Rijkdom en Armoede DE NIEUWE ZEPPELIN r De Wereidteolooostelliag UIT 6NZË*'KOLONIE Twee trams botsen op elkaar te Brussel Botsing tusschen twee trams te Mechelen 23 September. K. Linus. Hij was een der eerste leden van do christene gemeenschap te Home. Hij volgde den H. Petrus op als pause In't jaar 78 werd {hij, op last vain een magistraat, wiens ïneisje hij genezen had, het hoofd afge hakt, 24 September. H. Geragd us. Ge,, boren te Venetie bij h.et begin der Xle reeuw, werd hij in 1037 bisschop van Cihonad in H-omgarie. Hij had veel te lijden door zijn evangelisatiewerk. Door zijn geweldig ijveren en zijn groote boelplegini'gen gelukte hij er ten slotte in da twee derden van ziijn diocesanen voor Christus te winnen. Zijn1 m-airte- ling in 1046 was vreeselijk. Don Boscobeeld tn de Sint-Pieter. In de Sint Pieter is het nieuwe beeld geplaatst van den H. Don Bosco vervaar digd door den benoemden: beeldhouwer iPiedro Ga.noniva. De beeldenrij van heilige ordestich ters is een van de meest, karakteristie ke schoonheden van- den Sint Pieter. In het geheel zijn 39 gnoote nissen waarvan er thans reeds 31 dergelijke beelden bezitteai1. Bij dcvi Paus. Graaf Delia Torre, bestuurder van de «Osservatöre Roma no», die onlangs- een bezoek bracht aan «Het Katholiek Leven», in de Wereld tentoonstelling te Brussel, heeft tijdens een gehoor aan den H. Vader zijne in drukken doen kennen over deize inrich ting en over de deelname van de katho lieken aan de Tentoonstelling. Hij sprak er over in de meest- lofbare bewoordin gen. De H. Vader drukte Zijne groote te vredenheid uit met Zijne beste geluk- wensichen en verleende. Zi)jn zegen aan de personen, hum streven en hunne ver wachtingen. Spanje's strijd tegen de onzedelijke film. De strijd tegen de onzedelijke film breidt zich in Spanje sterk uit. Zoo is dezer dagen in Madrid door de katho lieke meisjesvereön-iging een groote ac- Itic ontplooid legen de slechte film. Er werden lezingen gehouden over het bioscoopgevaar terwijl voor de ver- eeniging in de Kerk van den H. Verlos ser door Kardinaal Hundain een H. Mis Werd gecelebreerd waaronder 4000 meis_ jes' tot de H. Tafel naderden. Vrije werkkampen en vrije schole-*i. «Le Peuple» het rood orgaan, verde digt de staats toe lagen die zullen ge schonken worden aan de werkkampen voor jonge werkloozen, ingericht door de Kajotlers en door de socialisten. De Slaat steunt hier geldelijk een vrij ini tiatief; hij neemt zelf hél initiatief niet. Waarom keuren de socialisten dat wèl goed als liet gaat om scholen Zij be weren steeds dat de Staat de opvoeder is yam de jeugd, en toch richten zij zelf eigen instellingen voor die jeugd in. Erg logisch is dat niet I Romeinsche villa ontdekt te Viilers l'Evêque. Te Viilers l'Evêque werd op twee jaar tijds een derde Romeinsche .yilla, blootgelegd. Be nieuw ontdekte villa ligt in het Noorden der gemeente dicht bij Russon. Een vierkante kelder, waarvan de mu ren nog goed bewaard zijn, is- thans zichtbaar. Men vond er gleiswerk uit de 3de eeuw. 54ste Vervolg. Wil dit zeggen dat gij plan hebt om u in «Albbey te vestigen vroeg 'de heer Waller nog meer verbaasd dan geërgerd naar het scheen. Het wil zeggen, dat ik sedert drie lof viter dagen eigenaar geworden ben jvan Wioodbine-cottage, u zeker bij na. ime bekend, en dat ik dit allerliefst kasteeltje sedert eergisteren betrokken heb. Ei, ei riep de heer Walter, lSi hamper glimlachend. Ik heet- u wel. kom in mijne buurt. De clown zag cjen bankier scherp aan. Ik verwachtte niets minder van u. Ge begrijpt echter, mijn waarde, ging •hij na een oogenblik voort, dal mijne villa die ik, om mijn krediet in uwe buurt te vesligen, contant betaald heb en eonige andere noodzakelijkheden, zulk eene slachting onder (het geld jnaakte, waarmede gij mij ter hulp zijl gekomen, dat de reserve zal moeten aanrukken.Dit legerbulletijn slaat cv toch, hoop ik. niet uit hel veld, mijn vriend vervolgde hij, toen de lieer Walter met een vergramd gelaal de ka- jner op en neer begon te wandelen.Wat beteekënt vijftien duizend gulden vóór hel hoofd van het huis Walter Bur- h'tan, voor den man, die zijn dochter, eeir. landgoed en een vorstelijk hotel ten jhmvelijksgeschenke geeft en een collier voor haar wil laten maken, dat eene koningin niet versmaden zou -f- Vlei u niet, mijnheer, dal gij me jgereed zult vinden «om elke gril, die u De terugkeer van dén Koning. Ko ning Leopold en Koningin Elisabeth wérden? Maandag morgan, terug te Brus sel verwacht. Na enkele dagen rust op den buiten zal de Vorst onmiddellijk zijri werkzaam heden hér vatten. Opnieuw-naar de Poolstreek. Naar verluidt is pater Benard R. Hubbard, S. J., voorzitter va.ni het geologisch insti tuut der universiteit Santa Clara (Gali- fornie), .die wegens zijn wetenschap pelijke onderzoekingen algemeen bekend staat als de «glelscher-priester», bezig een nieuwe expeditie vopr tebereiden1. Reeds zeven van dergelijke onderzoe kingstochten naar de ijswoeslenij van Alaska heeft de geleerde Jezuïet achter den rug. j Eerste vlucht In October a.s. Er wordt reeds te Friedrichsihalen hard gewerkt aan de nieuwe Zeppelin, die vijftig passagiers zal kunnen ver voeren en vijf en twintig ton vracht aan post en stukgoederen. Reeds zijn vrijwel alle plaatsen be sproken v-oior de eerste groote vlucht.. Deze» zal naar alle waarschijnlijkheid in October a.s. plaats vinden en op liet traject Fri-edrichsihaven-Lakchurst ge schieden. y. De bemanning zal uit veertig koppen bestaan. Door tal van omstandigheden- is men drie maanden ten achter bij het werk, dat reeds in Juli of Augustus, ge reed had moeten zijn-. Honderd vijftig vakmenschen zijn onafgebroken bezig, maar ze kunnen het verlies niet inhalen ontstaan door -.«en afwezigheid van zes weken wegens ziekte va.n Dr. Eckener. Proefvluchten zullen tegen liet eind van deze maand kunnen worden ge maakt. Er zal dan o.a. een tocht worden volbracht met een commissie van des kundigen, die door de Duitsche regee- ring zal worden benoemd. Bij den bouw van de nieuwe Zeppo-lin heeft men geprofiteerd van de ervarin gen, opgedaan bij dien der vorige en naar Dr Eckener's meening zal het nieu we luchtschip, het grootste en het beste zijn, ooit te Frieidrichshafen gebouwd. •Ze heeft vier zestien cylinder Daimler- Benz Diesel oliemotoren met een ver mogen van 1200 p.k. elk. Haar gemid delde snelheid zal 80 mijl- per uur be dragen. De eerste vlucht hoopt men in minder dan zestig uur te maken. Dat. is dan. de tocht Westwaarts van Frie- drichshafen naar Lakehnrst. De terug tocht zal in ongeveer acht en veertig uur kunnen plaats vinden. De nieuwe Zeppelin is 248 meier lang en heeft in het dikste gedeelte een door snede van 52 meter. Er zijn vier gondels voor de motoren. I>e LZ-129 weegt hon derd ton en met volledige- bemanning, passagiers en lading 220 ton. De gas- inhoud is 7,300,000 kubieke voeten en het gas wordt over zestien aparte ruim ten verdeeld. De zestig .ton olie voor de motoren worden in 25 tanks elk van twee en een halve ton1 inhoud opgeborgen. Verder draagt het luchtschip tanks voor tien ton water, dat in 48 seconden ko,n weg vloeien. Een der talrijke nieuwigheden is de z.g. fluitende hoogtemeter. Daarmede zal door middel va,n de echo van een fluiit de afstand kunnen worden geme ten, die het luchtschip van land <jf zee scheidt. De meter valt ook bij mist te gebruiken. Voorts is er ean nieuw zoek licht van vijf en een half millioen kaars sterkte. Be electrische centrale is de grootste, ooit in een luchtschip aange bracht. Het radiostation is voor korte en in 't hoofd mag komen, te bevredigen, zeide de bankier op ibarschen toon zon der zijne wandeling te staken. Ik weet van ouds, dat gij tot dat slach van men- schen behoort, die de .giansche hand ne men, als- men hun den vinger geeft. In uwe behoeften wil ik voorzien en zelfs zoo ruim mogelijk voorzien, maar tot het inwilligen van al uwe verlangens voel ik me niet geroepen. Grillen en verlangens riep de. clown op sarcastischen toon. Ik weet wel,Wal ter dat het lot van een millionnair en van mij, een gomeenen clown, niets eigen heeft, en dat dus niets- natuur lijker is, dan dat gij in weelde baadt en ik gebrek lijd. Maar ik kan ook evenmin vergeten, dat wij vroeger in .een betrek king op de wereld stonden, zoo nauw als er misschien één op de wereld ge vonden wordt. En als nu de clown, hel stiefkind der fortuin, bij haar troetel kind, zijn vriend van weleer om een nietige vijftien duizend gulden komt bedelen, dan moet de riijke man géén toon aanslaan, alsof de arme drommel eischen deed. Betrof hel eeile uitgave voor ééns, antwoordde de heer Walter, dan zou ik' tegen uwen e-isrh niets inbrengen, en toonen, dat ik u het kasteel gaarne gun. Maar uw gansche hoifdijig,, sedert ik u te Lisford op het kerkhof ontmoette, doet mij verouder*!ellen dat gij plan hebt. -om mij elke weck of elke veertien dagen vijftien duizend gulden te komen afpersen, en behalve dat dit aon Tijk- sten man ten slotte in den grond zou moeten heipen, wil ik mij niet op zulk cene wijze laten dwingen. Ik vrees, antwoordde de clown met lange golf. Er zullen proeven worden gedaan met in twee richtingen te lelefo- nèeron tusschen het luchtschip en het land. en op zee varende schepen. Bet passagiersvenbjjjven bevinden zich niét zooals bij dè «Graf Zeppelin» in een." gondel, samen met de oomlmiando- brug, navigatiekaiméi*, keuken, enz., maar apart, in. hét mwendig-e van het knchtsch.jp en vee! vepder naar voren. Ér zijn vijf en twintig compartimenten met twee slaapplaatsen elk. Er is etroo- mond koud .en warm water. Maar de compart^mlénten hebben geen uitzicht. •Aan weerskanten bevinden zich respec tievelijk ecb lêcs en schrijfkamer en de eetzaal. Riomdom. het geheel loopt een klein promenadedek met groote ven sters. Tusschen. keukën en -eetzaal be vindt een kleine lift. Ér zijn voorts nog tal van zware installatie voor het ont trekken van drinkjvalflr aan de atmos feer.: Dr Eckener hbopt.drt jaar weder een heele serie vluchten naar Noord- en Zuid-Amerika 'te oriderjnemeiT.Op de eer ste vlueht naar Laketiurst van de nieu we Zeppelin zullen o.a. als passagiers aan boord zijn de Amerikaan Leeds, een bekend sportman, die ook de wercld- VUioht van. de «Graf Zeppelin» mee maakte en Lady Drunjimiond, de Ameri- kaansche journaliste,- Lady DnoVmimond was de eenigste, vrouwelijke passagier bij .den eersten pceaantocht. en op de eerste vlucht rond. de wereld. De gcuverneur-genéraal en Mevrouw Ryckmans te Êlisabeth stad De G-cuverneiir-Geheraal van Bel gisch Congo en Mevrouw Pierre Ryck mans, vergezeld van -hunne kinderen Claire en Jean-Pierre, kwam te Elisa beths lad toe. De Gouverneur-Generaal was in witte klee-dij, zonder versiersels of decoraties. Hij werd zonder eenige ceremonie aan het perron van de statie verwelkomd, ge-zien den natiónalen rouw, door den interimairen commissaris der provincie Elisabethstad, heer ;Dupont, omringd van de administratieve, rechterlijke- en militaire overheden eri lal van vooraan staanden iu-it de stad. Een groote menigte had zich voor de statie verzameld en Europeesche kinde ren boden bloemen aan Mevr. Ryckmans die hen langdurig omhelsde. Door den eenvoud en d-e hartelijke on gedwongenheid van lieer en mevrouw Ryckmans, hadden zij oogenblikkelijk de sympathie dei'.aanwezigen gewonnen. Vergezeld van den;'h-e-er Dupont heb ben zij zich naar de gouvernementeele residentie begeven. Ec.n interview met1 heer Ryckmans Zoodra de Gbuverneuf-Generaar zich in de residentie bevond, stond hij een interview toe aan een persafgevaardig- de. Hij verklaarde -o.a. dat. hij, hoe gaar ne ook te Elisabethstad vertoevend, toch Donderdag, 3 October, naar Leopiold- stad moest terugkeeren, waar het werk hem wacht-. Ondervraagd door den (journalist over don indruk van een twijfel die bestaat betreffende- zijne plannen tegenover de blanke cotonisatie, antwoordde de heer Ryckmans, dat deze- 'indru.k enkel kon teweeggebracht zijn door het niet- be grijpen van zijne verklaringen, ofwel door kwaden wil. Hij verklaarde verder dat het ver meerderen van 't aantal colonisten door. het inbrengen in Congo van Belgische werkloozen die voor deze taak niet zijn voorbereid, eene methode is, die niet is een sarcastischen lach, dat ik oude koeien ni.it den sloot zal moeten ophalen om uw gevoel een weinig op te wekken! M-oet ik weder over Winchester met u gaan spreken, om tot mijn doel te ge raken, mijnheer Walter Zwijg riep de bankier vertoornd of ik zal een middel weten t-e vinden om u te leëren zwijigjen Daarvoor bestaat slechts een mid del, en dit is, welwillend en voorkomend jegens uwen ouden vriend te zijn, her nam de clown op achteloozen toon, ter wijl hij zich achterover in zijn stoel wierp. Wilt .gei me voortaan het spre ken, en zelfs- moeite e.n kwelling "-be sparen, schik u dan zoo gelaten m-ogi&* ten mogelijk in uw lot. Gij ziet, ik kom rond voor de zaak uit.- Toont grj van uwe zijde, dat giij uwe positie goed in ziet. en geeft mij honderd vijftig dui zend gulden, in plaats van het bagatel van vijftien duizend gulden, die ik u vroeg. Dit is de rechte wijze- om men sehen van mijn s'l-ach baiig te maken, eindigde de clown, opniënw grinnikend. De- bankier wendde zich met kwalijk onderdrukte gramschap van den cl-own af, maar zette zich, ha nog eens» het vertrek op en n oer ge loop en te hebben, aan zijn schrijftafel, en zeide, terwijl hij den clown eenig-e-oogeniblikken later een assignatie va.n vijftien duizend gul den toewierp Ik moet u w-ederkéerig een raad geven. Als gij opnieuw een belangrijken aankoop z-cudt willen doen. neem dan' d-e- zorg o-m mij eerst tq'komen raadple gen, gij zoudt anders gevaar loo-pen, dat uwe wissels niet uitbetaald werden. Tracht met deze- vijftien duizend gulden aan le raden. Hij zal al doen wat moge lijk i-s om de gevestigde colonisten te helpen en do pogingen te steunen der nieuwgekomenen, die met eigen midde len kunnen bestaan. Tenslotte verklaarde hij alles te ver wezenlijken wat practisch doenbaar, is voor de- Europeesche colonisatië en wel willend te onderzoeken de voorstellen die'hem desaangiaande zullen ybor^elcgd worden. De pesttarieven Leopöldstad. -De posttarieven in de kolonie werden verlaagd. Voor zendingen, waarvan de plaats van bestemming niet verder dan 2 km. verwijderd is van de plaats van verzen ding, moeten volgende frankeeringen worden toegepast: brieven, per 50 gr. of gedeelte van 50 gr. 0,50 fr. vo-or briefkaarten, met antwoord: 0,50 fr. zender antwoiord 0,30 fr. zaakpapie- -ren 0,50 fr. stalen, p-e-r 50 gr. of ge deelte van 50 gr.: 0,30 fr. te Brussel PROGRAMMA. Dinsdag 24 September 1935 Gieterijcongres. Congres ter verbetering vam, het Ko loniaal Materieel. Commissie van de internationale Unie va-n, Spoorwegen;. Kinderrijk. Marionettenschouw- burg. Vogelkooien. Allerhande spelen. Zoo der Tentoonstelling (Ingang Ver makelijkheden)Open van 9 tot 21 u. Om het uur voederen der dieren. Televisie paleis Kunstprogramma. Modelstation, van 1 4 tot 20 u. Voor stelling van dokumentaire filmen. Alberteum. Doorloopcnde voorstelling van 11 tot 19 u. Planetarium, voorstelling te 10 u. 30, te llu.15 en 12 u. Vanaf 14 u. om do 45 minuten, laatste voorstelling te 23 u. Biosc.oop, Groote Zaal. Doorloopea- de voorstelling van 14.30 u. tot 18,30 u. Cinó-Schouwbiirg. Voorstelling te 18.45 en tc 20.30 u. (dooiloopend.) Bioskoop Kleine Zaal. Doorloopcn de voorstelling van 18 u. tot 23 u. s'Zondags van 17 tot 23 u. Schouwburg van liet algemeen kom- missaria-at. te 17 u. Pianorecital. Paviljoen. N.I.R. te 20 u. Concert door het Symfonisch Orkest van het N. I. R. onder leiding van Désiré Defauw. Zaal voor tijdelijke tentoonstellingen. Melkten toonstelling. Oud-BruS'sel.vanii 16 tot 18 uur. Wandelconcert in «Oud-Bnussel». t,e 20 V-i ti. Volksconcert, op liet. BalTeplein. van 20 tot 23 u. Wandel con eert. Congres tan de Eelgische Landbouwverteniqing te Brussel Het congres van de Belgische Land- bouwvereeniging, Zaterdag en gisteren, Zondag, in de Tentoonstellingte Brus sel gehouden, k-e-nde een grooten bijval, daar ruim 300 deelnemers waren inge schreven. De eerste dag, Zaterdag werd gewijd aan de studie der groote vraagstukken die den landbouw in de huidige omstan digheden het meest aanbelangen. Gisteren had in de feestzaal de alge- meene vergadering plaats. Ba non de Moffart zat deze voor en was omringd door de heeren senator Pierlot en Poncelet voorzitter der Kamer. Vele senatoren en Kamerleden waren op deze zitting aanwezig, die overgroole be- lan-gs-tellingi wekte. Na hulde gebracht te hebben aa;n- de zoo zu-inig huis te houde-n, dat gij me niet spoedig weer behoeft lastig to val len. Bedrieg ik mij niet in den toon en het voorkomen van mijn vriend,sprak de clown bilj zich zeiven, terwijl hij met de assignatie in zijn portefeuille naar Woodbine-cottage terugwandelde, dan th-ad ik mijn bezoek geen dag langer moéten uitstellen. H-e-laa», ging hij het hoofd schuddende voo-rt, aan dat kan toor komt gij niet meer terecht, -gij lvebt thans uw uitzet- van Walter ontvangen. Het uitvliegen kunt ge hem wel beletten maar dit zou u niets baten daardoor zoudt gij u slechts den weg afsnijden om nooit meer iets van Walter le ont vangen. Het beste zal mui zijn, dat gij uwe plannen legen de graaf van Haughton in gereedheid brengt. Eerstdaags moet gij den pluimgraaf weder eens nacht merrie bezorgen Ik heb hem voor het oogenblik in sla-ap gewiegd, z-e-ide de bankier bij zich zeiven. Had ik mij bereidwillig ge toond, dan zou hij lont hebben geroken. Kon ik zijn stilzwijgen maar koopén... Maar, al had ik daarvoor een half mil lioen noodig, ik zou toch altijd als on der het zwaard van Damocles leven. Ik ken hem te goed hij bezit geen grein menschelijkheid grove baatzucht is het eenige roersel zijner daden en hilj deinst voor niets terug om ze te bevre digen... Doch wat zeg ik Al kon ik me volkomen op hem verlaten, het zpu niets aan mijn besluit kunnen veranderen. Zooals het thans is kan hot niet langer blijven Reeds veol te lang heb ik in duizend- gevaren verkeerd en doodsang- nagedachtenis van Koningin Astrid, gaf M. Piette, bestuurder der Landboiuiwver- eeniging, lezing der wenschen d-o-or de verschllende afdeelingen van het con gres uitgebracht em een overzicht over dc werkzaamheden der vereeniging ge durende het afgeloopen dienstjaar. Ten slotte hield M. De Schrijver, mi nister van landb-ouw, een rede, w-a.ariiL hitj,.de- politiek der regeering inzake landbouw uiteen zette. Tïen personen gekwetst waarvan vijf ernstig Zondagavond rond 7 u. 45 deed zich aan het kruispunt van de Koninklijke straat en de Gillonsbraat-te Brussel een geweldige tramb-otsing vo-o-r, welke een tiental slachtoffers maakte. Uit de richting van het Jubelpark kwam tram 59 gereden waarop talrijke personen haddein plaats genomen. Aan gemeld kruispunt kwam hij in botsing met tram 3. De schok was zeer heftig em in heide voertuigen werden de ateizigers- door elkaar geschud terwijl de ruilen aan stukken vlogen. Angstkreten door- -sn-erpiteai de avondstilte en van overal kw-a-men voorbijgangers toegesneld om hulp' te bieden. Een tiental reizigers werden gekwetst, waarvan vijf naar hc-t hospitaal vam Sint Joo-st ten Noode moesten overgebracht worden waar zij dienden' verzorgd te worden. De m-eosten «liepen diepe snijw-onden» op door de glasscherven, terwijl ande ren doo-i" den schok aan armen, bennen en hoofd gekneusd werden. Beide trams liepen groote averij op. Het achterste gedeelte van tram 3 was gansc-h ingebeukt, terwijl ook tram 5t> aan de voorkant zwaar gehavend w'erd. Zondagavond, even na half-vijf, greep er -op de Veemarkt ter hoo-gte van de Huidevettersstraat een botsing plaats tusschen twee trams. Rond gie-meld uur kwam uit de richting van dc Keizer straat tram 3 aangereden en hield aan vc-o-rmoemde straat stil. Uit dezelfde richting kwam de tram va.n Tremeloo aangehold. Heel waarschijnlijk door een defekt aan de remmen botste deze laat ste tegen dom slilstaanden tram waar bij de reizigers door een geslagen wer den. Een zekere vrouw Coene Maria, wonende 't Beitje 33, kloeg van inwen dige pijnen. Zij bon nochtans korten tijd daarop haar weg vervolgen. Beide tram* werden 'nógaTerg-b'e&'chaïligd. Een onderzoek werd ingesteld. - - De sneltrein Bazel-Oostende beukt aan een overweg op Oen Autnkamion Twee dcoden en twee gekwetsten Z-ondagmorgen- .is de sneltrein n. 15 van Bazel naar Metz en Oostende aan een on'bewaakten overweg te Aubecourt, nabij Metz, op een autokamion gebotst welke met zakken en inpakpapier gela den op den -overweg in pan gevallen was. Met eene snelheid van 107 km. i.n het uur beukte de trein op den ka mi on en sleepte het verbrijzelde v.oerluig bijna een kilometer ver mede. De voerder en de lader .van den auto kamion werden gedood. Geen enkel rei ziger van den sneltrein werd gekwetst. Slechts dc machinist en d-e- stoker van de liokomotief liepen brandwonden o-p tengevolge van het ontploffen van den essencebak. sten uitgestaan. Hij schreef eenige brieven en bracht den ganschen avond doer met het uit zoeken van papieren, waarvan hij er verscheidene wegsloot. Den volgenden, morgen gaf hij juffrouw Madden en zijn kamerdienaar kennis van zijn voorne men om nog dienzelfden middag op reis te gaan. Hij zeide hun, dat liet gure weder zulk een nadeeligen invloed op' zijn' ge stel uitoefende, dat hij zeker ziek zou worden, wanneer hij langer in Enge land bleef. Zijn voornemen was, zeide hij, om naar Parijs- te igaan, daar eeni ge weken te vertoeven, én zich dan naar Montpellier, Nizza of Napels te be geven. Zoodra hij eene keuze tusschen de plaatsen gedaan had zou hij juf frouw Madden schrijven, en daar ziijn kamerdienaar, met zijn bagage wacht te, spoedde hij zich voort, want hij zou niets m-eer dan de onmisbaarste reis- benoodigheden medenemen. Om drie uur liet de heer Walter zich met een rijtuig naar het station te Shorncliffe brengen. Hij zat reeds in een der wagens van den uit Birmingham aangekomen trein, toen het portel ge opend werd e;n Lovell voor hem stond. Hoe gelukkig dat- ik u juist het rijtuig zag instappen, riep hij verheugd uit. Hoe zoo Er is met dezen trein een ouden vriend van u aangekomen, die eergis teren uit Indië is aangekomen. Raad eens wie X 't Vervolgt,

De Volksstem | 1935 | | pagina 2