Is het Wasctihaar Rijkdom en Armoede Een vrouw valt uit den trein UIT ONZE KOLONIE Werkongeval te Mechelen a 25 October. H. Crispinus. In ge zelschap van zijn broeder, kwam Crispi nus naar GalRë om er het geloof Ie prediken. Te Soissons werden zij ont hoofd in 287. Compagnie Maritime Beige Het is de ALbertville die den hernieuwden 14-daagschen dienst tusschen Antwer pen en de Kolonie zal vervullen. Het volgend vertrek zal verzekerd worden door de «Anversville» die giste ren het Kanaaldok verlaten heeft waar zij eenigen tijd vertoefd heeft. Al de andere schepen der Compagnie zijn nu terug in de vaart en ligt geen enkel meer op. Invoer van Amorikaansche appels. Door de booten van de Belgische' Zee- aartmaatschappij zullen van 't jaar 14 millioen kgr appels uit Amerika inge voerd worden. In de Fruitbeurs te Ant werpen gaat het reeds druk toe. De Italiaansche oorlogsleenlng. De banken hebben, volgens een bericht uit Milaan, tot nu toe op de oorlogsleenlng ingeteekend voor 422 millioen lire. Maandag is de infeekening voor het pu bliek opengesteld. De lijst van het Cre- dito Italiano vermeldt als eerste intee- kening Benito Mussolini voor de Popolö d'Italia met 50.000 Ure. De Blauwe Qrot.De geoloog Fried- langer, heeft, volgens een bericht uit llome, in de blauwe grot op Capri, een gang ontdekt van 200 meter, welke ech ter waarschijnlijk nog langer is. Deze ontdekking vermeerdert de waarschijn lijkheid van de legende, dat er tusschen de blauwe grot en een der landhuizen van Tiberius verbinding zou hebben be staan. Nieuwe Vijffrankstukken. De muntcommissie beeft zich, in haar laat ste zitting, bezig gehouden met de vijf frankstukken, die men in 't algemeen te zwaar vindt. Daarom werd Besloten dat er nieuwe vijffrankstukken zouden worden gemaakt, om de huidige stukken te vervangen. De nieuwe stukken zul len dunner en dus lichter zijn dan de huidige, maar de doormeter zal niet worden verminderd, om ze niet te ver warren met stukken van één frank. Om deze stukken van die van 20 fr. te onderscheiden, zullen zilj worden oorzien van tanden aan den rand. Wat de stukken van 50 fr. betreft, waarvan het slaan in de Tentoonstel ling is begonnen, deze stukken zullen ook verder aangemaakt worden. Alleen zal het paleis van de tentoonstelling worden vervangen dóór de beeltenis van oen Koning. Toerisme In Finland. Het reizi gersverkeer is dit jaar buitengewoon druk in Finland. Van Januari tot Aug. werd, volgens een statistiek van de Bank van Finland, het land bezocht door 46.900 vreemdelingen, dan wan neer dit aantal 38.300 bedroeg voor dezelfde periode van veMedcn jaar. In de Finsche havens ontscheepten daarbij, volgens dezelfde statistiek 18.200 Finnen tijdens dezelfde periode legen 14.200 in 1934. Het aantal buitenlandsche toeristen verhoogde dus met 22 dat der Fin sche toeristen met 28 °/0. Met SAPOLI w,as zijn uw meubels schooner. de plechtigheid bij. De kinderen van de blanken ontvingen samen met de kinde ren der negers, het H. Sacrament alle christenen zijn gelijk, had Monseigneur besloten, en het feit maakte grooten in druk op de inboorlingen. (Morgen vervolg.)] 81s-te Vervolg. Duidelijke bewijzen viel Mathilda hem in de rede. Clement Austin heeft te Winchester een nieuw onderzoek inge steld. Men heeft in de rivier op den weg naar St Cross gevecht, en... gevonden wat men zocht. Gevonden riep Wilmot, doods bleek wordende en opnieuw achteruit springende. Hoe is u dit ter oore geko men Ik heb al dien tijd te Winchester de gangen van Clement Austin en den Londenschen politiebeambte die hem vergezelde gevolgd. Men heeft gisteren tot den avond gevischt en door een knaap, die er bij geweest is. ben ik niet; alleen te wéten gekomen dat er kleeren gevonden zijn, maar ook dat de politie beambte gezegd heeft, dat hel de ge zochte kleeren waren. Zoodra ik dit ver nam heb ik mij hierheen gespoed. Cle ment Ivoe-ft bij dit onderzoek green ander doel gehad dan om mijn vader te wre ken maar gij gevoelt dat het thans' niet in zijn macht staat om den loop van het gerecht Ie stuiten. P,e justieie. heeft zich de zaak aangetrokken. Vlucht dus onmiddellijk en houd u> geen rogenblik langer op. Zoo de politieman igeen gebruik van den telegraaf heeft gemaakt hen ik hem sléchts drie uur P,e passagiers van de' «Leopoldville» toegekomen uit Congo, brengen de vol gende nieuwstijdingen mee - Te Leopoldstad is door een groep liefhebbers van het golfspej. eene club gesticht en wordt er een veld voor dê'ze sport in gereedheid gebracht. Elisabeth stad bezit reeds sedert lang een golf club. -Tien dagen ha het tragisch onge luk aan Koningin Astrid overkomen te Luzern bracht de «Ciné Palace te Eli- sabelhstad het gansche drama' op het witte doek de film was door de Impe rial Airways naar Afrika overgebracht. De uitvoer van koper door de Union Miniète du Katanga bedroeg in het eerste half jaar van 1932 8043 ton van 1933 15.499 van 1934: 25.527 van 1935 41.728 ton. Te Costermansstad is een korps van Europeesche vrijwilligers ge vormd, een soort burgerwacht, die op 25 Augustus hare eerste schietoefenin gen in de schietbaan der F. B. vol bracht. Op 11 September heeft, een zwaar onweer, vergezeld van geweldigen regen en lievigen hagelslag groote schade aangericht in de buurt van Elisabelh- s tad: "De Minière des Grands. Lacs, wier personeel bedraagt 87 blanken en 8263 negers, deed in 1935 eene zuivere winst van 18.350.000 fr. tegen 13.927.000 in 1933. Ondanks de verbetering in den economischen toestand is de bevolking van Elisabethstad "Sedert 1 Januari 1935 nog verminderd. Er- kwamen tot einde Augustus 439 blanken toe, do-ch 591 verlieten de stad, wat een tekort laai van 162 inwoners op 8 maanden tijds. M. Costier, overste van den Ran. delsdienst der B.C.K. te Elisabethstad, die een wandelrit te paard deed in den omtrek dezer stad, werd door bet. stei geren van zijn paard op 16 September op den grond geslagen en met eene diepe wonde aan het voorhoofd naar het gasthuis vervoerd. Zijn toestand boezemt geen onrust in. Mgr Haesaept. Mgr Haesaert, apostolisch vicaris van Noord Katanga, van de Congregatie der Paters van den II. Geest, is op' 9 Sep tember te ElisabethViad aangekomen, waar hij enkele dagen verbleef. Het vicariaat van Mgr Haesaert heeft eene oppervlakte van 105.000 vïerk. ki lometer (Belgie 30.000 vlerk, kilom.) tusschen de Lualaba en de Lomami. Het telt reeds talrijke katholieken, ondanks den belangrijken invloed van bet Islamism, dat er werd ingevoerd door de Araabsche slavenhandelaars. De voornaamste missies zijn geves tigd te Kongolo, Kindu, Lubunda, An- koro en Kulu; De Paters van den IE Geest worden in hun beschavingswerk ter zijde gestaan door de «Diochters van het Kruis», die in de voornaamste missies centra neerzettingen hebben. Mgr Haesaert, die op 11 September uit Elisabethstad via LobHo naar Ant werpen vertrok, werd op 18 Juni tol bisschop en apostolisch vicaris be noemd. Waarschijnlijk zal hij rond «inde October in Belgie de~H. Bisschop wijding ontvangen. Z. II. Excellentie denkt in Congo te rug te zijjn in Mei 1936, om dan in Juni te Leopoldstad het Synode bij te wonen dat aldaar zal gehouden worden onder het voorzitterschap van Mgr Del- lepiane, apostolisch delegaat. (Mgr Haesaert is: op l October met de st. «Anversville te Antwerpen aan gekomen. Red.), Mgp De Clepcq in de Provl-ncie Lusambo Naar aanleiding van het toedienen van het II. Vormsel heeft Mgr De Clerq gansch zijn vicariaat bezocht. Te Lusambo woonden de overheden Zie kolom hiervoren. voor geweest,en van af dien tijd is "reeds een groot deel verstreken. O God, erbarming, riep Wilmot, terwijl hij op een stoel néderviel. Ofschoon hij van alle verdenking vrijgesproken was, had hij in bestendi ge vrees voor ontdekking verkeerd en van af het begin geen andere gedachte gekoesterd, dan om zoodra mogelijk uit Engeland naar het, vasteland over te S'leken. Réèds gédur-nde den eersten tijd van zijn verblijf op de «Abbey» had bij meermalen in beraad gestaan om zich ongemerkt te verwijderen maar telkens had hij dit voornemen weer la ten varen, van den eenen kant omdat hij vreesde dal zijne plotselinge ver wijdering argwaan zou wekken en van den anderen kant .omdat hij zich vooraf in het bezit wilde stellen van een ver mogen. dal. hem een onafhankelijk be slaan kon verzekeren. Allerlei omstandigheden, maar voor namelijk zijne aarzeling om een gedeel te van bel in de bank gevestigde kapi taal op Ie eischen, deden hem de uit voering van zijn plan van dag lot, dag uitstellen, totdat eindelijk Laura's hu welijk hem eene gewenschte aanleiding lol verwezenlijking daarvan scheen te geven eene gelegenheid waarvan liilj, zooals wij weten, ook gebruik zou heb ben gemaakt, indien hij niet door het onheil op den spoorweg, als door do zichtbare hand "der Voorzienigheid, ver- Moderne proefnemingen hebben dit vraagstuk opgelost Is het waschbaar -i Hoe dikwijls wordt deze vraag angstig gesteld door dames^ en? juffrouwen ter wijl ze verrukkelijk mooie weefsels be wonderen, maar die ze toch met een beetje achterdocht bekeuren. De verkoopster zal dikwijls het zelf niet wetend antwoorden «dit weefsel is niet waschbaar ofwel liet is waschbaar In negen, gevallen op de tien zal de kliente het wagen de stof te koopen, maar later zal ze menigmaal vaststellen dat ze noch^zeep noch water kan verdragep. Wij gaan aan dif aQes verhelpen. In de moeilijke tijden die wij beleven mag niemand gevaar loopen een klee- dingsluk te beschadigen. Vele dames en juffrouwen maken hun eigen kleeding en verlangen vooral dat ze steeds een keurig en nieuw uitlicht zou hebben, zelfs na vérschillende maten gewasschen te zijn. Wanneer een huismoeder kleed sel koopt voor haar en voor haar kinde ren, dan zal zij de voorkeur geven "aaïi een kwaliteit, Ö'ie, naar eèn oude zegs wijze «tot op den draad kan versleten worden.» P,e stoffen, tegenwoordig ,op de markt gebracht, zijn veel delicater dan die van voor den oorlog, zij vergen grootere aandacht" bij de keuze, en daar rijst dan de vraag óp zijn ze wasch baar of niet In de bijzonderste, magazijnen van Brussel en der provinciesteden behalen die uitstallingen grooten biljval waar weefsels tentoongesteld worden die tot zes maal toe gewasschen werden. Certi ficaten welke de waschbaarheid dei- stoffen bevestigen zijn-er eveneens uit gestald. Deze -getuigschriften duiden terzelfdertijd laan'- in, wélke .verhouding de gewasschen weefsels in de lengte én in de breedte krimpeii, ".evenals- al de noodige inlichtingen,-:'aangaande hun behandeling. Laat ons samen bet. Lux Toepassings bureel even doorwaptdelen In een labo- ralorum bestuurd door ervaren schei kundigen worden al dé noodige proef nemingen gedaan,op. de verschillende soorten stoffen. Na de scheikundige proef ondergaat een stuk van het weef sel de koudwater-Luxprocf. Juffrouwen zeer .bekend nW- dit werk, duiden aan of de stof koud mag gewasschen wor den, of ze droog, vochtig of nat moet- gestreken worden, of ze bij het was- schén in de lengte óf in de breedte krimpt. Een geneeskundig onderzoek van het menschelijjc lichaam zou niet nauwkeuriger kunnpp geschieden dan het volledig onderzoek, dat al de weef sels hun toeve r tpouwd; •-> ond e r gaa nEenS' deze proefnemingen geëindigd, worden stalen zorgvuldig klaargemaakt, en aan de klienten 'tériigge^t'durd met al den uitleg betreffende de Behandeling welke zij ondergingen en hoe zij er aan weer stonden. In een woord, evenals een ge neesheer zijn diagnqse opmaakt en het geneesmiddel aanduidt, kan het Lux Toepassingsbureel aan den fabrikant, kleinhandelaar of kooper, de ideale waschmethode uitleggen, en de wijze om de weefsels tijdens de wasch te be schermen. i Het middenpunt van deze nieuwe «waschbaarheid» 'beweging is het kortelings opgerichte Lux Toepas singsbureel der Firma Savonneries Lever Frères» te Brussel. Deze instel ling beantwoordt aaii een levensbehoef te voor de huismoeder en voor iedere vrouw om hare bevalligheid .bekom merd. Opmerkingswaardig is het dat liet Lux Toepassingsbureel de eemge instelling van dien aard is in Belgie, werkeljik doeltreffende hulp biedt en te vens een groote gemzen-schappelijke en nijverheidswaarde hééft. Zij is nuttig zoo voor fabricatie als voor huis-houd ster, want deze laatste werd ook niet vergelen. hinderd wTare geworden. Zijne vrees voor ontdekking berustte alleen op dit van deneen of anderen vriend uit Indië te ontmoeten waardoor zijn bedrog onmiddellijk zou uitgeko men zijn, of wel voor een toevallige omstandigheid/ die twijfel aan zijné identiteit kon doen ontstaan. Hiertegen trachtte hij zich tc beveiligen door zoo afgezonderd mogelijk te leven en zoo veel doenlijk buiten alle aanraking mol Laura te blijven. De ontmoeting van den clown tot wien hij zoowel voor als gedurende zijne verbanning in nauwe betrekking had gestaan, en die hem in de kerk te Lisford dadelijk herkend liaó was aanvankelijk eene nieuwe bron van diepe bekommering voor,hem geweest spoedig had hij echter ingezien, dat zijn waren naam geheinf gehouden werd en dit had zijn vrees voce hem merke lijk verminderd. Aan dp mogelijkheid eoner ontdekking door het té voorschijn komen der kleedercn, welke hij met sidderende handen ineengerold en daar op in het, midden van hét riviertje ge worpen had, hem sed'ert den laatsten tijd geen oogenblik uit de gedachten ge weest, maar hij had zich niets anders voorgesteld, dan dat zij in het slijk ge woeld en daarin vergaart, of door don' stroom medegevoerd waren. Zoodra Mathilda de uitwerking bo- inerkte, die hare m"êdedeeling op haren vader maakte, smeekte zij hem om te Hel «Lux Toepassingsbureel» heeft ge deeltelijk als taak aan liet publiek on derricht te verschaffen aangaande de beste wasclirnethode. Er is ten andere een bijzondere dienst met dit werk ge last. De specialisten van het Lux Toepassingsbureel reizen door heel het land en geven voordrachten'en in lichtingen over alle waschaangclegon- heden aan het klienteel der groote ma gazijnen, aan hun personeel, aan de leerlingen der huishoudscholen en in al de vrouwelijke organisaties. Tijdens deze voordrachten worden voorwerpen getoond welke onberispelijk en slecht gewasschen werden. Zijde kousen, on dergoed en allerhande voorwerpen wor den tegenwoordig verkocht voorzien van een kaartlje waarop de juiste wasch- en strijkwijze van het artikel voorkomt. Het is onbetwistbaar dat de werk zaamheden van liet. «Lux Toepasslngs- bureel» aan duizenden Belgen onschat bare en doeltreffende diensten zullen bewijzen. Minister De Man bezoekt Luik en omgeving Met het oog op de nijverheid en open bare werken. Woensdag heeft minister Dje Man een bezoek gebracht aan Charleroi, waar hij door de overheden werd ontvangen, en de Samberwerken bezichtigd, nl. den aanleg van een nieuwen weg langs de Samber ter verlenging van den steen weg op Mont-sur-Marchienne. De gemeenteoverheden gaan hiermede niet heclemaal akkoord; de minfsler heeft hun afgevaardigde beloofd met hun wenschen rekening te houden, tot wijziging van het plan. Ook over het zeekanaalontwerp van Henegouwen naar Antwerpen is gehan deld geworden, daar dit een nieuwen uitweg zou kunnen bezorgen voor onze koolmijnen. M. De Man heeft, voorge steld het kanaal Brussel-Charleroi met 0.50 m. Ie verdiepen. Een andere oplos sing is slechts in verre toekomst moge lijk. Hij heeft ook verklaard dat zijn programma van openbare werken arbeid zal verschaffen aan de groote nijverheid van Ohaleroi en omliggende. De minister heeft ten slotte de elek trische werkhuizen te Marcinelle be zocht. De kwestie van onze Grensarbeiders Te Parijs werden onderhandelingen gevoerd door het akliekomiteit der Bel gische oud-strijders bestaande uit de bh. Kerkhoffs voor N.VJ,, Henze en Wattecan vóór N. S. B.t èenerzijds, 'en het Kabinet van Minister' Trossard an derzijds. De zaak der grensarbeiders en het voorkeurrecht der oud-strijders werd er besproken. Men voorziet dat de Fransche regeering de reeds gedane beloften zal houden en dat over een tien dagen een besluit zal genomen worden aan de be trokken diensten het voorkeurrecht voor Belgische oud-strijders, grensarbeiders, die de gestelde voorwaarden vervullen, voorschrijvend DE GRENSSTROOK VOOR HET FRANSCH-BELGISCH AKKOORD Dje Belgische grensstrook, zooals zilj in het Fransch-Belgisch akkoord werd bepaald met het oog op de grensarbei ders, had vanwege zekere gemeenten, die er niet waren in opgenomen, protest uit gelokt. De Belgische regeering heeft thans verkregen, dat een aantal Waalsche ge meenten uit de arrondissementen Door nik, Thuin, Charleroi, Namen, Luxem burg, Virton en Aarlen van de grens- kaart zullen genieten. "Voor een reeks van gemeenten uit West-Vlaanderen worden de onderhan delingen voortgezet. overleggen en op zijne redding bedacht te zijn. Wilmot greep de hand zijner dochter, die bij deze aanraking met eene onwil lekeurige huivering het hoofd afwendde. Dank, Mathilda, zeide hij met veel meer kalmte dan men van iemand in zijn toestand verwacht zou hebben, dank voor alles wat gij voor mij deedt. Na de vreeselijke woorden die gij veer tien dagen geleden, tot mij sprak, dachE ik niet anders of gnj waart voor altijd voor mij verloren, en intu§schen waaktel gij meer dan ooit over mij. Kind ik heb zwaar, zeer zwaar misdre ven doch beter dan gij, weet ik welke grieven miljn vijand mij had aangedaan. Ik verliet Southampton met kwade voor nemens op onzen tocht naar Winches ter behandelde Walter mij echter zoo goed, dat hij mij tot betere gedachten bracht. Maar onder de leiding naar St Cross werd hij opnieuw de oude zelf zuchtige. Op schamperen toon sprak hij over de bespottelijke lichtgeraaktheid, die ik over zijne houding in de zaak der wissels aan den dag legde, en zeide dat. een jaargeld van duizend gulden eene nog veel te ruime vergoeding was voor hetgeen hij jpgens mij misdaan had. Nu kende mijne woede geene pa len meer alle omstandigheden liepen mede om mijn opzet te .begunstigen en terwijl Walter op het smalle voetpad \oor mij uitging was de misdaad in een i Vrouw iii de Vlam# men omgekomen te Brussel Woensdag morgen heeft er zich in hef? huis 28 der Ophemstraat te Brussel èeii vreeselijk drama afgespeeld M. De Ceu« 'ninek, die een appartement op de derde* verdieping van dit huis betrekt, stondl voor een afgrijselijk schouwspel, toen, hij rond 20 uur 30 van zijn'werk den drempel van zijn woning overschreed* Zijn 66jarige vrouw lag ten gronde uit gestrekt. Haar lichaam was gansch ver-, koold. Aan een paar meubelstukken, on der meer de kast, waarlangs de vrouw was ten gronde gestort, smeulde hefi vuur. Men weet niet juist wat er gebeurd is. Te 4. uur 's morgens had de man zijn woning verlaten om zich naar ziijni werk te begeven. Hij had niets abnor maal opgemerkt. Hij veronderstelt dat zijn vrouw, na zijn heengaan, zich terug1 te -bed moet hebben begeven, na door, onvoorzichtigheid brand te hebben ver-, wekt. Gewekt door den rook heeft de.on gelukkige haar kamer willen verlaten* maar daar zij gedeeltelijk is verlamd aan rechterarm en rechterhand, is hefi de arme vrouw niet gelukt'dè dêür t<* openen en is zij gevallen op de plaats, waar men haar in zulken Iragischen toe stand heeft aangetroffen. Denkelijk moet de ongelukkige eerst, door rook zijn ver- stikt eer het vuur zich aan haar nacht gewaad meedeelde. Dit verklaart liet feit dat geen enkele der medehuurders noch geroep noch geklaag heeft gehoord. Dé pompiers snelden ter plaatse en doofden! het vuur bij middel van emmers water. D,e policie opende een onderzoek en ver wittigde het Parket. Het lijk werd naar; liet doodenhuis der sta.d overgebracht* Dit tragisch gebeurde heeft heel wat be^ roering verwekt in de wijn. Woensdagnamiddag greep er in de brouwerij Lamot, Steenstraat, een ern stig werkongeval plaats dat gelukkig- lijk geen doodelijken afloop gehad heeft.. Rond 3 uur was de arbeider Jacobs Leo, oud 38 jaar, gehuwd en wonende Zege straat, aan 't werk in de kelderingen waar de tonnen gespoeld worden. P,oor een onbekende oorzaak geraakte hij eensklaps met de knie en been tusschen. het wikmachien. Op het. hulpgeroep kwamen dadelijk enkele werkmakkers toegesneld die, met zonder moeite, er in slaagden de ongelukkige uit zijn nete- ügen toestand te redden. Na door den dienst der brouwerij de eerste zorgen ontvangcn.te hebben werd het slachtof fer met den ziekenwagen ter verpleging naar de kliniek overgebracht. Een on derzoek werd ingesteld. P.e 61-jarige Marie Verscheuren wo nende te Waasmunster in de Sousbeke- straat, was op bezoek geweest bij haar zuster te St Niklaas en keerde met den trein die te 6 uur en minuten aldaar vertrok huiswaarts. De vrouw die liet, reizen niet gewoon is, moest aan do halte, «Het Heiken» afstappen. Nadat enkele stations gepasseerd waren, meen de de vrouw dat de trein «Het Heiken» voorbijreed en snelde al roepende het coupé uit. Haar medereizigers, die N-aar niet zagen terugkeeren, waarschuwden den treinwachter dat er een vrouw uit den trein gevallen was. De chef van een trein in de tegenovergestelde richting rijdende, zag tusschen Sinaai en Het Heiken» een vrouw aan het spoor lig gen. Hij deed stoppen. De bcwustelooz.e vrouw werd naar Sinaai meegenomen en daar in het station verzorgd door een dokter die een zware hoofdwonde en een sleutelbeenbreuk vaststelde. De toestand van fet slachtoffer is zeer bedenkelijk. oogwenk volvoerd... 'Ik bid u, vader, riep Mathilda,wees thans alleen op uwe redding bedacht. Ik weet dat mijne oogenblikkcn kostbaar zijn, antwoordde Wilmot maar vooraleer wij nogmaals van eik ander scheiden wilde ik u zeggen, dat ik niet zoo schuldig ben als gij wellicht meent. Zeg mij nu, Mathilda, wat mij té doen staat. Het rijruig waarmede ik van Shorn- cliffe gekomen ben, wacht op den straatweg niet ver van de «Abbey».Rijdt daarmede naar het spoorwegstation, en. vertrek met den trein dien de policië- beambte waarschijnlijk te Sliorncliffe verlaten zal. Het rijtuig kan, als gij dit wilt, liet park inrijden tot dicht bij liet huis. Neen, zeide Wilmot, de koetsier zou alles verraden, en bij mijne aan komst te Liverpool, of zoo ik mij zuid waarts wendde, zou men mij aan het station aanhouden. Hiij dacht een oogenblik na en her vatte toen Ik moet te paard een goed heenko men zoeken. Mijn heen is< weliswaar nog erg stram, maar zit ik eens in den za del, dan zal ik het wel eenigen tijd uit houden. Hij kleedde zich, haalde een sleutel; uit de lade van zijn nachttafel, en zeide tot zijne dochter, ?i yervolgf*

De Volksstem | 1935 | | pagina 2