Opstaande BeWinp Rijkdom en Armoede De Wereldtentoonstelling BELGIE-KOMGO sn anderhalve dag Invoer van Varkensvleesch Belangrijke Zaak van Verduistering Werkongeval te Ukkel Vreeselijk Verkeers ongeval te Wilmarsdonk 28 September. H. Wenceslas. Niettegenstaande de' moeder van Wcn- [c&elas heidenseh wa? ontving hiij loch eèn christelijke opvoeding van zijn grootmoeder. Toen hij koning van Bo- hemen was, werd hij op aan-stokcn'zij- ner moeder door Boleslas, zijn broeder, gedood (936). De Coloradokever. Bericht aan de telers en k oio-pers van gekeurde plant aardappelen in Hoog Belgie. De Keuringscommissie voor Plant- aardappelen vestigt de aandacht der te ller's en k*oopers vani gekeurde plantaard- 'appelen in Hoog Beligie op het feit dat Ihet vervoer en het gebruik dezer knol len geen gevaar oplevert voor de ver spreiding van den Coloradokever. Inderdaad ,zoo de tegenwoordigheid van dezen vijand der aardappelen in .eé-roige velden werd vastgesteld, dient het niet vergeten dat hij ér krachtdadig werd bestreden en vernietigd ander zijds, wanmeér de gekeurde aardappelen •verkocht worden, wordt, het certificaat geweigerd indien de er aan gehechte aarde keverwormen zou kunnen be-' ■vatten. Radio in de Poolstreken. De onder Russisch Ibewind staande Poolstreken zullen binnenkort, beschikken over een net van radio-posten. N'og dit jaar zullen langs den geheelen Noordelijken Zeeweg ;I3 nieuwe radio-posten woorden ge bouwd, terwijl op het vaste land 23 ra dio-posten herzien en versterkt zullen worden. Op het eiland Dickson is een krachtig radio-centrum opgericht. Te 'Archangel is men bezig met den bouw van een radio-centrum van hetzelfde type. Het net vani ladioposten langs den Noordelijken Zeeweg zal alle overwinte- ringsposten in de poolstreken verbinden met het vasteland en het contact hand haven met alle collectieve bedrijven voer den rendierteelt, vanaf het, schier eiland Kola tot het schi'erleiland Tsjoe- kotka. De penvingverzameling van de Kamer De penningverzameling van de Ka mer ïls' na die van de Koninklijke Biblio theek. de rijkste van het land. Ruim vier duizend medaljen komen er in voor. De verzameling is nu weer verrijkt met twee nieuwe stukken beide ge maakt door beeldhouwer Carlos Van Didnant: een «Koning Albert» en-' een «Koning Leop'old III», beiden als vlie gers uitgebeeld. Belgie-Duitschla-nd. Een' verslag 'der Belg. delegatie ie Berlijn wijst er op dat voor den eersten semester van* dit jaar onze inv'oer in Duitschland, 759 miljoen" frank bereikt, tegenóver 1076 mi lij oen frank voor het 'overeenstem mend tijdperk in 1934. N De Duitsc.be uitvoer naar Belgie 'be droeg voor dezelfde tijdperken f216 miljoen tegenover 1341 miljoen. Kolen ■en cokes vertegenwoordigen daarin 283 miljoen. De F.ransche Oogst. De. Fransche minister van landbouw deelt.de uitsla gen mede van den Fransehen oogst in J 935 Voor 5,344,370 hektare met tarwe be zaaiden grond, blijkt, dc voortbrengt .75,868,660 kwinlalen te zijn, tegen 92,129.060 kwinlalen; vorigi jaiar. Dc gerstoogst brengt 10,730.930 kwintalen op tegen 10,340,730 in 1934. Vofor de roigge lulden.de cijfers 7.361.360 in [1935 tegen'. 8,378,210 in 1934. 58sle Vervolg. Het kan u onmogelijk ernst met dit schrijven zijn geweeg-t, Austin zeide de heer Bjurham, op den voor hem liggenden brief- wijzende, toen Clement iden volgenden morgen ibinnenkwa'm. Volkomen ernst, mijnheer Bur- liam, antwoordde deze. Tk had den moed niet om u mondelings met een besluit bekend te maken, dal mij zeer veel kost maar waartoe ik mij verplicht reken. Wal geeft u, in 's Hemels naam, aanleiding lot zulk een besluit Kiinl ge niet langer niet den boekhouder ol' de klerken overweg Ts er iemand op •kantoor, die u het leven verbittert Geef ik u misschien, zonder hel te we tten, reden lot ontevredenheid Niels van dat alles, mijnheer Bui-ham mijne positie op het kan toor laat niets te wenschen over... En toch, viel de bankier hem'mei oenige scherpheid in de rede, toich held gij eenc andere betrekking gezochl Waarom vroegt gij me niet om verhoo ging van inkomen, liever dan u aan 'eene andere firma Ie verbinden bij wel ke uwe loekomsf zeker niet zoo gunstig is, als die welke gij bier lieibt TK verzeker u plechtig, dal ik me aan geen ander kantoor verbonden en er zi Ifs nog niet. aan gedacht heb om liet Ie doen. Mie leidt ge mij nief, Austin en ik kan niet gelVyeven dal gij dil doel dan wdrdl mij de zaak boe langer boe raadselachtiger- Wat zijn dun uwe Een nieuwe luchtrit wordt voorbe reid te Leopoldville, teil einde Belgie met Congo te verbinden in anderhalve dag, langs de Lybie-woeisilijn, voor de eerste, maal overvlogen door graaf de Looz-Gorswaren. De nieuwe poging is nu ingericht door M. Maliieu, die van voornoemde graaf en den bevelhebber D'Hoore zal vergezeld zijp. Ieder van hen zal om de beurt liet vliegtuig loodsen, ten einde den duur der landingen op zijn minimum te bren_ gen, onontbeerlijk om de bevoorrading van de vliegmachien te verzekeren. Indien alles meeslaat, rekenen de luchtvaarders Stanleyville te bereiken in anderhalve dag en' in' vier etapen Brussel-Tunis, Tunis-Sebba (ten. Zui den van Lybie) Sebha-Forl Lamy en For t-La.my-S I an 1 eyvi 11 e Het doel dier luchtvaarders is, de snelle verbinding Belgie-Midden Kongo te verzekeren, langs den koristen weg en diaarenboven de voorwaarden te on derzoeken voor'n nachtelijke vlucht door de Sahara, die zij denken in een nacht- el appe. af te leggen. Van Slianlèyville, zouden de drie luchtvaarders zich' waarschijnlijk haar Kivu begeven', waar zij een veertiental dagen zullen verblijven, om dan Belgie te bereiken langs den Nijl door zich opvol'gentlijk op te houden' te Tuba, te Korlhaux, Kiairo en Athene. to Brussel PROGRAMMA. Zaterdag 28 September 1935 Congres der algemeene stalen der boekhouding. Congres der Goeistesarbeiders. Congres van de hedendaagsche ge schiedenis vajii Parijisi. Congres van den N. S. B. Kinderrijk. Marionettenschouw- burg. Vogelkooien. Allerhande spelen. Zoo der Tentoonstelling (Ingang Ver makelijkheden). Open van 9 tot 21 u. Om het uur voederen der dieren. Televisie paleis Kunstprogramma. Modclstation. van 14 tot 20 u. Voor stelling van dokumenlaire filmen. Alberleum. Doorloopende voorstelling van 11 tot 19 u. Planetarium, voorstelling te 10 u. 30, te Hu.15 en 12 u. Vanaf 14 u. om de 45 minuten, laatste voorstelling te 23 u. Bioskoop doorloopende voorstelling van 14,30 lot 20 u. Cinc-Schiouwiburg. Voorstelling te 18 èn te 20,30 u. (doorloopende voorstel ling)'. Zaal voor tijdelijke tentoonstellingen. 1) Melktenloonstelling. 2). Herfstuin. bouvvtentoonstelling. Pavilj'oen N.I.R. te 20 u. Concert dooi het bizonder orkest tender leiding van Karei Walpot. Bezioek aan.de Ten toon slel ling der jonge meisjes die hebben deelgenomen öan den wedstrijd om dein titel van «Miss Univers». Eeuwfeestplein van 19 lot 20 u. Bei aardconcert door Jef Denyn. Oud Brussel. van 14 tot. 18 u. Flo- bertsc-hieting. Volksweds/trijd. van 15 tot 17 u. Wand el concert. te 15,30 u.. orgelconcert. te 16,30 u. groote ballonjacht. op het Balieplein. te 18 u. •oxitvangst van «Miss Univers» te 21 u. groot turnfeest. van 20 tot 23 u. Wandelconcert. plannen Ik weet op dit oogenblik zelf niog niet recht, wat ik zal aanvangen. Dil moel u ongetwijfeld zeer vreemd toe schijnen', maar wees verzekerd, dat ik mijn besluit vooraf wel gewikt en ge wogen heb. Dring, wat ik u bidden mag niet op de openlegging mijner beweeg redenen aan. Wellicht kan ik-^-u later niifrfc gedrag verklagen-,- en 'dan zuil g'J zi'lf erkennen «lat tk nifds amb-i'S had kunnen handelen; dan ik- thans"^loe. Hoor, Austin, ik begin hoe langer hoe meer te gelooven dat, indien er eene» reden voor uwen slap bestaat, het eene zeer zonderlinge reden is. Zijl ge misschien op het punt. om een. rijk hu welijk te sluiten en van uwe rente Ie gaan leven In dal, geval alleen zou ik uw besluit, kunnen begrijpen Ik ben wel sedert kort verloofd, mijnheer Burham. hernam Clément maar het meisje, dat ik eens mijne vrouw hoop te noemen, is onbemiddeld, en om te kunmen trouwen zal ik dus moeien werken voor den kost. Dan speelt uwe verloving zender twijfel op eene andere wijze een rol in uw besluit, ginig de heer Burham ver_ der. Tk wil niet in uwé geheimen dringen Austin, maar nio^l u toch den raad ge ven om nog eens ernstig te overwegen, wal u Ie doen slaat. In vertrouwen kan ik u mededeelen dat de lieer Walter voorlaan sleehls in de hoedanigheid van slillen compagnon lot de firma in be trekking zal staan, en dat deze veran dering zeer gunstige gevolgen voor u 7ou kunnen hebben. Overleg, alles nog eens rijpelijk, en verblijd mij morgen met hel bericht, dal gij van uw dwaas Gewestelijk Comité vocp het geven van onderwijs aan de joige werklcozen. Provinciaal Bestuur. 7e Afd. Gent. Het Koninklijk Besluit en 31 Juli 11. bepaalt dat de jongens en de meisjes', die voldaan hebben aan den leerplicht, 'zóoals voorgeschreven bijJ'd'ê wet tot re geling van het lager oaluèrwijs doch hun studiën niet voortzetten, of zonder regelmatige betrekking, of zonder vaste bezigheid zijn, verplicht zijn geschikte cursussen te volgen in een lagere, tech nische vak- of huishoudschool tot bet- einde vatn het schooljaar gedurende het welk zij hun zestiende jaar volbrengen. Deze leerlingen zullen naar hun bekwaamheid, kennis en behoeften toe gelaten worden tot eéii 'iAstellmg voor lager of vakonderwijs of toVgelijk wel ke. andere onderwijsin-steflihg met een technisch of beroepskarakter. De ouders hebben de keuze tusschén de officieele en de vrije instellingen: Mochten de (bestaande jp£ tellingen on toereikend worden om al. dp aan den ver lengden leerplicht: enclpr.worpen leer lingen op te nemen' dan zullen tijdelij ke onderwijsinstellingen worden ïngé- richt met bijzondere inachtneming van de bedrijvigheden; op; vakkundig gebied, waarvan de bevordering nuttig is voor de nationale economie.. De leeraars dezer bijzondere instellin gen worden tijdelijk benoemd door de overlieden waarvan do cursussen afhan gen. (Ministerie van Open,bar onder wijl, gemeenteoverheden of privaat initiatief). De praktische cursussen voor jongens zullen, in beginsel toevertrouwd worden aan gediplomeerden ■voor het vakon derwijs of aan1 bijzonder bevoegde mees1. tergiaistcn of werklieden. De praktische cursussep voor meis jes' zullen, in beginsel 'toevertrouwd worden aan1 gediplomeerden voor het vak_ huishoud en landbcuwhuishoudon- derwiijs. De algemeene cursussen zullen aan gediplomeerden zónder betrekking op gedragen worden. In beginsel worden de betrekkingen voorbehouden voor werklóoze persen-en. Alle cumulatie is in ieder géval, streng verboden. Tc allen tijde mag er aan de betrek king van- leeraar een einde worden ge maakt, hetzij bij beslissing van de in richtende overheid der school, hetzij bij beslissing van den Minister van Open baar Onderwijs. Al de toegekende be trekkingen moeten na l\et. schooljaar 1936-37 een einde nemén. Het personeel voor de praktjsche cur sussen wordt' bezoldigd 'op dén veel van 11 frankper uur, voor de, algemeene cursussen, op den voet- van ii 4'frank per uur, voor de, 10 eerste-wekél.ijksche uren en 11 frank voor de urien hoven. 10. De perjseinen, die zich in' de vereischte voorwaarden bevinden voor het geven van liet onderwijs waarvan, hierboven sprake en die zich voor de gefoeurlijk te begeven betrekkingen vap leeraar (lee- rares) in de Provincie Oost Vlaanderen willen aanbieden, worden verzocht hun ne aanvraag te richten aan het Gewes telijk Comité voer het geven van on derwijs aan de jonge werkjoozen, (Voor zitter: Heer O. Van Hauvyaert), Provin ciaal Be-stuur, 7e Afdeeling, te Gent, G ouvernementlstraat. De aanvraag zal vermelden, Naam, voornamen, volledig adres geboorte plaats en gebooctedagt'eekening, bur gerlijken stand, vroegere bezigheden en event nee le diploma's, alsmede het tijd perk sedert hetwelk de aanvrager (aan vraagster) werkloos' is, en duidelijke besluit teruggekomen zij't. Clement behoefde echter zijn besluit niet opnieuw te overwegen, llad de heer Burham door zijne mcidedeeling hem wellicht het uitzicht op een toekomstig deelgenootschap in de firma willen ope nen, dan moest dit voor - hem een dwangreden te meer zijn om zich van haar los te scheuren', want hoe nauwer de verhouding werd, waarin hij tot haar kwam, hoe minder zijn werkkring met zijne betrekking tot Mathilda overeen te brengen was, die, dit behoeft nauwe lijks gezegd te worden, liet zwaarst bij Ivem woog. Clëmeiït verzekerde den néér Burham de-n volgenden miorgen ernstig, dat hij niet van besluit kon veranderen: De bankier legde lang en breedvoerig uit en in de sterkste ibewoordingerii, dat hij eene g-roote onbezonnenheid beging, maar de jongeling bleefby zijn voor nemen volharden, en beijverde zi,ch slechts om den klerk, dien de lieer Bur ham met dén diépst en weerzin als zijn opvolger aangewezen had, iiV zijne ad ministrate in te wijden. Austin doelde ziijn voornemen thans r.'ok aan Mathilda en zijne moeder me de. Hij wachtte zich wel om-aan Ma thilda den ganschen omvang van het offer te laten gevoelen, flat hij haar bracht, en zij was zeer verheugd door bet denkbeeld, dat weldra alle betrek king tusschén Clement en den man, dien zij verfoeiden, zou opgehouden bobben. Met zijnie moeder kón Austin nog minder openhartig, spreken daar ze niet in Josief Wil mot's vree gore lotge vallen! was ingewijd en geen kennis dioeg van het vermoeden van Mathilda ten aanzien van Henry Waller. aanduiding van de leergangen waarme de aanvrager (aanvraagster) zou wen schen gelast te worden. Zij kunnen zich ook aanbieden in de bureelen der 7e Afdeeling van liet Pro vinciaal Bestuur met de nocdigc getuig schriften en diploma's. Het Ministerie van Landbouw deelt mede De Regeering heeft beslist liet contin gent varkensvleesch waarvan de invoer gedurende de maiand October toegelaten is, te verruimen. Als proel' zullen de ver gunningen afgeleverd worden aan al dé in Belgie gevestigde personen die er de schriftelijke aanvraag zullen van heb ben gedaan aan; het Departement van Landbouw, Dienst der vergunningen, 32-, Wetstraat, Brussel, voor 1 Oktober a.s. en zulks in de volgende voorwaarden 1) De aanvraag moet dén naam en. voornaam of den handelsnaam van den invoerder aanduiden; het juiste adres het tolkantoor' lang&waar de invoer 7.ou geschieden! en de juiste hoeveelheid voor dewelke de aanvraag wordt inge diend. Deze hoeveelheid zal Léh nimsie 1.000 kilos bedragen. Formulieren van aanvraag worden door den Dienst der vergunning ter be schikking van de belanghebbenden ge houden; bij de aanvraag moet een fisca le zegel van 6 fr. en twee postzegels van 1 fr. 75 gevoegd wroden. 2) Te gelijkertijd met de aanvraag zal er. als wiaarburg, bij M. Renders, ont vanger der belastingen, 5e Kantoor, Oratorienberg, 14, Brussel of op zijn postcheekrekening 11. 2369, een som van een frank gestort- worden per kilo var kensvleesch waarvan de invoer wordt gevraagd. Het stamblad van het -stor- tingsbulletijn zal de melding dragen «Vergunning voor den invoer van var kensvleesch». Deze w-aarborg zal slechts terugbetaald worden aan de belangheb benden die op 31 Oktober a.s. werke lijk de hoeveelheid varkensvleesch zul len ingevoerd hebben waarvoor hun eene vergunning werd toegestaan. DOOR PADDESTOELEN VERGIFTIGD IN WALLONIË Verscheidene inwoners1 van Saind-du-i Nord, die paddestoelen hadden gegeten, werden door bloedvergiftiging aange tast. Zij moesten door een geneesheer ver zorgd w'orden, die bun een tegenvergift toediende. Thans zijn zij bijna allen buiten gevaar, uitgezonderd de 74-jari- ge F.miel Machut, die 11a verschrikkelijk te hebben geleden is overleden. Het parket vhiïNfjvél is afgestapt ten huize van Firmin Goes, 47 jaar oud, wo nende aan den Tervuurschen s.teenweg, te Jolimont. Beslag werd gelegd op tal rijke dokumenten en papieren. Daar al leen de echtgcnoote thuis was begaf het parket zich naar de woning van Jules Goës, broeder van den beschuldigde, en vond er dezen laatste. Firmin Goës- w-erd naar de gendarme rie overgebnacht, alw-aar hij oen streng verhoor onderging in verband met een tekort van 150,000 fr. in de kas van de «Centrale de Paveurs», waarvan hij se dert 1931 sekretaris was en sedert een jatar penningmeester. Na ondervraging werd een aanhou dingsmandaat opgesteld. De oneerlijke schatbewaarder werd naarr de gevange nis overgebracht. Clement wist er niets beters op' dan baar te zeggem, dat hij besloten bad om met opolïering van zijne betrekking, eenige rust. te nemen, lot herstel van zijne gezondheid, die, naar zijn voorge ven', in' den laatslen tijd vrij wat gele den had-. 1 Mevrouw Austin, die haren zoon "bij zonder lief bad, keurde 'zijne handel wijze goed en betreurde hel slechts dat •hij zich-zoo ingespannen-en zij.ne- ge- zbhdheid in de waagschaal gestéld had Het spreekt van zelf dat Clement vol- sirekt. niet voornemens was om 'een werkeloos leven te leiden. Wel had hij nog geen enkelen stap tot het bekomen eener nieuwe betrekking gedaan maar als hij, zooals bet in ziijn plan lag, la ter daartoe 0verging, vleide bij zicli met den gelukkigen' uitslag, waartoe hij desnoods op de hulp van den heer Burham meende te kunnen1 rekenen. In de eerste weken of maanden, was daar echter niet aan te denken, want eerst, moest een gewichtiger laak vol bracht worden. Immers hij had zijn ontslag niet enkel genomen om zijne betrekking tot. den lieer Walter en diens firma te verbreken, maar ook ten ein de tijd en gelegenheid te hebben om zijn voormaligen chef krachtdadig te vervolgen. Op de eerste plaats wenschte hij Ma thilda het onderhond met den heer Walter te verschaffen, dat deze lot hiertoe zoo behendig had ontweken. De omstandigheden schenen de uitvoering van dit plan zeer te begunstigen. Nauwelijks was het op den spoortrein voorgevallen onheil hem ter ooren ge komen, of hij va'-le liet denkbeeld op Donderdag te tien uur, is een steiger ingestort aan het huis nr. 673 van den Waterlooschen steenweg, te Ukkel, waarop vier plafonneerders aan den ar beid waren. De planken zijn gebroken en drie ar beiders werden van de derde verdieping in de diepte geslingerd, terwijl de vier de een touw kon griijperr en er bleef hangen tot bij uit zijn nëteïige'n' toe stand werd verlost. Een van de slachtoffers, Jan De Land. -schutter, geboren in J882, wonende aan de Heilig-Geestslraat le Brussel, bleef op slag dood. Hij had den schedel inge drukt. Éen andere, Jules Bonjean, 41 jaar oud, wonende te Rinxensart, heeft ver scheidene ledematen gebroken en hij werd naar het St. Elizabelliziekenhuis, aan de Del'rélaan, le Ukkel, overge bracht, evenals-een helper, die nochtans maar licht schijnt gekwetst te zijn. De plaatselijke politie trof dc nooidï- ge maatregelen in verband met dit on geluk en waarschuwde het parket, Een politieagent op slag gedood. -De gemeente Wilmarsdonk werd Don derdag in den vooravond, in beroering gebracht door een vreeselijk verkeers ongeval, diat het leven heeft gekost aan eon policieagent. Twee agenten van de speurbrigade van Antwerpen, reden per nro-tor naar Wilmarsdonk om aldaar dc dagclijksche dienslsiukken le overhandigen. Op de groote baian gekomen, werden de motor rijders aangebeukt door een zwaren au tobus. Dc botsing was geweldig. Beide politieagenten werden ten gronde -ge slingerd en de motorrijder Br.eugFiel- mans werd op slag gedood. De andere agent liop- vreeselijke verwondingen o- en moest bij hoogdringendheid naar lieu ziekenhuis overgebracht worden. Een droeve bijzonderheid is dia-t poIU tiéagent Breuglielnians Donderdag met verlof 'was dóch een collega verving die door feestelijkheden in de poüliever- broedering werd weerhouden. Het parket is nog denzelfden avond ter plaatse afgestapt om tot dé eerste vaststellingen over te gaan. N,adere bijzonderheden Hel- onderzoek ingesteld door politie officier Van Loon heeft vastgesteld dat liet pijnlijk ongeval 111 andere om standigheden heeft plaats gehad dan eerst werd meegedeeld. De heide agenten reden per motor met aanhangwagen van de Kruissclianstrant, naar de Noorderlaan. Ter hoogte van de Dorpstraat moet volgens! de vaststellin gen. bij 't nemen van een Korten draai de motor geslipt zijn. De nioitorvoerder Breughel mans Ernest, 46 jaar oud, woonachtig, op de Van Rijswijckp-laats 6 is bij zijn val met het hoofd op den mol tor terecht gekomen. Hij liep een sche delbreuk op waaraan hij onmiddellijk is- bezweken. De tweede politieagent, de 40-j-arigó Constant Adriaensen, wo-n-ende Rïèm- straa.t, werd met verwondingen aan het lioofd en aan den rechterarm opgeno men, doich kon na verzorging ter plaat se, naar zijne woning overgebracht worden. Het stoffelijk overschot van Breu- ghelmans werd naar het doodenliui.s cler Korte Diijksitna-at overgebracht. Het parket, onder leiding van onder zoeksrechter Hodum, bleef goruimen 'tijd ter plaatse om tot de juiste vast stellingen over te gaan. om met Mathilda naar Banbury te gaan en tot den lijder do-o'r te dringen zoo dra zijn toestand dit zou gedoogen.Toen de lieer Burham hem echter mededeel de dat de patient zoo goed als buiten kennis was, liet hij dit plan varen do>cli eenige dagen later, zoodra hij bad ver nomen, dal. Henry Waller naar zijn landgoed vervoerd zou worden, besloot bij; terstond om op «Abibey te beproe ven, wat in den ouden P.rins niet doenlijk was geweest. Niet vooraleer hij het oogenblik 0111 te bandelen gekomen achtte, aeelde hijj zijn plan aan Mathilda mede. Ik-geloof, zeide bij tot haar, den- zelfden dag, .waarop hij, niet zonder groote aandoening, afscheid van den hr Burham genomen had, ik igeloof beste Malhildai, dat de toestand, waarin de hr Walter thans verkeert, allergunstigst is voor de verwezenlijking van uw ver langen naar een gesprek met hem'. Hij is nu niet in sfaat om door een tuindeur te ontsnappen, of met een sneltrein uit de voeten Ie komen, wij hebben hem in onze macht., als wij onze maatregelen met goed overleg nemen, en van het rechte oogenblik om hem te overvallen gebruik maken. Het beste zal zijn, dat wij eenige dagen te Sborncliffe vertoe ven, omdat Arthur Lo-vell daar woont, de jonge advokaa-t, dien gij te Win chester gesproken hebt, en met wie-n ik bevriend ben. Tracht dus, mijn beste* eenige dagen verlof van mevrouw Her- bert te bekomen, terwijl ik mijne moe der zal overhalen om ons te vergezel len, 't Vervolgt*

De Volksstem | 1935 | | pagina 2