHNISCHE SCHOLEN AALST. Centrale Hoogere Technische School der beide Vlaanderen. 1. Bijzondere School voor Technische Ingenieurs. Specialiteiten Mechanica en Elcctri- citcit. Wetenschappelijk jaar - 3 hoogere stu diejaren. Wettelijk diploma van Technisch Ingenieur INTERNAAT EXTERNAAT 2. Middelbare Technische School. Mechaniek - Electriciteit - Schrijnwerk Meubelwerk-Mcdelmaken - Wever - Me chaniek. 4 studiejaren. INTERNAAT EXTERNAAT 3. Normaalleergangen. Vakschoolstraat Aalst. Auto- en Moto V.T.B.-sterrit. Prcu- granima Te 14 u. 30: prachtig caba- retfeest, vol afwisseling. Uitvoering van kunstliederen, operette- en filmschla gers' door keurzangers van de Vlaam sche Opera te Antwerpen. Door het versterkte Trio uit Brugge: .levensliedjes, luimige voordrachten, so li voor saxofoon en lubaf.oon. Te 19 u., in de zaal Rink, gezellig dansfeest. Zondag, te 13 u. wordt door de Vlaamsche radio medegedeeld waaf het cabaretfeest doorgaat, me of zaal Hink). Wie zich wel wil vermaken kome op 21, 22 en 23 September a.s. naar de DE KENIJFEESTEN der beide Zoutstrafen. Groot en klein zal er zijn gading vinden. TENTOONSTELLING Er wordt door de leden van de Dekoro- Club, een tentoonstelling gehouden van alle kunstvakkou in de zaal Belfort, Groote Markt, te Aalst, op 12. en 15 September, 's Zondags van 10 tot 1 en van 4 tot 8 uur. Op de werkdagen van 5 tot 8 uur. Toegang voor eenieder kosteloos. DOOR ALLEN GRETIG VERLANGD De gemengde Siroop Commercieels Appelgelei geheeten wordt door allen gretig verlangd De kinderen zoowel als de ouders loven cr de sappigheid van, en de delicate mn- gen verteren ze gemakkelijk. Rijk aan suiker, volkomen gezond en krachtge- (park Overham- vend is de gemengde Siroop daarenboven I zeer goedkoop. Een Grool Kinderfeest zal ingericht worden door en ten voordeele van 't Verbond der Burgers- en Midden stand svrouiven, Zondag 15 September, van 14 u„ in dé hovingen van Mevrouw R. MOYEKSOEN, Albrechtlaan, Mijlbeke. Benevens een aangename wandeling zal men er aller'ei aantrekkelijkheden vinden voor groot en klein. Volksspelen met mooie prijzen. Won derbare vischvangst, Molen van plezier. Ballon optocht met ballonwedstrijd. Voor de dorstigen ijsroom, bier, limonade. Voor de hongerigen versch gebakken wafels. Voorde vermoeiden een ritje per ezel. Aan de ingangen, Albrechtlaan en Bergekou- ter zal 0.25 fr. inkomgeld betaald worden. Wij rekenen op de welwillende medehulp dei- Mevrouwen en Juffrouwen die verleden jaar ons feest zoowel deden lukken. Wij twijfelen er niet aan of al de Katholieke Afdeelingen zullen ons feest met een bezoek ge lieven te vereeren. Zeer veel kleintjes, vergezeld van hun ouders, worden er verwacht. 't Zal er gezond, leutig en gezeilig wpzen! Zitdagen van Volksvertegenwoordiger Van Hooke, in 't Paviljoen Groote Markt le Aalst Gedurende de maanden September en Okto ber zal de zitdag plaats hebben den eersten Zaterdag in plaats van den eersten Zondag van de maand, tusschen 10 en 11,30 u. poudre janenjo eozDia vtnecTKsiNQ Apoiheek Do V.lkencer, Esplan-de, 14, T/S Apotheek. Reniieboog, Kieuwstraat, Aalst, STAD AALST HOPMARKT 2 MARKTDAGEN MET PREMIËN Het College van Burgemeester en Schepenen laat weten dat er op Donderdag 19 September Donderdag 3 October telkens 1.000 frank premiën zullen toe gekend worden, aan de beste kwaliteiten Hop te koop gesteld, door een Jury sa mengesteld uit Brouwers, Hophande laars en Hoppek weekers. De Balen moeten minstens 70 kilos inhouden. De Markt heeft telkens plaats om 9 u. op de Hopmarkt, bij slecht weder op de Overdekte Botermarkt. Het rekent op een talrijke opkomst van oppassende vooruitstrevende Hoppe- kweekers. Het College van Burgemeester en Schepenen De Secretaris, De Burgemeester, REYNTENS Oscar. NICHELS Alfred. Namens de Besturende Commissie der Hop markt en Stedelijke Waag De Secretaris, De Voorzitter, DE WOLF Fritz. DE STOBBELEIR Gust. Schepene. DE LEDEN Meert Louis Callebaut Felix, Eeman Henri, De Coninck Beuedikt, Kieckens Joseph, De Grève Marie, De Coninck Prosper. VLAAMSCHE VOETBALBOND Voetbalnieuws uit Er-embodegem. Bij V.C. Blauw-Wit. Verwachtingen. Overgangsklasse De geduchte Gentenaars op bezoek Na hnn flauwe prestatie van verleden Zondag Sleendorp, spelen de Blauwwillen Zondag s. 15 September op eigen veld tegen de aller sterke reservenplocg van S.V. Geul. Deze ploeg welke verleden Zondag de Hol landers te Anrdetiburg eventjes met 7-0 wist le kloppen, zal het tie blauw-witten heel las tig maken en liet bclooll eea homerische strijd te worden. Tegen S.V. Gent speelden onze jongens steeds een prachtige partij en wij verhopen ten vólle dat dit nu weer hef geval zal zijn. Ziehier de moedclijke opstelling «Ier ploeg Vnn der Borcht A. Ma 'sschalck, Bauwens, V. d. Velde. V. Poltelbergh, V, de Kerkhove, Ghyssens, De Gols, V. Potle'.bergh F. Boels V., Houtman O. Wij verhopen dat deze ploeg aan onze ver wachtingen niet zal beschamen en dat zij d& stroppen» een echte repliek zullen geven. De sportliefhebbers van mooi en fuir sport zullen deze knus niet laten voorbij gaun want wij mogen ons voorzeker aan de heropstanding der Blauw-willen verwachten. Begin om 3 ure. Reservenafdeeling De reserve» spelen Zondag n. s. ook lir^ eer-, sle kampioensehapmatch tegeii- Zoltegein. 1 we» rivalen staan dus weer tegenover elkaar en he'. belooft op het 'terrein van Racing een hitsig» strijd te worden, Indien de mannen van kapilem. Van der Burglit spelen zoouls in de voorwed strijden,zullen ze zich in dit kampioenschap eer vol klasseeren. Vertrek 1 u. uulo. Scholieren De scholieren welke steeds meer en mcer vordering maken, spelen een terugwedstrijd oj» het terrein van S. C. Moorsel. Zondag II. wisten de kleintjes een eervolle draw of le dwingen oj» de veel sterkere tegenstrevers, en indien zij vandaag nu t uog wat meer geestdrift doorspe len, komen zij met den zege naar huis. Vertrek te 12 1/2 uur. Begin om 1 1/2 uur. DE MOOISTE FOTO VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE, in Korte Zoutstraat 12, Aalst Zie de uitstalling. 1482 MARKTPRIJZEN 14 September 1935 Konijnen van 6,50 tot 7.50 fr. de kilo. Kiekens \an 24,00 tot 25.00 fr. het koppel. Creemboter 22.50; Boerenboter 21 fr. de kgr. eieren 0,55-0,00 't sluk. Rnudvlcesch zonder beenen 18,fr. de kgr. Rundvleesc.h met beenen; 16,de kgr. Varkensvleesch 16,— de kgr. Gclal viggens op de uuirkt gebracht: 140- van 450- 550 li; Jiet.koppeL Kriterium van Aalst Het Uitvoerend Komiteit van den B. W. B. beslist De renners Romain Maes, Sylvère Maes, Fé- licien Vervaecke en Antoon Dignef, opgegeven hebbende in liet Kriterium vnn Aalst, op 7 Sep tember, om een kontrukt te gann vervullen in den velodroom van Leuze, op denzelfden dag, legt het Uitvoerend Komiteit aan deze renner» de volgende straffen op 500 fr. boete om te Aalst opgegeven te heb ben zonder ernstige reden, en bijgevolg lnuina kans niet verdedigd te hebben. 1,000 fr. boete om artikel 45 der sportregie- inenten overschreden le hebben, dat bepaalt, dat een renner niet mag, op den zelfden dag, deelnemen aan eene koers op baan en aan eem* meeting op piste. BRUSSEL- Uit oorzaak var» vertrek, te koop. Lambermontlaan, aeer schoon burgerahuis. Zeer aango» naam en rrer goed gelegen. Laatst* oomfort. Boiserie In eik, veel marmer. Tramverbinding. Interessante prijs Te bezichtigen op aanvraag. Telefoon Brussel 15.21.57. 6634 TE KOOP Auto "Peugeot" 9 H. P. 4 pl. lage prijs. Garage Alostois. 1479 TE HUREN: Winkelhuis thans beenhouwerij met gced klienteel nabij, de statie Haaltert. Te bevragen bij' Adolf Temmerman, Haaltert Statie, Zwafthaar 8. 1480 SARMA, Lange Zoutstraat 10, vraagt verkoopsters, goed op de hoogte. 1481

De Volksstem | 1935 | | pagina 3