Da RoozenKraosmaand Rijkdom en Armoede Koniiioïnnekinderen Echo's van het Wereldkongres Ongeluk te Borgerhout Ongeluk te Eigenbrakel ■SKBlLgBg1L :Dit jaar naar verzoek der Dominica nerorde en de hooge goedkeuring der vlaamsche bisschoppen heeft E. Hater JVfarie Bcrchmans der Pr'e'dikeeren ert der verspreiders van het rozenkransge bed een kruistocht op touw gezet ter eere van Maria, lot welzijn van ons volk en tot vestiging van den vrede in alle standen en landen, bij alle enkelingen en in alle gezinnen. Het uitdrukkelijk verlangen van Hunne Hoogwaardighe den de bisschoppen om liet schoone christelijk gebruik van het. gezamenlijk Rozenkransgebed in de familiekring in te voeren of te bevestigen wordt dit jaar met October een georganiseerde wer king ingezet. Juweeltje van mijn beste Moeder, O Rozenkrans mijn harteschkt Mijn boezem aamt «ooit welgemoeder, Dan als ik uw robijntjes vat, 't Is zoet in de eerste morgenstralen, Met u te omwandlen 't eenzaam bosch; Zoet als de zon gaat nederdalen, Te vlechten moeders bloementros Lecren wij van den Enge), Maria te groeten, hoogschattende de wonderlijke voordeden aan die groetenis verbonden. Inderdaad, zoo dikwijls» iemand god vruchtig de H. Maagd groet, ontvangt hij een tegengroet van Haar want de gezegende Maagd Maria is eene over- heusche Koningin, die wel niet zal nala ten, onze groetenis door eenen minza- men groet te beantwoorden. Zoo wij derhalve, duizendmaal den dag door, godvruchlig Maria groeten, zullen wij ook duizendmaal haren wedergroet er langen. Zoo verkondigde S. Bernardi- nus voorname dienaar van O. L. Vrouw. De rozenkrans is gelijk aan eene bel koord want zoo dikwijls als men nen weesgegroet van het rozenhoedje bidt, trekt men aan de hemelbel. Be rozenkrans vergelijkt men nog aan eene zweep. Zooal» de zweep de luie last dieren tot vluggeren arbeid aandrijft, zoo dient de rozenkrans om ons, trage en onachtzame chrjstenen tot ievcr en naarstigheid in het werk onzer zalig heid aan te wakkeren. Hij dient ons ook tot zweep om kwade driften en zondige gewoonten uit ons hart te verdrijven. De rozenkrans is ook nog een slineer. Wij kunnen den rozenkrans gebruiken tegen den heibellen Goliath of tegen den duivel. Een enkel steentje, dat is een enkel weesgegroetje, in dien geestelij ken slinger gelegd, is genoeg om den vijand onzer ziel Ie overwinnen. Ja al leen de naam van Maria is daartoe vol doende.' I Immers de geesten des afgrond», zegt Thomas- a Kempis sidderen voo-r den naam der Hemelkoningin, zij vallen ver pletterd te neer, als iemand door het bliksemvuur getroffen. De rozenkrans is nog eene kelen. D;e- ze is een allerkrachtigste lafenismiddel voor de geloovige zielen, en dit voorna melijk door de aflaten die wij er kun nen door verdienen. De leden van het Broederschap van den H. Rozenkrans ziljn daar bijzonderlijk door begunstigd. 'Ja door die keten halen we de zielen uit het Vagevuur, gelijk men iemand ver los!, die zich in een netelige rbestaind bevindt. Eindelijk de rozenkrans is eene harp gelijk. De koninklijke profeet David leert ons Op eene tiensnarige harp zal ik u loven 'P.ie woorden mogen toegepast worden op den Rozenkrans, die uit tienlallen Weesgegroeten be staat, en men mag vergelijken de 150 •psalmen of harpgezangen met de hon- Giste Vervolg. Gescheiden vroeg Clement, bui ten zich zelve van verbazing. Wat be- d-oell gij Helaas, Clement vervolgde Ma thilda op zaehten toon. Ik ben luans meer overtuigd geworden, dat de bezwa ren, die ik legen onze verloving had, maar al te .gegrond waren... Gi(j kunt. nooit gelukkig met mij zijn. Clement. .Mathilda riep hij, haar met de uiterste bevreemding aanziende, Ma-, thihfa! welk eene onzinnige gedachte Maar, ging hij voort, terwijl hij op stond, liet is misschien beter, dat ik mijne moeder roep, die juist weg is ge gaan. Gij hebt, vrees ik, op dit O-ogen blik dringende behoefte aan hare hulp, Mathilda Veen, Clement hernam zij op vasten loon. blijf, bid ik u, en laat me u zeggen, wat mij op het hart ligt. Wat ik u zei-de is niet, z-eoals gij schijnt Ie denken, de vrucht eener koortsachtige overspanning; do diepste overtuiging spreekt uit mijne woorden, gij zoudt dcor eene vereeniging met mij slechts een zeker verderf te gemoet gaan. Zwijg, ,M.aUiilda, riep Clement op smeekenden toon, zwijg, en vertoorn God niet, die ons in zijne goedertieren heid voor elkander bestemde Ach, waarom liet ik u dien jioodlottigen gang naar het kasteel toe .Gij moogt daar door een ongegronde, verdenking hebben laten varen, maar om "misschien nog derd vijftig weesgegroeten, welke den vollen Rozenkrans uitmaken. Laat ons Maria groeten en iherbogroe- len met die lofspraak van hemelschen oorsprong, welke God achtereenvolgens aan Gabriël voorschreef, aan Elisabeth ingaf en door de H. Kerk voltooide. Is 't niet 'n krans van paarlen strengelen Wier heldren glans geen tijd verdooft Van paarlen, die de hand der Engelen Eerbiedig plaatst op Moeders hoofd O wat een stroom van hemelzegen Ontvloeit dan aan haar Moederhart En stroomt In 't onze, als gouden regen, En heelt als balsem, alle smart MARC. 5 Oktober. H. Placidus. Samen met de H.H. Eutyches, "Victorinus, zijn broeders, Flavia, zijn zuster, Donatus, Firmatus en Faustus», monniken, werd Placidus door zeeröovers om het leven gebracht in 541. BOEN NIET ZOO DIKwIJLS. De glans va-n SAPOLI is duurzaam. De Sovjet-gezant te Brussel. De lieer Roubinini, die gezant van de Unie der Soc. Sovjet-republieken te Brussel wordt, is geboren te Warschau in 1894 en beëindigde zijne rechtsstudies' te Parijs in 1914. Hij trad in 1918 de communistische partij bij en werd in 1920 secretaris der Baltische afdeeling bij het Commis sariaat van buitenlandsche zaken. Hij was later gehecht aan de legaties in Denemark, Turkije en Italië en beheert sedert 1928 het departement van wes telijke landen. Het Albert-Kanaal. De Nationale Raad voor de Scheepvaart heeft Don derdag morgen onder voorzitterschap van den heer Van Caeneghem, een zit ting gehouden, waarop de toestand van de binnenvaart werd besproken. Met nadruk werd gewezen op de stijging van het verkeer, in de Kempische vaart, dat van 3 naar 6 millioen ton is» gestegen. Deze stijging is voor het grootste deel het gevolg van de verbeteringen aan het bestaande kanaal en het reeds gedeelte lijk aanleggen, van het Albert-Fan aal, waardoor de Belgische schepen niet meer door de Nederlandscihe wateren hoeven l.é gaan. iD.ë concurrentie die on ze, binnenvaart ondervindt. van het nieuwgegraven Juliana-kanaal is dus eerder gering. Een kostbare zending. Een wagon Luxemburgsche frankstukken. Gis teren, Donderdag,, vertrok-uit Brussel een volle wagon frankstukken met be stemming naar Luxemburg. Het is- de eerste mail dat onze munt met het ver vaardigen van Luxemburgsch geld be last wérd. Tot nog toe werden de bestellingen van Luxemburgsche pasmunt steeds in Duitschland gedaan. Bezoek va-n Mgr- Verwimp in het Aartsbisdom. Z. II. Exc. Mgr. Ver wimp, apostolische vikaris van Kïsanlu gewijd op 28 Okt. 1932, heeft in het. Aartsbisschoppelijk paleis een bezoek gebracht aan Z. H. Em. Kardinaal Van Roey, alsmede aan Z. II. Exc. Mgr Le- graive en aan voorname hooge geeste lijke waard i'ghcids'beklecders van bet Bisdom. ongelukkiger Ie worden. Arme Mathil da! als gij waarlijk niet ijlt, dan heeft liet gesprek met Henry Walter u geheel verbijsterd. Helaas ik had moeten be grijpen, dat de ontmoeting met dien man uwe krachten te boven ging Nog eens, beste Clement sprak Mathilda op dénzelfden vasten toon. ik ijl niet, maar ben volkomen bij mijne zinnen. Ik besef alleen, dal. u in eene vereeniging met mij niets dan oneer en schande, moet wachten, en ik acht u veel te hoog om u ongelukkig te maken, om u aan vernedering en schande bloot te stellen. Sléchts dan, wanneer onze paden geheel uit' elkander loopeh, is het mogelijk, dat er nieuwe bloemen op uw levensbaan ontluiken, en geluk.nog eens uw deel wordt. Maar blijven wij veree- nigd, dan wacht ons niets dan ellende. Clement gaf zich gedurende eenige 'oogenblikken aan de diepste moedeloos heid over. Hoe was hel mogelijk, weder hoop en vertrouwen in een gemoed te storlen, dat al zijne illusiën scheen- ver loren te hebben Maar eensklaps door drongen van hetgeen hier op liet spel stond, hernam hij op vastberaden toon: Mathilda, als het waar is, dal Hen ry Walter den levensdraad van uwen vader niet heeft afgesneden, dan schijnt hij toch het middel gevonden te hebben om iiw geluk en het mijne te verwoes ten! Niemand anders dan hij kan dezen ongclukkigen -ommekeer in uwe ziel heb- bpn teweeggebracht. Waarschijnlijk heeft bij, om u van alle verdere stap pen af Ie schrikken u hel een of anders uit uws v idor leven verhaald dat u on bekend was en tot wanhoop gedreven. Van zelf gaat het niet. De zede- looze druksels zijn oelflpest voor ons volk. Djat is lang gewewn. Op het ooigenhlik verschijnen alleen in onze taal, elf uilgaffn die dadel-ijk- hoeven verboden, é-JÉi ZEDENADEL zal hef|el en aarde be roeren om ziijn doel te* bereiken. De kwaadaardigheid van dje verschrikkelij ke plaag der zedeloozepdruksëls wordt op den studiedag van Zondag, 13 aan staande, bekend gemaakt. iTaktiek en strijdmotieven zal men er ontvouwen. Er wordt op gerekend dat alle deftige menschcn hier een handje zullen toe steken. Wanneer we al de feitjes lezen, al de verslagen en berichten die toekwamen vanuit de 624 afdeclingèn, uit de vórste hoekjes del' meest afgelegen verbonden, dan moeten we rechtzinnig bekennen dal de vurigsten, de>meest optimistische onder ons zich onmogelijk rekenschap konden geven van dien alles doordrin genden invloed vanfoiis kongres.. Nu eerst begrijpen we z.elf volkomen de bei- teekenis, de draagkracht' van de hoogs té verantwoordelijkheidwaarop' onze Ka nunnik Cardijn gediu'ig neerkwam. Tot onzen groolen Baa£f O. L. Heer, gaat met des te meer vurigheid onzen dank, omdat ook hier Hij oiï.s op zoo'n tastbare wijze door alle moeilijkheden heen hielp, immers met ons' vage overtuiging, ons beperkt verantwoordelijkheidsgevoel hoe licht ware het niet. misgeloopen 2 We slaan in bewóndering voor onze eenvoudige kajoUcrs .waarvan velen, misschien onbewust; de grootste offers brachten. We hoorden•■.Van mannen die ontslagen werdén op liét werk zoo ze naar 't kongres kwamen en toch waren ze op post. Het geval deed zich voor waar een jongenJ schadevergoeding moest betalen aan ziljn haas om te mo gen deelnemen Ontroerd lezen we d-P- brieven van die vele vaders en moeders die maar een zaak betreuren «niét jong meer te zijn. «Ik wist niet dat er zooveel jonkTie- den op de wereld waren. Als deze alle maal 's nuchtends te communie zijn ge. weest lijk ik ze zag, dan is die dag een veel veel schooner hoogdag geweesi dan de schoonste Kerstdag. 't Pakte me danig die groole kerels zoo eenvoudig te zien communiceer en, en dan na de communie, g'hoorde de stil te. V En dan vertelt hij van in zijn tijd, als zij jongens van 9 ?n f0 jaar vonden dat niet meer paste voor hen, die toch al «scheutje?» dierven meedrinken met do groolen van nog in d-e kerke te zitten. Een vader van een kajót\er. Of het oud moedertje daar boven op de trappen met de armen zwaaiend, la chend en schreiend r Zie na toch ne kéer, zie na toch ne kier» Als ik nog 3 maal 7 was 't moest ne kajotter heb ben! Een onzer propagandisten bezocht een arbeidersfamilie, er zijn 4 kleine kinderen, ze kenden bijna gans'ch het spreekkoor van buiten en gaven een vertooning onder moeders- leiding. Het blijkt dat op vele plaatsen het kongres nog volledig in gang is. Ver gaderingen van de gebuurvrouwen waar moeder die met haar zoon kaj'Otter op 't kongres was, de besprekingen leidt. De eerste de beste kaïjotter die voorbijkwam werd aangesproken om moeders- woor den te staven. We kregen aanvragen of het niet m-o_ En' meent gij, dat ik niet krachtig ge noeg zou zijn om te dragen, wat gij kunt dragen Begrijpt, gij: niet dat ik alles voor u en om u doen;, kan, omdat ik u lief heb Mathilda, al noemde de gan- sche wereld mij met den bittersleil spot den schoonzoon van een vermoorde, ik zou hiermede spotten en mij gelukkig gevoelen in het bezit eener gade, zoo edel als gij zijt •-> Er vertoonde zich een traan in Ma thilda's oog en de uitdrukking van haar gelaat bewees, dat zij een ïnnerlijken strijd voerde. Clement- bespeurde dit, en hoopte reeds de overwinning hehaalcl te hebben, maar toén .hij zijne hand toe stak, rees zij eensklaps op en ontweek even onthutst als drie avonden te voren in den gang van het logement. Neen, Clement riep zij. Ik ben uwer niet waardig... nooit, nooit kan ik uwe vrouw worden Clement wilde haar smeeken om den hangen droom, die haar benauwde, op te geven, toen hij voestslappen vernam, en een oogenblik later zijne moeder het vertrek binnen trad. Welke pogingen heiden ook deden om zich te bedwingen, hunne aandoeningen waren te sterk, dan dat mevrouw Austin niet bemerkt zou hebben, dat ei' een he vig tooneel tussclien' hun beiden had plaats gehad. Zij was echter te verstan dig om dit te laten blijken. Eeni.gen lijd daarna verliet Clement, het verlrek. in de hoop dal hij spoedig gelegenheid zou hebben,; om het gesprek met Mathilda te hervallen en haar lol andere gedachten te bréogen. Deze ge legenheid deed zich echter evenmin dien gelijk was «zooiets te stichten voor moeders en vaders van kajotlers. Viel op de meeste plaatsen hèt Te Deum» in de parochiekerk van liet pro- gramme door het late uur, óveral vondl de geestdrift onzer mannen een oplos sing. In Antwerpen op het groo.le plein voor de Middenstatie werd te'samen het kajottersgebed gebeden. In vele gemeen.j ten werden de kajotters yan d$ treinen' afgehaald als triomphalors Kajotters voor 'ons staat nu het si gnaal van de tijd op groen, vrije weg, de toekomst. Smeden we het ijzer nu het heet is 1 K. HA JEE. Het kasteel van Sluyvenbcrg in rouw gedompeld sedert het drama van den 29 Augustus, is het verblijf onzer jonge prinsen gebleven. Zij bobben er het-le ven hernomen en zijn er omringd door de verkleefdste hulpvaardigheid Spre ken wij van den kleinen prins van Luik niet-: nog in zijne, wieg heeft hij niets kunnen vermoeden van de Tamp, die hem eene moeder en liet leven - ontnomen heeft. 'v ;y':c :v,i- ,De kleine prins Baudouin, zijn; eenigv jaren oudere broeder, begint: ex ziGli stilaan aan te gewennen, doch alleen 's avonds wanneer trouwe handen hem lot slapen voorbereiden, bemerkt' hij ■pene ledige plaats die hem het hartje zwaar drukt en hem doet weenen.' Hij vraagt zich steeds af waarom moeder daar niet meer is om hem in slaap te sussen, hetwelk zij altijd deed wanneer zij.hem kwam liefkozen. Hij begrijpt liét niet en zucht dan totdat dc natuur zijn kinderlijk verdriet komt bedaren. Be prinsesi Josephine- Charlotte, zij, met een bewonderenswaardige rijpheid meet het, ondoorgrondelijke van liet drama dat zich in Zwitserland heeft af gespeeld. Zij gaat gebukt onder het ver driet doch hare kleine kloeke natuur heeft haar doen begrijpen dal zij voort aan haren rol en haren plicht te v'erVul- lén heeft; zij is onvoorziens dc moeder barer twee kleine broertjes gewprden en kwijt, zich van ganscher harte van hare taak; een taak, die haar in zekere male haar éigen leed doet vergelen'. Zij ge tuigt van eene wonderbare kalmte voor haren ouderdom, doch deze kalmte ver duikt slechts weinig liet verdriet dal schijnt hare levens- en vreugdebronnen uit. té drogen. Wanneer men haar van hare moeder spreekt verzet zij er zich tégen zij wi.l zich beheerschen, doch hare gepein zen zijn sterker dan haar wil, haar hart begint te zwellen, de tranen komen haar in d'oogen en om voor anderen haar verdriet te verbergen,loopt ze dan weg. Dan moet men haar niet meer opzoeken. De prinses Josephine Char lotte, heeft zich in haar kamerken te ruggetrokken, en daar aan hare. bed sponde zit ze te snikken en bidt... Arme kleine -prinses. Edel hart. lu den boekhandel J. Van Nuffel-De Gendt, kan men «DE WITTE» van Em. Claes bekomen aan 25,00 ffr. Het tragisch auto-ongeval te Anderlecht Mevrouw de Weduwe Wolf, geboren Valerie Reelem, 47 jaar oud, wonëïidc te Anderlecht, die Woensdagavond evenals haar zuster "door een het gaan pad oprijdende auto werd gevat op den hoek der Dovers-traat is Woensdag nacht aan de opgeloopen verwondin gen bezweken in liet hospitaal te An derlecht, waar zij ter verpleging opge nomen werd. dag, als den volgenden dag op. ilAen avond van dien dag bracht hij tot tien ure met Mathilda en zijne moeder door, en begaf zich toen naar zijne ka mer. Mathilda was dien dag zonder koorts geweest, en haar toestand boe zemde toch zoo weinig zorg meer in, dat mevrouw Austin geen bezwaar zag om zich dien avond tegen elf ure ter ruste te begeven, terwijl de patient .nog op bleef om eenige regelen aan mevrouw Herbert te schrijven; eene taak, die zij verklaarde riiet langer te kunnen uit stellen. Nog vermoeid van de inspanning en gemoedsaandoeningen van de vorige dagen, ontwaakte mevrouw Austin niet vóór zeven ure. öm Mathilda, wier ledi kant naast liet hare stond, niet in haren slaap te storen, vermeed zij bij het op staan alle gedruisch. Terwijl zij zich kleedde, bespeurde zij dat de deur van het vertrek aanstond; maar deze om standigheid, die zij aan een toevallig verzuim toeschreef, verwekte geen den minsten argwaan bij haar. Toen echter eenige oogenblikken later haar oog op den stoel viel, die voor Mathilda's bed stond, waarop zij gewoon was hare klee deren neder te leggen, bevreemdde hel haar, dat deze ledig was. OogenblilTke- lijk sloeg zij nu de gordijnen van het ledikant open, en zag tot haren schrik dat ook dit ledig was, en dat Mathilda zelfs niet te bed gelegen had. Zonder verder in liet vertrek rond te zien, liep zij de gang in, veronderstellende dat zij haar daar zou aantreffen; maar zij zocht liaar ook te vergeefs. In haren angst wilde zij nu naar beneden snellen om Iê Verkeersongeval te Esschen -Ter .hoogte van het gemeentehui^ kwam liet tot een erg verkeersongeval. De vrouw Van Wely, 31 jaar oud^i wonende Nieuwst raat werd op voor-i* noemde plaats door een vrachtauto uitf> Antwerpen verrast en ten gronde ge-« slingerd. Het slachtoffer liad verwonu dingen aan liet hoofd opgelooppen die' gelukkig niet van levensgevaarlij~kenf aard waren. Zij ontving een degefiljke; verzorging in een naburige woning ent werd achteraf naar hui» gevoerd. Det rijkswacht opende een onderzoek. Donderdag deed zich bij de sloopingsu werken van dc vestingwallen te Borger- hóuT, tegenover het Sterlingexplein, een grondverzakking voor. Twee arbeiderk» werden onder de aardmassa bedolven. Dadelijk snelden werkgezellen toe en- alles werd in hel werk gesteld om de ongélukkigen zo.ohaastmogelijk te be-; vrijden, waarin men ook spoedig slaag-r de. - i .Die 33jarige Karei Gerardin, uil Dix- mui.de, werd opgenomen met gewond hoofd, en beeneii en moest naar het bint Erasmu.sgasfh.ui's overgebracht worden. -Deandere :a-rRe.ider Lucien Joosen, uit Leke, was er minder ernstig aan toe én kon na verzorging in genoemd gasthuis naar zijn woning terug keeren. Twee meisjes van Eigenlbrakel die op boodschap gingen in een winkel werden door het stormweder verrast.. In de rue~ de la Fontaine werd een hooge populier; door den rukwind afgeknakt en de meis jes werden er onder verpletterd. Het jóngste Mej. José Marchal, 15 1/2 jaai* oud, dochter van den statieoverste van Sars. Moulin, was stervend toen men! haar opnam. Zij bezweek enkele uren later. Hare gezellin, Gisele Messmans; 17 j^ar oud, werd het bekken gebroken en bekwam verder een erge wonde aan het rechterbeen. Een Luikenaar van 11,000 fr.\ beroofd in het Brusselsch Sportpaleis Woensdagavond woonde de te Luik"' verblijvende heer Adolf Banneux, in het Sportpaleis te Brussel een boksavond bij. Toen hij het gebouw verliet kwam hij tot de bevinding dat zijn portefeuil le die 11.000 fr. inhield verdwenen was. Het slachtoffer weet in de verste ver- Ie niet wie de diefstal heeft gepleegd. De politie werd verwittigd. Werkongeval te Antwerpen Aan nummer 162 der dokken greep Donderdagmorgen, omstreeks 10 uur, een erg werkongeval plaats. 'P,e 25jarige Adriaan Gijsen, wonende Boekenlei, 44 te Scihoten, die werkzaam was in het ruim van de stoomboot «Ce- nene werd door een weggeslingerde katrol aan het hoofd getroffen. De on gelukkige werd den schedel ingedrukt. Het. slachtoffer werd in allerijl naar het Noorderverbandhuis gevoerd. Na een eerste verzorging aldaar werd hij; ter verdere verpleging naar het. Con stance. Teichmanngesticht overge bracht. 'Dc politie heeft, een onderzoek naan de verantwoordelijkheid ingesteld. T-Jit; het. Constant Teichmangestichi, waar het slachtoffer werd opgenomen, óm" 1 uur aldaar aan de opgeloo'pea wordt ons 'bericht dat de ongelukkige! verwondingen is bezweken. Het parket werd van den noodloltU gen afloop op de hoogte gebracht. zien of zij daar mocht wezen; maar bo ven aan den trap keerde zij terug en ging naar de kamer van haren zoon. Clement, die even te voren was opge staan, verstomde van schrik bij 't ver nemen van het bericht, zijner moeder.' Hij volgde haar op den voet van hare kamer. Zijn eerste blik viel op Mathil da's schrijflessenaar, waarop een brief lag, dien mevrouw Austin voor mevrouw: Herbert achtte, maar die aan Cle ment gericht was-. Meer was er niet noodig om hem het ergste te doen; vreezen. Lieve moeder riep hij met den brief in de hand op een stoel nederval-, lende. Mijn voorgevoel heeft, mij dus niet bedrogen Helaas, lieve moeder r ik behoef niet naar beneden te gaan, Mathilda is zeker reeds ver van hier; zij- is gevlucht Gevlucht gilde mevrouw Austin, verbleekende, uit. Clement zeg mij toch, wat is er dan gebeurd Welke aanleiding had zij daartoe Welk kart-, zeer hebt. gij haar dan berokkend ?- Spreek ïk had reeds gemerkt, dat lu»- schen u. beiden iets niet was zooals hefci behoorde. Die onzalige tocht naar Lis-: ford is van alle» de oorzaak. ïk smeek] u, Clement, zeg mij wat er gebeurd is>,' en wat zij schrijft Clement had den brief reeds openig^: broken en liep den inhoud daarvan metj een verbijsterend gelaat door. Zij schreef 'X yePvolgUi

De Volksstem | 1935 | | pagina 2