Naarden Yzertoe Rijkdom en Armoede Pijnlijke gewaarwordingen na de Maaitijden GEMENGD NIEUWS Het akkoord tusschen België en Frankrijk betref- fende de grensarbeiders Hevige Autobotsing te Brussel Qasverstikking te Antwerpen (15de Vervolg.)' Op een, twee", drie slaan we le Roe- selaere. Ge ziet van hier dat we eventjes binnenspringen bij kozijrt Vineke- Damman in de Jan Mahieustraat, voor den oorlog de keizerstraat .genoemd. GulUertig eti. gemeend worden \ye door kozijn August en ziijne gemalin ontvangen. Het kistjesigaren van bet beste en fijnste merk wordt te voor schijn gehaald en het druivensap uit 't fransche van Ch&teau Lekmijnlip- pe bij Bordeaux perelt. weldra in de hooge ruime kristallen bekers. We heb ben dorst en we doen ons wel immers reizen is lastig en daar krijgt men nen drongen lever van. We babbelen wat, we drinken een glas op de- gezondheid van Jan en alleman en Zendeling Ameet [Vyncke, oom van kozen Güsten komt ook te berde. Zijn zuster die bij hem woonde te Dudzeele waar- hij over vijf- tig jaar onderpasterde en van waar hij naar de Witte Paters trok en later ver trok na.ar Congo, zij die op hare beurt kloosternon werd, komt juist als moe der van 't convent van X te overlijden. En daarmee loopt de conversatie op dien feilen, nonkel en die felle tante, die thans- beiden in de eeuwigheid zijn. Een enkel stoutmoedig daadije van iFlat- te Vyncke, bijlap of bijnaam van on derpastoor, later Pater Vyncke, werd herinnerd Toen hij met zijn parochie fanfare naar Lisseweghe trok, en ver bod kreeg van wege de liberalen om op 't kiosk der marktplaats te spelen, kroop hij en zijn muzikanten op den platform van den vierkantigen hoogen toren en zond vandaar de arias van zijn. koperen instrumenten en blazers1 de wijde wereld in, terwijl de blauwen met, nen neus en een paar roode kaken stonden te gapen. .rjat zal hun lee- ren zei de toekomstige zendeling... Waar daarmee en komen wé niet vóór wil in Roeselare. Da's eene-propere stad, .vroeger zeer gering van bevolking,ver- mits er in 1700 maar 800 zielen waren, doch die later fameus aangroeide, want in 1816 telde men 8 485 inwoners- in 1875 11155 in 1900 25000 en 'thans een dertig duizend. D-e wereldoorlog deed de stad veel leed en schade aan. Niet te verwonderen want het front.was slechts oen paar uren van hier verwijderd. Wilt ge den bilan der verwoesfTïTgen eens nagaan, we zullen dat gretig voorleggen In 1914 telde de slad rond de 5500 huizen en op den dag van den wapenstilstand waren.'2400 woningen totaal vernietigd .1387 zoo gehavend dal ze onbewoonbaar waren. Al de overige bezaten geen ruil. je meer in bun vensters of glazen deu ren want Roeselare had geweest én was Jiog .eene. echte kazerne, in 1914 bezetten de Dui!sellers de slede na 200 huizen platgebrand te hebben. Van de il6 tot de 18000 soldaten logeerden in de woningen, nadat zij de bewoners er (hadden uil gedreven. -pje bevolking daal de op zeker oogenblik tot 2000 perso nen. Ne keer meester van de plaals, werd ze aan plundering overgelaten. De vijand ontvreemdde het zink der daken en goten, de klokken der kerken en van den beiaard. In 1917 werden de weve rijen verwoest men sloeg sommige getouwen kapot met hamers en de sf ukken en brokken werden naar Duitschland verzonden om als mi- traille of schroot verkocht te worden. Onderhevig aan de beschietingen der vliegmachienen en batterijen ontsnapte slechts de stad aan eenen totalen op- dergang, dank aan den wapenstilstand. Den 28 Juli 1917 rond lï ure 's nachts, bombardeerden de Engel- sehe vliegers het wapenhuis der pom- 67ste Vervolg. Vele vrouwen, de meesten wellicht, zouden bij bet vernemen van zulk eene opeenstapeling van Hartverscheurende woorden hel bewustzijn verloren heb ben; maar Laura was geene vrouw van den* gewonen sieiiipel. Zij richtte fier hel hoofd op en zeide, zich voor den grijzenden schavuit plaatsende op vas ten toon Gij liegt, kerel Gij zijt een schurk die liet op de vernietiging van mijn ge luk en liet schandvlekken vam de eer mijns echtgenoot?' toelegt Ik sla niet het. minste geloof aan uwe schandelijke verdichtsels Omstreeks tien minuten, nadat de clown zich had laf en aandienen, kwam Arthur Lovell. die bij het vernemen van de feriigkomst, van mijnheer en me vrouw Haughyon, terstond naar het kasteel was gegaan. Toen men Arthur zeide, dat er een lieer bij Laura was, die haar over z*nken moest spreken, wilde hij vertrekken, om ziijn bezoek 's namiddags te hervatten. Maar zijn verlangen am Launa te zien behield de bovenhand en1 in de hoop, dal de vreemdeling spoedig zou vertrek ken. trad li ij een vert rek binnen dat aan de zaïal grensde waarin Laura zich met den clown bevond. Terwijl Arthur mei belangstelling een der fraaie schiderijen bezichtigde die de wanden, van deze zaal versierden, trok hol zijne aandacht dat er in het •neyenzijdt! vertrek seer luid en op harfs-i piers en doodden op die manier 600 Diuitsche soldaten, het grootste deel van die mannen werd levend ver brand... Korten tijd nadien gebeurde hetzelfde met de nijverheidsschool, waarin rond de 200 moffen verbleve-n en sliepen, en waar niet een enkel er nog levend uitkwam. Dan was reeds het meeste volk door de Duitschers tuit de stad gezet of met beestenwagens per spoor naar andere oorden in 't binnen land gevoerd. Zoo kwamen die vluchte lingen "aan te Wetteren, Aalst, Dender- monde, Lier, Mechelen, Brussel enz. Zoo moesten ook de Arme Claarkies» zeggen ze te Roeselaere hun klooster- ken verlaten en opgeladen in beesten- wagons, werden ze vervoerd over iT,ein ze, Gent, Wetteren, Dendermonde naar Lier'van waar ze na den wapenstil stand te voet naar hun zeer gehavend convent terugtrokken. Binst den oorlog werd de stad meer dan eens tot zware boeten veroordeeld. MARC. 9 October. H. Dyonisius. In ge zelschap van Rustieks en Eleutherius kwam hij naar Parijs om daar het Evan gelie te prediken. Alle drie werden ziij om het leven gebracht (3e eeuw.), Bij den Koning. M. Van Zeeland, éerste-minister en luitenant-generaal Van den Bergen, hoofd van den leger staf, werden Maandag door Z. M. den Koning ontvangen. Bij den Paus. Z. H. de Paus ont ving Zondag in de Konsistoriezaal het algemeen kapittel der Provincialen van de Dominikanen, aangeleid door den Hoogw. Pater Gillet, generaal van de Orde die lezing gaf van een adres. Dje H. Vader hield eene aanspraak. O-nder de vertegenwoordigde provincies was ook Belgie. Vliegen over kleine afstanden. De Deensche ingenieur Herman Oftlsen heeft, naar uit Kopenhagen gemeld wordt, in samenwerking met den werk tuigkundige Gustaaf Jensen, een toe stel gebouwd, door middel waarvan men over kleine afstanden kan vliegen. Het kan voornamelijk dienst doen. bij het dalen langs een helling, wanneer nTen al vaart heeft. Dé houwer heeft om dit vliegspringen aan te duiden het werk woord «ohlsen» uitgevonden. Toeristen in het Justitiepaleis. Het justitiepaleis te Brussel, is' in den loo-p van, dit jaar door buitengewoon veel toe risten bezocht geWorden. Zulks hcudt waarschijnlijk verband met het' vreem de! ingenvërkéef haar aanleiding van de tehlóohstéirii%'' -1 -e Tu.ssehen 1 Juni en 30 September hóekte 'men 47,785 bczóekers, tegen 12,944 gedurende hel zelfde tijdperk in 1934. Daarónder', wa'ren 15.0.02 Neder landers, ".13,697 Fransehen,- 3.15U Engel- schen en 2.917 r.uitsehers. De Belgische bezoekers waren niet zeer talrijk 2.973 tegen 2.633 in 1934. De uitzuivering begint. Voor de lei der» en leidsters van al onze godsdien stige kultureele en sociale organisaties; voor wie van verre of nabij in voeling leeft met onze jeugd en onze schoolkin deren; voor eenieder die op het politiek toneel een rol vervult; voor vaders zelfs en ook voor moeders; met één woord, voor alle wreldenkenden kondigt de Ze- denadel-studiedag van Zondag 13 aan staande, in St. Ignatius-Handels Hooge- school, te Antwei*pen, als blijde bood schap aan: de uitzuivering van onze ze- del ijk-bedorven omgeving begint. tochtelijken toon gesproken Werd. On bescheidenheid behoorde niet tot zijne ondeugden, zelfs was hij volstrekt niet nieuwsgiérig van aard, maar door de vriendschap, die hij Laura toedroeg was het zeer natuurlijk, dat. hij onwille keurig acht »loeg op hetgeen er werd gesproken. Ik neem het u niet kwalijk me vrouw, hoorde hij een mam met. een zware basstem zeggen, dat gij mij schandelijke benamingen naar het hoofd werpt. Niets is natuurlijker, gij kunt de feiten, die ik u mededeel, niet gelooven en houdt miij daarom voor een bedrie ger. Toch is hetgeen ik u vertel volko men waar en zou ik die kunnen bewij zen. Uw echtgenoot is de weduwnaar van eene gewelddadig cm het leven ge komen vrouw en zelfs rust zware ver denking op hem, van aan den dood der- ongelukkige niet onschuldig te zijn. Vraag slechts aan den graaf zeiven of hij iels op mijne verklaring heeft raf te dingen. Zeker spreekt gij zoo onbe schroomd. hernam de gravm, omdat gij weet dat ik den graaf in deze oogenblik- keri onmogelijk met uwe valsche aan tijgingen bezig, kan houden. Dit wil ik u zéggen, mevrouw. Als ik ii, naar uwen echtgenoot verwijs1, is het sléchts tol uw eigem overtuiging ik heb zijne getuigenis niet noodig; ik hen in sfa:a.t ©m alies wat ik heb mede gedeeld te staven. Maar waarom, 'Ongelukkige komt gij mij dit samenraapsel van leugens verhalen ?-<vp<>eg Laura, na een, oogen blik zwijgen?. Wat drijft u tot zulk-eeiip' De pijnlijke gewaarwordingen na de maaltijden zooals- brand, zuurheid, zwaarte en lastige spijsvertering komen dikwijls voort van de afscheiding van een te zuur maagsap. 'D;at zuur verwekt de gisting van het voedsel en bij gebrék aan'voorzorgen verergert de piljn na ei ken maaltijd. Om het zuur onschadelijk te maken en de werking van de spijsver tering te regelen, neem Magnésie Bis- murée. Een kleine do-sis of 2 of 3 tablet ten in eeni weinig water na de maaltij den genomen zullen bijna onmiddellijk de maagonlsteltenissen doen verdwijnen en zullen een regelmatige spijsvertering zonder pijn verzekeren. De Magnésie Bismurée die de genezing der maagkwa len verzekert, is te koop in alle apothe^. ken aan de prijzen van fr. 7,50 ofwel het groot voordeelig formaat fr.: 13.50. j Tn het Staatsblad: van Zondag is de tekst verschenen van .diet akkoord tus schen Belgie en Frnnkrijk betreffende de grensarbeiders. Hierna volgt de tekst De Belgische en de Fransclie Regee ringen zijn overeengekomen aangaande de volgende bepalingen Artikel 1. Dpor grensarbeiders dient men te verstaan de Belgische en Fransche onderhoorigen die, alhoewel zij hun werkelijke* 'verblijfplaats be houden in het grensgebied van een der beide landen, wa:ar zij 'in beginsel eïken dag lerugkeeren, gaan arbeiden in een nijverheids-, handels-' -of landbouwin richting, gelegen in het grensgebied van het andere land. Art. 2. D;e grensarbeiders1 van elk van beide verdragsluitende landen zul len gemachtigd zijn de grens te over- sclireiden om in het grensgebied van het andere land te strbelden, indien zij in het bezit zijn -vap .'-de grenskaart, waarvan het model én de voorwaarden van aflevering en van geldigheid in hij- lage A bepaald zijn. Art. 3. De krAchiens onderhavige schikking afgeleverde grensarbeiders kaarten zijn in beginsel geldig gedu rende twee jaar. Zij worden kosteloos afgeleverd en geviseerd. Bilj «uitzondering kunnen grensarbei- derskaarten voor eert korteren duur dan 2 jaar afgeleverd worden inzonderlierd wanneer het gaat oni monteurs of an dere werklieden die Noor een beperkten tijd in liet grensgebied,'van een. der bei de landen komen werken, terwijl zij verder hun verblijfhouden, in het an dere land, zélfs buiten het. grensgebied van dit laatste. Art. 4. De grensgebieden waarbin nen onderhavige schikking van toe passing is, zijn in bijlagen B en C om schreven. Ze zullen in gemëen overleg door eenvoudige wisseling van diplomatieke nota's kunnen gewijzigd worden indien dé omstandigheden dergelijke wijzigin gen zouden wettigen. Art. 5. In geval de lmider van een grensarbeiderskaart «een misdrijf be gaat, zullen de bevoegde (besturen van bet eene of van het andere land hem gezegde kaart, kunnen afnemen. De kaarten afgenomen door het be voegde Bestuur van het land waarin de houder gemachtigd was te arbeiden, worden, met, opgave Van de reden der intrekking, aan liet "bevoegde Bestuur wreedaardige en onmenschclijke be schuldiging Ik wend mij tot u, ging den onbe kende op denzèlfden harden, sarcasLi- sclien toon voort, omdat gij het meeste belang in het welzijn van lord Haug.h- ton hebt, en ik mijdus met niemand beier dan met u. kan verslaam over de vrjaag of er middelen kunnen gevonden worden, om deze zaak geheim le bcuden, dan of ik aan de roepstem, van dem plicht gehoor moet. geven en den dood van lord Haugliton'p' eerste vrouw wreken moet. •r— Neen riep Arthur Loyell, het ver trek binnenstuivende, neen! niet niet mevrouw Haught-on, -met; milj zult gij u over die vraag moetéïi verstaan 'Die clown seheen-door de onverwachte verschijning van Arthur, die hem met een vernietigenden blik aanzag, een weinig van zijn stuk te geraken. Hij her stelde zch echter spoedig-én zeide op zijn gewonen- onbeschaamd en. loon Het schijnt da,t .gij door spionnen en luist.eryinken omringd zijt, mevrouw Hauglifon Niet door spionnen en luistervinken, maar door vrienden, antwoordde Ar thur. Het toeval wilde, dat zich een nuadsman. een \ricnd «in de nabijheid der gravin bevond op een oogenblik, waarin zij dringende behoefte aan zij nen bijstand had. Ach, Arthun! riep Laura, terwijl zij zijn hand greep, ik smeek u, zeg mij, wat die mail met zijne gruwelijke aan tijgingen en wjaanzinnige verhalen van mij hebben wil Wees bedaard, Laura «antwoord de Arthur- op -ge r u sis te 11 enden toon, en van het andere land teruggezonden. Art. 6.Djeze schikking zal bekrach tigd worden. De akten van bekrachti ging zullen zoodra mogelijk te Brus sel uitgewisseld worden. Ze zal in werking treden zoodra ze in het Staatsblad van. elk vaii heide verdragsluitende landen bekendgemaakt is. Onderhavige schikking zal tot, 31 De cember 1935 van kracht blijven. Be- .houdens opzegging zal ze vervolgens van jaar tot jaar stilzwijgend ver nieuwd worden. i De opzegging zal drie maanden voor het verstrijken vam eiken termijn moe ten genotificeerd worden. In de bijlage A. worden de voorwaar den vastgesteld die moeten vervuld worden bij het opmaken der grensar- beiderskaarten. Eerst deze voor de Fransche en Belgische arbeiders m Belgie verblijvend. Hierna de regels voor laatstgenoem den. De kaarten der in Belgie verblijvende grensarbeiaers'zullen aan den grensar beider worden, afgeleverd' door den bur gemeester van de gemeente zijïfcr ver blijfplaats' iri. -Belgie :op. overlegging 1. van een getuigschrift van goed ze delijk gedrag van een arbeidsgetuigschrift, opge maakt door het hoofd der inrichting, die hem in Frankrijk in zijn dienst heeft of die zich verbindt hem aldaar in dienst te nemen, dit getuigschrift ge viseerd zijnde door het bevoegde Fran sche Office Public de Placement Het arbeidersgetuigschrift zal in du plo moeten worden opgemaakt. Het uit geoefende beroep alsmede het aangebo den loon dienen er in vermeld te wor den. Die overlegging van een gezondheids- getuigschrift zal niet worden vereischt bij gelegenheid van de aflevering der kaart. Beide exemplaren van dit arbeidsge- tuigsic'hrift zullen door den werkgever aan het «Office Diépartemental de Place ment worden onderworpen. Een der exemplaren zal worden voor zien van de melding «valable quinze jours» (geldig gedurende twee weken) en onmiddellijk aan den werkgever worden lejuggezonden, na geviseerd te zijn. Dit exemplaar zal aan den arbeider worden overhandigd en aan dezen toe laten onmiddellijk zijn werkzaamheden te beginnen, in afwachting van de afle vering van de grensarbeiderskaart,wel ke aflevering verplichtend zal moeten geschieden voor, het verstrijken vam den geldigheidsduur van vijftien dagen op het getuigschrift vermeld. Het tweede exemplaar van het ar beidsgetuigschrift zal, na geviseerd te zijn, door lipt «Office Departemental de Placement worden toegezonden aan den burgemeester der gemeente waar de.grensarbeider verblijft, die de kaart zal opmaken onder de hierboven voor ziene voorwaarden en ze aan gezegd Office zal terugzenden. Om geldig te zijn moet deze kaart voorzien worden van het, visa van het Office Départemental de Placement». D;e beslissing aangaande het visa zal verplichtend gunstig zijn in al de ge vallen waarin het arbeidsgetuigschrift vooral op gunstige wijze geviseerd werd. Na aanbrenging van het visa, zal het Office de kaart aan dpn. werkgever terugzenden, die ze aan den rechtheb bende zal overhandigen. Dan volgen in hef Staatsblad de voorwaarden voor het opmaken der kaarten van Fransche en Belgische ar- ders in Frankrijk verblijvend. In bijlage B. wordt een beschrijving gegeven van het Fransche grensgebied. laat milj slechts met dien man spreken. Die man heeft evengoed een naam als alle andere menschen, hernam de clown. Mijn naam is von Wolterschoc- ker, van Woodbine-collage. Hij wierp zich, dit zeggende, achter over in zijn stoel, en sloeg de beenen over elkander. Uit alles bleek echter, dat hij op vérre na niet meer zoo op zijn gemak was, als loen hilj zich met Lau ra alleen waande. Nu wil ik op mijne beurt vragen, vervolgde Artlur op kal men toon:, waar om gij hier uw \asterlijke leugens komt uitkramen. Als gij een eerlijk man zijt en van uwe ontdekkingen gebruik wilt maken, wend u dam tot den rechter en deel dezen mede, wat gij weel of ver moedt. Arthur, riep Laura, is liet op deze wijze, dat'gij me van. dienst, wilt zijn?. .D;e jeugdige rechtsgeleerde liet zich door haren uitroep niet van het spoor leiden. Als gij eene eerlijke zaak voor hebt, vervolgde hij,'de clown van het hoofd tot de voeten met zijne blik ken melende, breng uwe wetenschap dan ter kennis waar het. behoort, maar kom ze hier niet ver'rpVUen. Aangenomen, dat ik geen eerlijk man was, antwoordde de clown, de ar men over elkander slaande en Arthur schaamteloos aanstarende, niet eerlij ker althans dan het gros vam mijne medemensélien aangenómm dat ik miljne ontdekkingen tot mjn eigen voordeel en niet in het Ibelarg van het algemeen wilde aanwenden boe dan Hoe, wanneer ik het geheim, waarvan ik in het bearit gekomen bep op de voer* Bijlage C. beschrijft «het Belgische- grensgebied. Tenslotte worden in het Staatsblad de modellen gegeven van de kaarten di© aan de grensarbeiders moeten al'gele-^ verd worden. Maandag morgen rond 2 uur beeft' zich op de Louislaaan nabij Ter Kame renbosch op het grondgebied van Brusw: sel, eene erge botsing voorgedaan tus schen twee aulos, onderscheidelijk ge stuurd door M. André Pelisson, wonende Schilderachtige dreef te Ukkkel en M. Gregorius Guillemain, -uit de Clauslaan te Elsene. Tengevolge van den geweldigen schok vlogen de ruiten van beide autos aan stukken en zes personen die in de autos zaten liepen alle verwondingen op. De slachtoffers zijn M. Jozef Stersels en Mad. Anna "Van Humbeek, «beiden van de Bon-Airlaan te St-Genesius-Rhode; MM. Georges Stuyach en Gaston Kennes, wo nende schilderachtige dreef te Ukkel Mad. Marie Paling, uit de Hoog-Bnug- straat en M. Frans Grosfils', van den Vleurgatschen steenweg te Elsene. De zes gekwetst én werden naar het Sint-Pietersgasthuis overgebracht, waar hun de noodige zorgen werden verstrekt. Beide autovoerders kwamen heelhuids, uit den slag. Verkeersongeluk ie Ichfegem Maandag morgen rond 8 uur kwam de 71-jarige Eduard Ramon, vischkoopman wonende op den Poorterhoek te Aertryc- ke, met een hondenkar in de richting van Oostende gereden. Op grondgebied Ichtegem, op vijf mimuten van de wijk «Den Engel», kwam een auto, 'toebe- hoorend aan M. De Gryse-Smets, hande laar te Roeselare, vrij snel in dezelfde richting, gereden. Toen deze wilde wij ken voor den autobus Vandenbauwhede! uit Roeselare, kwam eerstgenoemde au to terecht op het hondengespan, dat opr den rechterkant reed en zelfs gedeelte-*- lijk de baan had verlaten. Het karretje werd gedeeltelijk beschadigd, doich de: geleider, Ramom Eduard bekwam kneu zingen aan liet linkerbeen, hetwelk ni^et'. meer mee wilde. Doch een geneesheer^ stelde vast, dat het gelukkig niet was gebroken. "Verder kloeg hij over inwen dige pijnen aan den buik, waar hij vroe ger e.en breuk had opgeloopen die nu wederom geopend was. Onmiddellijk werd hij in een naburig huis binnengedragen, waar hem verzor ging gegeven werd. De auto. die voortge reden was, is. enkel ,pp. 1jondéi;cf meter tót staan gebracht. Dé' gendarmerie van Koekelare kwaun onmiddellijk, iiet ge beurde vaststellen en deed 'het eerste onderzoek. In een woning aan de Van Schoonho- yenslraat, w.erd Maandagmorgen de 50- jarige vrouw Maria «Djerslaye door haar medebewoners in de slaapkamer dood aangetroffen. -De kamer was gansch met gas« gevuld en de vrouw lag nevens haar bed op den vloer. Het onderzoek, ingesteld door adjunct' Van den Berg, der 5e wijk wees uit dat de ongelukkige het -slachtoffer werd v«an een ongeval daar er een scheur in den» gasdarm was geraakt en de sleutel der leiding niet voldoende was bijgedraaid. Het lijk werd naar het doodenhu.is: overgebracht. deeligste markt van de hand wilde zetJ lèn Dan, antwoordde Arthur, zoudt gij, een schurk zijn, en niets anders kunnen;' verwachten dan dat men u als een* schurk behandelde. V Maar het gebeürt wel eens, daö een schurk een diamant bij den wegj vindt zon men een op zulke wijze ge vonden diamant, naar uwe meening niet evenveel waarde bezitten, als wanneeri hij door den braafsten persoon van de wereld was opgeraapt Zeker zou zulk een diamant nietr minder Waard zijn- dan een andere,, gaar genomen, mijnheer von WolterJ sehocker, dat die zoogenaamde diamant'.' slechts een glasdiarnant dat uw ge heim geen geheim, maar enkel een ge wrocht van uwe verbeelding is -De echlheid van mijne steenen is» te bewijzen, antwoordde de clown, van sommige dadelijk, van anderen zóodra" gij dit begeert. Dadelijk kan ik bewij-' zen, ging bij voort, eene brievenfcesch1 voor den dag halende, en daaruit, twee? vellen papier nemende, die hij aan Ar-! lliur vertoonde, vooreerst dat Franklini Milword een wettig huwelijk heeft aan gegaan., vooraleer hij te Lisford in den- echt trad en ten tweede, een feit. dab ik nog met. eens opzettelijk vermeldde; en voor mevrouw Haughton, naar ik» veronderstel, even nieuw zal zijn; als] het eerste, een half uur geleden vóór haar was dat er een zesjarige spruit; uit dit huwelijk bestaat, die op demi eersten wenk ten tooneele kan verschijj nen,

De Volksstem | 1935 | | pagina 2