Rijkdom en Armoede Plechtigheid te Luik Storm over de Kust Een oude "Zeerob,, verhaalt hoe hij zich ontdaan heeft m zijn Rtieumatiekpijnen Ontploffing te Mortssl GEMENGD NI EUtES Voor onze betreurde Koningin Astrid Het testament van Lord Woolavington Dubbels Gasverstikking te Gent Ongeluk in de Noordstati® te Brussel De Kerk van Marcinelle- Centre afgebrand 30 September. H. Hieronymus. De zucht naar studie en wetenschap was Hieronymus ingeboren. Ganseh zijn leven door studeerde hij zonder ophou den. "Vooral als schrifluurkenner kent ihij in het Westen geen gelijke Gebo ren -omstreeks 340 uit 'christelijke ou ders, werd hij priester en stierf in 420. 1 Oktober. H. Remigius. De apostel der Fransche natie zag het le venslicht in 437. ll.ij verbleef liefst een zaam en legde grooten iever aan den d,ag voor gebed, studie en vasten. Als bisschop van Reims, wijdde hij al zijn krachten aa.n de tbekeering zijner on derdanen. Het Doopsel van Clovis is het merkwaardigste feit uit het leven van den. heilige. Belgische kolen naar Arge-ntinie. Een bijhuis van een groote Belgische maatschappij, opgericht in Argentinië heeft in Belgie een bestelling gedaan van 100.000 ton kolen. De jacht. De jacht .gaat normaal haar gang, vooral wat de hazen be treft er zijn minder patriijzen wegens den overvloedigen lenteregen, die vele nesten heeft vernield. Er zijn voldoende fazanten, konijnen en grof wild. Eerlang gaat hier de jacht voor open. Voor de eerste maal, sedert 1913,zal weer het jagen op' damherten toegela ten zijn. Maar zij zijn slechts een veer tig, in de bosschen van "Villers-sur- Lesse. De bedoeling is alleen de oude tè dooden, die schadelijk zijn geworden voor de landerijen. Invoervergunningen voor toebereide vleeschwaren. Vanaf 1 Oktober 1935 en tot verdere beschikking, is de afle vering der vergunningen tot invoer van toebereide vleeschwaren, vermeld on der de rubrieken 210, 212, 213 en 214 van het toltarief, niet meer onderwor pen aan het innen van een bijzonder recht. Een verklikker van giftige gasse-n. Professor Zolta Hegyi van de universi teit te Debrecsen heeft een toestel uit gevonden dat de aanwezigheid van gif tige gassen in de lucht door schellen aankondigt. Het apparaat blijft zoolang werken als het- gevaar voor vergiftiging bestaat. Is het gevaar verdwenen, dan wordt hel toestel automatisch uitgeschakeld. De uitvinding woidt binnenkort door deskundigen onderzocht. Terugkeer van minister Hymens. Minister Hymans, hoofd van de Bel gische afvaardiging van den Volken bond, heeft Zaterdag Genève per auto verlaten om naar Brussel terug te kee- ren. De minister is vergezeld van mevr. Hymans. De heer Van Langenhove is Vrijdag avond naar Brussel vertrokken en heeft Zaterdagvoormiddag zijn werkzaamhe den in het departement van Builen- landsche Zaken hervat. D© elektrische tir©in Brussel-Antwer- pen. Met ingang van 6 Oktober zal de ritduur van den Elektrischen trein Brussel-Antwerpen' van 33 op 31 minu ten gebracht worden, bij stoppen te Me- ehelen, en van 30 op 29 minuten, wan neer hij doorrijdt. Die bekorting blijkt weinig belang rijk maar zij beleekent, voor de door gaande rit een hand-elssnelheid welke van 88 op 91 km. per uur wordt ge bracht. Men weet dat het) vooral de laat ste kilometers ziljn, welke moeilijk zijn om in te winnen. 60ste Vervolg. Wat geeft mij dat riep Austin. Het hindert mij slechts, dat ik u alleen het huisr moet laten binnengaan. Was ik maar zeker, dat u geen leed zal over komen Ik bid u, Mathilda, vermijd zooveel mogelijk alles, wat u aan eene r.uwe behandeling van Walter's zijde zou kunnen (blootstellen, en tracht, zoo- u eenig ongeval mocht dreigen, mij dit op de een of andere wijze te kennen te geven, hetzij door gerucht te maken of door de rechte gang in te loopen. Ik verlaat deze plaats niet, vooraleer ik u terugzie! Zij bevonden zich thans op het voorplein op een afstand van vijffig tot zestig schreden van het heerenhuis.Over het niet zeer hooge terras konden zij niet sdechts in het openstaande voor portaal. maar -ook, door de glazen deur die dit portaal van de groote gang scheidde, in deze laatste zien, die door twee of drie lantaarns helder verlicht werd. Mathilda wachtte nog een oogenbiik cn zcide toen Er is nu niemand in den gang. Waarschijnlijk zijn de bedienden aaii tafel gegaan, eri het is thans hef gepas te oogenbiik om, niet Gods hulp, mijn voornemen ten uitvoer te brengen.Vaar wel, Clement., lot. straksi. Vaarwel. Mathilda sprak. Cle- menf, terwijl hij baar nogmaals zcide, dat zij den linkervleugel van- den dwars gang - en de eerste deur in Lees dezen brief onlangs toegestuurd: Oud officier van de koophandels- vloot, en langs alle kanten gevaren heb bend, was ik sedert drie jaar lijdend aan rheumatiek. Daarenboven werkte mijn lever niet. heel goed. Ecu mijner vrienden raadde me aan Kiuschen Salts te nemen. En, het resultaat was schit terend, derwijze dat, indien ik zoo oud niet geweest ware (62 jaar), ik mijn post op het schip gaarne zoü hernomen hebben.» M. A. G. A.... te D. De rheumaliekpijnen komen voort van een te groote boeveelheid unsch zuur in het organisme. Dit vergif wordt omvormd tot scherpe graten, echte kleine pijlen, die voorkomen in de spie ren, de gewrichten en- in de zenuwen, en u doen schreien bilj iedere beweging die ge maakt. De Kruschen Salts hebben de eigen schap deze urische kristallen op te los sen en er de uitschakeling van te ver gemakkelijken langs de nieren meer nog, Kruschen hernieuwt de activiteit van de lever en de nieren die soms on voldoende werken. De overblijfsels van de vertering zijn volledig uitgescha keld, uw bloed is niet meer vergiftigd, het wordt weerom zuiver, kloek en het geeft u nieuwe en blijë levenskracht. Kruschen Salts in alle Apotheken 12,75 fr. de flesch 22.00 fi\ de g.roote flesch (voldoende voor 120 dagen.) Luik, 29 Sept. Vandaag had te Luik de inhuldiging plaats eener geschied kundige gedenkplaat op do gekende Pont des Arches. Deze plaat herinnert aan een wapen feit dat voorviel op deze brug op 27 Juli 1794 en waarin de Luikenaren het ontstaan der burgerlijke vrijheden wil len zien. Feitelijk herinnert het wapenfeit hef einde van bet zelfslandig prinsdom Luik, na de overwinning der Fransche troepen. De burgemeester van Luik, M. Neu- jean, begon zijne rede met een ontroe rende hulde aan de nagedachtenis van Koningin Astrid. De burgemeester verheerlijkte de burgerdeugdeii der Luikenaren, o. m. hun ontembaren wil om den eerbied vo-or de taal hunner k.euze op te drin gen. (De Vlamingen zijn bet volledig eens met M. Neujcan en zij hopen dat de Luikenaren daarom steeds ditzelfde gevoel bij het Viaamsche volk zullen eeiibiedigen. Red!) Zondag werd in St Pieterskerk te Gent, door -het komiteit van den Mili tairen Kring «Roi Albert», een plech tige Mis opgedragen, lot zrelerust onzer diep betreurde Vorstin, Konin.gin Astrid. De ruime kerk was bomvol in het koor en ook in de middenbeuk hadden plaats genomen, de overheidspersonen, waaronder wij bemerkten de generaals Crouquet, Depoire, Laicq,' M. De Vos, arrondissementscommissaris dienst doende gouverneur Van der Stegen, burgemeester.; de Z.E.H. Kan. Van der Gheyn, talrijke raadsheeren van het Hof van Beroep en vele personaliteiten van de St Pielerswijk. O'0k afvaardigingen van talrijke va- die gang aan haar rechterhand moest inslaan. Vaarwel, wees kalm en moedig. Zij zag er bleek maar vastberaden uit, en verwijiderde zich haastig. Clement zag haar de breede trap van het terras opgaan, het voorportaal in stappen, d.e dubbele glazen deur van den gang openen, en aan den linker kant van den gang verdwijnen, zonder dat de portierster in den weg getreden was om haar te-gen te gaan. De eerste deur in den dwarsgang, die Mathilda had ingeslagen, de deur der bibliotheek van de door den heer Wal ter bewoonde kamers uitmaakte en waarin zich altijd Jeffreys of een der hem vervangende bedienden ophield, stond half open. Met zachten tred,maar zoo ongedwongen mogelijk, om hare geheime bedoeling niet Ie verraden, overschreed zij den drempel van dit vertrek met het voornemen om zich door den knecht of kamerdienaar, dien' zij hier verwachtte, hij den heer Wal ter Ie lalen aandienen als eene bekende der gravin van Haug.hton, die haar te Parijs met eene boodschap voor haren vader had belast, terwijl zij, zoo Walter zwarigheid mocht maken om haar Ie ontvangen, den knecht andermaal naar binnen en hem dan tevens op den voet le volgen, met. hel vast besluit om den bankier onder de oogen te lieden, en le zien, welke uitwerking hel noemen van haren naam op hem zou maken, at mocht hij haar daarna door zijn knecht hij den arm de deur laten uitzetten. De wanden \an lief. ruime vertrek waren met kasten bedekt, die nagenoeg lof de zoldering reikten- en achter wier ■glazen deuren boeken in prachtbanden derlandlievende maatschappijen met vaandel waren aanweaig. De H. Mis' werd opgedragen door den Z.E.H. pas toor Van Brabant. Ook vole geestelijken waren aanwezig. Het muzikaal gedeelte werd verzorgd door de muziek van. het 2e Linie, on der leiding van adjudant RulaCr, kapel meester. Aan dei consecratie werd door de kla roenen van hol myzfekkorps het Te Velde geblazen. Na de mi«i werd liet' Libera gé- zongen en al de vaandels der maat schappijen namen in kring plaats rond de kalafalk, omhangen niet de nationa le driekleur en waarop de koninklijke kroon prijkte. Zondag, rond 4 uur 's namiddags, is onverwachts een geweldigen storm op- gesloken op de Viaamsche kust. Onmid dellijk werd de reddingsdienst van Oos tende opgeroepen om standvastig op post le zijn, daar talrijke vi-s&chers- vaartuiigen in zee waren; en verrast werden door dén störm. Tot op Tlit o-ogenblik worden geen ongelukken ge signaleerd. Het zand wordt met onge hoord geweld tegen dén zeedijk geslin gerd. Oostende biedt het.zicht aan van' ■\ollen winter bij hevi.gen storm. De staatspaketboolcn hebben regelrecht den dienst volbracht en 's namiddags is de mailboot, zonder moeite de haven- geul binnengevaren. Uit Zeebrugge wordt insgelijks geseind dat talrijke visschersvaartuige.fi de haven uitgeva ren zijn maar ook( hier worden geen ongelukken gemeld. Niettegenstaande den geweldigen wind wordt de regen met kracht neergeslagen. Londen, 29 Sept. -r- Lord Woiolaving- ton, de gekende raspaardeneigenaar,die tweemaal den Epson Derby won -en on langs overleed, laat ecric fortuin van 7.150.000 p. st. na. 50 0/0 daarvan gaat naar de schat kist voor erfenïsrëchtêri de Slaat eischt inderdaad de- lielft van alle for tuinen van hoven de-2 millioen p. st. Lord Woolavington, vroeger M. Ja mes Buchanen, heeft, die fortuin gewon nen in de whisky-stokerij. Hij was klerk •en handelsreiziger geweest voor hij de kleine jeneverstokerij opende, die de voornaamste stokerij van Seotch-whis- ky zou worden. Buiten talrijke legaten aan go-ede werken en bedienden,'gaat heel de for tuin aan zijn eenige dochter, Mevrouw Donald-Büchanëii eh,. als déze zonder kinderen sterft, tornt hef later toe aan liet werk der kank-erbestr.ij.ding. Onder gr oio-te fortuinen waar in de laatste jaren de Staat de helft van op streek komen die- voqr van Sir 'Johri Ellerman, sc.lie-epsree.der 30 miflioen p. st.Sir. David Yule, 15 milliioen Lord Iveagh, van het huis Guinness, 11 millioen Sir George Wills 10 mil lioen Lord As,hi on 9 1/2 millioen. een Wolkbreuk boven St Niklaas Zondagnamiddag brak er hoven Sint Niklaas een allergeweldigste, wolkbreuk los. Hel was rond 1,30 ure namiddag, toen plots een zondvloedregen neer stortte, gepaard met bliksemflitsen en geweldige donderslagen. De wolkbreuk duurde twee uren en de door den regen aangerichte schade is zo-o -geweldig, dat zij totnogtoe niet te .berekenen is. De Groote Laan, het. Statieplein, de Kleine Laan, Vijfstraten, Vijf Stralen (Barr'eel), de Minderb'röedersslraat, de prijkten. In de marmeren nis stond een breede haard, voor- welken in een ge- makkeliijken armstoel een livreibedien de zat. Mathilda naderde hem, en ont dekte nu tot hare onuitsprekelijke vreugde, dat hij sliep. Zij stond niet lang in beraad over hetgeen zij doen zou, maar stapte, zonder eenig gerucht to maken, het vertrek in, waarvan de 'deur open stond dit was zooals Cle ment haar gezegd -had, de eetzaal, waarvan Henry Walter echter in zijnen' legenwoordigen toestand geen .gebruik maak Ie. Mot haastige schreden liep zij dit ver trek door en stond voor de deur van het kabinet van den bankier. Reeds had zij de hand aan den: knop van deze deur geslagen, loen zij eens klaps roerloos bleef slaan. Het. was als of zij iiiu1 eindelijk tot het zoo vurig door haar begeerde doel genaderd was, de moed haar ontzonk om den laatslen stap te doen. Zij wist.dal, Henry Waller geen tien schreden vap haar verwij derd was en zich alleen bevond, wanf zij vernam niet het. minste gerucht in hef vertrek, en behoefde dus slechts de kruk om fé draaien om in zijne tegen woordigheid Ie zijn, maar hef. was, als of haar de wil begaf om liet besluit te volvoeren. Om baren moed gaande te bonden moest, zij zich de euveldaden, die zij den millionnanr vo-or de voelen wilde werpen, in h.et geheugen roepen. -Hij.was immers de helsche verlei der mijns vaders, sprak'zij hi!j zich zel ve, hij was het, die zi'jn levensgeluk verwoestte, en hem ten laatste van dat rampzalig beroofde, 'zonder Item zelfs den tijd te laten -cm met een zuiver ge- Truweel-slraat en de Hofstraat, werden het ergst geteisterd. Ter Vijfstraten stond het water 60 em. hoog cn al de omliggende huizen stroomden onder. Het hcele Slatieplein geleek een meer en de statiebedienden droegen de banken buiten, ten einde d-e> reizigers die moesten vertrekken, toe te laten naar hunne treinen te gaan. Van uit de aankomende treinen.wer den de meeste-reizigers veilig de .statie binnengedragen. In de Truweelstraat staat het water 80 cm. hoog en bet, stroomt, de gang e.n de zaal binnen van de kinema «Palac-e». De bewonersi der geteisterde straten zetten zich onmid dellijk aan het werk, om bij middel van planken en cimentplaten bet binnen stroom emJe water tegen te hooiden. Onderhoud uwen Balatum met PRA- TIC POLISH. Zaterdagmorgen, om 8 uur kwam de baarkapipersknecht, in dienst van den heer Stijnen, wonend Kortrijkschestr., aankloppen, ten einde zijn dienst aan te. vangen. Hij was verwonderd dal de deur niet geopend werd. Langs de ach terplaats van. de aanpalende' woning, drong men, in aanwezigheid va,n' een politieagent, in het huis van den haar- kapper. Uit de benedenplaats kwam .een sterke gasluchj, de binn-entredenden te ,-gemoet. Men begaf zich naar de slaapkamer van de echtgenooten Stijnen-Van de Kercklityove, die beiden verstikt werden gevonde-n in hun bed. Uit het onderzoek bleek dat de fiaar- kapper en zijn vrouw Vrijdagavond hadden gewerkt tot elf uur. Bij. he.t naar bed gaan verwaarloosden zij in het kapperssalon het gasvuur goed af te sluiten. Het gas bereikte de slaapkamer en heeft dein dood van Stijnen en zijn eehtgienoote veroorzaakt. In de Noordstatie te Brussel heeft zich Zaterdagmiddag een doodelijk on geluk voorgedaan. Ter hoogte van de Rogierstraat, waar de baan een bocht beschrijft, waren 4 wegwerkers aa.n het werk. Op zeker oogenbiik werd een losse lokom-olief aangekondigd die zich ten der voioruit, van de statie naar de stel- plaats begaf. De 44ljari,ge wegwerker Viktor Bruy- land, uit Meerbeke (Ninove), die een dwarsligger verzette, moet de waar schuwing niet geh-oord hebben, want toen hij opstond was de machine reeds bij hem. Door de beweging werd hij door de lokómioticf gegrepen die hem dan over het hoofd reed. De dood moet -oogenblikkelijk geweest zijn. Het slachtoffer droeg verdere wondën over het liee-le lichaam. Zaterdagnamiddag beeft zich een ernstige ontploffing voorgedaan in de afdeeling der .filmen van de werkh.uïzen voor fotio-produkten Gevaert, te Mort- sel, (Oude God). Verscheidene werklieden die zich al daar bevonden, werden gewond, waar- tusschen twee zwaar. De Ceulaere, uit Konlich, was er zioo deerlijk aan toe, dat hij in,stervensgevaar werd opgeno men. Den werkman Wo-lfaert, uit Wil- ry-C'k, werd een been gebroken. Beiden werden naar het Mariagasthuis overge bracht. weten: tot God te naderen en van Hem vergiffenis en genade af te smeeken En zou het mij dan aan moed ontbre ken om den moordenaar mijnsi .vaders onder de oogen te treden Plotselings keerde thans haar moed terug en met vaste hand -opende zij de deiUT van- het kabinet. In het midden daarvan zat of liever lag de bankier in een wijlde met kussens gevulden arm stoel, die voor eene kleine met papie ren en: boeken 'bedekte tafel was ge schoven, terwijl zijn rechterbeen op een tabouret uitges.trekt lag, doch evenals een. groot deel van zij'n lichaam, met een- zijden deken bedekt was. Zij kön de trekken van den heer Walter niet on derscheiden, want zijn hoofd was naar het. vuur gekeerd, dat ze-er flauw brandde, terwijl vo-or de lamp een groot lichtscherm geplaatst was, waardoor de helft van het vertrek, waarin de arm stoel slond, slechts schemerachtig ver licht was. Mathilda had de deur zoo stil geopend en hare voetstappen veroorzaakten op hef. zware tapijt zoo weinig gerucht,dat de heer Walter door hare komst niet uil de sluimering gewekt werd, waarin hij na het vertrek van den kamerdie naar. die de lamp had binnengebracht, geraakt was. Zij ging naar de. tafel, zette de. bel builen liet bereik van den bankier, en siprak toen, terwijl zilj het lichtscherm wegschoof, niet eene vaste, heldere slem Mijnheer Walter, komt het, u nu gelegen, Mathilda Wilmot eenig ant-, woord le geven De lijder ontwaakte.. .Verschrikt De andere gewonden konden n-a verJ pleging, huiswaarts keeren. De ontploffing- was zeer geweldig en? de slag weixl tot ver in den omtrek ge hoord. Er werd -ook aanzienlijke schade' aangericht. Een begin van brand dat/ tengevolge- van de ontploffing onlstaan! was, werd doior het brandweerkorps der. fabriek vrij spoedig bedwongen. 4 Een slachtoffer overleden De Ceulaere, uit Kontich, is enkelen tijd- later aan zijn verwondingen over leden. Zaterdag namiddag, rond 3 11. 15 brak brand pit op de zo-Idering der oude kerk van Mareinelle-Centre. In een oogwenk vormde gans-ch het dak nog slechts een reusachtige vuurpoel, .waar- uit een dichte rookwolk opsteeg. Op li-et eerste noodsein kwam de po- licie toegesneld en bracht een kleine pomp in werking. Gezien de uitbreiding van het onheil besloten de- gemeente lijke overheden die zich ter plaats be vonden, beroep le doen op de pompiers; van Charleroi. I>eze kwamen korten tijd nadien met al hun blusichmateriaal tei^ plaatse. Intusschentijd was de tioe-gesnelde bevolking in het- gebouw gedrongen om alles le redden wat nog te redden vieL Ganseh het mobilier, gewijde voorwer pen, kunstvoorwerpen, werden in vei ligheid gebracht. Weldra moest de po litie de kerk doen ontruimen daar het dak dreigde in te storten. Rond vier ure wasj de toren zoo- goed als opgebrand en zag men den wind wijzer en den haan. neerstorten. Te 5 u. waren de pompiers eindelijk het vuur; meester. Zi-j bleven evenwel nog tot 7; ure 's avonds ter plaatse om elke her- opflakkering der vlammen te keer te gaan. De schade. De toren en- ganseh het dak van dé,, oude kerk zijn vernield geworden. Dé gewelven hebben gelukkigüjk weer stand geboden. Toen de haan- en de windwijzer neer-< slortten en een heel net elektrische dra den meesleurden, ontstond een- ware paniek onder de loeschoiuwe.rs, daar. zich lalriijke kortsluitingen voordeden in de tramkabels rond de kerk. Het heiligdom 'biedt een jammerlijken, aanblik. Wat dóór het vuur gespaard bleef, werd beschadigd door het waterj Al hebben de gothische gewelven weer stand geboden, toch is een booggewelf in Renaissance-stijl, ingestort, aldus een fresco vernielend dat het leven van St Martinus, patnoon der parochie, voorstelde. Het. orgel- is erg heschahigd door het water. Buiten dat- zijn al de kunstvoorwerpen, de gewijde vaten en ..dé..ka'sui-fpI's uit detsakristij kunnen!ge red wiorden. 160k een mïrakuleus beeld yan O. L. Vrouw van Gratie, de veer tien statie-s van. den kruisweg.' en 'nog andere kunstvoorwerpen werden' uit- dé brandende kerk gehaald door de bevol king welke, zionder onderscheid van! denkwijze, en onder leiding van den so- cialistisch'èn burgemeestér, M! Meorée, waarlijk blij.k gegeven heeft van zelf verloochening. De schade is do-or verzekering ge dekt. daar de gemeente liet gebouw had laten verzekeren voor een miljoen. De oorzaak van den brand De brand zou ontstaan zijn door eeriJ kortsluiting, welke zich zou voorgedaan] hebben op de zoldering, langs den zuid kant, rechtover de rue de TAnge-. An derzijds wordt gezegd dat een loodgie ter Zaterdag aan het dak gewerkt had op de plaats waar het vuur ontstaan is> wendde hij bij het ihooren der vrouwe lijke stem liet hoofd om, en Mathilda zag thans zijn gelaat. Clement verliet de plaats, waar Ma, thilda afscheid vau hem genomen .had,; geen oogenbiik, terwijl hij onafgewend den blik op den ingang van het kasteel^ gevestigd hield, voornerhensi, om bij- deji eerste beweging, die hij bespeurde, heU huis binnen te gaan en, zoo noodig.aan' Henry Walter- en zijne bedienden té loonen, dat zij zich vergisten, indien zé ineenden enkel met een weerloos meisje te doen te hebben. Er woei een scherpe, oo-storwind maar ofschoon Clement sléchts 'een dunne overjas san had, en niet heen en! weer durfde loopen uit vrees dat hem' iets ontgaan zou van hetgeen daar bin-' nen mocht .gebeuren, was hij zoo geheel' vervuld met de ontmoeting, die in de-zé oogenblikken in het kabinet van dep, bankier plaats had, dat hij de koude volstrekt niet gevoelde. Hij verheugd<$ zich slechts dat alles rusJig bleef, daan* hij „hieruit afleidde dat Mathilda boveiif verwachting in het volbrengen van haaii verlangde voornemen geslaagd was. 1 Nog stond hij met ingehouden aden? te luisteren, toen het op de klok te -Lis^ ford zes uur sloeg. Toen verwachtte big Mathilda ieder oogeniblik met ongeduld want zij wasi om half zes vertrokken,ep! langer dan een half uur kon volgen®, zijne meenmg, een onderhoud met dei? bankier niet duren. De tafel der dienst-^ boden scheen afgeloopen te zijn, want) hij zag uit een der vertrekken: achter iit den gang knechtén en meiden komen, j 'i ïer\olgfr

De Volksstem | 1935 | | pagina 2