Rijkdom en Armoede Voor den Vrede LJ1111 g BITTERE MOND BELADEN TÓNG ONTREDDERDE MAAG Het gebruik van wijn en bier De Grensarbeiders Verkeersongeluk te Dendermonde Inbraak in het kasteel van /VI. Van Zeeland te Boschvoorde Brand te Antwerpen 6 Hlövcmber. H. Leonardus. Hij was één Van dezen die zich tc Reims met Clovis, koning der Franken, liet doopen. Verders leidde hij een leven van gebed en boete en stierf in 550. De Chrysanteem, bloem van den dag. Op alle bloemen markten, aan alle kerkhoven troont de chrysanteem als eenige vorstine. Re chrysanteem, of de krizant is de bloem die in November bij voorkeur op de graven van onze geliefde doodën wordt neergelegd. Het is de zeevaarder Pierre Blanccard die in 1789 de eerste krizant naar Eu ropa gebracht heeft. Het was een gele bloem die veel ge leek op een margriet. Als wij 50 jaar achteruit gaan was het nog een onbeduidende bloem wat de teelt aan wonderen heeft voortge bracht grenst aan het ongelooflijke. De grootste boekerijen ter w&reld. Een Amerikaansche brochure over bi bliotheek-wezen, die dezer dagen ver scheen, vermeldt dat de wereld 1T00 groote bibliotheken bezit, met een geza menlijk aantal boeken van 185.000.000. Europa gaat. aan het hoofd met 677 bibliotheken en 120 mdlioen boeken, gevolgd door Amerika met 350 biblio theken en 60 millioen boeken. De grootste boekerij is nog altijd die van de Parijsche «Bibliothèque Natio nale», die 4 millioen 500.000 boeken be zit, meer dan'êen millioen exemplaren meer dan de bibliotheek van Washing ton en die van het British Museum., Het schijnt echter dat de nieuwe boekerijen Se Moskou en Leningrad elk reeds vier millioen boeken tellen. Op de vingers getikt. G. B. die te voortvarend in «Vooruit» het socialis- l.isch-kommunistisch Volksfront aan-* ^beveelt, krijgt eene vermaning van Le Peuple Het hoofdorgaan der partij maant aan tot voorzichtigheid. Inderdaad Voorzichtigheid is niet alleen eene kardinale deugd, maar ook 'eene politieke. Misschien wil G. B. er 'niet van weten onder haren eersten, 'christelijken vorm.Dat.hij dan minstens 'de politieke deugd van voorzichtigheid beoefene. -v Zigucners zeggen vaarwel aan de de traditie. Nu er, vooral in West- Europa, veel gedaan wordt aan een bur_ gerliijk kampeer- en zwerversleven is hel. 'wel opvallend dat de ZigueViers, die na' de Joden het' zwerversvolk hij uitstek vormden, hun gewoonten willen opzeg-, /gen. - - - Zoo hebhen de Poolsche Zigucners, 'natir 'den minister van binnenlandsche' zaken een afvaardiging gezonden om uit naam van t ienduizend stamgenoo- ,ten, te verzoeken.hen over den no'g on- hebouwden grond te laten beschikken, opdat zij voortaan een geregeld leven zouden kunnen leiden. Het groctste uurwerk. Te Montreal ïis men bezig met het vervaardigen van fwat men denkt het grootste uurwerk wan de wereld te zullen zijn. Re wijzer plaat is zeven maal zoo groot als die van Big Ben le Londen. Het meesterstuk zal geplaatst wor- iden boven op een station toren van zes- iti,g voet hoog, boven het dak van den (Don Brew House te Montreal. De wijzerplaat zal des avonds ver dicht zijn en met zal er het uur kunnen ■op lezen van op een afstand van tien 'mijlen. Er zullen drie platen zijn op drie richtingen uitgevende. De doorsne lde van iedere plaat is zestig voet. i> i 90ste Vervolg. Wat heeft dat geroep en getier te beduiden vroeg hij op barschen toon. *Ais gij niet zwijgt en op - behoorlijken [afstand blijft, zeil ik u in de grond Dat zult gij wel bij de bedreiging ilaten, kapitein riep de jongste va- 'rensgezel lachend, terwijl hij met zijn •.zuidwester wuifde. Oï denkt gij er dit - tma'al zoo goedkoop van af te komen, als toen gij den ongelukkigeii «Westmuitcr» overzeildet Had men u in die dagen even goed ge- 'kend als nu, dan zoudt gij er iv nie'l zoo aardig hebben uitgedraaid In dé haven weten ze allen, dat wij achterna zet ten. en ook de reden waarom koeren wij niet. terug, dan wordt gij nog voor 'dag en dauw door een gewapende ëtoombopt achterhaald. Zoo wijs zijl ge ook wel. en gij zult u dus wel tweemaal bedenken vooraleer gij kracht aan uwe bedreiging geven zult. De kapitein gelastte zijn stuurman "üets op verbolgen loon. dat men op het bostje niet kon verstaan. Maar onmid dellijk daarop wendde de Raaf en kwam regelrecht op den hoeier aan. De varensgezellen hadden echter deze be weging gezien, en zorgden door gesta dige wendingen buiten bereik van de bark te blijven. Ik moei u verzoeken om te stop- jpen. kapitein, hervatte Wellington. Gij hebt iemand aan boord tégen wien een bevel tol gëvahgénnemfng uitgevaar digd is,-en waarvan ik voorzien ben. Hét Degenen die zicll inbeelden dat bij het ontwaken het normaal is een bittere mond le hebben en een beladen tong; en die in z-ulken toesfand verschillende maanden voortgaan, bedriegen zich. Hun maag werkt slecht, en het is onvermij delijk dat zij op zekeren dag, aan hevige slapeloosheid zullen lijdenT en sclïële hoofdpijnen die ze totnutoe niet kenden: winderigheid, zure oprispingen, maag- brand en pijnen na de maaltijden. Op dat oogenblik zou hef nog mogelijk zijn zich van deze ongemakken te ontdoen, door na de maaltijden een kleine dosis poeder of twee of drie tabletten Magnc- sie Bismurée te "nemen. Te lang ver waarloosd, ontaarden automatisch deze symptomen in dyspepsie die na langen duur chronisch wordt. Deze kwalen zul len geen ernstige gevolgen hebben zoo men ze in het begin verzorgt, maar uit stellen is gevaarlijk.. Met de Maghésie Bismurée kunt gij uw geliefkoosde ge rechten nemen zonder vrees voor de maagpijnen. Re Maghésie Bismurée die de genezing der maagkwalen verzekert is te koop in alle apotheken in poeder of tabletten aan den prijs van Frs 7,50 ofwel het groot voordeelig formaat frs 13,50; Xle Novcmber-overwintnngsdag zeg gen de eenen Xle. November-Vredes- dag zeggen de anderen. Een naam is een; symbool wij houden het met de anderen. «Yzerstichting» meent, konsekwent met zic.h zelf, te mogen ijvereïi voor wereldvrede. Het werk van kristelijke vaderlandsche dankbaarheid herdenkt op de best-kristclijke wijze al die hun leve.n ten beste gaven voor het vader land. Het is en blijft het hoofddoel van de stichting. In het verslag van 't verloopen jaar lezen wij dat vijf en twintig plechtige jaardiensten werden verwezenlijkt, dat er wekelijks twee H.H. Missen, benevens nog een ander dertigtal, werden opge dragen voor de zielèrust van al onze gesneuvelden en andere- oorlogsslacht offers. Te zamen een 160 zielemissen. En zóó, jaar in jaar uit. Rie uitslag, hoewel beschamend naast de vroeger. in onze Geschiedenis ongekende overstroommg van monu menten, is toch bevredigend op zich zelf en wij danken den Heer, die onze pogingen tot dusverre gezegend heeft. Doch «Yzerstichting» bekommert zich eveneens om de geestelijke erfenis on zer Do oden hun onbaatzuchtig bo- schavihgs-ideaal op grondslag van rechtvaardigheid en naastenliefde, met -voorop'' «/SFdóit méér'oorlof"'Éa formule thans van doordrijvend streven en ijveren naar en voor den -volkeren- vrede. Om hierin te gelukken, nvoelcn de menschen overtuigd, dat de oorlog ver wildering van zeden en achteruitgang van beschaving beteekent, en, moet de gemeenschap gewonnen voor de gedach te, dat ieder volk recht heeft op een plaats onder de zon en dat arbeid, we tenschap, en kunst een natie grooter en rijker maken dan een roem verworven door krijgslisten en brutaal geweld aan den anderen kant moet ervoor ge zorgd, den Hemel op zijn hand te heb ben. Voor het eerste punt arbeiden vele vereenigingen, bij ons en elders. «Yzer stichting draagt, hun een genegen har te toe. Vrede-stichten is kristelijk werk verrichten De andere factor mag niet uit. het oog verloren en zeker niet over het kan u niets baten of gij me nu afwijst, want in dat geval volg ik u, en verze ker mij van uwen passagier, zoodra. hij te Kopenhagen, of waar ook. voet aan wal zet. Maar weet wel, dat het met. u en met uw schip niet goed zal afloopen als gij, na mijn bevel vernomen tè heb ben, mij in de uitvoering verhindert. De kapitein aarzelde eemge oogen- blikken en riep toen Laat me uw bevel zien Rat zal ik doen, als ik b'j u aan boord ben. Ik kan het stuk niet uit mijn hand geven. Wellington was werkelijk van een he vel tot gevangenneming in behoorlijken vorm voorzien. Het duurde nogmaals eenigen tijd alvorens men de Raaf eindelijk haar groot zeil zag reven en de kapitem op nieuw te voorschijn kwam. Ik zal de valreep laten uithangen, riep hij, en gij kunt aan hoonl klim men, maar ik verzeker u, dat gij er on voldaan zult afkomen. Dal is voor mijne rekening riep Wellington, verheugd omdat, hij einde lijk toegelaten werd. De valreep w;erd uitgehangen, en om dat liet schip te veel gang had om haar met den boeier dicht genoeg te kunnen naderen, roeiden Wellington en de jonge varensgezel met het bootje, dat achter aan het groote schip was vastgemaakt, naar de bark. Zoodra Willinglon aan boord was" vroeg lrij om licht én haalde 'daarop het bevel te voorschijn. Luister zcide bij tot de kapitein, ■en las lifet' document vair bet4begin tot hoofd gezien. Hij geeft den doorslag «Zonder den Heer, geen staat houdt stand zegt de Schrift en de ervaring leert De mensch mikt, maar God beschikt Bij gelegenheid van den dienst in SI Martinuskerk te Aalst op 14 Juni ge-1 daan deed «Yzerstichting een oproep om het verwezenlijken ocner geregelde Vrede-mis mogelijk le maken. Wij móe ten hier niet de redelijkheid van het herhaald en volhardend .gebed uiteen zetten. Voor Krist ené menschen volstaat het woord van Christus Enkele •edelvoelende zielen hebben den oproep beantwoord. Doch het werk van Doe stil voort bleef niet langer uitzien en, reeds sedert enkele maanden, wordt we kelijks een H. Mis voor den vrede op gedragen. Het is een nieuwe zware last voor «Yzerstichting», die mede, laai het ons zeggen, eerlijk slachtoffer is van crisis, muntontwaardmg, enz.... Daarom herifieuwen wij, bij gelegen heid van. Xlen November a.s., onzen op roep tot de besten, tot hen, die wat meer over hebben tot bet- ziele-, en vredes werk. Zij mogen bun bijdrage sturen waarvoor nu reeds oprechte dank naar den voorzitter van het werk, A. Mortier, St Jozefscollege. Aalst, p. ch. Yzer stichting 1225.68. Het Internationaal Bureau voor den strijd tegen het alcoholisme publiceerde enkele belangwekkende statistieken over het gebruik van wijn en bier. Wat betreft. den(wjjn staat Frankrijk aan het hoofd met 100 liter per inwo ner (in de periode 1928-1933). Rian vol gen Griekenland, Ita'lie, Spanje en Zwit serland (50 a 95 liter gemiddeld per in woner), in Bulgarije, Hongarije en Oostenrijk beweegt zich het gebruik van wijn tusschen 15 en 4>5.liter per inwoner, in Duitscliland, Belg.ie en Tsjecho-Slo- wakije tusschen 4 en 6 liter. Wat betreft hot bier slaat Belgie het record (meer dan 100 liter per inwoner) Dan volgen Duit se h land met gemiddeld 75 liter. Engeland en Tsjecho-Slowakije (tusschen de 50 en 95 liter per hoofd). Als men het gebruik van alcoholische dranken naar de hoeveelheid zuivere al cohol berekent, neemt Frankrijk de eer ste plaals in met 20 liter per inwoner (in dit cijfer zijn alle alcoholica begre pen ook die, welke de wijn bevat). Vergadering der Kommissie. In het ministerie van Buitenlandsche Zaken te Brussel, is*:Maandag de kom missie bijeengekomen, dip van de regee ring opdracht kreeg jiie^kw,est ie van de Belgische grensarbeiders, 'n Frankrijk van dichtbij n.a „te gaan. Men heeft dié kommissie, op de hoogte gesteld, van den stand van de onderhan delingen met Frankrijk 'over een rege ling, die wat minder' nadeelig uitvalt voor onze arbeiders dan"dé maatregelen waarvan de tóepassing zoogenaamd ge schorst werd. De kommissie blijkt geenszins inge nomen met de Fransche voorstellen, omdat zij praktisch niet de minste ver betering inhouden. Er is wel de belofte vanwege Frankrijk, dat de afgedankte arbeiders in andere bedrijven, in de ma te van de mogelijkheden, opnieuw zullen werkvinden, maar dit wordt al te vaag bevonden. Meteen is de kommissie ervan overtuigd dat van die wederaanwerving niet veel in huis kan. komen, vermits werkgevers, die tot dusver geen grens arbeiders gebruikten, er thans minder dan ooit beroep'zullen op doen. De kom missie meent d-us dal' Bëlgie zijn beslist protest moet handhaven. bet einde voor, terwijl de kapitein over zijn schouder met-het oog van een des kundige naar het zpgel en de handteeke- ning van het stuk zag. Willington druk te vooral op de woorden als beschul digd van moord met voorbedachten raad op den persoon van "Henry Walter ge pleegd woorden,jjüé zoowel op den kapitein als op de beide matrozen eeni gen indruk schenen le maken. Willington begreep, dat bij van den indruk partij moest trekken, en zeide. naar den lantaarn grijpende die een der matrozen in de hand hield Ik zal eens naar beneden gaan, kapitein. De kapitein bromde iets tusschen de tanden en bleef, op liet dek." In de ka juit vond Willington niemand, maar in de zoogenaamde kooi lagen drie mans personen in hangmatten. Willington hield de lantaarn achtereenvolgens voor het gelaal van alle drie.. In de twee eersten herkende hij de matrozen, die 's morgens op tiet dek stonden, en hij hield alzoo den der.d.cn die niet, zooals de anderen, een maar, meer knevels droeg, en wiens voorkomen van dat der matrozen verschilde'en hem ook niet onbekend toescheen, voor den man, dien hij zocht. Hij had een bonte muts op liet hoofd, waarvan de kleppen over zijn ooren waren getrokken, maar had zich blijkbaar van zijn b'ovenkleederen onl- [daan en, om meer op zijn gemak te zijn zich in een schippersjas gewikkeld. Hij droeg een grijze broek, Willington' schudde den. slapende vrij onzacht, bij den arm, en zeide Sta op, Jozef Wilmot gij hebt Maandag midda,g rond 1 ure, kwam de kleine Rosa Debilde van Grember- gen naar de stad per rijwiel, vergezeld van hare nloeder. Ter hoogte van hoek dér Frans-Gourtenstraat gekomen, wilde de kleine een aulotractor voorbij stelten, geladen met steen.cn en geleid door Buit van Dendermonde en komende uit te genovergestelde richting. Aan de bru.g was de- aulogeleider ver plicht een grooten draai te nemen, waardoor bij dicht bij het voetpad kwam Hët rijwiel werd aan het voorste- wiel gevat en het meisje werd met geweld te gen de straatsteenen geslingerd en erg gekwetst; Het slachtoffer werd met eene ga pende hoofdwonde en beenkneuzïngen naar eene kliniek overgebracht. De eerste minister was afwezig. In dpn, nacht van Zondag op Maandag zijn onbekenden, die waarschijnlijk uit de richt ing kwamen van het Zoniënbosch binnengedrongen in de villa van eersle- minister Van Zeeland, op de Karei Al- bert.laan te Boschvoorde. Zij hebben met een tang den ijzer- draad doorgeknipt die het kasteel om heint, en zijn langs een venster van het gelijkvloers binnengeraakt. Na de benedenverdieping doorsnuffeld te hebben drongen zij in dc keuken waar zij zich aan een smakelijk ontbijt të goed hebben gedaan. De inbrekers hebben de band gelegd op drie koffertjes, een in ijzer en twee in hout, een pelsmantel in astrakan, toe- bchoorend aan mevr. Van Zeeland, als ook op twaalf zilveren couverts, 12 des sert-couverts en twaalf zilveren kof fielepels. Het ijzeren kistje werd naderhand le dig in het park teruggevonden. Na hun buit verzameld te hebhen zijn de dieven ongestoord afgezakt'naar de middendreef van het. park waar zij op een honderdtal meters slechts van het kasteel op een grooten blauwen steen de koffers hebben opengebroken en hun buit verdeeld. Het ijzeren kistje bevatte de kostbaar ste juweelen van het gezin van den eer ste minister. Ook in een der bouten kof fertjes lagen, juweelen welke nochtans ter plaatse werden achtergelaten. Naast de koffertjes en een zilveren- couvert hebben de inbrekers ook hun materiaal achtergelaten eeft zwaren hamer, .eene vijl en. eene lang. Men vermoedt dat de diefstal ge pleegd werd na l u. 30, want de dienst boden zijn pas te t uur Ier ruste ge gaan en niemand had het minste ge rucht. gehoord. De bewoners van de naaste villa meenen eenig .gerucht ge hoord te hebben rond 3 uur. Daar Mad Van Zeeland zich met hare kinderen te de Zoute bevindt en de Eer ste Minister slechts Maandag mórgen •uit Geneve is teruggekeerd kon bet nog niet uitgemaakt worden hoe belangrijk de diefstal is. De vaststellingen van het Parket Het parket is Maandagochtend te Boschvoorde afgestapt. Vastgesteld werd dat nog twee andere kistjes, die zich in hetzelfde vertrek bevonden, door de boeven verwaarloosd werden. Naast een van die kistjes hebben de gerechts- l»il«B»g—BW|»pmi|IHI awBfiaMl mij-heel wal zweet gekost, maar einde lijk heb ik u toch gevonden. Re man wreef zich de oogen, en kroop als een slaapdronkene uit zijn hangmat. Na zijn arm, dien Willington nog steeds vasthield, losgerukt te heb ben, ging hij zooveel overeind slaan,als de lage kooi toeliet, en zeide, terwijl hij Willington grimmig aanzag Waartoe komt gij me in den slaaf) storen en den boel hier op stelten bren gen Als gij Jozef Wilmot hebben moet, zïjt- ge bij den verkeerde. De beide mannen zagen elkander vlak-in 't gelaat de vluchteling met een grijnslach, die twee rijen dicht op elkaar geklemde tanden zichtbaar deed worden, Willington met verdubbelde opmerkzaamheid, daar hij zich hoe lan ger hoe meer overtuigd hield, deze man reeds vroeger gezien te hebben. Ik zeg u nogmaals dat .gij den ver keerde voor hebt, herhaalde de laatste op sarrenden toon. Gij zijt een Londen- sche politiebeambte niet waar Maar toch geen veteraan van liet. vak anders zoiidt, gij u niet zoo deerlijk in doeken hebben laten leggen. Van ShornclUfe al' hebt gij me met uw speurhonden nage jaagd, denkende dal gij het rechte wild op het spoor waart maar uw reuk is bitter slecht, kameraad want in plaats van den gewaanden Henry Walter hebt gij een doodonschuldig man nagezeten die voor zaken naar Kopenhagen gaat. Waarom zaagt gij op Woodbine-cottage niet beter uit de oogen Gij hadt mij piet behoeven na te stoomen, maar een voudig den lammen man, die op het landgoed achter blééf, in het oog moe- dienaars een zwaren hamer gevonden, benevens een vijl en een breekijzer Ook kleederen werden buitgemaakt. De daders van de inbraak m de villa van eerste-minister Van Zeeland, aan de Karei Alberllaan te Boschvoorde, lcgdèri de hand op een twintigtal eereteeke'neh,; waaronder een Zwecdsch en twee Griek- sche juweelen, een ouden gouden Tin,g versierd met diamanten, een borstspeld in oud zilver, een gouden halsketting, een gouden armband, een zilveren Syri- schen armband, een gouden dasspeld, een platina-borslhangertje, een platina- ring versierd met drie parels, drie gou den armband-horloges, een stel medal- jes, enz. Twee lederen mantels en speelgoed van de kinderen werden insgelijks ge stolen. Roor een tol-nog-toe onbekende oor zaak ontstond Maandagnamiddag, rond half vier, brand in de verfwinkel Pro- vintiestraat, 72. De uitbater, Laurent Roeve, be-vond zich op de koer toen hij het vuur bemerkte. De winkel en de be lendende keuken stonden in enkele oogenblikken in UchteJaai. Hij gelukte er in de straatweg te bereiken' niet zon der dat hij hevige brandwonden in het gelaaf en over de ledematen opliep. Hij werd in allerijl ter verpleging naar het Stuivenberggasthuis overgebracht. De neef van het slachtoffer, Stanisl. Roeye, die zich builen op straat bevond, hoorde zijn vrouw, van op de eerste ver dieping, luidkeels om hulp schreeuwen. Zonder aarzelen, sprong hij de trappen op en beide gelukten erin, ongedeerd dé woning te verlaten. Re brandweer, onder bevel van kom- mandant Van Cappelle, kwam ter plaatse en na een half uur werken, was het vuur omschreven. De schade is> aanzienlijk-. De winkel brandde uit en een koffertje inhoudende 17.000 frank bleef in den vuurpoel. De politie opende een onder zoek. /ulo door sneltrein weqqeslingerd ie Halewijn Zondag reed Doktor Van Hoorewyek van Drongen met zijn auto langs den onbewaakten overweg der spoorliijn Gent-Oostende, op het grondgebied Ha lewijn, toen op hetzelfde oogenblik uit de richting van Gent de bloktrein n. 283 in groote snelheid kwam aangehold. Doktor Van Hoorewyek kon nog bijtijds zijn stuur overtrekken, doch werd niet tegenstaande door den snelrijdenden trein van achter aangereden. Dé auto werd meters ver weggeslingerd, doch de geleider, die dacht dat zijn; laat-ste uun geslagen had, geraakte er buiten eeni ge kneuzingen, met den schrik, vafi af. Het hoeft niet gezegd dat het voertuig totaal ontredderd werd. De sneltrein Oostcnde-Bazet rijdt een auto aan nabij Ciney Maandag, namiddag deed zich op de lijn Brussel-Luxemburg op 3 Km. van Ciney een ernstig ongeval voor. Tenge volge van nog niet. bekende oorzaken was de overweg van Leignon-Chapoix, of schoon bewaakt opengebroken. Een bestelauto, toebehoorend aan bak ker Fissette van Trissogne, en gevoerd door den 23-jarigen Henri Fissette, zoon van den eigenaar, die vergezeld was van zijn 19-jarigen broeder Armand, reed de sporen op. Juist op dat oogenblik kwam de sneltrein Oostende-Bazel aangereden. De vrachtauto werd verbrijzeld. Re ver hakkelde lijken der beide inzittenden werden een 30-lal meter verder aange troffen. ten houden Ha, ha ging hi(j voort, vergenoegd in de handen wrijvend, gij hebt u door de dochter van mijn vriend die de kleeren van mijn huishoudster liad aangetrokken, laten beet nemen en hare fabeltjes voor goede munt aange nomen Ik verheug mij voor Wilmot dat hij met geen slimmer diender te doen .heeft, gehad Maar nu gij het met hem zoo goed gemaakt hebt, wil ik u een goeden raad geven. Laat mij onge moeid, beste maat anders zou uw tweede dwaling erger dan de eerste zijn. Dat gij Wilmot liet ontsnappen, zal uwe lauweren wel niet vermeerderen, maar u toch ook niet yeel schade berokkenen, doch houdt gij mé tegen in mijne reis en sleept gij me terug naar Shorncliffe- of Winchester, om daar zonneklaar be wezen te zien dat ik niet de gewaande Walter, maar de onschuldige eigenaar van Woodbine cottage ben, dan stel ik natuurlijk een proces tot schadevergoe ding tegen u in, en gij zult ongemakke lijk in uwe beurs moeten tasten. Willington knarsetande van spijt. Verschrikt door eene onnoozele diénst maagd of door iemand, die zich voor dienstmaagd uitgaf door een slim- men gast honderd mijlen ver van het spoor geleid, en den waren schuldige in de gelegenheid gesteld om zich op zijn gemak uit de voeten te maken *- aan vriend en viljand stof gegeven om hem na een twintigjarige loopbaan op de grievends te wijze te bespotten dat was inderdaad hard Jozef Wilmot niet riep hij, ver bijsterd liet hoofd schuddende. tri y.ervölgt.)'

De Volksstem | 1935 | | pagina 2